10 Feb 2021

2019-2020 Competitions

ESFA RUNNING IMP U12 INDOOR 5-A-SIDE SCHOOLS’ CUP FOR GIRLS

Ties to be played on Monday 16 March 2020 at Playfootball Birmingham

League Matches | Group A Table | League Matches | Group B Table | Plate Competition | League Matches | Play Off | Plate Play Off > Plate Final > Final

Show Group A Matches

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
A1 St Benedict’s RC High School 2-2 Sir John Talbot's Technology College 12.15
A2 St Gregory the Great 4-0 Lealands High School 12.15
A3 St Benedict’s RC High School 4-0 St Gregory the Great 12.45
A4 Sir John Talbot's Technology College 1-1 Lealands High School 12.45
A5 St Benedict’s RC High School 4-1 Lealands High School 13.15
A6 Sir John Talbot's Technology College 3-2 St Gregory the Great 13.15

Show Group A Table

TeamPWDLFAPts
St Benedict’s RC High School
Copeland
3 2 1 0 10 3 7
Sir John Talbot's Technology College
North Shropshire
3 1 2 0 6 5 5
St Gregory the Great
Oxford City
3 1 0 2 6 7 3
Lealands High School
Luton
3 0 1 2 2 9 1

Show Group B Matches

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
B1 St James’ Catholic High School 0-0 South Hunsley School 12.15
B2 Camborne Science Academy 0-3 Shenfield High School 12.15
B3 St James’ Catholic High School 5-0 Camborne Science Academy 12.45
B4 South Hunsley School 1-5 Shenfield High School 12.45
B5 St James’ Catholic High School 3-4 Shenfield High School 13.15
B6 South Hunsley School 3-1 Camborne Science Academy 13.15

Show Group B Table

TeamPWDLFAPts
Shenfield High School
Chelmsford & Mid Essex
3 3 0 0 12 4 9
St James’ Catholic High School
Stockport
3 1 1 1 8 4 4
South Hunsley School
East Riding
3 1 1 1 4 6 4
Camborne Science Academy
West Cornwall
3 0 0 3 1 11 0

Show Plate Competition Matches

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
PL1 St Gregory the Great 3-2 Camborne Science Academy 13.30
PL2 South Hunsley School 4-2 Lealands High School 13.30

Show National Semi-Final Matches

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
SF1 St Benedict’s RC High School 4-3 St James’ Catholic High School 13.45
SF2 Shenfield High School 3-1 Sir John Talbot's Technology College 13.45

Show National Cup Play Off

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
PO1 Sir John Talbot's Technology College 1-6 St James’ Catholic High School 14.00

Show Plate Competition Play Off

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
PO2 Lealands High School 1-2 Camborne Science Academy 14.00

Show Plate Competition Final

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
P Final St Gregory the Great 1-0 South Hunsley School 14.15

Show National Final Match

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Final St Benedict’s RC High School 2-1 Shenfield High School 14.30

Top

We use cookies to improve your online experience. For information on the cookies we use and for details on how we process your personal information, please see our cookie policy and privacy policy. By continuing to use our website you consent to us using cookies.