13 May 2013

2012-2013 Competitions

ESFA DANONE NATIONS CUP FINALS

SATURDAY 11 MAY 2013

7-A-SIDE SCHOOLS’ CUP FOR SCHOOL TEAMS

Group A Results | Group A Table | Group B Results | Group B Table > Semi Final > Final

Show Group A Results

Played at The Hive, Barnet Football Club Training Ground

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1 St Bernadette's Primary School
0-1 St Edward's Church of England Academy
13.20 hrs
2 Stokenchurch Primary School
0-0 Broadstone Middle School
13.20 hrs
3 St Bernadette's Primary School
0-1 Stokenchurch Primary School
14.00 hrs
4 St Edward's Church of England Academy
2-1 Broadstone Middle School
14.00 hrs
5 St Bernadette's Primary School
1-1 Broadstone Middle School
14.40 hrs
6 St Edward's Church of England Academy
0-0 Stokenchurch Primary School
14.40 hrs

Show Group A Table

TeamPWDLFAPts
St Edward's Church of England Academy
Staffs Moorlands SFA
3 2 1 0 3 1 7
Stokenchurch Primary School
High Wycombe PSFA
3 1 2 0 1 0 5
Broadstone Middle School
Poole & East Dorset SFA
3 0 2 1 2 3 2
St Bernadette's Primary School
Middlesbrough PSFA
3 0 1 2 1 3 1

Show Group B Results

Played at The Hive, Barnet Football Club Training Ground

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1 Slyne-with-Hest St Luke's CE Primary School
0-0 Water Orton Primary School
13.20 hrs
2 Edmund Waller Primary School
0-2 Elmbridge Junior School
13.20 hrs
3 Slyne-with-Hest St Luke's CE Primary School
0-0 Edmund Waller Primary School
14.00 hrs
4 Water Orton Primary School
0-2 Elmbridge Junior School
14.00 hrs
5 Slyne-with-Hest St Luke's CE Primary School
1-3 Elmbridge Junior School
14.40 hrs
6 Water Orton Primary School
0-1 Edmund Waller Primary School
14.40 hrs

Show Group B Table

TeamPWDLFAPts
Elmbridge Junior School
Gloucester PSFA
3 3 0 0 7 1 9
Edmund Waller Primary School
Lewisham PSFA
3 1 1 1 1 2 4
Slyne-with-Hest St Luke's CE Primary School
Morecambe PSFA
3 0 2 1 1 3 2
Water Orton Primary School
North Warwickshire PSFA
3 0 1 2 0 3 1

Show Semi Finals

Played at The Hive, Barnet Football Club Training Ground

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
SF1 St Edward's Church of England Academy
4-5 Edmund Waller Primary School
15.20 hrs
SF2 Elmbridge Junior School
6-4 Stokenchurch Primary School
15.20 hrs

Show Final

Played at The Hive, Barnet Football Club Training Ground

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Final Edmund Waller Primary School
2-1 Elmbridge Junior School
16.40 hrs

Top