13 Nov 2010

2008-2009 Competitions

ESFA UNDER 18 SCHOOLS’ TROPHY FOR GIRLS

YEARS 11-13 ONLY

Entries: 256 | Byes: 2 | Team Z: 0

Team Z indicates that a space has been left in the draw for a possible late entry.

If one is not received then any team drawn against “Team Z” will automatically receive a bye into the next round.

Preliminary > Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Quarter Final > Semi Final > Final

Show PRELIMINARY ROUND DRAW

To be completed on or before Saturday 20 September 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
PR1 Shoeburyness High School
Shoeburyness
1-0 Luton Sixth Form College
Luton
09.09.08
PR2 Preston College
Preston
4-3 Alsop High School
Liverpool
07.10.08

Show ROUND ONE DRAW

To be completed on or before Saturday 27 September 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001 Lipson Community College
Plymouth
12-0 Yeovil College
Yeovil
22.09.08
1002 Somervale School
Bath
1-4 Exeter College
Exeter
02.10.08
1003 Truro College
Truro
2-1 Bridgwater College
Bridgwater
01.10.08
1004 Liskeard School & Community College
Liskeard
3-7 Ivybridge Community College
Ivybridge
03.10.08
1005 South Dartmoor Community College
Ashburton
0-2 Weston College
Weston super Mare
24.09.08
1006 Richard Huish College
Taunton
1-0 Tavistock College
Tavistock
24.09.08
1007 Westlands School
Torquay
1-0 West Somerset Community College
Minehead
09.09.08
1008 Downend Technology College
Bristol
1-0 Callington Community College
Callington
19.09.08
1009 Norton Hill School
Bath
1-2 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
25.09.08
1010 Cherwell School
Oxford
2-0 St Bartholomew's School
Newbury
29.09.08
1011 New College
Swindon
5-1 Bulmershe School
Reading
24.09.08
1012 Matthew Arnold School
Oxford
0-1 Harefield Academy
Harefield
01.10.08
1013 St Clare's College
Oxford
0-12 Theale Green Community School
Reading
26.09.08
1014 Charters School & Sports College
Ascot
1-9 Henry Box School
Witney
29.09.08
1015 Kennet School
Thatcham **
- European School
Abingdon
1016 King Alfred's Sports & Community College
Wantage
0-11 Richmond Upon Thames College
Richmond
17.09.08
1017 Peter Symonds College
Winchester
7-3 Lord Williams's School
Thame
09.10.08
1018 Wallingford School
Wallingford
- South Downs College
Portsmouth **
1019 Parkstone Grammar School for Girls
Poole
9-1 Sandown High School
Isle of Wight
01.10.08
1020 Steyning Grammar School
Steyning
0-2 Queen Mary's College
Basingstoke
24.09.08
1021 Twynham School
Christchurch
0-13 Worthing College
Worthing
19.09.08
1022 St Peter's School
Bournemouth
1-10 Farnborough VI Form College
Farnborough
24.09.08
1023 St Charles Sixth Form College
London, W10
0-1 Holy Trinity School
Crawley
01.10.08
1024 Therfield School
Leatherhead
1-0 Littlehampton Community School
Littlehampton
23.09.08
1025 Corfe Hills School
Broadstone
0-5 Brockenhurst College
Brockenhurst
24.09.08
1026 Gillingham School
Gillingham
1-0 Collingwood College
Camberley
19.09.08
1027 Sir John Colfox School
Bridport
2-8 Taunton's College
Southampton
25.09.08
1028 Glenthorne High School
Sutton
3-1 Brighton Hove & Sussex VI Form College
Hove
26.09.08
1029 Bexley Grammar School
Welling
1-0 City & Islington Sixth Form College
London, EC1
02.10.08
1030 Herne Bay High Sports College
Herne Bay
3-2 Christ the King Sixth Form College
London, SE13
18.09.08
1031 Sir Joseph Williamson's Mathematical School
Rochester
0-1 Godalming College
Godalming
06.10.08
1032 Globe Academy
London, SE1
1-0 Havant College
Havant
24.09.08
1033 Queen Elizabeth's Grammar School
Faversham **
- George Green's School
London, E14
1034 Eltham Green School
London, SE9
0-1 Hayes School
Bromley
24.09.08
1035 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
- South East Essex VI Form College
Benfleet **
1036 Priory Sports College
Orpington **
- Academy at Peckham
London, SE15
1037 Bexleyheath School
Bexleyheath
2-0 Barking Abbey School
Barking
03.10.08
1038 Havering VI Form College
Hornchurch **
- Southgate College
Southgate
1039 Latymer School
Edmonton
9-0 Dunraven School
London, SW16
29.09.08
1040 Palmers College
Grays
1-0 Shoeburyness High School
Shoeburyness
22.09.08
1041 Queens School
Watford
0-0
FT
0-1
AET
Swakeleys School
Hillingdon
26.09.08
1042 Goffs School
Cheshunt
- Haverstock School
London, NW3 **
1043 West London Academy
Northolt
1-7 Tring School
Tring
22.09.08
1044 Sheredes School
Hoddesdon
3-4 Nobel School
Stevenage
25.09.08
1045 Jo Richardson Community School
Dagenham
7-3 Cardinal Newman School
Luton *
01.10.08
1046 Colchester VI Form College
Colchester
1-0 Notre Dame High School
Norwich
04.09.08
1047 Lea Valley High School
Enfield **
- South East Essex College
Southend
1048 Hinchingbrooke School
Huntingdon
1-0 Harlow College
Harlow
23.09.08
1049 Stanground College
Peterborough
0-11 Thorpe St Andrew High School
Norwich
01.10.08
1050 Stowmarket High School
Stowmarket
7-0 Voyager School
Peterborough
24.09.08
1051 Hellesdon High School
Norwich
0-12 Long Road Sixth Form College
Cambridge
22.09.08
1052 Paston Sixth Form College
Norfolk
4-4
FT
4-5
AET
Benjamin Britten High School
Lowestoft
24.09.08
1053 Sharnbrook Upper School
Bedford
3-4 Hills Road VI Form College
Cambridge
01.10.08
1054 Neale Wade Community College
March
0-2 Stratton Upper School
Biggleswade
06.10.08
1055 Wootton Upper School
Wootton
1-5 Northampton School for Girls
Northampton
23.09.08
1056 Huxlow Science College
Irthlingborough **
- Huntingdonshire Regional College
Huntingdon
1057 Biddenham Upper School
Bedford **
- Duston School
Northampton
1058 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
0-1 Northampton Academy
Northampton
23.09.08
1059 Deepings School
Peterborough
4-9 Queensbury School
Dunstable
17.09.08
1060 Rawlins Community College
Loughborough **
- Brooke Weston City Technology College
Corby
1061 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
5-0 Lutterworth College
Lutterworth
29.09.08
1062 Warwickshire College
Henley in Arden
0-1 John Cleveland College
Hinckley
19.09.08
1063 North Warwickshire & Hinckley College
Nuneaton
0-1 Countesthorpe Community College
Leicester
24.09.08
1064 Alcester Grammar School
Alcester
7-1 Samuel Whitbread Community College
Shefford
25.09.08
1065 Beauchamp College
Oadby
- Highfields School
Matlock **
1066 Groby Community College
Groby
- Bye
Team Z
1067 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield **
- King Edward VII School
Melton Mowbray
1068 Tupton Hall School
Chesterfield
0-1 Robert Smyth School
Market Harborough
16.09.08
1069 West Bridgford School
Nottingham
6-0 Burleigh Community College
Loughborough
29.09.08
1070 Chellaston School
Derby **
- William Bradford Community College
Leicester
1071 Guthlaxton College
Wigston Magna
1-2 South Nottingham College
Nottingham
24.09.08
1072 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
5-2 Penistone Grammar School
Sheffield
03.10.08
1073 Wyke VI Form College
Hull
8-1 Joseph Whitaker School
Mansfield
01.10.08
1074 Franklin College
Grimsby
- Priory LSST
Lincoln **
1075 Wolfreton School
Hull
1-0 Friesland School
Nottingham
25.09.08
1076 Bourne Grammar School
Bourne
0-1 Wilberforce College
Hull
27.09..08
1077 South Holderness Technology College
Hull
2-3 Dukeries College
Newark
25.09.08
1078 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
- Skegness Grammar School
Skegness **
1079 John Leggott College
Scunthorpe
5-1 Boston High School
Boston
14.10.08
1080 Hull College
Hull
1-0 Canon Slade School
Bolton
10.09.08
1081 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
5-1 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
24.09.08
1082 Ripon Grammar School
Ripon
7-1 Garforth Community College
Leeds
24.09.08
1083 Wetherby High School
Wetherby
1-3 Wickersley School & Sports College
Rotherham
01.10.08
1084 Shelley College
Huddersfield
2-3 St Aidan's CE High School
Harrogate
18.09.08
1085 Castleford High School
Castleford
- Sheffield College Hillsborough
Hillsborough **
1086 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
1-0 Boroughbridge High School
York
29.09.08
1087 Balby Carr Community Sports College
Doncaster
1-0 Beckfoot School
Bingley
24.09.08
1088 Tapton School
Sheffield
- Grimsby Institute
Grimsby **
1089 Easingwold School
York
1-0 Eckington School
Sheffield
23.09.08
1090 Macmillan Academy
Middlesbrough
2-2
FT
4-2
AET
Brayton College
Selby
26.09.08
1091 Prudhoe Community High School
Prudhoe
3-1 Queen Elizabeth Sixth Form College
Darlington
09.10.08
1092 Monkseaton High School
Whitley Bay
0-1 Middlesbrough College
Middlesbrough
08.10.08
1093 Walker Technology College
Newcastle upon Tyne
0-6 Hartlepool College of Furthur Education
Hartlepool
26.09.08
1094 Durham Gilesgate Sports College
Durham
1-0 Whitley Bay High School
(Whitley Bay
30.09.08
1095 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
- St Johns RC School
Bishop Auckland **
1096 Richard Rose Central Academy
Carlisle
1-0 Myerscough College
Preston
03.10.08
1097 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
11-2 Lakes College West Cumbria
Workington
07.10.08
1098 St Aidan's County High School
Carlisle
0-1 Haslingden High School
Rossendale
22.09.08
1099 Barrow VI Form College
Barrow in Furness
0-19 Accrington & Rossendale College
Accrington
26.09.08
1100 Wyndham School
Egremont
0-1 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
15.09.08
1101 Ormskirk School
Ormskirk
7-0 William Howard School
Brampton
29.09.08
1102 Runshaw College
Leyland
6-0 Kirkbie Kendal School
Kendal
22.09.08
1103 St Wilfrids CE High School
Blackburn
7-1 Trinity School
Carlisle
24.09.08
1104 Nelson Thomlinson School
Wigton
4-5 Burnley College
Burnley
09.10.08
1105 St Julie's Catholic High School
Liverpool
2-3 Blackburn College
Blackburn
24.09.08
1106 Childwall Sports College
Liverpool
0-7 Cheadle & Marple Sixth Form
Marple
30.09.08
1107 Helsby High School
Warrington
- Cardinal Langley RC Sports College
Manchester **
1108 Ellesmere Port Catholic High School
Ellesmere Port
2-0 Weatherhead High School
Wallasey
24.09.08
1109 The Manchester College
Ardwick
7-1 Wirral Grammar School for Girls
Wirral
26.09.08
1110 Wilmslow High School
Wilmslow
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
09.10.08
1111 Catholic High School
Chester
1-0 Broadoak School
Manchester
16.09.08
1112 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
6-0 Lymm High School
Lymm
26.09.08
1113 Whitby High School
Ellesmere Port
- St John Bosco Arts College
Liverpool **
1114 Baverstock School & Sports College
Birmingham
0-1 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
18.09.08
1115 Idsall School
Shifnal
2-4 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
22.09.08
1116 Bridgnorth Endowed School
Bridgnorth
8-1 City of Stoke on Trent VI Form College
Stoke on Trent
01.10.08
1117 Thomas Telford School
Telford
1-0 Dudley College
Dudley
18.09.08
1118 King Edward VI High School
Stafford
1-4 Shelfield Sports & Community College
Walsall
21.10.08
1119 Telford College of Arts & Technology
Telford
0-15 Sutton Coldfield College
Sutton Coldfield
25.09.08
1120 Q3 Academy
Birmingham **
- Preston College
Preston
1121 Evesham High School
Evesham
0-2 Great Barr School
Birmingham
30.09.08
1122 Haybridge High School
Stourbridge
0-6 Filton College
Stoke Gifford
22.09.08
1123 Bristol Brunel Academy
Bristol **
- Bewdley Community School
Bewdley
1124 Brockworth Enterprise School
Gloucester
- South Bromsgrove High School
Bromsgrove **
1125 Beaufort Community School
Gloucester
0-1 Kingsley College
Redditch
11.09.08
1126 Rednock School
Dursley
4-3 Hereford VI Form College
Hereford
24.09.08
1127 Prince Henry's High School
Evesham
5-2 Katharine Lady Berkeley's School
Wotton under Edge
25.09.08
1128 Worcester Sixth Form College
Worcester
- Bye
Team Z

* Denotes team awarded the match after opponents played ineligible players

** Denotes winners of the match decided on the toss of a coin after failing to play the match by the deadline date

 

Show ROUND TWO DRAW

Ties to be played on or before Saturday 18 October 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001 Lipson Community College
Plymouth
2-5 Exeter College
Exeter
21.10.08
2002 Truro College
Truro
7-0 Ivybridge Community College
Ivybridge
22.10.08
2003 Weston College
Weston super Mare
4-1 Richard Huish College
Taunton
09.10.08
2004 Westlands School
Torquay
0-4 Downend Technology College
Bristol
21.10.08
2005 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
3-0 Cherwell School
Oxford
17.10.08
2006 New College
Swindon
2-3 Harefield Academy
Harefield
17.10.08
2007 Theale Green Community School
Reading **
- Henry Box School
Witney
2008 Kennet School
Thatcham
0-3 Richmond Upon Thames College
Richmond
22.10.08
2009 Peter Symonds College
Winchester
- South Downs College
Portsmouth **
2010 Parkstone Grammar School for Girls
Poole
1-3 Queen Mary's College
Basingstoke
15.10.08
2011 Worthing College
Worthing
7-1 Farnborough VI Form College
Farnborough
08.10.08
2012 Holy Trinity School
Crawley
0-11 Therfield School
Leatherhead
21.10.08
2013 Brockenhurst College
Brockenhurst
7-1 Gillingham School
Gillingham
22.10.08
2014 Taunton's College
Southampton
6-0 Glenthorne High School
Sutton
22.10.08
2015 Bexley Grammar School
Welling **
- Herne Bay High Sports College
Herne Bay
2016 Godalming College
Godalming
6-2 Globe Academy
London, SE1
23.10.08
2017 Queen Elizabeth's Grammar School
Faversham
3-1 Hayes School
Bromley
12.11.08
2018 South East Essex VI Form College
Benfleet
- Priory Sports College
Orpington **
2019 Bexleyheath School
Bexleyheath
2-0 Havering VI Form College
Hornchurch
15.10.08
2020 Latymer School
Edmonton
10-3 Palmers College
Grays
22.10.08
2021 Swakeleys School
Hillingdon
1-0 Haverstock School
London, NW3
20.10.08
2022 Tring School
Tring
1-1
FT
1-2
AET
Nobel School
Stevenage
08.10.08
2023 Cardinal Newman School
Luton
3-2 Colchester VI Form College
Colchester
21.10.08
2024 Lea Valley High School
Enfield **
- Hinchingbrooke School
Huntingdon
2025 Thorpe St Andrew High School
Norwich
9-0 Stowmarket High School
Stowmarket
17.10.08
2026 Long Road Sixth Form College
Cambridge
1-0 Benjamin Britten High School
Lowestoft
15.10.08
2027 Hills Road VI Form College
Cambridge
4-3 Stratton Upper School
Biggleswade
20.10.08
2028 Northampton School for Girls
Northampton
1-0 Huxlow Science College
Irthlingborough
21.10.08
2029 Biddenham Upper School
Bedford
2-1 Northampton Academy
Northampton
21.10.08
2030 Queensbury School
Dunstable
1-0 Rawlins Community College
Loughborough
13.10.08
2031 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
4-5 John Cleveland College
Hinckley
17.10.08
2032 Countesthorpe Community College
Leicester
9-0 Alcester Grammar School
Alcester
05.11.08
2033 Highfields School
Matlock
1-0 Groby Community College
Groby
07.11.08
2034 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
3-4 Robert Smyth School
Market Harborough
15.10.08
2035 West Bridgford School
Nottingham
1-0 Chellaston School
Derby
20.10.08
2036 South Nottingham College
Nottingham
6-2 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
05.11.08
2037 Wyke VI Form College
Hull **
- Priory LSST
Lincoln
2038 Wolfreton School
Hull
4-8 Wilberforce College
Hull
13.10.08
2039 Dukeries College
Newark
10-0 Skegness Grammar School
Skegness
22.10.08
2040 John Leggott College
Scunthorpe
2-6 Hull College
Hull
22.10.08
2041 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
4-4
FT
5-8
AET
Ripon Grammar School
Ripon
14.10.08
2042 Wickersley School & Sports College
Rotherham
3-2 St Aidan's CE High School
Harrogate
21.10.08
2043 Sheffield College Hillsborough
Hillsborough
5-0 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
16.10.08
2044 Balby Carr Community Sports College
Doncaster
0-4 Grimsby Institute
Grimsby
23.10.08
2045 Easingwold School
York
3-3
FT
4-6
AET
Macmillan Academy
Middlesbrough
15 .10.08
2046 Prudhoe Community High School
Prudhoe
2-4 Middlesbrough College
Middlesbrough
22.10.08
2047 Hartlepool College of Furthur Education
Hartlepool
1-3 Durham Gilesgate Sports College
Durham
22.10.08
2048 St Johns RC School
Bishop Auckland **
- Richard Rose Central Academy
Carlisle
2049 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
- Haslingden High School
Rossendale **
2050 Accrington & Rossendale College
Accrington
1-0 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
2051 Ormskirk School
Ormskirk
0-6 Runshaw College
Leyland
15.10.08
2052 St Wilfrids CE High School
Blackburn
3-2 Burnley College
Burnley
20.10.08
2053 Blackburn College
Blackburn
0-13 Cheadle & Marple Sixth Form
Marple
12.11.08
2054 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
4-2 Ellesmere Port Catholic High School
Ellesmere Port
17.10.08
2055 The Manchester College
Ardwick
9-0 Wilmslow High School
Wilmslow
06.11.08
2056 Catholic High School
Chester
0-7 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
07.10.08
2057 St John Bosco Arts College
Liverpool
0-7 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
16.10.08
2058 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
3-7 Bridgnorth Endowed School
Bridgnorth
19.10.08
2059 Thomas Telford School
Telford
8-5 Shelfield Sports & Community College
Walsall
07.11.08
2060 Sutton Coldfield College
Sutton Coldfield
1-0 Q3 Academy
Birmingham
16.10.08
2061 Great Barr School
Birmingham
0-21 Filton College
Stoke Gifford
22.10.08
2062 Bristol Brunel Academy
Bristol
- South Bromsgrove High School
Bromsgrove **
2063 Kingsley College
Redditch
1-8 Rednock School
Dursley
13.10.08
2064 Prince Henry's High School
Evesham
4-0 Worcester Sixth Form College
Worcester
14.10.08

** Denotes winners of the match decided on the toss of a coin after failing to play the match by the deadline date

*The competition has been re-drawn by the ESFA Chairman for the last 64 teams.

 

Show ROUND THREE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 08 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001 Weston College
Weston super Mare
1-8 Exeter College
Exeter
19.11.08
3002 Downend Technology College
Bristol
3-2 Truro College
Truro
12.11.08
3003 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
6-1 Harefield Academy
Harefield
05.11.08
3004 Theale Green Community School
Reading
1-4 Richmond Upon Thames College
Richmond
06.11.08
3005 Worthing College
Worthing
3-3
FT
4-3
AET
Therfield School
Leatherhead *
13.11.08
3006 Queen Mary's College
Basingstoke
3-4 Brockenhurst College
Brockenhurst
07.11.08
3007 Taunton's College
Southampton
- South Downs College
Portsmouth **
3008 Godalming College
Godalming
3-5 Bexley Grammar School
Welling
10.11.08
3009 Bexleyheath School
Bexleyheath **
- Queen Elizabeth's Grammar School
Faversham
3010 Latymer School
Edmonton
1-0 Priory Sports College
Orpington
07.11.08
3011 Nobel School
Stevenage
4-0 Cardinal Newman School
Luton
12.11.08
3012 Lea Valley High School
Enfield
0-1 Swakeleys School
Hillingdon
07.11.08
3013 Thorpe St Andrew High School
Norwich
6-0 Hills Road VI Form College
Cambridge
10.11.08
3014 Long Road Sixth Form College
Cambridge
15-2 Biddenham Upper School
Bedford
10.11.08
3015 Northampton School for Girls
Northampton
6-3 Queensbury School
Dunstable
07.11.08
3016 Countesthorpe Community College
Leicester
3-2 John Cleveland College
Hinckley
26.11.08
3017 Robert Smyth School
Market Harborough
1-2 Highfields School
Matlock
12.11.08
3018 West Bridgford School
Nottingham
5-2 Wilberforce College
Hull
07.11.08
3019 Hull College
Hull
9-2 Wyke VI Form College
Hull
12.11.08
3020 South Nottingham College
Nottingham
6-1 Dukeries College
Newark
19.11.08
3021 Macmillan Academy
Middlesbrough **
- St Johns RC School
Bishop Auckland
3022 Durham Gilesgate Sports College
Durham
5-0 Middlesbrough College
Middlesbrough
11.11.08
3023 Wickersley School & Sports College
Rotherham
0-1 Ripon Grammar School
Ripon
11.11.08
3024 Sheffield College Hillsborough
Hillsborough
2-4 Grimsby Institute
Grimsby
12.11.08
3025 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
1-2 Cheadle & Marple Sixth Form
Marple
21.11.08
3026 The Manchester College
Ardwick
15-1 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
13.11.08
3027 Haslingden High School
Rossendale
1-4 St Wilfrids CE High School
Blackburn
20.11.08
3028 Runshaw College
Leyland
6-1 Accrington & Rossendale College
Accrington
10.11.08
3029 Prince Henry's High School
Evesham
0-10 Filton College
Stoke Gifford
12.11.08
3030 South Bromsgrove High School
Bromsgrove
2-5 Rednock School
Dursley
11.11.08
3031 Thomas Telford School
Telford
4-0 Bridgnorth Endowed School
Bridgnorth
19.11.08
3032 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
0-10 Sutton Coldfield College
Sutton Coldfield
07.11.08

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

* Denotes match awarded as opponents fielded ineligible players

 

Show ROUND FOUR DRAW

Ties to be played on or before Saturday 29 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001 Exeter College
Exeter
6-2 Downend Technology College
Bristol
03.12.08
4002 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
1-3 Richmond Upon Thames College
Richmond
10.12.08
4003 Therfield School
Leatherhead
5-1 Brockenhurst College
Brockenhurst
27.11.08
4004 South Downs College
Portsmouth
2-0 Bexley Grammar School
Welling
4005 Bexleyheath School
Bexleyheath
5-4 Latymer School
Edmonton
05.12.08
4006 Nobel School
Stevenage
0-3 Swakeleys School
Hillingdon
24.11.08
4007 Thorpe St Andrew High School
Norwich
3-1 Long Road Sixth Form College
Cambridge
17.11.08
4008 Northampton School for Girls
Northampton
0-13 Countesthorpe Community College
Leicester
03.12.08
4009 Highfields School
Matlock
0-2 West Bridgford School
Nottingham
07.12.08
4010 Hull College
Hull
6-3 South Nottingham College
Nottingham
06 .12.08
4011 Macmillan Academy
Middlesbrough
0-14 Durham Gilesgate Sports College
Durham
02.12.08
4012 Ripon Grammar School
Ripon
1-4 Grimsby Institute
Grimsby
03.12.08
4013 Cheadle & Marple Sixth Form
Marple
1-5 The Manchester College
Ardwick
18.12.08
4014 St Wilfrids CE High School
Blackburn
0-1 Runshaw College
Leyland
01.12.08
4015 Filton College
Stoke Gifford
14-0 Rednock School
Dursley
26.11.08
4016 Thomas Telford School
Telford
0-1 Sutton Coldfield College
Sutton Coldfield
04 .12.08

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND FIVE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 20 December 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001 Exeter College
Exeter
7-2 Richmond Upon Thames College
Richmond
14.01.09
5002 Therfield School
Leatherhead
0-3 South Downs College
Portsmouth
20.12.08
5003 Bexleyheath School
Bexleyheath
5-3 Swakeleys School
Hillingdon
09.01.09
5004 Thorpe St Andrew High School
Norwich
2-2
FT
2-2
AET
2-4
Pen
Countesthorpe Community College
Leicester
18.12.08
5005 West Bridgford School
Nottingham
0-4 Hull College
Hull
07.01.09
5006 Durham Gilesgate Sports College
Durham **
- Grimsby Institute
Grimsby
08.01.09
5007 The Manchester College
Ardwick
3-1 Runshaw College
Leyland
14.01.09
5008 Filton College
Stoke Gifford
3-0 Sutton Coldfield College
Sutton Coldfield
07.01.09

*The competition has been re-drawn by the ESFA Chairman for the last 8 teams.

 

Show QUARTER FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 17 January 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001 Exeter College
Exeter
0-11 Filton College
Stoke Gifford
28.01.09
6002 Bexleyheath School
Bexleyheath
1-10 South Downs College
Portsmouth
26.01.09
6003 Countesthorpe Community College
Leicester
2-1 Hull College
Hull
23 .01.09
6004 Durham Gilesgate Sports College
Durham
3-4 The Manchester College
Ardwick
22.01.09

Show SEMI FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 14 February 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001 Filton College
Stoke Gifford
1-0 South Downs College
Portsmouth
13.02.09
7002 Countesthorpe Community College
Leicester
2-3 The Manchester College
Ardwick
04.03.09

Show FINAL

To be played on Thursday 07 May 2009 at Norwich City FC

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Final Filton College
Stoke Gifford
9-0 The Manchester College
Ardwick
12.00 hrs

Top