13 Nov 2010

2008-2009 Competitions

ESFA UNDER 15 SCHOOLS’ CUP FOR GIRLS

YEARS 9 & 10 ONLY

Entries: 528 | Team Z: 0

Team Z indicates that a space has been left in the draw for a possible late entry.

If one is not received then any team drawn against “Team Z” will automatically receive a bye into the next round.

Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Final > Semi Final > Final

Show ROUND ONE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 20 September 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001 Flegg High School
Great Yarmouth
- Bye
Team Z
1002 King Edward VII High School
Kings Lynn **
- Stanground College
Peterborough
1003 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
0-1 William Farr School
Lincoln
17.09.08
1004 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
1-0 Meadowhead School
Sheffield
17.09.08
1005 Hanson School
Bradford
1-14 Wolstanton High School
Newcastle Under Lyme
01.10.08
1006 Heworth Grange School
Gateshead
4-1 Prudhoe Community High School
Prudhoe
01.10.08
1007 Shuttleworth College
Burnley
5-3 Broadoak School
Manchester
01.10.08
1008 Wade Deacon High School
Widnes
6-7 Alsop High School
Liverpool
09.10.08
1009 Oldbury College of Sport
Oldbury
0-8 Rugby High School for Girls
Rugby
18.09.08
1010 King Charles I School
Kidderminster
0-4 Church Stretton School
Church Stretton
24.09.08
1011 Wyvern School
Weston super Mare
- Bye
Team Z
1012 John Madejski Academy
Reading
1-5 Parkstone Grammar School for Girls
Poole
16.09.08
1013 Thornden School
Eastleigh
3-2 St Gregory the Great RC School
Oxford
25.09.08
1014 Sion Manning RC Girls School
London, W10
- Collingwood College
Camberley **
1015 Westcliff High School for Girls
Westcliff on Sea
2-4 Shoeburyness High School
Shoeburyness
24.09.08
1016 Highbury Fields School
London, N5
1-0 St Thomas More Sports College
Wood Green

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND TWO DRAW

Ties to be played on or before Saturday 11 October 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001 Mildenhall College of Technology
Mildenhall
1-0 Neale Wade Community College
March
11.10.08
2002 Stoke High School
Ipswich
7-0 Northgate High School
Dereham
02.10.08
2003 Hellesdon High School
Norwich
3-0 Bungay High School
Bungay
06.10.08
2004 King Edward VI School
Bury St Edmunds
4-1 Oriel Specialist Mathematics & Computing College
Great Yarmouth
10.10.08
2005 Cromwell Community College
Chatteris
1-0 Taverham High School
Norwich
09.10.08
2006 Northgate High School
Ipswich
0-3 Thorpe St Andrew High School
Norwich
18.09.08
2007 Sheringham High School
Sheringham
5-5
FT
6-5
AET
Sawtry Community College
Huntingdon
06.10.08
2008 Hadleigh High School
Ipswich
0-16 Cliff Park High School
Great Yarmouth
16.09.08
2009 Stowupland High School
Stowmarket
0-3 Notre Dame High School
Norwich
12.09.08
2010 Wymondham High School
Wymondham
3-1 Stowmarket High School
Stowmarket
29.09.08
2011 Park High School
Kings Lynn **
- City of Ely Community College
Ely
2012 County Upper School
Bury St Edmunds
7-2 Aylsham High School
Aylsham
13.10.08
2013 Sprowston High School
Norwich
5-2 Comberton Village College
Cambridge
02.10.08
2014 Great Yarmouth High School
Great Yarmouth
0-1 Sudbury Upper School & Arts College
Sudbury
16.10.08
2015 Netherhall School
Cambridge
10-0 Thurston Community College
Bury St Edmunds
10.10.08
2016 Kirkley High School
Lowestoft
9-0 Flegg High School
Great Yarmouth
15.10.08
2017 Biddenham Upper School
Bedford
0-14 Voyager Community School
Peterborough
06.10.08
2018 Hinchingbrooke School
Huntingdon
1-2 Sir Frank Markham Community School
Milton Keynes
09.10.08
2019 Beaconsfield School
Beaconsfield
2-7 Sandy Upper School
Sandy
08.10.08
2020 Icknield High School
Luton **
- Huxlow Science College
Irthlingborough
2021 Mandeville School
Aylesbury
0-8 Cardinal Newman School
Luton
08.10.09
2022 Manshead School
Luton
0-10 Northampton School for Girls
Northampton
30.09.08
2023 Wootton Upper School
Wootton
- Sir William Ramsay School
High Wycombe **
2024 Northampton Academy
Northampton
2-0 Lea Manor High School
Luton
07.10.08
2025 Wrenn School
Wellingborough
13-0 Sharnbrook Upper School
Bedford
21.10.08
2026 Stantonbury Campus
Milton Keynes
4-3 Queensbury School
Dunstable
10.10.08
2027 Stratton Upper School
Biggleswade **
- Duston School
Northampton
2028 Samuel Whitbread Community College
Shefford
1-3 Lord Grey School
Milton Keynes
02.10.08
2029 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
3-0 Moulton School
Northampton
03.10.08
2030 Royal Latin School
Buckingham
3-5 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
09.10.08
2031 Frederick Gent School
Alfreton
- Kenilworth School
Kenilworth **
2032 Lutterworth College
Lutterworth
4-3 King Edward VII High School
Kings Lynn
22.10.08
2033 Queen Elizabeth's Grammar School
Derby **
- Countesthorpe Community College
Leicester
2034 Alderman Smith School
Nuneaton
- Tupton Hall School
Chesterfield **
2035 Groby Community College
Groby
0-1 Lady Manners School
Bakewell
24.09.08
2036 Castle Donington Community College
Derby **
- Avon Valley School
Rugby
2037 Guthlaxton College
Wigston Magna
0-4 John Port School
Derby
30.09.08
2038 Wreake Valley Community College
Syston **
- Bolsover School
Chesterfield
2039 Myton School
Warwick
1-1
FT
1-1
AET
2-4
Pen
Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
08.10.08
2040 Studley High School
Studley
3-4 Mount Grace High School
Hinckley
10.10.08
2041 Chellaston School
Derby
1-0 John Cleveland College
Hinckley
01.10.08
2042 Ashlawn School
Rugby
1-0 Netherthorpe School
Chesterfield
30.09.08
2043 Redmoor High School
Hinckley
0-1 West Park Community School
Derby
23.10.08
2044 Aylesford School
Warwick
10-0 Sir Jonathan North Community College
Leicester
08.10.08
2045 Heritage Community School
Chesterfield
0-2 St Martin's Catholic School
Nuneaton
24.09.08
2046 Caistor Yarborough School
Caistor
1-0 David Lister School
Hull
07.10.08
2047 Friesland School
Nottingham **
- Bridlington School Sports College
Bridlington
2048 St Georges College of Technology
Sleaford
0-3 William Farr School
Lincoln
14.10.08
2049 Haven High Technology College
Boston
4-7 South Holderness Technology College
Hull
08.10.08
2050 Priory LSST
Lincoln
0-1 Joseph Whitaker School
Mansfield
07.10.08
2051 St Mary's RC Sports College
Hull
1-0 Robert Manning Technology College
Bourne
05.09.08
2052 Vermuyden School
Goole
1-0 Lincoln Minster School
Lincoln
12.09.08
2053 St Bede's RC School
Scunthorpe
1-10 Valley School
Worksop
13.10.08
2054 Branston Community College
Branston
3-8 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
13.10.08
2055 Long Eaton School
Nottingham
0-1 Skegness Grammar School
Skegness
23.09.08
2056 Malet Lambert School
Hull
- Bourne Grammar School
Bourne **
2057 Shirebrook School
Mansfield
0-1 South Hunsley High School
North Ferriby
02.10.08
2058 Wolfreton School
Hull
1-0 Robert Pattinson School
Lincoln
09.10.08
2059 Garibaldi College
Mansfield
2-1 De Aston School
Market Rasen
14.10.08
2060 Baysgarth School
Barton
0-5 West Bridgford School
Nottingham
06.10.08
2061 George Farmer Technology College
Holbeach
0-15 Healing Science College
Grimsby
15.10.08
2062 Easingwold School
York
1-0 Boston High School
Boston
08.10.08
2063 Beckfoot School
Bingley
0-1 Wath Comprehensive School
Rotherham
22.10.08
2064 Brayton College
Selby
1-0 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
13.10.08
2065 Boroughbridge High School
York
1-3 Holmfirth High School
Holmfirth
03.10.08
2066 Featherstone Technology College
Featherstone **
- High Storrs School
Sheffield
2067 Rossett School
Harrogate
11-0 Lawnswood School
Leeds
03.10.08
2068 Winterhill School
Rotherham
3-2 Ripon Grammar School
Ripon
08.10.08
2069 Balby Carr Community Sports College
Doncaster
1-17 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
12.11.08
2070 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
- Meadowhead School
Sheffield **
2071 Priory School & Sports College
Barnsley
0-4 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
13.10.08
2072 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
6-3 Hungerhill School
Doncaster
07.10.08
2073 Woldgate College
York
3-0 Tapton School
Sheffield
29.09.08
2074 Ecclesfield School
Sheffield
1-0 Earlsheaton Technology College
Dewsbury
08.10.08
2075 Brooksbank School Sports College
Elland
1-3 Wickersley School & Sports College
Rotherham
14.10.08
2076 Notre Dame High School
Sheffield
0-1 Outwood Grange School
Wakefield
22.10.08
2077 Shelley College
Huddersfield
9-0 St Aidan's CE High School
Harrogate
18.09.08
2078 Birley Community College
Sheffield
9-0 Wetherby High School
Wetherby
21.10.08
2079 Garforth Community College
Leeds **
- Wales High School
Sheffield
2080 King James School
Knaresborough
3-1 Wolstanton High School
Newcastle Under Lyme
16.10.08
2081 Boston Spa School
Wetherby
1-6 Penistone Grammar School
Sheffield
06.10.08
2082 Kingstone School
Barnsley
1-0 Corpus Christi College
Leeds
16.10.08
2083 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
4-0 Oakbank School
Keighley
01.10.08
2084 Minsthorpe Community College
Pontefract
- Eckington School
Sheffield **
2085 George Pindar Community Sports College
Scarborough
0-1 Kettlethorpe High School
Wakefield
14.10.08
2086 Castleford High School
Castleford **
- All Saints Catholic High School
Sheffield
2087 Macmillan Academy
Middlesbrough
1-0 Churchill Community College
Wallsend
10.10.08
2088 Shotton Hall School
Peterlee
0-4 Conyers School
Stockton on Tees
07.10.08
2089 Ashington High School Sports College
Ashington
2-5 Houghton Kepier School
Houghton le Spring
08.10.08
2090 Newlands School
Middlesbrough
1-7 Gosforth High School
Newcastle upon Tyne
06.10.08
2091 St Johns RC School
Bishop Auckland
8-2 Freebrough Engineering College
Saltburn by the Sea
25.09.08
2092 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
7-5 Nunthorpe School
Middlesbrough
20.10.08
2093 South Shields Community School
South Shields
0-1 Rye Hills Secondary School
Redcar
22.09.08
2094 Seaton Burn Community College
Newcastle upon Tyne
- St Michael's RC School
Stockton on Tees **
2095 Durham Johnston School
Durham
1-0 High Tunstall School
Hartlepool
23.09.08
2096 King's Academy
Middlesbrough
2-8 Heworth Grange School
Gateshead
13.10.08
2097 Richard Rose Central Academy
Carlisle
1-0 Walker Technology College
Newcastle upon Tyne
22.09.08
2098 Parklands High School
Chorley
1-0 St Aidan’s School
Carlisle
22.09.08
2099 Kirkbie Kendal School
Kendal
1-0 Darwen Vale High School
Darwen
15.10.08
2100 Carnforth High School
Carnforth
0-1 Nelson Thomlinson School
Wigton
15.09.08
2101 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
1-0 Wyndham School
Egremont
15.09.08
2102 Dowdales School
Dalton in Furness
1-11 Montgomery High School
Blackpool
14.10.08
2103 Lytham St Annes High Technology College
Lytham St Annes
1-0 Whitehaven School
Whitehaven
08.10.08
2104 Trinity School
Carlisle
- Park High School
Colne **
2105 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
2-0 Walney School
Barrow in Furness
06.10.08
2106 Queen Katherine School
Kendal
0-6 Ormskirk School
Ormskirk
01.10.08
2107 Penwortham Girls' High School
Preston
3-6 Caldew School
Carlisle
13.10.08
2108 Appleby Grammar School
Appleby
1-5 St Wilfrids CE High School
Blackburn
06.10.08
2109 Accrington Academy
Accrington
1-0 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
24.09.08
2110 Southfield Technology College
Workington **
- Blessed Trinity RC College
Burnley
2111 Corpus Christi Catholic Sports College
Preston
4-1 Stainburn School & Science College
Workington
23.09.08
2112 William Howard School
Brampton
11-0 Shuttleworth College
Burnley
07.10.08
2113 Weatherhead High School
Wallasey
11-0 St Bede's Catholic High School
Ormskirk
06.10.08
2114 Our Lady's RC High School
Oldham
1-0 Colne Primet High School
Colne
10.10.08
2115 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
2-1 St John Bosco Arts College
Liverpool
23.09.08
2116 Great Sankey High School
Warrington **
- Southlands High School
Chorley
2117 St James' CE School & Sports College
Bolton
- Alder Grange High School
Rossendale **
2118 Unity College
Burnley
3-5 Birchwood High School
Warrington
09.10.08
2119 Hartford High School
Northwich
5-3 Beech House School
Rochdale
23.10.08
2120 Blessed Thomas Holford College
Altrincham **
- Meols Cop High School
Southport
2121 St Matthew's RC High School
Manchester **
- Range High School
Liverpool
2122 Longdendale Community Language College
Hyde **
- Cardinal Langley RC Sports College
Manchester **
2123 Bankfield School
Widnes
6-3 Upton Hall School
Wirral
07.10.08
2124 Royton & Crompton School
Oldham
1-4 Fallibroome High School
Macclesfield
07.10.08
2125 Childwall Sports College
Liverpool
2-3 Wright Robinson Sports College
Manchester
13.10.08
2126 Poynton High School
Poynton
1-0 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
18.09.08
2127 Little Lever School
Bolton
1-0 William Beamont Sports College
Warrington
30.09.08
2128 St John Plessington Catholic College
Wirral
5-3 Alsop High School
Liverpool
15.10.08
2129 Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
0-1 Ellesmere Port Specialist School of Performing Art
Ellesmere Port
02.10.08
2130 Ashton on Mersey School
Manchester
3-3
FT
4-3
AET
Rainford High Technology College
St Helens
09.10.08
2131 Helsby High School
Warrington **
- Walkden High School
Salford
2132 Whitby High School
Ellesmere Port
- Tottington High School
Bury **
2133 Wirral Grammar School for Girls
Wirral
1-2 Wilmslow High School
Wilmslow
16.10.08
2134 Chorlton High School
Manchester
- Weaverham High School
Northwich **
2135 Lymm High School
Lymm
4-1 St Julie's Catholic High School
Liverpool
07.10.08
2136 St Joseph's Sports College
Bolton
16-1 Winsford High School Federation
Winsford
13.10.08
2137 Walsall Academy
Walsall
- King Edward VI High School
Stafford **
2138 Sir John Talbot's School
Whitchurch
- Bishop Challoner RC School
Birmingham **
2139 Wood Green High School
Wednesbury
0-12 Cardinal Griffin RC High School
Cannock
07.10.08
2140 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
0-1 Wolgarston High School
Penkridge
23.10.08
2141 Charlton School
Telford
1-0 Codsall Community High School
Wolverhampton
07.10.08
2142 King Edward VI Camp Hill School for Girls
Birmingham
1-0 Cheadle High School
Cheadle
25.09.08
2143 Friary Arts & Sport College
Lichfield
10-1 Ercall Wood Technology College
Telford
03.10.08
2144 James Brindley High School
Stoke on Trent
0-1 Rugby High School for Girls
Rugby
20.10.08
2145 Tile Hill Wood School
Coventry
1-0 John Ferneley High School
Melton Mowbray
14.10.08
2146 Baverstock School & Sports College
Birmingham
0-1 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
22.09.08
2147 Northicote School
Wolverhampton
0-1 St John Fisher Catholic High School
Newcastle under Lyme
02.10.08
2148 Thomas Telford School
Telford **
1-0 RSA Academy
Tipton
2149 Q3 Academy
Birmingham
0-6 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
09.10.08
2150 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton **
- Idsall School
Shifnal
2151 Painsley Catholic High School
Stoke on Trent
0-1 George Salter Collegiate Academy
West Bromwich
23.10.08
2152 Marches School & Technology College
Oswestry
3-6 Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
16.10.08
2153 Kingshurst City Technology College
Birmingham
- Holden Lane Sports College
Stoke on Trent **
2154 Whitecross High School & Specialist Sports College
Hereford **
- Smiths Wood School
Birmingham
2155 City Academy
Bristol
1-0 Chase School
Malvern
2156 Cleeve School
Cheltenham
2-2
FT
2-3
AET
Great Barr School
Birmingham
08.10.08
2157 Pershore High School
Pershore
0-2 Rednock School
Dursley
08.10.08
2158 Bradley Stoke School
Bradley Stoke
- Waseley Hills High School
Birmingham **
2159 Trinity High School & VI Form Centre
Redditch
7-1 Hanham High School
Bristol
02.10.08
2160 Chosen Hill School
Gloucester
0-1 Church Stretton School
Church Stretton
25.09.08
2161 Wolverley High School
Kidderminster
0-7 Grange School & Sports College
Bristol
08.10.08
2162 Heywood Community School
Cinderford
0-1 Stourport on Severn High School
Stourport on Severn
19.09.08
2163 Haybridge High School
Stourbridge
6-0 Chipping Campden School
Chipping Campden
13.10.08
2164 Severn Vale School
Gloucester
2-0 Arrow Vale Community High School
Redditch
06.10.08
2165 Prince Henry's High School
Evesham
9-1 Beaufort Community School
Gloucester
07.10.08
2166 King Arthur's Community School
Wincanton
1-0 Katharine Lady Berkeley's School
Wotton under Edge
19.09.08
2167 Broadlands School
Bristol
2-7 Ivybridge Community College
Ivybridge
08.10.08
2168 Christ College
Cheltenham
2-2
FT
2-3
AET
Gordano School
Portishead
07.10.08
2169 Brannel School
St Austell **
- Churston Ferrers Grammar School
Brixham
2170 Teignmouth Community College
Teignmouth
1-0 Liskeard School & Community College
Liskeard
22.10.08
2171 Norton Hill School
Bath
1-0 Downend Technology College
Bristol
22.10.08
2172 Truro School
Truro
0-1 Clyst Vale Community College
Exeter
29.09.08
2173 Chipping Sodbury School
Bristol
4-3 Bucklers Mead Community School
Yeovil
09.10.08
2174 Newquay Tretherras School
Newquay
17-0 Tavistock College
Tavistock
09.10.08
2175 Chilton Cantelo School
Yeovil
1-0 Archway School
Stroud
17.10.08
2176 Thomas Keble School
Stroud **
- Wyvern School
Weston super Mare
2177 Exmouth Community College
Exmouth
7-0 Redruth Community School
Redruth
09.10.08
2178 St Mary Redcliffe & Temple School
Bristol **
- Kingsmead School
Taunton
2179 Clevedon Community School
Clevedon
1-0 Bedminster Down School
Bristol
11.10.08
2180 St Peter's CE High School
Exeter
1-5 Backwell School
Bristol
09.10.08
2181 Chew Valley School
Bristol
2-5 Ridgeway School
Plymouth
07.10.08
2182 Wellsway School
Bristol
1-0 Plymstock School
Plymouth
12.09.08
2183 Priory Community School
Weston super Mare
0-7 South Dartmoor Community College
Ashburton
09.10.08
2184 Torquay Community College
Torquay **
- Callington Community College
Callington
2185 Theale Green Community School
Reading
6-1 Cherwell School
Oxford
07.10.08
2186 St Joseph's Catholic College
Swindon
- Brakenhale School
Bracknell **
2187 Wallingford School
Wallingford
- Greendown Community School
Swindon **
2188 Maiden Erlegh School
Reading
10-0 John Mason School
Abingdon
13.10.08
2189 Warriner School
Bloxham **
- Kennet School
Thatcham
2190 Easthampstead Park School
Bracknell
6-0 St Edmund's Girls' School & Sports College
Salisbury
09.10.08
2191 Lord Williams's School
Thame
8-0 St Bartholomew’s School
Newbury
22.09.08
2192 Sheldon School
Chippenham
0-10 Parkstone Grammar School for Girls
Poole
09.10.08
2193 Wheatley Park School
Oxford
0-8 Charters School & Sports College
Ascot
17.10.08
2194 Avon Valley College
Salisbury
- Denefield School
Reading **
2195 King Alfred's Sports & Community College
Wantage
1-0 Garth Hill College
Bracknell
23.10.08
2196 Bulmershe School
Reading
0-1 Dorcan Technology College
Swindon
16.10.08
2197 Sholing Technology College
Southampton
4-1 Prospect School
Reading
09.10.08
2198 Twynham School
Christchurch **
- Littlehampton Community School
Littlehampton
2199 Westgate School
Winchester
2-2
FT
3-2
AET
Bexhill High School
Bexhill on Sea
02.10.08
2200 Corfe Hills School
Broadstone
0-10 Tideway Community School
Newhaven
06.10.08
2201 St Richard's Catholic College
Bexhill on Sea
1-0 Hamble Community Sports College
Hamble
07.10.08
2202 Kings Manor Community College
Shoreham on Sea
3-4 Wildern School
Southampton
16.10.08
2203 Wey Valley Sports College
Weymouth **
- Hove Park School
Hove
2204 Toynbee School Community Sports College
Chandlers Ford
0-1 Hazelwick School
Crawley
23.09.08
2205 Gillingham School
Gillingham
0-11 Sandown High School
Isle of Wight
06.10.08
2206 Purbeck Comprehensive School
Wareham
1-0 Bishop Luffa School
Chichester
30.09.08
2207 Helenswood School
Hastings
6-7 Bohunt School
Liphook
09.10.08
2208 Poole High School
Poole
3-0 Thornden School
Eastleigh
02.10.08
2209 Dorothy Stringer High School
Brighton
1-0 Highcliffe School
Christchurch
16.09.08
2210 Lytchett Minster Upper School
Poole
1-0 Buckswood School
Hastings
09.10.08
2211 Steyning Grammar School
Steyning
1-0 Redbridge Community School
Southampton
24.10.08
2212 Esher CE High School
Esher
5-6 Waldegrave School for Girls
Twickenham
21.10.08
2213 Dunraven School
London, SW16
0-10 Bexley Grammar School
Welling
09.10.08
2214 Selsdon High School
Croydon
- Graveney School
London, SW17 **
2215 St Martin in the Fields High School
London, SW2
0-9 Sittingbourne Community College
Sittingbourne
10.10.08
2216 Raynes Park High School
Merton
8-0 Bacons College
London, SE16
13.10.08
2217 St John's RC Comprehensive School
Gravesend
6-3 Eltham Hill Technology College for Girls
London, SE9
16.10.08
2218 Islington Arts & Media School
London, N4
1-7 Coombe Girls' School
New Malden
01.10.08
2219 Mossbourne Community Academy
London, E5
1-0 Aylesford School Sports College
Aylesford
19.09.08
2220 Eltham Green School
London, SE9
7-1 Bullers Wood School
Chislehurst
08.10.08
2221 Sandwich Technology School
Sandwich
1-0 St Michael & All Angels CE Academy
London, SE5
01.10.08
2222 Kings International College
Camberley
1-3 Bexleyheath School
Bexleyheath
08.10.08
2223 Southfields Community College
London, SW18
- St Andrew's CE High School
Croydon **
2224 Tomlinscote School
Frimley **
- Collingwood College
Camberley
2225 Holloway School
London, N7
1-0 Hayes School
Bromley
01.10.08
2226 Coloma Convent Girls' School
Croydon
0-9 Thomas Tallis School
London, SE3
09.10.08
2227 Marlowe Academy
Ramsgate
1-0 Bridge Academy
London, E2
16.10.08
2228 Globe Academy
London, SE1
0-10 Winston Churchill Sports College
Woking
07.10.08
2229 Langdon Park School
London, E14
1-0 Ravensbourne School
Bromley
21.10.08
2230 Ashcombe School
Dorking **
- Harefield Academy
Harefield
2231 Charter School
London, SE14
- Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley **
2232 Hackney Free & Parochial School
London, E9
1-6 Canterbury High School
Canterbury
08.10.08
2233 Rodborough School
Godalming
1-0 Walworth Academy
London, SE1
17.10.08
2234 Lambeth Academy
London, SW4
9-0 West London Academy
Northolt
09.10.08
2235 Glenthorne High School
Sutton
12-2 Quintin Kynaston School
London, NW8
30.09.08
2236 Grey Coat Hospital School
London, SW1P
3-13 Priory Sports College
Orpington
08.10.08
2237 Barking Abbey School
Barking
1-0 Sydenham School
London, SE26
30.09.08
2238 Turnford School
Cheshunt
1-0 Stanway School
Colchester
29.09.08
2239 Matthew Arnold School
Staines
8-1 Stoke Newington School
London, N16
15.10.08
2240 Lea Valley High School
Enfield
10-0 Shoeburyness High School
Shoeburyness
08.10.08
2241 Queens School
Watford
7-0 Haverstock School
London, NW3
06.10.08
2242 Cumberland School Sports College
Newham
0-7 Ashlyns School
Berkhamstead
13.10.08
2243 Hampstead School
London, NW2
0-6 Gable Hall School
Corringham
20.10.08
2244 William Edwards School & Sports College
Grays
1-0 Westfield Community Technology College
Watford
29.09.08
2245 Capital City Academy
London, NW10 **
- Passmores School & Technology College
Harlow
2246 Leytonstone School
Leytonstone
- Goffs School
Cheshunt **
2247 Chiswick Community School
Chiswick
11-0 Frederick Bremer School
Walthamstow
08.10.08
2248 Warren Comprehensive School
Romford
0-1 Sheredes School
Hoddesdon
06.10.08
2249 JFS School
Harrow
1-0 Rush Croft Sports College
Chingford
21.10.08
2250 Shenfield High School
Brentwood
0-1 Parmiter's School
Watford
29.09.08
2251 Darrick Wood School
Orpington
9-0 Jo Richardson Community School
Dagenham
07.10.08
2252 George Green's School
London, E14
- West Hatch High School
Chigwell **
18.10.08
2253 Kingsford Community School
East Ham
2-2
FT
2-2
AET
4-3
Pen
Mount Grace School
Potters Bar
21.10.08
2254 St Martin's School
Brentwood
4-0 Rickmansworth School
Rickmansworth
17.10.08
2255 Royal Docks Community School
Newham
1-4 St Mary's Catholic School
Cheshunt
09.10.08
2256 Saffron Walden County High School
Saffron Walden
9-3 Highbury Fields School
London, N5
17.10.08

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND THREE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 08 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001 Mildenhall College of Technology
Mildenhall
0-1 Stoke High School
Ipswich
3002 Hellesdon High School
Norwich **
- King Edward VI School
Bury St Edmunds
3003 Cromwell Community College
Chatteris
2-8 Thorpe St Andrew High School
Norwich
04.11.08
3004 Sheringham High School
Sheringham
- Cliff Park High School
Great Yarmouth **
14.11.08
3005 Notre Dame High School
Norwich
0-1 Wymondham High School
Wymondham
20.10.08
3006 Park High School
Kings Lynn
- County Upper School
Bury St Edmunds **
3007 Sprowston High School
Norwich
3-4 Sudbury Upper School & Arts College
Sudbury
06.11.08
3008 Netherhall School
Cambridge
7-4 Kirkley High School
Lowestoft
06.11.08
3009 Voyager Community School
Peterborough
1-1
FT
1-1
AET
1-3
Pen
Sir Frank Markham Community School
Milton Keynes
05.11.08
3010 Sandy Upper School
Sandy
1-0 Icknield High School
Luton
18.11.08
3011 Cardinal Newman School
Luton
3-1 Northampton School for Girls
Northampton
05.11.08
3012 Sir William Ramsay School
High Wycombe **
- Northampton Academy
Northampton
3013 Wrenn School
Wellingborough
2-2
FT
3-2
AET
Stantonbury Campus
Milton Keynes
18.11.08
3014 Stratton Upper School
Biggleswade
0-1 Lord Grey School
Milton Keynes
17.11.08
3015 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
2-5 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
10.11.08
3016 Kenilworth School
Kenilworth
1-0 Lutterworth College
Lutterworth
27.11.08
3017 Queen Elizabeth's Grammar School
Derby
- Tupton Hall School
Chesterfield **
3018 Lady Manners School
Bakewell
1-0 Castle Donington Community College
Derby
06.11.08
3019 John Port School
Derby **
- Wreake Valley Community College
Syston
3020 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
4-0 Mount Grace High School
Hinckley
06.11.08
3021 Chellaston School
Derby
- Ashlawn School
Rugby **
3022 West Park Community School
Derby
- Aylesford School
Warwick **
3023 St Martin's Catholic School
Nuneaton
1-0 Caistor Yarborough School
Caistor
07.10.08
3024 Friesland School
Nottingham
0-1 William Farr School
Lincoln
19.11.08
3025 South Holderness Technology College
Hull
7-1 Joseph Whitaker School
Mansfield
06.11.08
3026 St Mary's RC Sports College
Hull
1-8 Vermuyden School
Goole
12.11.08
3027 Valley School
Worksop
4-3 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
12.11.08
3028 Skegness Grammar School
Skegness
0-7 Bourne Grammar School
Bourne
12.11.08
3029 South Hunsley High School
North Ferriby
2-3 Wolfreton School
Hull
17.11.08
3030 Garibaldi College
Mansfield
3-2 West Bridgford School
Nottingham
19.11.08
3031 Healing Science College
Grimsby
3-4 Easingwold School
York
06.11.08
3032 Wath Comprehensive School
Rotherham
1-0 Brayton College
Selby
18.11.08
3033 Holmfirth High School
Holmfirth
1-0 Featherstone Technology College
Featherstone
12.11.08
3034 Rossett School
Harrogate
3-1 Winterhill School
Rotherham
07.11.08
3035 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract **
- Meadowhead School
Sheffield
3036 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
2-2
FT
2-6
AET
Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
04.11.08
3037 Woldgate College
York
0-3 Ecclesfield School
Sheffield
12.11.08
3038 Wickersley School & Sports College
Rotherham
1-0 Outwood Grange School
Wakefield
13.11.08
3039 Shelley College
Huddersfield
3-1 Birley Community College
Sheffield
06.11.08
3040 Garforth Community College
Leeds
2-6 King James School
Knaresborough
14.11.08
3041 Penistone Grammar School
Sheffield
0-5 Kingstone School
Barnsley
06.11.08
3042 St John Fisher Catholic High School
Harrogate **
- Eckington School
Sheffield
3043 Kettlethorpe High School
Wakefield **
- Castleford High School
Castleford
3044 Macmillan Academy
Middlesbrough
1-1
FT
1-3
AET
Conyers School
Stockton on Tees
05.11.08
3045 Houghton Kepier School
Houghton le Spring
1-1
FT
1-1
AET
3-2
Pen
Gosforth High School
Newcastle upon Tyne
04.11.08
3046 St Johns RC School
Bishop Auckland **
- Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
3047 Rye Hills Secondary School
Redcar
3-2 St Michael's RC School
Stockton on Tees
12.11.08
3048 Durham Johnston School
Durham
3-0 Heworth Grange School
Gateshead
07.11.08
3049 Richard Rose Central Academy
Carlisle
5-0 Parklands High School
Chorley
10.11.08
3050 Kirkbie Kendal School
Kendal
0-10 Nelson Thomlinson School
Wigton
07.11.08
3051 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
0-12 Montgomery High School
Blackpool
04.11.08
3052 Lytham St Annes High Technology College
Lytham St Annes
0-1 Park High School
Colne
3053 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
2-0 Ormskirk School
Ormskirk
20.10.08
3054 Caldew School
Carlisle
1-0 St Wilfrids CE High School
Blackburn
05.11.08
3055 Accrington Academy
Accrington
0-1 Southfield Technology College
Workington
21.11.08
3056 Corpus Christi Catholic Sports College
Preston
2-2
FT
2-2
AET
6-5
Pen
William Howard School
Brampton
17.11.08
3057 Weatherhead High School
Wallasey
- Our Lady's RC High School
Oldham **
3058 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale **
- Great Sankey High School
Warrington
3059 Alder Grange High School
Rossendale
- Birchwood High School
Warrington **
3060 Hartford High School
Northwich
0-14 Blessed Thomas Holford College
Altrincham
03.12.08
3061 St Matthew's RC High School
Manchester
- Longdendale Community Language College
Hyde **
3062 Bankfield School
Widnes
1-9 Fallibroome High School
Macclesfield
13.11.08
3063 Wright Robinson Sports College
Manchester
0-3 Poynton High School
Poynton
18.11.08
3064 Little Lever School
Bolton
1-0 St John Plessington Catholic College
Wirral
06.11.08
3065 Ellesmere Port Specialist School of Performing Art
Ellesmere Port
0-1 Ashton on Mersey School
Manchester
05.11.08
3066 Helsby High School
Warrington
- Tottington High School
Bury **
3067 Wilmslow High School
Wilmslow
9-2 Weaverham High School
Northwich
12.11.08
3068 Lymm High School
Lymm
4-3 St Joseph's Sports College
Bolton
13.11.08
3069 King Edward VI High School
Stafford **
- Bishop Challoner RC School
Birmingham
3070 Cardinal Griffin RC High School
Cannock
4-6 Wolgarston High School
Penkridge
14.11.08
3071 Charlton School
Telford
1-1
FT
1-1
AET
4-1
Pen
King Edward VI Camp Hill School for Girls
Birmingham
07.11.08
3072 Friary Arts & Sport College
Lichfield
8-4 Rugby High School for Girls
Rugby
05.11.08
3073 Tile Hill Wood School
Coventry
6-2 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
05.11.08
3074 St John Fisher Catholic High School
Newcastle under Lyme
0-4 Thomas Telford School
Telford
11.11.08
3075 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
1-0 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
04.11.08
3076 George Salter Collegiate Academy
West Bromwich
1-4 Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
06.11.08
3077 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent **
- Whitecross High School & Specialist Sports College
Hereford
3078 City Academy
Bristol
2-6 Great Barr School
Birmingham
01.12.08
3079 Rednock School
Dursley
1-0 Waseley Hills High School
Birmingham
14.11.08
3080 Trinity High School & VI Form Centre
Redditch
6-2 Church Stretton School
Church Stretton
13.11.08
3081 Grange School & Sports College
Bristol
1-1
FT
1-4
AET
Stourport on Severn High School
Stourport on Severn
11.11.08
3082 Haybridge High School
Stourbridge
3-1 Severn Vale School
Gloucester
05.11.08
3083 Prince Henry's High School
Evesham
8-5 King Arthur's Community School
Wincanton
11.11.08
3084 Ivybridge Community College
Ivybridge
2-1 Gordano School
Portishead
06.11.08
3085 Brannel School
St Austell **
- Teignmouth Community College
Teignmouth
3086 Norton Hill School
Bath
0-1 Clyst Vale Community College
Exeter
18.11.08
3087 Chipping Sodbury School
Bristol
2-1 Newquay Tretherras School
Newquay
07.11.08
3088 Chilton Cantelo School
Yeovil
3-0 Thomas Keble School
Stroud
04.11.08
3089 Exmouth Community College
Exmouth **
- St Mary Redcliffe & Temple School
Bristol
3090 Clevedon Community School
Clevedon
0-2 Backwell School
Bristol
06.11.08
3091 Ridgeway School
Plymouth
9-3 Wellsway School
Bristol
21.10.08
3092 South Dartmoor Community College
Ashburton
1-0 Torquay Community College
Torquay
19.11.08
3093 Theale Green Community School
Reading
9-0 Brakenhale School
Bracknell
11.11.10
3094 Greendown Community School
Swindon
- Maiden Erlegh School
Reading **
3095 Warriner School
Bloxham **
- Easthampstead Park School
Bracknell
24.11.08
3096 Lord Williams's School
Thame
1-3 Parkstone Grammar School for Girls
Poole
03.11.08
3097 Charters School & Sports College
Ascot
3-2 Denefield School
Reading
13.11.08
3098 King Alfred's Sports & Community College
Wantage
0-1 Dorcan Technology College
Swindon
10.11.08
3099 Sholing Technology College
Southampton **
- Twynham School
Christchurch
3100 Westgate School
Winchester
5-11 Tideway Community School
Newhaven
22.10.08
3101 St Richard's Catholic College
Bexhill on Sea
3-6 Wildern School
Southampton
12.11.08
3102 Wey Valley Sports College
Weymouth
3-3
FT
3-3
AET
1-3
Pen
Hazelwick School
Crawley
21.10.08
3103 Sandown High School
Isle of Wight
3-4 Purbeck Comprehensive School
Wareham
07.11.08
3104 Bohunt School
Liphook
5-2 Poole High School
Poole
05.11.08
3105 Dorothy Stringer High School
Brighton
1-5 Lytchett Minster Upper School
Poole
05.10.08
3106 Steyning Grammar School
Steyning
0-1 Waldegrave School for Girls
Twickenham
24.10.08
3107 Bexley Grammar School
Welling
1-0 Graveney School
London, SW17
12.11.08
3108 Sittingbourne Community College
Sittingbourne
4-2 Raynes Park High School
Merton
05.11.08
3109 St John's RC Comprehensive School
Gravesend
5-2 Coombe Girls' School
New Malden
20.11.08
3110 Mossbourne Community Academy
London, E5
- Eltham Green School
London, SE9 **
3111 Sandwich Technology School
Sandwich
0-7 Bexleyheath School
Bexleyheath
13.11.08
3112 St Andrew's CE High School
Croydon
- Tomlinscote School
Frimley **
3113 Holloway School
London, N7
0-11 Thomas Tallis School
London, SE3
19.11.08
3114 Marlowe Academy
Ramsgate
1-10 Winston Churchill Sports College
Woking
19.11.08
3115 Langdon Park School
London, E14
1-0 Ashcombe School
Dorking
19.11.08
3116 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
0-1 Canterbury High School
Canterbury
07.11.08
3117 Rodborough School
Godalming
10-0 Lambeth Academy
London, SW4
06.11.08
3118 Glenthorne High School
Sutton
- Priory Sports College
Orpington **
3119 Barking Abbey School
Barking
1-1
FT
3-1
AET
Turnford School
Cheshunt
04.11.08
3120 Matthew Arnold School
Staines
3-3
FT
3-3
AET
10-9
Pen
Lea Valley High School
Enfield
23.10.08
3121 Queens School
Watford
6-2 Ashlyns School
Berkhamstead
07.11.08
3122 Gable Hall School
Corringham
6-3 William Edwards School & Sports College
Grays
11.11.08
3123 Capital City Academy
London, NW10
0-1 Goffs School
Cheshunt
08.11.08
3124 Chiswick Community School
Chiswick
5-3 Sheredes School
Hoddesdon
04.11.08
3125 JFS School
Harrow
0-1 Parmiter's School
Watford
29.10.08
3126 Darrick Wood School
Orpington
2-1 West Hatch High School
Chigwell
14.11.08
3127 Kingsford Community School
East Ham
0-1 St Martin's School
Brentwood
17.11.08
3128 St Mary's Catholic School
Cheshunt **
- Saffron Walden County High School
Saffron Walden
12.11.08

** Denotes winners of the match decided on the toss of a coin after failing to play by the deadline date

 

Show ROUND FOUR DRAW

Ties to be played on or before Saturday 29 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001 Stoke High School
Ipswich
4-3 Hellesdon High School
Norwich
09.12.08
4002 Thorpe St Andrew High School
Norwich
0-1 Cliff Park High School
Great Yarmouth
27.11.08
4003 Wymondham High School
Wymondham
4-12 County Upper School
Bury St Edmunds
09.12.08
4004 Sudbury Upper School & Arts College
Sudbury
3-2 Netherhall School
Cambridge
28.11.08
4005 Sir Frank Markham Community School
Milton Keynes
3-3
FT
5-3
AET
Sandy Upper School
Sandy
04.12.08
4006 Cardinal Newman School
Luton
1-0 Sir William Ramsay School
High Wycombe
02.12.08
4007 Wrenn School
Wellingborough
10-4 Lord Grey School
Milton Keynes
02.12.08
4008 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
5-1 Kenilworth School
Kenilworth
02.12.08
4009 Tupton Hall School
Chesterfield
0-1 Lady Manners School
Bakewell
26.11.08
4010 John Port School
Derby
10-0 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
16.12.08
4011 Ashlawn School
Rugby
- Aylesford School
Warwick **
4012 St Martin's Catholic School
Nuneaton
1-0 William Farr School
Lincoln
27.11.08
4013 South Holderness Technology College
Hull
4-2 Vermuyden School
Goole
28.11.08
4014 Valley School
Worksop
5-1 Bourne Grammar School
Bourne
09.12.08
4015 Wolfreton School
Hull
7-0 Garibaldi College
Mansfield
09.12.08
4016 Easingwold School
York
9-1 Wath Comprehensive School
Rotherham
27.11.08
4017 Holmfirth High School
Holmfirth
2-5 Rossett School
Harrogate
26.11.08
4018 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
0-4 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
04.12.08
4019 Ecclesfield School
Sheffield
1-0 Wickersley School & Sports College
Rotherham
18.12.08
4020 Shelley College
Huddersfield
0-4 King James School
Knaresborough
26.11.08
4021 Kingstone School
Barnsley
8-2 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
28.11.08
4022 Kettlethorpe High School
Wakefield
- Conyers School
Stockton on Tees **
4023 Houghton Kepier School
Houghton le Spring
1-0 St Johns RC School
Bishop Auckland
16.12.08
4024 Rye Hills Secondary School
Redcar
2-7 Durham Johnston School
Durham
25.11.08
4025 Richard Rose Central Academy
Carlisle
0-4 Nelson Thomlinson School
Wigton
24.11.08
4026 Montgomery High School
Blackpool
1-0 Park High School
Colne
4027 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
8-0 Caldew School
Carlisle
14.11.08
4028 Southfield Technology College
Workington
0-1 Corpus Christi Catholic Sports College
Preston
01.12.08
4029 Our Lady's RC High School
Oldham
1-3 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
12.12.08
4030 Birchwood High School
Warrington
- Blessed Thomas Holford College
Altrincham **
4031 Longdendale Community Language College
Hyde
0-10 Fallibroome High School
Macclesfield
09.12.08
4032 Poynton High School
Poynton
2-2
FT
3-3
AET
3-1
Pen
Little Lever School
Bolton
28.11.08
4033 Ashton on Mersey School
Manchester
8-1 Tottington High School
Bury
28.11.08
4034 Wilmslow High School
Wilmslow
6-5 Lymm High School
Lymm
27.11.08
4035 King Edward VI High School
Stafford
- Wolgarston High School
Penkridge **
4036 Charlton School
Telford
1-8 Friary Arts & Sport College
Lichfield
28.11.08
4037 Tile Hill Wood School
Coventry
0-4 Thomas Telford School
Telford
09.12.08
4038 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
5-0 Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
01.12.08
4039 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
0-1 Great Barr School
Birmingham
03.12.08
4040 Rednock School
Dursley
1-9 Trinity High School & VI Form Centre
Redditch
27.11.08
4041 Stourport on Severn High School
Stourport on Severn
0-2 Haybridge High School
Stourbridge
02.12.08
4042 Prince Henry's High School
Evesham
2-6 Ivybridge Community College
Ivybridge
27.11.08
4043 Brannel School
St Austell
1-0 Clyst Vale Community College
Exeter
11.12.08
4044 Chipping Sodbury School
Bristol
5-1 Chilton Cantelo School
Yeovil
25.11.08
4045 Exmouth Community College
Exmouth
7-0 Backwell School
Bristol
26.11.08
4046 Ridgeway School
Plymouth
2-7 South Dartmoor Community College
Ashburton
27.11.08
4047 Theale Green Community School
Reading
1-1
FT
1-1
AET
3-4
Pen
Maiden Erlegh School
Reading
03.12.08
4048 Warriner School
Bloxham
0-3 Parkstone Grammar School
for Girls (Poole
11.12.08
4049 Charters School & Sports College
Ascot
0-5 Dorcan Technology College
Swindon
01.12.08
4050 Sholing Technology College
Southampton
0-11 Tideway Community School
Newhaven
26.11.08
4051 Wildern School
Southampton
6-0 Hazelwick School
Crawley
03.12.08
4052 Purbeck Comprehensive School
Wareham
3-2 Bohunt School
Liphook
02.12.08
4053 Lytchett Minster Upper School
Poole
2-2
FT
2-2
AET
2-4
Pen
Waldegrave School for Girls
Twickenham
21.11.08
4054 Bexley Grammar School
Welling
6-4 Sittingbourne Community College
Sittingbourne
04.12.08
4055 St John's RC Comprehensive School
Gravesend **
- Eltham Green School
London, SE9
4056 Bexleyheath School
Bexleyheath
1-0 Tomlinscote School
Frimley
03.12.08
4057 Thomas Tallis School
London, SE3
1-0 Winston Churchill Sports College
Woking
05.12.08
4058 Langdon Park School
London, E14
0-10 Canterbury High School
Canterbury
02.12.08
4059 Rodborough School
Godalming
6-4 Priory Sports College
Orpington
08.12.08
4060 Barking Abbey School
Barking
2-4 Matthew Arnold School
Staines
04.12.08
4061 Queens School
Watford
7-4 Gable Hall School
Corringham
28.11.08
4062 Goffs School
Cheshunt
3-0 Chiswick Community School
Chiswick
01.12.08
4063 Parmiter's School
Watford
1-1
FT
2-2
AET
2-3
Pen
Darrick Wood School
Orpington
25.11.08
4064 St Martin's School
Brentwood
4-0 St Mary's Catholic School
Cheshunt
02.12.08

*The competition has now been re-drawn by the ESFA Chairman for the last 64 teams.

 

Show ROUND FIVE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 20 December 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001 Sudbury Upper School & Arts College
Sudbury
8-3 Stoke High School
Ipswich
20.12.08
5002 Cliff Park High School
Great Yarmouth
5-0 County Upper School
Bury St Edmunds
16.12.08
5003 Cardinal Newman School
Luton
6-1 Sir Frank Markham Community School
Milton Keynes
17.12.08
5004 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
4-2 Wrenn School
Wellingborough
14.01.09
5005 Lady Manners School
Bakewell
2-2
FT
2-2
AET
3-4
Pen
St Martin's Catholic School
Nuneaton
20.12.08
5006 Aylesford School
Warwick
1-2 John Port School
Derby
19.12.08
5007 Easingwold School
York
6-3 South Holderness Technology College
Hull
16.12.08
5008 Wolfreton School
Hull
3-1 Valley School
Worksop
08.01.09
5009 Rossett School
Harrogate
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Ecclesfield School
Sheffield
08.01.09
5010 Kingstone School
Barnsley
9-0 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
16.12.08
5011 Durham Johnston School
Durham
0-0
FT
0-0
AET
4-3
Pen
Houghton Kepier School
Houghton le Spring
09.01.09
5012 King James School
Knaresborough
8-1 Conyers School
Stockton on Tees
09.01.09
5013 Corpus Christi Catholic Sports College
Preston
2-4 Nelson Thomlinson School
Wigton
20.12.08
5014 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
3-2 Montgomery High School
Blackpool
15.12.08
5015 Poynton High School
Poynton
1-0 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
09.01.09
5016 Blessed Thomas Holford College
Altrincham
2-8 Fallibroome High School
Macclesfield
09.01.09
5017 Wilmslow High School
Wilmslow
1-2 Ashton on Mersey School
Manchester
16.12.08
5018 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
0-5 Thomas Telford School
Telford
16.12.08
5019 Trinity High School & VI Form Centre
Redditch
4-1 Wolgarston High School
Penkridge
20.12.08
5020 Friary Arts & Sport College
Lichfield
16-0 Great Barr School
Birmingham
11.12.08
5021 Ivybridge Community College
Ivybridge
0-2 Exmouth Community College
Exmouth
17.12.08
5022 South Dartmoor Community College
Ashburton
1-0 Brannel School
St Austell
15.12.08
5023 Chipping Sodbury School
Bristol
5-1 Haybridge High School
Stourbridge
17.12.08
5024 Parkstone Grammar School for Girls
Poole
4-3 Maiden Erlegh School
Reading
17.12.08
5025 Waldegrave School for Girls
Twickenham
1-4 Bexleyheath School
Bexleyheath
08.01.09
5026 Bexley Grammar School
Welling
5-3 St John's RC Comprehensive School
Gravesend
20.12.08
5027 Wildern School
Southampton
2-8 Tideway Community School
Newhaven
20 .01.09
5028 Dorcan Technology College
Swindon
3-2 Purbeck Comprehensive School
Wareham
15.12.08
5029 Queens School
Watford
5-1 St Martin's School
Brentwood
5030 Goffs School
Cheshunt
0-3 Matthew Arnold School
Staines
14.01.09
5031 Thomas Tallis School
London, SE3
6-0 Rodborough School
Godalming
15.12.08
5032 Darrick Wood School
Orpington
4-0 Canterbury High School
Canterbury
20.12.08

 

Show ROUND SIX DRAW

Ties to be played on or before Saturday 17 January 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001 Sudbury Upper School & Arts College
Sudbury
8-3 Cliff Park High School
Great Yarmouth
22.01.09
6002 Cardinal Newman School
Luton
1-1
FT
2-2
AET
3-2
Pen
Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
21.01.09
6003 St Martin's Catholic School
Nuneaton
1-4 John Port School
Derby
12.02.09
6004 Easingwold School
York
5-2 Wolfreton School
Hull
22.01.09
6005 Rossett School
Harrogate
1-8 Kingstone School
Barnsley
16.01.09
6006 Durham Johnston School
Durham
4-1 King James School
Knaresborough
22.01.09
6007 Nelson Thomlinson School
Wigton
3-3
FT
4-3
AET
Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
21.01.09
6008 Poynton High School
Poynton
1-4 Fallibroome High School
Macclesfield
22.01.09
6009 Ashton on Mersey School
Manchester
0-4 Thomas Telford School
Telford
13.01.09
6010 Trinity High School & VI Form Centre
Redditch
5-8 Friary Arts & Sports College
Lichfield
28.01.09
6011 Exmouth Community College
Exmouth
2-1 South Dartmoor Community College
Ashburton
19.01.09
6012 Chipping Sodbury School
Bristol
0-7 Parkstone Grammar School for Girls
Poole
13.01.09
6013 Bexleyheath School
Bexleyheath
1-4 Bexley Grammar School
Welling
23.01.09
6014 Tideway Community School
Newhaven
5-0 Dorcan Technology College
Swindon
26.01.09
6015 Queens School
Watford
2-1 Matthew Arnold School
Staines
21.01.09
6016 Thomas Tallis School
London, SE3
3-1 Darrick Wood School
Orpington
20.01.09

 

Show ROUND SEVEN DRAW

Ties to be played on or before Saturday 07 February 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001 Sudbury Upper School & Arts College
Sudbury
2-3 Cardinal Newman School
Luton
12.02.09
7002 John Port School
Derby
4-1 Easingwold School
York
27.02.09
7003 Kingstone School
Barnsley
6-1 Durham Johnston School
Durham
11.02.09
7004 Nelson Thomlinson School
Wigton
0-2 Fallibroome High School
Macclesfield
12.02.09
7005 Thomas Telford School
Telford
5-2 Friary Arts & Sports College
Lichfield
10.02.09
7006 Exmouth Community College
Exmouth
0-0
FT
1-0
AET
Parkstone Grammar School for Girls
Poole
11.02.09
7007 Bexley Grammar School
Welling
2-3 Tideway Community School
Newhaven
25.02.09
7008 Queens School
Watford
2-3 Thomas Tallis School
London, SE3
25.02.09

 

Show QUARTER FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 07 March 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
8001 Fallibroome High School
Macclesfield
4-2 Kingstone School
Barnsley
17.03.09
8002 Thomas Telford School
Telford
2-0 John Port School
Derby
11.03.09
8003 Exmouth Community College
Exmouth
1-1
FT
1-1
AET
5-3
Pen
Thomas Tallis School
London, SE3
11.03.09
8004 Tideway Community School
Newhaven
5-0 Cardinal Newman School
Luton
11.03.09

Show SEMI FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 28 March 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001 Fallibroome High School
Macclesfield
2-1 Thomas Telford School
Telford
24.03.09
9002 Exmouth Community College
Exmouth
0-2 Tideway Community School
Newhaven
26.03.09

Show FINAL DRAW

Tie to be played on Wednesday 06 May 2009 at Exeter City FC

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Final Fallibroome High School
Macclesfield
1-2 Tideway Community School
Newhaven
12.00 hrs

Top