13 Nov 2010

2008-2009 Competitions

ESFA UNDER 18 SCHOOLS’ TROPHY FOR BOYS

YEARS 11-13 ONLY

Entries: 636 | Byes: 388 | Team Z: 0

Team Z indicates that a space has been left in the draw for a possible late entry.

If one is not received then any team drawn against “Team Z” will automatically receive a bye into the next round.

Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Final > Semi Final > Final

Show ROUND ONE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 27 September 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001 Harvey Grammar School
Folkestone
2-1 William Parker Sports College
Hastings
24.09.08
1002 St Michael & All Angels CE Academy
London, SE5
- Bye
1003 Sir Joseph Williamson's Mathematical School
Rochester
- Bye
1004 Forest Hill School
London, SE23
- Bye
1005 Thomas Tallis School
London, SE3
2-2
FT
3-2
AET
Dover Grammar School for Boys
Dover
25.09.08
1006 Sittingbourne Community College
Sittingbourne
- Bye
1007 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
- Bye
1008 Therfield School
Leatherhead **
- Harris City Academy
Crystal Palace
1009 Ursuline College
Westgate on Sea
3-2 Globe Academy
London, SE1
25.09.08
1010 Bexley Grammar School
Welling
- Bye
1011 Howard of Effingham School
Effingham
- Bye
1012 Ravens Wood School
Bromley
- Bye
1013 Charter School
London, SE24
1-0 Temple School
Rochester
18.09.08
1014 Priory Sports College
Orpington
- Bye
1015 Kemnal Technology College
Sidcup
- Bye
1016 Walworth Academy
London, SE1
- Bye
Team Z
1017 Blackheath Bluecoat School
London, SE3
5-6 St Olave's Grammar School
Orpington
24.09.08
1018 Hayes School
Bromley
- Bye
1019 St John's RC Comprehensive School
Gravesend
- Bye
1020 Academy at Peckham
London, SE15
- Bye
1021 Kelsey Park Sports College
Beckenham
2-1 Barking Abbey School
Barking
19.09.08
1022 Business Academy Bexley
Erith
- Bye
1023 Coopers School
Chislehurst
- Bye
1024 Bacons College
London, SE16
1-0 Shoeburyness High School
Shoeburyness
22.09.08
1025 Sir Roger Manwood's School
Sandwich
- Deptford Green School
London, SE14 **
1026 Marlowe Academy
Ramsgate
- Bye
1027 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Tunbridge Wells
- Bye
1028 Whitgift School
Croydon
- Bye
1029 Queen Elizabeth's Grammar School
Faversham
0-3 Kingsdale School
London, SE21
30.09.08
1030 Ewell Castle School
Ewell
- Bye
1031 Glyn Technology School
Epsom
- Bye
1032 Cornwallis Academy
Maidstone
- Bye
Team Z
1033 Sutton Grammar School
Sutton
1-0 Aylesford School Sports College
Aylesford
01.10.08
1034 Tomlinscote School
Frimley
- Bye
1035 Henry Compton School
London, SW6
- Bye
1036 Stanley Park High School
Carshalton
- Bye
1037 Riddlesdown High School
Purley
6-2 Holland Park School
London, W8
23.09.08
1038 Glenthorne High School
Sutton
- Bye
1039 Latymer Upper School
London, W6
- Bye
1040 St Peter's Catholic Secondary School
Guildford
5-8 Twyford CE High School
Acton
23.09.08
1041 Southfields Community College
London, SW18
0-1 Gordon's School
Woking
1042 Wilsons School
Wallington
- Bye
1043 John Fisher School
Purley
- Bye
1044 Graveney School
London, SW17
- Bye
1045 George Abbot School
Guildford
1-0 Pimlico School
London, SW1
30.09.08
1046 Overton Grange School
Sutton
- Bye
1047 Ernest Bevin College
London, SW17
- Bye
1048 Richard Challoner School
New Malden
- Bye
Team Z
1049 Southborough School
Surbiton
- Hampstead School
London, NW2 **
1050 Salesian College
London, SW11
- Bye
1051 Carshalton Boys' Sports College
Carshalton
- Bye
1052 Cardinal Vaughan Memorial School
London, W14
- Bye
1053 Copland Community School
Wembley
2-5 Cavendish School
Hemel Hempstead
18.09.08
1054 Douay Martyrs School
Uxbridge
- Bye
1055 St Thomas More Sports College
Wood Green
- Bye
1056 Onslow St Audrey's School
Hatfield
- Bye
Team Z
1057 Hampton School
Hampton
4-1 Haverstock School
London, NW3
29.09.08
1058 South Camden Community School
London, NW1
- Bye
1059 Harefield Academy
Harefield
- Bye
1060 Sir John Lawes School
Harpenden
- Bye
1061 Davenant Foundation School
Loughton
2-0 Longdean School
Hemel Hempstead
17.09.08
1062 George Green's School
London, E14
- Bye
1063 Leventhorpe School
Sawbridgeworth
- Bye
1064 Cumberland School Sports College
Newham
- Bye
Team Z
1065 West London Academy
Northolt
13-0 Parkview Academy
Tottenham
30.09.08
1066 John Warner School
Hoddesdon
- Bye
1067 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
- Bye
1068 Gunnersbury Catholic School
Brentford
- Bye
1069 Greig City Academy
London, N8
2-9 St Ignatius College
Enfield
24.09.08
1070 Nicholas Breakspear Catholic Sports College
St Albans
- Bye
1071 St Michael's Catholic High School
Watford
- Bye
1072 Canon Palmer Catholic School
Ilford
3-8 The Knights Templar School
Baldock
24.09.08
1073 Parmiter's School
Watford
1-0 Warren Comprehensive School
Romford
29.09.08
1074 Burnham Grammar School
Burnham
- Bye
1075 Stanborough School
Welwyn Garden City
- Bye
1076 Mill Hill School
Mill Hill
- Bye
1077 Bishop Challoner RC Sports College
London, E1
0-1 St Bonaventures RC School
Newham
29.09.08
1078 Beal High School
Ilford
- Bye
1079 Jo Richardson Community School
Dagenham
- Bye
1080 Kings Langley School
Kings Langley
- Bye
Team Z
1081 Hylands School
Chelmsford
2-1 St Columba's College
St Albans
30.09.08
1082 Southend High School for Boys
Southend on Sea
- Bye
1083 Saffron Walden County High School
Saffron Walden
- Bye
1084 Fortismere School
Muswell Hill
- Bye
1085 St Clement Danes School
Rickmansworth
5-0 Debden Park High School
Loughton
25.09.08
1086 West Hatch High School
Chigwell
- Bye
1087 Alexandra Park School
Haringey
- Bye
1088 Capital City Academy
London, NW10
- Bye
Team Z
1089 Brentwood School
Brentwood
4-1 St Mary's Catholic School
Cheshunt
22.09.08
1090 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford
- Bye
1091 Walthamstow Academy
Walthamstow
- Bye
1092 Highgate School
London, N6
- Bye
1093 Passmores School & Technology College
Harlow
0-7 Finchley Catholic High School
Finchley
17.09.08
1094 Westcliff High School for Boys
Westcliff on Sea
- Bye
1095 Lea Valley High School
Enfield
- Bye
1096 Plume School
Maldon
5-2 Copleston High School
Ipswich
30.09.08
1097 Richard Hale School
Hertford
1-3 King Edward VI Grammar School
Chelmsford
23.09.08
1098 Colne Community School
Brightlingsea
- Bye
1099 JFS School
Harrow
- Bye
1100 Wye Valley School
Bourne End
- Bye
1101 St Joan of Arc Catholic School
Rickmansworth
2-5 Chadwell Heath Foundation School
Romford
26.09.08
1102 Bishop's Stortford High School
Bishop's Stortford
- Bye
1103 Cardinal Pole RC School
London, E9
- Bye
1104 Cecil Jones School
Southend
- Bye
Team Z
1105 Stoke Newington School
London, N16
3-2 Ashlyns School
Berkhamstead
24.09.08
1106 Adeyfield School
Hemel Hempstead
- Bye
1107 Turnford School
Cheshunt
- Bye
1108 Caterham High School
Ilford
- Bye
1109 Campion School
Hornchurch
4-1 Barclay School
Stevenage
22.09.08
1110 John Bramston School
Witham
- Bye
1111 Sheredes School
Hoddesdon
- Bye
1112 Mount Grace School
Potters Bar
- Bye
Team Z
1113 Dr Challoner's Grammar School
Amersham
- Queens School
Watford **
1114 Freman College
Buntingford
- Bye
1115 Rush Croft Sports College
Chingford
- Bye
1116 Dame Alice Owens School
Potters Bar
- Bye
1117 Voyager School
Peterborough
0-3 Hemel Hempstead School
Hemel Hempstead
30.09.08
1118 County Upper School
Bury St Edmunds
- Bye
1119 St Peter's School
Huntingdon
- Bye
1120 King Edward VI School
Bury St Edmunds
- Bye
Team Z
1121 King Edward VII High School
Kings Lynn
7-1 Stanground College
Peterborough
01.10.08
1122 Thorpe St Andrew High School
Norwich
- Bye
1123 Diss High School
Diss
- Bye
1124 Ipswich School
Ipswich
- Bye
1125 Sawtry Community College
Huntingdon
0-6 Thomas Paine Football School
Thetford
22.09.08
1126 Farlingaye High School
Woodbridge
- Bye
1127 Northgate High School
Ipswich
- Bye
1128 Neale Wade Community College
March
- Bye
Team Z
1129 Great Cornard Upper School
Sudbury
2-0 Hinchingbrooke School
Huntingdon
06.10.08
1130 City of Ely Community College
Ely
- Bye
1131 Cromwell Community College
Chatteris
- Bye
1132 Kesgrave High School
Ipswich
- Bye
1133 Hellesdon High School
Norwich
4-3 Benjamin Britten High School
Lowestoft
01.10.08
1134 Kirkley High School
Lowestoft
- Bye
1135 Westbourne Sports College
Ipswich
- Bye
1136 Bungay High School
Bungay
- Bye
Team Z
1137 Sheringham High School
Sheringham
0-1 Stowmarket High School
Stowmarket
26.09.08
1138 Thomas Mills High School
Framlingham
- Bye
1139 St Ivo School
Huntingdon
- Bye
1140 Wymondham College
Wymondham
- Bye
1141 Notre Dame High School
Norwich
2-1 Thurston Community College
Bury St Edmunds
24.09.08
1142 Sprowston High School
Norwich
- Bye
1143 Denbigh School
Milton Keynes
- Bye
1144 Ferrers Specialist Arts College
Higham Ferrers
- Bye
Team Z
1145 Tring School
Tring
0-5 Sharnbrook Upper School
Bedford
29.09.08
1146 Brooke Weston City Technology College
Corby
- Bye
1147 Bishop Stopford School
Kettering
- Bye
1148 Biddenham Upper School
Bedford
- Bye
1149 Marlborough School
St Albans
1-2 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
18.09.08
1150 Northfields Technology College
Dunstable
- Bye
1151 Aylesbury Grammar School
Aylesbury
- Bye
1152 Wrenn School
Wellingborough
- Bye
Team Z
1153 Sandy Upper School
Sandy
1-2 Leon School & Sports College
Milton Keynes
29.09.08
1154 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
- Bye
1155 Goffs School
Cheshunt
- Bye
1156 Northampton School for Boys
Northampton
- Bye
1157 Northampton Academy
Northampton
0-1 Queensbury School
Dunstable
19.09.08
1158 Stratton Upper School
Biggleswade
- Bye
1159 Montsaye Community College
Kettering
- Bye
1160 Samuel Whitbread Community College
Shefford
- Bye
Team Z
1161 Lord Grey School
Milton Keynes
2-4 John Hampden Grammar School
High Wycombe
22.09.08
1162 Sponne School
Towcester
- Bye
1163 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
- Bye
1164 Huxlow Science College
Irthlingborough
- Bye
1165 Trinity Catholic School
Leamington Spa
2-6 Royal Latin School
Buckingham
29.09.08
1166 Beaconsfield School
Beaconsfield
- Bye
1167 Cardinal Newman School
Luton
- Bye
1168 Mandeville School
Aylesbury
- Bye
Team Z
1169 Duston School
Northampton
1-4 Bosworth Community & Sports College
Leicester
01.10.08
1170 Belper School
Belper
- Bye
1171 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
- Bye
1172 William Bradford Community College
Leicester
- Bye
1173 Wootton Upper School
Wootton
- Bye
1174 Groby Community College
Groby
- Bye
1175 King Edward VII School
Melton Mowbray
- Bye
1176 Chellaston School
Derby
- Bye
Team Z
1177 John Port School
Derby
3-1 Beauchamp College
Oadby
29.09.08
1178 Campion School
Northampton
- Bye
1179 Guthlaxton College
Wigston Magna
- Bye
1180 Lawrence Sheriff School
Rugby
- Bye
1181 De Lisle Catholic Science College
Loughborough
- Bye
1182 Newbold Community School
Chesterfield
- Bye
1183 Myton School
Warwick
- Bye
1184 Rawlins Community College
Loughborough
- Bye
Team Z
1185 Repton School
Derby
5-0 Alderman Smith School
Nuneaton
26.09.08
1186 Netherthorpe School
Chesterfield
- Bye
1187 Landau Forte College
Derby
- Bye
1188 Alcester Grammar School
Alcester
- Bye
1189 Deepings School
Peterborough
- Bye
1190 Wreake Valley Community College
Syston
- Bye
1191 Lutterworth College
Lutterworth
- Bye
1192 Aylesford School
Warwick
- Bye
Team Z
1193 Queen Elizabeth's Grammar School
Derby
0-3 Countesthorpe Community College
Leicester
29.09.08
1194 Campsmount Technology College
Doncaster
- Bye
1195 Burleigh Community College
Loughborough
- Bye
1196 New Mills School
High Peak
- Bye
1197 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
- Bye
1198 Highfields School
Matlock
- Bye
1199 Lady Manners School
Bakewell
- Bye
1200 Kenilworth School
Kenilworth
- Bye
Team Z
1201 Bourne Grammar School
Bourne
3-3
FT
5-3
AET
Vermuyden School
Goole
24.09.08
1202 Joseph Whitaker School
Mansfield
- Bye
1203 Tupton Hall School
Chesterfield
- Bye
1204 St Mary's RC Sports College
Hull
- Bye
1205 Carre's Grammar School
Sleaford
- Bye
1206 Hessle High School
Hessle
- Bye
1207 Garibaldi College
Mansfield
- Bye
1208 South Holderness Technology College
Hull
1-4 William Farr School
Lincoln
18.09.08
1209 South Hunsley High School
North Ferriby
4-3 Heanor Gate Science College
Heanor
03.10.08
1210 Yarborough School
Lincoln
- Bye
1211 Wolfreton School
Hull
- Bye
1212 Caistor Grammar School
Caistor
- Bye
1213 Trinity RC School
Nottingham
- Bye
1214 St Georges College of Technology
Sleaford
- Bye
1215 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
- Bye
1216 Boston Grammar School
Boston
- Bye
Team Z
1217 West Bridgford School
Nottingham
5-2 Priory LSST
Lincoln
01.10.08
1218 Skegness Grammar School
Skegness
- Bye
1219 Dukeries College
Newark
- Bye
1220 Central Technology & Sports College
Grantham
- Bye
1221 King's School
Grantham
- Bye
1222 Friesland School
Nottingham
- Bye
1223 Branston Community College
Branston
- Bye
1224 Arnold Hill School
Nottingham
- Bye
Team Z
1225 Lincoln Minster School
Lincoln
0-1 Danum School Technology College
Doncaster
18.09.08
1226 Temple Moor High School
Leeds
- Bye
1227 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
- Bye
1228 High Storrs School
Sheffield
- Bye
1229 All Saints RC School
York
- Bye
1230 Headlands School & Community Science College
Bridlington
- Bye
1231 Beckfoot School
Bingley
- Bye
1232 All Saints Catholic High School
Sheffield
4-2 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
24.09.08
1233 Eckington School
Sheffield
1-0 John Smeaton Community College
Leeds
24.09.08
1234 Don Valley High School
Doncaster
- Bye
1235 Hemsworth Arts And Community College
Hemsworth
- Bye
1236 Brinsworth Comprehensive School
Rotherham
- Bye
1237 Tapton School
Sheffield
- Bye
1238 King Edward VII School
Sheffield
- Bye
1239 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
- Bye
1240 Wath Comprehensive School
Rotherham
- Bye
Team Z
1241 Penistone Grammar School
Sheffield
2-3 Shelley College
Huddersfield
02.10.08
1242 Wales High School
Sheffield
- Bye
1243 Balby Carr Community Sports College
Doncaster
- Bye
1244 Ossett High School
Ossett
- Bye
1245 Silverdale School
Sheffield
- Bye
1246 Garforth Community College
Leeds
- Bye
1247 Trinity Academy
Doncaster
- Bye
1248 Richmond School
Richmond
- Bye
Team Z
1249 Wickersley School & Sports College
Rotherham
7-0 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
26.09.08
1250 Swinton Community School
Rotherham
- Bye
1251 Wetherby High School
Wetherby
- Bye
1252 Edlington School
Doncaster
- Bye
1253 King James School
Knaresborough
- Bye
1254 Boston Spa School
Wetherby
- Bye
1255 Aston Comprehensive School
Sheffield
- Bye
1256 Minsthorpe Community College
Pontefract
- Bye
Team Z
1257 Thirsk School & Sixth Form College
Thirsk
2-0 Mcauley Catholic High School
Doncaster
25.09.08
1258 Easingwold School
York
- Bye
1259 Ripon Grammar School
Ripon
- Bye
1260 Hanson School
Bradford
- Bye
1261 Boroughbridge High School
York
- Bye
1262 St Bede's Catholic Grammar School
Bradford
- Bye
1263 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
- Bye
1264 Rossett School
Harrogate
- Bye
Team Z
1265 Tadcaster Grammar School
Tadcaster
0-3 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
06.10.08
1266 Brayton College
Selby
- Bye
1267 Woldgate College
York
- Bye
1268 King's Academy
Middlesbrough
- Bye
1269 St Aidan's CE High School
Harrogate
- Bye
1270 Allerton Grange School
Leeds
- Bye
1271 Harrogate Grammar School
Harrogate
- Bye
1272 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
- Bye
Team Z
1273 Whitby Community College
Whitby
0-5 Monkseaton High School
Whitley Bay
27.09.08
1274 Kenton School
Newcastle upon Tyne
- Bye
1275 Cramlington High School
Cramlington
- Bye
1276 Durham Gilesgate Sports College
Durham
- Bye
1277 Prudhoe Community High School
Prudhoe
- Bye
1278 Eston Park School
Middlesbrough
- Bye
1279 Churchill Community College
Wallsend
- Bye
1280 Whickham School & Sports College
Gateshead
1-1
FT
1-1
AET
5-4
Pen
Heaton Manor School
Newcastle upon Tyne
02.10.08
1281 Trinity School
Carlisle
- Whitley Bay High School
Whitley Bay **
1282 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
- Bye
1283 St Aidan's County High School
Carlisle
- Bye
1284 Gosforth High School
Newcastle upon Tyne
- Bye
1285 Astley Community High School
Whitley Bay
- Bye
1286 William Howard School
Brampton
- Bye
1287 Walker Technology College
Newcastle upon Tyne
- Bye
1288 Appleby Grammar School
Appleby
- Bye
Team Z
1289 Blyth Community College
Blyth
2-2
FT
4-4
AET
6-7
Pen
Nelson Thomlinson School
Wigton
25.09.08
1290 Haslingden High School
Rossendale
- Bye
1291 Southfield Technology College
Workington
- Bye
1292 Queen Elizabeth's Grammar School
Blackburn
- Bye
1293 Queen Elizabeth Grammar School
Penrith
- Bye
1294 Seaton Burn Community College
Newcastle upon Tyne
- Bye
1295 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
- Bye
1296 Ashington High School Sports College
Ashington
- Bye
Team Z
1297 Hutton CE Grammar School
Preston
1-0 Cockermouth School
Cockermouth
26.09.08
1298 Whitehaven School
Whitehaven
- Bye
1299 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
- Bye
1300 Stainburn School & Science College
Workington
- Bye
1301 Wyndham School
Egremont
- Bye
1302 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
- Bye
1303 Ashton Community Science College
Preston
- Bye
1304 Kirkbie Kendal School
Kendal
- Bye
Team Z
1305 St Benedict's Catholic High School
Whitehaven
- Trinity CE High School
Manchester **
1306 Ormskirk School
Ormskirk
- Bye
1307 St Wilfrids CE High School
Blackburn
- Bye
1308 Caldew School
Carlisle
- Bye
1309 Poynton High School
Poynton
- Bye
1310 Thomas Whitam Sixth Form
Burnley
- Bye
1311 Richard Rose Central Academy
Carlisle
- Bye
1312 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
- Bye
Team Z
1313 Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
1-0 Colne Primet High School
Colne
24.09.08
1314 Altrincham Boys' Grammar School
Altrincham
- Bye
1315 Ellesmere Port Specialist School of Performing Art
Ellesmere Port
- Bye
1316 Sale High School
Sale
- Bye
1317 Whitby High School
Ellesmere Port
- Bye
1318 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
- Bye
1319 Padgate School
Warrington
- Bye
1320 Lymm High School
Lymm
0-4 Sacred Heart Catholic College
Liverpool
23.09.08
1321 Audenshaw School
Manchester **
- Christleton High School
Chester
1322 Wilmslow High School
Wilmslow
- Bye
1323 Mosslands School
Wirral
- Bye
1324 William Hulme's Grammar School
Manchester
- Bye
1325 Sandbach School
Sandbach
- Bye
1326 Ellesmere Port Catholic High School
Ellesmere Port
- Bye
1327 Calderstones School
Liverpool
- Bye
1328 Grange Grammar School
Northwich **
- De La Salle High School
Liverpool
1329 St Bede's College
Manchester
2-2
FT
2-2
AET
4-3
Pen
Helsby High School
Warrington
24.09.08
1330 Fallibroome High School
Macclesfield
- Bye
1331 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
- Bye
1332 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
- Bye
1333 Urmston Grammar School
Manchester
- Bye
1334 St John Plessington Catholic College
Wirral
- Bye
1335 Sharples School
Bolton
- Bye
1336 Holy Family Catholic High School
Liverpool
0-1 Bury Grammar School
Bury
01.10.08
1337 South Wirral High School
Wirral
4-1 Salford City Academy
Salford
01.10.08
1338 Hulme Grammar School
Oldham
- Bye
1339 Crompton House School
Oldham
- Bye
1340 St Francis Xavier's College
Liverpool
- Bye
1341 Blue Coat School
Liverpool
- Bye
1342 Alder Community High School
Hyde
- Bye
1343 Neston High School
South Wirral
- Bye
1344 Ashton on Mersey School
Manchester
2-4 Alsop High School
Liverpool
24.09.08
1345 Manchester Grammar School
Manchester
4-2 Glossopdale Community College
Glossop
23.09.08
1346 Queen's Park High School
Chester
- Bye
1347 Culcheth School
Warrington
- Bye
1348 Childwall Sports College
Liverpool
- Bye
1349 Parrs Wood High School
Manchester
3-6 Catholic High School
Chester
24.09.08
1350 St Margaret's CE High School
Liverpool
- Bye
1351 Our Lady's RC High School
Oldham
- Bye
1352 Maricourt High School
Liverpool
0-2 Canon Slade School
Bolton
25.09.08
1353 Blue Coat School
Oldham
1-3 Maghull High School
Liverpool
01.10.08
1354 Rainhill High School
Prescot
- Bye
1355 Sale Grammar School
Sale
- Bye
1356 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
- Bye
1357 Shrewsbury School
Shrewsbury
5-0 St Margaret Ward Catholic School
Stoke on Trent
26.09.08
1358 Wolgarston High School
Penkridge
- Bye
1359 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
- Bye
1360 St Thomas More RC School
Willenhall
1-3 Friary Arts & Sport College
Lichfield
23.09.08
1361 Northicote School
Wolverhampton
- Chasetown Specialist Sports College
Burntwood **
1362 Rawlett Community Sports College
Tamworth
- Bye
1363 Manor Foundation Sports College
Wednesbury
- Bye
1364 Thomas Telford School
Telford
- Bye
1365 Blake Valley Technology College
Hednesford
3-3
FT
3-5
AET
Aston Manor School
Birmingham
06.10.08
1366 Blessed Robert Johnson Catholic College
Telford
- Bye
1367 Handsworth Grammar School
Birmingham
- Bye
1368 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
- Bye
Team Z
1369 Westwood College
Leek
1-7 Great Sankey High School
Warrington
25.09.08
1370 King Edward VI High School
Stafford
- Bye
1371 De Ferrers Specialist Technical College
Burton on Trent
- Bye
1372 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
- Bye
1373 Woodlands School & Sports College
Coventry
1-0 Idsall School
Shifnal
25.09.08
1374 Q3 Academy
Birmingham
- Bye
1375 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
- Bye
1376 Weston Road High School
Stafford
- Bye
Team Z
1377 Sheldon Heath Community School
Birmingham
4-2 Sir Graham Balfour School
Stafford
25.09.08
1378 Shelfield Sports & Community College
Walsall
- Bye
1379 Archbishop Grimshaw RC School
Birmingham
- Bye
1380 Polesworth International Language College
Tamworth
- Bye
1381 Longslade Community College
Leicester
3-1 Long Eaton School
Nottingham
07.10.08
1382 Becket School
Nottingham
- Bye
1383 National School
Hucknall
- Bye
1384 Park Hall School
Birmingham
- Bye
Team Z
1385 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
7-0 Sir Thomas Boughey High School
Newcastle under Lyme
25.09.08
1386 Wordsley School
Stourbridge
- Bye
1387 Queen Elizabeth's Mercian School
Tamworth
- Bye
1388 International School And Community College
Birmingham
- Bye
1389 Bishop Ullathorne School
Coventry
0-1 Ashlawn School
Rugby
30.09.08
1390 Bishop Challoner RC School
Birmingham
- Bye
1391 Streetly School
Sutton Coldfield
- Bye
1392 Baxter College
Kidderminster
- Bye
Team Z
1393 George Salter Collegiate Academy
West Bromwich
1-0 Birches Head High School
Stoke on Trent
28.09.08
1394 Wood Green High School
Wednesbury
- Bye
1395 Grace Academy
Birmingham
- Bye
1396 Codsall Community High School
Wolverhampton
- Bye
1397 Lyng Hall School
Coventry
- John Cleveland College
Hinckley **
1398 Kingshurst City Technology College
Birmingham
- Bye
1399 Walton High School
Stafford
- Bye
1400 Sandwell Academy
West Bromwich
- Bye
Team Z
1401 Belgrave High School
Tamworth
- Great Barr School
Birmingham **
1402 George Dixon International School
Birmingham
- Bye
1403 William Brookes School
Much Wenlock
- Bye
1404 Walsall Academy
Walsall
- Bye
1405 Kings CE School
Wolverhampton
1-0 Redland Green School
Bristol
27.09.08
1406 Baverstock School & Sports College
Birmingham
- Bye
1407 Ashton Park Sports College
Bristol
- Bye
1408 Chase School
Malvern
- Bye
Team Z
1409 Evesham High School
Evesham
3-2 St Mary Redcliffe & Temple School
Bristol
18.09.08
1410 Churchdown School
Churchdown
- Bye
1411 St Peter's RC High School & 6th Form Centre
Gloucester
- Bye
1412 North Bromsgrove High School
Bromsgrove
- Bye
1413 Prince Henry's High School
Evesham
1-0 Bewdley Community School
Bewdley
07.10.08
1414 Beaufort Community School
Gloucester
- Bye
1415 John Masefield High School
Ledbury
- Bye
1416 Brockworth Enterprise School
Gloucester
- Bye
Team Z
1417 Pershore High School
Pershore
3-2 Katharine Lady Berkeley's School
Wotton under Edge
02.10.08
1418 Wolverley High School
Kidderminster
- Bye
1419 South Bromsgrove High School
Bromsgrove
- Bye
1420 Cleeve School
Cheltenham
- Bye
1421 Tewkesbury School
Tewkesbury **
- Trinity High School & VI Form Centre
Redditch
1422 King Charles I School
Kidderminster
- Bye
1423 Arrow Vale Community High School
Redditch
- Bye
1424 Wyedean School
Chepstow **
- St Augustine’s Catholic High School
Redditch
1425 Kingsley College
Redditch **
- Downend Technology College
Bristol
1426 Chipping Sodbury School
Bristol
- Bye
1427 Newent Community School
Newent
- Bye
1428 Haybridge High School
Stourbridge
- Bye
1429 Waseley Hills High School
Birmingham **
- Sir Thomas Rich's School
Gloucester
1430 Chew Valley School
Bristol
- Bye
1431 Nailsea School
Nailsea
- Bye
1432 Marling School
Stroud
- Bye
Team Z
1433 Beechen Cliff School
Bath
1-0 Clyst Vale Community College
Exeter
23.09.08
1434 Estover Community College
Plymouth
- Bye
1435 Paignton Community & Sports College
Paignton
- Bye
1436 Liskeard School & Community College
Liskeard
- Bye
1437 Plymstock School
Plymouth
2-1 West Somerset Community College
Minehead
23.09.08
1438 Gordano School
Portishead
- Bye
1439 Westlands School
Torquay
- Bye
1440 Blue School
Wells
- Bye
Team Z
1441 Torquay Boys' Grammar School
Torquay
2-4 Helston Community College
Helston
24.09.08
1442 Redruth Community School
Redruth
- Bye
1443 Tavistock College
Tavistock
- Bye
1444 Wadebridge School
Wadebridge
- Bye
1445 Truro School
Truro
2-4 Ivybridge Community College
Ivybridge
26.09.08
1446 South Dartmoor Community College
Ashburton
- Bye
1447 Writhlington School
Bath
- Bye
1448 Great Torrington School
Torrington
- Bye
Team Z
1449 Wellsway School
Bristol
1-2 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
24.09.08
1450 Churchill Community School
Bristol
- Bye
1451 Millfield School
Street
- Bye
1452 Sir John Colfox School
Bridport
- Bye
1453 Norton Hill School
Bath
3-8 Exmouth Community College
Exmouth
24.09.08
1454 Stoke Damerel Community College
Plymouth
- Bye
1455 Queen Elizabeth Community College
Crediton
1-0 Callington Community College
Callington
07.10.08
1456 Hanham High School
Bristol
- Bye
Team Z
1457 Avon Valley College
Salisbury
- Theale Green Community School
Reading **
17.09.08
1458 Charters School & Sports College
Ascot
- Bye
1459 Windsor Boys' School
Windsor
1-2 Collingwood College
Camberley
03.10.08
1460 Wallingford School
Wallingford
- Bye
1461 St Bernard's Catholic Grammar School
Slough
1-2 Sheldon School
Chippenham
24.09.08
1462 Banbury School
Banbury
- Bye
1463 Emmbrook School
Wokingham
- Bye
1464 European School
Abingdon
- Bye
Team Z
1465 North Leamington School
Leamington Spa
5-1 Chipping Norton School
Chipping Norton
23.09.08
1466 John Mason School
Abingdon
- Bye
1467 Teikyo School Uk
Wexham
- Bye
1468 Wheatley Park School
Oxford
- Bye
1469 Forest Boys' School
Winnersh
1-4 Lord Williams's School
Thame
26.09.08
1470 Bulmershe School
Reading
- Bye
1471 Gosford Hill School
Oxford
- Bye
1472 Maiden Erlegh School
Reading
2-1 St Clare's College
Oxford
02.10.08
1473 Matthew Arnold School
Oxford
0-7 Reading School
Reading
01.10.08
1474 Prospect School
Reading
- Bye
1475 Marlborough School
Woodstock
- Bye
1476 Westgate School
Slough
- Bye
1477 King Alfred's Sports And Community College
Wantage
0-3 Little Heath School
Reading
17.09.08
1478 Peers School
Oxford
- Bye
1479 Kennet School
Thatcham
- Bye
1480 Cherwell School
Oxford
0-4 Farmors School
Fairford
24.09.08
1481 Oxford Community School
Oxford
0-1 John Madejski Academy
Reading
17.09.08
1482 John of Gaunt School
Trowbridge
- Bye
1483 Waingels College
Reading
- Bye
1484 Ferndown Upper School
Ferndown
- Bye
1485 Sandown High School
Isle of Wight
0-4 St Bede's School
Hailsham
24.09.08
1486 Buckswood School
Hastings
- Bye
1487 Worth School
Crawley
- Bye
1488 Littlehampton Community School
Littlehampton
- Bye
Team Z
1489 Hazelwick School
Crawley **
- Kings Manor Community College
Shoreham by Sea
1490 Corfe Hills School
Broadstone
- Bye
1491 Bishop Luffa School
Chichester
- Bye
1492 Purbeck Comprehensive School
Wareham
- Bye
1493 Hove Park School
Hove
5-0 Poole High School
Poole
24.09.08
1494 Christ's Hospital
Horsham
- Bye
1495 Chichester High School for Boys
Chichester
- Bye
1496 St Peter's School
Bournemouth
- Bye
Team Z
1497 Bishop Wordsworth's School
Salisbury
2-3 Ardingly College
Haywards Heath
01.10.08
1498 Sturminster Newton High School
Sturminster Newton
- Bye
1499 Budmouth Technology College
Weymouth
- Bye
1500 Bognor Regis Community College
Bognor Regis
- Bye
1501 Sackville Community College
East Grinstead
7-1 St Andrew's CE High School
Croydon
29.09.08
1502 Twynham School
Christchurch
- Bye
1503 Cardinal Newman Catholic School
Hove
- Bye
1504 Gillingham School
Gillingham
- Bye
Team Z
1505 St Edmund's Catholic School
Portsmouth
3-5 Beacon Community College
Crowborough
24.09.08
1506 Steyning Grammar School
Steyning
- Bye
1507 Midhurst Grammar School
Midhurst
- Bye
1508 St Wilfrid's School
Crawley
- Bye
1509 Bournemouth School
Bournemouth
7-0 Salisbury High School
Salisbury
22.09.08
1510 Thomas Hardye School
Dorchester
- Bye
1511 Clayesmore School
Iwerne Minster
- Bye
1512 Devizes School
Devizes
- Bye
Team Z

** Denotes winners of the match decided on the toss of a coin after failing to play the match by the deadline date.

 

Show ROUND TWO DRAW

Ties to be played on or before Saturday 11 October 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001 Harvey Grammar School
Folkestone
5-5
FT
9-5
AET
St Michael & All Angels CE Academy
London, SE5
06.10.08
2002 Sir Joseph Williamson's Mathematical School
Rochester
1-0 Forest Hill School
London, SE23
06.10.08
2003 Thomas Tallis School
London, SE3
3-2 Sittingbourne Community College
Sittingbourne
09.10.08
2004 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
5-2 Therfield School
Leatherhead
22.10.08
2005 Ursuline College
Westgate on Sea
2-0 Bexley Grammar School
Welling
01.10.08
2006 Howard of Effingham School
Effingham
3-1 Ravens Wood School
Bromley
17.10.08
2007 Charter School
London, SE24
- Priory Sports College
Orpington **
2008 Kemnal Technology College
Sidcup
5-2 Walworth Academy
London, SE1
30.09.08
2009 St Olave's Grammar School
Orpington
2-3 Hayes School
Bromley
06.10.08
2010 St John's RC Comprehensive School
Gravesend
1-0 Academy at Peckham
London, SE15
01.10.08
2011 Kelsey Park Sports College
Beckenham
15-0 Business Academy Bexley
Erith
10.10.08
2012 Coopers School
Chislehurst
4-2 Bacons College
London, SE16
08.10.08
2013 Deptford Green School
London, SE14
0-1 Marlowe Academy
Ramsgate
20.10.08
2014 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Tunbridge Wells
2-2
FT
5-2
AET
Whitgift School
Croydon
13.10.08
2015 Kingsdale School
London, SE21
2-0 Ewell Castle School
Ewell
07.10.08
2016 Glyn Technology School
Epsom
3-1 Cornwallis Academy
Maidstone
11.10.08
2017 Sutton Grammar School
Sutton **
- Tomlinscote School
Frimley
2018 Henry Compton School
London, SW6 **
- Stanley Park High School
Carshalton
2019 Riddlesdown High School
Purley
1-8 Glenthorne High School
Sutton
23.10.08
2020 Latymer Upper School
London, W6
3-0 Twyford CE High School
Acton
10.10.08
2021 Gordon's School
Woking
0-6 Wilsons School
Wallington
21.10.08
2022 John Fisher School
Purley
4-2 Graveney School
London, SW17
09.10.08
2023 George Abbot School
Guildford
2-0 Overton Grange School
Sutton
23.10.08
2024 Ernest Bevin College
London, SW17
1-2 Richard Challoner School
New Malden
10.10.08
2025 Hampstead School
London, NW2
4-2 Salesian College
London, SW11
09.10.08
2026 Carshalton Boys' Sports College
Carshalton
0-4 Cardinal Vaughan Memorial School
London, W14
01.10.08
2027 Cavendish School
Hemel Hempstead **
- Douay Martyrs School
Uxbridge
2028 St Thomas More Sports College
Wood Green **
- Onslow St Audrey's School
Hatfield
2029 Hampton School
Hampton **
South Camden Community School
London, NW1
2030 Harefield Academy
Harefield
4-3 Sir John Lawes School
Harpenden
06.10.08
2031 Davenant Foundation School
Loughton
5-0 George Green's School
London, E14
15.10.08
2032 Leventhorpe School
Sawbridgeworth
1-0 Cumberland School Sports College
Newham
24.09.08
2033 West London Academy
Northolt
1-0 John Warner School
Hoddesdon
08.10.08
2034 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
1-0 Gunnersbury Catholic School
Brentford
14.10.08
2035 St Ignatius College
Enfield
3-1 Nicholas Breakspear Catholic Sports College
St Albans
08.10.08
2036 St Michael's Catholic High School
Watford
2-0 The Knights Templar School
Baldock
01.10.08
2037 Parmiter's School
Watford **
- Burnham Grammar School
Burnham
2038 Stanborough School
Welwyn Garden City
1-0 Mill Hill School
Mill Hill
15.10.08
2039 St Bonaventures RC School
Newham
0-0
FT
1-0
AET
Beal High School
Ilford
04.11.08
2040 Jo Richardson Community School
Dagenham
1-2 Kings Langley School
Kings Langley
16.10.08
2041 Hylands School
Chelmsford
1-3 Southend High School for Boys
Southend on Sea
10.10.08
2042 Saffron Walden County High School
Saffron Walden
1-2 Fortismere School
Muswell Hill
01.10.08
2043 St Clement Danes School
Rickmansworth
5-3 West Hatch High School
Chigwell
10.10.08
2044 Alexandra Park School
Haringey
- Capital City Academy
London, NW10 **
2045 Brentwood School
Brentwood
2-0 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford
06.10.08
2046 Walthamstow Academy
Walthamstow
2-0 Highgate School
London, N6
06.10.08
2047 Finchley Catholic High School
Finchley
5-1 Westcliff High School for Boys
Westcliff on Sea
16.10.08
2048 Lea Valley High School
Enfield
4-0 Plume School
Maldon
08.10.08
2049 King Edward VI Grammar School
Chelmsford
3-4 Colne Community School
Brightlingsea
10.10.08
2050 JFS School
Harrow
1-0 Wye Valley School
Bourne End
02.10.08
2051 Chadwell Heath Foundation School
Romford
2-5 Bishop's Stortford High School
Bishop's Stortford
08.10.08
2052 Cardinal Pole RC School
London, E9
4-3 Cecil Jones School
Southend
08.10.08
2053 Stoke Newington School
London, N16
2-1 Adeyfield School
Hemel Hempstead
07.10.08
2054 Turnford School
Cheshunt
0-3 Caterham High School
Ilford
16.10.08
2055 Campion School
Hornchurch
2-2
FT
4-3
AET
John Bramston School
Witham
13.10.08
2056 Sheredes School
Hoddesdon
- Mount Grace School
Potters Bar **
2057 Queens School
Watford **
- Freman College
Buntingford
2058 Rush Croft Sports College
Chingford
1-5 Dame Alice Owens School
Potters Bar
30.09.08
2059 Hemel Hempstead School
Hemel Hempstead
3-0 County Upper School
Bury St Edmunds
17.10.08
2060 St Peter's School
Huntingdon
2-1 King Edward VI School
Bury St Edmunds
22.10.08
2061 King Edward VII High School
Kings Lynn
1-0 Thorpe St Andrew High School
Norwich
14.10.08
2062 Diss High School
Diss
2-0 Ipswich School
Ipswich
23.09.08
2063 Thomas Paine Football School
Thetford
1-4 Farlingaye High School
Woodbridge
09.10.08
2064 Northgate High School
Ipswich
3-1 Neale Wade Community College
March
08.10.08
2065 Great Cornard Upper School
Sudbury
2-0 City of Ely Community College
Ely
17.10.08
2066 Cromwell Community College
Chatteris
1-1
FT
1-1
AET
3-4
Pen
Kesgrave High School
Ipswich
07.10.08
2067 Hellesdon High School
Norwich
2-3 Kirkley High School
Lowestoft
21.10.08
2068 Westbourne Sports College
Ipswich
- Bungay High School
Bungay **
2069 Stowmarket High School
Stowmarket
4-1 Thomas Mills High School
Framlingham
13.10.08
2070 St Ivo School
Huntingdon
0-3 Wymondham College
Wymondham
01.10.08
2071 Notre Dame High School
Norwich
3-1 Sprowston High School
Norwich
16.10.08
2072 Denbigh School
Milton Keynes
1-0 Ferrers Specialist Arts College
Higham Ferrers
13.10.08
2073 Sharnbrook Upper School
Bedford
6-0 Brooke Weston City Technology College
Corby
05.11.08
2074 Bishop Stopford School
Kettering
1-3 Biddenham Upper School
Bedford
03.10.08
2075 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
6-1 Northfields Technology College
Dunstable
07.10.08
2076 Aylesbury Grammar School
Aylesbury
3-0 Wrenn School
Wellingborough
06.10.08
2077 Leon School & Sports College
Milton Keynes
2-4 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
22.10.08
2078 Goffs School
Cheshunt
1-5 Northampton School for Boys
Northampton
29.09.08
2079 Queensbury School
Dunstable
3-5 Stratton Upper School
Biggleswade
14.10.08
2080 Montsaye Community College
Kettering
2-0 Samuel Whitbread Community College
Shefford
15.10.08
2081 John Hampden Grammar School
High Wycombe
8-1 Sponne School
Towcester
06.10.08
2082 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
5-2 Huxlow Science College
Irthlingborough
19.09.08
2083 Royal Latin School
Buckingham
3-2 Beaconsfield School
Beaconsfield
23.10.08
2084 Cardinal Newman School
Luton
4-5 Mandeville School
Aylesbury
13.10.08
2085 Bosworth Community & Sports College
Leicester
1-3 Belper School
Belper
16.10.08
2086 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
- William Bradford Community College
Leicester **
2087 Wootton Upper School
Wootton
5-0 Groby Community College
Groby
08.10.08
2088 King Edward VII School
Melton Mowbray **
- Chellaston School
Derby
2089 John Port School
Derby
5-4 Campion School
Northampton
14.10.08
2090 Guthlaxton College
Wigston Magna
2-0 Lawrence Sheriff School
Rugby
03.10.08
2091 De Lisle Catholic Science College
Loughborough
1-1
FT
2-2
AET
4-3
Pen
Newbold Community School
Chesterfield
13.10.08
2092 Myton School
Warwick
0-3 Rawlins Community College
Loughborough
06.11.08
2093 Repton School
Derby **
- Netherthorpe School
Chesterfield
2094 Landau Forte College
Derby
1-5 Alcester Grammar School
Alcester
15.10.08
2095 Deepings School
Peterborough
1-0 Wreake Valley Community College
Syston
17.10.08
2096 Lutterworth College
Lutterworth **
- Aylesford School
Warwick
2097 Countesthorpe Community College
Leicester
2-1 Campsmount Technology College
Doncaster
15.10.08
2098 Burleigh Community College
Loughborough
3-1 New Mills School
High Peak
06.10.08
2099 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield **
- Highfields School
Matlock
2100 Lady Manners School
Bakewell
1-4 Kenilworth School
Kenilworth
14.10.08
2101 Bourne Grammar School
Bourne
4-5 Joseph Whitaker School
Mansfield
16.10.08
2102 Tupton Hall School
Chesterfield
7-2 St Mary's RC Sports College
Hull
15.10.08
2103 Carre's Grammar School
Sleaford
2-0 Hessle High School
Hessle
09.10.08
2104 Garibaldi College
Mansfield
4-0 William Farr School
Lincoln
10.10.08
2105 South Hunsley High School
North Ferriby
1-0 Yarborough School
Lincoln
2106 Wolfreton School
Hull
2-2
FT
2-2
AET
4-5
Pen
Caistor Grammar School
Caistor
08.10.08
2107 Trinity RC School
Nottingham
3-1 St Georges College of Technology
Sleaford
01.10.08
2108 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
2-0 Boston Grammar School
Boston
15.10.08
2109 West Bridgford School
Nottingham
1-0 Skegness Grammar School
Skegness
23.10.08
2110 Dukeries College
Newark
2-1 Central Technology & Sports College
Grantham
06.10.08
2111 King's School
Grantham
0-1 Friesland School
Nottingham
16.10.08
2112 Branston Community College
Branston
0-1 Arnold Hill School
Nottingham
13.10.08
2113 Danum School Technology College
Doncaster
3-1 Temple Moor High School
Leeds
15.10.08
2114 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
2-0 High Storrs School
Sheffield
01.10.08
2115 All Saints RC School
York **
- Headlands School & Community Science College
Bridlington
2116 Beckfoot School
Bingley
- All Saints Catholic High School
Sheffield **
2117 Eckington School
Sheffield
0-2 Don Valley High School
Doncaster
03.11.08
2118 Hemsworth Arts And Community College
Hemsworth
1-2 Brinsworth Comprehensive School
Rotherham
01.10.08
2119 Tapton School
Sheffield **
- King Edward VII School
Sheffield
2120 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
0-1 Wath Comprehensive School
Rotherham
14.10.08
2121 Shelley College
Huddersfield
2-2
FT
2-2
AET
3-5
Pen
Wales High School
Sheffield
15.10.08
2122 Balby Carr Community Sports College
Doncaster
2-0 Ossett High School
Ossett
13.10.08
2123 Silverdale School
Sheffield
1-0 Garforth Community College
Leeds
15.10.08
2124 Trinity Academy
Doncaster
2-3 Richmond School
Richmond
08.10.08
2125 Wickersley School & Sports College
Rotherham
5-2 Swinton Community School
Rotherham
04.10.08
2126 Wetherby High School
Wetherby
4-3 Edlington School
Doncaster
08.10.08
2127 King James School
Knaresborough
1-1
FT
1-1
AET
4-1
Pen
Boston Spa School
Wetherby
06.10.08
2128 Aston Comprehensive School
Sheffield
1-1
FT
1-1
AET
2-4
Pen
Minsthorpe Community College
Pontefract
24.09.08
2129 Thirsk School & Sixth Form College
Thirsk
2-1 Easingwold School
York
08.10.08
2130 Ripon Grammar School
Ripon
1-6 Hanson School
Bradford
10.10.08
2131 Boroughbridge High School
York
2-3 St Bede's Catholic Grammar School
Bradford
15.10.08
2132 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
7-1 Rossett School
Harrogate
10.10.08
2133 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
2-0 Brayton College
Selby
10.10.08
2134 Woldgate College
York
0-0
FT
0-0
AET
4-5
Pen
King's Academy
Middlesbrough
08.10.08
2135 St Aidan's CE High School
Harrogate
1-0 Allerton Grange School
Leeds
15.10.08
2136 Harrogate Grammar School
Harrogate
2-4 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
02.10.08
2137 Monkseaton High School
Whitley Bay
3-0 Kenton School
Newcastle upon Tyne
18.10.08
2138 Cramlington High School
Cramlington
0-4 Durham Gilesgate Sports College
Durham
13.10.08
2139 Prudhoe Community High School
Prudhoe
9-0 Eston Park School
Middlesbrough
15.10.08
2140 Churchill Community College
Wallsend
- Whickham School & Sports College
Gateshead **
2141 Whitley Bay High School
Whitley Bay
5-0 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
22.10.08
2142 St Aidan's County High School
Carlisle
0-1 Gosforth High School
Newcastle upon Tyne
22.09.08
2143 Astley Community High School
Whitley Bay
- William Howard School
Brampton **
2144 Walker Technology College
Newcastle upon Tyne
2-0 Appleby Grammar School
Appleby
11.10.08
2145 Nelson Thomlinson School
Wigton
4-0 Haslingden High School
Rossendale
13.10.08
2146 Southfield Technology College
Workington **
- Queen Elizabeth's Grammar School
Blackburn
2147 Queen Elizabeth Grammar School
Penrith
3-3
FT
3-3
AET
3-1
Pen
Seaton Burn Community College
Newcastle upon Tyne
30.09.08
2148 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
4-2 Ashington High School Sports College
Ashington
17.10.08
2149 Hutton CE Grammar School
Preston
3-1 Whitehaven School
Whitehaven
06.10.08
2150 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
1-0 Stainburn School & Science College
Workington
22.10.08
2151 Wyndham School
Egremont
0-2 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
17.09.08
2152 Ashton Community Science College
Preston
0-4 Kirkbie Kendal School
Kendal
14.10.08
2153 Trinity CE High School
Manchester
0-1 Ormskirk School
Ormskirk
09.10.08
2154 St Wilfrids CE High School
Blackburn
2-0 Caldew School
Carlisle
15.10.08
2155 Poynton High School
Poynton
1-3 Thomas Whitam Sixth Form
Burnley
16.10.08
2156 Richard Rose Central Academy
Carlisle
1-4 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
10.10.08
2157 Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
1-0 Altrincham Boys' Grammar School
Altrincham
06.10.08
2158 Ellesmere Port Specialist School of Performing Art
Ellesmere Port
4-1 Sale High School
Sale
29.09.08
2159 Whitby High School
Ellesmere Port
1-2 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
10.10.08
2160 Padgate School
Warrington
0-1 Sacred Heart Catholic College
Liverpool
07.10.08
2161 Audenshaw School
Manchester
1-5 Wilmslow High School
Wilmslow
08.10.08
2162 Mosslands School
Wirral
1-0 William Hulme's Grammar School
Manchester
23.10.08
2163 Sandbach School
Sandbach
1-1
FT
2-1
AET
Ellesmere Port Catholic High School
Ellesmere Port
08.10.08
2164 Calderstones School
Liverpool
6-3 Grange Grammar School
Northwich
14.10.08
2165 St Bede's College
Manchester
4-2 Fallibroome High School
Macclesfield
10.10.08
2166 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
0-2 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
08.10.08
2167 Urmston Grammar School
Manchester
- St John Plessington Catholic College
Wirral **
2168 Sharples School
Bolton
1-1
FT
1-3
AET
Bury Grammar School
Bury
14.10.08
2169 South Wirral High School
Wirral
2-3 Hulme Grammar School
Oldham
18.10.08
2170 Crompton House School
Oldham
1-4 St Francis Xavier's College
Liverpool
13.10.08
2171 Blue Coat School
Liverpool
1-0 Alder Community High School
Hyde
09.10.08
2172 Neston High School
South Wirral
4-3 Alsop High School
Liverpool
29.10.08
2173 Manchester Grammar School
Manchester **
- Queen's Park High School
Chester
2174 Culcheth School
Warrington
3-3
FT
3-3
AET
5-6
Pen
Childwall Sports College
Liverpool
16.10.08
2175 Catholic High School
Chester
3-1 St Margaret's CE High School
Liverpool
07.10.08
2176 Our Lady's RC High School
Oldham
2-6 Canon Slade School
Bolton
16.10.08
2177 Maghull High School
Liverpool
7-1 Rainhill High School
Prescot
16.10.08
2178 Sale Grammar School
Sale
2-2
FT
2-2
AET
3-4
Pen
Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
09.10.08
2179 Shrewsbury School
Shrewsbury
9-0 Wolgarston High School
Penkridge
02.10.08
2180 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
6-0 Friary Arts & Sport College
Lichfield
06.10.08
2181 Chasetown Specialist Sports College
Burntwood **
- Rawlett Community Sports College
Tamworth
2182 Manor Foundation Sports College
Wednesbury
1-5 Thomas Telford School
Telford
06.10.08
2183 Aston Manor School
Birmingham
8-0 Blessed Robert Johnson Catholic College
Telford
15.10.08
2184 Handsworth Grammar School
Birmingham
1-5 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
17.10.08
2185 Great Sankey High School
Warrington
- King Edward VI High School
Stafford **
2186 De Ferrers Specialist Technical College
Burton on Trent
- Cardinal Newman Catholic School
Coventry **
2187 Woodlands School & Sports College
Coventry
3-2 Q3 Academy
Birmingham
15.10.08
2188 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
5-1 Weston Road High School
Stafford
08.10.08
2189 Sheldon Heath Community School
Birmingham
- Shelfield Sports & Community College
Walsall **
2190 Archbishop Grimshaw RC School
Birmingham
3-4 Polesworth International Language College
Tamworth
07.10.08
2191 Longslade Community College
Leicester
- Becket School
Nottingham **
2192 National School
Hucknall
1-4 Park Hall School
Birmingham
20.10.08
2193 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
10-0 Wordsley School
Stourbridge
21.10.08
2194 Queen Elizabeth's Mercian School
Tamworth
5-4 International School And Community College
Birmingham
09.10.08
2195 Ashlawn School
Rugby
3-3
FT
3-7
AET
Bishop Challoner RC School
Birmingham
01.10.08
2196 Streetly School
Sutton Coldfield
9-0 Baxter College
Kidderminster
15.10.08
2197 George Salter Collegiate Academy
West Bromwich
1-7 Wood Green High School
Wednesbury
16.10.08
2198 Grace Academy
Birmingham
0-1 Codsall Community High School
Wolverhampton
13.10.08
2199 John Cleveland College
Hinckley **
- Kingshurst City Technology College
Birmingham
2200 Walton High School
Stafford
- Sandwell Academy
West Bromwich **
22.10.08
2201 Great Barr School
Birmingham **
- George Dixon International School
Birmingham
2202 William Brookes School
Much Wenlock
2-2
FT
2-2
AET
5-6
Pen
Walsall Academy
Walsall
14.10.08
2203 Kings CE School
Wolverhampton
1-0 Baverstock School & Sports College
Birmingham
24.10.08
2204 Ashton Park Sports College
Bristol
1-2 Chase School
Malvern
14.10.08
2205 Evesham High School
Evesham
2-0 Churchdown School
Churchdown
08.10.08
2206 St Peter's RC High School & 6th Form Centre
Gloucester
5-3 North Bromsgrove High School
Bromsgrove
08.10.08
2207 Prince Henry's High School
Evesham
3-1 Beaufort Community School
Gloucester
20.10.08
2208 John Masefield High School
Ledbury
8-2 Brockworth Enterprise School
Gloucester
08.10.08
2209 Pershore High School
Pershore
1-0 Wolverley High School
Kidderminster
17.10.08
2210 South Bromsgrove High School
Bromsgrove
2-1 Cleeve School
Cheltenham
06.10.08
2211 Tewkesbury School
Tewkesbury
0-4 King Charles I School
Kidderminster
23.10.08
2212 Arrow Vale Community High School
Redditch **
- Wyedean School
Chepstow
2213 Kingsley College
Redditch
0-0
FT
0-0
AET
4-5
Pen
Chipping Sodbury School
Bristol
07.10.08
2214 Newent Community School
Newent
2-1 Haybridge High School
Stourbridge
31.10.08
2215 Waseley Hills High School
Birmingham
4-1 Chew Valley School
Bristol
18.10.08
2216 Nailsea School
Nailsea
0-1 Marling School
Stroud
13.10.08
2217 Beechen Cliff School
Bath
1-0 Estover Community College
Plymouth
21.10.08
2218 Paignton Community & Sports College
Paignton **
- Liskeard School & Community College
Liskeard
2219 Plymstock School
Plymouth
5-0 Gordano School
Portishead
16.10.08
2220 Westlands School
Torquay
3-3
FT
3-3
AET
3-4
Pen
Blue School
Wells
01.10.08
2221 Helston Community College
Helston
6-0 Redruth Community School
Redruth
08.10.08
2222 Tavistock College
Tavistock
5-1 Wadebridge School
Wadebridge
03.11.08
2223 Ivybridge Community College
Ivybridge
2-0 South Dartmoor Community College
Ashburton
10.10.08
2224 Writhlington School
Bath
0-1 Great Torrington School
Torrington
21.10.08
2225 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
1-0 Churchill Community School
Bristol
08.10.08
2226 Millfield School
Street
2-0 Sir John Colfox School
Bridport
01.10.08
2227 Exmouth Community College
Exmouth
4-2 Stoke Damerel Community College
Plymouth
08.10.08
2228 Queen Elizabeth Community College
Crediton
1-2 Hanham High School
Bristol
15.10.08
2229 Theale Green Community School
Reading
3-4 Charters School & Sports College
Ascot
08.10.08
2230 Collingwood College
Camberley
3-0 Wallingford School
Wallingford
12.10.08
2231 Sheldon School
Chippenham
3-0 Banbury School
Banbury
10.10.08
2232 Emmbrook School
Wokingham
2-0 European School
Abingdon
13.10.08
2233 North Leamington School
Leamington Spa
2-0 John Mason School
Abingdon
10.10.08
2234 Teikyo School Uk
Wexham
0-4 Wheatley Park School
Oxford
01.10.08
2235 Lord Williams's School
Thame
10-2 Bulmershe School
Reading
07.10.08
2236 Gosford Hill School
Oxford
1-2 Maiden Erlegh School
Reading
13.10.08
2237 Reading School
Reading
5-0 Prospect School
Reading
10.10.08
2238 Marlborough School
Woodstock
3-0 Westgate School
Slough
09.10.08
2239 Little Heath School
Reading
3-2 Peers School
Oxford
09.10.08
2240 Kennet School
Thatcham
0-4 Farmors School
Fairford
01.10.08
2241 John Madejski Academy
Reading
1-0 John of Gaunt School
Trowbridge
20.10.08
2242 Waingels College
Reading
1-0 Ferndown Upper School
Ferndown
10.09.08
2243 St Bede's School
Hailsham
12-0 Buckswood School
Hastings
01.10.08
2244 Worth School
Crawley
0-1 Littlehampton Community School
Littlehampton
09.10.08
2245 Hazelwick School
Crawley
2-2
FT
2-3
AET
Corfe Hills School
Broadstone
15.10.08
2246 Bishop Luffa School
Chichester
1-0 Purbeck Comprehensive School
Wareham
07.10.08
2247 Hove Park School
Hove
3-4 Christ's Hospital
Horsham
08.10.08
2248 Chichester High School for Boys
Chichester
0-1 St Peter's School
Bournemouth
15.10.08
2249 Ardingly College
Haywards Heath
1-0 Sturminster Newton High School
Sturminster Newton
03.10.08
2250 Budmouth Technology College
Weymouth
9-1 Bognor Regis Community College
Bognor Regis
23.10.08
2251 Sackville Community College
East Grinstead
1-0 Twynham School
Christchurch
15.10.08
2252 Cardinal Newman Catholic School
Hove
0-1 Gillingham School
Gillingham
08.10.08
2253 Beacon Community College
Crowborough
3-2 Steyning Grammar School
Steyning
09.10.08
2254 Midhurst Grammar School
Midhurst
1-4 St Wilfrid's School
Crawley
09.10.08
2255 Bournemouth School
Bournemouth
1-0 Thomas Hardye School
Dorchester
01.10.08
2256 Clayesmore School
Iwerne Minster
5-1 Devizes School
Devizes
30.09.08

** Denotes winners of the match decided on the toss of a coin after failing to play the match by the deadline date

 

Show ROUND THREE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 25 October 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001 Harvey Grammar School
Folkestone
1-4 Sir Joseph Williamson's Mathematical School
Rochester
15.10.08
3002 Thomas Tallis School
London, SE3 **
- Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
3003 Ursuline College
Westgate on Sea
- Howard of Effingham School
Effingham **
3004 Priory Sports College
Orpington
2-4 Kemnal Technology College
Sidcup
22.10.08
3005 Hayes School
Bromley
3-2 St John's RC Comprehensive School
Gravesend
20.10.08
3006 Kelsey Park Sports College
Beckenham
3-1 Coopers School
Chislehurst
07.11.08
3007 Marlowe Academy
Ramsgate
0-1 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Tunbridge Wells
24.10.08
3008 Kingsdale School
London, SE21
3-7 Glyn Technology School
Epsom
04.11.08
3009 Sutton Grammar School
Sutton
4-0 Henry Compton School
London, SW6
07.11.08
3010 Glenthorne High School
Sutton
1-5 Latymer Upper School
London, W6
11.11.08
3011 Wilsons School
Wallington
1-1
FT
1-2
AET
John Fisher School
Purley
12.11.08
3012 George Abbot School
Guildford
2-0 Richard Challoner School
New Malden
12.11.08
3013 Hampstead School
London, NW2
0-4 Cardinal Vaughan Memorial School
London, W14
05.11.08
3014 Cavendish School
Hemel Hempstead
- St Thomas More Sports College
Wood Green **
3015 Hampton School
Hampton
2-2
FT
2-3
AET
Harefield Academy
Harefield
03.11.08
3016 Davenant Foundation School
Loughton
3-2 Leventhorpe School
Sawbridgeworth
04.11.08
3017 West London Academy
Northolt
5-1 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
05.11.08
3018 St Ignatius College
Enfield
3-1 St Michael's Catholic High School
Watford
05.11.08
3019 Parmiter's School
Watford **
- Stanborough School
Welwyn Garden City
3020 St Bonaventures RC School
Newham
- Kings Langley School
Kings Langley **
3021 Southend High School for Boys
Southend on Sea
0-4 Fortismere School
Muswell Hill
06.11.08
3022 St Clement Danes School
Rickmansworth
8-0 Capital City Academy
London, NW10
20.10.08
3023 Brentwood School
Brentwood
5-0 Walthamstow Academy
Walthamstow
06.11.08
3024 Finchley Catholic High School
Finchley
4-1 Lea Valley High School
Enfield
14.10.08
3025 Colne Community School
Brightlingsea
3-2 JFS School
Harrow
03.11.08
3026 Bishop's Stortford High School
Bishop's Stortford
9-2 Cardinal Pole RC School
London, E9
22.10.08
3027 Stoke Newington School
London, N16
- Caterham High School
Ilford **
3028 Campion School
Hornchurch
2-0 Mount Grace School
Potters Bar
16.10.08
3029 Queens School
Watford
2-3 Dame Alice Owens School
Potters Bar
12.11.08
3030 Hemel Hempstead School
Hemel Hempstead
- St Peter's School
Huntingdon **
3031 King Edward VII High School
Kings Lynn
3-0 Diss High School
Diss
22.10.08
3032 Farlingaye High School
Woodbridge
4-3 Northgate High School
Ipswich
06.11.08
3033 Great Cornard Upper School
Sudbury
1-2 Kesgrave High School
Ipswich
05.11.08
3034 Kirkley High School
Lowestoft **
- Bungay High School
Bungay
15.11.08
3035 Stowmarket High School
Stowmarket
1-4 Wymondham College
Wymondham
04.11.08
3036 Notre Dame High School
Norwich
0-6 Denbigh School
Milton Keynes
14.11.08
3037 Sharnbrook Upper School
Bedford
- Biddenham Upper School
Bedford **
3038 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
1-0 Aylesbury Grammar School
Aylesbury
21.10.08
3039 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
- Northampton School for Boys
Northampton **
3040 Stratton Upper School
Biggleswade
1-7 Montsaye Community College
Kettering
22.10.08
3041 John Hampden Grammar School
High Wycombe
5-1 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
20.10.08
3042 Royal Latin School
Buckingham
- Mandeville School
Aylesbury **
3043 Belper School
Belper **
- William Bradford Community College
Leicester
11.11.08
3044 Wootton Upper School
Wootton
4-3 King Edward VII School
Melton Mowbray
18.11.08
3045 John Port School
Derby
2-9 Guthlaxton College
Wigston Magna
07.11.08
3046 De Lisle Catholic Science College
Loughborough
1-4 Rawlins Community College
Loughborough
11.11.08
3047 Repton School
Derby
3-1 Alcester Grammar School
Alcester
13.11.08
3048 Deepings School
Peterborough
- Lutterworth College
Lutterworth **
3049 Countesthorpe Community College
Leicester
4-1 Burleigh Community College
Loughborough
15.11.08
3050 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
- Kenilworth School
Kenilworth **
3051 Joseph Whitaker School
Mansfield
1-1
FT
1-1
AET
5-4
Pen
Tupton Hall School
Chesterfield
07.11.08
3052 Carre's Grammar School
Sleaford
5-2 Garibaldi College
Mansfield
22.10.08
3053 South Hunsley High School
North Ferriby
8-2 Caistor Grammar School
Caistor
06.11.08
3054 Trinity RC School
Nottingham
2-3 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
03.11.08
3055 West Bridgford School
Nottingham
2-4 Dukeries College
Newark
12.11.08
3056 Friesland School
Nottingham
2-6 Arnold Hill School
Nottingham
24.10.08
3057 Danum School Technology College
Doncaster
3-3
FT
5-3
AET
St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
23.10.08
3058 All Saints RC School
York **
- All Saints Catholic High School
Sheffield
3059 Don Valley High School
Doncaster
3-1 Brinsworth Comprehensive School
Rotherham
05.11.08
3060 Tapton School
Sheffield
5-3 Wath Comprehensive School
Rotherham
12.11.08
3061 Wales High School
Sheffield
1-3 Balby Carr Community Sports College
Doncaster
22.10.08
3062 Silverdale School
Sheffield
0-4 Richmond School
Richmond
22.10.08
3063 Wickersley School & Sports College
Rotherham
5-2 Wetherby High School
Wetherby
21.10.08
3064 King James School
Knaresborough **
- Minsthorpe Community College
Pontefract
3065 Thirsk School & Sixth Form College
Thirsk
- Hanson School
Bradford **
3066 St Bede's Catholic Grammar School
Bradford
- Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax **
3067 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
3-0 King's Academy
Middlesbrough
05.11.08
3068 St Aidan's CE High School
Harrogate
3-2 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
05.11.08
3069 Monkseaton High School
Whitley Bay
1-2 Durham Gilesgate Sports College
Durham
17.11.08
3070 Prudhoe Community High School
Prudhoe **
- Whickham School & Sports College
Gateshead
3071 Whitley Bay High School
Whitley Bay
- Gosforth High School
Newcastle upon Tyne **
3072 William Howard School
Brampton **
- Walker Technology College
Newcastle upon Tyne
3073 Nelson Thomlinson School
Wigton
3-3
FT
4-3
AET
Southfield Technology College
Workington
04.11.08
3074 Queen Elizabeth Grammar School
Penrith
1-0 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
05.11.08
3075 Hutton CE Grammar School
Preston
1-2 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
21.10.08
3076 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
2-2
FT
2-2
AET
4-2
Pen
Kirkbie Kendal School
Kendal
3077 Ormskirk School
Ormskirk
5-1 St Wilfrids CE High School
Blackburn
23.10.08
3078 Thomas Whitam Sixth Form
Burnley
7-2 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
22.10.08
3079 Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
2-1 Ellesmere Port Specialist School of Performing Art
Ellesmere Port
20.10.08
3080 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
2-4 Sacred Heart Catholic College
Liverpool
23.10.08
3081 Wilmslow High School
Wilmslow
2-1 Mosslands School
Wirral
22.10.08
3082 Sandbach School
Sandbach
1-2 Calderstones School
Liverpool
05.11.08
3083 St Bede's College
Manchester
1-2 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
29.10.08
3084 St John Plessington Catholic College
Wirral
1-1
FT
1-3
AET
Bury Grammar School
Bury
05.11.08
3085 Hulme Grammar School
Oldham
1-0 St Francis Xavier's College
Liverpool
17.11.08
3086 Blue Coat School
Liverpool
2-0 Neston High School
South Wirral
08.11.08
3087 Manchester Grammar School
Manchester **
- Childwall Sports College
Liverpool
3088 Catholic High School
Chester
1-2 Canon Slade School
Bolton
11.11.08
3089 Maghull High School
Liverpool
6-1 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
03.11.08
3090 Shrewsbury School
Shrewsbury
7-1 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
20.10.08
3091 Chasetown Specialist Sports College
Burntwood
1-7 Thomas Telford School
Telford
13.11.08
3092 Aston Manor School
Birmingham
1-1
FT
3-1
AET
Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
05.11.08
3093 King Edward VI High School
Stafford
7-4 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
12.11.08
3094 Woodlands School & Sports College
Coventry
3-5 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
05.11.08
3095 Shelfield Sports & Community College
Walsall **
- Polesworth International Language College
Tamworth
3096 Becket School
Nottingham
- Park Hall School
Birmingham **
3097 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
- Queen Elizabeth's Mercian School
Tamworth **
3098 Bishop Challoner RC School
Birmingham
0-2 Streetly School
Sutton Coldfield
06.11.08
3099 Wood Green High School
Wednesbury
0-1 Codsall Community High School
Wolverhampton
02.11.08
3100 John Cleveland College
Hinckley
- Sandwell Academy
West Bromwich **
3101 Great Barr School
Birmingham
- Walsall Academy
Walsall **
3102 Kings CE School
Wolverhampton
0-5 Chase School
Malvern
10.11.08
3103 Evesham High School
Evesham
3-3
FT
3-3
AET
4-5
Pen
St Peter's RC High School & 6th Form Centre
Gloucester
07.11.08
3104 Prince Henry's High School
Evesham **
- John Masefield High School
Ledbury
3105 Pershore High School
Pershore
1-4 South Bromsgrove High School
Bromsgrove
22.10.08
3106 King Charles I School
Kidderminster
1-0 Arrow Vale Community High School
Redditch
08.11.08
3107 Chipping Sodbury School
Bristol
3-2 Newent Community School
Newent
12.11.08
3108 Waseley Hills High School
Birmingham
- Marling School
Stroud **
3109 Beechen Cliff School
Bath
4-1 Paignton Community & Sports College
Paignton
12.11.08
3110 Plymstock School
Plymouth
9-1 Blue School
Wells
23.10.08
3111 Helston Community College
Helston
5-5
FT
9-6
AET
Tavistock College
Tavistock
11.11.08
3112 Ivybridge Community College
Ivybridge
10-0 Great Torrington School
Torrington
07.11.08
3113 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
2-3 Millfield School
Street
18.11.08
3114 Exmouth Community College
Exmouth
10-3 Hanham High School
Bristol
22.10.08
3115 Charters School & Sports College
Ascot
2-4 Collingwood College
Camberley
05.11.08
3116 Sheldon School
Chippenham
0-0
FT
1-0
AET
Emmbrook School
Wokingham
11.11.08
3117 North Leamington School
Leamington Spa
1-1
FT
1-1
AET
4-2
Pen
Wheatley Park School
Oxford
20.10.08
3118 Lord Williams's School
Thame
4-1 Maiden Erlegh School
Reading
12.11.08
3119 Reading School
Reading
2-0 Marlborough School
Woodstock
05.11.08
3120 Little Heath School
Reading
2-3 Farmors School
Fairford
16.10.08
3121 John Madejski Academy
Reading
2-0 Waingels College
Reading
07.11.08
3122 St Bede's School
Hailsham
1-0 Littlehampton Community School
Littlehampton
05.11.08
3123 Corfe Hills School
Broadstone
5-0 Bishop Luffa School
Chichester
12.11.08
3124 Christ's Hospital
Horsham
2-2
FT
2-3
AET
St Peter's School
Bournemouth
13.11.08
3125 Ardingly College
Haywards Heath
1-0 Budmouth Technology College
Weymouth
11.11.08
3126 Sackville Community College
East Grinstead
2-1 Gillingham School
Gillingham
10.11.08
3127 Beacon Community College
Crowborough
0-1 St Wilfrid's School
Crawley
04.11.08
3128 Bournemouth School
Bournemouth
8-2 Clayesmore School
Iwerne Minster
17.10.08

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND FOUR DRAW

Ties to be played on or before Saturday 15 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001 Sir Joseph Williamson's Mathematical School
Rochester
2-4 Thomas Tallis School
London, SE3
12.11.08
4002 Howard of Effingham School
Effingham
2-0 Kemnal Technology College
Sidcup
13.11.08
4003 Hayes School
Bromley
0-7 Kelsey Park Sports College
Beckenham
28.11.08
4004 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Tunbridge Wells
3-2 Glyn Technology School
Epsom
22.11.08
4005 Sutton Grammar School
Sutton
2-4 Latymer Upper School
London, W6
15.11.08
4006 John Fisher School
Purley
1-1
FT
1-2
AET
George Abbot School
Guildford
18.11.08
4007 Cardinal Vaughan Memorial School
London, W14
5-3 St Thomas More Sports College
Wood Green
17.11.08
4008 Harefield Academy
Harefield
6-1 Davenant Foundation School
Loughton
19.11.08
4009 West London Academy
Northolt
2-0 St Ignatius College
Enfield
22.11.08
4010 Parmiter's School
Watford
3-4 Kings Langley School
Kings Langley
25.11.08
4011 Fortismere School
Muswell Hill
3-1 St Clement Danes School
Rickmansworth
19.11.08
4012 Brentwood School
Brentwood
1-0 Finchley Catholic High School
Finchley
26.11.08
4013 Colne Community School
Brightlingsea
3-0 Bishop's Stortford High School
Bishop's Stortford
14.11.08
4014 Caterham High School
Ilford
1-0 Campion School
Hornchurch
08.12.08
4015 Dame Alice Owens School
Potters Bar
7-1 St Peter's School
Huntingdon
25.11.08
4016 King Edward VII High School
Kings Lynn
4-2 Farlingaye High School
Woodbridge
13.11.08
4017 Kesgrave High School
Ipswich
2-4 Kirkley High School
Lowestoft
21.11.08
4018 Wymondham College
Wymondham
2-4 Denbigh School
Milton Keynes
18.11.08
4019 Biddenham Upper School
Bedford
0-9 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
17.11.08
4020 Northampton School for Boys
Northampton
0-0
FT
0-0
AET
4-5
Pen
Montsaye Community College
Kettering
18.11.08
4021 John Hampden Grammar School
High Wycombe
3-2 Mandeville School
Aylesbury
26.11.08
4022 Belper School
Belper
1-2 Wootton Upper School
Wootton
26.11.08
4023 Guthlaxton College
Wigston Magna
1-2 Rawlins Community College
Loughborough
04.12.08
4024 Repton School
Derby
2-0 Lutterworth College
Lutterworth
27.11.08
4025 Countesthorpe Community College
Leicester
7-3 Kenilworth School
Kenilworth
04.12.08
4026 Joseph Whitaker School
Mansfield
0-5 Carre's Grammar School
Sleaford
19.11.08
4027 South Hunsley High School
North Ferriby
5-1 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
02.12.08
4028 Dukeries College
Newark
2-0 Arnold Hill School
Nottingham
21.11.08
4029 Danum School Technology College
Doncaster
1-0 All Saints RC School
York
12.11.08
4030 Don Valley High School
Doncaster
3-1 Tapton School
Sheffield
19.11.08
4031 Balby Carr Community Sports College
Doncaster
4-6 Richmond School
Richmond
14.11.08
4032 Wickersley School & Sports College
Rotherham
0-1 King James School
Knaresborough
27.11.08
4033 Hanson School
Bradford
4-2 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
18.11.08
4034 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
1-0 St Aidan's CE High School
Harrogate
21.11.08
4035 Durham Gilesgate Sports College
Durham
6-0 Prudhoe Community High School
Prudhoe
27.11.08
4036 Gosforth High School
Newcastle upon Tyne
2-1 William Howard School
Brampton
28.11.08
4037 Nelson Thomlinson School
Wigton
3-3
FT
3-3
AET
7-5
Pen
Queen Elizabeth Grammar School
Penrith
19.11.08
4038 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
1-2 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
18.11.08
4039 Ormskirk School
Ormskirk
5-0 Thomas Whitam Sixth Form
Burnley
19.11.08
4040 Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
1-5 Sacred Heart Catholic College
Liverpool
13.11.08
4041 Wilmslow High School
Wilmslow
3-1 Calderstones School
Liverpool
13.11.08
4042 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
2-0 Bury Grammar School
Bury
19.11.08
4043 Hulme Grammar School
Oldham
1-3 Blue Coat School
Liverpool
29.11.08
4044 Manchester Grammar School
Manchester
2-0 Canon Slade School
Bolton
20.11.08
4045 Maghull High School
Liverpool
2-4 Shrewsbury School
Shrewsbury
13.11.08
4046 Thomas Telford School
Telford
0-2 Aston Manor School
Birmingham
20.11.08
4047 King Edward VI High School
Stafford
4-2 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
19.11.08
4048 Shelfield Sports & Community College
Walsall
0-1 Park Hall School
Birmingham
20.11.08
4049 Queen Elizabeth's Mercian School
Tamworth
1-5 Streetly School
Sutton Coldfield
20.11.08
4050 Codsall Community High School
Wolverhampton
1-7 Sandwell Academy
West Bromwich
19.11.08
4051 Walsall Academy
Walsall
5-3 Chase School
Malvern
17.11.08
4052 St Peter's RC High School & 6th Form Centre
Gloucester
2-2
FT
2-2
AET
3-5
Pen
Prince Henry's High School
Evesham
25.11.08
4053 South Bromsgrove High School
Bromsgrove
2-5 King Charles I School
Kidderminster
20.11.08
4054 Chipping Sodbury School
Bristol
1-4 Marling School
Stroud
26.11.08
4055 Beechen Cliff School
Bath
2-1 Plymstock School
Plymouth
26.11.08
4056 Helston Community College
Helston
1-2 Ivybridge Community College
Ivybridge
24.11.08
4057 Millfield School
Street
2-0 Exmouth Community College
Exmouth
26.11.08
4058 Collingwood College
Camberley
1-0 Sheldon School
Chippenham
19.11.08
4059 North Leamington School
Leamington Spa
1-2 Lord Williams's School
Thame
20.11.08
4060 Reading School
Reading
1-0 Farmors School
Fairford
19.11.08
4061 John Madejski Academy
Reading
2-3 St Bede's School
Hailsham
20.11.08
4062 Corfe Hills School
Broadstone
1-1
FT
1-4
AET
St Peter's School
Bournemouth
19.11.08
4063 Ardingly College
Haywards Heath
0-0
FT
0-2
AET
Sackville Community College
East Grinstead
19.11.08
4064 St Wilfrid's School
Crawley
5-2 Bournemouth School
Bournemouth
21.11.08

*The competition has now been re-drawn by the ESFA Chairman for the last 64 teams.

 

Show ROUND FIVE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 06 December 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001 Thomas Tallis School
London, SE3
5-3 Kelsey Park Sports College
Beckenham
17.12.08
5002 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Tunbridge Wells
1-0 Howard of Effingham School
Effingham
10.12.08
5003 Cardinal Vaughan Memorial School
London, W14
1-2 George Abbot School
Guildford
09.12.08
5004 Harefield Academy
Harefield
2-2
FT
2-3
AET
Latymer Upper School
London, W6
08.12.08
5005 King Edward VII High School
Kings Lynn
3-3
FT
4-4
AET
3-4
Pen
Denbigh School
Milton Keynes
13.01.09
5006 Caterham High School
Ilford **
- Kirkley High School
Lowestoft
20.12.08
5007 Brentwood School
Brentwood
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Colne Community School
Brightlingsea
08.12.08
5008 John Hampden Grammar School
High Wycombe
3-2 West London Academy
Northolt
10.12.08
5009 Kings Langley School
Kings Langley
3-3
FT
3-3
AET
3-4
Pen
Fortismere School
Muswell Hill
10.12.08
5010 Montsaye Community College
Kettering
0-0
FT
1-0
AET
Dame Alice Owens School
Potters Bar
10.12.08
5011 Repton School
Derby
5-1 Rawlins Community College
Loughborough
09.12.08
5012 Countesthorpe Community College
Leicester
1-2 Lord Williams's School
Thame
18.12.08
5013 Wootton Upper School
Wootton
1-2 Carre's Grammar School
Sleaford
12.12.08
5014 Danum School Technology College
Doncaster
0-2 South Hunsley High School
North Ferriby
11.12.08
5015 Aston Manor School
Birmingham
1-5 Dukeries College
Newark
10.12.08
5016 Walsall Academy
Walsall
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Don Valley High School
Doncaster
01.12.08
5017 Richmond School
Richmond
2-1 Hanson School
Bradford
17.12.08
5018 King James School
Knaresborough
1-3 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
17.12.08
5019 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
2-0 Nelson Thomlinson School
Wigton
17.12.08
5020 Gosforth High School
Newcastle upon Tyne
2-5 Durham Gilesgate Sports College
Durham
12.12.08
5021 Shrewsbury School
Shrewsbury
2-1 Sacred Heart Catholic College
Liverpool
06.12.08
5022 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
5-2 Ormskirk School
Ormskirk
05.12.08
5023 Wilmslow High School
Wilmslow
3-1 King Edward VI High School
Stafford
06.12.08
5024 Manchester Grammar School
Manchester
4-1 Blue Coat School
Liverpool
13.12.08
5025 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
2-0 Sandwell Academy
West Bromwich
01.12.08
5026 St Wilfrid's School
Crawley
3-3
FT
3-3
AET
5-4
Pen
Marling School
Stroud
11.12.08
5027 Park Hall School
Birmingham
- Streetly School
Sutton Coldfield **
5028 King Charles I School
Kidderminster
1-2 Prince Henry's High School
Evesham
04.12.08
5029 St Bede's School
Hailsham
8-0 Sackville Community College
East Grinstead
03.12.08
5030 Collingwood College
Camberley
1-5 Reading School
Reading
05.12.08
5031 Millfield School
Street
2-1 Beechen Cliff School
Bath
20.12.08
5032 St Peter's School
Bournemouth
0-1 Ivybridge Community College
Ivybridge
03.12.08

 

Show ROUND SIX DRAW

Ties to be played on or before Saturday 17 January 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001 Thomas Tallis School
London, SE3
2-1 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Tunbridge Wells
15.01.09
6002 George Abbot School
Guildford
1-4 Latymer Upper School
London, W6
14.01.09
6003 Denbigh School
Milton Keynes
3-3
FT
5-3
AET
Caterham High School
Ilford
20.01.09
6004 Brentwood School
Brentwood
5-2 John Hampden Grammar School
High Wycombe
21.01.09
6005 Fortismere School
Muswell Hill
2-0 Montsaye Community College
Kettering
28.01.09
6006 Repton School
Derby
1-4 Lord Williams's School
Thame
15.01.09
6007 Carre's Grammar School
Sleaford
2-1 South Hunsley High School
North Ferriby
21.01.09
6008 Dukeries College
Newark
1-1
FT
2-1
AET
Walsall Academy
Walsall
21.01.09
6009 Richmond School
Richmond
4-0 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
23.01.09
6010 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
2-4 Durham Gilesgate Sports College
Durham
21.01.09
6011 Shrewsbury School
Shrewsbury
3-1 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
22.01.09
6012 Wilmslow High School
Wilmslow
1-3 Manchester Grammar School
Manchester
17.01.09
6013 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
4-4
FT
4-4
AET
8-9
Pen
St Wilfrid's School
Crawley
13.01.09
6014 Streetly School
Sutton Coldfield
3-1 Prince Henry's High School
Evesham
19.01.09
6015 St Bede's School
Hailsham
2-0 Reading School
Reading
17.01.09
6016 Millfield School
Street
1-0 Ivybridge Community College
Ivybridge
21.01.09

 

Show ROUND SEVEN DRAW

Ties to be played on or before Saturday 07 February 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001 Thomas Tallis School
London, SE3
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Latymer Upper School
London, W6
07.02.09
7002 Denbigh School
Milton Keynes
2-1 Brentwood School
Brentwood
25.02.09
7003 Fortismere School
Muswell Hill
4-0 Lord Williams's School
Thame
13.02.09
7004 Carre's Grammar School
Sleaford
3-2 Dukeries College
Newark
06.02.09
7005 Richmond School
Richmond
2-3 Durham Gilesgate Sports College
Durham
09.02.09
7006 Shrewsbury School
Shrewsbury
3-0 Manchester Grammar School
Manchester
13.02.09
7007 St Wilfrid's School
Crawley
1-1
FT
2-1
AET
Streetly School
Sutton Coldfield
03.02.09
7008 St Bede's School
Hailsham
1-0 Millfield School
Street
26.02.09

 

Show QUARTER FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 07 March 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
8001 Fortismere School
Muswell Hill
0-3 St Bede’s School
Hailsham
07.03.09
8002 Thomas Tallis School
London, SE3
2-2
FT
3-2
AET
St Wilfrid's School
Crawley
10.03.09
8003 Durham Gilesgate Sports College
Durham
5-1 Denbigh School
Milton Keynes
06.03.09
8004 Carre's Grammar School
Sleaford
3-2 Shrewsbury School
Shrewsbury
06.03.09

Show SEMI FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 14 March 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001 St Bede’s School
Hailsham
7-5 Thomas Tallis School
London, SE3
14.03.09
9002 Durham Gilesgate Sports College
Durham
1-2 Carre's Grammar School
Sleaford
16.03.09

Show FINAL DRAW

Tie to be played on Tuesday 24 March 2009 at Aldershot Town FC

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001 St Bede’s School
Hailsham
5-2 Carre's Grammar School
Sleaford
13.00 Hours

Top