13 Nov 2010

2008-2009 Competitions

ESFA DANONE UNDER 12 SCHOOLS’ CUP FOR BOYS

YEAR 7 ONLY

Entries: 758 | Byes: 264 | Team Z: 0

Team Z indicates that a space has been left in the draw for a possible late entry.

If one is not received then any team drawn against “Team Z” will automatically receive a bye into the next round.

Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Final > Semi Final > Final

Show ROUND ONE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 27 September 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001 Ridgeway School
Plymouth
8-2 Liskeard School & Community College
Liskeard
24.09.08
1002 Norton Hill School
Bath
- Bye
1003 Westlands School
Torquay
0-7 East Bridgwater Community School
Bridgwater
23.09.08
1004 Westfield Community School
Yeovil
- Bye
1005 Teignmouth Community College
Teignmouth
3-7 Worle Community School
Weston super Mare
1006 Lipson Community College
Plymouth
- Bye
1007 Plymstock School
Plymouth
2-8 Gordano School
Portishead
17.09.08
1008 Writhlington School
Bath
- Bye
1009 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
5-2 Priory Community School
Weston super Mare
26.09.08
1010 Patchway High School
Bristol
- Bye
1011 Torquay Community College
Torquay
1-0 Redland Green School
Bristol
27.09.08
1012 Stoke Damerel Community College
Plymouth
- Bye
1013 Blue School
Wells
1-0 Estover Community College
Plymouth
26.09.08
1014 Fairlands Middle School
Cheddar
- Bye
1015 Pilton Community College
Barnstaple
- Bye
1016 Oakfield Middle School
Frome
- Bye
Team Z
1017 Brannel School
St Austell
- Exmouth Community College
Exmouth **
1018 Clyst Vale Community College
Exeter
- Bye
1019 Ivybridge Community College
Ivybridge
1-0 Redruth Community School
Redruth
15.09.08
1020 Torquay Boys' Grammar School
Torquay
- Bye
1021 Great Torrington School
Torrington
8-4 Minehead Middle School
Minehead
30.09.08
1022 Truro School
Truro
- Bye
1023 St Peter's CE High School
Exeter
1-0 Clevedon Community School
Clevedon
16.09.08
1024 South Dartmoor Community College
Ashburton
- Bye
1025 Millfield Preparatory School
Glastonbury
11-1 Tavistock College
Tavistock
25.09.08
1026 Queen Elizabeth Community College
Crediton
- Bye
1027 Beechen Cliff School
Bath
4-2 Greendown Community School
Swindon
26.09.08
1028 Kennet School
Thatcham
- Bye
1029 Langtree School
Reading
2-2
FT
2-2
AET
2-3
Pen
Cherwell School
Oxford
23.09.08
1030 Brakenhale School
Bracknell
- Bye
1031 Cheney School
Oxford
- Bye
1032 Wallingford School
Wallingford
7-3 Farmors School
Fairford
02.10.08
1033 Garth Hill College
Bracknell
4-11 St Joseph's Catholic College
Swindon
22.09.08
1034 Prospect School
Reading
- Bye
1035 Bradon Forest School
Swindon
0-1 Oxford Community School
Oxford
17.09.08
1036 Easthampstead Park School
Bracknell
- Bye
1037 Warriner School
Bloxham
0-1 Theale Green Community School
Reading
15.09.08
1038 Marlborough School
Woodstock
- Bye
1039 John Madejski Academy
Reading
9-2 Chipping Norton School
Chipping Norton
25.09.08
1040 North Oxfordshire Academy
Banbury
- Bye
1041 Gosford Hill School
Oxford
4-2 Bulmershe School
Reading
25.09.08
1042 Trevelyan Middle School
Windsor
- Bye
1043 Langley Academy
Slough
0-1 Banbury School
Banbury
23.09.08
1044 King Alfred's Sports & Community College
Wantage
- Bye
1045 Charters School & Sports College
Ascot
2-1 Icknield Community College
Watlington
25.09.08
1046 Maiden Erlegh School
Reading
- Bye
1047 Peers School
Oxford
- Bye
1048 Edgbarrow School
Crowthorne
8-2 St Gregory the Great RC School
Oxford
22.09.08
1049 Avon Valley College
Salisbury
- European School
Abingdon **
1050 St Birinus School
Didcot
- Bye
1051 Blessed Hugh Faringdon Catholic School
Reading
1-7 Wildern School
Southampton
25.09.08
1052 St Michael's Middle School
Wimborne
- Bye
1053 City of Portsmouth Boys School
Portsmouth
0-2 Causeway School
Eastbourne
01.10.08
1054 Forest School
Horsham
- Bye
1055 Steyning Grammar School
Steyning
1-0 Hamble Community Sports College
Hamble
25.09.08
1056 St Edmund's Catholic School
Portsmouth
- Bye
1057 Harrow Way Community School
Andover
- Cranborne Middle School
Wimborne **
1058 Bognor Regis Community College
Bognor Regis
- Bye
1059 Christ's Hospital
Horsham
4-5 Sholing Technology College
Southampton
01.10.08
1060 St Peter's School
Bournemouth
- Bye
1061 Chichester High School for Boys
Chichester
1-0 Winton Arts & Media College
Bournemouth
24.09.08
1062 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea
- Bye
1063 Gillingham School
Gillingham
1-0 Collingwood College
Camberley
19.09.08
1064 Lytchett Minster Upper School
Poole
- Bye
Team Z
1065 Wey Valley Sports College
Weymouth
1-3 Dorothy Stringer High School
Brighton
01.10.08
1066 Peacehaven Community School
Peacehaven
- Bye
1067 Hounsdown School
Southampton
3-3
FT
3-3
AET
4-3
Pen
Hove Park School
Hove
23.09.08
1068 Bishop Luffa School
Chichester
- Bye
1069 Costello Technology College
Basingstoke
2-4 Bexhill High School
Bexhill on Sea
02.10.08
1070 William Parker Sports College
Hastings
- Bye
1071 Ardingly College
Haywards Heath
1-8 Bournemouth School
Bournemouth
25.09.08
1072 Felpham Community College
Bognor Regis
- Bye
1073 Cardinal Newman Catholic School
Hove **
- Highcliffe School
Christchurch
1074 Orchards Middle School
Worthing
- Bye
1075 Littlehampton Community School
Littlehampton
- Brune Park Community College
Gosport **
1076 Tomlinscote School
Frimley
- Bye
1077 Mountbatten School
Romsey
4-1 Allenbourn Middle School
Wimborne
24.09.08
1078 Brighton Hill Community School
Basingstoke
- Bye
1079 Winston Churchill Sports College
Woking
- Bye
1080 Salesian College
London, SW11
- Bye
Team Z
1081 Glenthorne High School
Sutton
7-4 Lambeth Academy
London, SW4
29.09.08
1082 Hazelwick School
Crawley
- Bye
1083 Pimlico School
London, SW1
- Overton Grange School
Sutton **
1084 Glyn Technology School
Epsom
- Bye
1085 Stanley Park High School
Carshalton
7-5 Ernest Bevin College
London, SW17
01.11.08
1086 Raynes Park High School
Merton
- Bye
1087 Southfields Community College
London, SW18
8-3 Grey Court School
Richmond
25.09.08
1088 Selsdon High School
Croydon
- Bye
1089 Esher CE High School
Esher
0-1 Holland Park School
London, W8
03.10.08
1090 Richard Challoner School
New Malden
- Bye
1091 Ewell Castle School
Ewell **
- Westminster Academy
London, W2
1092 Henry Compton School
London, SW6
- Bye
1093 Priory Sports College
Orpington
2-3 Hollyfield School
Surbiton
01.10.08
1094 Ashcombe School
Dorking
- Bye
1095 Southborough School
Surbiton
- Graveney School
London, SW17 **
1096 Rutlish School
Merton
- Bye
Team Z
1097 Wilsons School
Wallington
1-7 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
19.09.08
1098 Howard of Effingham School
Effingham
- Bye
1099 Carshalton Boys' Sports College
Carshalton
3-2 West London Academy
Northolt
24.09.08
1100 Chiswick Community School
Chiswick
- Bye
1101 Shenfield High School
Brentwood
17-0 Oaklands School
London, E2
25.09.08
1102 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford
- Bye
1103 Simon Langton Grammar School for Boys
Canterbury
10-0 George Green's School
London, E14
24.09.08
1104 Globe Academy
London, SE1
- Bye
1105 Hurstmere School
Sidcup
6-1 Hackney Free & Parochial School
London, E9
27.09.08
1106 Charter School
London, SE24
- Bye
1107 Ravensbourne School
Bromley
1-6 Mossbourne Community Academy
London, E5
30.09.08
1108 Thomas Tallis School
London, SE3
- Bye
1109 Ravens Wood School
Bromley
13-0 Langdon Park School
London, E14
25.09.08
1110 St Michael's School
London, SE16
- Bye
1111 Marlowe Academy
Ramsgate
- Bye
1112 Deptford Green School
London, SE14
- Bye
Team Z
1113 Business Academy Bexley
Erith **
- Gable Hall School
Corringham
1114 St Michael & All Angels CE Academy
London, SE5
- Bye
1115 Sittingbourne Community College
Sittingbourne
0-8 Forest Hill School
London, SE23
30.09.08
1116 Cardinal Pole RC School
London, E9
- Bye
1117 Kemnal Technology College
Sidcup **
- St Matthew Academy
London, SE3
25.09.08
1118 Kelsey Park Sports College
Beckenham
- Bye
1119 Sir Roger Manwood's School
Sandwich
0-1 Blackheath Bluecoat School
London, SE3
01.10.08
1120 St Paul's Academy
Abbey Wood
- Bye
1121 Bexley Grammar School
Welling **
- St Andrew's CE High School
Croydon
1122 Dover Grammar School for Boys
Dover
- Bye
1123 Temple School
Rochester
2-0 Eastbrook Comprehensive School
Dagenham
18.09.08
1124 St Paul's Way Community School
London, E3
- Bye
1125 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Tunbridge Wells **
- Eltham Green School
London, SE9
1126 Kingsford Community School
East Ham
- Bye
1127 Erith School
Erith
- Bye
1128 Cumberland School Sports College
London, E13
- Bye
Team Z
1129 Harvey Grammar School
Folkestone
1-5 Whitgift School
Croydon
22.09.08
1130 Hayesbrook School
Tonbridge
- Bye
1131 Bishop Justus CE School
Bromley
3-7 Brampton Manor School
London, E6
18.09.08
1132 Forest Gate Community School
East Ham
- Bye
1133 St Martin's School
Brentwood
3-0 Bishop Challoner RC Sports College
London, E1
19.09.08
1134 Cecil Jones School
Southend
- Bye
1135 Bacons College
London, SE16
1-0 St John's RC Comprehensive School
Gravesend
23.09.08
1136 Aylesford School Sports College
Aylesford
- Bye
1137 JFS School
Harrow
5-3 Dame Alice Owens School
Potters Bar
18.09.08
1138 Highgate School
London, N6
- Bye
1139 Chancellor's School
Hatfield
0-7 Parkview Academy
Tottenham
25.09.08
1140 Holloway School
London, N7
- Bye
1141 Turnford School
Cheshunt
2-5 Stoke Newington School
London, N16
01.10.08
1142 Bridge Academy
London, E2
- Bye
1143 Burnt Mill School
Harlow
4-1 Barnfield West Academy
Luton
18.09.08
1144 Finchley Catholic High School
Finchley
2-1 Shoeburyness High School
Shoeburyness
29.09.08
1145 South Camden Community School
London, NW1
0-15 Hampton School
Hampton
24.09.08
1146 Highbury Grove School
London, N5
- Bye
1147 St Aloysius College
London, N6
6-1 Frederick Bremer School
Walthamstow
29.09.08
1148 Saffron Walden County High School
Saffron Walden
- Bye
1149 Mount Grace School
Potters Bar
1-0 Passmores School & Technology College
Harlow
16.09.08
1150 Queens School
Watford
- Bye
1151 Chadwell Heath Foundation School
Romford
4-2 Hampstead School
London, NW2
25.09.08
1152 John Bramston School
Witham
- Bye
1153 Caterham High School
Ilford **
- Haverstock School
London, NW3
1154 Marlborough School
St Albans
- Bye
1155 Adeyfield School
Hemel Hempstead
2-2
FT
2-2
AET
2-1
Pen
Harefield Academy
Harefield
23.09.08
1156 St Clement Danes School
Rickmansworth
- Bye
1157 Royal Docks Community School
Newham
8-0 Capital City Academy
London, NW10
02.10.08
1158 Sheredes School
Hoddesdon
- Bye
1159 Brentwood County High School
Brentwood
5-0 Flegg High School
Great Yarmouth
25.09.08
1160 Chafford Hundred Campus School
Grays
1-2 The Knights Templar School
Baldock
03.10.08
1161 Parmiter's School
Watford
2-3 Barking Abbey School
Barking
01.10.08
1162 Nicholas Breakspear Catholic Sports College
St Albans
- Bye
1163 Copland Community School
Wembley
3-0 Leytonstone School
Leytonstone
25.09.08
1164 St Thomas More Sports College
Wood Green
- Bye
1165 Longdean School
Hemel Hempstead
5-3 Canon Palmer Catholic School
Ilford
22.09.08
1166 Westcliff High School for Boys
Westcliff on Sea
- Bye
1167 Rokeby School
Stratford
0-1 St Ignatius College
Enfield
24.09.08
1168 St Mark's Catholic School
Hounslow
- Bye
1169 Brentwood School
Brentwood
5-1 Oasis Academy Enfield
Enfield
23.09.08
1170 Jo Richardson Community School
Dagenham
- Bye
1171 Stanground College
Peterborough
10-0 Onslow St Audrey's School
Hatfield
25.09.08
1172 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
- Bye
1173 St Bonaventures RC School
Newham
7-3 Islington Arts & Media School
London, N4
02.10.08
1174 Stewards School
Harlow
- Bye
1175 Fortismere School
Muswell Hill
- Bye
1176 Kings Langley School
Kings Langley
- Bye
Team Z
1177 Cavendish School
Hemel Hempstead
1-2 Gunnersbury Catholic School
Brentford
29.09.08
1178 Langdon School
East Ham
- Bye
1179 St Joan of Arc Catholic School
Rickmansworth
2-2
FT
3-3
AET
5-3
Pen
Matthew Arnold School
Staines
22.09.08
1180 Douay Martyrs School
Uxbridge
- Bye
1181 Northgate High School
Ipswich **
- Bromfords School
Wickford
1182 William Edwards School & Sports College
Grays
- Bye
1183 Sele School
Hertford
2-14 Salvatorian College
Harrow Weald
19.09.08
1184 Rush Croft Sports College
Chingford
- Bye
1185 Hemel Hempstead School
Hemel Hempstead
5-0 St Ivo School
Huntingdon
02.10.08
1186 Stoke High School
Ipswich
- Bye
1187 Stanway School
Colchester
1-5 Cliff Park High School
Great Yarmouth
17.09.08
1188 Taverham High School
Norwich
- Bye
1189 Plume School
Maldon
0-10 Lothingland Middle School
Lowestoft
23.09.08
1190 Hadleigh High School
Ipswich
- Bye
1191 Beyton Middle School
Bury St Edmunds
11-0 Park High School
Kings Lynn
24.09.08
1192 City of Ely Community College
Ely
- Bye
Team Z
1193 King Edward VII High School
Kings Lynn
3-0 Chalkestone Middle School
Haverhill
25.09.08
1194 Combs Middle School
Stowmarket
- Bye
1195 Comberton Village College
Cambridge
3-2 Horringer Court Middle School
Bury St Edmunds
30.09.08
1196 Sawtry Community College
Huntingdon
- Bye
1197 Sprowston High School
Norwich
8-0 Thomas Mills High School
Framlingham
01.10.08
1198 Neale Wade Community College
March
- Bye
1199 Breckland Middle School
Brandon
6-7 Great Yarmouth High School
Great Yarmouth
25.09.08
1200 Aylsham High School
Aylsham
- Bye
1201 Voyager School
Peterborough
3-2 Holywells High School
Ipswich
24.09.08
1202 Westbourne Sports College
Ipswich
- Bye
1203 Thurleston High School
Ipswich
- Cromwell Community College
Chatteris **
1204 Lealands High School
Luton
- Bye
1205 Dr Challoner's Grammar School
Amersham
2-4 Icknield High School
Luton
25.09.08
1206 Beaconsfield School
Beaconsfield
- Bye
1207 Wrenn School
Wellingborough
- Bye
1208 Lea Manor High School
Luton
- Bye
Team Z
1209 Wye Valley School
Bourne End **
- Huxlow Science College
Irthlingborough
26.09.08
1210 Campion School
Northampton
- Bye
1211 Brooke Weston City Technology College
Corby
4-2 Ashcroft High School
Luton
30.09.08
1212 Grange School
Aylesbury
- Bye
1213 Denbigh High School
Luton
0-1 Northampton School for Boys
Northampton
10.09.08
1214 Thomas Becket Catholic School
Northampton
- Bye
1215 Lincroft Middle School
Oakley
11-1 Highcrest Community School
High Wycombe
18.09.08
1216 Sir William Ramsay School
High Wycombe
- Bye
1217 Cardinal Newman School
Luton
1-4 Northampton Academy
Northampton
18.09.08
1218 John Hampden Grammar School
High Wycombe
- Bye
1219 Mandeville School
Aylesbury
5-0 Duston School
Northampton
18.09.08
1220 Montsaye Community College
Kettering
- Bye
1221 Chellaston School
Derby
1-11 Lancaster School & Sports College
Leicester
23.09.08
1222 Alderman Smith School
Nuneaton
- Bye
1223 John Ferneley High School
Melton Mowbray
- Bye
1224 Myton School
Warwick
- Bye
Team Z
1225 Hartshill School
Nuneaton
1-1
FT
1-3
AET
Lady Manners School
Bakewell
01.10.08
1226 Netherthorpe School
Chesterfield
- Bye
1227 Landau Forte College
Derby
3-0 Harris School
Rugby
18.09.08
1228 Newbridge High School
Coalville
- Bye
1229 West Park Community School
Derby
1-0 Heathfield High School
Leicester
24.09.08
1230 Bilton High School
Bilton
- Bye
1231 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield **
- Market Bosworth High School
Nuneaton
1232 Queen Elizabeth's Grammar School
Derby
- Bye
1233 De Lisle Catholic Science College
Loughborough
0-1 Heritage Community School
Chesterfield
01.10.08
1234 Bolsover School
Chesterfield
- Bye
1235 Tibshelf Community School
Alfreton **
- Shepshed High School
Loughborough
30.09.08
1236 Belper School
Belper
- Bye
1237 Kenilworth School
Kenilworth
3-8 Lees Brook Community Sports College
Derby
25.09.08
1238 Henley in Arden High School
Henley in Arden
- Bye
1239 Frederick Gent School
Alfreton
- Bye
1240 Studley High School
Studley
- Bye
Team Z
1241 Mount Grace High School
Hinckley
4-4
FT
6-6
AET
9-8
Pen
Tupton Hall School
Chesterfield
29.09.08
1242 Twycross House School
Atherstone
- Bye
1243 Avon Valley School
Rugby
1-7 Manor High School
Leicester
19.09.08
1244 Wreake Valley Community College
Syston
- Bye
1245 Redmoor High School
Hinckley
1-3 Long Eaton School
Nottingham
06.10.08
1246 John Port School
Derby
- Bye
1247 George Spencer Foundation School
Nottingham
2-3 North Kesteven School
Lincoln
17.09.08
1248 King Edward VI School
Spilsby
- Bye
1249 St Georges College of Technology
Sleaford
0-7 South Holderness Technology College
Hull
24.09.08
1250 Baysgarth School
Barton
- Bye
1251 South Hunsley High School
North Ferriby
1-0 Arnold Hill School
Nottingham
02.10.08
1252 St Lawrence Academy
Scunthorpe
- Bye
1253 Kibworth High School
Kibworth Beauchamp
3-0 Deepings School
Peterborough
23.09.08
1254 Caistor Yarborough School
Caistor
- Bye
1255 Boston Grammar School
Boston
- Bye
1256 Wolfreton School
Hull **
- William Farr School
Lincoln
1257 South Axholme School
Scunthorpe
12-0 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
25.09.08
1258 Headlands School & Community Science College
Bridlington
- Bye
1259 Carre's Grammar School
Sleaford
- David Lister School
Hull **
1260 Monks Dyke Technology College
Louth
- Bye
1261 Bridlington School Sports College
Bridlington
- Joseph Whitaker School
Mansfield **
1262 Robert Manning Technology College
Bourne
- Bye
1263 Winifred Holtby School
Hull
5-1 Skegness Grammar School
Skegness
25.09.08
1264 Friesland School
Nottingham
- Bye
1265 Bourne Grammar School
Bourne
1-2 Valley School
Worksop
30.09.08
1266 National School
Hucknall
- Bye
1267 Driffield School
Driffield
9-0 Queen Elizabeth Grammar School
Horncastle
29.09.08
1268 Shirebrook School
Mansfield
- Bye
1269 St Bede's RC School
Scunthorpe
1-0 Alderman White School
Beeston
17.09.08
1270 West Bridgford School
Nottingham
- Bye
1271 Healing Science College
Grimsby
- Bye
1272 Becket School
Nottingham
- Bye
Team Z
1273 Serlby Park School
Bircotes
0-5 Priory LSST
Lincoln
23.09.08
1274 George Farmer Technology College
Holbeach
- Bye
1275 Robert Pattinson School
Lincoln
2-3 Malet Lambert School
Hull
29.09.08
1276 Haven High Technology College
Boston
- Bye
1277 Humberston School
Grimsby
2-7 Trinity RC School
Nottingham
23.09.08
1278 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
- Bye
1279 Garibaldi College
Mansfield
0-5 Hessle High School
Hessle
02.10.08
1280 Central Technology & Sports College
Grantham
- Bye
1281 King's School
Grantham
3-4 Edlington School
Doncaster
03.10.08
1282 Chaucer School
Sheffield
- Bye
1283 Lincoln Minster School
Lincoln
1-13 Woldgate College
York
25.09.08
1284 Meadowhead School
Sheffield
- Bye
1285 Rossett School
Harrogate
4-1 Temple Moor High School
Leeds
02.10.08
1286 Wetherby High School
Wetherby
- Bye
1287 Farnley Park High School
Leeds
- Bye
1288 All Saints RC School
York
2-3 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
30.09.08
1289 Ecclesfield School
Sheffield
5-2 Oakbank School
Keighley
06.10.08
1290 Castle Hall School
Mirfield
- Bye
1291 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
2-4 Danum School Technology College
Doncaster
15.09.08
1292 Penistone Grammar School
Sheffield
- Bye
1293 Horbury School
Wakefield
- Bradfield School
Sheffield **
1294 Castleford High School
Castleford
- Bye
1295 Don Valley High School
Doncaster **
- George Pindar Community Sports College
Scarborough
1296 Swinton Community School
Rotherham
- Bye
1297 John Smeaton Community College
Leeds
0-5 Rawmarsh School Sports College
Rotherham
01.10.08
1298 Holmfirth High School
Holmfirth
- Bye
1299 High Storrs School
Sheffield
0-1 Hemsworth Arts & Community College
Hemsworth
08.10.08
1300 Boston Spa School
Wetherby
- Bye
1301 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
7-1 Wickersley School & Sports College
Rotherham
26.09.08
1302 Handsworth Grange School
Sheffield
- Bye
1303 St Bede's Catholic Grammar School
Bradford
5-4 Hungerhill School
Doncaster
06.10.08
1304 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
- Bye
Team Z
1305 Thirsk School & Sixth Form College
Thirsk
1-0 Earlsheaton Technology College
Dewsbury
22.09.08
1306 Woodleigh School
Malton
- Bye
1307 Winterhill School
Rotherham
2-3 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
23.09.08
1308 Rastrick High School
Brighouse
- Bye
1309 Crofton High School
Wakefield
4-3 Campsmount Technology College
Doncaster
24.09.08
1310 Salendine Nook High School
Huddersfield
- Bye
1311 Hatfield Visual Arts College
Doncaster
0-6 Brooksbank School Sports College
Elland
24.09.08
1312 Corpus Christi College
Leeds
- Bye
1313 Brinsworth Comprehensive School
Rotherham
1-0 Featherstone Technology College
Featherstone
18.09.08
1314 Garforth Community College
Leeds
- Bye
1315 Allertonshire School
Northallerton
2-8 St Thomas Beckett Catholic College
Wakefield
19.09.08
1316 Outwood Grange School
Wakefield
- Bye
1317 Brayton College
Selby
1-9 Priory School & Sports College
Barnsley
30.09.08
1318 Beckfoot School
Bingley
- Bye
1319 Silverdale School
Sheffield
- Bye
1320 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
2-1 Notre Dame High School
Sheffield
30.09.08
1321 Easingwold School
York
6-2 Ossett High School
Ossett
23.09.08
1322 Minsthorpe Community College
Pontefract
- Bye
1323 Eckington School
Sheffield
- Allerton Grange School
Leeds **
1324 Tapton School
Sheffield
- Bye
1325 Salt Grammar School
Shipley
0-8 Kingstone School
Barnsley
23.09.08
1326 Boroughbridge High School
York
- Bye
1327 Stokesley School
Stokesley
1-5 Whickham School & Sports College
Gateshead
30.09.08
1328 St Thomas More School
North Shields
- Bye
1329 Kenton School
Newcastle upon Tyne
4-3 Heworth Grange School
Gateshead
29.09.08
1330 Consett Community Sports College
Consett
- Bye
1331 Hebburn Comprehensive School
Hebburn
6-0 Chantry Middle School
Morpeth
22.09.08
1332 Rye Hills Secondary School
Redcar
- Bye
1333 Richard Coates CE Middle School
Newcastle upon Tyne
1-0 Washington School
Washington
1334 Shotton Hall School
Peterlee
- Bye
1335 Cramlington High School
Cramlington
- Bye
1336 Unity City Academy
Middlesbrough
2-2
FT
3-3
AET
7-4
Pen
Valley Gardens Middle School
Whitley Bay
1337 Walker Technology College
Newcastle upon Tyne
1-0 Bydales Technology College
Marske by the Sea
23.09.08
1338 Ian Ramsey CE High School
Stockton on Tees
- Bye
1339 Macmillan Academy
Middlesbrough
6-1 Seaton Burn Community College
Newcastle upon Tyne
01.10.08
1340 Kings Manor School
Middlesbrough
- Bye
1341 St Wilfrid's RC School
South Shields **
- Eston Park School
Middlesbrough
1342 Conyers School
Stockton on Tees
- Bye
1343 Dyke House School
Hartlepool
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Churchill Community College
Wallsend
16.09.08
1344 High Tunstall School
Hartlepool
- Bye
1345 Manor College of Technology
Hartlepool
0-3 St Aidan's Catholic School
Sunderland
20.09.08
1346 Ormesby School
Middlesbrough
- Bye
1347 St Michael's RC School
Stockton on Tees
2-11 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
24.09.08
1348 King's Academy
Middlesbrough
- Bye
1349 Houghton Kepier School
Houghton le Spring
0-2 Acklam Grange School
Middlesbrough
25.09.08
1350 Egglescliffe School
Stockton on Tees
- Bye
1351 Marden Bridge Middle School
Whitley Bay
- Bye
1352 Nunthorpe School
Middlesbrough
7-3 Heaton Manor School
Newcastle upon Tyne
26.09.08
1353 Richard Rose Central Academy
Carlisle
0-4 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
23.09.08
1354 Witton Park High School
Blackburn
- Bye
1355 Shuttleworth College
Burnley **
- Southfield Technology College
Workington
1356 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
- Bye
1357 Ingleton Middle School
Carnforth
1-0 Walney School
Barrow in Furness
24.09.08
1358 Accrington Academy
Accrington
- Bye
1359 St Benedict's Catholic High School
Whitehaven
1-0 Fearns Community Sports College
Bacup
23.09.08
1360 Mount Carmel RC High School
Accrington
- Bye
1361 St Wilfrids CE High School
Blackburn
3-2 Dowdales School
Dalton in Furness
29.09.08
1362 Southlands High School
Chorley
- Bye
1363 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
3-2 Corpus Christi Catholic Sports College
Preston
23.09.08
1364 Darwen Vale High School
Darwen
- Bye
1365 Ribblesdale High School Technology College
Clitheroe
1-0 Thorncliffe Sports College
Barrow in Furness
10.10.08
1366 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
- Bye
1367 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
- Bye
1368 Parkview School
Barrow in Furness
0-7 De La Salle High School
Liverpool
01.10.08
1369 Whitehaven School
Whitehaven
0-8 St Bede's RC High School
Blackburn
02.10.08
1370 Appleby Grammar School
Appleby
- Bye
1371 Blessed Trinity RC College
Burnley
1-0 St Aidan's County High School
Carlisle
22.09.08
1372 St Bernard's Catholic High School
Barrow in Furness
- Bye
1373 Trinity School
Carlisle
11-0 Haslingden High School
Rossendale
02.10.08
1374 Nelson Thomlinson School
Wigton
- Bye
1375 William Howard School
Brampton **
- Alder Grange High School
Rossendale
1376 Stainburn School & Science College
Workington
- Bye
1377 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
- Childwall Sports College
Liverpool **
1378 Brine Leas High School
Nantwich
- Bye
1379 Park High School
Birkenhead
2-2
FT
3-2
AET
Queen's Park High School
Chester
24.09.08
1380 Range High School
Liverpool
- Bye
1381 Catholic High School
Chester
4-3 Wright Robinson Sports College
Manchester
01.10.08
1382 St James' CE School & Sports College
Bolton
- Bye
1383 Manchester Academy
Manchester
- Bye
1384 St Margaret's CE High School
Liverpool
4-5 St Thomas More RC College
Denton
23.09.08
1385 St Bede's College
Manchester
2-1 St Benedict's College
Liverpool
26.09.08
1386 Radclyffe School
Oldham
- Bye
1387 Reddish Vale Technology College
Stockport
1-4 St Francis Xavier's College
Liverpool
27.09.08
1388 St Thomas More School
Crewe
- Bye
1389 Ellesmere Port Catholic High School
Ellesmere Port
10-0 Meols Cop High School
Southport
24.09.08
1390 St Edmund Arrowsmith High School
Wigan
- Bye
1391 Woodchurch High School
Birkenhead
3-0 Alder Community High School
Hyde
25.09.08
1392 Little Lever School
Bolton
- Bye
1393 West Derby Comprehensive School
Liverpool
4-1 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
19.09.08
1394 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
- Bye
1395 South Wirral High School
Wirral
1-0 William Hulme's Grammar School
Manchester
25.09.08
1396 Abraham Guest Sports College
Orrell
- Bye
1397 Calderstones School
Liverpool
- Sharples School
Bolton **
1398 Mosslands School
Wirral
- Bye
1399 County High School Leftwich
Northwich
5-5
FT
5-6
AET
Chorlton High School
Manchester
25.09.08
1400 St Joseph's Sports College
Bolton
1-2 Sacred Heart Catholic College
Liverpool
07.10.08
1401 Grange Comprehensive School
Runcorn
1-0 Tottington High School
Bury
01.10.08
1402 Fallibroome High School
Macclesfield
- Bye
1403 Urmston Grammar School
Manchester
8-1 Weaverham High School
Northwich
29.09.08
1404 Crompton House School
Oldham
- Bye
1405 Sir William Stanier Community School
Crewe
2-3 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
03.10.08
1406 Kirkby Sports College
Kirkby
- Bye
1407 West Hill School
Stalybridge
2-1 Longdendale Community Language College
Hyde
03.10.08
1408 Beech House School
Rochdale
- Bye
1409 Bankfield School
Widnes
3-10 Marple Hall School
Stockport
17.09.08
1410 Salford City Academy
Salford
- Bye
1411 North Chadderton High School
Oldham
0-7 Kings School
Chester
23.09.08
1412 St Peter's RC High School
Manchester
- Bye
1413 Swinton High School
Manchester
6-1 Halton High School
Runcorn
02.10.08
1414 Birchwood High School
Warrington
- Bye
1415 Wade Deacon High School
Widnes
- Bye
1416 Rainhill High School
Prescot
4-2 Ashton Community Science College
Preston
25.09.08
1417 Hartford High School
Northwich
3-5 Failsworth Sports College
Manchester
30.09.08
1418 Wellington School
Altrincham
- Bye
1419 Poynton High School
Poynton
1-6 St Matthew's RC High School
Manchester
16.10.08
1420 Whitby High School
Ellesmere Port
- Bye
1421 Lymm High School
Lymm
2-3 St Gabriels RC High School
Bury
30.09.08
1422 Blessed Thomas Holford College
Altrincham
- Bye
1423 Trinity CE High School
Manchester
- Great Sankey High School
Warrington **
1424 Winsford High School Federation
Winsford
- Bye
1425 Birkdale High School
Southport
4-8 Royton & Crompton School
Oldham
30.09.08
1426 Wilmslow High School
Wilmslow
- Bye
1427 Harper Green School
Bolton
0-5 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
25.09.08
1428 Ellesmere Port Specialist School of Performing Art
Ellesmere Port
- Bye
1429 Altrincham Boys' Grammar School
Altrincham
1-2 Savio High School
Bootle
25.09.08
1430 Helsby High School
Warrington
- Bye
1431 North Manchester High School for Boys
Manchester
- Bye
1432 Grange Grammar School
Northwich
1-5 Alsop High School
Liverpool
25.09.08
1433 Audenshaw School
Manchester
2-9 Maghull High School
Liverpool
23.09.08
1434 Sandbach School
Sandbach
- Bye
1435 William Beamont Sports College
Warrington
- Blue Coat School
Liverpool **
01.10.08
1436 St Ambrose Barlow School
Bootle
- Bye
1437 All Saints RC High School
Kirkby
3-1 Blue Coat School
Oldham
30.09.08
1438 St Monica's RC High School
Manchester
- Bye
1439 Our Lady's RC High School
Oldham
8-5 St John Plessington Catholic College
Wirral
30.09.08
1440 Ashton on Mersey School
Manchester
- Bye
1441 Bishop Heber High School
Malpas
0-20 Priestnall School
Stockport
25.09.08
1442 Upton By Chester County High School
Chester
- Bye
1443 Wellacre Technology College
Manchester
4-3 Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
29.09.08
1444 Hulme Grammar School
Oldham
- Bye
1445 Holy Family Catholic High School
Liverpool
2-0 Derby High School
Bury
05.10.08
1446 Haywood High School & Engineering College
Stoke on Trent
- Bye
1447 RSA Academy
Tipton
- Bye
1448 Hadley Learning Community School
Telford
5-4 Lakelands Sports College
Ellesmere
06.10.08
1449 St Margaret Ward Catholic School
Stoke on Trent
4-1 Harborne Hill School
Birmingham
25.09.08
1450 Plantsbrook School
Sutton Coldfield
- Bye
1451 Coseley School & Sports College
Bilston
5-1 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
18.09.08
1452 George Salter Collegiate Academy
West Bromwich
- Bye
1453 Marches School & Technology College
Oswestry
0-6 Great Barr School
Birmingham
25.09.08
1454 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
- Bye
1455 Painsley Catholic High School
Stoke on Trent
1-0 Lyng Hall School
Coventry
22.09.08
1456 Woodlands School & Sports College
Coventry
- Bye
1457 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
5-2 Baverstock School & Sports College
Birmingham
25.09.08
1458 Charlton School
Telford
- Bye
1459 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
- Ercall Wood Technology College
Telford **
1460 Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
- Bye
1461 Castle High School
Dudley
- Belgrave High School
Tamworth **
1462 Parkside Middle School
Bromsgrove
- Bye
1463 Oldfields Hall Middle School
Uttoxeter
- Bye
1464 Bishop Challoner RC School
Birmingham
- Bye
Team Z
1465 Christ Church CE Middle School
Stone
0-7 Thomas Telford School
Telford
26.09.08
1466 Smiths Wood School
Birmingham
- Bye
1467 St John Fisher Catholic High School
Newcastle under Lyme
7-2 Our Lady & St Chad Catholic Sports College
Wolverhampton
29.09.08
1468 Bishop Ullathorne School
Coventry
- Bye
1469 Rawlett Community Sports College
Tamworth
1-6 Alvechurch CE Middle School
Birmingham
22.09.08
1470 Woodway Park School
Coventry
- Bye
1471 Northicote School
Wolverhampton
1-2 Sir Graham Balfour School
Stafford
30.09.08
1472 Queen Elizabeth's Mercian School
Tamworth
- Bye
1473 Park Hall School
Birmingham
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Sir Thomas Boughey High School
Newcastle under Lyme
25.09.08
1474 King Edward VI High School
Stafford
- Bye
1475 Weston Road High School
Stafford
0-4 Walsall Academy
Walsall
24.09.08
1476 James Brindley High School
Stoke on Trent
- Bye
1477 Idsall School
Shifnal
- City Technology College, Kingshurst
Birmingham **
1478 George Dixon International School
Birmingham
- Bye
1479 Bristnall Hall Technology College
Oldbury
0-4 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
23.09.08
1480 Blake Valley Technology College
Hednesford
- Bye
Team Z
1481 Hagley Park Sports College
Rugeley
5-2 Oldbury College of Sport
Oldbury
06.10.08
1482 St Michael's CE Business & Enterprise High School
Rowley Regis
- Bye
1483 Sir John Talbot's School
Whitchurch
0-7 Sandwell Academy
West Bromwich
25.09.08
1484 Q3 Academy
Birmingham
- Bye
1485 Meole Brace School
Shrewsbury
- Priory School
Birmingham **
02.10.08
1486 Birches Head High School
Stoke on Trent
- Bye
1487 Church Stretton School
Church Stretton
1-0 Cheadle High School
Cheadle
10.09.08
1488 Streetly School
Sutton Coldfield
- Bye
1489 Shelfield Sports & Community College
Walsall
3-0 Belvidere School
Shrewsbury
18.09.08
1490 St Peter's RC School
Solihull
- Bye
1491 Woodhouse High School
Tamworth **
- Caludon Castle School
Coventry
1492 Walton High School
Stafford
- Bye
1493 Lord Silkin School
Stirchley
1-10 Ipsley CE Middle School
Redditch
25.09.08
1494 Bradley Stoke School
Bradley Stoke
- Bye
1495 Simon De Montford School
Evesham
1-0 St Mary Redcliffe & Temple School
Bristol
17.09.08
1496 Ashton Park Sports College
Bristol
- Bye
Team Z
1497 Christ College
Cheltenham
1-0 Chew Valley School
Bristol
18.09.08
1498 Churchdown School
Churchdown
- Bye
1499 Queen Elizabeth High School
Bromyard
4-5 Cirencester Kingshill School
Cirencester
29.09.08
1500 Marling School
Stroud
- Bye
1501 St Bede's Catholic Middle School
Redditch
1-0 Ridings High School
Bristol
01.10.08
1502 Cleeve School
Cheltenham
- Bye
1503 Grange School & Sports College
Bristol
8-0 Christopher Whitehead High School
Worcester
30.09.08
1504 Chipping Campden School
Chipping Campden
- Bye
1505 Wyedean School
Chepstow
0-3 Whitecross High School & Specialist Sports College
Hereford
24.09.08
1506 Heywood Community School
Cinderford
- Bye
1507 Severn Vale School
Gloucester **
- Bewdley Community School
Bewdley
1508 City Academy, Bristol
Bristol
- Bye
1509 Beaufort Community School
Gloucester
1-0 Hartcliffe Engineering Community College
Bristol
24.09.08
1510 Downend Technology College
Bristol
- Bye
1511 Archway School
Stroud
- Bye
1512 Wellsway School
Bristol
- Bye
Team Z

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND TWO DRAW

Ties to be played on or before Saturday 11 October 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001 Ridgeway School
Plymouth
2-6 Norton Hill School
Bath
09.10.08
2002 East Bridgwater Community School
Bridgwater
1-0 Westfield Community School
Yeovil
29.09.08
2003 Worle Community School
Weston super Mare
3-4 Lipson Community College
Plymouth
07.10.08
2004 Gordano School
Portishead
6-0 Writhlington School
Bath
03.10.08
2005 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
4-4
FT
6-4
AET
Patchway High School
Bristol
10.10.08
2006 Torquay Community College
Torquay
- Stoke Damerel Community College
Plymouth **
2007 Blue School
Wells
1-4 Fairlands Middle School
Cheddar
07.10.08
2008 Pilton Community College
Barnstaple
1-0 Oakfield Middle School
Frome
16.10.08
2009 Exmouth Community College
Exmouth
4-1 Clyst Vale Community College
Exeter
13.10.08
2010 Ivybridge Community College
Ivybridge
3-1 Torquay Boys' Grammar School
Torquay
09.10.08
2011 Great Torrington School
Torrington
1-5 Truro School
Truro
10.10.08
2012 St Peter's CE High School
Exeter
5-4 South Dartmoor Community College
Ashburton
15.10.08
2013 Millfield Preparatory School
Glastonbury
5-2 Queen Elizabeth Community College
Crediton
09.10.08
2014 Beechen Cliff School
Bath
2-1 Kennet School
Thatcham
08.10.08
2015 Cherwell School
Oxford
- Brakenhale School
Bracknell **
2016 Cheney School
Oxford
0-1 Wallingford School
Wallingford
16.10.08
2017 St Joseph's Catholic College
Swindon
10-2 Prospect School
Reading
15.10.08
2018 Oxford Community School
Oxford **
- Easthampstead Park School
Bracknell
2019 Theale Green Community School
Reading
4-3 Marlborough School
Woodstock
09.10.08
2020 John Madejski Academy
Reading
1-0 North Oxfordshire Academy
Banbury
15.10.08
2021 Gosford Hill School
Oxford
1-4 Trevelyan Middle School
Windsor
02.10.08
2022 Banbury School
Banbury
0-9 King Alfred's Sports & Community College
Wantage
08.10.08
2023 Charters School & Sports College
Ascot
4-4
FT
4-4
AET
7-6
Pen
Maiden Erlegh School
Reading
07.11..08
2024 Peers School
Oxford
3-8 Edgbarrow School
Crowthorne
16.10.08
2025 European School
Abingdon
- St Birinus School
Didcot **
2026 Wildern School
Southampton
1-2 St Michael's Middle School
Wimborne
02.10.08
2027 Causeway School
Eastbourne
0-7 Forest School
Horsham
21.10.08
2028 Steyning Grammar School
Steyning **
- St Edmund's Catholic School
Portsmouth
2029 Cranborne Middle School
Wimborne
- Bognor Regis Community College
Bognor Regis **
2030 Sholing Technology College
Southampton
3-2 St Peter's School
Bournemouth
10.10.08
2031 Chichester High School for Boys
Chichester
2-3 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea
09.10.08
2032 Gillingham School
Gillingham
3-2 Lytchett Minster Upper School
Poole
14.10.08
2033 Dorothy Stringer High School
Brighton
1-1
FT
1-1
AET
6-5
Pen
Peacehaven Community School
Peacehaven
14.10.08
2034 Hounsdown School
Southampton
7-1 Bishop Luffa School
Chichester
03.10.08
2035 Bexhill High School
Bexhill on Sea
0-5 William Parker Sports College
Hastings
13.10.08
2036 Bournemouth School
Bournemouth
3-3
FT
5-3
AET
Felpham Community College
Bognor Regis
23.10.08
2037 Cardinal Newman Catholic School
Hove
0-4 Orchards Middle School
Worthing
10.10.08
2038 Brune Park Community College
Gosport
- Tomlinscote School
Frimley **
2039 Mountbatten School
Romsey
10-3 Brighton Hill Community School
Basingstoke
06.10.08
2040 Winston Churchill Sports College
Woking
5-3 Salesian College
London, SW11
10.10.08
2041 Glenthorne High School
Sutton
1-1
FT
2-1
AET
Hazelwick School
Crawley
16.10.08
2042 Overton Grange School
Sutton
1-4 Glyn Technology School
Epsom
2043 Stanley Park High School
Carshalton
5-2 Raynes Park High School
Merton
11.11.08
2044 Southfields Community College
London, SW18
1-0 Selsdon High School
Croydon
01.10.08
2045 Holland Park School
London, W8
0-10 Richard Challoner School
New Malden
10.10.08
2046 Ewell Castle School
Ewell
- Henry Compton School
London, SW6 **
2047 Hollyfield School
Surbiton
9-1 Ashcombe School
Dorking
23.10.08
2048 Graveney School
London, SW17
- Rutlish School
Merton **
2049 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
1-0 Howard of Effingham School
Effingham
07.10.08
2050 Carshalton Boys' Sports College
Carshalton
0-5 Chiswick Community School
Chiswick
10.10.08
2051 Shenfield High School
Brentwood
0-3 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford
13.10.08
2052 Simon Langton Grammar School for Boys
Canterbury
5-3 Globe Academy
London, SE1
07.10.08
2053 Hurstmere School
Sidcup
4-0 Charter School
London, SE24
23.10.08
2054 Mossbourne Community Academy
London, E5
8-1 Thomas Tallis School
London, SE3
10.10.08
2055 Ravens Wood School
Bromley
1-0 St Michael's School
London, SE16
14.10.08
2056 Marlowe Academy
Ramsgate
0-1 Deptford Green School
London, SE14
13.10.08
2057 Business Academy Bexley
Erith **
- St Michael & All Angels CE Academy
London, SE5
2058 Forest Hill School
London, SE23
5-4 Cardinal Pole RC School
London, E9
09.10.08
2059 Kemnal Technology College
Sidcup
3-1 Kelsey Park Sports College
Beckenham
09.10.08
2060 Blackheath Bluecoat School
London, SE3
0-1 St Paul's Academy
Abbey Wood
19.10.08
2061 Bexley Grammar School
Welling
3-5 Dover Grammar School for Boys
Dover
16.10.08
2062 Temple School
Rochester **
- St Paul's Way Community School
London, E3
2063 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Tunbridge Wells
3-4 Kingsford Community School
East Ham
21.10.08
2064 Erith School
Erith
4-6 Cumberland School Sports College
London, E13
08.10.08
2065 Whitgift School
Croydon
7-1 Hayesbrook School
Tonbridge
14.10.08
2066 Brampton Manor School
London, E6
26-0 Forest Gate Community School
East Ham
18.10.08
2067 St Martin's School
Brentwood
8-0 Cecil Jones School
Southend
14.10.08
2068 Bacons College
London, SE16
3-0 Aylesford School Sports College
Aylesford
14.10.08
2069 JFS School
Harrow **
- Highgate School
London, N6
2070 Parkview Academy
Tottenham
7-0 Holloway School
(London, N7
10.10.08
2071 Stoke Newington School
London, N16
1-3 Bridge Academy
London, E2
08.10.08
2072 Burnt Mill School
Harlow
1-0 Finchley Catholic High School
Finchley
13.10.08
2073 Hampton School
Hampton
2-2
FT
4-3
AET
Highbury Grove School
London, N5
07.10.08
2074 St Aloysius College
London, N6 **
- Saffron Walden County High School
Saffron Walden
22.10.08
2075 Mount Grace School
Potters Bar
3-4 Queens School
Watford
07.10.08
2076 Chadwell Heath Foundation School
Romford
- John Bramston School
Witham **
2077 Caterham High School
Ilford
9-0 Marlborough School
St Albans
20.10.08
2078 Adeyfield School
Hemel Hempstead
1-3 St Clement Danes School
Rickmansworth
30.09.08
2079 Royal Docks Community School
Newham
5-2 Sheredes School
Hoddesdon
10.10.08
2080 Brentwood County High School
Brentwood
- The Knights Templar School
Baldock **
2081 Barking Abbey School
Barking
1-0 Nicholas Breakspear Catholic Sports College
St Albans
09.10.08
2082 Copland Community School
Wembley
3-7 St Thomas More Sports College
Wood Green
21.10.08
2083 Longdean School
Hemel Hempstead
2-0 Westcliff High School for Boys
Westcliff on Sea
16.10.08
2084 St Ignatius College
Enfield
3-5 St Mark's Catholic School
Hounslow
09.10.08
2085 Brentwood School
Brentwood
- Jo Richardson Community School
Dagenham **
2086 Stanground College
Peterborough
0-4 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
13.10.08
2087 St Bonaventures RC School
Newham
1-0 Stewards School
Harlow
08.10.08
2088 Fortismere School
Muswell Hill
0-4 Kings Langley School
Kings Langley
22.09.08
2089 Gunnersbury Catholic School
Brentford
2-1 Langdon School
East Ham
09.10.08
2090 St Joan of Arc Catholic School
Rickmansworth
3-5 Douay Martyrs School
Uxbridge
08.10.08
2091 Northgate High School
Ipswich
- William Edwards School & Sports College
Grays **
2092 Salvatorian College
Harrow Weald
8-2 Rush Croft Sports College
Chingford
15.10.08
2093 Hemel Hempstead School
Hemel Hempstead
5-1 Stoke High School
Ipswich
20.10.08
2094 Cliff Park High School
Great Yarmouth
5-0 Taverham High School
Norwich
10.10.08
2095 Lothingland Middle School
Lowestoft
4-0 Hadleigh High School
Ipswich
30.09.08
2096 Beyton Middle School
Bury St Edmunds
2-1 City of Ely Community College
Ely
07.10.08
2097 King Edward VII High School
Kings Lynn
1-0 Combs Middle School
Stowmarket
01.10.08
2098 Comberton Village College
Cambridge
5-2 Sawtry Community College
Huntingdon
13.10.08
2099 Sprowston High School
Norwich
3-2 Neale Wade Community College
March
15.10.08
2100 Great Yarmouth High School
Great Yarmouth
2-3 Aylsham High School
Aylsham
16.10.08
2101 Voyager School
Peterborough
13-0 Westbourne Sports College
Ipswich
09.10.08
2102 Cromwell Community College
Chatteris
- Lealands High School
Luton **
2103 Icknield High School
Luton
6-0 Beaconsfield School
Beaconsfield
15.10.08
2104 Wrenn School
Wellingborough
- Lea Manor High School
Luton **
2105 Wye Valley School
Bourne End
7-1 Campion School
Northampton
24.10.08
2106 Brooke Weston City Technology College
Corby
1-4 Grange School
Aylesbury
04.11.08
2107 Northampton School for Boys
Northampton
4-0 Thomas Becket Catholic School
Northampton
10.10.08
2108 Lincroft Middle School
Oakley
3-0 Sir William Ramsay School
High Wycombe
09.10.08
2109 Northampton Academy
Northampton
2-3 John Hampden Grammar School
High Wycombe
09.10.08
2110 Mandeville School
Aylesbury
5-9 Montsaye Community College
Kettering
02.10.08
2111 Lancaster School & Sports College
Leicester
5-3 Alderman Smith School
Nuneaton
09.10.08
2112 John Ferneley High School
Melton Mowbray
5-4 Myton School
Warwick
15.10.08
2113 Lady Manners School
Bakewell
3-2 Netherthorpe School
Chesterfield
17.10.08
2114 Landau Forte College
Derby
1-6 Newbridge High School
Coalville
07.10.08
2115 West Park Community School
Derby
3-3
FT
3-3
AET
5-4
Pen
Bilton High School
Bilton
06.10.08
2116 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
3-2 Queen Elizabeth's Grammar School
Derby
22.10.08
2117 Heritage Community School
Chesterfield
6-1 Bolsover School
Chesterfield
07.10.08
2118 Tibshelf Community School
Alfreton
2-2
FT
2-3
AET
Belper School
Belper
17.10.08
2119 Lees Brook Community Sports College
Derby
9-0 Henley in Arden High School
Henley in Arden
16.10.08
2120 Frederick Gent School
Alfreton
1-0 Studley High School
Studley
18.09.08
2121 Mount Grace High School
Hinckley
4-4
FT
8-5
AET
Twycross House School
Atherstone
10.10.08
2122 Manor High School
Leicester
1-0 Wreake Valley Community College
Syston
07.10.08
2123 Long Eaton School
Nottingham
1-5 John Port School
Derby
01.11.08
2124 North Kesteven School
Lincoln
7-0 King Edward VI School
Spilsby
29.09.08
2125 South Holderness Technology College
Hull
13-2 Baysgarth School
Barton
03.10.08
2126 South Hunsley High School
North Ferriby **
- High Ridge School Specialist Sports College
Scunthorpe
2127 Kibworth High School
Kibworth Beauchamp
2-0 Caistor Yarborough School
Caistor
16.10.08
2128 Boston Grammar School
Boston
0-3 Wolfreton School
Hull
15.10.08
2129 South Axholme School
Scunthorpe
6-1 Headlands School & Community Science College
Bridlington
01.10.08
2130 David Lister School
Hull
- Monks Dyke Technology College
Louth **
2131 Joseph Whitaker School
Mansfield
1-0 Robert Manning Technology College
Bourne
20.10.08
2132 Winifred Holtby School
Hull
1-0 Friesland School
Nottingham
13.10.08
2133 Valley School
Worksop
3-2 National School
Hucknall
10.10.08
2134 Driffield School
Driffield
1-2 Shirebrook School
Mansfield
09.10.08
2135 St Bede's RC School
Scunthorpe
1-11 West Bridgford School
Nottingham
07.10.08
2136 Healing Science College
Grimsby
1-2 Becket School
Nottingham
14.10.08
2137 Priory LSST
Lincoln
6-0 George Farmer Technology College
Holbeach
15.10.08
2138 Malet Lambert School
Hull
3-0 Haven High Technology College
Boston
16.10.08
2139 Trinity RC School
Nottingham
10-6 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
08.10.08
2140 Hessle High School
Hessle
7-3 Central Technology & Sports College
Grantham
13.10.08
2141 Edlington School
Doncaster
5-6 Chaucer School
Sheffield
16.10.08
2142 Woldgate College
York
0-1 Meadowhead School
Sheffield
16.10.08
2143 Rossett School
Harrogate
1-2 Wetherby High School
Wetherby
16.10.08
2144 Farnley Park High School
Leeds
0-1 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
09.10.08
2145 Ecclesfield School
Sheffield
8-3 Castle Hall School
Mirfield
15.10.08
2146 Danum School Technology College
Doncaster
1-10 Penistone Grammar School
Sheffield
13.10.08
2147 Bradfield School
Sheffield
3-4 Castleford High School
Castleford
20.10.08
2148 Don Valley High School
Doncaster
9-0 Swinton Community School
Rotherham
20.10.08
2149 Rawmarsh School Sports College
Rotherham
4-8 Holmfirth High School
Holmfirth
16.10.08
2150 Hemsworth Arts & Community College
Hemsworth
1-3 Boston Spa School
Wetherby
23.10.08
2151 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
1-0 Handsworth Grange School
Sheffield
16.10.08
2152 St Bede's Catholic Grammar School
Bradford **
- Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
2153 Thirsk School & Sixth Form College
Thirsk
23-0 Woodleigh School
Malton
07.10.08
2154 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
1-0 Rastrick High School
Brighouse
09.10.08
2155 Crofton High School
Wakefield
1-4 Salendine Nook High School
Huddersfield
07.10.08
2156 Brooksbank School Sports College
Elland
4-3 Corpus Christi College
Leeds
07.10.08
2157 Brinsworth Comprehensive School
Rotherham
2-4 Garforth Community College
Leeds
07.10.08
2158 St Thomas Beckett Catholic College
Wakefield
1-3 Outwood Grange School
Wakefield
08.10.08
2159 Priory School & Sports College
Barnsley
10-0 Beckfoot School
Bingley
09.10.08
2160 Silverdale School
Sheffield
2-5 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
15.10.08
2161 Easingwold School
York
4-3 Minsthorpe Community College
Pontefract
10.10.08
2162 Allerton Grange School
Leeds
0-1 Tapton School
Sheffield
19.10.08
2163 Kingstone School
Barnsley
11-1 Boroughbridge High School
York
15.10.08
2164 Whickham School & Sports College
Gateshead
0-3 St Thomas More School
North Shields
13.10.08
2165 Kenton School
Newcastle upon Tyne
9-1 Consett Community Sports College
Consett
09.10.08
2166 Hebburn Comprehensive School
Hebburn
1-0 Rye Hills Secondary School
Redcar
03.10.08
2167 Richard Coates CE Middle School
Newcastle upon Tyne **
- Shotton Hall School
Peterlee
2168 Cramlington High School
Cramlington
9-4 Unity City Academy
Middlesbrough
02.10.08
2169 Walker Technology College
Newcastle upon Tyne
1-0 Ian Ramsey CE High School
Stockton on Tees
02.10.08
2170 Macmillan Academy
Middlesbrough
4-1 Kings Manor School
Middlesbrough
14.10.08
2171 St Wilfrid's RC School
South Shields
0-7 Conyers School
Stockton on Tees
20.10.08
2172 Dyke House School
Hartlepool
1-5 High Tunstall School
Hartlepool
16.10.08
2173 St Aidan's Catholic School
Sunderland
3-3
FT
3-3
AET
16-15
Pen
Ormesby School
Middlesbrough
24.10.08
2174 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
10-1 King's Academy
Middlesbrough
10.10.08
2175 Acklam Grange School
Middlesbrough
1-4 Egglescliffe School
Stockton on Tees
01.10.08
2176 Marden Bridge Middle School
Whitley Bay
0-2 Nunthorpe School
Middlesbrough
10.10.08
2177 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
1-0 Witton Park High School
Blackburn
07.10.08
2178 Shuttleworth College
Burnley
0-1 St Augustine's RC High School
(Ribble Valley
10.10.08
2179 Ingleton Middle School
Carnforth
- Accrington Academy
Accrington **
16.10.08
2180 St Benedict's Catholic High School
Whitehaven
2-0 Mount Carmel RC High School
Accrington
08.10.08
2181 St Wilfrids CE High School
Blackburn
15-1 Southlands High School
Chorley
15.10.08
2182 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
4-3 Darwen Vale High School
Darwen
14.10.08
2183 Ribblesdale High School Technology College
Clitheroe
2-1 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
07.11.08
2184 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
- De La Salle High School
Liverpool **
2185 St Bede's RC High School
Blackburn
1-0 Appleby Grammar School
Appleby
07.10.08
2186 Blessed Trinity RC College
Burnley
9-1 St Bernard's Catholic High School
(Barrow in Furness
09.10.08
2187 Trinity School
Carlisle
1-5 Nelson Thomlinson School
Wigton
16.10.08
2188 William Howard School
Brampton **
- Stainburn School & Science College
Workington
2189 Childwall Sports College
Liverpool
5-0 Brine Leas High School
Nantwich
11.10.08
2190 Park High School
Birkenhead
4-1 Range High School
Liverpool
22.10.08
2191 Catholic High School
Chester
2-1 St James' CE School & Sports College
Bolton
13.10.08
2192 Manchester Academy
Manchester
3-4 St Thomas More RC College
Denton
13.10.08
2193 St Bede's College
Manchester
0-1 Radclyffe School
Oldham
10.10.08
2194 St Francis Xavier's College
Liverpool
9-1 St Thomas More School
Crewe
09.10.08
2195 Ellesmere Port Catholic High School
Ellesmere Port
0-3 St Edmund Arrowsmith High School
Wigan
07.10.08
2196 Woodchurch High School
Birkenhead
5-1 Little Lever School
Bolton
14.10.08
2197 West Derby Comprehensive School
Liverpool
1-2 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
11.10.08
2198 South Wirral High School
Wirral
5-3 Abraham Guest Sports College
Orrell
10.10.08
2199 Sharples School
Bolton **
- Mosslands School
Wirral
2200 Chorlton High School
Manchester
3-3
FT
3-3
AET
3-4
Pen
Sacred Heart Catholic College
Liverpool
15.10.08
2201 Grange Comprehensive School
Runcorn
0-2 Fallibroome High School
Macclesfield
20.10.08
2202 Urmston Grammar School
Manchester
0-9 Crompton House School
Oldham
13.10.08
2203 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
5-1 Kirkby Sports College
Kirkby
16.10.08
2204 West Hill School
Stalybridge
7-0 Beech House School
Rochdale
13.10.08
2205 Marple Hall School
Stockport **
- Salford City Academy
Salford
2206 Kings School
Chester
3-1 St Peter's RC High School
Manchester
15.10.08
2207 Swinton High School
Manchester
2-0 Birchwood High School
Warrington
16.10.08
2208 Wade Deacon High School
Widnes
3-1 Rainhill High School
Prescot
07.10.08
2209 Failsworth Sports College
Manchester
3-3
FT
5-3
AET
Wellington School
Altrincham
16.10.08
2210 St Matthew's RC High School
Manchester
5-2 Whitby High School
Ellesmere Port
20.10.08
2211 St Gabriels RC High School
Bury
1-0 Blessed Thomas Holford College
Altrincham
08.10.08
2212 Great Sankey High School
Warrington
5-3 Winsford High School Federation
Winsford
20.10.08
2213 Royton & Crompton School
Oldham
3-4 Wilmslow High School
Wilmslow
21.10.08
2214 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
13-0 Ellesmere Port Specialist School
of Performing Art (Ellesmere Port
09.10.08
2215 Savio High School
Bootle
4-3 Helsby High School
Warrington
15.10.08
2216 North Manchester High School for Boys
Manchester
1-11 Alsop High School
Liverpool
2217 Maghull High School
Liverpool
6-2 Sandbach School
Sandbach
08.10.08
2218 Blue Coat School
Liverpool
0-8 St Ambrose Barlow School
Bootle
07.10.08
2219 All Saints RC High School
Kirkby **
- St Monica's RC High School
Manchester
2220 Our Lady's RC High School
Oldham
3-5 Ashton on Mersey School
Manchester
15.10.08
2221 Priestnall School
Stockport
9-2 Upton By Chester County High School
Chester
09.10.08
2222 Wellacre Technology College
Manchester
6-1 Hulme Grammar School
Oldham
09.10.08
2223 Holy Family Catholic High School
Liverpool **
- Haywood High School & Engineering College
Stoke on Trent
2224 RSA Academy
Tipton
8-1 Hadley Learning Community School
Telford
16.10.08
2225 St Margaret Ward Catholic School
Stoke on Trent
0-2 Plantsbrook School
Sutton Coldfield
22.10.08
2226 Coseley School & Sports College
Bilston
5-2 George Salter Collegiate Academy
West Bromwich
14.10.08
2227 Great Barr School
Birmingham
2-4 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
16.10.08
2228 Painsley Catholic High School
Stoke on Trent
2-1 Woodlands School & Sports College
Coventry
15.10.08
2229 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
5-5
FT
6-5
AET
Charlton School
Telford
09.10.08
2230 Ercall Wood Technology College
Telford
1-2 Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
08.10.08
2231 Belgrave High School
Tamworth **
- Parkside Middle School
Bromsgrove
2232 Oldfields Hall Middle School
Uttoxeter
1-2 Bishop Challoner RC School
Birmingham
30.09.08
2233 Thomas Telford School
Telford
10-1 Smiths Wood School
Birmingham
20.10.08
2234 St John Fisher Catholic High School
Newcastle under Lyme
1-6 Bishop Ullathorne School
Coventry
03.10.08
2235 Alvechurch CE Middle School
Birmingham
1-3 Woodway Park School
Coventry
13.10.08
2236 Sir Graham Balfour School
Stafford
2-2
FT
2-3
AET
Queen Elizabeth's Mercian School
Tamworth
06.10.08
2237 Park Hall School
Birmingham
1-0 King Edward VI High School
Stafford
15.10.08
2238 Walsall Academy
Walsall
- James Brindley High School
Stoke on Trent **
2239 City Technology College, Kingshurst
Birmingham **
- George Dixon International School
Birmingham
2240 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
1-0 Blake Valley Technology College
Hednesford
20.10.08
2241 Hagley Park Sports College
Rugeley
2-1 St Michael's CE Business & Enterprise High School
Rowley Regis
21.10.08
2242 Sandwell Academy
West Bromwich
6-1 Q3 Academy
Birmingham
14.10.08
2243 Priory School
Birmingham
- Birches Head High School
Stoke on Trent **
2244 Church Stretton School
Church Stretton
6-3 Streetly School
Sutton Coldfield
06.10.08
2245 Shelfield Sports & Community College
Walsall
1-0 St Peter's RC School
Solihull
23.10.08
2246 Woodhouse High School
Tamworth
0-1 Walton High School
Stafford
20.10.08
2247 Ipsley CE Middle School
Redditch **
- Bradley Stoke School
Bradley Stoke
2248 Simon De Montford School
Evesham
3-3
FT
4-4
AET
4-5
Pen
Ashton Park Sports College
Bristol
10.10.08
2249 Christ College
Cheltenham
4-1 Churchdown School
Churchdown
14.10.08
2250 Cirencester Kingshill School
Cirencester
0-3 Marling School
Stroud
20.10.08
2251 St Bede's Catholic Middle School
Redditch
7-2 Cleeve School
Cheltenham
08.10.08
2252 Grange School & Sports College
Bristol
11-0 Chipping Campden School
Chipping Campden
09.10.08
2253 Whitecross High School & Specialist Sports College
Hereford
- Heywood Community School
Cinderford **
16.10.08
2254 Severn Vale School
Gloucester
1-9 City Academy, Bristol
Bristol
13.10.08
2255 Beaufort Community School
Gloucester
0-5 Downend Technology College
Bristol
08.10.08
2256 Archway School
Stroud
0-1 Wellsway School
Bristol
30.09.08

** Denotes winners of the match decided on the toss of a coin after failing to play the match by the deadline date

 

Show ROUND THREE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 08 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001 Norton Hill School
Bath
1-4 East Bridgwater Community School
Bridgwater
06.11.08
3002 Lipson Community College
Plymouth
1-8 Gordano School
Portishead
06.11.08
3003 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
1-0 Stoke Damerel Community College
Plymouth
06.11.08
3004 Fairlands Middle School
Cheddar
1-0 Pilton Community College
Barnstaple
24.10.08
3005 Exmouth Community College
Exmouth
1-1
FT
1-3
AET
Ivybridge Community College
Ivybridge
20.10.08
3006 Truro School
Truro
5-5
FT
5-5
AET
14-13
Pen
St Peter's CE High School
Exeter
11.11.08
3007 Millfield Preparatory School
Glastonbury
7-1 Beechen Cliff School
Bath
06.11.08
3008 Brakenhale School
Bracknell
- Wallingford School
Wallingford **
3009 St Joseph's Catholic College
Swindon
1-0 Oxford Community School
Oxford
07.11.08
3010 Theale Green Community School
Reading
2-4 John Madejski Academy
Reading
06.11.08
3011 Trevelyan Middle School
Windsor
0-5 King Alfred's Sports & Community College
Wantage
05.11.08
3012 Charters School & Sports College
Ascot
2-2
FT
4-2
AET
Edgbarrow School
Crowthorne
21.11.08
3013 St Birinus School
Didcot
5-1 St Michael's Middle School
Wimborne
17.11.08
3014 Forest School
Horsham
4-0 Steyning Grammar School
Steyning
06.11.08
3015 Bognor Regis Community College
Bognor Regis **
- Sholing Technology College
Southampton
3016 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea
4-3 Gillingham School
Gillingham
23.10.08
3017 Dorothy Stringer High School
Brighton
0-3 Hounsdown School
Southampton
12.11.08
3018 William Parker Sports College
Hastings
3-2 Bournemouth School
Bournemouth
06.11.08
3019 Orchards Middle School
Worthing
1-0 Tomlinscote School
Frimley
12.11.08
3020 Mountbatten School
Romsey
4-2 Winston Churchill Sports College
Woking
21.10.08
3021 Glenthorne High School
Sutton
0-3 Glyn Technology School
Epsom
04.11.08
3022 Stanley Park High School
Carshalton
2-5 Southfields Community College
London, SW18
17.11.08
3023 Richard Challoner School
New Malden
1-0 Henry Compton School
London, SW6
04.11.08
3024 Hollyfield School
Surbiton
6-1 Rutlish School
Merton
18.11.08
3025 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
4-2 Chiswick Community School
Chiswick
03.11.08
3026 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford
3-6 Simon Langton Grammar School for Boys
Canterbury
06.11.08
3027 Hurstmere School
Sidcup
1-2 Mossbourne Community Academy
London, E5
17.11.08
3028 Ravens Wood School
Bromley
6-2 Deptford Green School
London, SE14
13.11.08
3029 Business Academy Bexley
Erith
0-1 Forest Hill School
London, SE23
07.11.08
3030 Kemnal Technology College
Sidcup
3-2 St Paul's Academy
Abbey Wood
13.11.08
3031 Dover Grammar School for Boys
Dover
1-0 Temple School
Rochester
15.11.08
3032 Kingsford Community School
East Ham
2-4 Cumberland School Sports College
London, E13
11.11.08
3033 Whitgift School
Croydon
4-1 Brampton Manor School
London, E6
12.11.08
3034 St Martin's School
Brentwood
2-1 Bacons College
London, SE16
15.11.08
3035 JFS School
Harrow
1-4 Parkview Academy
Tottenham
06.11.08
3036 Bridge Academy
London, E2
3-1 Burnt Mill School
Harlow
23.10.08
3037 Hampton School
Hampton
2-0 St Aloysius College
London, N6
14.11.08
3038 Queens School
Watford
7-0 John Bramston School
Witham
13.11.08
3039 Caterham High School
Ilford
4-1 St Clement Danes School
Rickmansworth
10.11.08
3040 Royal Docks Community School
Newham
0-1 The Knights Templar School
Baldock
24.11.08
3041 Barking Abbey School
Barking
5-2 St Thomas More Sports College
Wood Green
04.11.08
3042 Longdean School
Hemel Hempstead
1-9 St Mark's Catholic School
Hounslow
15.11.08
3043 Jo Richardson Community School
Dagenham
0-1 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
18.11.08
3044 St Bonaventures RC School
Newham
2-1 Kings Langley School
Kings Langley
03.11.08
3045 Gunnersbury Catholic School
Brentford
3-1 Douay Martyrs School
Uxbridge
15.10.08
3046 William Edwards School & Sports College
Grays
6-2 Salvatorian College
Harrow Weald
14.11.08
3047 Hemel Hempstead School
Hemel Hempstead
0-1 Cliff Park High School
Great Yarmouth
19.11.08
3048 Lothingland Middle School
Lowestoft
2-7 Beyton Middle School
Bury St Edmunds
21.10.08
3049 King Edward VII High School
Kings Lynn
4-3 Comberton Village College
Cambridge
08.11.08
3050 Sprowston High School
Norwich
5-1 Aylsham High School
Aylsham
15.11.08
3051 Voyager School
Peterborough
1-3 Lealands High School
Luton
14.11.08
3052 Icknield High School
Luton
6-0 Lea Manor High School
Luton
14.11.08
3053 Wye Valley School
Bourne End
2-1 Grange School
Aylesbury
12.11.08
3054 Northampton School for Boys
Northampton
5-0 Lincroft Middle School
Oakley
07.11.08
3055 John Hampden Grammar School
High Wycombe
7-0 Montsaye Community College
Kettering
11.11.08
3056 Lancaster School & Sports College
Leicester
11-5 John Ferneley High School
Melton Mowbray
14.11.08
3057 Lady Manners School
Bakewell
0-4 Newbridge High School
Coalville
06.11.08
3058 West Park Community School
Derby
2-4 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
10.11.08
3059 Heritage Community School
Chesterfield
0-6 Belper School
Belper
20.11.08
3060 Lees Brook Community Sports College
Derby
1-0 Frederick Gent School
Alfreton
04.11.08
3061 Mount Grace High School
Hinckley
5-3 Manor High School
Leicester
28.10.08
3062 John Port School
Derby
6-3 North Kesteven School
Lincoln
20.11.108
3063 South Holderness Technology College
Hull
2-5 South Hunsley High School
North Ferriby
21.10.08
3064 Kibworth High School
Kibworth Beauchamp
4-0 Wolfreton School
Hull
04.11.08
3065 South Axholme School
Scunthorpe
1-0 Monks Dyke Technology College
Louth
12.11.08
3066 Joseph Whitaker School
Mansfield
6-4 Winifred Holtby School
Hull
05.11.08
3067 Valley School
Worksop
0-1 Shirebrook School
Mansfield
23.10.08
3068 West Bridgford School
Nottingham
1-5 Becket School
Nottingham
23.10.08
3069 Priory LSST
Lincoln
1-2 Malet Lambert School
Hull
18.11.08
3070 Trinity RC School
Nottingham
4-3 Hessle High School
Hessle
06.11.08
3071 Chaucer School
Sheffield
1-6 Meadowhead School
Sheffield
19.11.08
3072 Wetherby High School
Wetherby
2-3 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
11.11.08
3073 Ecclesfield School
Sheffield
5-4 Penistone Grammar School
Sheffield
06.11.08
3074 Castleford High School
Castleford
0-4 Don Valley High School
Doncaster
14.11.08
3075 Holmfirth High School
Holmfirth
3-0 Boston Spa School
Wetherby
14.11.08
3076 St John Fisher Catholic High School
Harrogate **
- St Bede's Catholic Grammar School
Bradford
3077 Thirsk School & Sixth Form College
Thirsk
1-2 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
21.10.08
3078 Salendine Nook High School
Huddersfield
2-3 Brooksbank School Sports College
Elland
13.11.08
3079 Garforth Community College
Leeds
0-4 Outwood Grange School
Wakefield
10.11.08
3080 Priory School & Sports College
Barnsley
9-2 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
11.11.08
3081 Easingwold School
York
7-0 Tapton School
Sheffield
06.11.08
3082 Kingstone School
Barnsley
3-1 St Thomas More School
North Shields
14.11.08
3083 Kenton School
Newcastle upon Tyne
2-1 Hebburn Comprehensive School
Hebburn
12.11.08
3084 Richard Coates CE Middle School
Newcastle upon Tyne
3-1 Cramlington High School
Cramlington
10.11.08
3085 Walker Technology College
Newcastle upon Tyne
0-3 Macmillan Academy
Middlesbrough
12.11.08
3086 Conyers School
Stockton on Tees
2-3 High Tunstall School
Hartlepool
14.11.08
3087 St Aidan's Catholic School
Sunderland
1-4 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
15.11.08
3088 Egglescliffe School
Stockton on Tees
0-3 Nunthorpe School
Middlesbrough
21.10.08
3089 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
6-1 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
22.10.08
3090 Accrington Academy
Accrington
0-1 St Benedict's Catholic High School
Whitehaven
12.11.08
3091 St Wilfrids CE High School
Blackburn
8-0 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
14.11.08
3092 Ribblesdale High School Technology College
Clitheroe
5-1 De La Salle High School
Liverpool
12.11.08
3093 St Bede's RC High School
Blackburn
0-3 Blessed Trinity RC College
Burnley
07.11.08
3094 Nelson Thomlinson School
Wigton
1-0 William Howard School
Brampton
14.11.08
3095 Childwall Sports College
Liverpool
2-4 Park High School
Birkenhead
19.11.08
3096 Catholic High School
Chester
3-5 St Thomas More RC College
Denton
04.11.08
3097 Radclyffe School
Oldham
3-2 St Francis Xavier's College
Liverpool
07.11.08
3098 St Edmund Arrowsmith High School
Wigan
1-1
FT
1-2
AET
Woodchurch High School
Birkenhead
06.11.08
3099 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
9-0 South Wirral High School
Wirral
06.11.08
3100 Sharples School
Bolton
0-1 Sacred Heart Catholic College
Liverpool
06.11.08
3101 Fallibroome High School
Macclesfield
0-3 Crompton House School
Oldham
10.11.08
3102 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
7-2 West Hill School
Stalybridge
05.11.08
3103 Marple Hall School
Stockport
2-3 Kings School
Chester
12.11.08
3104 Swinton High School
Manchester
1-1
FT
2-1
AET
Wade Deacon High School
Widnes
05.11.08
3105 Failsworth Sports College
Manchester
3-0 St Matthew's RC High School
Manchester
21.11.08
3106 St Gabriels RC High School
Bury
3-6 Great Sankey High School
Warrington
14.11.08
3107 Wilmslow High School
Wilmslow
2-4 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
11.11.08
3108 Savio High School
Bootle
0-5 Alsop High School
Liverpool
11.11.08
3109 Maghull High School
Liverpool
3-3
FT
4-3
AET
St Ambrose Barlow School
Bootle
04.11.08
3110 All Saints RC High School
Kirkby
3-1 Ashton on Mersey School
Manchester
13.11.08
3111 Priestnall School
Stockport
1-3 Wellacre Technology College
Manchester
13.11.08
3112 Holy Family Catholic High School
Liverpool
1-1
FT
1-1
AET
1-3
Pen
RSA Academy
Tipton
19.11.08
3113 Plantsbrook School
Sutton Coldfield
0-1 Coseley School & Sports College
Bilston
20.11.08
3114 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
10-1 Painsley Catholic High School
Stoke on Trent
12.11.08
3115 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
4-0 Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
06.11.08
3116 Belgrave High School
Tamworth
- Bishop Challoner RC School
Birmingham **
3117 Thomas Telford School
Telford
3-1 Bishop Ullathorne School
Coventry
13.11.08
3118 Woodway Park School
Coventry
2-1 Queen Elizabeth's Mercian School
Tamworth
04.11.08
3119 Park Hall School
Birmingham
1-0 James Brindley High School
Stoke on Trent
3120 City Technology College, Kingshurst
Birmingham
3-0 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
12.11.08
3121 Hagley Park Sports College
Rugeley
2-3 Sandwell Academy
West Bromwich
12.11.08
3122 Birches Head High School
Stoke on Trent
0-1 Church Stretton School
Church Stretton
10.11.08
3123 Shelfield Sports & Community College
Walsall
0-1 Walton High School
Stafford
13.11.08
3124 Ipsley CE Middle School
Redditch
4-0 Ashton Park Sports College
Bristol
18.11.08
3125 Christ College
Cheltenham
4-3 Marling School
Stroud
06.11.08
3126 St Bede's Catholic Middle School
Redditch
1-7 Grange School & Sports College
Bristol
10.11.08
3127 Heywood Community School
Cinderford
0-1 City Academy, Bristol
Bristol
20.11.08
3128 Downend Technology College
Bristol **
- Wellsway School
Bristol

** Denotes winners of the match decided on the toss of a coin after failing to play the match by the deadline date

 

Show ROUND FOUR DRAW

Ties to be played on or before Saturday 29 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001 East Bridgwater Community School
Bridgwater
0-5 Gordano School
Portishead
25.11.08
4002 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
1-5 Fairlands Middle School
Cheddar
28.11.08
4003 Ivybridge Community College
Ivybridge
8-0 Truro School
Truro
01.12.08
4004 Millfield Preparatory School
Glastonbury
5-0 Wallingford School
Wallingford
25.11.08
4005 St Joseph's Catholic College
Swindon
5-6 John Madejski Academy
Reading
19.11.08
4006 King Alfred's Sports & Community College
Wantage
4-2 Charters School & Sports College
Ascot
01.12.08
4007 St Birinus School
Didcot
0-1 Forest School
Horsham
26.11.08
4008 Bognor Regis Community College
Bognor Regis
2-6 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea
04.12.08
4009 Hounsdown School
Southampton
1-3 William Parker Sports College
Hastings
25.11.08
4010 Orchards Middle School
Worthing
3-3
FT
4-4
AET
3-4
Pen
Mountbatten School
Romsey
17.11.08
4011 Glyn Technology School
Epsom
3-2 Southfields Community College
London, SW18
25.11.08
4012 Richard Challoner School
New Malden
9-3 Hollyfield School
Surbiton
28.11.08
4013 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
6-4 Simon Langton Grammar School for Boys
Canterbury
28.11.08
4014 Mossbourne Community Academy
London, E5
2-1 Ravens Wood School
Bromley
25.11.08
4015 Forest Hill School
London, SE23
2-0 Kemnal Technology College
Sidcup
27.11.08
4016 Dover Grammar School for Boys
Dover
3-2 Cumberland School Sports College
London, E13
27.11.08
4017 Whitgift School
Croydon
3-1 St Martin's School
Brentwood
26.11.08
4018 Parkview Academy
Tottenham
5-1 Bridge Academy
London, E2
21.11.08
4019 Hampton School
Hampton
2-2
FT
3-2
AET
Queens School
Watford
28.11.08
4020 Caterham High School
Ilford
4-1 The Knights Templar School
Baldock
01.12.08
4021 Barking Abbey School
Barking
1-2 St Mark's Catholic School
Hounslow
24.11.08
4022 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
1-3 St Bonaventures RC School
Newham
29.11.08
4023 Gunnersbury Catholic School
Brentford
4-1 William Edwards School & Sports College
Grays
28.11.08
4024 Cliff Park High School
Great Yarmouth
3-2 Beyton Middle School
Bury St Edmunds
26.11.08
4025 King Edward VII High School
Kings Lynn
4-1 Sprowston High School
Norwich
28.11.08
4026 Lealands High School
Luton
2-0 Icknield High School
Luton
27.11.08
4027 Wye Valley School
Bourne End
1-3 Northampton School for Boys
Northampton
25.11.08
4028 John Hampden Grammar School
High Wycombe
4-2 Lancaster School & Sports College
Leicester
27.11.08
4029 Newbridge High School
Coalville
0-2 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
18.11.08
4030 Belper School
Belper
1-1
FT
2-2
AET
3-2
Pen
Lees Brook Community Sports College
Derby
27.11.08
4031 Mount Grace High School
Hinckley
0-7 John Port School
Derby
28.11.08
4032 South Hunsley High School
North Ferriby
5-0 Kibworth High School
Kibworth Beauchamp
25.11.08
4033 South Axholme School
Scunthorpe
9-2 Joseph Whitaker School
Mansfield
24.11.08
4034 Shirebrook School
Mansfield
3-2 Becket School
Nottingham
07.11.08
4035 Malet Lambert School
Hull
2-2
FT
4-2
AET
Trinity RC School
Nottingham
24.11.08
4036 Meadowhead School
Sheffield
2-1 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
27.11.08
4037 Ecclesfield School
Sheffield
1-3 Don Valley High School
Doncaster
26.11.08
4038 Holmfirth High School
Holmfirth
1-7 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
26.11.08
4039 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
7-1 Brooksbank School Sports College
Elland
27.11.08
4040 Outwood Grange School
Wakefield
2-3 Priory School & Sports College
Barnsley
27.11.08
4041 Easingwold School
York
0-2 Kingstone School
Barnsley
27.11.08
4042 Kenton School
Newcastle upon Tyne
3-0 Richard Coates CE Middle School
Newcastle upon Tyne
27.11.08
4043 Macmillan Academy
Middlesbrough
0-1 High Tunstall School
Hartlepool
09.12.08
4044 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
3-2 Nunthorpe School
Middlesbrough
24.11.08
4045 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
2-0 St Benedict's Catholic High School
Whitehaven
19.11.08
4046 St Wilfrids CE High School
Blackburn
1-3 Ribblesdale High School Technology College
Clitheroe
04.12.08
4047 Blessed Trinity RC College
Burnley
5-1 Nelson Thomlinson School
Wigton
26.11.08
4048 Park High School
Birkenhead
1-3 St Thomas More RC College
Denton
24.11.08
4049 Radclyffe School
Oldham
3-4 Woodchurch High School
Birkenhead
27.11.08
4050 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
1-1
FT
1-1
AET
3-4
Pen
Sacred Heart Catholic College
Liverpool
22.11.08
4051 Crompton House School
Oldham
2-1 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
27.11.08
4052 Kings School
Chester
5-0 Swinton High School
Manchester
21.11.08
4053 Failsworth Sports College
Manchester
6-2 Great Sankey High School
Warrington
09.12.08
4054 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
7-1 Alsop High School
Liverpool
18.11.08
4055 Maghull High School
Liverpool
7-2 All Saints RC High School
Kirkby
26.11.08
4056 Wellacre Technology College
Manchester *
- RSA Academy
Tipton *
4057 Coseley School & Sports College
Bilston
0-7 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
26.11.08
4058 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
4-1 Bishop Challoner RC School
Birmingham
26.11.08
4059 Thomas Telford School
Telford
12-0 Woodway Park School
Coventry
26.11.08
4060 Park Hall School
Birmingham
1-4 City Technology College, Kingshurst
Birmingham
03.12.08
4061 Sandwell Academy
West Bromwich
3-1 Church Stretton School
Church Stretton
26.11.08
4062 Walton High School
Stafford
0-3 Ipsley CE Middle School
Redditch
25.11.08
4063 Christ College
Cheltenham
0-5 Grange School & Sports College
Bristol
20.11.08
4064 City Academy, Bristol
Bristol
5-3 Downend Technology College
Bristol
03.12.08

*Denotes both teams withdrawn for failing to keep to the published deadline date.

 

Show ROUND FIVE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 20 December 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001 Millfield Preparatory School
Glastonbury
1-0 Grange School & Sports College
Bristol
04.12.08
5002 Gordano School
Portishead
3-3
FT
3-3
AET
4-6
Pen
Ivybridge Community College
Ivybridge
16.12.08
5003 City Academy, Bristol
Bristol
1-1
FT
1-1
AET
6-5
Pen
Fairlands Middle School
Cheddar
19.12.08
5004 John Madejski Academy
Reading
0-3 King Alfred's Sports & Community College
Wantage
10.12.08
5005 Whitgift School
Croydon
0-0
FT
0-0
AET
5-6
Pen
Mountbatten School
Romsey
15.12.08
5006 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea
1-7 Richard Challoner School
New Malden
12.12.08
5007 William Parker Sports College
Hastings
3-2 Forest Hill School
London, SE23
16.12.08
5008 Forest School
Horsham
1-3 Glyn Technology School
Epsom
17.12.08
5009 Mossbourne Community Academy
London, E5
4-1 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
15.12.08
5010 Parkview Academy
Tottenham
4-3 Dover Grammar School for Boys
Dover
15.12.08
5011 St Mark's Catholic School
Hounslow
3-2 Hampton School
Hampton
12.12.08
5012 St Bonaventures RC School
Newham
4-4
FT
4-4
AET
3-2
Pen
Gunnersbury Catholic School
Brentford
5013 Northampton School for Boys
Northampton
4-1 Cliff Park High School
Great Yarmouth
18.12 08
5014 King Edward VII High School
Kings Lynn
1-3 Caterham High School
Ilford
17.12.08
5015 Lealands High School
Luton
0-3 John Hampden Grammar School
High Wycombe
11.12.08
5016 John Port School
Derby
6-3 Belper School
Belper
16.12.08
5017 South Hunsley High School
North Ferriby
5-1 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
16.12.08
5018 Malet Lambert School
Hull
5-4 South Axholme School
Scunthorpe
11.12.08
5019 Meadowhead School
Sheffield
5-1 Priory School & Sports College
Barnsley
17.12.08
5020 Shirebrook School
Mansfield
0-2 Don Valley High School
Doncaster
09.12.08
5021 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
4-0 Ribblesdale High School Technology College
Clitheroe
15.12.08
5022 Kingstone School
Barnsley
4-1 High Tunstall School
Hartlepool
17.12.08
5023 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
6-1 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
08.12.08
5024 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
0-2 Kenton School
Newcastle upon Tyne
08.12.08
5025 Kings School
Chester
4-7 Maghull High School
Liverpool
12.12.08
5026 St Thomas More RC College
Denton
3-3
FT
3-3
AET
8-7
Pen
Woodchurch High School
Birkenhead
18.12.08
5027 Crompton House School
Oldham
1-0 Sacred Heart Catholic College
Liverpool
13.12.08
5028 Blessed Trinity RC College
Burnley
1-2 Failsworth Sports College
Manchester
16.12.08
5029 Thomas Telford School
Telford
3-2 Ipsley CE Middle School
Redditch
17.12.08
5030 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
4-3 Sandwell Academy
West Bromwich
11.12.08
5031 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
0-7 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
16.12.08
5032 City Technology College, Kingshurst
Birmingham
- Bye

 

Show ROUND SIX DRAW

Ties to be played on or before Saturday 17 January 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001 Millfield Preparatory School
Glastonbury
1-3 Ivybridge Community College
Ivybridge
09.01.09
6002 City Academy, Bristol
Bristol
1-1
FT
1-3
AET
King Alfred's Sports & Community College
Wantage
13.01.09
6003 Mountbatten School
Romsey
0-6 Richard Challoner School
New Malden
12.01.09
6004 William Parker Sports College
Hastings
2-1 Glyn Technology School
Epsom
17.01.09
6005 Mossbourne Community Academy
London, E5
2-1 Parkview Academy
Tottenham
14.01.09
6006 St Mark's Catholic School
Hounslow
7-4 St Bonaventures RC School
Newham
13.01.09
6007 Northampton School for Boys
Northampton
6-0 Caterham High School
Ilford
14.01.09
6008 John Hampden Grammar School
High Wycombe
3-4 John Port School
Derby
13.01.09
6009 South Hunsley High School
North Ferriby
5-1 Malet Lambert School
Hull
16.01.09
6010 Meadowhead School
Sheffield
3-2 Don Valley High School
Doncaster
17.01.09
6011 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
2-0 Kingstone School
Barnsley
14.01.09
6012 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
1-0 Kenton School
Newcastle upon Tyne
15.01.09
6013 Maghull High School
Liverpool
8-2 St Thomas More RC College
Denton
13.01.09
6014 Crompton House School
Oldham
1-1
FT
1-1
AET
5-6
Pen
Failsworth Sports College
Manchester
17.01.09
6015 Thomas Telford School
Telford
1-1
FT
1-4
AET
Cardinal Newman Catholic School
Coventry
15.01.09
6016 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
6-0 City Technology College, Kingshurst
Birmingham
14.01.09

 

Show ROUND SEVEN DRAW

Ties to be played on or before Saturday 07 February 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001 Ivybridge Community College
Ivybridge
0-4 King Alfred's Sports & Community College
Wantage
02.02.09
7002 Richard Challoner School
New Malden
1-0 William Parker Sports College
Hastings
28.01.09
7003 Mossbourne Community Academy
London, E5
1-1
FT
3-1
AET
St Mark's Catholic School
Hounslow
29.01.09
7004 Northampton School for Boys
Northampton
5-0 John Port School
Derby
10.02.09
7005 South Hunsley High School
North Ferriby
4-2 Meadowhead School
Sheffield
05.02.09
7006 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
2-6 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
02.02.09
7007 Maghull High School
Liverpool
3-1 Failsworth Sports College
Manchester
05.02.09
7008 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
1-10 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
29.01.09

 

Show QUARTER FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 07 March 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
8001 Mossbourne Community Academy
London, E5
1-1
FT
2-1
AET
Northampton School for Boys
Northampton
05.03.09
8002 King Alfred's Sports & Community College
Wantage
1-3 Richard Challoner School
New Malden
02.03.09
8003 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
0-2 South Hunsley High School
North Ferriby
06.03.09
8004 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
6-0 Maghull High School
Liverpool
26.02.09

Show SEMI FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 28 March 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001 Mossbourne Community Academy
London, E5
1-5 Richard Challoner School
New Malden
23.03.09
9002 South Hunsley High School
North Ferriby
3-5 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
20.03.09

Show FINAL DRAW

Tie to be played on Tuesday 19 May 2009 at Everton FC

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Final Richard Challoner School
New Malden
1-2 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
13.00 hrs

Top