13 Nov 2010

2007-2008 Competitions

ESFA UNDER 15 SCHOOLS’ CUP FOR BOYS

(Year 10 only)

NATIONAL DRAW

Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Final > Semi Final > Final

Show ROUND ONE RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 22 September 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001 Prudhoe County High School
Northumberland
3-6 Trinity School
Carlisle
26.09.07
1002 Dowdales School
Dalton-in-Furness
1-0 St John’s RC School
Bishop Auckland
28.09.07
1003 Greencroft School
Stanley
1-0 Walbottle Technology College
Newcastle-upon-Tyne
13.09.07
1004 Seaton Burn College
Newcastle-upon-Tyne
2-0 High Tunstall School
Hartlepool
20.09.07
1005 Hermitage School
Chester-le-Street
1-9 Cramlington High School
Northumberland
27.09.07
1006 St Aidan’s Catholic School
Sunderland
2-2
FT
2-2
AET
2-3
Pen
Astley Community High School
Whitley Bay
25.09.07
1007 St Wilfrid’s RC School
South Shields
2-3 St Thomas More School
North Shields
25.09.07
1008 St Cuthbert’s High School
Newcastle-upon-Tyne
- Team Z
1009 Whickham School & Sports College
Gateshead
2-4 Heaton Manor School
Newcastle-upon-Tyne
17.09.07
1010 Shotton Hall School
Peterlee
5-0 Monkseaton High School
Whitley Bay
18.09.07
1011 Oxclose Community School
Washington
10-1 Westgate Community College
Newcastle-upon-Tyne
28.09.07
1012 Queen Elizabeth High School
Hexham
- Bye
1013 Newlands School
MIddlesbrough
7-2 Kenton School
Newcastle-upon-Tyne
28.09.07
1014 Dyke House School
Hartlepool **
- Ashington High Sports College
Northumberland
1015 Thirsk School
North Yorkshire
5-2 St David’s RC Technology College
Middlesbrough
17.09.07
1016 Churchill Community College
Wallsend
- Team Z
1017 Rossett School
Harrogate
1-0 Hipperholme & LIghtcliffe High School
Halifax
22.09.07
1018 Crawshaw High School
Leeds
3-1 Boroughbridge High School
York
03.10.07
1019 George Pindar Community School
Scarborough
1-7 Rye Hills Secondary School
Redcar
18.09.07
1020 Conyers School
Stockton-on-Tees
- Bye
1021 English Martyrs School
Hartlepool
0-6 Ryedale School
York
19.09.07
1022 St Aidan’s CE High School
Harrogate
0-2 Houghton Kepier School
Houghton-le-Spring
28.09.07
1023 Kings Manor School
Middlesbrough
1-0 Filey School
North Yorkshire
02.10.07
1024 Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees
- Team Z
1025 Biddick School & Sports College
Washington
2-2
FT
2-2
AET
4-2
Pen
Northfields School & Sports College
Stockton-on-Tees
03.10.07
1026 Wisewood School
Sheffield
1-0 West Leeds High School
Leeds
25.09.07
1027 All Saints RC High School
York
3-1 King’s Academy
Middlesbrough
25.09.07
1028 Eston Park School
Middlesbrough
- Bye
1029 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
2-0 Macmillan Academy
Middlesbrough
18.09.07
1030 Nunthorpe School
Middlesbrough
4-1 Ermysted’s Grammar School
Skipton
16.10.07
1031 St Michael’s RC School
Stockton-on-Tees
2-4 Stokesley School
North Yorkshire
03.10.07
1032 Ormesby School
Middlesbrough
- Team Z
1033 Brayton College
Selby
0-6 Abbey Grange CE High School
Leeds
17.09.07
1034 Winifred Holtby School
Hull
1-1
FT
1-1
AET
6-7
Pen
Outwood Grange School
Wakefield
17.09.07
1035 Wetherby High School
West Yorkshire
4-1 South Holderness School
Hull
27.09.07
1036 Headlands School
Bridlington
- Bye
1037 Minsthorpe Community College
Pontefract
- Holy Family Catholic School
Keighley **
1038 Hessle High School
Humberside
7-0 Featherstone Technology College
West Yorkshire
26.09.07
1039 South Hunsley High School
North Ferriby
4-2 St Wilfrid’s Catholic High School
Pontefract
22.09.07
1040 Wolfreton School
Hull
- Team Z
1041 Woldgate College
York
1-0 Thornton Grammar School
Bradford
02.10.07
1042 Castleford High School
West Yorkshire
1-3 Malet Lambert School
Hull
03.10.07
1043 Longcroft School
Beverley **
- Allerton Grange School
Leeds
1044 Hall Cross School
Doncaster
- Bye
1045 Brooksbank School Sports College
Elland
0-1 Harper Green School
Bolton
22.09.07
1046 Oakbank School
Keighley
10-0 Settle College
North Yorkshire
19.09.07
1047 Northcliffe School
Doncaster
0-1 Buttershaw Business & Enterprise College
Bradford
28.09.07
1048 Beckfoot School
Bingley
- Team Z
1049 Cardinal Heenan Catholic High School
Leeds
3-5 Meadowhead School
Sheffield
17.09.07
1050 Garforth Community College
Leeds
6-3 Wath Comprehensive School
Rotherham
20.09.07
1051 Corpus Christi College
Leeds
0-2 Ecclesfield School
Sheffield
21.09.07
1052 Hanson School
Bradford
- Bye
1053 Kingstone School
Barnsley
5-0 Temple Moor High School
Leeds
20.09.07
1054 Yorkshire Martyrs Community College
Bradford
0-2 Parkwood High School
Sheffield
25.09.07
1055 Priory School & Sports College
Barnsley
3-2 Community Science College at Thornhill
Dewsbury
20.09.07
1056 Rawthorpe High School
Huddersfield
- Team Z
1057 Aston Comprehensive School
Sheffield
1-0 Farnley Park High School
Leeds
29.09.07
1058 St Bede’s Catholic Grammar School
Bradford
6-2 Willowgarth High School
Barnsley
20.09.07
1059 City of Leeds School
West Yorkshire
1-13 Newfield School
Sheffield
19.09.07
1060 Oakwood School
Rotherham
- Bye
1061 Penistone Grammar School
Sheffield
3-5 Castle Hall School
Mirfield
02.10.07
1062 Spen Valley Sports College
Liversedge
1-6 Clifton Community Arts School
Rotherham
01.10.07
1063 Earlsheaton High School
Dewsbury
1-2 Silverdale School
Sheffield
27.09.07
1064 South Axholme School
Doncaster
- Team Z
1065 Rawmarsh School
Rotherham
0-4 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
22.10.07
1066 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
3-4 Balby Carr Community Sports College
Doncaster
03.10.07
1067 High Storrs School
Sheffield
7-1 Hemsworth Arts & Community College
West Yorkshire
27.09.07
1068 Winterhill School
Rotherham
- Bye
1069 Don Valley High School
Doncaster
0-8 Humberston School
Grimsby
20.09.07
1070 Hungerhill School
Doncaster
4-1 Andrew Marvell Business & Enterprise College
Hull
18.09.07
1071 Healing Science College
Grimsby
1-7 McAuley Catholic High School
Doncaster
24.09.07
1072 All Saints RC High School
Sheffield
- Team Z
1073 Danum School Technology College
Doncaster **
- Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire
1074 Endeavour High School
Hull
3-1 John Spendluffe Technology College
Alford
22.09.07
1075 St Bede’s RC School
Scunthorpe
2-4 Driffield School
Humberside
01.10.07
1076 Dukeries College
Newark
- Bye
1077 Lindsey School
Grimsby
5-1 Caistor Grammar School
Lincolnshire
17.09.07
1078 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
6-0 Hatfield School
Doncaster
20.09.07
1079 Campsmount Technology College
Doncaster
9-0 Caistor Yarborough School
Caistor
01.10.07
1080 Skegness Grammar School
Lincolnshire
- Team Z
1081 Serlby Park School
Bircotes
1-3 Henry Fanshawe School
Dronfield
24.09.07
1082 Monks Dyke Technology College
Louth
2-7 Ridgewood High School
Doncaster
19.09.07
1083 Branston Community College
Lincoln
3-3
FT
3-5
AET
Brunts School
Mansfield
20.09.07
1084 Toot Hill School
Nottingham
- Bye
1085 Valley School
Worksop
2-2
FT
3-2
AET
Robert Pattinson School
Lincoln
19.09.07
1086 North Kesteven School
Lincoln
3-2 Garibaldi College
Mansfield
01.10.07
1087 All Saints RC School
Mansfield
1-2 Priory LSST
Lincoln
24.09.07
1088 St Mary’s RC High School
Chesterfield
- Team Z
1089 William Farr School
Lincoln
4-1 Joseph Whitaker School
Mansfield
27.09.07
1090 Shirebrook School
Mansfield
0-3 Brookfield Community School
Chesterfield
26.09.07
1091 Tupton Hall School
Chesterfield
4-2 Trinity RC School
Nottingham
26.09.07
1092 Tibshelf Community School
Alfreton
- Bye
1093 Djanogly City Academy
Nottingham
3-1 Bolsover School
Chesterfield
19.09.07
1094 George Spencer Foundation School
Nottingham
0-1 Heanor Gate Science College
Heanor
20.09.07
1095 Becket School
Nottingham
1-2 Burleigh Community College
Loughborough
20.09.07
1096 Eckington School
Sheffield
- Team Z
1097 Lady Manners School
Bakewell
3-3
FT
3-4
AET
Rawlins Community College
Loughborough
18.09.07
1098 West Park Community School
Derby
5-1 Groby Community College
Leicester
24.09.07
1099 West Bridgford School
Nottingham
1-3 Netherthorpe School
Chesterfield
01.10.07
1100 John Flamsteed Community School
Denby
- Bye
1101 Repton School
Derby
2-0 South Charnwood High School
Markfield
20.09.07
1102 Friesland School
Nottingham
1-0 William Bradford Community College
Leicester
25.09.07
1103 Long Eaton School
Nottingham
3-4 Lancaster School
Leicester
27.09.07
1104 Heritage Community School
Chesterfield
- Team Z
1105 Lees Brook Community Sports College
Derby
1-5 De Lisle RC School
Loughborough
26.09.07
1106 Wreake Valley Community College
Syston
9-0 George Eliot Community School
Nuneaton
1107 Chellaston School
Derby
1-2 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
17.09.07
1108 Swanwick Hall School
Alfreton
- Bye
1109 John Port School
Derby
4-4
FT
4-4
AET
5-4
Pen
New College
Leicester
19.09.07
1110 Brooke Weston City Technology College
Corby
4-2 Robert Smyth School
Market Harborough
18.09.07
1111 Corby Community College
Northamptonshire **
- John Cleveland College
Hinckley
1112 Wollaston School
Wellingborough
- Team Z
1113 Lutterworth Grammar School
Leicestershire
3-0 Danetre School
Daventry
24.09.07
1114 King Edward VII School
Melton Mowbray
0-1 Ernesford Grange School
Coventry
22.09.07
1115 Denbigh School
Milton Keynes
1-0 Sawtry Community College
Huntingdon
03.10.07
1116 Wrenn School
Wellingborough
- Bye
1117 Deepings School
Peterborough
13-2 Casterton Business & Enterprise College
Stamford
19.09.07
1118 Central Technology & Sports College
Grantham
0-1 Manor School & Sports College
Wellingborough
08.10.07
1119 King’s School
Grantham
1-0 St John Fisher RC School
Peterborough
10.09.07
1120 Bourne Grammar School
Lincolnshire
- Team Z
1121 Harris School
Rugby
1-6 Walsall Academy
West Midlands
18.09.07
1122 Avon Valley School
Rugby
2-2
FT
3-3
AET
5-4
Pen
Huxlow Science College
Irthlingborough
03.10.07
1123 Alderman Smith School
Nuneaton
1-5 Kingshurst City Technology College
Birmingham
15.10.07
1124 Aldridge School
Walsall
- Bye
1125 Tudor Grange School
Solihull
3-15 Stratford-upon-Avon High School
Warwickshire
24.09.07
1126 Kenilworth School
Warwickshire
1-0 Bishop Ullathorne School
Coventry
22.09.07
1127 William Parker School
Daventry
1-0 Lode Heath School & Sports College
Solihull
22.09.07
1128 St Peter’s RC High School
Solihull
- Team Z
1129 Wyndham School
Egremont
1-0 Carr Hill High School
Preston
27.09.07
1130 St Benedict’s Catholic High School
Whitehaven
3-2 Southfield Technology College
Workington
27.09.07
1131 St Aidan’s County High School
Carlisle **
- Appleby Grammar School
Cumbria
1132 Stainburn School & Science College
Workington
- Bye
1133 Nelson Thomlinson School
Wigton
2-2
FT
3-3
AET
5-4
Pen
Southlands High School
Chorley
19.09.07
1134 Whitehaven School
Cumbria
1-0 Parklands High School
Chorley
25.09.07
1135 Ripley St Thomas CE High School
Lancaster
2-2
FT
2-2
AET
4-5
Pen
Ulverston Victoria High School
Ulverston
19.09.07
1136 Colne Primet High School
Colne
- Team Z
1137 Walney School
Barrow-in-Furness
1-3 Montgomery High School
Blackpool
28.09.07
1138 Parkview School
Barrow-in-Furness
1-7 St Bede’s RC High School
Blackburn
20.09.07
1139 Ashton Community Science College
Preston
7-0 St Bernard’s Catholic High School
Barrow-in-Furness
27.09.07
1140 Queen Katherine School
Kendal
- Bye
1141 Kirkbie Kendal School
Kendal
0-1 Witton Par High School
Blackburn
20.09.07
1142 Queen Elizabeth’s Grammar School
Blackburn
2-3 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
18.09.07
1143 St Wilfrid’s CE High School
Blackburn
10-0 Beech House School
Rochdale
26.09.07
1144 St Michael’s CE High School
Chorley
- Team Z
1145 Elton High School
Bury
1-7 Hameldon Community College
Burnley
04.10.07
1146 St James CE School & Sports College
Bolton
1-0 Shuttleworth College
Burnley
22.09.07
1147 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
11-1 Alder Grange High School
Rossendale
25.09.07
1148 Unity College
Burnley
- Bye
1149 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
1-8 St Catherine’s Catholic High School
Halifax
22.09.07
1150 Fearns Community Sports College
Bacup
4-1 Royds Hall High School
Huddersfield
24.09.07
1151 Bury Grammar School
Greater Manchester
0-5 Blessed Trinity RC Sports College
Burnley
24.09.07
1152 St Augustine’s School
Clitheroe
- Team Z
1153 Bolton School
Greater Manchester
2-3 Clitheroe Royal Grammar School
Lancashire
22.09.07
1154 Haslingden High School
Rossendale
5-3 Shelley College
Huddersfield
02.10.07
1155 Mount Carmel RC High School
Accrington **
- Crompton House School
Oldham
1156 Moorhead Sports College
Accrington
- Bye
1157 Sharples School
Bolton
3-4(aet) Leyland St Mary’s Technology College
Leyland
01.10.07
1158 Birkdale High School
Southport
1-0 Radclyffe School
Oldham
22.09.07
1159 Salendine Nook High School
Huddersfield
2-1 Royton & Crompton School
Oldham
23.09.07
1160 Derby High School
Bury
- Team Z
1161 Hulme Grammar School
Oldham
2-2
FT
2-2
AET
4-3
Pen
St Bede’s Catholic High School
Ormskirk
20.09.07
1162 Canon Slade School
Bolton
4-2 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
18.09.07
1163 Higher Side School
Prescot
- St Paul’s RC High School
Manchester **
1164 Our Lady’s RC High School
Oldham
- Bye
1165 Meols Cop High School
Southport
1-5 St Joseph’s Sports College
Bolton
18.09.07
1166 Blue Coat School
Oldham
0-1 Maricourt High School
Liverpool
17.09.07
1167 Byrchall High School
Wigan
1-0 Holy Family Catholic High School
Liverpool
17.09.07
1168 De La Salle School
Liverpool
- Team Z
1169 Fairfield High School
Widnes
- Wallasey School
Wirral **
1170 Alsop High School
Liverpool
1-0 St Damian’s Science College
Ashton-under-Lyne
18.09.07
1171 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
6-0 Heywood Community School
Greater Manchester
19.09.07
1172 Swinton High School
Manchester
- Bye
1173 St Benedict’s College
Liverpool
2-1 St Peter & Paul Catholic College
Widnes
02.10.07
1174 Little Lever School
Bolton
4-2 Maghull High School
Liverpool
25.09.07
1175 Calderstones School
Liverpool
0-8 Audenshaw School
Manchester
13.09.07
1176 St Thomas More RC College
Manchester
- Team Z
1177 St Francis Xavier College
Liverpool
1-0 Trinity CE High School
Manchester
24.09.07
1178 Barlow RC High School
Manchester
1-2 Chesterfield High School
Liverpool
25.09.07
1179 Blue Coat School
Liverpool
1-0 North Manchester High School for Boys
Manchester
22.09.07
1180 Chorlton High School
Manchester
- Bye
1181 St Margaret’s CE High School
Liverpool
0-5 St Bede’s College
Manchester
19.09.07
1182 Lostock College
Manchester
1-2 Range High School
Liverpool
18.09.07
1183 West Hill School
Stalybridge
0-1 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
27.09.07
1184 Abraham Moss High School
Manchester
- Team Z
1185 Ashton on Mersey School
Manchester
0-2 Halewood College
Liverpool
10.10.07
1186 Woodchurch High School
Birkenhead
4-5 Wright Robinson Sports College
Manchester
26.09.07
1187 Mosslands School
Wirral
2-0 Parrs Wood High School
Manchester
24.09.07
1188 West Derby Comprehensive School
Liverpool
- Bye
1189 Helsby High School
Warrington
4-0 Cardinal Langley RC High School
Manchester
26.09.07
1190 William Beamont Sports College
Warrington
1-0 St Thomas More RC High School
Stoke-on-Trent
22.09.07
1191 All Hallows High School
Macclesfield
2-5 St Peter’s RC High School
Manchester
27.09.07
1192 Wellacre Technology College
Manchester
1-0 Park High School
Birkenhead
22.09.07
1193 Whitby High School
Ellesmere Port
1-0 St Patrick’s RC High School
Manchester
20.09.07
1194 Cheshire Oaks High School
South Wirral
0-1 St Monica’s High School
Manchester
18.09.07
1195 St Antony’s RC College
Urmston
1-2 Catholic High School
Chester
24.09.07
1196 St Matthew’s RC High School
Manchester
- Bye
1197 Alder Community High School
Hyde **
- Newsome High School & Sports College
Huddersfield
1198 MIddlewich High School
Cheshire
1-0 Wellington School
Altrincham
15.10.07
1199 Poynton High School
Cheshire
2-1 Priestnall School
Stockport
27.09.07
1200 James Brindley High School
Stoke-on-Trent
- Team Z
1201 Lymm High School
Cheshire
1-0 Altrincham Boys Grammar School
Greater Manchester
24.09.07
1202 Shevington High School
Wigan
0-1 Ellesmere Port Catholic High School
Cheshire
18.09.07
1203 Salford City Academy
Greater Manchester
2-0 Grange Comprehensive School
Runcorn
18.09.07
1204 Abraham Guest Sports College
Orrell
- Bye
1205 St John Fisher High School
Newcastle-under-Lyme
3-2 Wilmslow High School
Cheshire
02.10.07
1206 Ellesmere Port Specialist School
Cheshire
8-1 Longdendale Community Language College
Hyde
03.10.07
1207 St Thomas More School
Crewe
0-0
FT
0-0
AET
7-6
Pen
Blessed Thomas Holford College
Altrincham
02.10.07
1208 Culcheth School
Warrington
- Team Z
1209 Hartford High School
Northwich
1-3 Sir Thomas Boughey School
Newcastle under Lyme
28.09.07
1210 Grange Grammar School
Northwich
- Chasetown Sports College
Burntwood **
1211 Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent
3-2 Fallibroome High School
Macclesfield
19.09.07
1212 Sir William Stanier Community School
Crewe
- Bye
1213 Painsley Catholic High School
Stoke-on-Trent
1-2 Weaverham High School
Northwich
21.09.07
1214 Leek High School
Staffordshire
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Tytherington High School
Macclesfield
19.09.07
1215 Birches Head High School
Stoke-on-Trent **
- Wednesfield School
Wolverhampton
1216 Upton by Chester County High School
Chester
- Team Z
1217 Madeley High School
Crewe
9-1 Abraham Darby School
Telford
03.10.07
1218 Sir Graham Balfour School
Stafford
1-2 Sandbach School
Cheshire
19.09.07
1219 Weston Road High School
Stafford
0-3 Thomas Telford School
Telford
27.09.07
1220 County High School Leftwich
Northwich
- Bye
1221 Wolgarston High School
Penkridge
3-2 Belvidere School
Shrewsbury
21.09.07
1222 King Edward VI High School
Stafford
1-2 Park Hall School
Birmingham
20.09.07
1223 Mary Webb School
Shrewsbury **
- Manor Foundation Sports College
Wednesbury
1224 Sir John Talbot’s School
Whitchurch
- Team Z
1225 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
1-0 Haywood High School
Stoke-on-Trent
24.09.07
1226 Lakelands School & Sports College
Ellesmere
- Bye
1227 Charlton School
Telford
5-1 Bishop Challenor RC School
Birmingham
25.09.07
1228 Meole Brace School
Shrewsbury
- Bye
1229 Northicote High School
Wolverhampton
2-1 Marches School & Technology College
Oswestry
09.10.07
1230 Hagley Park Sports College
Rugeley
- Bye
1231 Ounsdale High School
Wolverhampton
4-1 Sheldon Heath Community School
Birmingham
05.10.07
1232 Hodge Hill School
Birmingham
1-4 Kingsmead Technology College
Cannock
20.09.07
1233 Codsall Community High School
Wolverhampton
- Bye
1234 St Thomas More School
Willenhall
- Bye
1235 Barr Beacon Language College
Walsall
- Rawlett Community Sports College
Tamworth **
1236 Four Dwellings High School
Birmingham
- Bye
1237 Willenhall School & Sports College
Staffordshire **
- Great Barr School
Birmingham
1238 Dartmouth High School
Birmingham
- Bye
1239 Coseley School & Sports College
Bilston
11-4 Wilnecote High School
Tamworth
26.09.07
1240 Queensbridge School
Birmingham
- Team Z
1241 Belgrave High School
Tamworth
- Shireland Language College
Smethwick **
1242 High Arcal School
Dudley
- Bye
1243 Myton School
Warwick
2-0 Smiths Wood School
Birmingham
19.09.07
1244 Oldbury College of Sport
West Midlands
- Bye
1245 Trinity Catholic School
Leamington Spa
- Holly Lodge High School
Warley **
1246 Lyng Hall School
Coventry
- Bye
1247 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
3-4 Banbury School
Oxfordshire
20.09.07
1248 Chipping Norton School
Oxfordshire
- Team Z
1249 Warriner School
Bloxham
4-3 Woodlands School & Sports College
Coventry
04.10.07
1250 Marlborough School
Woodstock
- Bye
1251 North Oxfordshire Academy
Banbury
2-8 Caludon Castle School
Coventry
20.09.07
1252 Ousedale School
Milton Keynes
- Bye
1253 Bicester Community College
Oxfordshire
4-6 Aylesbury Grammar School
Buckinghamshire
20.09.07
1254 Kingsbrook School
Milton Keynes
- Bye
1255 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
7-2 Icknield Community College
Watlington
03.10.07
1256 Denbigh High School
Luton
- Team Z
1257 King Edward VII High School
Kings Lynn
8-0 George Farmer Technology College
Holbeach
22.09.07
1258 Boston Grammar School
Lincolnshire
- Bye
1259 Carre’s Grammar School
Sleaford
4-0 Voyager School
Peterborough
24.09.07
1260 St George’s College of Technology
Sleaford
- Bye
1261 Stanground College
Peterborough
3-1 Haven High Technology College
Boston
18.09.07
1262 Jack Hunt School
Peterborough
- Bye
1263 St Guthlac School
Peterborough
1-3 City of Ely Community College
Cambridgeshire
19.09.07
1264 Gleed Boys School
Spalding
- Team Z
1265 Neale Wade Community College
March
3-2 Robert Manning Technology College
Bourne
22.09.07
1266 Cromwell Community College
Chatteris
- Bye
1267 St Ivo School
Huntingdon
6-2 Stratton Upper School
Biggleswade
18.09.07
1268 Sir Harry Smith Community College
Peterborough
- Bye
1269 Sandy Upper School
Bedfordshire
3-2 King’s School
Peterborough
25.09.07
1270 Northampton Academy
Northamptonshire
- Bye
1271 Stantonbury Campus
Milton Keynes
1-0 Roade School
Northampton
19.09.07
1272 Ashcroft High School
Luton
- Team Z
1273 Cottesloe School
Leighton Buzzard
0-9 Northampton School for Boys
Northamptonshire
18.09.07
1274 Northfields Technology College
Dunstable
- Bye
1275 Duston School
Northampton
9-4 Sir Frank Markham Community School
Milton Keynes
27.09.07
1276 Campion School
Northampton
- Bye
1277 Icknield High School
Luton
0-2 Parmiter’s School
Watford
25.09.07
1278 Ashlyns School
Berkhamsted
- Bye
1279 Kings Langley School
Hertfordshire
1-3 Queensbury School
Dunstable
18.09.07
1280 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
- Team Z
1281 Sharnbrook Upper School
Bedford
3-2 Ken Stimpson Community School
Peterborough
25.09.07
1282 Samuel Whitbread Community College
Shefford
- Bye
1283 Wootton Upper School
Bedfordshire **
- Bushfield Community School
Peterborough
1284 Monks Walk School
Welwyn Garden City
- Bye
1285 Biddenham Upper School
Bedford
4-7 Impington Village College
Cambridge
19.09.07
1286 Lealands High School
Luton
- Bye
1287 Harlington Upper School
Dunstable
0-1 Richard Hale School
Hertford
03.10.07
1288 Hampstead School
London NW2
- Team Z
1289 Leventhorpe School
Sawbridgeworth
3-1 Thurston Community College
Bury St Edmunds
20.09.07
1290 Cardinal Newman School
Luton
- Bye
1291 Mount Grace School
Potters Bar
1-0 Caterham High School
Ilford
20.09.07
1292 Brittons School
Rainham
- Bye
1293 Sheredes School
Hoddesdon
3-6 Rush Croft Sports College
Chingford
18.09.07
1294 Eastbrook Comprehensive School
Barking
- Bye
1295 Birchwood High School
Bishops Stortford
1-10 Kingsford Community School
East Ham
22.09.07
1296 Langdon School
East Ham
- Team Z
1297 Anglo European School
Ingatestone
3-6 Holywells High School
Ipswich
13.09.07
1298 Stanway School
Colchester
- Bye
1299 Thurleston High School
Ipswich
1-11 Boswells School
Chelmsford
02.10.07
1300 County Upper School
Bury St Edmunds **
- Warwick School for Boys
Walthamstow
1301 Thomas Clarkson Community College
Wisbech
0-1 Park High School
Kings Lynn
25.09.07
1302 Mildenhall College of Technology
Suffolk
1-3 Saffron Walden County High School
Essex
27.09.07
1303 Passmores School & Technology College
Harlow
1-0 Northgate High School
Dereham
22.09.10
1304 Aylsham High School
Norfolk
- Team Z
1305 Old Buckenham High School
Attleborough
0-1 Mark Hall Community School
Harlow
28.09.07
1306 King Edward VI School
Bury St Edmunds
1-9 Oaks Park High School
Newbury Park
24.09.07
1307 Stowmarket High School
Suffolk
2-0 Taverham High School
Norwich
20.09.07
1308 Leiston High School
Suffolk
- Bye
1309 Thomas Mills High School
Framlingham
0-11 Great Yarmouth High School
Norfolk
20.09.07
1310 Sir John Leman High School
Beccles
4-0 Methwold High School
Thetford
12.09.07
1311 Sprowston High School
Norwich
2-1 Framingham Earl High School
Norfolk
27.09.07
1312 Flegg High School
Great Yarmouth
- Team Z
1313 Chelmer Valley School
Chelmsford
0-5 Deben High School
Felixstowe
24.09.07
1314 Bungay High School
Suffolk
1-10 Wymondham High School
Norfolk
21.09.07
1315 Kesgrave High School
Ipswich
3-2 Notre Dame High School
Norwich
21.09.07
1316 Chantry High School
Ipswich
- Bye
1317 Benjamin Britten High School
Lowestoft
0-5 Cliff Park High School
Great Yarmouth
11.10.07
1318 Stoke High School
Ipswich
2-2
FT
2-2
AET
6-3
Pen
Hellesdon High School
Norwich
19.09.07
1319 Northgate High School
Ipswich
0-1 Plume School
Malden
25.09.07
1320 Westbourne High School
Ipswich
- Team Z
1321 Copleston High School
Ipswich
- King Edward VI Grammar School
Chelmsford **
1322 Mossbourne Community Academy
London E5
3-0 Abbs Cross School
Hornchurch
20.09.07
1323 Stewards School
Harlow
0-8 Dame Alice Owens School
Potters Bar
28.09.07
1324 Rokeby School
Stratford
- Bye
1325 Bexley Business Academy
Erith
7-1 Westcliff High School for Boys
Westcliff on Sea
22.09.07
1326 Gable Hall School
Corringham
0-2 Kemnal Technology College
Sidcup
18.09.07
1327 Chafford School
Rainham
- St John’s RC Comprehensive School
Gravesend **
1328 Cumberland School Sports College
Newham
- Team Z
1329 Raines Foundation School
London E2
5-0 Eastbury Comprehensive School
Barking
20.09.07
1330 Barking Abbey School
Essex
4-1 Leigh City Technology College
Dartford
19.09.07
1331 St Columba’s RC Boys’ School
Bexley
8-1 Chafford Hundred Campus School
Grays
20.09.07
1332 Brampton Manor School
Newham
- Bye
1333 Borden Grammar School
Sittinghbourne
1-0 All Saints RC Comprehensive School
Dagenham
22.09.07
1334 Hurstmere School
Sidcup
1-5 Shoeburyness High School
Essex
19.09.07
1335 William Edwards Sports College
Grays
4-5 Fulston Manor School
Sittingbourne
19.09.07
1336 Royal Liberty School
Romford
- Team Z
1337 Harvey Grammar School
Folkestone
3-6 Roding Valley School
Loughton
17.09.07
1338 Royal Docks Community School
Canning Town
- Ravens Wood School
Bromley **
1339 Meopham Secondary School
Gravesend
- Cardinal Pole RC School
London E9 **
03.10.07
1340 Lammas School
Leyton
- Bye
1341 Ravensbourne School
Bromley
4-1 Jo Richardson Community School
Dagenham
18.09.07
1342 Howard School
Gillingham
6-2 Crown Woods School
London SE9
27.09.07
1343 St Bonaventure’s RC School
Newham
1-0 Langdon Park School
London E14
21.09.07
1344 Hackney Free & Parochial School
London E9
- Team Z
1345 Darrick Wood School
Orpington
3-4 George Green School
London E14
28.09.07
1346 Erith School
Kent
3-6 Thomas Tallis School
London SE3
19.09.07
1347 St Thomas More RC School
London SE9
0-1 Minster College
Sheerness
05.10.07
1348 Forest Hill School
London SE23
- Bye
1349 Bexley Grammar School
Welling
1-0 City of London Academy
London SE1
22.09.07
1350 Blackheath Bluecoat School
London SE3
- Priory Sports College
Orpington **
1351 Crofton School
London SE4
6-6
FT
7-7
AET
7-6
Pen
Canterbury High School
Kent
19.09.07
1352 St Matthew Academy
London SE3
- Team Z
1353 Kingsdale School
London SE21
5-2 Hayes School
Bromley
07.10.07
1354 Coopers School
Chislehurst
1-4 Sacred Heart RC Secondary School
London SE5
25.09.07
1355 Lilian Baylis Technology College
London SE11
0-1 Bexleyheath School
Kent
21.09.07
1356 Walworth Academy
London SE1
- Bye
1357 Chatham Grammar School for Boys
Kent
0-1 St Paul’s Academy
London SE2
24.09.07
1358 Eltham Green School
London SE9
3-0 Kelsey Park School for Boys
Beckenham
19.09.07
1359 Geoffrey Chaucer Technology College
London SE1
8-2 Haberdashers’ Aske’s Knights Academy
Bromley
20.09.07
1360 St Simon Stock School
Maidstone
3-1 Trinity School
Croydon
27.09.07
1361 Bishop Justus CE School
Bromley
0-11 Academy at Peckham
London SE15
21.09.07
1362 Dover Grammar School for Boys
Kent
2-6 Sedgehill School
London SE6
09.10.07
1363 Gateway Academy
Grays **
- Simon Langton Grammar School for Boys
Canterbury
24.09.07
1364 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford
- Bye
1365 Maplesden Noakes School
Maidstone
5-4 Bacons College
London SE16
18.10.07
1366 Selsdon High School
Croydon
- Cornwallis School
Maidstone **
1367 Hayesbrook School
Tonbridge
0-3 Ashburton Comprehensive School
Croydon
22.09.07
1368 Howard of Effingham School
Effingham
- Team Z
1369 Whitgift School
Croydon
1-2 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
24.09.07
1370 Sackville Community College
East Grimstead
1-4 St Michael & All Angels CE Academy
London SE5
09.10.07
1371 William Parker Sports College
Hastings
3-3
FT
4-4
AET
4-5
Pen
Towers School
Ashford
19.09.07
1372 Blatchington Mill School
Hove
- Bye
1373 Littlehampton Community School
Sussex
- Therfield School
Leatherhead **
1374 Hamble Community Sports College
Southampton
10-0 St Bede’s School
Hailsham
27.09.07
1375 Wyvern Technology College
Eastleigh
3-5 Beacon Community College
Crowborough
27.09.07
1376 Angmering School
Littlehampton
- Team Z
1377 Dorothy Stringer High School
Brighton
1-3 Wildern School
Southampton
01.10.07
1378 Midhurst Grammar School
Sussex
- Fullbrook School
Addlestone **
1379 Hove Park School
Brighton
3-1 Richard Challenor School
New Malden
20.09.07
1380 Felpham Community College
Bognor Regis
- Bye
1381 Toynbee School Sports College
Chandlers Ford
3-0 Kings Manor Community College
Shoreham By Sea
25.09.07
1382 Warden Park School
Haywards Heath
1-0 Woolmer Hill Technology College
Haslemere
13.09.07
1383 Ardingly College
Haywards Heath
2-8 Sandown High School
Isle of Wight
27.09.07
1384 Chichester High School for Boys
Sussex
- Team Z
1385 Truro School
Cornwall
- Hele’s School
Plymouth **
1386 Great Torrington School
Torrington
1-0 Launceston College
Cornwall
02.10.07
1387 Torquay Boys Grammar School
Devon
0-4 Saltash Community College
Cornwall
21.09.07
1388 Brannel School
St Austell
- Bye
1389 Ladymead Community School
Taunton
1-0 ISCA College of Arts & Media
Exeter
22.09.07
1390 Ivybridge Community College
Plymouth
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
King Alfred School
Burnham on Sea
26.09.07
1391 Wadebridge School
Cornwall
1-1
FT
1-1
AET
3-1
Pen
Pilton Community College
Barnstaple
19.09.09
1392 Braunton School
Devon
- Team Z
1393 Worle Community College
Weston super Mare
5-3 Stoke Damerel Community College
Plymouth
20.09.07
1394 South Dartmoor Community College
Ashburton
1-0 West Somerset Community College
Minehead
22.09.07
1395 Wyvern School
Weston Super Mare
1-0 Queen Elizabeth Community College
Crediton
22.09.07
1396 West Exe Technology College
Exeter
- Bye
1397 St Peter’s CE High School
Exeter
2-3 Bucklers Mead Community School
Yeovil
19.09.07
1398 Westfield Community School
Yeovil
0-1 Gillingham School
Dorset
22.09.07
1399 Wey Valley Sports College
Weymouth
3-3
FT
4-4
AET
5-6
Pen
Churston Ferrers Grammar School
Brixham
20.09.07
1400 Frome Community College
Somerset
- Team Z
1401 Devizes School
Wiltshire
0-7 Budmouth Technology College
Weymouth
26.09.07
1402 Twynham School
Christchurch
6-1 Hardley School
Southampton
18.09.07
1403 Headlands School
Swindon
0-1 John Hanson Community School
Andover
19.09.07
1404 Poole High School
Dorset
- Bye
1405 Park House Sports College
Newbury
8-1 Ballard School
New Milton
20.09.07
1406 Corfe Hills School
Broadstone
1-5 Sheldon School
Chippenham
22.09.07
1407 Malmesbury School
Wiltshire
6-2 St Peter’s School
Bournemouth
22.10.07
1408 Winton Arts & Media College
Bournemouth
4-2 Wyvern College
Salisbury
27.09.07
1409 Beechen Cliff School
Bath
2-1 Ridgeway High School
Swindon
25.09.07
1410 Bournemouth School
Dorset
2-4 John of Gaunt School
Trowbridge
25.09.07
1411 Thomas Hardye School
Dorchester
6-1 Writhlington School
Bath
19.09.07
1412 Tiverton High School
Devon
0-16 Nailsea School
Somerset
05.10.07
1413 Greendown Community School
Swindon **
- Portway Community School
Bristol
1414 Nova Hreod School
Swindon
3-2 Wellsway School
Bristol
18.09.07
1415 Dorcan Technology College
Swindon
4-1 Chew Valley School
Bristol
27.09.07
1416 Gordano School
Portishead
- Team Z
1417 Norton Hill School
Bath
5-0 Wyedean School
Chepstow
18.09.07
1418 Clevedon Community School
Somerset
3-1 Dene Magna School
Mitcheldean
18.09.07
1419 Burford School
Oxfordshire
2-3 Bradon Forest School
Swindon
19.09.07
1420 City Academy
Bristol
- Bye
1421 St Mary’s RC High School
Hereford
6-0 Heywood Community School
Cinderford
26.09.07
1422 Whitecross School
Lydney
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Elgar Technology College
Worcester
29.09.07
1423 Wyebridge Sports College
Hereford
1-2 Grange School & Sports College
Bristol
18.09.07
1424 Archway School
Stroud
- Team Z
1425 Tewkesbury School
Gloucestershire
2-0 Whitecross High School
Hereford
02.10.07
1426 Aylestone School
Hereford
5-0 Central Technology College
Gloucester
24.09.07
1427 Chipping Sodbury School
Bristol
1-0 Evesham High School
Worcestershire
18.09.07
1428 Downend Technology College
Bristol
- Bye
1429 Carterton Community College
Oxfordshire
1-3 Farmors School
Fairford
17.09.07
1430 St Birinus School
Didcot
8-0 Thomas Keble School
Stroud
20.09.07
1431 Marling School
Stroud
1-1
FT
2-5
AET
Gosford Hill School
Oxford
20.09.07
1432 Peers School
Oxford
- Team Z
1433 Beaufort Community School
Gloucester
3-1 Prince Henry’s High School
Evesham
19.09.07
1434 Cirencester Kingshill School
Gloucestershire
3-0 Cherwell School
Oxford
18.09.07
1435 Trinity High School
Redditch
0-2 Severn Vale School
Gloucester
26.09.07
1436 Newent Community School
Gloucestershire
- Bye
1437 Kingsley College
Redditch
0-5 Katharine Lady Berkeley School
Wotton-under-Edge
20.09.07
1438 North Bromsgrove High School
Worcestershire
5-3 Harborne Hill School
Edgbaston
07.10.07
1439 Bewdley Community School
Worcestershire
0-12 Chosen Hill School
Gloucester
27.09.07
1440 Arrow Vale Community High School
Redditch
- Team Z
1441 Menzies High Science College
West Bromwich
9-3 Stourport-on-Severn High School
Worcestershire
20.09.07
1442 Baxter College
Kidderminster
2-3 Kings CE School
Wolverhampton
24.09.07
1443 Churchdown School
Gloucester
4-1 Queen Elizabeth High School
Bromyard
22.09.07
1444 Ludlow CE School
Shropshire
- Bye
1445 St Michael’s CE Business College
Rowley Regis
0-1 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
01.10.07
1446 Lord Silkin School
Stirchley
0-6 Bristnall Hall Technology College
Oldbury
01.10.07
1447 Haybridge High School
Stourbridge
1-2 Ellowes Hall School
Dudley
26.09.07
1448 Christ College
Cheltenham
- Team Z
1449 Oxford Community School
Oxfordshire
0-4 Grange School
Aylesbury
25.09.07
1450 Cheney School
Oxford
0-1 Bulmershe School
Reading
22.09.07
1451 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
4-1 Cleeve School
Cheltenham
24.09.07
1452 Withywood School
Bristol
- Bye
1453 Dr Challenor’s Grammar School
Amersham
1-2 Wallingford School
Oxfordshire
20.09.07
1454 Sir William Ramsey School
High Wycombe
1-6 Prospect College
Reading
19.09.07
1455 Lord William’s School
Thame
1-0 Amersham School
Buckinghamshire
11.10.07
1456 Beaconsfield School
Buckinghamshire
- Team Z
1457 Mandeville School
Aylesbury
1-1
FT
1-1
AET
3-4
Pen
Theale Green Community School
Reading
17.09.07
1458 Langleywood School
Langley
1-2 JFS School
Harrow
19.09.07
1459 John Madejski Academy
Reading
1-0 John Hampden Grammar School
High Wycombe
18.09.07
1460 Herschel Grammar School
Slough
- Bye
1461 Wye Valley School
Bourne End
2-4 Waingels College
Reading
18.09.07
1462 Westminster Academy
London NW1
2-3 St Crispin’s School
Wokingham
27.09.07
1463 Longford Community School
Feltham
2-0 Denefield School
Reading
20.09.07
1464 Kennet School
Thatcham
- Team Z
1465 Charters School & Sports College
Ascot
1-7 Tomlinscote School
Frimley
20.09.07
1466 Maiden Erlegh School
Reading
1-0 Hinchley Wood School
Esher
03.10.07
1467 Little Heath School
Reading
1-4 Drayton Manor High School
Ealing
17.09.07
1468 Burnham Grammar School
Buckinghamshire
- Brighton Hill Community School
Basingstoke **
1469 Hertswood School
Borehamwood
2-4 Compton School
Finchley
24.09.07
1470 Hemel Hempstead School
Hertfordshire
2-8 Chiswick Community School
Middlesex
01.10.07
1471 Harefield Academy
Middlesex
1-0 Holland Park School
London W8
24.09.07
1472 Rickmansworth School
Hertfordshire
- Team Z
1473 Astley Cooper School
Hemel Hempstead
0-1 Brentwood School
Essex
22.09.07
1474 Burnt Mill School
Harlow
8-1 Onslow St Audrey’s School
Hatfield
17.09.07
1475 Turnford School
Cheshunt
1-0 Debden Park High School
Loughton
13.09.07
1476 Mayflower High School
Billericay
- Bye
1477 Shenfield School
Brentwood
4-1 Gladesmore Community High School
Tottenham
19.09.07
1478 Goffs School
Cheshunt
- Gaynes School
Upminster **
1479 Greig City Academy
Haringey
2-0 St Edward’s CE Comprehensive School
Romford
18.09.07
1480 Haverstock School
London NW3
- Team Z
1481 St Clement Danes School
Rickmansworth
1-0 Finchley Catholic High School
Middlesex
25.09.07
1482 Sir John Lawes School
Harpenden
1-4 St Thomas More Sports College
Wood Green
26.09.07
1483 Queens School
Watford
4-6 St Ignatius College
Enfield
20.09.07
1484 Parkview Academy
Tottenham
- Bye
1485 Copland Community School
Wembley
2-6 Stanley Park High School
Carshalton
22.09.07
1486 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
4-2 Islington Arts & Media School
London N4
03.10.07
1487 Windsor Boys School
Berkshire
- Cardinal Vaughan Memorial School
London W14 **
1488 Whitefield School
Cricklewood
- Team Z
1489 Matthew Arnold School
Staines
1-0 Hurlingham & Chelsea School
London SW6
07.10.07
1490 Battersea Technology College
London SW11
- Douay Martyrs School
Uxbridge **
1491 Glyn Technology School
Ewell
4-4
FT
5-4
AET
Southfields Community College
London SW18
18.09.07
1492 Carshalton Boys Sports College
Surrey
- Bye
1493 Hampton School
Middlesex
1-1
FT
3-1
AET
Gunnersbury RC Boys School
Brentford
04.10.07
1494 Westgate School
Slough
0-2 Collingwood College
Camberley
20.09.07
1495 West London Academy
Northolt
- Wilsons School
Wallington **
1496 Lambeth Academy
London SW4
- Team Z
1497 Furze Platt School
Maidenhead
4-1 St Joan of Arc School
Rickmansworth
19.09.07
1498 Garth Hill College
Bracknell
4-2 Glenthorne High School
Sutton
05.10.07
1499 Forest School
Winnersh
9-2 Hollyfield School
Surbiton
20.09.07
1500 Cheam High School
Surrey
- Bye
1501 Southborough School
Surbiton
0-4 St Bernard’s Catholic Grammar School
Slough
20.09.07
1502 Easthampstead Park School
Bracknell
1-8 Raynes Park High School
Merton
18.09.07
1503 Harris Academy Merton
Mitcham
- Ernest Bevin College
London SW17 **
1504 Westminster City School
London SW1
- Team Z
1505 Esher CE High School
Surrey
- Bohunt School
Liphook **
1506 Costello Technology College
Basingstoke
5-1 Durrington High School
Worthing
18.09.07
1507 Fort Hill Community School
Basingstoke
0-1 Bognor Regis Community College
Sussex
03.10.07
1508 Hazelwick School
Crawley
- Bye
1509 Rutlish School
Merton
1-0 Aldworth Science College
Basingstoke
20.09.07
1510 Bishop Luffa School
Chichester
1-8 Mountbatten School
Romsey
21.09.07
1511 Steyning Grammar School
Sussex
2-6 Winston Churchill School
Woking
22.09.07
1512 Priory School Sports College
Portsmouth
v Team Z

** Denotes winners of the match decided on the toss of a coin after failing to play by the deadline date

 

Show ROUND TWO RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 13 October 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001 Trinity School
Carlisle
2-2
FT
3-3
AET
3-4
Pen
Dowdales School
Dalton-in-Furness
14.10.07
2002 Greencroft School
Stanley
2-1 Seaton Burn College
Newcastle-upon-Tyne
01.11.07
2003 Cramlington High School
Northumberland
5-2 Astley Community High School
Whitley Bay
08.11.07
2004 St Thomas More School
North Shields
2-4 St Cuthbert’s High School
Newcastle-upon-Tyne
17.10.07
2005 Heaton Manor School
Newcastle-upon-Tyne
1-1
FT
1-2
AET
Shotton Hall School
Peterlee
18.10.07
2006 Oxclose Community School
Washington
3-1 Queen Elizabeth High School
Hexham
11.10.07
2007 Newlands School
MIddlesbrough
1-1
FT
3-1
AET
Dyke House School
Hartlepool
06.11.07
2008 Thirsk School
North Yorkshire
4-6 Churchill Community College
Wallsend
11.10.07
2009 Rossett School
Harrogate
1-7 Crawshaw High School
Leeds
16.10.07
2010 Rye Hills Secondary School
Redcar
3-3
FT
4-4
AET
10-9
Pen
Conyers School
Stockton-on-Tees
12.10.07
2011 Ryedale School
York
3-0 Houghton Kepier School
Houghton-le-Spring
17.10.07
2012 Kings Manor School
Middlesbrough
1-3 Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees
03.10.07
2013 Biddick School & Sports College
Washington
0-2 Wisewood School
Sheffield
19.10.07
2014 All Saints RC High School
York
0-1 Eston Park School
Middlesbrough
16.10.07
2015 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
0-7 Nunthorpe School
Middlesbrough
2016 Stokesley School
North Yorkshire
2-4 Ormesby School
Middlesbrough
03.11.07
2017 Abbey Grange CE High School
Leeds
7-0 Outwood Grange School
Wakefield
08.10.07
2018 Wetherby High School
West Yorkshire
2-0 Headlands School
Bridlington
05.10.07
2019 Holy Family Catholic School
Keighley
0-2 Hessle High School
Humberside
17.10.07
2020 South Hunsley High School
North Ferriby **
- Wolfreton School
Hull
2021 Woldgate College
York
2-1 Malet Lambert School
Hull
09.10.07
2022 Longcroft School
Beverley
- Hall Cross School
Doncaster **
2023 Harper Green School
Bolton
2-3 Oakbank School
Keighley
11.10.07
2024 Buttershaw Business & Enterprise College
Bradford
4-1 Beckfoot School
Bingley
08.10.07
2025 Meadowhead School
Sheffield
1-3 Garforth Community College
Leeds
19.10.07
2026 Ecclesfield School
Sheffield
1-0 Hanson School
Bradford
13.10.07
2027 Kingstone School
Barnsley
2-1 Parkwood High School
Sheffield
12.11.07
2028 Priory School & Sports College
Barnsley
6-3 Rawthorpe High School
Huddersfield
08.10.07
2029 Aston Comprehensive School
Sheffield
5-1 St Bede’s Catholic Grammar School
Bradford
08.11.07
2030 Newfield School
Sheffield
1-0 Oakwood School
Rotherham
16.10.07
2031 Castle Hall School
Mirfield
4-1 Clifton Community Arts School
Rotherham
08.10.07
2032 Silverdale School
Sheffield
4-5 South Axholme School
Doncaster
15.10.07
2033 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury **
- Balby Carr Community Sports College
Doncaster
14.11.07
2034 High Storrs School
Sheffield
1-2 Winterhill School
Rotherham
16.10.07
2035 Humberston School
Grimsby
7-2 Hungerhill School
Doncaster
11.10.07
2036 McAuley Catholic High School
Doncaster
4-1 All Saints RC High School
Sheffield
02.10.07
2037 Danum School Technology College
Doncaster
0-1 Endeavour High School
Hull
13.10.07
2038 Driffield School
Humberside
9-0 Dukeries College
Newark
15.10.07
2039 Lindsey School
Grimsby
3-1 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
13.10.07
2040 Campsmount Technology College
Doncaster
7-1 Skegness Grammar School
Lincolnshire
10.10.07
2041 Henry Fanshawe School
Dronfield
- Ridgewood High School
Doncaster **
2042 Brunts School
Mansfield
0-5 Toot Hill School
Nottingham
11.10.07
2043 Valley School
Worksop
1-0 North Kesteven School
Lincoln
13.10.07
2044 Priory LSST
Lincoln **
- St Mary’s RC High School
Chesterfield
2045 William Farr School
Lincoln
1-0 Brookfield Community School
Chesterfield
13.10.07
2046 Tupton Hall School
Chesterfield
2-2
FT
2-2
AET
1-3
Pen
Tibshelf Community School
Alfreton
17.10.07
2047 Djanogly City Academy
Nottingham
1-6 Heanor Gate Science College
Heanor
09.10.07
2048 Burleigh Community College
Loughborough
6-0 Eckington School
Sheffield
10.10.07
2049 Rawlins Community College
Loughborough
3-5 West Park Community School
Derby
08.10.07
2050 Netherthorpe School
Chesterfield
7-2 John Flamsteed Community School
Denby
18.10.07
2051 Repton School
Derby
3-2 Friesland School
Nottingham
09.10.07
2052 Lancaster School
Leicester
8-0 Heritage Community School
Chesterfield
09.10.07
2053 De Lisle RC School
Loughborough
2-3 Wreake Valley Community College
Syston
31.10.07
2054 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
5-6 Swanwick Hall School
Alfreton
11.10.07
2055 John Port School
Derby
2-0 Brooke Weston City Technology College
Corby
14.10.07
2056 Corby Community College
Northamptonshire
1-6 Wollaston School
Wellingborough
01.11.07
2057 Lutterworth Grammar School
Leicestershire
1-0 Ernesford Grange School
Coventry
04.10.07
2058 Denbigh School
Milton Keynes
7-1 Wrenn School
Wellingborough
12.10.07
2059 Deepings School
Peterborough
0-1 Manor School & Sports College
Wellingborough
13.10.07
2060 King’s School
Grantham
5-1 Bourne Grammar School
Lincolnshire
30.10.07
2061 Walsall Academy
West Midlands
4-0 Avon Valley School
Rugby
17.10.07
2062 Kingshurst City Technology College
Birmingham
4-1 Aldridge School
Walsall
08.11.07
2063 Stratford-upon-Avon High School
Warwickshire
7-4 Bishop Ullathorne School
Coventry
18.10.07
2064 William Parker School
Daventry
0-6 St Peter’s RC High School
Solihull
09.10.07
2065 Wyndham School
Egremont
0-2 St Benedict’s Catholic High School
Whitehaven
04.10.07
2066 St Aidan’s County High School
Carlisle
1-0 Stainburn School & Science College
Workington
13.10.07
2067 Nelson Thomlinson School
Wigton
2-1 Whitehaven School
Cumbria
08.10.07
2068 Ulverston Victoria High School
Ulverston
2-2
FT
3-2
AET
Colne Primet High School
Colne
10.10.07
2069 Montgomery High School
Blackpool
4-4 St Bede’s RC High School
Blackburn
17.10.07
2071 Witton Park High School
Blackburn
6-0 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
16.10.07
2072 St Wilfrid’s CE High School
Blackburn
1-0 St Michael’s CE High School
Chorley
07.11.07
2073 Hameldon Community College
Burnley
- St James CE School & Sports College
Bolton **
2074 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
2-1 Unity College
Burnley
13.10.07
2075 St Catherine’s Catholic High School
Halifax
2-1 Fearns Community Sports College
Bacup
18.10.07
2076 Blessed Trinity RC Sports College
Burnley
6-3 St Augustine’s School
Clitheroe
09.10.07
2077 Clitheroe Royal Grammar School
Lancashire
2-3 Haslingden High School
Rossendale
02.10.07
2078 Mount Carmel RC High School
Accrington
1-0 Moorhead Sports College
Accrington
13.10.07
2079 Leyland St Mary’s Technology College
Leyland
4-0 Birkdale High School
Southport
01.11.07
2080 Salendine Nook High School
Huddersfield
8-1 Derby High School
Bury
16.10.07
2081 Hulme Grammar School
Oldham
1-2 Canon Slade School
Bolton
11.10.07
2082 St Paul’s RC High School
Manchester
0-1 Our Lady’s RC High School
Oldham
13.10.07
2083 St Joseph’s Sports College
Bolton
1-5 Maricourt High School
Liverpool
11.10.07
2084 Byrchall High School
Wigan
4-2 De La Salle School
Liverpool
17.10.07
2085 Wallasey School
Wirral
- Alsop High School
Liverpool **
2086 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool **
- Swinton High School
Manchester
2087 St Benedict’s College
Liverpool
4-1 Little Lever School
Bolton
2088 Audenshaw School
Manchester
8-2 St Thomas More RC College
Manchester
12.10.07
2089 St Francis Xavier College
Liverpool
1-0 Chesterfield High School
Liverpool
13.10.07
2090 Blue Coat School
Liverpool
4-2 Chorlton High School
Manchester
10.11.07
2091 St Bede’s College
Manchester
3-0 Range High School
Liverpool
06.11.07
2092 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
9-1 Abraham Moss High School
Manchester
13.10.07
2093 Halewood College
Liverpool
3-7 Wright Robinson Sports College
Manchester
08.11.07
2094 Mosslands School
Wirral
0-2 West Derby Comprehensive School
Liverpool
15.11.07
2095 Helsby High School
Warrington
2-2 William Beamont Sports College
Warrington
11.10.07
2097 Whitby High School
Ellesmere Port
2-3 St Monica’s High School
Manchester
03.10.07
2098 Catholic High School
Chester
0-1 St Matthew’s RC High School
Manchester
11.10.07
2099 Alder Community High School
Hyde
0-5 MIddlewich High School
Cheshire
09.10.07
2100 Poynton High School
Cheshire
0-1 James Brindley High School
Stoke-on-Trent
13.10.07
2101 Lymm High School
Cheshire
1-0 Ellesmere Port Catholic High School
Cheshire
09.10.07
2102 Salford City Academy
Greater Manchester
1-0 Abraham Guest Sports College
Orrell
04.10.07
2103 St John Fisher High School
Newcastle-under-Lyme
0-4 Ellesmere Port Specialist School
Cheshire
17.10.07
2104 St Thomas More School
Crewe
0-5 Culcheth School
Warrington
31.11.07
2105 Sir Thomas Boughey School
Newcastle under Lyme
2-0 Chasetown Sports College
Burntwood
10.10.07
2106 Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent
3-2 Sir William Stanier Community School
Crewe
08.10.07
2107 Weaverham High School
Northwich
1-1
FT
1-1
AET
10-9
Pen
Leek High School
Staffordshire
10.10.07
2108 Birches Head High School
Stoke-on-Trent
- Upton by Chester County High School
Chester **
2109 Madeley High School
Crewe
1-4 Sandbach School
Cheshire
13.10.07
2110 Thomas Telford School
Telford
6-0 County High School Leftwich
Northwich
02.11.07
2111 Wolgarston High School
Penkridge
1-5 Park Hall School
Birmingham
31.10.07
2112 Mary Webb School
Shrewsbury
- Sir John Talbot’s School
Whitchurch **
2113 Arthur Terry School
Sutton Coldfield **
- Lakelands School & Sports College
Ellesmere
2114 Charlton School
Telford
2-1 Meole Brace School
Shrewsbury
08.10.07
2115 Northicote High School
Wolverhampton
0-3 Hagley Park Sports College
Rugeley
30.10.07
2116 Ounsdale High School
Wolverhampton
2-6 Kingsmead Technology College
Cannock
16.10.07
2117 Codsall Community High School
Wolverhampton
2-0 St Thomas More School
Willenhall
09.10.07
2118 Rawlett Community Sports College
Tamworth
0-5 Four Dwellings High School
Birmingham
12.11.07
2119 Willenhall School & Sports College
Staffordshire
- Dartmouth High School
Birmingham **
2120 Coseley School & Sports College
Bilston
1-0 Queensbridge School
Birmingham
28.09.07
2121 Shireland Language College
Smethwick
0-1 High Arcal School
Dudley
13.10.07
2122 Myton School
Warwick
3-3
FT
5-5
AET
4-5
Pen
Oldbury College of Sport
West Midlands
03.10.07
2123 Holly Lodge High School
Warley
- Lyng Hall School
Coventry **
2124 Banbury School
Oxfordshire
3-0 Chipping Norton School
Oxfordshire
09.10.07
2125 Warriner School
Bloxham
1-1
FT
1-1
AET
3-2
Pen
Marlborough School
Woodstock
15.10.07
2126 Caludon Castle School
Coventry
3-2 Ousedale School
Milton Keynes
17.10.07
2127 Aylesbury Grammar School
Buckinghamshire
8-0 Kingsbrook School
Milton Keynes
04.10.07
2128 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
10-1 Denbigh High School
Luton
16.10.07
2129 King Edward VII High School
Kings Lynn
2-0 Boston Grammar School
Lincolnshire
01.11.07
2130 Carre’s Grammar School
Sleaford
1-0 St George’s College of Technology
Sleaford
13.10.07
2131 Stanground College
Peterborough
2-0 Jack Hunt School
Peterborough
17.10.07
2132 City of Ely Community College
Cambridgeshire
2-1 Gleed Boys School
Spalding
08.10.07
2133 Neale Wade Community College
March
1-1
FT
1-1
AET
3-2
Pen
Cromwell Community College
Chatteris
15.10.07
2134 St Ivo School
Huntingdon
5-1 Sir Harry Smith Community College
Peterborough
08.11.07
2135 Sandy Upper School
Bedfordshire
0-2 Northampton Academy
Northamptonshire
17.10.07
2136 Stantonbury Campus
Milton Keynes
1-3 Ashcroft High School
Luton
07.11.07
2137 Northampton School for Boys
Northamptonshire
9-2 Northfields Technology College
Dunstable
10.10.07
2138 Duston School
Northampton
2-4 Campion School
Northampton
13.10.07
2139 Parmiter’s School
Watford
8-1 Ashlyns School
Berkhamsted
18.10.07
2140 Queensbury School
Dunstable
4-1 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
05.11.07
2141 Sharnbrook Upper School
Bedford
5-1 Samuel Whitbread Community College
Shefford
18.10.07
2142 Wootton Upper School
Bedfordshire
- Monks Walk School
Welwyn Garden City **
2143 Impington Village College
Cambridge
6-2 Lealands High School
Luton
17.10.07
2144 Richard Hale School
Hertford
5-1 Hampstead School
London NW2
29.10.07
2145 Leventhorpe School
Sawbridgeworth
4-2 Cardinal Newman School
Luton
11.10.07
2146 Mount Grace School
Potters Bar
1-0 Brittons School
Rainham
13.10.07
2147 Rush Croft Sports College
Chingford
4-2 Eastbrook Comprehensive School
Barking
13.10.07
2148 Kingsford Community School
East Ham
8-0 Langdon School
East Ham
19.10.07
2149 Holywells High School
Ipswich
4-1 Stanway School
Colchester
19.09.07
2150 Boswells School
Chelmsford
1-0 County Upper School
Bury St Edmunds
13.10.07
2151 Park High School
Kings Lynn
2-2
FT
2-2
AET
1-3
Pen
Saffron Walden County High School
Essex
10.10.07
2152 Passmores School & Technology College
Harlow
0-3 Aylsham High School
Norfolk
09.10.07
2153 Mark Hall Community School
Harlow
2-1 Oaks Park High School
Newbury Park
01.11.07
2154 Stowmarket High School
Suffolk
5-2 Leiston High School
Suffolk
12.10.07
2155 Great Yarmouth High School
Norfolk
3-1 Sir John Leman High School
Beccles
09.10.07
2156 Sprowston High School
Norwich
0-3 Flegg High School
Great Yarmouth
13.10.07
2157 Deben High School
Felixstowe
0-1 Wymondham High School
Norfolk
01.11.07
2158 Kesgrave High School
Ipswich
1-3 Chantry High School
Ipswich
12.10.07
2159 Cliff Park High School
Great Yarmouth
- Stoke High School
Ipswich **
2160 Plume School
Malden
3-4 Westbourne High School
Ipswich
31.10.07
2161 King Edward VI Grammar School
Chelmsford
- Mossbourne Community Academy
London E5 **
2162 Dame Alice Owens School
Potters Bar
3-1 Rokeby School
Stratford
29.10.07
2163 Bexley Business Academy
Erith
1-2 Kemnal Technology College
Sidcup
15.10.07
2164 St John’s RC Comprehensive School
Gravesend
- Cumberland School Sports College
Newham **
31.10.07
2165 Raines Foundation School
London E2
1-7 Barking Abbey School
Essex
02.10.07
2166 St Columba’s RC Boys’ School
Bexley
4-1 Brampton Manor School
Newham
04.10.07
2167 Borden Grammar School
Sittinghbourne
3-4 Shoeburyness High School
Essex
15.10.07
2168 Fulston Manor School
Sittingbourne
1-5 Royal Liberty School
Romford
18.10.07
2169 Roding Valley School
Loughton
1-2 Ravens Wood School
Bromley
05.10.07
2170 Cardinal Pole RC School
London E9
- Lammas School
Leyton **
19.10.07
2171 Ravensbourne School
Bromley
3-2 Howard School
Gillingham
11.10.07
2172 St Bonaventure’s RC School
Newham
7-0 Hackney Free & Parochial School
London E9
16.10.07
2173 George Green School
London E14
7-3 Thomas Tallis School
London SE3
11.10.07
2174 Minster College
Sheerness
0-1 Forest Hill School
London SE23
2175 Bexley Grammar School
Welling
4-1 Priory Sports College
Orpington
04.11.07
2176 Crofton School
London SE4
1-0 St Matthew Academy
London SE3
15.10.07
2177 Kingsdale School
London SE21
4-1 Sacred Heart RC Secondary School
London SE5
31.10.07
2178 Bexleyheath School
Kent **
- Walworth Academy
London SE1
2179 St Paul’s Academy
London SE2
5-2 Eltham Green School
London SE9
18.10.07
2180 Geoffrey Chaucer Technology College
London SE1
4-1 St Simon Stock School
Maidstone
17.10.07
2181 Academy at Peckham
London SE15 **
- Sedgehill School
London SE6
2182 Gateway Academy
Grays
- Wilmington Grammar School for Boys
Dartford **
2183 Maplesden Noakes School
Maidstone **
- Cornwallis School
Maidstone
03.11.07
2184 Ashburton Comprehensive School
Croydon
0-1 Howard of Effingham School
Effingham
17.10.07
2185 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
4-2 St Michael & All Angels CE Academy
London SE5
29.10.07
2186 Towers School
Ashford
4-1 Blatchington Mill School
Hove
18.10.07
2187 Therfield School
Leatherhead
1-0 Hamble Community Sports College
Southampton
13.10.07
2188 Beacon Community College
Crowborough
1-1
FT
2-1
AET
Angmering School
Littlehampton
12.10.07
2189 Wildern School
Southampton
0-1 Fullbrook School
Addlestone
13.10.07
2190 Hove Park School
Brighton
7-1 Felpham Community College
Bognor Regis
12.10.07
2191 Toynbee School Sports College
Chandlers Ford
0-3 Warden Park School
Haywards Heath
11.10.07
2192 Sandown High School
Isle of Wight
6-5 Chichester High School for Boys
Sussex
11.10.07
2193 Hele’s School
Plymouth
2-3 Great Torrington School
Torrington
30.10.07
2194 Saltash Community College
Cornwall
2-0 Brannel School
St Austell
17.10.07
2195 Ladymead Community School
Taunton
7-1 Ivybridge Community College
Plymouth
05.10.07
2196 Wadebridge School
Cornwall **
- Braunton School
Devon
2197 Worle Community College
Weston super Mare
1-0 South Dartmoor Community College
Ashburton
10.10.07
2198 Wyvern School
Weston Super Mare **
- West Exe Technology College
Exeter
2199 Bucklers Mead Community School
Yeovil
2-5 Gillingham School
Dorset
15.10.07
2200 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
8-2 Frome Community College
Somerset
13.10.07
2201 Budmouth Technology College
Weymouth
7-1 Twynham School
Christchurch
30.10.07
2202 John Hanson Community School
Andover
5-4 Poole High School
Dorset
18.10.07
2203 Park House Sports College
Newbury
2-3 Sheldon School
Chippenham
10.10.07
2204 Malmesbury School
Wiltshire
2-2
FT
2-2
AET
6-5
Pen
Winton Arts & Media College
Bournemouth
09.11.07
2205 Beechen Cliff School
Bath
1-0 John of Gaunt School
Trowbridge
01.11.07
2206 Thomas Hardye School
Dorchester
4-3 Nailsea School
Somerset
17.10.07
2207 Greendown Community School
Swindon
- Nova Hreod School
Swindon **
2208 Dorcan Technology College
Swindon
2-2 Gordano School
Portishead
08.10.07
2210 Bradon Forest School
Swindon
2-3 City Academy
Bristol
11.10.07
2211 St Mary’s RC High School
Hereford
5-2 Whitecross School
Lydney
15.10.07
2212 Grange School & Sports College
Bristol
8-0 Archway School
Stroud
03.10.07
2213 Tewkesbury School
Gloucestershire
1-2 Aylestone School
Hereford
12.10.07
2214 Chipping Sodbury School
Bristol
0-6 Downend Technology College
Bristol
18.10.07
2215 Farmors School
Fairford
0-1 St Birinus School
Didcot
11.10.07
2216 Gosford Hill School
Oxford
2-4 Peers School
Oxford
11.10.07
2217 Beaufort Community School
Gloucester
2-1 Cirencester Kingshill School
Gloucestershire
04.10.07
2218 Severn Vale School
Gloucester
5-0 Newent Community School
Gloucestershire
18.10.07
2219 Katharine Lady Berkeley School
Wotton-under-Edge **
- North Bromsgrove High School
Worcestershire
2220 Chosen Hill School
Gloucester
1-0 Arrow Vale Community High School
Redditch
13.10.07
2221 Menzies High Science College
West Bromwich
6-1 Kings CE School
Wolverhampton
12.10.07
2222 Churchdown School
Gloucester
1-0 Ludlow CE School
Shropshire
04.10.07
2223 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
1-2 Bristnall Hall Technology College
Oldbury
29.10.07
2224 Ellowes Hall School
Dudley
7-1 Christ College
Cheltenham
16.10.07
2225 Grange School
Aylesbury
1-0 Bulmershe School
Reading
19.10.07
2226 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
4-0 Withywood School
Bristol
16.10.07
2227 Wallingford School
Oxfordshire
1-1
FT
1-1
AET
5-4
Pen
Prospect College
Reading
09.10.07
2228 Lord William’s School
Thame
11-0 Beaconsfield School
Buckinghamshire
13.11.07
2229 Theale Green Community School
Reading
0-2 JFS School
Harrow
10.10.07
2230 John Madejski Academy
Reading
1-0 Herschel Grammar School
Slough
02.10.07
2231 Waingels College
Reading
1-0 St Crispin’s School
Wokingham
10.10.07
2232 Longford Community School
Feltham
2-3 Kennet School
Thatcham
18.10.07
2233 Tomlinscote School
Frimley
3-2 Maiden Erlegh School
Reading
13.10.07
2234 Drayton Manor High School
Ealing
7-2 Brighton Hill Community School
Basingstoke
13.10.07
2235 Compton School
Finchley
2-4 Chiswick Community School
Middlesex
31.10.07
2236 Harefield Academy
Middlesex
8-1
FT
7-6
AET
Rickmansworth School
Hertfordshire
12.10.07
2238 Turnford School
Cheshunt
2-0 Mayflower High School
Billericay
10.10.07
2239 Shenfield School
Brentwood
2-1 Gaynes School
Upminster
16.10.07
2240 Greig City Academy
Haringey
3-0 Haverstock School
London NW3
12.10.07
2241 St Clement Danes School
Rickmansworth
2-3 St Thomas More Sports College
Wood Green
05.11.07
2242 St Ignatius College
Enfield
5-5
FT
5-7
AET
Parkview Academy
Tottenham
09.10.07
2243 Stanley Park High School
Carshalton
3-4 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
15.10.07
2244 Cardinal Vaughan Memorial School
London W14
0-1 Whitefield School
Cricklewood
17.10.07
2245 Matthew Arnold School
Staines
1-0 Douay Martyrs School
Uxbridge
13.10.07
2246 Glyn Technology School
Ewell
2-1 Carshalton Boys Sports College
Surrey
09.10.07
2247 Hampton School
Middlesex
2-1 Collingwood College
Camberley
08.11.07
2248 Wilsons School
Wallington
1-0 Lambeth Academy
London SW4
08.11.07
2249 Furze Platt School
Maidenhead
2-3 Garth Hill College
Bracknell
12.10.07
2250 Forest School
Winnersh
1-6 Cheam High School
Surrey
09.10.07
2251 St Bernard’s Catholic Grammar School
Slough
2-3 Raynes Park High School
Merton
18.10.07
2252 Ernest Bevin College
London SW17
7-1 Westminster City School
London SW1
05.12.07
2253 Bohunt School
Liphook
2-4 Costello Technology College
Basingstoke
29.10.07
2254 Bognor Regis Community College
Sussex **
- Hazelwick School
Crawley
2255 Rutlish School
Merton
2-8 Mountbatten School
Romsey
04.10.07
2256 Winston Churchill School
Woking **
- Priory School Sports College
Portsmouth

** Denotes winners of the match decided on the toss of a coin after failing to play by the deadline date

 

Show ROUND THREE RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 10 November 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001 Dowdales School
Dalton-in-Furness
3-1 Greencroft School
Stanley
10.11.07
3002 Cramlington High School
Northumberland
8-2 St Cuthbert’s High School
Newcastle-upon-Tyne
19.11.07
3003 Shotton Hall School
Peterlee
2-2
FT
3-2
AET
Oxclose Community School
Washington
01.12.07
3004 Newlands School
MIddlesbrough
6-1 Churchill Community College
Wallsend
24.11.07
3005 Crawshaw High School
Leeds
4-1 Rye Hills Secondary School
Redcar
13.11.07
3006 Rydale School
York
8-2 Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees
21.11.07
3007 Wisewood School
Sheffield
4-2 Eston Park School
Middlesbrough
14.11.07
3008 Nunthorpe School
Middlesbrough
3-0 Ormesby School
Middlesbrough
14.11.07
3009 Abbey Grange CE High School
Leeds
3-0 Wetherby High School
West Yorkshire
13.10.07
3010 Hessle High School
Humberside
2-2
FT
2-3
AET
South Hunsley High School
North Ferriby
3011 Woldgate College
York
1-1
FT
1-2
AET
Hall Cross School
Doncaster
14.11.07
3012 Oakbank School
Keighley
5-1 Buttershaw Business & Enterprise College
Bradford
05.11.07
3013 Garforth Community College
Leeds
4-1 Ecclesfield School
Sheffield
16.11.07
3014 Kingstone School
Barnsley
5-1 Priory School & Sports College
Barnsley
16.11.07
3015 Aston Comprehensive School
Sheffield
1-6 Newfield School
Sheffield
20.11.07
3016 Castle Hall School
Mirfield
1-2 South Axholme School
Doncaster
13.10.07
3017 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
2-1 Winterhill School
Rotherham
27.11.07
3018 Humberston School
Grimsby
3-3
FT
3-4
AET
McAuley Catholic High School
Doncaster
07.11.07
3019 Endeavour High School
Hull
0-2 Driffield School
Humberside
10.11.07
3020 Lindsey School
Grimsby
4-0 Campsmount Technology College
Doncaster
3021 Ridgewood High School
Doncaster
5-0 Toot Hill School
Nottingham
22.11.07
3022 Valley School
Worksop
2-3 Priory LSST
Lincoln
12.11.07
3023 William Farr School
Lincoln
1-2 Tibshelf Community School
Alfreton
07.11.07
3024 Heanor Gate Science College
Heanor
1-0 Burleigh Community College
Loughborough
07.11.07
3025 West Park Community School
Derby
0-1 Netherthorpe School
Chesterfield
07.11.07
3026 Repton School
Derby
2-2 Lancaster School
Leicester
08.11.07
3028 John Port School
Derby
2-0 Wollaston School
Wellingborough
3029 Lutterworth Grammar School
Leicestershire
0-2 Denbigh School
Milton Keynes
09.11.07
3030 Manor School & Sports College
Wellingborough
0-2 King’s School
Grantham
15.11.07
3031 Walsall Academy
West Midlands
0-4 Kingshurst City Technology College
Birmingham
28.11.07
3032 Stratford-upon-Avon High School
Warwickshire
2-0 St Peter’s RC High School
Solihull
06.11.07
3033 St Benedict’s Catholic High School
Whitehaven
1-6 St Aidan’s County High School
Carlisle
08.11.07
3034 Nelson Thomlinson School
Wigton
3-3
FT
3-3
AET
6-7
Pen
Ulverston Victoria High School
Ulverston
02.11.07
3035 St Bede’s RC High School
Blackburn **
- Queen Katherine School
Kendal
3036 Witton Park High School
Blackburn
1-3 St Wilfrid’s CE High School
Blackburn
15.11.07
3037 St James CE School & Sports College
Bolton
- Thornleigh Salesian Sports College
Bolton **
3038 St Catherine’s Catholic High School
Halifax
1-2 Blessed Trinity RC Sports College
Burnley
12.11.07
3039 Haslingden High School
Rossendale
4-1 Mount Carmel RC High School
Accrington
07.11.07
3040 Leyland St Mary’s Technology College
Leyland
3-0 Salendine Nook High School
Huddersfield
09.11.07
3041 Canon Slade School
Bolton
5-4 Our Lady’s RC High School
Oldham
13.11.07
3042 Maricourt High School
Liverpool
8-1 Byrchall High School
Wigan
14.11.07
3043 Alsop High School
Liverpool
1-3 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
14.11.07
3044 St Benedict’s College
Liverpool
0-6 Audenshaw School
Manchester
3045 St Francis Xavier College
Liverpool
8-1 Blue Coat School
Liverpool
08.12.07
3046 St Bede’s College
Manchester
0-2 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
3047 Wright Robinson Sports College
Manchester
3-1 West Derby Comprehensive School
Liverpool
10.11.07
3048 William Beamont Sports College
Warrington
2-3 Wellacre Technology College
Manchester
06.11.07
3049 St Monica’s High School
Manchester
0-6 St Matthew’s RC High School
Manchester
21.11.07
3050 MIddlewich High School
Cheshire
1-0 James Brindley High School
Stoke-on-Trent
10.11.07
3051 Lymm High School
Cheshire
6-1 Salford City Academy
Greater Manchester
16.11.07
3052 Ellesmere Port Specialist School
Cheshire
0-5 Culcheth School
Warrington
12.11.07
3053 Sir Thomas Boughey School
Newcastle under Lyme
7-0 Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent
12.11.07
3054 Weaverham High School
Northwich
2-0 Upton by Chester County High School
Chester
28.11.07
3055 Sandbach School
Cheshire
0-2 Thomas Telford School
Telford
19.11.07
3056 Park Hall School
Birmingham **
- Sir John Talbot’s School
Whitchurch
3057 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
1-2 Charlton School
Telford
29.11.07
3058 Hagley Park Sports College
Rugeley
1-2 Kingsmead Technology College
Cannock
09.11.07
3059 Codsall Community High School
Wolverhampton
1-5 Four Dwellings High School
Birmingham
19.11.07
3060 Dartmouth High School
Birmingham
- Coseley School & Sports College
Bilston **
3061 High Arcal School
Dudley
3-2 Oldbury College of Sport
West Midlands
16.11.07
3062 Lyng Hall School
Coventry
2-4 Banbury School
Oxfordshire
3063 Warriner School
Bloxham
5-1 Caludon Castle School
Coventry
06.12.07
3064 Aylesbury Grammar School
Buckinghamshire
2-5 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
08.11.07
3065 King Edward VII High School
Kings Lynn
4-0 Carre’s Grammar School
Sleaford
07.11.07
3066 Stanground College
Peterborough
5-2 City of Ely Community College
Cambridgeshire
08.11.07
3067 Neale Wade Community College
March
1-4 St Ivo School
Huntingdon
3068 Northampton Academy
Northamptonshire
2-3 Ashcroft High School
Luton
29.11.07
3069 Northampton School for Boys
Northamptonshire
0-0
FT
0-0
AET
7-6
Pen
Campion School
Northampton
14.11.07
3070 Parmiter’s School
Watford
1-2 Queensbury School
Dunstable
21.11.07
3071 Sharnbrook Upper School
Bedford
6-2 Monks Walk School
Welwyn Garden City
10.12.07
3072 Impington Village College
Cambridge
0-4 Richard Hale School
Hertford
13.11.07
3073 Leventhorpe School
Sawbridgeworth
1-2 Mount Grace School
Potters Bar
10.11.07
3074 Rush Croft Sports College
Chingford
0-4 Kingsford Community School
East Ham
19.11.07
3075 Holywells High School
Ipswich
4-7 Boswells School
Chelmsford
10.11.07
3076 Saffron Walden County High School
Essex
8-1 Aylsham High School
Norfolk
06.11.07
3077 Mark Hall Community School
Harlow
2-4 Stowmarket High School
Suffolk
28.11.07
3078 Great Yarmouth High School
Norfolk
2-3 Flegg High School
Great Yarmouth
09.11.07
3079 Wymondham High School
Norfolk
7-1 Chantry High School
Ipswich
09.11.07
3080 Stoke High School
Ipswich **
- Westbourne High School
Ipswich
3081 Mossbourne Community Academy
London E5
1-5 Dame Alice Owens School
Potters Bar
06.12.07
3082 Kemnal Technology College
Sidcup **
- Cumberland School Sports College
Newham
3083 Barking Abbey School
Essex
3-1 St Columba’s RC Boys’ School
Bexley
08.11.07
3084 Shoeburyness High School
Essex
3-3
FT
3-3
AET
9-8
Pen
Royal Liberty School
Romford
13.11.07
3085 Ravens Wood School
Bromley
1-0 Lammas School
Leyton
3086 Ravensbourne School
Bromley
2-4 St Bonaventure’s RC School
Newham
13.11.07
3087 George Green School
London E14
2-1 Minster College
Sheerness
04.12.07
3088 Bexley Grammar School
Welling
7-2 Crofton School
London SE4
10.11.07
3089 Kingsdale School
London SE21
3-1 Bexleyheath School
Kent
12.11.07
3090 St Paul’s Academy
London SE2
4-2 Geoffrey Chaucer Technology College
London SE1
19.11.07
3091 Academy at Peckham
London SE15 **
- Wilmington Grammar School for Boys
Dartford
3092 Maplesden Noakes School
Maidstone
- Howard of Effingham School
Effingham **
3093 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
3-0 Towers School
Ashford
3094 Therfield School
Leatherhead
1-0 Beacon Community College
Crowborough
12.11.07
3095 Fullbrook School
Addlestone
3-5 Hove Park School
Brighton
09.11.07
3096 Warden Park School
Haywards Heath
3-1 Sandown High School
Isle of Wight
07.11.07
3097 Great Torrington School
Torrington
1-1
FT
1-1
AET
10-11
Pen
Saltash Community College
Cornwall
19.11.07
3098 Ladymead Community School
Taunton
1-0 Wadebridge School
Cornwall
3099 Worle Community College
Weston super Mare
6-1 Wyvern School
Weston Super Mare
26.11.07
3100 Gillingham School
Dorset
1-1 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
28.11.07
3102 Sheldon School
Chippenham
2-2
FT
2-2
AET
5-6
Pen
Malmesbury School
Wiltshire
3103 Beechen Cliff School
Bath
0-0
FT
0-0
AET
Pen
2-4
Thomas Hardye School
Dorchester
12.11.07
3104 Nova Hreod School
Swindon
1-0 Gordano School
Portishead
20.11.07
3105 Norton Hill School
Bath
1-2 City Academy
Bristol
13.11.07
3106 St Mary’s RC High School
Hereford
1-3 Grange School & Sports College
Bristol
15.11.07
3107 Aylestone School
Hereford
1-0 Downend Technology College
Bristol
07.11.07
3108 St Birinus School
Didcot
1-1
FT
1-1
AET
2-4
Pen
Peers School
Oxford
15.11.07
3109 Beaufort Community School
Gloucester
3-1 Severn Vale School
Gloucester
10.11.07
3110 Katharine Lady Berkeley School
Wotton-under-Edge
0-1 Chosen Hill School
Gloucester
15.11.07
3111 Menzies High Science College
West Bromwich
1-0 Churchdown School
Gloucester
10.11.07
3112 Bristnall Hall Technology College
Oldbury
1-5 Ellowes Hall School
Dudley
08.11.07
3113 Grange School
Aylesbury
1-7 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
16.11.07
3114 Wallingford School
Oxfordshire
1-3 Lord William’s School
Thame
3115 JFS School
Harrow
1-3 John Madejski Academy
Reading
08.11.07
3116 Waingels College
Reading
1-1
FT
2-1
AET
Kennet School
Thatcham
3117 Tomlinscote School
Frimley
2-1 Drayton Manor High School
Ealing
30.11.07
3118 Chiswick Community School
Middlesex
1-4 Harefield Academy
Middlesex
3119 Brentwood
Essex
2-3 Turnford School
Cheshunt
3120 Shenfield School
Brentwood
3-0 Greig City Academy
Haringey
08.11.07
3121 St Thomas More Sports College
Wood Green **
- Parkview Academy
Tottenham
23.11.07
3122 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
2-2
FT
5-2
AET
Whitefield School
Cricklewood
12.11.07
3123 Matthew Arnold School
Staines
1-0 Glyn Technology School
Ewell
06.11.07
3124 Hampton School
Middlesex
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Wilsons School
Wallington
13.11.07
3125 Garth Hill College
Bracknell
1-3 Cheam High School
Surrey
30.10.07
3126 Raynes Park High School
Merton **
- Ernest Bevin College
London SW17
3127 Costello Technology College
Basingstoke
- Bognor Regis Community College
Sussex **
10.12.07
3128 Mountbatten School
Romsey
1-1
FT
1-1
AET
2-3
Pen
Winston Churchill School
Woking

** Denotes winners of the match decided on the toss of a coin after failing to play by the deadline date

 

Show ROUND FOUR RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 1 December 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001 Dowdales School
Dalton-in-Furness
2-2
FT
2-4
AET
Cramlington High School
Northumberland
05.12.07
4002 Shotton Hall School
Peterlee **
- Newlands School
MIddlesbrough
17.12.07
4003 Crawshaw High School
Leeds
1-3 Rydale School
York
17.12.07
4004 Wisewood School
Sheffield
2-6 Nunthorpe School
Middlesbrough
07.12.07
4005 Abbey Grange CE High School
Leeds
1-2 South Hunsley High School
North Ferriby
05.12.07
4006 Hall Cross School
Doncaster
1-0 Oakbank School
Keighley
4007 Garforth Community College
Leeds
2-1 Kingstone School
Barnsley
04.12.07
4008 Newfield School
Sheffield
5-3 South Axholme School
Doncaster
03.12.07
4009 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
1-0 McAuley Catholic High School
Doncaster
06.12.07
4010 Driffield School
Humberside
3-3
FT
1-1
AET
7-6
Pen
Lindsey School
Grimsby
10.12.07
4012 Tibshelf Community School
Alfreton
0-2 Heanor Gate Science College
Heanor
04.12.07
4013 Netherthorpe School
Chesterfield
1-7 Lancaster School
Leicester
03.12.07
4014 Wreake Valley Community College
Syston
5-2 John Port School
Derby
4015 Denbigh School
Milton Keynes
1-0 King’s School
Grantham
4016 Kingshurst City Technology College
Birmingham
5-0 Stratford-upon-Avon High School
Warwickshire
4017 St Aidan’s County High School
Carlisle
3-0 Ulverston Victoria High School
Ulverston
27.11.07
4018 St Bede’s RC High School
Blackburn
2-1 St Wilfrid’s CE High School
Blackburn
18.12.07
4019 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
- Blessed Trinity RC Sports College
Burnley **
4020 Haslingden High School
Rossendale
4-4
FT
5-5
AET
7-6
Pen
Leyland St Mary’s Technology College
Leyland
04.12.07
4021 Canon Slade School
Bolton
0-4 Maricourt High School
Liverpool
04.12.07
4022 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
2-4 Audenshaw School
Manchester
10.12.07
4023 St Francis Xavier College
Liverpool
2-3 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
13.12.07
4024 Wright Robinson Sports College
Manchester
2-3 Wellacre Technology College
Manchester
4025 St Matthew’s RC High School
Manchester
3-2 MIddlewich High School
Cheshire
08.12.07
4026 Lymm High School
Cheshire
1-0 Culcheth School
Warrington
18.12.07
4027 Sir Thomas Boughey School
Newcastle under Lyme
1-0 Weaverham High School
Northwich
4028 Thomas Telford School
Telford
2-3 Park Hall School
Birmingham
19.12.07
4029 Charlton School
Telford
1-2 Kingsmead Technology College
Cannock
18.12.07
4030 Four Dwellings High School
Birmingham
- Coseley School & Sports College
Bilston **
4031 High Arcal School
Dudley
7-1 Banbury School
Oxfordshire
18.12.07
4032 Warriner School
Bloxham
4-2 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
18.12.07
4033 King Edward VII High School
Kings Lynn
4-3 Stanground College
Peterborough
29.11.07
4034 St Ivo School
Huntingdon
3-7 Ashcroft High School
Luton
17.12.07
4035 Northampton School for Boys
Northamptonshire
1-1
FT
1-3
AET
Queensbury School
Dunstable
4036 Sharnbrook Upper School
Bedford
0-2 Richard Hale School
Hertford
18.12.07
4037 Mount Grace School
Potters Bar
3-6 Kingsford Community School
East Ham
17.12.07
4038 Boswells School
Chelmsford
0-0
FT
1-0
AET
Saffron Walden County High School
Essex
04.12.07
4039 Stowmarket High School
Suffolk
0-3 Flegg High School
Great Yarmouth
22.11.07
4040 Wymondham High School
Norfolk
4-4
FT
5-5
AET
6-5
Pen
Stoke High School
Ipswich
17.12.07
4041 Dame Alice Owens School
Potters Bar **
- Kemnal Technology College
Sidcup
11.12.07
4042 Barking Abbey School
Essex
7-1 Shoeburyness High School
Essex
30.11.07
4043 Ravens Wood School
Bromley
1-4 St Bonaventure’s RC School
Newham
29.11.07
4044 George Green School
London E14
3-2 Bexley Grammar School
Welling
18.12.07
4045 Kingsdale School
London SE21
2-4 St Paul’s Academy
London SE2
17.12.07
4046 Academy at Peckham
London SE15
2-1 Howard of Effingham School
Effingham
17.12.07
4047 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
4-1 Therfield School
Leatherhead
04.12.07
4048 Hove Park School
Brighton
2-0 Warden Park School
Haywards Heath
06.12.07
4049 Saltash Community College
Cornwall
3-1 Ladymead Community School
Taunton
05.12.07
4050 Worle Community College
Weston super Mare
1-0 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
08.01.08
4051 Budmouth Technology College
Weymouth **
- Malmesbury School
Wiltshire
4052 Thomas Hardye School
Dorchester
1-1
FT
1-1
AET
5-4
Pen
Nova Hreod School
Swindon
04.12.07
4053 City Academy
Bristol
0-1 Grange School & Sports College
Bristol
06.12.07
4054 Aylestone School
Hereford
0-0
FT
0-1
AET
Peers School
Oxford
27.11.07
4055 Beaufort Community School
Gloucester
0-2 Chosen Hill School
Gloucester
28.11.07
4056 Menzies High Science College
West Bromwich
1-5 Ellowes Hall School
Dudley
22.11.07
4057 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
7-1 Lord William’s School
Thame
08.01.08
4058 John Madejski Academy
Reading
1-2 Waingels College
Reading
06.12.07
4059 Tomlinscote School
Frimley
1-9 Harefield Academy
Middlesex
20.12.07
4060 Turnford School
Cheshunt
2-3 Shenfield School
Brentwood
12.12.07
4061 St Thomas More Sports College
Wood Green
1-2 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
04.12.07
4062 Matthew Arnold School
Staines
1-3 Hampton School
Middlesex
04.12.07
4063 Cheam High School
Surrey
0-3 Raynes Park High School
Merton
15.12.07
4064 Bognor Regis Community College
Sussex
0-4 Winston Churchill School
Woking
17.12.07

 

Show ROUND FIVE RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 12 January 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001 St Aidan’s County High School
Carlisle
3-2 Cramlington High School
Northumberland
16.01.08
5002 Nunthorpe School
Middlesbrough
5-1 Shotton Hall School
Peterlee
14.01.08
5003 Hall Cross School
Doncaster
1-0 Rydale School
York
14.01.08
5004 Garforth Community College
Leeds
3-0 South Hunsley High School
North Ferriby
12.01.08
5005 Newfield School
Sheffield
2-0 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
26.01.08
5006 Heanor Gate Science College
Heanor
4-1 Denbigh School
Milton Keynes
25.01.08
5007 Lindsey School
Grimsby
3-0 Lancaster School
Leicester
27.01.08
5008 Wreake Valley Community College
Syston
2-1 Ridgewood High School
Doncaster
25.01.08
5009 Audenshaw School
Manchester
4-0 St Bede’s RC High School
Blackburn
08.02.08
5010 Haslingden High School
Rossendale
3-7 Maricourt High School
Liverpool
13.01.08
5011 Wellacre Technology College
Manchester
1-0 St Matthew’s RC High School
Manchester
21.01.08
5012 Blessed Trinity RC Sports College
Burnley
0-2 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
16.01.08
5013 Kingshurst City Technology College
Birmingham
2-0 Kingsmead Technology College
Cannock
26.02.08
5014 Coseley School & Sports College
Bilston
0-1 High Arcal School
Dudley
18.01.08
5015 Park Hall School
Birmingham
3-2 Ellowes Hall School
Dudley
22.01.08
5016 Sir Thomas Boughey School
Newcastle under Lyme
1-2 Lymm High School
Cheshire
29.01.02
5017 King Edward VII High School
Kings Lynn
2-1 Queensbury School
Dunstable
22.01.08
5018 Ashcroft High School
Luton
6-1 Richard Hale School
Hertford
24.01.08
5019 Boswells School
Chelmsford
3-0 Flegg High School
Great Yarmouth
25.01.08
5020 Wymondham High School
Norfolk
2-4 Kingsford Community School
East Ham
16.01.08
5021 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
1-3 Barking Abbey School
Essex
10.01.08
5022 George Green School
London E14
5-4 St Paul’s Academy
London SE2
28.01.02
5023 St Bonaventure’s RC School
Newham
1-4 Dame Alice Owens School
Potters Bar
26.01.08
5024 Hove Park School
Brighton
1-2 Academy at Peckham
London SE15
27.01.08
5025 Waingels College
Reading
4-2 Peers School
Oxford
16.01.08
5026 Hampton School
Middlesex
0-5 Harefield Academy
Middlesex
29.01.08
5027 Thomas Hardye School
Dorchester
1-2 Budmouth Technology College
Weymouth
10.01.08
5028 Worle Community College
Weston super Mare
1-2 Saltash Community College
Cornwall
25.01.08
5029 Warriner School
Bloxham
2-3 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
24.01.08
5030 Chosen Hill School
Gloucester
2-1 Grange School & Sports College
Bristol
10.01.08
5031 Shenfield School
Brentwood
0-0 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
23.01.08

 

Show ROUND SIX RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 26 January 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001 St Aidan’s County High School
Carlisle
2-1 Nunthorpe School
Middlesbrough
04.02.08
6002 Hall Cross School
Doncaster
2-2
FT
2-2
AET
4-5
Pen
Garforth Community College
Leeds
30.01.02
6003 Newfield School
Sheffield
4-1 Heanor Gate Science College
Heanor
25.02.08
6004 Lindsey School
Grimsby
2-2
FT
3-2
AET
Wreake Valley Community College
Syston
05.02.08
6005 Audenshaw School
Manchester
2-2
FT
3-3
AET
4-5
Pen
Maricourt High School
Liverpool
22.02.08
6006 Wellacre Technology College
Manchester
0-2 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
17.02.08
6007 Kingshurst City Technology College
Birmingham
7-1 High Arcal School
Dudley
29.02.08
6008 Park Hall School
Birmingham
3-2 Lymm High School
Cheshire
25.02.08
6009 King Edward VII High School
Kings Lynn
4-1 Ashcroft High School
Luton
04.02.08
6010 Boswells School
Chelmsford
5-2 Kingsford Community School
East Ham
07.02.08
6011 Barking Abbey School
Essex
4-2 George Green School
London E14
12.02.07
6012 Dame Alice Owens School
Potters Bar
2-0 Academy at Peckham
London SE15
26.02.08
6013 Waingels College
Reading
0-8 Harefield Academy
Middlesex
07.02.08
6014 Budmouth Technology College
Weymouth
3-1 Saltash Community College
Cornwall
27.02.08
6015 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
2-1 Chosen Hill School
Gloucester
05.02.08
6016 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
3-0 Winston Churchill School
Woking
04.02.08

 

Show ROUND SEVEN RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 9 February 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001 St Aidan’s County High School
Carlisle
3-0 Garforth Community College
Leeds
20.02.08
7002 Newfield School
Sheffield
1-0 Lindsey School
Grimsby
06.03.08
7003 Maricourt High School
Liverpool
0-1 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
03.03.08
7004 Kingshurst City Technology College
Birmingham
2-0 Park Hall School
Birmingham
06.03.08
7005 King Edward VII High School
Kings Lynn
3-0 Boswells School
Chelmsford
29.02.08
7006 Barking Abbey School
Essex
0-0
FT
0-1
AET
Dame Alice Owens School
Potters Bar
29.02.08
7007 Harefield Academy
Middlesex
2-1 Budmouth Technology College
Weymouth
06.03.08
7008 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
0-1 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
22.02.08

 

Show QUARTER FINALS RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 01 March 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
8001 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
2-1 St Aidan’s County High School
Carlisle
14.03.08
8002 Kingshurst City Technology College
Birmingham
4-4
FT
5-5
AET
5-4
Pen
Newfield School
Sheffield
14.03.08
8003 King Edward VII High School
Kings Lynn
2-3 Dame Alice Owens School
Potters Bar
17.03.08
8004 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
1-3 Harefield Academy
Middlesex
13.03.08

Show SEMI FINALS RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 15 March 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
2-0 Kingshurst City Technology College
Birmingham
08.04.08
9002 Dame Alice Owens School
Potters Bar
1-2 Harefield Academy
Middlesex
22.04.08

Show FINAL

Played on Tuesday 20 May 2008 at Watford Football Club

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Final Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
1-2 Harefield Academy
Middlesex
13.00 hrs

Top