13 Nov 2010

2007-2008 Competitions

ESFA UNDER 14 SCHOOLS’ CUP FOR BOYS

YEAR 9 ONLY

NATIONAL DRAW

Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Final > Semi Final > Final

Show ROUND ONE RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 22 September 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001 Prudhoe County High School
Northumberland
6-4 Trinity School
Carlisle
10.10.07
1002 Hetton School
Hetton-le-Hole
- Walker Technology College
Newcastle-upon-Tyne **
1003 Hebburn Comprehensive School
Durham
2-0 Walbottle Technology College
Newcastle-upon-Tyne
22.09.07
1004 Seaton Burn College
Newcastle-upon-Tyne
1-0 High Tunstall School
Hartlepool
20.09.07
1005 Hermitage School
Chester-le-Street
0-9 Cramlington High School
Northumberland
27.09.07
1006 Whitley Bay High School
Northumberland
0-9 St Aidan’s Catholic School
Sunderland
19.09.07
1007 St Wilfrid’s RC School
South Shields
3-3
FT
3-4
AET
St Thomas More School
North Shields
19.09.07
1008 St Cuthbert’s High School
Newcastle-upon-Tyne
- Team Z
1009 Whickham School & Sports College
Gateshead
7-1 Heaton Manor School
Newcastle-upon-Tyne
19.09.07
1010 Shotton Hall School
Peterlee
1-0 Monkseaton High School
Whitley Bay
22.09.07
1011 Queen Elizabeth High School
Hexham
0-2 William Howard School
Brampton
13.10.07
1012 Park View Community School
Chester-le-Street
- Bye
1013 St Bede’s RC School
Lanchester **
- Kenton School
Newcastle-upon-Tyne
1014 Dyke House School
Hartlepool
1-0 Ashington High Sports College
Northumberland
22.09.07
1015 Egglescliffe School
Stockton-on-Tees
9-0 Thirsk School
North Yorkshire
24.09.07
1016 Longfield School
Darlington
- Team Z
1017 Rossett School
Harrogate
5-1 Carmel RC Technology College
Darlington
02.10.07
1018 Allertonshire School
Northallerton
1-0 Blakeston School
Stockton-on-Tees
29.09.07
1019 George Pindar Community School
Scarborough
3-2 Rye Hills Secondary School
Redcar
18.09.07
1020 Conyers School
Stockton-on-Tees
- Bye
1021 Tadcaster Grammar School
North Yorkshire
5-4 English Martyrs School
Hartlepool
08.10.07
1022 St Aidan’s CE High School
Harrogate
2-1 St Michael’s RC School
Stockton-on-Tees
01.10.07
1023 Laurence Jackson School
Guisborough
3-0 Houghton Kepier School
Houghton-le-Spring
20.09.07
1024 Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees
- Team Z
1025 Biddick School & Sports College
Washington
8-1 Northfields School & Sports College
Stockton-on-Tees
03.10.07
1026 Acklam Grange School
Middlesbrough
8-0 Norton College
Malton
19.09.07
1027 All Saints RC High School
York
6-2 King’s Academy
Middlesbrough
25.09.07
1028 Eston Park School
Middlesbrough
- Bye
1029 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
0-2 Macmillan Academy
Middlesbrough
18.09.07
1030 Joseph Rowntree School
York
2-1 Kings Manor School
Middlesbrough
22.09.07
1031 Stokesley School
North Yorkshire **
- Nunthorpe School
Middlesbrough
1032 Ormesby School
Middlesbrough
- Team Z
1033 Brayton College
Selby
0-1 Bridlington School Sports College
Humberside
22..09.07
1034 Winifred Holtby School
Hull
1-0 Freeston Business & Enterprise College
Normanton
19.09.07
1035 Wetherby High School
West Yorkshire
2-3 South Holderness School
Hull
24.09.07
1036 Headlands School
Bridlington
- Bye
1037 Minsthorpe Community College
Pontefract
8-0 Archbishop Thurstan CE School
Hull
22.09.07
1038 Hessle High School
Humberside
7-3 Featherstone Technology College
West Yorkshire
26.09.07
1039 South Hunsley High School
North Ferriby
0-2 St Wilfrid’s Catholic High School
Pontefract
25.09.07
1040 Wolfreton School
Hull
- Team Z
1041 Woldgate College
York
1-2 Woodkirk High Science School
Wakefield
26.09.07
1042 Castleford High School
West Yorkshire
1-8 Malet Lambert School
Hull
03.10.07
1043 Longcroft School
Beverley
- Allerton Grange School
Leeds **
1044 Hereford Technology School
Grimsby
- Bye
1045 Brooksbank School Sports College
Elland
- Harper Green School
Bolton **
1046 Oakbank School
Keighley
10-0 Settle College
North Yorkshire
19.09.07
1047 Ossett High School
West Yorkshire
12-1 Sheffield Springs Academy
Sheffield
29.09.07
1048 Beckfoot School
Bingley
- Team Z
1049 Cardinal Heenan Catholic High School
Leeds
0-1 Wingfield School
Rotherham
28.09.07
1050 Notre Dame High School
Sheffield
1-2 Garforth Community College
Leeds
20.09.07
1051 Corpus Christi College
Leeds
0-1 Ecclesfield School
Sheffield
21.09.07
1052 Hanson School
Bradford
- Bye
1053 Kingstone School
Barnsley
8-0 Temple Moor High School
Leeds
20.09.07
1054 Chaucer School
Sheffield
4-0 Yorkshire Martyrs Community College
Bradford
27.09.07
1055 Priory School & Sports College
Barnsley
6-2 Thornton Grammar School & Sports College
Bradford
17.09.07
1056 Tong School
Bradford
- Team Z
1057 Aston Comprehensive School
Sheffield **
- Farnley Park High School
Leeds
1058 Bradfield School
Sheffield
5-1 St Bede’s Catholic Grammar School
Bradford
22.09.07
1059 City of Leeds School
West Yorkshire
0-3 Hinde House School
Sheffield
18.09.07
1060 Oakwood School
Rotherham
- Bye
1061 Penistone Grammar School
Sheffield
6-1 Castle Hall School
Mirfield
27.09.07
1062 Spen Valley Sports College
Liversedge
3-2 Clifton Community Arts School
Rotherham
01.10.07
1063 Earlsheaton High School
Dewsbury
3-6 Silverdale School
Sheffield
01.10.07
1064 Mirfield Free Grammar School
West Yorkshire
- Team Z
1065 Rawmarsh School
Rotherham
2-2
FT
2-2
AET
10-11
Pen
St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
22.09.07
1066 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
1-0 Tapton School
Sheffield
25.09.07
1067 High Storrs School
Sheffield
1-2 Hemsworth Arts & Community College
West Yorkshire
27.09.07
1068 Winterhill School
Rotherham
- Bye
1069 Don Valley High School
Doncaster
5-7 Humberston School
Grimsby
20.09.07
1070 North Axholme School
Scunthorpe
0-1 Hungerhill School
Doncaster
22.09.07
1071 Healing Science College
Grimsby
4-8 McAuley Catholic High School
Doncaster
24.09.07
1072 All Saints RC High School
Sheffield
- Team Z
1073 Danum School Technology College
Doncaster
- Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire **
1074 Vermuyden School
Goole
1-8 Trinity Academy
Doncaster
19.09.07
1075 St Bede’s RC School
Scunthorpe
3-9 Edlington School
Doncaster
27.09.07
1076 St Clement’s College
Skegness
- Bye
1077 Lindsey School
Grimsby
1-9 Caistor Grammar School
Lincolnshire
17.09.07
1078 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
6-1 Hatfield School
Doncaster
21.09.07
1079 Campsmount Technology College
Doncaster
3-1 Caistor Yarborough School
Caistor
20.09.07
1080 Skegness Grammar School
Lincolnshire
- Team Z
1081 Serlby Park School
Bircotes
4-2 Henry Fanshawe School
Dronfield
24.09.07
1082 Monks Dyke Technology College
Louth
2-4 Ridgewood High School
Doncaster
19.09.07
1083 Branston Community College
Lincoln
2-5 Brunts School
Mansfield
20.09.07
1084 Castle Hills Arts College
Gainsborough
- Bye
1085 Valley School
Worksop
5-2 Robert Pattinson School
Lincoln
19.09.07
1086 North Kesteven School
Lincoln
3-6 Garibaldi College
Mansfield
01.10.07
1087 All Saints RC School
Mansfield
1-6 Priory LSST
Lincoln
27.09.07
1088 Yarborough School
Lincoln
- Team Z
1089 William Farr School
Lincoln
3-7 Joseph Whitaker School
Mansfield
27.09.07
1090 Shirebrook School
Mansfield
4-1 Ashfield School
Kirkby-in-Ashfield
18.09.07
1091 Tupton Hall School
Chesterfield
5-2 Trinity RC School
Nottingham
26.09.07
1092 Tibshelf Community School
Alfreton
- Bye
1093 Djanogly City Academy
Nottingham
2-2
FT
3-2
AET
Bolsover School
Chesterfield
19.09.07
1094 Frederick Gent School
Alfreton
2-1 George Spencer Foundation School
Nottingham
18.09.07
1095 Becket School
Nottingham
1-0 Mill Hill School
Ripley
25.09.07
1096 Eckington School
Sheffield
- Team Z
1097 Lady Manners School
Bakewell
2-3 Colonel Frank Seely School
Nottingham
20.09.07
1098 West Park Community School
Derby
9-0 Castle Rock High School
Coalville
05.10.07
1099 West Bridgford School
Nottingham
2-5 Netherthorpe School
Chesterfield
01.10.07
1100 John Flamsteed Community School
Denby
- Bye
1101 Repton School
Derby
1-5 Garendon High School
Loughborough
25.09.07
1102 Woodbrook Vale High School
Loughborough
6-1 Friesland School
Nottingham
17.09.07
1103 Long Eaton School
Nottingham
4-3 John Ferneley High School
Melton Mowbray
17.09.07
1104 Heritage Community School
Chesterfield
- Team Z
1105 Lees Brook Community Sports College
Derby
1-5 Kibworth High School
Kibworth Beauchamp
21.09.07
1106 Newbridge High School
Coalville
1-7 Newbold Community School
Chesterfield
17.09.07
1107 Chellaston School
Derby
1-2 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
17.09.07
1108 Swanwick Hall School
Alfreton
- Bye
1109 Long Field High School
Melton Mowbray
2-9 Brooke Weston City Technology College
Corby
24.09.07
1110 John Port School
Derby
3-0 Middlefield School of Technology
Gainsborough
19.09.07
1111 Corby Community College
Northamptonshire
5-3 Welland Park Community College
Market Harborough
14.09.07
1112 Redmoor High School
Hinckley
- Team Z
1113 Uppingham Community College
Rutland
0-11 Montsaye Community College
Kettering
17.09.07
1114 Bishop Stopford School
Kettering
9-2 King Edward VII School
Melton Mowbray
18.09.07
1115 Lodge Park Technology College
Corby **
- Sawtry Community College
Huntingdon
1116 Wrenn School
Wellingborough
- Bye
1117 Deepings School
Peterborough
9-0 Casterton Business & Enterprise College
Stamford
19.09.07
1118 Central Technology & Sports College
Grantham
2-0 Manor School & Sports College
Wellingborough
22.09.07
1119 King’s School
Grantham
1-0 St John Fisher RC School
Peterborough
10.09.07
1120 Bourne Grammar School
Lincolnshire
- Team Z
1121 Harris School
Rugby
1-6 Heathfield High School
Barwell
20.09.07
1122 Avon Valley School
Rugby
2-7 Huxlow Science College
Irthlingborough
26.09.07
1123 Alderman Smith School
Nuneaton
1-1
FT
1-1
AET
3-1
Pen
William Parker School
Daventry
18.09.07
1124 Hartshill School
Nuneaton
- Bye
1125 Tudor Grange School
Solihull
0-1 St Thomas More School
Nuneaton
29.10.07
1126 Kenilworth School
Warwickshire
6-3 Bishop Ullathorne School
Coventry
29.09.07
1127 Henley-in-Arden High School
Warwickshire
1-1
FT
1-1
AET
5-4
Pen
Lode Heath School & Sports College
Solihull
26.09.07
1128 St Peter’s RC High School
Solihull
- Team Z
1129 Cockermouth School
Cumbria **
- Wyndham School
Egremont
1130 St Benedict’s Catholic High School
Whitehaven
6-0 Southfield Technology College
Workington
26.09.07
1131 St Aidan’s County High School
Carlisle **
- Appleby Grammar School
Cumbria
1132 Stainburn School & Science College
Workington
- Bye
1133 Nelson Thomlinson School
Wigton
5-2 Collegiate High School Sports College
Blackpool
12.09.07
1134 Whitehaven School
Cumbria
7-3 Lakes School
Workington
13.09.07
1135 Ripley St Thomas CE High School
Lancaster
3-0 Ulverston Victoria High School
Ulverston
19.09.07
1136 Caldew School
Carlisle
- Team Z
1137 Walney School
Barrow-in-Furness
- Montgomery High School
Blackpool **
1138 Parkview School
Barrow-in-Furness
5-1 St Bede’s RC High School
Blackburn
20.09.07
1139 Ashton Community Science College
Preston
2-5 St Bernard’s Catholic High School
Barrow-in-Furness
27.09.07
1140 Queen Katherine School
Kendal
- Bye
1141 Kirkbie Kendal School
Kendal
0-1 Darwen Vale High School
Darwen
22.09.07
1142 Queen Elizabeth’s Grammar School
Blackburn
5-1 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
18.09.07
1143 St Wilfrid’s CE High School
Blackburn
0-5 Castlebrook High School
Bury
20.09.07
1144 St Michael’s CE High School
Chorley
- Team Z
1145 Elton High School
Bury
0-3 Ribblesdale High Technology College
Clitheroe
05.10.07
1146 Bowland High School
Clitheroe
4-2 St James CE School & Sports College
Bolton
01.10.07
1147 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
3-5 Alder Grange High School
Rossendale
25.09.07
1148 Unity College
Burnley
- Bye
1149 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
5-2 St Catherine’s Catholic High School
Halifax
22.09.07
1150 Fearns Community Sports College
Bacup
5-3 Royds Hall High School
Huddersfield
24.09.07
1151 Bury Grammar School
Greater Manchester
2-1 Blessed Trinity RC Sports College
Burnley
24.09.07
1152 St Augustine’s School
Clitheroe
- Team Z
1153 Bolton School
Greater Manchester
1-4 Clitheroe Royal Grammar School
Lancashire
22.09.07
1154 Haslingden High School
Rossendale
0-3 Shelley College
Huddersfield
24.09.07
1155 Mount Carmel RC High School
Accrington
0-1 Crompton House School
Oldham
23.09.07
1156 Moorhead Sports College
Accrington
- Bye
1157 Sharples School
Bolton
4-5 Leyland St Mary’s Technology College
Leyland
05.10.07
1158 Birkdale High School
Southport
3-4 Radclyffe School
Oldham
01.10.07
1159 Salendine Nook High School
Huddersfield
1-0 Royton & Crompton School
Oldham
22.09.07
1160 Derby High School
Bury
- Team Z
1161 Hulme Grammar School
Oldham
3-3
FT
4-4
AET
7-8
Pen
St Bede’s Catholic High School
Ormskirk
20.09.07
1162 Saddleworth School
Oldham
1-3 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
19.09.07
1163 St Philip Howard Sports College
Glossop **
- Holmfirth High School
West Yorkshire
1164 Our Lady’s RC High School
Oldham
- Bye
1165 Meols Cop High School
Southport
0-11 St Joseph’s Sports College
Bolton
19.09.07
1166 St Ambrose Barlow School
Bootle
2-2
FT
3-2
AET
Blue Coat School
Oldham
21.09.07
1167 All Saints RC High School
Kirkby
1-0 Siddal Moor Sports College
Rochdale
22.09.07
1168 Hathershaw College of Technology
Oldham
- Team Z
1169 Fairfield High School
Widnes
2-2
FT
2-2
AET
3-4
Pen
Savio High School
Bootle
24.09.07
1170 Queen Elizabeth School
Manchester
- Alsop High School
Liverpool **
1171 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
12-0 Heywood Community School
Greater Manchester
19.09.07
1172 Swinton High School
Manchester
- Bye
1173 Manchester Grammar School
Greater Manchester
6-3 St Benedict’s College
Liverpool
18.09.07
1174 Little Lever School
Bolton
- Maghull High School
Liverpool **
1175 Calderstones School
Liverpool
1-4 Audenshaw School
Manchester
13.09.07
1176 Middleton Technology School
Manchester
- Team Z
1177 St Francis Xavier College
Liverpool
1-0 Trinity CE High School
Manchester
19.09.07
1178 Barlow RC High School
Manchester
5-0 Chesterfield High School
Liverpool
25.09.07
1179 Blue Coat School
Liverpool
1-0 North Manchester High School for Boys
Manchester
22.09.07
1180 St Thomas More RC College
Manchester
- Bye
1181 St Margaret’s CE High School
Liverpool
5-3 St Bede’s College
Manchester
19.09.07
1182 Lostock College
Manchester
2-14 Range High School
Liverpool
18.09.07
1183 West Hill School
Stalybridge
0-1 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
27.09.07
1184 Chorlton High School
Manchester
- Team Z
1185 Ashton on Mersey School
Manchester
0-1 Halewood College
Liverpool
11.10.07
1186 Broadoak School
Manchester
0-8 West Derby Comprehensive School
Liverpool
18.09.07
1187 Mosslands School
Wirral
8-0 Parrs Wood High School
Manchester
24.09.07
1188 Abraham Moss High School
Manchester
- Bye
1189 Woodchurch High School
Birkenhead
1-4 Wright Robinson Sports College
Manchester
26.09.07
1190 Standish Community High School
Wigan
1-2 Reddish Vale Technology College
Stockport
19.09.07
1191 All Hallows High School
Macclesfield **
- St Peter’s RC High School
Manchester
1192 Our Lady’s RC High School
Manchester
- Team Z
1193 Helsby High School
Warrington
0-3 Cardinal Langley RC High School
Manchester
26.09.07
1194 Egerton Park Arts College
Manchester **
- William Beamont Sports College
Warrington
1195 Christleton High School
Chester
7-0 Newall Green High School
Manchester
19.09.07
1196 Wellacre Technology College
Manchester
- Bye
1197 Whitby High School
Ellesmere Port
1-0 St Patrick’s RC High School
Manchester
20.09.07
1198 Cheshire Oaks High School
South Wirral
0-2 St Monica’s High School
Manchester
18.09.07
1199 St Antony’s RC College
Urmston
4-2 Catholic High School
Chester
24.09.07
1200 St Matthew’s RC High School
Manchester
- Team Z
1201 Culcheth School
Warrington
8-1 Alder Community High School
Hyde
27.09.07
1202 Hope High School
Salford
0-1 MIddlewich High School
Cheshire
22.09.07
1203 Shevington High School
Wigan
2-6 Great Sankey High School
Warrington
01.10.07
1204 Priestnall School
Stockport
- Bye
1205 St Peter & Paul Catholic College
Widnes **
- Altrincham Boys Grammar School
Greater Manchester
1206 Wellington School
Altrincham
0-1 Poynton High School
Cheshire
22.09.07
1207 Astley Sports College
Dukinfield
4-0 Newsome High School & Sports College
Huddersfield
18.09.07
1208 Salford City Academy
Greater Manchester
- Team Z
1209 Kings School
Chester
0-1 Abraham Guest Sports College
Orrell
11.09.07
1210 Ellesmere Port Specialist School
Cheshire
2-8 Longdendale Community Language College
Hyde
26.09.07
1211 Sale Grammar School
Greater Manchester
0-0
FT
4-0
AET
Grange Comprehensive School
Runcorn
17.09.07
1212 Blessed Thomas Holford College
Altrincham
- Bye
1213 St John Fisher High School
Newcastle-under-Lyme
0-5 Wilmslow High School
Cheshire
02.10.07
1214 Blurton High School
Stoke on Trent
3-2 St Thomas More School
Crewe
26.09.07
1215 Cheadle High School
Staffordshire
3-3
FT
4-3
AET
Lymm High School
Cheshire
20.09.07
1216 Upton by Chester County High School
Chester
- Team Z
1217 Hartford High School
Northwich
4-1 Sir Thomas Boughey School
Newcastle under Lyme
28.09.07
1218 Grange Grammar School
Northwich
1-2 St Margaret Ward Catholic School
Stoke-on-Trent
20.09.07
1219 Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent
3-3
FT
6-3
AET
Fallibroome High School
Macclesfield
19.09.07
1220 County High School Leftwich
Northwich
1-4 Wolstanton High School
Newcastle-under-Lyme
18.09.07
1221 Painsley Catholic High School
Stoke-on-Trent
2-1 Weaverham High School
Northwich
21.09.07
1222 Leek High School
Staffordshire
2-4 Tytherington High School
Macclesfield
19.09.07
1223 Birches Head High School
Stoke-on-Trent
0-6 Sir William Stanier Community School
Crewe
21.09.07
1224 Sir John Talbot’s School
Whitchurch
- Team Z
1225 Bishop Heber High School
Malpas
3-1 Madeley High School
Staffordshire
27.09.07
1226 Sir Graham Balfour School
Stafford
5-0 Wednesfield School
Wolverhampton
19.09.07
1227 Weston Road High School
Stafford
0-11 Thomas Telford School
Telford
27.09.07
1228 Meole Brace School
Shrewsbury
3-1 Sandbach School
Cheshire
29.09.07
1229 Wolgarston High School
Penkridge
2-3 Belvidere School
Shrewsbury
21.09.07
1230 Grove School
Market Drayton
1-0 Ellesmere Port Catholic High School
Cheshire
08.10.07
1231 Walton High School
Stafford
5-1 Mary Webb School
Shrewsbury
28.09.07
1232 Lakelands School & Sports College
Ellesmere
- Team Z
1233 Deansfield High School
Wolverhampton
1-3 Hadley Learning Community School
Telford
20.09.07
1234 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
1-0 Haywood High School
Stoke-on-Trent
22.09.07
1235 Charlton School
Telford
2-1 Bishop Challenor RC School
Birmingham
25.09.07
1236 Marches School & Technology College
Oswestry
- Bye
1237 Northicote High School
Wolverhampton
6-3 Hagley Park Sports College
Rugeley
19.09.07
1238 Cheslyn Hay Community High School
Cannock
- Bye
1239 Ounsdale High School
Wolverhampton
0-6 Sheldon Heath Community School
Birmingham
01.10.07
1240 Menzies High Science College
West Bromwich
- Team Z
1241 Codsall Community High School
Wolverhampton **
- Walsall Academy
West Midlands
1242 Kingsmead Technology College
Cannock
1-0 Castle High School
Dudley
05.10.07
1243 Barr Beacon Language College
Walsall **
- St Thomas More School
Willenhall
1244 Four Dwellings High School
Birmingham
- Bye
1245 Willenhall School & Sports College
Staffordshire
- Great Barr School
Birmingham **
1246 Dartmouth High School
Birmingham
0-6 Lancaster School
Leicester
18.09.07
1247 Coseley School & Sports College
Bilston
2-1 Idsall School
Shifnal
19.09.07
1248 Shelfield Sports & Community College
Walsall
- Team Z
1249 Plantsbrook School
Sutton Coldfield
6-0 Shireland Language College
Smethwick
19.09.07
1250 Smiths Wood School
Birmingham
- King Edward VI High School
Stafford **
1251 Christ College
Cheltenham
1-6 High Arcal School
Dudley
28.09.07
1252 Oldbury College of Sport
West Midlands
- Bye
1253 North Leamington School
Leamington Spa
6-1 Rawlett Community Sports College
Tamworth
18.09.07
1254 Wilnecote High School
Tamworth
4-0 Park Hall School
Birmingham
28.09.07
1255 Myton School
Warwick
5-1 Belgrave High School
Tamworth
19.09.07
1256 Paulet High School
Burton on Trent
- Team Z
1257 King Edward VII High School
Kings Lynn
9-1 George Farmer Technology College
Holbeach
03.10.07
1258 St George’s College of Technology
Sleaford
- Bye
1259 Carre’s Grammar School
Sleaford
4-0 Voyager School
Peterborough
24.09.07
1260 Boston Grammar School
Lincolnshire
- Bye
1261 Stanground College
Peterborough
9-1 Haven High Technology College
Boston
25.09.07
1262 Jack Hunt School
Peterborough
0-7 Knights Templar School
Baldock
22.09.07
1263 St Guthlac School
Peterborough
0-1 City of Ely Community College
Cambridgeshire
18.09.07
1264 Gleed Boys School
Spalding
- Team Z
1265 Neale Wade Community College
March
1-2 Robert Manning Technology College
Bourne
25.09.07
1266 Cromwell Community College
Chatteris
0-5 Stratton Upper School
Biggleswade
20.09.07
1267 St Ivo School
Huntingdon **
- Northampton Academy
Northamptonshire
1268 Sir Harry Smith Community College
Peterborough
- Bye
1269 Arthur Mellows Village College
Peterborough
4-2 Sandy Upper School
Bedfordshire
02.10.07
1270 Lord Grey School
Milton Keynes
13-0 Roade School
Northampton
02.10.07
1271 Ousedale School
Milton Keynes
6-1 Queensbury School
Dunstable
24.09.07
1272 Kingsbrook School
Milton Keynes
- Team Z
1273 Cottesloe School
Leighton Buzzard
0-10 Northampton School for Boys
Northamptonshire
24.09.07
1274 Overstone Park School
Northampton
0-14 Stantonbury Campus
Milton Keynes
18.09.07
1275 Duston School
Northampton
8-0 Sir Frank Markham Community School
Milton Keynes
18.09.07
1276 Campion School
Northampton
- Bye
1277 Icknield High School
Luton
2-1 Parmiter’s School
Watford
03.10.07
1278 Sir William Ramsey School
High Wycombe
- Ashlyns School
Berkhamsted **
1279 Kings Langley School
Hertfordshire
0-5 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
25.09.07
1280 Ashcroft High School
Luton
- Team Z
1281 Sharnbrook Upper School
Bedford
2-5 Nobel School
Stevenage
20.09.07
1282 Freman College
Buntingford
2-0 Samuel Whitbread Community College
Shefford
20.09.07
1283 Barclay School
Stevenage
1-0 Wootton Upper School
Bedfordshire
1284 Monks Walk School
Welwyn Garden City
- Bye
1285 Biddenham Upper School
Bedford
1-0 Thomas Alleyne School
Stevenage
22.09.07
1286 Marlborough School
St Albans
- Lealands High School
Luton **
1287 Harlington Upper School
Dunstable
2-1 Richard Hale School
Hertford
18.09.07
1288 Cardinal Newman School
Luton
- Team Z
1289 Leventhorpe School
Sawbridgeworth
1-5 Warren Comprehensive School
Dagenham
03.10.07
1290 West Hatch High School
Chigwell
5-1 Turnford School
Cheshunt
19.09.07
1291 Mount Grace School
Potters Bar
1-6 Caterham High School
Ilford
20.09.07
1292 Brittons School
Rainham
- Bye
1293 Sheredes School
Hoddesdon
2-2
FT
2-2
AET
3-2
Pen
Rush Croft Sports College
Chingford
18.09.07
1294 Eastbrook Comprehensive School
Barking
4-0 Goffs School
Cheshunt
21.09.07
1295 Birchwood High School
Bishops Stortford
1-6 Kingsford Community School
East Ham
03.10.07
1296 Langdon School
East Ham
- Team Z
1297 Anglo European School
Ingatestone
1-5 Thurston Community College
Bury St Edmunds
24.09.07
1298 Stanway School
Colchester
2-3 Holywells High School
Ipswich
19.09.07
1299 John Bramston School
Witham
- Thurleston High School
Ipswich **
1300 County Upper School
Bury St Edmunds
- Bye
1301 Sudbury Upper School
Suffolk
5-1 Saffron Walden County High School
Essex
26.09.07
1302 Burnt Mill School
Harlow
1-0 Mildenhall College of Technology
Suffolk
25.09.07
1303 Wymondham College
Norfolk
1-7 Passmores School & Technology College
Harlow
20.09.07
1304 Aylsham High School
Norfolk
- Team Z
1305 Old Buckenham High School
Attleborough
0-1 Mark Hall Community School
Harlow
28.09.07
1306 King Edward VI School
Bury St Edmunds
0-2 Wymondham High School
Norfolk
17.09.07
1307 Stowmarket High School
Suffolk
1-3 Taverham High School
Norwich
20.09.07
1308 Sheringham High School
Norfolk
- Bye
1309 Thomas Mills High School
Framlingham
1-4 Great Yarmouth High School
Norfolk
20.09.07
1310 Sir John Leman High School
Beccles
7-1 Acle High School
Norfolk
27.09.07
1311 Sprowston High School
Norwich
1-0 Kirkley High School
Lowestoft
19.09.07
1312 Flegg High School
Great Yarmouth
- Team Z
1313 Diss High School
Norfolk
3-1 Denes High School
Lowestoft
19.09.07
1314 Thorpe St Andrew High School
Norwich
3-0 Bungay High School
Suffolk
19.09.07
1315 Kesgrave High School
Ipswich
5-0 Notre Dame High School
Norwich
21.09.07
1316 Chantry High School
Ipswich
- Bye
1317 Benjamin Britten High School
Lowestoft
1-3 Cliff Park High School
Great Yarmouth
22.09.07
1318 Stoke High School
Ipswich
0-1 Hellesdon High School
Norwich
19.09.07
1319 Northgate High School
Ipswich
0-1 Plume School
Malden
25.09.07
1320 Westbourne High School
Ipswich
- Team Z
1321 Brentwood School
Essex
- Copleston High School
Ipswich **
1322 Mossbourne Community Academy
London E5
3-1 Abbs Cross School
Hornchurch
20.09.07
1323 Bow School
London E3
3-0 Stewards School
Harlow
18.09.09
1324 Rokeby School
Stratford
- Bye
1325 Bexley Business Academy
Erith
1-1
FT
1-1
AET
5-4
Pen
Westcliff High School for Boys
Westcliff on Sea
22.09.07
1326 Gable Hall School
Corringham
2-3 Kemnal Technology College
Sidcup
18.09.07
1327 Chafford School
Rainham
1-0 St John’s RC Comprehensive School
Gravesend
22.09.07
1328 Cumberland School Sports College
Newham
- Team Z
1329 Temple School
Rochester
5-11 Barking Abbey School
Essex
17.09.07
1330 Northfleet School for Boys
Kent **
- King John School
Benfleet
1331 Chalvedon School
Pitsea
4-4
FT
5-4
AET
St Columba’s RC Boys’ School
Bexley
20.09.07
1332 Brampton Manor School
Newham
- Bye
1333 Borden Grammar School
Sittingbourne
1-0 All Saints RC Comprehensive School
Dagenham
22.09.07
1334 Hurstmere School
Sidcup
1-1
FT
1-2
AET
Shoeburyness High School
Essex
19.09.07
1335 William Edwards Sports College
Grays
4-1 Fulston Manor School
Sittingbourne
19.09.07
1336 Eastlea Community School
Canning Town
- Team Z
1337 Harvey Grammar School
Folkestone
1-5 Roding Valley School
Loughton
17.09.07
1338 Royal Docks Community School
Canning Town
1-8 Ravens Wood School
Bromley
25.09.07
1339 Meopham Secondary School
Gravesend
5-1 Cardinal Pole RC School
London E9
19.09.07
1340 Lammas School
Leyton
- Bye
1341 Ravensbourne School
Bromley
7-3 Jo Richardson Community School
Dagenham
18.09.07
1342 Howard School
Gillingham
0-1 James Hornsby School
Laindon
21.09.07
1343 St Bonaventure’s RC School
Newham
11-0 Langdon Park School
London E14
21.09.07
1344 Hackney Free & Parochial School
London E9
- Team Z
1345 Darrick Wood School
Orpington
3-1 George Green School
London E14
27.09.07
1346 Erith School
Kent
3-1 Thomas Tallis School
London SE3
19.09.07
1347 St Thomas More RC School
London SE9 **
- Minster College
Sheerness
1348 Forest Hill School
London SE23
- Bye
1349 Bexley Grammar School
Kent
- City of London Academy
London SE1 **
1350 Blackheath Bluecoat School
London SE3
- Priory Sports College
Orpington **
1351 Crofton School
London SE4
3-6 Herne Bay High Sports College
Kent
26.09.07
1352 St Matthew Academy
London SE3
- Team Z
1353 Rainham Mark Grammar School
Gillingham
2-3 Kingsdale School
London SE21
03.10.07
1354 Coopers School
Chislehurst
5-2 Sacred Heart RC Secondary School
London SE5
20.09.07
1355 Lilian Baylis Technology College
London SE11
0-1 Bexleyheath School
Kent
22.09.07
1356 Walworth Academy
London SE1
- Bye
1357 Chatham Grammar School for Boys
Kent
4-5 St Paul’s Academy
London SE2
25.09.07
1358 Eltham Green School
London SE9
0-1 Kelsey Park School for Boys
Beckenham
19.09.07
1359 Geoffrey Chaucer Technology College
London SE1
1-4 Haberdashers’ Aske’s Knights Academy
Bromley
18.09.07
1360 St Simon Stock School
Maidstone
- Team Z
1361 Bishop Justus CE School
Bromley
6-4 Academy at Peckham
London SE15
05.10.07
1362 Dover Grammar School for Boys
Kent
2-6 Sedgehill School
London SE6
09.10.07
1363 London Nautical School
London SE1 **
- Wilmington Grammar School for Boys
Dartford
1364 Aylesford School Sports College
Kent
8-3 Warwick School for Boys
Walthamstow
01.10.07
1365 Maplesden Noakes School
Maidstone
- Bacons College
London SE16 **
1366 Selsdon High School
Croydon
2-6 Astor of Hever Community School
Maidstone
24.09.07
1367 Hayesbrook School
Tonbridge
2-8 Ashburton Comprehensive School
Croydon
18.10.07
1368 Howard of Effingham School
Effingham
- Team Z
1369 Whitgift School
Croydon
2-2
FT
2-2
AET
3-4
Pen
Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
1370 St Richard’s Catholic College
Bexhill on Sea
- Archbishop Lanfranc School
Croydon **
1371 St Andrew’s CE High School
Croydon
2-9 William Parker Sports College
Hastings
20.09.07
1372 Ratton School
Eastbourne
- Bye
1373 Purbrook Park School
Waterlooville
3-2 Bexhill High School
Sussex
13.09.07
1374 Hamble Community Sports College
Southampton
2-4 St Bede’s School
Hailsham
27.09.07
1375 Wyvern Technology College
Eastleigh
3-4 Beacons Community College
Crowborough
27.09.07
1376 Tideway Community School
Newhaven
- Team Z
1377 Dorothy Stringer High School
Brighton
2-3 Wildern School
Southampton
02.10.07
1378 Hounsdown School
Southampton
1-0 Midhurst Grammar School
Sussex
02.10.07
1379 Redbridge Community School
Southampton
0-1 Hove Park School
Brighton
20.09.07
1380 Felpham Community College
Bognor Regis
- Bye
1381 Toynbee School Sports College
Chandlers Ford
4-3 Kings Manor Community College
Shoreham By Sea
25.09.07
1382 Warden Park School
Haywards Heath
8-0 Cornwallis School
Maidstone
21.09.07
1383 Ardingly College
Haywards Heath
4-1 Sandown High School
Isle of Wight
27.09.07
1384 Chichester High School for Boys
Sussex
- Team Z
1385 Truro School
Cornwall
1-6 Eggbuckland Community College
Plymouth
24.09.07
1386 Great Torrington School
Torrington
10-0 Launceston College
Cornwall
02.10.07
1387 Torquay Boys Grammar School
Devon
3-2 Saltash Community College
Cornwall
22.09.07
1388 Wadebridge School
Cornwall
- Bye
1389 Ladymead Community School
Taunton
1-0 ISCA College of Arts & Media
Exeter
22.09.07
1390 Ivybridge Community College
Plymouth
5-2 King Alfred School
Burnham on Sea
26.09.07
1391 Crispin School
Street
2-6 Pilton Community College
Barnstaple
20.09.07
1392 Braunton School
Devon
- Team Z
1393 Worle Community College
Weston super Mare
5-2 Stoke Damerel Community College
Plymouth
20.09.07
1394 South Dartmoor Community College
Ashburton
- West Somerset Community College
Minehead **
19.09.07
1395 Wyvern School
Weston super Mare
- Exmouth Community College
Devon **
1396 West Exe Technology College
Exeter
- Bye
1397 St Peter’s CE High School
Exeter
6-1 Bucklers Mead Community School
Yeovil
19.09.07
1398 Westfield Community School
Yeovil
0-1 Gillingham School
Dorset
24.09.07
1399 King Arthur’s Community School
Wincanton
6-3 Wey Valley Sports College
Weymouth
13.09.07
1400 Frome Community College
Somerset
- Team Z
1401 Queen Elizabeth’s School
Wimborne Minster
8-0 Devizes School
Wiltshire
20.09.07
1402 Twynham School
Christchurch
1-9 Kingdown Community School
Warminster
22.09.07
1403 Headlands School
Swindon
0-1 John Hanson Community School
Andover
19.09.07
1404 Poole High School
Dorset
- Bye
1405 Park House Sports College
Newbury
1-0 Highcliffe School
Christchurch
24.09.07
1406 Corfe Hills School
Broadstone
4-2 Sheldon School
Chippenham
24.09.07
1407 Malmesbury School
Wiltshire
5-2 St Peter’s School
Bournemouth
22.09.07
1408 Winton Arts & Media College
Bournemouth
4-0 Wyvern College
Salisbury
22.09.07
1409 Kingsdown School
Swindon
6-2 Beechen Cliff School
Bath
28.09.07
1410 Stanchester Community School
Stoke sub Hamdon
- Bournemouth School
Dorset **
1411 Thomas Hardye School
Dorchester
2-4 St Joseph’s Catholic College
Swindon
21.09.07
1412 Clevedon Community School
Somerset
- Bye
1413 Churchill School
Bristol **
- Greendown Community School
Swindon
1414 Nova Hreod School
Swindon
6-3 Wellsway School
Bristol
18.09.07
1415 Dorcan Technology College
Swindon
1-2 Chew Valley School
Bristol
27.09.07
1416 Gordano School
Portishead
1-3 Mangotsfield School
Bristol
26.09.07
1417 Norton Hill School
Bath
2-3 Wyedean School
Chepstow
18.09.07
1418 Broadlands School
Bristol
1-0 Dene Magna School
Mitcheldean
20.09.07
1419 St Mary Redcliffe & Temple School
Bristol
3-1 Burford School
Oxfordshire
20.09.07
1420 St Bede’s Catholic College
Bristol
4-2 Nailsea School
Somerset
20.09.07
1421 St Mary’s RC High School
Hereford
13-0 Heywood Community School
Cinderford
26.09.07
1422 Whitecross School
Lydney
3-1 John Kyrle High School
Ross on Wye
29.09.07
1423 Wyebridge Sports College
Hereford
5-0 Grange School & Sports College
Bristol
18.09.07
1424 City Academy
Bristol
- Team Z
1425 Tewkesbury School
Gloucestershire **
- Whitecross High School
Hereford
1426 Aylestone School
Hereford **
- Kingsfield School
Bristol
25.09.07
1427 Chipping Sodbury School
Bristol
1-0 Wood Green School
Witney
25.09.07
1428 Downend Technology College
Bristol
- Bye
1429 Winchcombe School
Gloucestershire
0-2 Carterton Community College
Oxfordshire
20.09.07
1430 St Birinus School
Didcot
2-4 Hanham High School
Bristol
25.09.07
1431 Cirencester Kingshill School
Gloucestershire
3-1 Evesham High School
Worcestershire
20.09.07
1432 Somervale School
Bath
- Team Z
1433 Prince Henry’s High School
Evesham
2-0 Newent Community School
Gloucestershire
20.09.07
1434 Trinity High School
Redditch
3-3
FT
5-4
AET
Farmors School
Fairford
19.09.07
1435 Marling School
Stroud
4-2 North Bromsgrove High School
Worcestershire
02.10.07
1436 Beaufort Community School
Gloucester
- Bye
1437 Rednock School
Dursley
2-1 Minster College
Leominster
26.09.07
1438 Arrow Vale Community High School
Redditch
8-1 Thomas Keble School
Stroud
21.09.07
1439 Bewdley Community School
Worcestershire
2-1 Brockworth Enterprise School
Gloucester
27.09.07
1440 Severn Vale School
Gloucester
- Team Z
1441 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
5-0 Cleeve School
Cheltenham
24.09.07
1442 Churchdown School
Gloucester
7-0 Stourport-on-Severn High School
Worcestershire
19.09.07
1443 Baxter College
Kidderminster
1-5 Cotswold School
Cheltenham
19.09.07
1444 Withywood School
Bristol
- Bye
1445 St Michael’s CE Business College
Rowley Regis
3-2 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
28.09.07
1446 Lord Silkin School
Stirchley
3-3
FT
4-4
AET
4-2
Pen
Bristnall Hall Technology College
Oldbury
01.10.07
1447 Haybridge High School
Stourbridge
3-2 Church Stretton School
Shropshire
03.10.07
1448 Oldbury Wells School
Bridgnorth
- Team Z
1449 Warriner School
Bloxham
0-2 Woodlands School & Sports College
Coventry
24.09.07
1450 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
4-5 Banbury School
Oxfordshire
20.09.07
1451 Kingsley College
Redditch
5-3 (aet) Lyng Hall School
Coventry
24.09.07
1452 Chipping Norton School
Oxfordshire
- Bye
1453 Bicester Community College
Oxfordshire
1-0 Waddesdon CE School
Aylesbury
03.10.07
1454 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
4-1 Icknield Community College
Watlington
09.10.07
1455 North Oxfordshire Academy
Banbury
1-4 Caludon Castle School
Coventry
20.09.07
1456 Marlborough School
Woodstock
- Team Z
1457 Oxford Community School
Oxfordshire
3-0 Grange School
Aylesbury
25.09.07
1458 Cheney School
Oxford
1-0 Beaconsfield School
Buckinghamshire
1459 Lord William’s School
Thame
1-0 Amersham School
Buckinghamshire
11.10.07
1460 Gosford Hill School
Oxford
- Bye
1461 Dr Challenor’s Grammar School
Amersham
7-0 Wallingford School
Oxfordshire
25.09.07
1462 Peers School
Oxford
1-4 Prospect College
Reading
20.09.07
1463 Mandeville School
Aylesbury
- Wheatley Park School
Oxford **
1464 Windsor Boys School
Berkshire
- Team Z
1465 John Hampden Grammar School
High Wycombe
3-2 St Gregory the Great RC School
Oxford
20.09.07
1466 Cherwell School
Oxford
4-1 Langleywood School
Langley
19.09.07
1467 John Madejski Academy
Reading
0-12 Longford Community School
Feltham
18.09.07
1468 Kennet School
Thatcham **
- Brighton Hill Community School
Basingstoke
1469 Wye Valley School
Bourne End
2-6 Waingels College
Reading
18.09.07
1470 Bulmershe School
Reading
2-8 JFS School
Harrow
25.09.07
1471 St Mark’s Catholic School
Hounslow
1-0 Denefield School
Reading
21.09.07
1472 Maiden Erlegh School
Reading
- Team Z
1473 Charters School & Sports College
Ascot
1-7 Tomlinscote School
Frimley
20.09.07
1474 Harefield Academy
Middlesex
6-0 Little Heath School
Reading
20.09.07
1475 Chiswick Community School
Middlesex
6-2 Hinchley Wood School
Esher
28.09.07
1476 Hurlingham & Chelsea School
London SW6
- Bye
1477 Hertswood School
Borehamwood
8-1 Holloway School
London N7
24.09.07
1478 Haverstock School
London NW3
0-1 Hemel Hempstead School
Hertfordshire
22.09.07
1479 Westminster Academy
London NW1
- Cavendish School
Hemel Hempstead **
1480 Astley Cooper School
Hemel Hempstead
- Team Z
1481 St Clement Danes School
Rickmansworth
0-1 Finchley Catholic High School
Middlesex
25.09.07
1482 St Thomas More Sports College
Wood Green
3-1 Sir John Lawes School
Harpenden
18.09.07
1483 Queens School
Watford
1-3 St Ignatius College
Enfield
20.09.07
1484 Parkview Academy
Tottenham
- Bye
1485 Copland Community School
Wembley
1-0 Longdean School
Hemel Hempstead
21.09.07
1486 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
6-0 Islington Arts & Media School
London N4
03.10.07
1487 Stoke Newington School
London N16
3-0 Greig City Academy
Haringey
20.09.07
1488 Whitefield School
Cricklewood
- Team Z
1489 Matthew Arnold School
Staines
3-3
FT
3-3
AET
4-3
Pen
Holland Park School
London W8
01.10.07
1490 Battersea Technology College
London SW11
1-5 Queen Park Community School
Brent
03.10.07
1491 Glyn Technology School
Ewell
1-0 Stockwell Park High School
London SW9
20.09.07
1492 Carshalton Boys Sports College
Surrey
- Bye
1493 Hampton School
Middlesex
1-0 Gunnersbury RC Boys School
Brentford
04.10.07
1494 Westgate School
Slough
0-1 Collingwood College
Camberley
22.09.07
1495 West London Academy
Northolt
- Wilsons School
Wallington **
12.11.07
1496 Lambeth Academy
London SW4
- Team Z
1497 Furze Platt School
Maidenhead
1-4 Isleworth & Syon School
Middlesex
20.09.07
1498 Garth Hill College
Bracknell
3-1 Glenthorne High School
Sutton
05.10.07
1499 Forest School
Winnersh
0-0
FT
2-0
AET
Hollyfield School
Surbiton
20.09.07
1500 Richard Challenor School
New Malden
- Bye
1501 Southborough School
Surbiton
1-1
FT
1-1
AET
2-1
Pen
St Bernard’s Catholic Grammar School
Slough
20.09.07
1502 Easthampstead Park School
Bracknell
2-6 Raynes Park High School
Merton
25.09.07
1503 Harris Academy Merton
Mitcham
- Ernest Bevin College
London SW17 **
1504 Westminster City School
London SW1
- Team Z
1505 Esher CE High School
Surrey
1-10 Bohunt School
Liphook
19.09.07
1506 Costello Technology College
Basingstoke
2-3 Durrington High School
Worthing
25.09.07
1507 Fort Hill Community School
Basingstoke
0-1 Bognor Regis Community College
Sussex
03.10.07
1508 Hazelwick School
Crawley
- Bye
1509 Rutlish School
Merton
6-0 Cardinal Newman Catholic School
Hove
25.09.07
1510 Bishop Luffa School
Chichester
1-3 Mountbatten School
Romsey
17.09.07
1511 Steyning Grammar School
Sussex
1-1
FT
1-1
AET
3-1
Pen
Winston Churchill School
Woking
22.09.07
1512 Thomas Bennett Community College
Crawley
- Team Z

** Denotes winners of match decided on the toss of a coin after failing to play by the deadline date

 

Show ROUND TWO RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 13 October 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001 Prudhoe County High School
Northumberland
1-0 Walker Technology College
Newcastle-upon-Tyne
06.11.07
2002 Hebburn Comprehensive School
Durham
8-0 Seaton Burn College
Newcastle-upon-Tyne
17.10.07
2003 Cramlington High School
Northumberland
0-3 St Aidan’s Catholic School
Sunderland
15.10.07
2004 St Thomas More School
North Shields
5-3 St Cuthbert’s High School
Newcastle-upon-Tyne
17.10.07
2005 Whickham School & Sports College
Gateshead **
- Monkseaton High School
Whitley Bay
2006 William Howard School
Brampton
1-3 Park View Community School
Chester-le-Street
2007 St Bede’s RC School
Lanchester
0-2 Dyke House School
Hartlepool
06.11.07
2008 Egglescliffe School
Stockton-on-Tees
5-3 Longfield School
Darlington
19.10.07
2009 Rossett School
Harrogate
1-0 Allertonshire School
Northallerton
13.10.07
2010 George Pindar Community School
Scarborough
1-6 Conyers School
Stockton-on-Tees
10.10.07
2011 Tadcaster Grammar School
North Yorkshire
3-2 St Aidan’s CE High School
Harrogate
15.10.07
2012 Laurence Jackson School
Guisborough
2-0 Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees
09.10.07
2013 Biddick School & Sports College
Washington
1-2 Acklam Grange School
Middlesbrough
17.10.07
2014 All Saints RC High School
York
6-3 Eston Park School
Middlesbrough
16.10.07
2015 Macmillan Academy
Middlesbrough
0-10 Joseph Rowntree School
York
30.10.07
2016 Stokesley School
North Yorkshire
1-0 Ormesby School
Middlesbrough
2017 Bridlington School Sports College
Humberside
1-6 Winifred Holtby School
Hull
15.10.07
2018 South Holderness School
Hull
0-1 Headlands School
Bridlington
13.10.07
2019 Minsthorpe Community College
Pontefract
6-3 Hessle High School
Humberside
15.10.07
2020 St Wilfrid’s Catholic High School
Pontefract
0-6 Wolfreton School
Hull
11.10.07
2021 Woodkirk High Science School
Wakefield
2-3 Malet Lambert School
Hull
08.10.07
2022 Allerton Grange School
Leeds
0-1 Hereford Technology School
Grimsby
31.10.07
2023 Harper Green School
Bolton **
- Oakbank School
Keighley
2024 Ossett High School
West Yorkshire
10-1 Beckfoot School
Bingley
17.10.07
2025 Wingfield School
Rotherham
4-4
FT
7-6
AET
Garforth Community College
Leeds
16.10.07
2026 Ecclesfield School
Sheffield
2-3 Hanson School
Bradford
28.10.07
2027 Kingstone School
Barnsley
3-1 Chaucer School
Sheffield
10.10.07
2028 Priory School & Sports College
Barnsley
2-3 Tong School
Bradford
09.10.07
2029 Aston Comprehensive School
Sheffield
6-7 Bradfield School
Sheffield
20.10.07
2030 Hinde House School
Sheffield
1-2 Oakwood School
Rotherham
10.10.07
2031 Penistone Grammar School
Sheffield
5-0 Spen Valley Sports College
Liversedge
18.10.07
2032 Silverdale School
Sheffield
3-1 Mirfield Free Grammar School
West Yorkshire
18.10.07
2033 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
4-6 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
15.10.07
2034 Hemsworth Arts & Community College
West Yorkshire
6-3 Winterhill School
Rotherham
03.10.07
2035 Humberston School
Grimsby
4-1 Hungerhill School
Doncaster
11.10.07
2036 McAuley Catholic High School
Doncaster
0-6 All Saints RC High School
Sheffield
08.10.07
2037 Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire
- Trinity Academy
Doncaster **
2038 Edlington School
Doncaster **
- St Clement’s College
Skegness
2039 Caistor Grammar School
Lincolnshire
1-0 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
2040 Campsmount Technology College
Doncaster
3-4 Skegness Grammar School
Lincolnshire
10.10.07
2041 Serlby Park School
Bircotes
3-1 Ridgewood High School
Doncaster
15.10.07
2042 Brunts School
Mansfield
7-1 Castle Hills Arts College
Gainsborough
11.10.07
2043 Valley School
Worksop
8-3 Garibaldi College
Mansfield
15.10.07
2044 Priory LSST
Lincoln
2-1 Yarborough School
Lincoln
16.11.07
2045 Joseph Whitaker School
Mansfield
9-1 Shirebrook School
Mansfield
16.10.07
2046 Tupton Hall School
Chesterfield
3-3
FT
3-4
AET
Tibshelf Community School
Alfreton
30.10.07
2047 Djanogly City Academy
Nottingham
3-4 Frederick Gent School
Alfreton
12.10.07
2048 Becket School
Nottingham
1-4 Eckington School
Sheffield
16.10.07
2049 Colonel Frank Seely School
Nottingham
5-2 West Park Community School
Derby
30.10.07
2050 Netherthorpe School
Chesterfield
1-0 John Flamsteed Community School
Denby
19.10.07
2051 Garendon High School
Loughborough
5-0 Woodbrook Vale High School
Loughborough
09.10.07
2052 Long Eaton School
Nottingham
1-7 Heritage Community School
Chesterfield
18.10.07
2053 Kibworth High School
Kibworth Beauchamp
0-2 Newbold Community School
Chesterfield
09.10.09
2054 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
5-0 Swanwick Hall School
Alfreton
11.10.07
2055 Brooke Weston City Technology College
Corby
3-1 John Port School
Derby
11.10.07
2056 Corby Community College
Northamptonshire
1-0 Redmoor High School
Hinckley
13.10.07
2057 Montsaye Community College
Kettering
5-2 Bishop Stopford School
Kettering
10.10.07
2058 Lodge Park Technology College
Corby
3-0 Wrenn School
Wellingborough
13.10.07
2059 Deepings School
Peterborough
1-0 Central Technology & Sports College
Grantham
30.10.07
2060 King’s School
Grantham
0-7 Bourne Grammar School
Lincolnshire
08.10.07
2061 Heathfield High School
Barwell
- Huxlow Science College
Irthlingborough **
2062 Alderman Smith School
Nuneaton
0-4 Hartshill School
Nuneaton
17.10.07
2063 St Thomas More School
Nuneaton
1-5 Kenilworth School
Warwickshire
20.10.07
2064 Henley-in-Arden High School
Warwickshire **
- St Peter’s RC High School
Solihull
16.10.07
2065 Cockermouth School
Cumbria
8-2 St Benedict’s Catholic High School
Whitehaven
10.10.07
2066 St Aidan’s County High School
Carlisle
1-0 Stainburn School & Science College
Workington
13.10.07
2067 Nelson Thomlinson School
Wigton
4-1 Whitehaven School
Cumbria
09.10.07
2068 Ripley St Thomas CE High School
Lancaster **
- Caldew School
Carlisle
2069 Montgomery High School
Blackpool
2-1 Parkview School
Barrow-in-Furness
15.10.07
2070 St Bernard’s Catholic High School
Barrow-in-Furness
0-3 Queen Katherine School
Kendal
03.10.07
2071 Darwen Vale High School
Darwen
5-1 Queen Elizabeth’s Grammar School
Blackburn
11.10.07
2072 Castlebrook High School
Bury
1-0 St Michael’s CE High School
Chorley
10.10.07
2073 Ribblesdale High Technology College
Clitheroe
1-4 Bowland High School
Clitheroe
17.10.07
2074 Alder Grange High School
Rossendale
0-1 Unity College
Burnley
13.10.07
2075 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
5-3 Fearns Community Sports College
Bacup
14.10.07
2076 Bury Grammar School
Greater Manchester
1-3 St Augustine’s School
Clitheroe
10.10.07
2077 Clitheroe Royal Grammar School
Lancashire
1-2 Shelley College
Huddersfield
08.10.07
2078 Crompton House School
Oldham
2-4 Moorhead Sports College
Accrington
15.10.07
2079 Leyland St Mary’s Technology College
Leyland
2-1 Radclyffe School
Oldham
17.10.07
2080 Salendine Nook High School
Huddersfield
5-1 Derby High School
Bury
16.10.07
2081 St Bede’s Catholic High School
Ormskirk
0-1 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
12.10.07
2082 St Philip Howard Sports College
Glossop
3-0 Our Lady’s RC High School
Oldham
08.10.07
2083 St Joseph’s Sports College
Bolton
0-1 St Ambrose Barlow School
Bootle
10.10.07
2084 All Saints RC High School
Kirkby
1-0 Hathershaw College of Technology
Oldham
13.10.07
2085 Savio High School
Bootle
0-1 Alsop High School
Liverpool
13.10.07
2086 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool **
- Swinton High School
Manchester
2087 Manchester Grammar School
Greater Manchester
0-3 Maghull High School
Liverpool
15.10.07
2088 Audenshaw School
Manchester
8-1 Middleton Technology School
Manchester
10.10.07
2089 St Francis Xavier College
Liverpool
3-1 Barlow RC High School
Manchester
11.10.07
2090 Blue Coat School
Liverpool
0-8 St Thomas More RC College
Manchester
16.10.07
2091 St Margaret’s CE High School
Liverpool
3-0 Range High School
Liverpool
17.10.07
2092 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
5-1 Chorlton High School
Manchester
29.10.07
2093 Halewood College
Liverpool
4-0 West Derby Comprehensive School
Liverpool
13.10.07
2094 Mosslands School
Wirral
11-0 Abraham Moss High School
Manchester
18.10.07
2095 Wright Robinson Sports College
Manchester
4-1 Reddish Vale Technology College
Stockport
01.11.07
2096 All Hallows High School
Macclesfield
- Our Lady’s RC High School
Manchester **
2097 Cardinal Langley RC High School
Manchester
7-2 Egerton Park Arts College
Manchester
31.10.07
2098 Christleton High School
Chester
5-2 Wellacre Technology College
Manchester
10.10.07
2099 Whitby High School
Ellesmere Port
3-4 St Monica’s High School
Manchester
03.10.07
2100 St Antony’s RC College
Urmston
0-1 St Matthew’s RC High School
Manchester
13.10.07
2101 Culcheth School
Warrington
4-3 MIddlewich High School
Cheshire
04.10.07
2102 Great Sankey High School
Warrington
3-0 Priestnall School
Stockport
30.10.07
2103 St Peter & Paul Catholic College
Widnes
1-0 Poynton High School
Cheshire
11.10.07
2104 Astley Sports College
Dukinfield
5-1 Salford City Academy
Greater Manchester
11.10.07
2105 Abraham Guest Sports College
Orrell
2-2
FT
2-2
AET
2-4
Pen
Longdendale Community Language College
Hyde
10.10.07
2106 Sale Grammar School
Greater Manchester
6-2 Blessed Thomas Holford College
Altrincham
02.10.07
2107 Wilmslow High School
Cheshire
10-1 Blurton High School
Stoke on Trent
31.10.07
2108 Cheadle High School
Staffordshire
0-5 Upton by Chester County High School
Chester
06.10.07
2109 Hartford High School
Northwich
2-2
FT
4-2
AET
St Margaret Ward Catholic School
Stoke-on-Trent
17.10.07
2110 Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent
2-0 Wolstanton High School
Newcastle-under-Lyme
09.10.07
2111 Painsley Catholic High School
Stoke-on-Trent
- Tytherington High School
Macclesfield **
2112 Sir William Stanier Community School
Crewe
5-4 Sir John Talbot’s School
Whitchurch
14.10.07
2113 Bishop Heber High School
Malpas
0-3 Sir Graham Balfour School
Stafford
17.10.07
2114 Thomas Telford School
Telford
6-1 Meole Brace School
Shrewsbury
08.11.07
2115 Belvidere School
Shrewsbury
1-3 Grove School
Market Drayton
11.10.07
2116 Walton High School
Stafford **
- Lakelands School & Sports College
Ellesmere
2117 Hadley Learning Community School
Telford
0-1 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
13.10.07
2118 Charlton School
Telford
1-1
FT
1-2
AET
Marches School & Technology College
Oswestry
18.10.07
2119 Northicote High School
Wolverhampton
0-5 Cheslyn Hay Community High School
Cannock
15.10.07
2120 Sheldon Heath Community School
Birmingham
2-1 Menzies High Science College
West Bromwich
15.10.07
2121 Codsall Community High School
Wolverhampton
3-2 Kingsmead Technology College
Cannock
17.10.07
2122 Barr Beacon Language College
Walsall
- Four Dwellings High School
Birmingham **
2123 Great Barr School
Birmingham
2-7 Lancaster School
Leicester
18.10.07
2124 Coseley School & Sports College
Bilston
5-1 Shelfield Sports & Community College
Walsall
17.10.07
2125 Plantsbrook School
Sutton Coldfield **
- King Edward VI High School
Stafford
2126 High Arcal School
Dudley
3-5 Oldbury College of Sport
West Midlands
22.10.07
2127 North Leamington School
Leamington Spa
3-0 Wilnecote High School
Tamworth
11.10.07
2128 Myton School
Warwick
0-1 Paulet High School
Burton on Trent
13.10.07
2129 King Edward VII High School
Kings Lynn
4-1 St George’s College of Technology
Sleaford
15.10.07
2130 Carre’s Grammar School
Sleaford
8-0 Boston Grammar School
Lincolnshire
10.10.07
2131 Stanground College
Peterborough
2-2
FT
2-2
AET
1-3
Pen
Knights Templar School
Baldock
09.10.07
2132 City of Ely Community College
Cambridgeshire
7-4 Gleed Boys School
Spalding
09.10.07
2133 Robert Manning Technology College
Bourne
1-4 Stratton Upper School
Biggleswade
10.10.07
2134 St Ivo School
Huntingdon
9-0 Sir Harry Smith Community College
Peterborough
13.10.07
2135 Arthur Mellows Village College
Peterborough
5-1 Lord Grey School
Milton Keynes
18.10.07
2136 Ousedale School
Milton Keynes
9-2 Kingsbrook School
Milton Keynes
16.10.07
2137 Northampton School for Boys
Northamptonshire
9-0 Stantonbury Campus
Milton Keynes
19.10.07
2138 Duston School
Northampton
1-2 Campion School
Northampton
11.10.07
2139 Icknield High School
Luton **
- Ashlyns School
Berkhamsted
2140 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
4-1 Ashcroft High School
Luton
16.10.07
2141 Nobel School
Stevenage
9-0 Freman College
Buntingford
12.10.07
2142 Barclay School
Stevenage
1-0 Monks Walk School
Welwyn Garden City
2143 Biddenham Upper School
Bedford
8-2 Lealands High School
Luton
13.10.07
2144 Harlington Upper School
Dunstable
0-2 Cardinal Newman School
Luton
09.10.07
2145 Warren Comprehensive School
Dagenham
3-1 West Hatch High School
Chigwell
18.10.07
2146 Caterham High School
Ilford
1-0 Brittons School
Rainham
01.10.07
2147 Sheredes School
Hoddesdon
1-10 Eastbrook Comprehensive School
Barking
09.10.07
2148 Kingsford Community School
East Ham
0-5 Langdon School
East Ham
17.10.07
2149 Thurston Community College
Bury St Edmunds
3-0 Holywells High School
Ipswich
11.10.07
2150 Thurleston High School
Ipswich
0-1 County Upper School
Bury St Edmunds
07.11.07
2151 Sudbury Upper School
Suffolk
2-4 Burnt Mill School
Harlow
23.10.07
2152 Passmores School & Technology College
Harlow
13-1 Aylsham High School
Norfolk
05.10.07
2153 Mark Hall Community School
Harlow
3-0 Wymondham High School
Norfolk
08.10.07
2154 Taverham High School
Norwich
7-0 Sheringham High School
Norfolk
03.10.07
2155 Great Yarmouth High School
Norfolk
6-3 Sir John Leman High School
Beccles
11.10.07
2156 Sprowston High School
Norwich
5-1 Flegg High School
Great Yarmouth
15.10.07
2157 Diss High School
Norfolk
1-0 Thorpe St Andrew High School
Norwich
11.10.07
2158 Kesgrave High School
Ipswich
9-0 Chantry High School
Ipswich
16.10.07
2159 Cliff Park High School
Great Yarmouth
5-1 Hellesdon High School
Norwich
13.10.07
2160 Plume School
Malden
6-3 Westbourne High School
Ipswich
10.10.07
2161 Copleston High School
Ipswich
0-1 Mossbourne Community Academy
London E5
13.10.07
2162 Bow School
London E3
8-1 Rokeby School
Stratford
10.10.07
2163 Bexley Business Academy
Erith
1-5 Kemnal Technology College
Sidcup
15.10.07
2164 Chafford School
Rainham
3-1 Cumberland School Sports College
Newham
18.10.07
2165 Barking Abbey School
Essex
1-2 Northfleet School for Boys
Kent
08.11.07
2166 Chalvedon School
Pitsea
6-0 Brampton Manor School
Newham
18.10.07
2167 Borden Grammar School
Sittingbourne
10-3 Shoeburyness High School
Essex
15.10.07
2168 William Edwards Sports College
Grays
3-0 Eastlea Community School
Canning Town
15.10.07
2169 Roding Valley School
Loughton
1-6 Ravens Wood School
Bromley
05.10.07
2170 Meopham Secondary School
Gravesend
5-3 Lammas School
Leyton
09.10.07
2171 Ravensbourne School
Bromley
2-3 James Hornsby School
Laindon
09.10.07
2172 St Bonaventure’s RC School
Newham
1-0 Hackney Free & Parochial School
London E9
13.10.07
2173 Darrick Wood School
Orpington
0-5 Erith School
Kent
10.10.07
2174 St Thomas More RC School
London SE9
0-4 Forest Hill School
London SE23
04.11.07
2175 City of London Academy
London SE1
- Priory Sports College
Orpington **
2176 Herne Bay High Sports College
Kent
5-6 St Matthew Academy
London SE3
15.10.07
2177 Kingsdale School
London SE21
5-0 Coopers School
Chislehurst
30.10.07
2178 Bexleyheath School
Kent
9-2 Walworth Academy
London SE1
16.10.07
2179 St Paul’s Academy
London SE2
3-8 Kelsey Park School for Boys
Beckenham
08.10.07
2180 Haberdashers’ Aske’s Knights Academy
Bromley
1-0 St Simon Stock School
Maidstone
15.10.07
2181 Bishop Justus CE School
Bromley
1-4 Sedgehill School
London SE6
10.11.07
2182 London Nautical School
London SE1
- Aylesford School Sports College
Kent **
2183 Bacons College
London SE16
- Astor of Hever Community School
Maidstone **
2184 Ashburton Comprehensive School
Croydon
5-1 Howard of Effingham School
Effingham
13.11.07
2185 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
2-0 Archbishop Lanfranc School
Croydon
30.10.07
2186 William Parker Sports College
Hastings
10-1 Ratton School
Eastbourne
15.10.07
2187 Purbrook Park School
Waterlooville
1-2 St Bede’s School
Hailsham
09.10.07
2188 Beacons Community College
Crowborough
5-4 Tideway Community School
Newhaven
09.10.07
2189 Wildern School
Southampton
1-0 Hounsdown School
Southampton
30.10.07
2190 Hove Park School
Brighton
1-0 Felpham Community College
Bognor Regis
28.09.07
2191 Toynbee School Sports College
Chandlers Ford
0-2 Warden Park School
Haywards Heath
11.10.07
2192 Ardingly College
Haywards Heath
4-2 Chichester High School for Boys
Sussex
11.10.07
2193 Eggbuckland Community College
Plymouth
2-2
FT
2-2
AET
4-5
Pen
Great Torrington School
Torrington
16.10.07
2194 Torquay Boys Grammar School
Devon
1-0 Wadebridge School
Cornwall
2195 Ladymead Community School
Taunton
0-9 Ivybridge Community College
Plymouth
05.10.07
2196 Pilton Community College
Barnstaple
7-0 Braunton School
Devon
05.10.07
2197 Worle Community College
Weston super Mare
3-2 West Somerset Community College
Minehead
09.10.07
2198 Exmouth Community College
Devon
1-3 West Exe Technology College
Exeter
08.10.07
2199 St Peter’s CE High School
Exeter
1-2 Gillingham School
Dorset
17.10.07
2200 King Arthur’s Community School
Wincanton
5-2 Frome Community College
Somerset
18.10.07
2201 Queen Elizabeth’s School
Wimborne Minster
1-0 Kingdown Community School
Warminster
13.10.07
2202 John Hanson Community School
Andover
6-3 Poole High School
Dorset
17.10.07
2203 Park House Sports College
Newbury
5-0 Corfe Hills School
Broadstone
04.10.07
2204 Malmesbury School
Wiltshire
0-8 Winton Arts & Media College
Bournemouth
13.10.07
2205 Kingsdown School
Swindon
5-1 Bournemouth School
Dorset
09.10.07
2206 St Joseph’s Catholic College
Swindon
1-0 Clevedon Community School
Somerset
13.10.07
2207 Churchill School
Bristol
1-6 Nova Hreod School
Swindon
13.10.07
2208 Chew Valley School
Bristol
2-3 Mangotsfield School
Bristol
04.11/07
2209 Wyedean School
Chepstow
0-7 Broadlands School
Bristol
14.10.07
2210 St Mary Redcliffe & Temple School
Bristol
3-4 St Bede’s Catholic College
Bristol
17.10.07
2211 St Mary’s RC High School
Hereford
0-7 Whitecross School
Lydney
15.10.07
2212 Wyebridge Sports College
Hereford
3-2 City Academy
Bristol
16.10.07
2213 Tewkesbury School
Gloucestershire
2-3 Aylestone School
Hereford
12.10.07
2214 Chipping Sodbury School
Bristol
2-3 Downend Technology College
Bristol
17.10.07
2215 Carterton Community College
Oxfordshire
1-0 Hanham High School
Bristol
13.10.07
2216 Cirencester Kingshill School
Gloucestershire
1-0 Somervale School
Bath
10.10.07
2217 Prince Henry’s High School
Evesham
0-6 Trinity High School
Redditch
03.10.07
2218 Marling School
Stroud
1-0 Beaufort Community School
Gloucester
13.10.07
2219 Rednock School
Dursley
5-0 Arrow Vale Community High School
Redditch
01.11.07
2220 Bewdley Community School
Worcestershire **
- Severn Vale School
Gloucester
2221 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
2-3 Churchdown School
Gloucester
02.11.07
2222 Cotswold School
Cheltenham
0-2 Withywood School
Bristol
10.10.07
2223 St Michael’s CE Business College
Rowley Regis
5-3 Lord Silkin School
Stirchley
08.10.07
2224 Haybridge High School
Stourbridge
1-0 Oldbury Wells School
Bridgnorth
22.10.07
2225 Woodlands School & Sports College
Coventry
4-3 Banbury School
Oxfordshire
31.10.07
2226 Kingsley College
Redditch
6-1 Chipping Norton School
Oxfordshire
17.10.07
2227 Bicester Community College
Oxfordshire
6-2 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
2228 Caludon Castle School
Coventry
3-2 Marlborough School
Woodstock
11.10.07
2229 Oxford Community School
Oxfordshire **
- Cheney School
Oxford
2230 Lord William’s School
Thame
0-3 Gosford Hill School
Oxford
07.11.07
2231 Dr Challenor’s Grammar School
Amersham
3-4 Prospect College
Reading
28.10.07
2232 Wheatley Park School
Oxford
- Windsor Boys School
Berkshire **
2233 John Hampden Grammar School
High Wycombe
6-1 Cherwell School
Oxford
11.10.07
2234 Longford Community School
Feltham
3-1 Kennet School
Thatcham
09.10.07
2235 Waingels College
Reading
5-1 JFS School
Harrow
30.10.07
2236 St Mark’s Catholic School
Hounslow
4-1 Maiden Erlegh School
Reading
09.10.07
2237 Tomlinscote School
Frimley
8-8
FT
8-8
AET
7-6
Pen
Harefield Academy
Middlesex
15.10.07
2238 Chiswick Community School
Middlesex **
- Hurlingham & Chelsea School
London SW6
2239 Hertswood School
Borehamwood
4-2 Hemel Hempstead School
Hertfordshire
12.10.07
2240 Cavendish School
Hemel Hempstead
7-0 Astley Cooper School
Hemel Hempstead
10.10.07
2241 Finchley Catholic High School
Middlesex
2-1 St Thomas More Sports College
Wood Green
08.11.07
2242 St Ignatius College
Enfield
3-1 Parkview Academy
Tottenham
09.10.07
2243 Copland Community School
Wembley
2-2
FT
2-3
AET
John F Kennedy School
Hemel Hempstead
16.10.07
2244 Stoke Newington School
London N16
10-0 Whitefield School
Cricklewood
02.10.07
2245 Matthew Arnold School
Staines
4-3 Queen Park Community School
Brent
09.11.07
2246 Glyn Technology School
Ewell
4-0 Carshalton Boys Sports College
Surrey
10.10.07
2247 Hampton School
Middlesex
1-0 Collingwood College
Camberley
13.10.07
2248 Wilsons School
Wallington
3-0 Lambeth Academy
London SW4
13.11.07
2249 Isleworth & Syon School
Middlesex
1-0 Garth Hill College
Bracknell
13.10.07
2250 Forest School
Winnersh
4-2 Richard Challenor School
New Malden
10.10.07
2251 Southborough School
Surbiton
3-3
FT
3-5
AET
Raynes Park High School
Merton
16.10.07
2252 Ernest Bevin College
London SW17
1-0 Westminster City School
London SW1
13.10.07
2253 Bohunt School
Liphook
3-3 Durrington High School
Worthing
09.10.07
2255 Rutlish School
Merton
2-0 Mountbatten School
Romsey
09.10.07
2256 Steyning Grammar School
Sussex
2-1 Thomas Bennett Community College
Crawley
03.10.07

** Denotes match decided by the toss of a coin

 

Show ROUND THREE RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 10 November 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001 Prudhoe County High School
Northumberland
1-5 Hebburn Comprehensive School
Durham
3002 St Aidan’s Catholic School
Sunderland
4-1 St Thomas More School
North Shields
24.11.07
3003 Whickham School & Sports College
Gateshead **
- Park View Community School
Chester-le-Street
3004 Dyke House School
Hartlepool
7-1 Egglescliffe School
Stockton-on-Tees
15.11.07
3005 Rossett School
Harrogate
1-2 Conyers School
Stockton-on-Tees
05.11.07
3006 Tadcaster Grammar School
North Yorkshire
0-3 Laurence Jackson School
Guisborough
15.11.07
3007 Acklam Grange School
Middlesbrough
5-5
FT
5-5
AET
7-6
Pen
All Saints RC High School
York
11.11.07
3008 Joseph Rowntree School
York
4-1 Stokesley School
North Yorkshire
28.11.07
3009 Winifred Holtby School
Hull
5-4 Headlands School
Bridlington
31.10.07
3010 Minsthorpe Community College
Pontefract
0-5 Wolfreton School
Hull
09.11.07
3011 Malet Lambert School
Hull
0-2 Hereford Technology School
Grimsby
28.11.07
3012 Harper Green School
Bolton
1-6 Ossett High School
West Yorkshire
27.11.07
3013 Wingfield School
Rotherham
0-2 Hanson School
Bradford
14.11.07
3014 Kingstone School
Barnsley
6-1 Tong School
Bradford
15.11.07
3015 Bradfield School
Sheffield
1-5 Oakwood School
Rotherham
20.11.07
3016 Penistone Grammar School
Sheffield
5-2 Silverdale School
Sheffield
08.11.07
3017 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
5-0 Hemsworth Arts & Community College
West Yorkshire
01.11.07
3018 Humberston School
Grimsby
2-1 All Saints RC High School
Sheffield
13.11.07
3019 Trinity Academy
Doncaster
3-1 Edlington School
Doncaster
11.12.07
3020 Caistor Grammar School
Lincolnshire
1-4 Skegness Grammar School
Lincolnshire
08.11.07
3021 Serlby Park School
Bircotes
4-2 Brunts School
Mansfield
12.11.07
3022 Valley School
Worksop
1-3 Priory LSST
Lincoln
3023 Joseph Whitaker School
Mansfield
6-1 Tibshelf Community School
Alfreton
14.11.07
3024 Frederick Gent School
Alfreton
0-1 Eckington School
Sheffield
10.11.07
3025 Colonel Frank Seely School
Nottingham
0-1 Netherthorpe School
Chesterfield
06.11.07
3026 Garendon High School
Loughborough
2-1 Heritage Community School
Chesterfield
03.11.07
3027 Newbold Community School
Chesterfield
1-3 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
05.11.07
3028 Brooke Weston City Technology College
Corby
8-6 Corby Community College
Northamptonshire
06.11.07
3029 Montsaye Community College
Kettering
0-5 Lodge ParkTechnology College
Corby
13.10.07
3030 Deepings School
Peterborough
1-3 Bourne Grammar School
Lincolnshire
3031 Huxlow Science College
Irthlingborough
- Hartshill School
Nuneaton **
3032 Kenilworth School
Warwickshire
3-1 Henley-in-Arden High School
Warwickshire
03.012.07
3033 Cockermouth School
Cumbria
8-2 St Aidan’s County High School
Carlisle
13.11.07
3034 Nelson Thomlinson School
Wigton
0-1 Ripley St Thomas CE High School
Lancaster
3035 Montgomery High School
Blackpool
3-1 Queen Katherine School
Kendal
06.11.07
3036 Darwen Vale High School
Darwen
2-0 Castlebrook High School
Bury
06.11.07
3037 Bowland High School
Clitheroe
0-1 Unity College
Burnley
06.11.07
3038 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
1-9 St Augustine’s School
Clitheroe
06.11.07
3039 Shelley College
Huddersfield
1-3 Moorhead Sports College
Accrington
22.11.07
3040 Leyland St Mary’s Technology College
Leyland
1-2 Salendine Nook High School
Huddersfield
20.11.07
3041 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
1-0 St Philip Howard Sports College
Glossop
13.10.07
3042 St Ambrose Barlow School
Bootle
1-4 All Saints RC High School
Kirkby
20.11.07
3043 Alsop High School
Liverpool
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
13.10.07
3044 Maghull High School
Liverpool
2-4 Audenshaw School
Manchester
12.11.07
3045 St Francis Xavier College
Liverpool
1-0 St Thomas More RC College
Manchester
06.11.07
3046 St Margaret’s CE High School
Liverpool
0-2 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
14.11.07
3047 Halewood College
Liverpool
2-1 Mosslands School
Wirral
21.11.07
3048 Wright Robinson Sports College
Manchester
5-1 Our Lady’s RC High School
Manchester
01.12.07
3049 Cardinal Langley RC High School
Manchester
1-0 Christleton High School
Chester
09.11.07
3050 St Monica’s High School
Manchester
2-1 St Matthew’s RC High School
Manchester
07.11.07
3051 Culcheth School
Warrington
1-4 Great Sankey High School
Warrington
13.10.07
3052 St Peter & Paul Catholic College
Widnes
5-4 Astley Sports College
Dukinfield
14.11.07
3053 Longdendale Community Language College
Hyde
1-3 Sale Grammar School
Greater Manchester
16.11.07
3054 Wilmslow High School
Cheshire
4-8 Upton by Chester County High School
Chester
15.11.07
3055 Hartford High School
Northwich
0-1 Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent
21.11.07
3056 Tytherington High School
Macclesfield
2-0 Sir William Stanier Community School
Crewe
27.11.07
3057 Sir Graham Balfour School
Stafford
1-4 Thomas Telford School
Telford
21.11.07
3058 Grove School
Market Drayton
1-0 Walton High School
Stafford
20.11.07
3059 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
1-2 Marches School & Technology College
Oswestry
26.11.07
3060 Cheslyn Hay Community High School
Cannock
2-7 Sheldon Heath Community School
Birmingham
22.11.07
3061 Codsall Community High School
Wolverhampton **
- Four Dwellings High School
Birmingham
3062 Lancaster School
Leicester
10-0 Coseley School & Sports College
Bilston
13.11.07
3063 Plantsbrook School
Sutton Coldfield
- Oldbury College of Sport
West Midlands **
3064 North Leamington School
Leamington Spa
3-1 Paulet High School
Burton on Trent
13.11.07
3065 King Edward VII High School
Kings Lynn
2-3 Carre’s Grammar School
Sleaford
07.11.07
3066 Knights Templar School
Baldock
4-1 City of Ely Community College
Cambridgeshire
15.11.07
3067 Stratton Upper School
Biggleswade **
- St Ivo School
Huntingdon
21.11.07
3068 Arthur Mellows Village College
Peterborough
6-0 Ousedale School
Milton Keynes
13.11.07
3069 Northampton School for Boys
Northamptonshire
2-0 Campion School
Northampton
08.11.07
3070 Icknield High School
Luton
2-3 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
13.10.07
3071 Nobel School
Stevenage
4-1 Barclay School
Stevenage
3072 Biddenham Upper School
Bedford
1-2 Cardinal Newman School
Luton
29.11.07
3073 Warren Comprehensive School
Dagenham
2-4 Caterham High School
Ilford
31.10.07
3074 Eastbrook Comprehensive School
Barking
2-4 Langdon School
East Ham
12.11.07
3075 Thurston Community College
Bury St Edmunds
5-1 County Upper School
Bury St Edmunds
14.11.07
3076 Burnt Mill School
Harlow
9-0 Passmores School & Technology College
Harlow
08.11.07
3077 Mark Hall Community School
Harlow
2-3 Taverham High School
Norwich
22.11.07
3078 Great Yarmouth High School
Norfolk
2-0 Sprowston High School
Norwich
22.11.07
3079 Diss High School
Norfolk
2-1 Kesgrave High School
Ipswich
14.11.07
3080 Cliff Park High School
Great Yarmouth
1-1
FT
1-2
AET
Plume School
Malden
3081 Mossbourne Community Academy
London E5
0-3 Bow School
London E3
3082 Kemnal Technology College
Sidcup
3-1 Chafford School
Rainham
20.11.07
3083 Northfleet School for Boys
Kent
1-3 Chalvedon School
Pitsea
3084 Borden Grammar School
Sittingbourne
1-1
FT
1-1
AET
2-4
Pen
William Edwards Sports College
Grays
06.11.07
3085 Ravens Wood School
Bromley
2-6 Meopham Secondary School
Gravesend
3086 James Hornsby School
Laindon
2-5 St Bonaventure’s RC School
Newham
13.10.07
3087 Erith School
Kent
1-0 Forest Hill School
London SE23
13.10.07
3088 Priory Sports College
Orpington
- St Matthew Academy
London SE3 **
3089 Kingsdale School
London SE21
5-1 Bexleyheath School
Kent
24.11.07
3090 Kelsey Park School for Boys
Beckenham
2-3 Haberdashers’ Aske’s Knights Academy
Bromley
15.11.07
3091 Sedgehill School
London SE6 **
- Aylesford School Sports College
Kent
3092 Astor of Hever Community School
Maidstone
- Ashburton Comprehensive School
Croydon **
3093 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
4-1 William Parker Sports College
Hastings
3094 St Bede’s School
Hailsham
2-2
FT
2-3
AET
Beacons Community College
Crowborough
01.11.07
3095 Wildern School
Southampton
4-4
FT
7-5
AET
Hove Park School
Brighton
15.11.07
3096 Warden Park School
Haywards Heath
3-2 Ardingly College
Haywards Heath
07.11.07
3097 Great Torrington School
Torrington
- Torquay Boys Grammar School
Devon **
3098 Ivybridge Community College
Plymouth
8-1 Pilton Community College
Barnstaple
01.11.07
3099 Worle Community College
Weston super Mare
3-0 West Exe Technology College
Exeter
13.10.07
3100 Gillingham School
Dorset
4-5 King Arthur’s Community School
Wincanton
08.11.07
3101 Queen Elizabeth’s School
Wimborne Minster
3-1 John Hanson Community School
Andover
19.11.07
3102 Park House Sports College
Newbury
4-0 Winton Arts & Media College
Bournemouth
16.11.07
3103 Kingsdown School
Swindon
3-3
FT
3-3
AET
6-7
Pen
St Joseph’s Catholic College
Swindon
01.11.07
3104 Nova Hreod School
Swindon
1-0 Mangotsfield School
Bristol
21.11.07
3105 Broadlands School
Bristol
2-5 St Bede’s Catholic College
Bristol
09.11.07
3106 Whitecross School
Lydney
2-2
FT
2-2
AET
1-3
Pen
Wyebridge Sports College
Hereford
15.11.07
3107 Aylestone School
Hereford
1-3 Downend Technology College
Bristol
07.11.07
3108 Carterton Community College
Oxfordshire
2-3 Cirencester Kingshill School
Gloucestershire
14.11.07
3109 Trinity High School
Redditch
1-0 Marling School
Stroud
14.11.07
3110 Rednock School
Dursley **
- Bewdley Community School
Worcestershire
3111 Churchdown School
Gloucester
9-1 Withywood School
Bristol
15.11.07
3112 St Michael’s CE Business College
Rowley Regis
0-6 Haybridge High School
Stourbridge
08.11.07
3113 Woodlands School & Sports College
Coventry
3-1 Kingsley College
Redditch
3114 Bicester Community College
Oxfordshire
2-1 Caludon Castle School
Coventry
3115 Oxford Community School
Oxfordshire
- Gosford Hill School
Oxford **
3116 Prospect College
Reading
7-0 Windsor Boys School
Berkshire
3117 John Hampden Grammar School
High Wycombe
3-0 Longford Community School
Feltham
05.11.07
3118 Waingels College
Reading
1-1
FT
1-1
AET
3-4
Pen
St Mark’s Catholic School
Hounslow
3119 Tomlinscote School
Frimley
1-0 Chiswick Community School
Middlesex
3120 Hertswood School
Borehamwood
4-1 Cavendish School
Hemel Hempstead
07.11.07
3121 Finchley Catholic High School
Middlesex
1-1
FT
1-1
AET
2-4
Pen
St Ignatius College
Enfield
19.11.07
3122 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
3-3
FT
5-3
AET
Stoke Newington School
London N16
12.11.07
3123 Matthew Arnold School
Staines
1-6 Glyn Technology School
Ewell
05.12.07
3124 Hampton School
Middlesex
0-3 Wilsons School
Wallington
22.11.07
3125 Isleworth & Syon School
Middlesex
1-1
FT
1-1
AET
2-4
Pen
Forest School
Winnersh
08.11.07
3126 Raynes Park High School
Merton
8-1 Ernest Bevin College
London SW17
26.11.07
3127 Bohunt School
Liphook
1-0 Bognor Regis Community College
Sussex
13.10.07
3128 Rutlish School
Merton
1-3 Steyning Grammar School
Sussex
30.10.07

** Denotes match decided by the toss of a coin

 

Show ROUND FOUR RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 1 December 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001 Hebburn Comprehensive School
Durham
2-1 St Aidan’s Catholic School
Sunderland
15.12.07
4002 Whickham School & Sports College
Gateshead
1-3 Dyke House School
Hartlepool
18.12.07
4003 Conyers School
Stockton-on-Tees
6-2 Laurence Jackson School
Guisborough
4004 Acklam Grange School
Middlesbrough
2-3 Joseph Rowntree School
York
11.12.07
4005 Winifred Holtby School
Hull
2-7 Wolfreton School
Hull
11.12.07
4006 Hereford Technology School
Grimsby
3-1 Ossett High School
West Yorkshire
06.12.07
4007 Hanson School
Bradford
2-1 Kingstone School
Barnsley
13.12.07
4008 Oakwood School
Rotherham
5-2 Penistone Grammar School
Sheffield
4009 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
2-0 Humberston School
Grimsby
05.12.07
4010 Trinity Academy
Doncaster
0-2 Skegness Grammar School
Lincolnshire
19.12.07
4011 Serlby Park School
Bircotes
3-1 Priory LSST
Lincoln
18.12.07
4012 Joseph Whitaker School
Mansfield
3-2 Eckington School
Sheffield
19.12.07
4013 Netherthorpe School
Chesterfield
4-0 Garendon High School
Loughborough
04.12.07
4014 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
2-5 Brooke Weston City Technology College
Corby
4015 Lodge Park Technology College
Corby
2-4 Bourne Grammar School
Lincolnshire
13.12.07
4016 Hartshill School
Nuneaton
0-2 Kenilworth School
Warwickshire
18.12.07
4017 Cockermouth School
Cumbria
5-1 Ripley St Thomas CE High School
Lancaster
4018 Montgomery High School
Blackpool
3-6 Darwen Vale High School
Darwen
19.12.07
4019 Unity College
Burnley **
- St Augustine’s School
Clitheroe
4020 Moorhead Sports College
Accrington
- Salendine Nook High School
Huddersfield **
4021 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
1-1
FT
1-1
AET
3-4
Pen
All Saints RC High School
Kirkby
29.11.07
4022 Alsop High School
Liverpool
5-2 Audenshaw School
Manchester
21.11.07
4023 St Francis Xavier College
Liverpool
2-4 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
4024 Halewood College
Liverpool
- Wright Robinson Sports College
Manchester **
4025 Cardinal Langley RC High School
Manchester
3-0 St Monica’s High School
Manchester
4026 Great Sankey High School
Warrington **
- St Peter & Paul Catholic College
Widnes
4027 Sale Grammar School
Greater Manchester
0-4 Upton by Chester County High School
Chester
05.12.07
4028 Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent
3-1 Tytherington High School
Macclesfield
17.12.07
4029 Thomas Telford School
Telford
6-2 Grove School
Market Drayton
06.12.07
4030 Marches School & Technology College
Oswestry
1-4 Sheldon Heath Community School
Birmingham
19.12.07
4031 Codsall Community High School
Wolverhampton
2-3 Lancaster School
Leicester
12.12.07
4032 Oldbury College of Sport
West Midlands
1-7 North Leamington School
Leamington Spa
07.12.07
4033 Carre’s Grammar School
Sleaford
4-0 Knights Templar School
Baldock
04.12.07
4034 Stratton Upper School
Biggleswade
2-7 Arthur Mellows Village College
Peterborough
05.12.07
4035 Northampton School for Boys
Northamptonshire
4-3 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
4036 Nobel School
Stevenage
0-1 Cardinal Newman School
Luton
11.12.07
4037 Caterham High School
Ilford
1-1
FT
2-1
AET
Langdon School
East Ham
4038 Thurston Community College
Bury St Edmunds
2-0 Burnt Mill School
Harlow
03.12.07
4039 Taverham High School
Norwich
3-1 Great Yarmouth High School
Norfolk
29.11.07
4040 Diss High School
Norfolk
3-3
FT
4-4
AET
4-2
Pen
Plume School
Malden
4041 Bow School
London E3
0-2 Kemnal Technology College
Sidcup
05.12.07
4042 Chalvedon School
Pitsea
5-2 William Edwards Sports College
Grays
04.12.07
4043 Meopham Secondary School
Gravesend
3-3
FT
5-3
AET
St Bonaventure’s RC School
Newham
4044 Erith School
Kent
1-0 St Matthew Academy
London SE3
19.12.07
4045 Kingsdale School
London SE21
1-6 Haberdashers’ Aske’s Knights Academy
Bromley
21.12.07
4046 Sedgehill School
London SE6
- Ashburton Comprehensive School
Croydon **
4047 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
5-2 Beacons Community College
Crowborough
10.12.07
4048 Wildern School
Southampton
3-1 Warden Park School
Haywards Heath
18.12.07
4049 Torquay Boys Grammar School
Devon
2-2
FT
2-2
AET
3-1
Pen
Ivybridge Community College
Plymouth
17.12.07
4050 Worle Community College
Weston super Mare
1-2 King Arthur’s Community School
Wincanton
10.12.07
4051 Queen Elizabeth’s School
Wimborne Minster
3-2 Park House Sports College
Newbury
11.12.07
4052 St Joseph’s Catholic College
Swindon
3-4 Nova Hreod School
Swindon
4053 St Bede’s Catholic College
Bristol
4-1 Wyebridge Sports College
Hereford
04.12.07
4054 Downend Technology College
Bristol
4-3 Cirencester Kingshill School
Gloucestershire
05.12.07
4055 Trinity High School
Redditch
1-5 Rednock School
Dursley
06.12.07
4056 Churchdown School
Gloucester
3-1 Haybridge High School
Stourbridge
19.12.07
4057 Woodlands School & Sports College
Coventry **
- Bicester Community College
Oxfordshire
4058 Gosford Hill School
Oxford
4-6 Prospect College
Reading
18.12.07
4059 John Hampden Grammar School
High Wycombe
5-0 St Mark’s Catholic School
Hounslow
4060 Tomlinscote School
Frimley
0-2 Hertswood School
Borehamwood
23.11.07
4061 St Ignatius College
Enfield
2-3 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
4062 Glyn Technology School
Ewell
1-1
FT
1-1
AET
4-3
Pen
Wilsons School
Wallington
18.12.07
4063 Forest School
Winnersh
3-2 Raynes Park High School
Merton
06.12.07
4064 Bohunt School
Liphook
1-1
FT
1-2
AET
Steyning Grammar School
Sussex
17.11.07

 

Show ROUND FIVE RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 12 January 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001 Conyers School
Stockton-on-Tees
5-1 Dyke House School
Hartlepool
22.01.08
5002 Cockermouth School
Cumbria
0-6 Hebburn Comprehensive School
Durham
22.01.08
5003 Wolfreton School
Hull
1-2 Joseph Rowntree School
York
23.01.08
5004 Hereford Technology School
Grimsby
1-0 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
18.01.08
5005 Joseph Whitaker School
Mansfield
2-0 Hanson School
Bradford
13.01.08
5006 Oakwood School
Rotherham
1-6 Serlby Park School
Bircotes
14.01.08
5007 Skegness Grammar School
Lincolnshire
3-3
FT
3-4
AET
Bourne Grammar School
Lincolnshire
28.01.08
5008 Brooke Weston City Technology College
Corby
5-3 Netherthorpe School
Chesterfield
22.01.08
5009 Unity College
Burnley
0-1 Alsop High School
Liverpool
15.01.08
5010 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
3-1 Darwen Vale High School
Darwen
10.01.08
5011 Wright Robinson Sports College
Manchester
3-4 Salendine Nook High School
Huddersfield
18.01.08
5012 Upton by Chester County High School
Chester
5-2 Cardinal Langley RC High School
Manchester
11.01.08
5013 Thomas Telford School
Telford
3-2 North Leamington School
Leamington Spa
12.01.08
5014 Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent
2-6 Kenilworth School
Warwickshire
15.01.08
5015 Lancaster School
Leicester
6-1 Sheldon Heath Community School
Birmingham
16.01.08
5016 Great Sankey High School
Warrington
2-3 All Saints RC High School
Kirkby
18.01.08
5017 Taverham High School
Norwich
2-0 Thurston Community College
Bury St Edmunds
09.01.08
5018 Caterham High School
Ilford
3-2 Diss High School
Norfolk
09.01.08
5019 Northampton School for Boys
Northamptonshire
0-1 Arthur Mellows Village College
Peterborough
10.01.08
5020 Cardinal Newman School
Luton
2-1 Carre’s Grammar School
Sleaford
09.01.08
5021 Chalvedon School
Pitsea
3-2 John F Kennedy School
Hemel Hempstead
15.01.08
5022 Hertswood School
Borehamwood
0-4 Kemnal Technology College
Sidcup
12.01.08
5023 Meopham Secondary School
Gravesend
1-2 Haberdashers’ Aske’s Knights Academy
Bromley
22.01.08
5024 Erith School
Kent
1-0 Ashburton Comprehensive School
Croydon
21.01.08
5025 Rednock School
Dursley
5-0 Nova Hreod School
Swindon
14.01.08
5026 Churchdown School
Gloucester
3-1 Downend Technology College
Bristol
13.01.08
5027 King Arthur’s Community School
Wincanton
1-2 St Bede’s Catholic College
Bristol
10.01.08
5028 Queen Elizabeth’s School
Wimborne Minster
3-2 Torquay Boys Grammar School
Devon
22.01.08
5029 John Hampden Grammar School
High Wycombe
3-0 Woodlands School & Sports College
Coventry
24.01.08
5030 Prospect College
Reading
2-2 Forest School
Winnersh
22.01.08
5032 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
1-0 Glyn Technology School
Ewell
22.01.08

 

Show ROUND SIX RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 26 January 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001 Conyers School
Stockton-on-Tees
1-6 Hebburn Comprehensive School
Durham
09.02.08
6002 Joseph Rowntree School
York
2-0 Hereford Technology School
Grimsby
26.02.08
6003 Joseph Whitaker School
Mansfield
2-2 Serlby Park School
Bircotes
17.02.08
6005 Alsop High School
Liverpool
1-2 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
28.01.08
6006 Salendine Nook High School
Huddersfield
2-4 Upton by Chester County High School
Chester
25.01.08
6007 Thomas Telford School
Telford
3-1 Kenilworth School
Warwickshire
26.02.08
6008 Lancaster School
Leicester
2-1 All Saints RC High School
Kirkby
07.0208
6009 Taverham High School
Norwich
0-2 Caterham High School
Ilford
06.02.08
6010 Arthur Mellows Village College
Peterborough
1-0 Cardinal Newman School
Luton
6011 Chalvedon School
Pitsea
1-3 Kemnal Technology College
Sidcup
30.01.08
6012 Haberdashers’ Aske’s Knights Academy
Bromley
4-2 Erith School
Kent
09.02.08
6013 Rednock School
Dursley
4-1 Churchdown School
Gloucester
30.01.08
6014 St Bede’s Catholic College
Bristol
1-4 Queen Elizabeth’s School
Wimborne Minster
06.02.08
6015 John Hampden Grammar School
High Wycombe
2-1 Forest School
Winnersh
12.02.08
6016 Steyning Grammar School
Sussex
0-2 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent
13.02.08

 

Show ROUND SEVEN RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 9 February 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001 Hebburn Comprehensive School
Durham
3-0 Joseph Rowntree School
York
11.03.08
7002 Joseph Whitaker School
Mansfield
5-0 Brooke Weston City Technology College
Corby
28.02.08
7003 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
3-1 Upton by Chester County High School
Chester
17.02.08
7004 Thomas Telford School
Telford
1-2 Lancaster School
Leicester
06.03.08
7005 Caterham High School
Ilford
2-1 Arthur Mellows Village College
Peterborough
25.02.08
7006 Kemnal Technology College
Sidcup
3-0 Haberdashers’ Aske’s Knights Academy
Bromley
05.03.08
7007 Rednock School
Dursley
0-1 Queen Elizabeth’s School
Wimborne Minster
13.02.08
7008 John Hampden Grammar School
High Wycombe
3-3
FT
3-3
AET
3-1
Pen
Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent

 

Show QUARTER FINALS RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 01 March 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
8001 Hebburn Comprehensive School
Durham
2-1 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
14.03.08
8002 Joseph Whitaker School
Mansfield
1-4 Lancaster School
Leicester
13.03.08
8003 Queen Elizabeth’s School
Wimborne Minster
0-1 John Hampden Grammar School
High Wycombe
13.03.08
8004 Kemnal Technology College
Sidcup
1-4 Caterham High School
Ilford
17.03.08

 

Show SEMI FINALS RESULTS

Ties to be played on or before Saturday 15 March 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001 Hebburn Comprehensive School
Durham
0-1 Lancaster School
Leicester
22.04.08
9002 John Hampden Grammar School
High Wycombe
1-1
FT
1-1
AET
4-2
Pen
Caterham High School
Ilford
31.03.08

Show FINAL

Played on Thursday 1 May 2008 at Yeovil Town Football Club

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Final Lancaster School
Leicester
0-1 John Hampden Grammar School
High Wycombe
15.00 hrs

Top