13 Nov 2010

2005-2006 Competitions

ESFA UNDER 14 SCHOOLSí CUP FOR BOYS

SEASON 2005-2006

SOUTH EAST REGIONAL DRAW



 
Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Other Details |


ROUND ONE - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001  King Edward VII High School
Kings Lynn 
1-0 St Bedeís Inter Church School
Cambridge 
28.09.05
1002  Newmarket Upper School
Suffolk 
6-6
FT

AET
5-6
Pen
St Clementís High School
Kings Lynn 
22.09.05
1003  Notre Dame High School
Norwich 
1-0 Jack Hunt School
Peterborough 
24.09.05
1004  Park High School
Kings Lynn 
1-6 Prince William School
Peterborough 
23.09.05
1005  Diss High School
Norfolk 
1-3 Denes High School
Lowestoft 
24.09.05
1006  Wayland Community High School
Watton 
0-5 Aylsham High School
Norfolk 
27.09.05
1007  Neale Wade Community College
March 
0-7 Arthur Mellows Village College
Peterborough 
03.10.05
1008  Thurston Community College
Bury St Edmunds 
1-3 Sawtry Community College
Huntingdon 
30.09.05
1009  Sprowston High School
Norwich 
2-6 Reepham High School
Norwich 
10.10.05
1010  Wymondham High School
Norwich 
0-1 Northgate High School
Dereham 
24.09.05
1011  Hinchingbrooke School
Huntingdon 
1-0 City of Ely Community College
Cambridgeshire 
15.09.05
1012  St John Fisher RC School
Peterborough 
1-5 Fakenham High School
Norfolk 
19.09.05
1013  Comberton Village College
Cambridge 
0-1 Wymondham College
Norfolk 
24.09.05
1014  Stanground College
Peterborough 
1-4 Sandy Upper School
Bedfordshire 
22.09.05
1015  Ipswich School
Suffolk 
0-1 Great Yarmouth High School
Norfolk 
20.09.05
1016  King Edward VI School
Bury St Edmunds 
- Bye
 
1017  Farlingaye High School
Ipswich 
3-5 Kirkley High School
Lowestoft 
21.09.05
1018  Stowmarket High School
Suffolk 
2-0 Thomas Mills High School
Framlingham 
22.09.05
1019  Northgate High School
Ipswich 
1-0 Sir John Leman High School
Beccles 
21.09.05
1020  Colne Community School
Brightlingsea 
0-2 Hall Mead School
Upminster 
26.9.05
1021  Mildenhall College of Technology
Suffolk 
1-5 Brentwood School
Essex 
26.09.05
1022  Westbourne High School
Ipswich 
3-3
FT

AET
2-3
Pen
Mayflower High School
Billericay 
03.10.05
1023  Mark Hall Sports College
Harlow 
1-0 County Upper School
Bury St Edmunds 
24.09.05
1024  John Henry Newman School
Stevenage 
3-6 Hertswood School
Borehamwood 
20.09.05
1025  Copleston High School
Ipswich 
3-7 St Martinís School
Brentwood 
13.09.05
1026  Southend High School for Boys
Essex 
4-2 Hadleigh High School
Ipswich 
24.09.05
1027  Shenfield High School
Essex 
6-0 Kesgrave High School
Ipswich 
21.09.05
1028  Royal Liberty School
Romford 
0-5 Stoke High School
Ipswich 
28.09.05
1029  Sudbury Upper School
Suffolk 
0-8 Chantry High School
Ipswich 
20.09.05
1030  Freman College
Buntingford 
1-5 St Ivo School
Huntingdon 
20.09.05
1031  Cumberland School
Newham 
5-1 Sheredes School
Hoddesdon 
22.09.05
1032  Bishops Stortford High School
Hertfordshire 
0-1 Brays Grove School
Harlow 
24.09.05
1033  West Hatch High School
Chigwell 
7-3 Islington Green School
London N1 
04.11.05
1034  Bishop Challoner RC Collegiate School
London 
2-0 Robert Clack School
Dagenham 
19.09.05
1035  George Green School
London 
0-2 Emerson Park School
Hornchurch 
22.09.05
1036  Westminster City School
London 
4-6 Kingsford School
East Ham 
03.10.05
1037  McEntee School
Walthamstow 
1-3 Eastwood School
Leigh-on-Sea 
04.10.05
1038  Bexley Business Academy
Erith 
18-0 Abbey Wood School
London SE2 
22.09.05
1039  Barking Abbey School
Barking 
1-0 Hackney Free & Parochial School
London E9 
09.10.05
1040  John Warner School
Hoddesden 
1-0 Stratton Upper School
Biggleswade 
30.09.05
1041  Roding Valley School
Loughton 
1-0 St Paulís Way Community School
London E3 
27.09.05
1042  Hurstmere School
Sidcup 
1-0 Westcliff High School for Boys
Westcliff-on-Sea 
24.09.05
1043  Brampton Manor School
Newham 
1-0 Langdon Park School
London E14 
24.09.05
1044  Stepney Green School
Tower Hamlets 
0-1 St Paulís RC School
Abbey Wood 
22.09.05
1045  Warren Comprehensive School
Romford 
4-0 William Edwards School
Grays 
24.09.05
1046  Wilmington Grammar School
Dartford 
1-1
FT

AET
5-4
Pen
Ockendon School
Essex 
30.09.05
1047  Kidbrooke School
London 
0-1 Erith School
Kent 
24.09.05
1048  St Bonaventureís RC School
Essex 
7-2 Charles Dickens School
Broadstairs 
05.10.05
1049  Royal Docks Community School
Essex 
0-1 Stoke Newington School
Hackney 
24.09.05
1050  Holloway School
Islington 
0-1 Haverstock School
London 
24.09.05
1051  Priory School
Orpington 
6-4 Archbishop Michael Ramsey College
London SE5 
22.09.05
1052  Eastbrook Comprehensive School
(Dagenham) ** 
- Davenant Foundation School
(Loughton) ** 
1053  Pimlico School
(Westminster) ** 
- Compton School
(Middlesex) ** 
1054  Langdon School
(East Ham) ** 
- St Georgeís CE School
(Gravesend) ** 
1055  Cardinal Pole RC School
Hackney 
10-0 Bethnal Green Technology College
London E1 
24.09.05
1056  Hayes School
Bromley 
2-6 Jo Richardson Community School
Dagenham 
24.09.05
1057  Caterham High School
Ilford 
0-1 Gable Hall School
Stanford-le-Hope 
28.09.05
1058  Canon Palmer Catholic School
Ilford 
2-4 Fitzwimarc School
Rayleigh 
19.09.05
1059  Leytonstone School
Essex 
1-2 Eastlea Community School
Canning Town 
24.09.05
1060  Burnt Mill School
Harlow 
2-4 Goffs School
Cheshunt 
03.10.05
1061  Rainham Mark Grammar School
Gillingham 
3-2 Minster College
Sheerness 
12.10.05
1062  Ravensbourne School
Bromley 
2-2
FT

AET
4-5
Pen
Chafford Hundred Campus School
Grays 
24.09.05
1063  Forest Hill School
Lewisham 
0-2 Blackheath Bluecoat School
London SE3 
29.09.05
1064  Highbury Grove School
Islington 
7-4 Chadwell Heath School
Redbridge 
19.09.05
1065  Greenacre School
Chatham 
2-1 Swanlea School
London E1 
24.09.05
1066  Thomas Tallis School
Blackheath 
6-2 Kelsey Park School for Boys
Sittingbourne 
19.09.05
1067  Westlands School
Sittingbourne 
3-2 Hugh Christie Technology College
Tonbridge 
20.09.05
1068  St Johnís RC School
Gravesend 
2-6 Sacred Heart RC School
London SE5 
23.09.05
1069  Hundred of Hoo School
Rochester 
3-0 Darrick Wood School
Orpington 
28.09.05
1070  Maplesden Noakes School
Maidstone 
1-0 Eltham Green School
London SE9 
22.10.05
1071  Ravens Wood School
Bromley 
5-2 Bexley Grammar School
Kent 
15.09.05
1072  Hayesbrook School
Tonbridge 
8-6 Rokeby School
Stratford 
04.10.05
1073  Kemnal Technology College
Sidcup 
4-1 Queen Elizabethís Grammar School
Faversham 
22.09.05
1074  Thomas Aveling School
Rochester 
0-1 Northfleet School for Boys
Kent 
24.09.05
1075  St Josephís Academy
London SE3 
4-1 Beths Grammar School
Bexley 
27.09.05
1076  St Simon Stock School
Maidstone 
10-0 Pent Valley Technology College
Folkestone 
20.09.05
1077  Christ Church High School
Ashford 
1-0 Canterbury High School
Kent 
24.09.05
1078  Dane Court Grammar School
Broadstairs 
0-4 Dover Grammar School for Boys
Kent 
19.09.05
1079  Herne Bay High School
Kent 
0-1 Aylesford School
Kent 
24.09.05
1080  Sandwich Technology School
Kent 
3-1 Brockhill Park Performing Arts College
Hythe 
22.09.05
1081  Borden Grammar School
Sittingbourne 
8-2 Charter School
London SE24 
06.10.05
1082  Charles Darwin School
Westerham 
3-5 Astor of Hever School
Maidstone 
24.09.05
1083  Axton Chase School
Longfield 
1-12 Howard School
Gillingham 
22.09.05
1084  Beacon Community College
Crowborough 
1-2 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent 
22.09.05
1085  Imberhorne School
East Grinstead 
1-0 Mascalls School
Tonbridge 
24.09.05
1086  Harvey Grammar School
Folkestone 
7-3 William Parker School
Hastings 
24.09.05
1087  Ardingly College
Haywards Heath 
6-6
FT

AET
6-7
Pen
Sackville Community College
East Grinstead 
26.09.05
1088  Raynes Park High School
Merton 
- Bye
 
1089  Eastbourne Technology College
Sussex 
0-4 Tanbridge House School
Horsham 
15.09.05
1090  St Bedeís School
Hailsham 
7-0 Holy Trinity School
Crawley 
24.09.05
1091  Chichester High School for Boys
Sussex 
6-4 Worthing High School
Sussex 
22.09.05
1092  Bishop Luffa School
Chichester 
0-1 City of Portsmouth Boys School
Hampshire 
24.09.05
1093  Priory School
Portsmouth 
2-5 Dorothy Stringer School
Brighton 
20.09.05
1094  Durrington High School
Worthing 
2-0 Patcham High School
Brighton 
28.09.05
1095  Hove Park Upper School
Hove 
2-4 Whitgift School
Croydon 
24.09.05
1096  Varndean School
Brighton 
- Bye
 
1097  St Richardís RC College
Bexhill 
2-3 Thomas Bennett School
Crawley 
30.09.05
1098  Tideway Community School
Newhaven 
2-3 Ratton School
Eastbourne 
21.09.05
1099  Bognor Regis Community College
Sussex 
3-2 Blatchington Mill School
Hove 
23.09.05
1100  Bourne Community College
Emsworth 
1-0 Springfield School
Portsmouth 
24.09.05
1101  Steyning Grammar School
Sussex 
8-1 Midhurst Grammar School
Sussex 
22.09.05
1102  Felpham Community College
Bognor Regis 
8-1 Littlehampton Community School
Sussex 
21.09.05
1103  Hazelwick School
Crawley 
6-1 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea 
21.09.05
1104  Ifield Community College
Crawley 
- Bye
 
1105  Tomlinscote School
Frimley 
5-1 Carshalton Boys Sports College
Surrey 
23.09.05
1106  Wilsons School
Wallington 
0-1 Collingwood College
Camberley 
24.09.05
1107  Southborough School
Surbiton 
2-1 Rydens School
Walton on Thames 
20.09.05
1108  Salesian College (Battersea) **
 
- Salesian School
(Chertsey) ** 
1109  Glyn Technology School
Epsom 
3-2 Winston Churchill School
Woking 
22.09.05
1110  St Peterís RC School
Guildford 
3-2
FT

AET
Wavell School
Farnborough 
23.09.05
1111  Hampton School
Middlesex 
1-0 Rutlish School
Merton 
24.09.05
1112  Windsor Boys School
Berkshire 
6-4 Hollyfield School
Chertsey 
29.09.05
1113  Cheam High School
Surrey 
1-5 Richard Challoner School
Kingston 
24.09.05
1114  Hinchley Wood School
Esher 
0-7 Douay Martyrs School
Uxbridge 
12.10.05
1115  Mitcham Vale High School
Mitcham 
3-4 Therfield School
Leatherhead 
24.09.05
1116  St Thomas the Apostle
Nunhead 
7-3 Walworth School
Southwark 
26.09.05
1117  Connaught School
Aldershot 
4-1 Matthew Arnold School
Staines 
20.09.05
1118  St John the Baptist School
Woking 
1-4 St Wilfridís School
Crawley 
24.09.05
1119  Dr Challonerís Grammar School
Amersham 
3-2 St Bernardís Convent School
Slough 
24.09.05
1120  ADT College
London SW15 
0-10 Drayton Manor High School
Ealing 
27.09.05
1121  Abbotsfield School
Uxbridge 
3-0 Townsend C of E School
St Albans 
23.09.05
1122  Isleworth & Syon School
Isleworth 
1-5 Glenthorne High School
Sutton 
22.09.05
1123  West London Academy (Northolt) **
 
- Sherrards School
(Welwyn Garden City) ** 
1124  Chiswick Community School
London 
15-3 Holland Park School
London W8 
12.10.05
1125  Copland Community School
Wembley 
3-6
FT

AET
Sir John Lawes School
Harpenden 
27.09.05
1126  Chalfonts Community College
Gerrards Cross 
2-0 Nicholas Breakspear School
(St Albans)  
24.09.05
1127  St Clement Danes School
Chorleywood 
1-4 JFS School
Harrow 
01.11.05
1128  St Joan of Arc Catholic School
Rickmansworth 
1-0 Buckingham School
Buckinghamshire 
24.09.05
1129  Enfield Grammar School
Middlesex 
4-1 Cardinal Newman School
Luton 
28.09.05
1130  John Lyon School
Harrow 
1-0 White Hart Lane School
Tottenham 
24.09.05
1131  Charters School
Ascot 
1-2 Gunnersbury RC School
Brentford 
22.09.05
1132  Highgate Wood School
Highgate 
1-0 Mount Grace School
Potters Bar 
24.09.05
1133  Whitefield School
London NW2 
1-3 Turnford School
Cheshunt 
04.10.05
1134  St Ignatius College
Enfield 
3-2 Fortismere School
Muswell Hill 
24.09.05
1135  Parmiterís School
Watford 
10-0 Stanborough School
Welwyn Garden City 
14.09.05
1136  Alperton Community School
Wembley 
2-7 Featherstone High School
Southall 
19.09.05
1137  Haydon School
Pinner 
2-5 Queensbury School
Dunstable 
22.09.05
1138  Finchley Catholic High School
Middlesex 
1-0 Salvatorian College
Harrow 
28.09.05
1139  Van Dyke Upper School
Leighton Buzzard 
3-0 Ashmole School
London N14 
20.09.05
1140  Edmonton County School
Enfield 
0-1 Quintin Kynaston School
London NW8 
24.09.05
1141  St Thomas More RC School
Wood Green 
9-4 Alexandra Park School
London N11 
19.09.05
1142  Dame Alice Owens School
Potters Bar 
0-3 Leventhorpe School
Sawbridgeworth 
24.09.05
1143  Collenswood School
Stevenage 
0-4 Knights Templar School
Baldock 
24.09.05
1144  Christís College
Finchley 
1-3 Chancellors School
Hatfield 
21.09.05
1145  Redborne School
Ampthill 
1-0 Sir Frank Markham Community School
Milton Keynes 
24.09.05
1146  Longdean School
Hemel Hempstead 
0-1 Priory School
Hitchin 
24.09.05
1147  Lealands High School
Luton 
3-2
FT

AET
Ashcroft High School
Luton 
22.09.05
1148  John F Kennedy School
Hemel Hempstead 
4-7 Barnhill School
Yeading 
24.09.05
1149  Ashlyns School
Berkhampstead 
1-0 Lea Manor High School
Luton 
24.09.05
1150  Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury 
0-2 Sharnbrook Upper School
Bedford 
28.09.05
1151  Icknield High School
Luton 
0-2 Gladesmore Community School
Haringey 
29.09.05
1152  Kings Langley School
Hertfordshire 
1-2 Biddenham Upper School
Bedford 
22.09.05
1153  Hastingsbury Upper School
Bedford 
3-3
FT

AET
4-2
Pen
Stantonbury Campus
Milton Keynes 
21.09.05
1154  Denbigh High School
Luton 
1-6 Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
20.09.05
1155  Harlington Upper School
Dunstable 
4-1 Grange School
Aylesbury 
03.10.05
1156  Northfields Technology College
Dunstable 
1-0 Cottesloe School
Leighton Buzzard 
21.09.05
1157  Wexham School
Slough 
1-0 Amersham School
Buckinghamshire 
24.09.05
1158  Ousedale School
Milton Keynes 
6-0 Hemel Hempstead School
Hertfordshire 
27.09.05
1159  Wootton Upper School
Bedfordshire 
0-1 John Hampden Grammar School
Wycombe 
24.09.05
1160  Wye Valley Sports College
Bourne End 
3-2 Beaconsfield School
Buckinghamshire 
14.09.05

** Indicates team(s) withdrawn from the competition after failing to play by the deadline date.

Top


ROUND TWO - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001  King Edward VII High School
Kings Lynn 
4-0 St Clementís High School
Kings Lynn 
29.09.05
2002  Notre Dame High School
Norwich 
3-3
FT

AET
3-5
Pen
Prince William School
Peterborough 
15.10.05
2003  Denes High School
Lowestoft 
1-2 Aylsham High School
Norfolk 
13.10.05
2004  Arthur Mellows Village College
Peterborough 
0-2
FT

AET
Sawtry Community College
Huntingdon 
21.10.05
2005  Reepham High School
Norwich 
3-1 Northgate High School
Dereham 
20.10.05
2006  Hinchingbrooke School
Huntingdon 
0-1 Fakenham High School
Norfolk 
15.10.05
2007  Wymondham College
Norfolk 
3-9 Sandy Upper School
Bedfordshire 
08.11.05
2008  Great Yarmouth High School
Norfolk 
4-1 King Edward VI School
Bury St Edmunds 
14.10.05
2009  Kirkley High School
Lowestoft 
1-0 Stowmarket High School
Suffolk 
03.11.05
2010  Northgate High School
Ipswich 
4-6 Hall Mead School
(Upminster 
12.10.05
2011  Brentwood School
Essex 
4-1 Mayflower High School
Billericay 
14.10.05
2012  Mark Hall School
Harlow 
3-5 Hertswood School
Borehamwood 
14.10.05
2013  St Martinís School
Brentwood 
0-4 Southend High School for Boys
Essex 
13.10.05
2014  Shenfield High School
Essex 
0-0
FT

AET
4-5
Pen
Stoke High School
Ipswich 
15.10.05
2015  Chantry High School
Ipswich 
0-3 St Ivo School
Huntingdon 
12.10.05
2016  Cumberland School
Newham 
6-3 Brays Grove School
Harlow 
09.11.05
2017  West Hatch High School
(Chigwell) ** 
- Bishop Challoner RC Collegaite School
London 
2018  Emerson Park School
Hornchurch 
10-2 Kingsford School
East Ham 
02.11.05
2019  Eastwood School
Leigh-on-Sea 
7-3 Bexley Business Academy
Erith 
08.11.05
2020  Barking Abbey School
Barking 
3-1 John Warner School
Hoddesden 
15.10.05
2021  Roding Valley School
Loughton 
4-3 Hurstmere School
Sidcup 
11.10.05
2022  Brampton Manor School
Newham 
8-1 St Paulís RC School
Abbey Wood 
15.10.05
2023  Warren Comprehensive School
Romford 
2-1 Wilmington Grammar School
Dartford 
17.10.05
2024  Erith School
Kent 
1-5 St Bonaventureís RC School
Essex 
15.10.05
2025  Stoke Newington School
Hackney 
5-2 Haverstock School
London 
11.10.05
2026  Priory School
Orpington 
- Bye
 
2027  Match 1053 **Both teams withdrawn
 
- Match 1054 **Both teams withdrawn
 
2028  Cardinal Pole RC School
Hackney 
10-4 Jo Richardson Community School
Dagenham 
14.10.05
2029  Gable Hall School
Stanford-Le-Hope 
2-6 Fitzwimarc School
Rayleigh 
10.10.05
2030  Eastlea Community School
Canning Town 
- Goffs School
(Chestnut) * 
2031  Rainham Mark Grammar School
Gillingham 
0-8 Chafford Hundred Campus School
Grays 
01.11.05
2032  Blackheath Bluecoat School
London SE3 
3-6 Highbury Grove School
Islington 
11.10.05
2033  Greenacre School
Chatham 
4-4
FT

AET
3-2
Pen
Thomas Tallis School
Blackheath 
13.10.05
2034  Westlands School
Sittingbourne 
5-1 Sacred Heart RC School
London SE5 
17.10.05
2035  Hundred of Hoo School
Rochester 
1-0 Maplesden Noakes School
Maidstone 
21.11.05
2036  Ravens Wood School
Bromley 
6-0 Hayesbrook School
Tonbridge 
10.10.05
2037  Kemnal Technology College
Sidcup 
3-1 Northfleet School for Boys
Kent 
14.10.05
2038  St Josephís Academy
London SE3 
3-4 St Simon Stock School
Maidstone 
15.10.05
2039  Christ Church High School
Ashford 
2-0 Dover Grammar School for Boys
Kent 
15.10.05
2040  Aylesford School
Kent 
0-2 Sandwich Technology School
Kent 
15.10.05
2041  Borden Grammar School
Sittingbourne 
2-3 Astor of Hever School
Maidstone 
19.10.05
2042  Howard School
Gillingham 
4-1 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent 
13.10.05
2043  Imberhorne School
East Grinstead 
3-2 Harvey Grammer School
Folkestone 
13.10.05
2044  Sackville Community College
East Grinstead 
1-4 Raynes Park High School
Merton 
12.10.05
2045  Tanbridge House School
Horsham 
5-3 St Bedeís School
Hailsham 
12.10.05
2046  Chichester High School for Boys
Sussex 
5-4
FT

AET
City of Portsmouth Boys School
Hampshire 
12.10.05
2047  Dorothy Stringer School
Brighton 
1-3 Durrington High School
Worthing 
11.10.05
2048  Whitgift School
Croydon 
5-1 Varndean School
Brighton 
15.10.05
2049  Thomas Bennett School
Crawley 
1-0 Ratton School
Eastbourne 
11.10.05
2050  Bognor Regis Community College
Sussex 
5-0 Bourne community College
Emsworth 
20.10.05
2051  Steyning Grammar School
Sussex 
0-3 Felpham Community College
Bognor Regis 
12.10.05
2052  Hazelwick School
Crawley 
3-1 Ifield Community College
Crawley 
15.10.05
2053  Tomlinscote School
Frimley 
0-1 Collingwood College
Camberley 
15.10.05
2054  Southborough School
Surbiton 
- Bye
 
2055  Glyn Technology School
Epsom 
1-0 St Peterís RC School
Guildford 
15.10.05
2056  Hampton School
Middlesex 
2-1 Windsor Boys School
Berkshire 
15.10.05
2057  Richard Challoner School
Kingston 
2-0 Douay Martyrs School
Uxbridge 
17.10.05
2058  Therfield School
Leatherhead 
2-5 St Thomas the Apostle
Nunhead 
15.10.05
2059  Connaught School
Aldershot 
0-3 St Wilfredís School
Crawley 
13.10.05
2060  Dr Challoners Grammar School
Amersham 
6-0 Drayton Manor High School
Ealing 
13.10.05
2061  Abbotsfield School
Uxbridge 
1-6 Glenthorne High School
Sutton 
08.11.05
2062  Chiswick Community School
London 
- Bye
 
2063  Sir John Lawes School
Harpenden 
2-6 Chalfonts Community College
Gerrards Cross 
07.10.05
2064  JFS School
Harrow 
1-2 St Joan of Arc Catholic School
Rickmansworth 
16.11.05
2065  Enfield Grammar School
Middlesex 
10-1 John Lyon School
Harrow 
01.10.05
2066  Gunnerbury RC School
Brentford 
6-1 Highgate Wood School
Highgate 
10.10.05
2067  Turnford School
Cheshunt 
4-1 St Ignatius College
Enfield 
20.10.05
2068  Parmiterís School
Watford 
12-0 Featherstone High School
Southall 
19.10.05
2069  Queensbury School
Dunstable 
6-3 Finchley Catholic High School
Middlesex 
15.10.05
2070  Van Dyke Upper School
Leighton Buzzard 
4-3 Quintin Kynaston School
London NW8 
15.10.05
2071  St Thomas More RC School
Wood Green 
1-6 Leventhorpe School
Sawbridgeworth 
18.10.05
2072  Knights Templar School
Baldock 
2-3 Chancellors School
Hatfield 
14.10.05
2073  Redborne School
Ampthill 
2-3 Priory School
Hitchin 
14.10.05
2074  Lealands High School
Luton 
6-1 Barnhill School
Yeading 
15.10.05
2075  Ashlyns School
Berkhampstead 
0-9 Sharnbrook Upper School
Bedford 
15.10.05
2076  Gladesmore Community School
Haringey 
1-0 Biddenham Upper School
Bedford 
15.10.05
2077  Hastingsbury Upper School
Bedford 
2-3 Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
14.10.05
2078  Harlington Upper School
Dunstable 
0-0
FT

AET
4-5
Pen
Northfields Technology College
Dunstable 
15.10.05
2079  Wexham School
Slough 
0-9 Ousedale School
Milton Keynes 
15.10.05
2080  John Hampden Grammar School
Wycombe 
4-2 Wye Valley Sports College
Bourne End 
30.09.05

* Winners decided by the toss of a coin after failing to play by the deadline date
** Indicates team(s) withdrawn after failing to play by the deadline date

Top


ROUND THREE Ė RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001  King Edward VII High School
Kings Lynn 
4-2 Prince William School
Peterborough 
09.11.05
3002  Aylsham High School
Norfolk 
3-0 Sawtry Community College
Huntingdon 
10.11.05
3003  Reepham High School
Norwich 
8-2 Fakenham High School
Norfolk 
08.11.05
3004  Sandy Upper School
Bedfordshire 
7-1 Great Yarmouth High School
Norfolk 
16.11.05
3005  Kirkley High School
Lowestoft 
0-7 Hall Mead School
Upminster 
16.11.05
3006  Brentwood School
Essex 
1-1
FT

AET
5-6
Pen
Hertswood School
Borehamwood 
10.11.05
3007  Southend High School for Boys
Essex 
2-0 Stoke High School
Ipswich 
15.11.05
3008  St Ivo School
Huntingdon 
4-3 Cumberland School
Newham 
01.12.05
3009  Bishop Challoner RC Collegaite School
London 
1-0 Emerson Park School
Hornchurch 
12.11.05
3010  Eastwood School
Leigh-on-Sea 
3-4 Barking Abbey School
Barking 
22.10.05
3011  Roding Valley School
Loughton 
6-1 Brampton Manor School
Newham 
14.11.05
3012  Warren Comprehensive School
Romford 
4-3 St Bonaventureís RC School
Essex 
07.11.05
3013  Priory School
Orpington 
3-1 Lealands School
Luton 
03.11.05
3014  Cardinal Pole RC School
Hackney 
- Bye
 
3015  Fitzwimarc School
Rayleigh 
7-1 Goffs School
Chestnut 
21.11.05
3016  Chafford Hundred Campus School
Grays 
1-2 Highbury Grove School
Islington 
29.11.05
3017  Greenacre School
Chatham 
4-2 Westlands School
Sittingbourne 
08.11.05
3018  Hundred of Hoo School
Rochester 
2-6 Ravens Wood School
Bromley 
01.12.05
3019  Kemnal Technology College
Sidcup 
1-0 St Simon Stock School
Maidstone 
12.11.05
3020  Christ Church High School
Ashford 
1-2 Sandwich Technology School
Kent 
15.11.05
3021  Astor of Hever School
Maidstone 
2-2
FT

AET
1-3
Pen
Howard School
Gillingham 
10.11.05
3022  Imberhorne School
East Grinstead 
4-2 Raynes Park High School
Merton 
08.11.05
3023  Tanbridge House School
Horsham 
1-0 Chichester High School for Boys
Sussex 
08.11.05
3024  Durrington High School
Worthing 
0-2 Whitgift School
Croydon 
10.11.05
3025  Thomas Bennett School
Crawley 
1-5 Bognor Regis Community College
Sussex 
22.11.05
3026  Felpham Community College
Bognor Regis 
6-2 Hazelwick School
Crawley 
07.11.05
3027  Collingwood College
Camberley 
5-8 Southborough School
Surbiton 
07.11.05
3028  Glyn Technology School
Epsom 
2-1 Hampton School
Middlesex 
17.11.05
3029  Richard Challoner School
Kingston 
3-6 St Thomas the Apostle
Nunhead 
18.11.05
3030  St Wilfridís School
Crawley 
3-1 Dr Challoners Grammar School
Amersham 
09.11.05
3031  Glenthorne High School
Sutton 
4-1 Chiswick Community School
London 
25.11.05
3032  Chalfonts Community College
Gerrards Cross 
2-0 St Joan of Arc Catholic School
Rickmansworth 
24.11.05
3033  Enfield Grammar School
Middlesex 
2-1 Gunnerbury RC School
Brentford 
10.11.05
3034  Turnford School
Cheshunt 
1-6 Parmiterís School
Watford 
15.11.05
3035  Queensbury School
Dunstable 
4-0 Van Dyke Upper School
Leighton Buzzard 
14.11.05
3036  Leventhorpe School
Sawbridgeworth 
1-0 Chancellors School
Hatfield 
12.11.05
3037  Priory School
Hitchin 
3-1
FT

AET
Stoke Newington School
Hackney 
25.11.05
3038  Sharnbrook Upper School
Bedford 
4-0 Gladesmore Community School
Haringey 
24.11.05
3039  Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
1-0 Northfields Technology College
Dunstable 
12.11.05
3040  Ousedale School
Milton Keynes 
0-3 John Hampden Grammar School
Wycombe 
15.11.05


Top


ROUND FOUR - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001  King Edward VII High School
Kings Lynn 
1-3 Aylsham High School
Norfolk 
05.12.05
4002  Reepham High School
Norwich 
2-1 Sandy Upper School
Bedfordshire 
28.11.05
4003  Hall Mead School
Upminster 
4-5
FT

AET
Hertswood School
Borehamwood 
24.11.05
4004  Southend High School for Boys
Essex 
3-2 St Ivo School
Huntingdon 
19.12.05
4005  Bishop Challoner RC Collegaite School
London 
1-4 Barking Abbey School
Barking 
07.01.06
4006  Roding Valley School
Loughton 
3-2 Warren Comprehensive School
Romford 
28.11.05
4007  Priory School
Orpington 
1-6 Cardinal Pole RC School
Hackney 
18.11.05
4008  Fitzwimarc School
Rayleigh 
p-p Highbury Grove School
Islington 
15.12.05
4009  Greenacre School
Chatham 
0-8 Ravens Wood School
Bromley 
05.01.06
4010  Kemnal Technology College
Sidcup 
5-0 Sandwich Technology School
Kent 
13.12.05
4011  Howard School
Gillingham 
4-2 Imberhorne School
East Grinstead 
30.11.05
4012  Tanbridge House School
Horsham 
3-9 Whitgift School
Croydon 
01.12.05
4013  Bognor Regis Community College
Sussex 
6-0 Felpham Community College
Bognor Regis 
29.11.05
4014  Southborough School
Surbiton 
6-3 Glyn Technology School
Epsom 
05.12.05
4015  St Thomas the Apostle
Nunhead 
3-1 St Wilfridís School
Crawley 
30.11.05
4016  Glenthorne High School
Sutton 
3-1 Chalfonts Community College
Gerrards Cross 
07.12.05
4017  Enfield Grammar School
Middlesex 
1-1
FT

AET
3-4
Pen
Parmiterís School
Watford 
03.12.05
4018  Queensbury School
Dunstable 
1-0 Leventhorpe School
Sawbridgeworth 
05.12.05
4019  Priory School
Hitchin 
2-0 Sharnbrook Upper School
Bedford 
02.12.05
4020  Sir Frederick Osborn School
Welwyn Garden City 
1-0 John Hampden Grammar School
Wycombe 
08.12.05


Top



Further Important Diary Dates

Round Five on or before Saturday 14 January 2006 (Last 64 nationally)
Round Six on or before Saturday 28 January 2006
Round Seven on or before Saturday 11 February 2006
Round Eight on or before Saturday 4 March 2006
Semi Finals on or before Saturday 18 March 2006
Final on a date and at a venue to be agreed by Council
(Finalists may wish to offer a Football League or Premiership ground of their choice for Council to consider)



Top

Top