13 Nov 2010

2005-2006 Competitions

ESFA UNDER 14 SCHOOLS’ CUP FOR GIRLS

SEASON 2005-2006



 
Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Final > Semi Final > Final |


ROUND ONE – all teams have received a bye into Round Two

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Spaces (Team A, Team B etc)
have been left for possible late entries 


Top


ROUND TWO - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001  Aylsham High School
Norfolk 
3-2 Northgate High School
Dereham 
04.11.05
2002  St Clement’s High School
Kings Lynn 
0-7 Jack Hunt School
Peterborough 
15.10.05
2003  King Edward VII High School
Kings Lynn 
1-2 Neale Wade Community College
March 
13.10.05
2004  Costessey High School
Norwich 
1-0 Comberton Village College
Cambridge 
04.11.05
2005  Park High School
Kings Lynn 
0-6 Sawtry Community College
Huntingdon 
07.10.05
2006  City of Ely Community College
Cambridgeshire 
5-7
FT

AET
Stanground College
Peterborough 
15.10.05
2007  Hinchingbrooke School
Huntingdon 
1-0 Fakenham High School
Norfolk 
2008  Stratton Upper School
Biggleswade 
1-0 Bye
 
15.10.05
2009  Wayland Community High School
Watton 
0-1 Mildenhall College of Technology
Suffolk 
15.10.05
2010  Flegg High School
Great Yarmouth 
0-1 Kirkley High School
Lowestoft 
15.10.05
2011  Sir John Leman High School
Beccles 
9-0 Thomas Mills High School
Framlingham 
31.10.05
2012  Hellesdon High School
Norwich 
1-0 Westbourne High School
Ipswich 
15.10.05
2013  Copleston High School
Ipswich 
3-7 King Edward VI School
Bury St Edmunds 
14.10.05
2014  County Upper School
Bury St Edmunds 
0-1 Sudbury Upper School
Suffolk 
11.10.05
2015  Honywood School
Coggleshall 
1-0 Farlingaye High School
Ipswich 
2016  Hylands School
Chelmsford 
1-0 Bye
 
2017  Hackney Free & Parochial School (London E9)
** 
- Brampton Manor School (Newham)
** 
2018  Kingsford School
East Ham 
1-3 Bishop Challoner RC Collegiate School
London E1 
14.10.05
2019  George Green School
London E14 
4-1 Langdon School
Newham 
11.10.05
2020  Robert Clack School (Dagenham)
** 
- Stoke Newington School (Hackney)
** 
2021  Bexley Grammar School
Kent 
0-1 Barking Abbey School
Barking 
15.10.05
2022  St Catherine’s School for Girls
Bexleyheath 
1-0 William Edwards School
Grays 
2023  St Bernard’s School
Westcliff-on-Sea 
0-1 Eastbrook Comprehensive School (Dagenham)
 
2024  Royal Docks Community School
Newham 
- Bye
 
2025  Islington Green School
London N1 
0-1 Jo Richardson Community School
Dagenham 
14.10.05
2026  Holloway School
Islington 
7-1 Cumberland School
Newham 
19.10.05
2027  Cardinal Pole RC School (Hackney)

- Caterham High School
Ilford 
2028  St Paul’s RC School (Abbey Wood)

- Kidbrooke School
London SE3 
2029  Chafford Hundred School
Grays 
0-1 Ravensbourne School
Bromley 
2030  St John’s RC School
Gravesend 
2-2
FT

AET
2-0
Pen
Charter School
London SE24 
2031  Westlands School
Sittingbourne 
2-1 Sacred Heart RC School
London SE5 
17.10.05
2032  Queen Elizabeth’s Grammar School
Faversham 
- Bye
 
2033  Archbishop Michael Ramsey College
London SE5 
1-0 Astor of Hever School
Maidstone 
2034  Maplesden Noakes School (Maidstone)
** 
- Eltham Green School (London SE9)
** 
2035  Northfleet School for Girls
Kent 
1-0 Herne Bay High School
Kent 
2036  Canterbury High School
Kent 
1-12 Sandwich Technology School
Kent 
18.10.05
2037  Christ Church High School
Ashford 
0-6 St Edmund’s RC School
Dover 
19.10.05
2038  Pent Valley School
Folkestone 
- Bye
 
2039  St Richard’s RC College
Bexhill 
4-3 Brockhill Park Performing Arts College
Hythe 
15.10.05
2040  Eastbourne Technology College
Sussex 
11-0 Tideway School
Newhaven 
2041  Dorothy Stringer School
Brighton 
3-3
FT

AET
3-4
Pen
Holy Trinity School
Crawley 
11.10.05
2042  Hove Park Upper School
Hove 
1-0 Angmering School
Littlehampton 
14.10.05
2043  Hazelwick School
Crawley 
1-0 Patcham High School
Brighton 
12.10.05
2044  Thomas Bennett School
Crawley 
9-0 St Wilfrid’s RC School
Crawley 
06.10.05
2045  Imberhorne School
East Grinstead 
1-0 St Simon Stock School
Maidstone 
21.10.05
2046  Littlehampton Community School
Sussex 
1-4 Steyning Grammar School
Sussex 
13.10.05
2047  Bourne Community College
Emsworth 
0-1 Hamble Community Sports College
Southampton 
2048  Gordon’s School
Woking 
- Bye
 
2049  Rydens School
Walton on Thames 
1-4 Dunraven School
London SW16 
13.10.05
2050  Barnhill Community High School
Yeading 
7-0 Featherstone High School
Southall 
14.10.05
2051  Ellen Wilkinson School for Girls
London W3 
1-0 ADT College
London SW15 
13.10.05
2052  Glenthorne High School
Sutton 
0-1 Winston Churchill School
Woking 
20.10.05
2053  St Augustine’s Priory School (Ealing)
** 
- Pimlico School (Westminster)
** 
2054  Battersea Technical College
London SW11 
0-1 Holland Park School
Kensington 
2055  Copland Community School
Wembley 
2-6 Highbury Grove School
Islington 
19.10.05
2056  Compton School
Middlesex 
1-0 Haverstock School
London NW1 
15.10.05
2057  Matthew Arnold School
Staines 
7-0 Raynes Park High School
Merton 
15.10.05
2058  Fortismere School
Muswell Hill 
2-3 JFS School
Harrow 
01.11.05
2059  Quintin Kynaston School
London NW8 
0-11 Nicholas Breakspear School
St Albans 
13.10.05
2060  Turnford School
Cheshunt 
9-0 Mark Hall Sports College
Harlow 
14.10.05
2061  Mount Grace School (Potters Bar)
** 
- Burnt Mill School (Harlow)
** 
2062  Goffs School
Cheshunt 
1-0 Park View Academy
Haringey 
15.1005
2063  Sheredes School (Hoddesdon)
 
11-3 Ashmole School
London N14 
10.10.05
2064  Hemel Hempstead School
Hertfordshire 
1-3 Wootton Upper School
Bedfordshire 
11.10.05
2065  Queens School
Watford 
1-0 Haydon School
Pinner 
31.10.05
2066  St Bernard’s Convent School
Slough 
0-1 St Joan of Arc Catholic School
Rickmansworth 
2067  Kings Langley School
Hertfordshire 
0-1 Wexham School
Slough 
2068  Redborne School
Ampthill 
3-5 Wye Valley Sports College
Bourne End 
18.10.05
2069  Highgate Wood School
Middlesex 
0-1 Townsend C of E School
St Albans 
15.10.05
2070  Icknield High School
Luton 
1-0 Beaumont School
St Albans 
15.10.05
2071  Alexandra Park School
London N11 
3-4 Edmonton County School
Enfield 
12.10.05
2072  John F Kennedy School (Hemel Hempstead)
** 
- Lealands High School (Luton)
** 
2073  Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
1-0 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard 
10.10.05
2074  Amersham School
Buckinghamshire 
0-1 Biddenham Upper School
Bedford 
15.10.05
2075  Ashcroft High School
Luton 
6-0 Hastingsbury Upper School
Bedford 
13.10.05
2076  Sir Frank Markham School
Milton Keynes 
2-10 Sponne School
Towcester 
11.10.05
2077  Blessed George Napier School (Banbury)
** 
- Campion School (Northampton)
** 
2078  William Parker School
Daventry 
1-0 Kingsthorpe Community College
Northampton 
2079  Drayton School (Banbury)
** 
- Mereway Community College (Northampton)
** 
2080  Northampton Academy
Northamptonshire 
1-0 Alcester Grammar School
Warwickshire 
15.10.05
2081  Chipping Norton School
Oxfordshire 
0-7 Chipping Campden School
Gloucestershire 
19.10.05
2082  Marlborough School
Woodstock 
0-3 Warriner School
Bloxham 
17.10.05
2083  Peers School
Oxford 
0-1 John Mason School
Abingdon 
15.10.05
2084  Larkmead School
Abingdon 
1-6 Wheatley Park School
Oxford 
14.10.05
2085  Lord William’s School
Thame 
1-0 Denefield School
Reading 
2086  Icknield Community College (Watlington)
** 
- Little Heath School (Reading)
** 
2087  Prospect Technology College
Reading 
0-1 St Crispin’s School
Wokingham 
31.10.05
2088  Garth Hill School
Bracknell 
5-4 St John the Baptist School
Woking 
31.10.05
2089  Charters School
Ascot 
1-0 Connaught School
Aldershot 
2090  Brakenhale School
Bracknell 
4-1 Cranbourne School
Basingstoke 
09.11.05
2091  Aldworth Science College
Basingstoke 
0-1 Easthampstead Park School
Bracknell 
2092  Toynbee School
Chandlers Ford 
8-0 Kings School
Winchester 
11.10.05
2093  Brighton Hill Community School
Basingstoke 
0-1 Thornden School
Eastleigh 
2094  Hounsdown School
Southampton 
7-2 Sandown High School
Isle of Wight 
10.11.05
2095  Cowes High School (Isle of Wight)
** 
- Sholing Technology College
Southampton 
2096  Testwood Sports College
Totten 
- Bye
 
2097  Highcliffe Comprehensive School
Christchurch 
0-1 Mountbatten Language College
Romsey 
10.10.05
2098  St Peter’s School
Bournemouth 
1-0 Sturminster Newton High School
Dorset 
15.10.05
2099  Sir John Colfox School
Bridport 
4-0 Budmouth Technology College
Weymouth 
13.10.05
2100  West Exe Technology College
Exeter 
14-2 Exmouth Community College
Devon 
15.10.05
2101  Queen Elizabeth Community College
Crediton 
0-1 ISCA College of Arts and Media
Exeter 
15.10.05
2102  Teignmouth Community College
Devon 
7-0 Paignton Community College
Devon 
06.10.05
2103  Ivybridge Community College
Plymouth 
5-3 Westlands Technology College
Torquay 
20.10.05
2104  Tamarside Community College
Plymouth 
- Bye
 
2105  Callington Community College
Cornwall 
2-2
FT

AET
9-8
Pen
Eggbuckland Community College
Plymouth 
18.10.05
2106  Estover Community College
Plymouth 
6-1 Liskeard Community College
Cornwall 
2107  Tavistock College
Devon 
8-0 Fowey Community College
Cornwall 
13.10.05
2108  Launceston College
Cornwall 
2-7 Bideford College
Devon 
13.10.05
2109  Newquay Treherras School
Cornwall 
1-0 Lipson Community College
Plymouth 
15.10.05
2110  Bodmin Community College
Cornwall 
0-7 Plymstock School
Plymouth 
01.11.05
2111  Brannel School
St Austell 
3-0 Penryn College
Cornwall 
11.10.05
2112  Hayle School
Cornwall 
- Bye
 
2113  Park Community School
Barnstaple 
5-9 Tiverton High School
Devon 
13.10.05
2114  Castle School
Taunton 
1-0 Ansford Community School
Castle Cary 
18.10.05
2115  Bucklers Mead School
Yeovil 
0-1 Heathfield Community School
Taunton 
2116  Ladymead Community School
Taunton 
1-0 Whitstone Community School
Shepton Mallet 
15.10.05
2117  St Katherine’s School
Bristol 
0-1 Gordano School
Portishead 
20.10.05
2118  Clevedon Community School
Somerset 
0-1 Chew Valley School
Bristol 
18.10.05
2119  Oldfield School
Bath 
8-1 Gillingham School
Dorset 
15.10.05
2120  Norton Hill School
Bath 
1-9 Grange Sports College
Bristol 
21.10.05
2121  St Edmunds Girls’ School
Salisbury 
5-1 John Bentley School
Calne 
20.11.05
2122  Sheldon School
Chippenham 
5-0 Devizes School
Wiltshire 
15.10.05
2123  Lavington School
Devizes 
1-0 St Joseph’s RC School
Swindon 
13.10.05
2124  Dorcan Technology College
Swindon 
- Bye
 
2125  Kingsfield School
Bristol 
5-0 Rednock School
Dursley 
19.10.05
2126  Hreod Parkway School
Swindon 
1-0 Stroud High School
Gloucestershire 
15.10.05
2127  Archway School
Stroud 
0-1 Downend School
Bristol 
2128  Pershore High School
Worcestershire 
1-0 Ribston Hall School
Gloucester 
15.10.05
2129  Brockworth School
Gloucester 
0-1 Prince Henry’s High School
Evesham 
2130  Chase School
Malvern 
4-0 Lady Hawkins High School
Hereford 
17.10.05
2131  Whitecross High School
Hereford 
4-2 Haywood High School
Hereford 
15.10.05
2132  Minster College (Leominster)
** 
- Droitwich Spa School (Worcestershire)
** 
2133  Trinity High School
Redditch 
1-0 Maidenhill School
Stonehouse 
15.10.05
2134  Park Hall School
Birmingham 
7-0 Stourport-on-Severn High School
Worcestershire 
13.10.05
2135  Arrow Vale Community High School
Redditch 
1-0 Four Dwellings High School
Birmingham 
15.10.05
2136  Evesham High School
Worcestershire 
1-4 Christopher Whitehead High School
Worcester 
15.10.05
2137  Windsor High School
Halesowen 
0-1 Wolverley High School
Kidderminster 
06.10.05
2138  Coseley Sports College
Dudley 
0-1 Shireland Language College
Smethwick 
15.10.05
2139  Kenilworth School
Warwickshire 
6-1 North Leamington School
Leamington Spa 
13.10.05
2140  Trinity Catholic School
Leamington Spa 
1-0 Coundon Court School
Coventry 
2141  Bishop Challenor RC School
Birmingham 
4-2 Sheldon Heath Community School
Birmingham 
20.10.05
2142  Codsall Community High School
Wolverhampton 
1-6 Bridgnorth Endowed School
Shropshire 
14.10.05
2143  Aldridge School (Walsall)
** 
- Kingshurst City Technology College (Birmingham)
** 
2144  Cheslyn Hay High School
Walsall 
4-4
FT

AET
3-0
Pen
Cannock Chase High School
Staffordshire 
18.10.05
2145  Rawlett High School
Tamworth 
1-0 Mill Hill School
Ripley 
2146  Belper School
Derbyshire 
2-10 Wilnecote High School
Tamworth 
13.10.05
2147  Swanwick Hall School
Alfreton 
0-5 All Saints RC School
Mansfield 
15.10.05
2148  West Bridgford Comprehensive School
Nottingham 
11-1 West Park Community School
Derby 
17.10.05
2149  Thomas Telford School
Telford 
1-0 James Brindley High School
Stoke-on-Trent 
15.10.05
2150  Grange School
Shrewsbury 
1-0 Painsley RC High School
Stoke-on-Trent 
15.10.05
2151  Sir Graham Balfour School
Stafford 
5-2 Smiths Wood School
Birmingham 
02.11.05
2152  St John Fisher Catholic School
Newcastle Under Lyme 
1-10 Charlton School
Telford 
14.10.05
2153  Fallibroome High School
Macclesfield 
1-0 Westwood High School
Leek 
10.10.05
2154  Queen Elizabeth Grammar School
Derby 
5-2 Holden Lane High School
Stoke-on-Trent 
20.10.05
2155  All Hallows High School
Macclesfield 
0-1 Blythe Bridge High School
Stoke-on-Trent 
2156  Haywood High School
Stoke-on-Trent 
4-4
FT

AET
3-0
Pen
Weaverham High School
Northwich 
20.10.05
2157  Stanney High School
South Wirral 
0-10 Archbishop Beck Sports College
Liverpool 
11.10.05
2158  Sutton County High School
Ellesmere Port 
7-1 St Nicholas RC High School
Northwich 
12.10.05
2159  St Peter and Paul RC High School
Widnes 
0-1 Alsop High School
Liverpool 
15.10.05
2160  Grange Comprehensive School
Runcorn 
1-4 Sandbach High School
Cheshire 
13.10.05
2161  Helsby High School
Warrington 
6-2 Standish Community High School
Wigan 
14.10.05
2162  Lymm High School
Cheshire 
3-4
FT

AET
Trinity High School
Manchester 
11.02.05
2163  Ashton-on-Mersey School
Manchester 
2-7 Ellesmere Port High School
Cheshire 
06.10.05
2164  Stretford Grammar School
Manchester 
0-1 Birchwood Community High School
Warrington 
2165  Wright Robinson Sports College
Manchester 
1-0 Reddish Vale Technology College
Stockport 
12.10.05
2166  Blessed Thomas Holford College
Altrincham 
- Chorlton High School (Manchester)

2167  Alder Community High School
Hyde 
15-0 Manchester Academy
Greater Manchester 
17.10.05
2168  Rainford High Technology College
St Helens 
- Bye
 
2169  William Beamont Sports College
Warrington 
3-1 Middleton Technology School
Manchester 
17.11.05
2170  St John Bosco Arts College
Liverpool 
1-0 St Matthew’s High School
Manchester 
2171  Sutton Sports College
St Helens 
4-3 Maricourt High School
Liverpool 
17.10.05
2172  Deyes High School (Liverpool)
** 
- St Bede’s RC High School (Ormskirk)
** 
2173  Rivington and Blackrod High School
Bolton 
1-0 Radclyffe School
Oldham 
15.10.05
2174  Castlebrook High School
Bury 
0-5 St Joseph’s Sports College
Bolton 
2175  Thornleigh Salesian Sports College
Bolton 
3-1 Elton High School
Bury 
11.10.05
2176  Siddal Moor Sports College
Rochdale 
7-3 Childwall Sports College
Liverpool 
13.10.05
2177  Stanley High School
Southport 
4-6 Southlands High School
Chorley 
11.10.05
2178  Ormskirk School
Lancashire 
1-1
FT

AET
5-4
Pen
Brookfield High School
Kirkby 
15.10.05
2179  Parklands High School
Chorley 
1-0 All Saints High School
Kirkby 
2180  Broughton Hall High School
Liverpool 
9-7 Leyland St Mary’s Technology College
Preston 
02.11.05
2181  Derby High School (Bury)
** 
- Ladybridge High School (Bolton)
** 
2182  Fearns Community Sports College (Bacup)
** 
- St Bede’s RC High School (Blackburn)
** 
2183  Mount Carmel RC High School
Accrington 
0-1 Ivy Bank Business College
Burnley 
13.10.05
2184  St Wilfrid’s CE High School
Blackburn 
- Bye
 
2185  Montgomery High School
Blackpool 
3-0 Corpus Christi School
Fulwood 
17.10.05
2186  Lytham St Anne’s Technology College
Lancashire 
1-14 Penwortham Girls High School
Preston 
11.10.05
2187  Queen Elizabeth High School
Carnforth 
6-3 Skerton Community School
Lancaster 
13.10.05
2188  Our Lady’s RC Sports College
Lancaster 
5-4 Kirkbie Kendal School
Kendal 
06.10.05
2189  Queen Katherine School
Kendal 
4-2 Ripley St Thomas CE High School
Lancaster 
13.10.05
2190  Dowdales School
Dalton-in-Furness 
1-0 St Bernard’s RC High School
Barrow-in-Furness 
2191  Windermere St Anne’s School
Cumbria 
0-1 Millom School
Cumbria 
15.10.05
2192  Walney School
Barrow-in-Furness 
0-1 Dene Community School of Technology
Peterlee 
15.10.05
2193  Nelson Thomlinson School
Wigton 
9-1 Stainburn Science College
Workington 
07.10.05
2194  St Joseph’s RC High School
Workington 
1-0 Whitehaven School
Cumbria 
15.10.05
2195  St Aidan’s County High School
Carlisle 
1-0 Cockermouth School
Cumbria 
15.10.05
2196  Southfield Technology College
Workington 
5-2 St Benedict’s High School
Whitehaven 
13.10.05
2197  Trinity School
Carlisle 
1-0 Ullswater Community College
Penrith 
15.10.05
2198  Samuel Kings School
Alston 
0-20 William Howard School
Brampton 
17.10.05
2199  Prudhoe Community High School
Northumberland 
6-1 Cramlington High School
Newcastle-upon-Tyne 
11.10.05
2200  Walker Technology College
Newcastle-upon-Tyne 
- Bye
 
2201  Ashington High School
Northumberland 
1-0 Monkseaton High School
Whitley Bay 
15.10.05
2202  Farringdon Community Sports College
Sunderland 
0-1 Churchill Community High School
Wallsend 
15.10.05
2203  Wellfield School (Wingate)
** 
- Whitburn CE School (Sunderland)
** 
2204  Sedgefield Community College
Durham 
1-0 Oxclose Community School
Washington 
2205  Durham Johnston School
Durham 
0-1 St John’s RC School
Bishop Auckland 
15.10.05
2206  King James 1 Community College
Bishop Auckland 
0-1 Longfield Comprehensive School
Darlington 
15.10.05
2207  Carmel RC Technology College
Darlington 
2-1 English Martyrs School
Hartlepool 
17.10.05
2208  St Michael’s RC School
Stockton-on-Tees 
- Bye
 
2209  Macmillan College
Middlesbrough 
1-5 Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees 
15.10.05
2210  Eskdale School
Whitby 
2-2
FT

AET
5-4
Pen
Bydales School
Marske-by-the-Sea 
2211  St John Fisher RC High School
Harrogate 
1-0 Nunthorpe School
Middlesbrough 
15.10.05
2212  Newlands School
Middlesbrough 
3-5 Rossett School
Harrogate 
11.10.05
2213  Laurence Jackson School
Guisborough 
1-0 Boston Spa School
Wetherby 
15.10.05
2214  Norton College
Malton 
0-1 Filey School
North Yorkshire 
20.10.05
2215  Allerton Grange School
Leeds 
0-1 Castleford High School
West Yorkshire 
15.10.05
2216  Wetherby High School
West Yorkshire 
6-2 Driffield School
Humberside 
12.10.05
2217  Calder High School
Hebden Bridge 
5-1 Spen Valley High School
Liversedge 
18.10.05
2218  Newsome Sports College
Huddersfield 
0-1 Earlsheaton High School
Dewsbury 
15.10.05
2219  Oakbank Sports College
Keighley 
1-9 Hipperholme and Lightcliffe High School
Halifax 
12.10.05
2220  Holmfirth High School
Huddersfield 
1-4 Castle Hall School
Mirfield 
15.10.05
2221  Yorkshire Martyrs RC College
Bradford 
0-1 John Smeaton High School
Leeds 
15.10.05
2222  Knottingley Sports College
West Yorkshire 
0-6 Wolfreton School
Hull 
20.10.05
2223  South Hunsley School
North Ferriby 
1-0 Cockburn High School
Leeds 
15.10.05
2224  Endeavour School
Hull 
0-1 Northfield School & Sports College
Billingham 
15.10.05
2225  Archbishop Thurston CE School
Hull 
1-12 Toll Bar Business College
Grimsby 
17.10.05
2226  Lindsey School
Grimsby 
1-0 Middlecott School
Boston 
15.10.05
2227  St Bede’s RC School
Scunthorpe 
3-4 David Lister School
Hull 
12.10.05
2228  Queen Elizabeth’s High School
Gainsborough 
3-4 Caistor Yarborough School
Lincolnshire 
18.10.05
2229  Birbeck School
Louth 
0-1 Skegness Grammar School
Lincolnshire 
18.10.05
2230  Priory School of Science and Technology
Lincoln 
2-1 Frederick Gent School
Alfreton 
10.10.05
2231  Bourne Grammar School
Lincolnshire 
3-10 John Ferneley High School
Melton Mowbray 
13.10.05
2232  St George’s College of Technology
Sleaford 
- Bye
 
2233  John Port School
Derby 
1-0 Handsworth Grange School
Sheffield 
15.10.05
2234  Dronfield Henry Fanshawe School
Sheffield 
1-0 Hope Valley College
Derbyshire 
10.10.05
2235  Lady Manners School
Bakewell 
7-0 High Storrs School
Sheffield 
02.11.05
2236  Hungerhill School
Doncaster 
1-0 Kingstowe School
Barnsley 
2237  City School
Sheffield 
4-2 Edlington School
Doncaster 
05.10.05
2238  Ridgewood High School
Doncaster 
1-0 Clifton Community Arts School
Rotherham 
15.10.05
2239  Balby Carr Sports College
Doncaster 
3-4 Bolsover School
Chesterfield 
11.10.05
2240  Trinity Academy
Doncaster 
- Bye
 
2241  Wickersley Sports College
Rotherham 
1-0 Danum School Technology College
Doncaster 
2242  Aston Comperhensive School
Sheffield 
1-4 Winterhill School
Rotherham 
14.10.05
2243  Tapton School
Sheffield 
1-0 Foulstone School
Barnsley 
2244  Ecclesfield School
Sheffield 
11-0 Garibaldi College
Mansfield 
2245  Joseph Whitaker School
Mansfield 
1-0 All Saints RC High School
Sheffield 
2246  Shirebrook School
Mansfield 
7-3 Friesland School
Nottingham 
12.10.05
2247  Djanogly City Academy
Nottingham 
2-1 Manor School
Mansfield 
10.10.05
2248  Long Eaton School
Nottingham 
- Bye
 
2249  Alderman Smith School
Nuneaton 
1-0 Hamilton Community College
Leicester 
15.10.05
2250  Sir Jonathan North School
Leicester 
3-3
FT

AET
5-4
Pen
George Eliot School
Nuneaton 
3.10.05
2251  Shepshed High School
Loughborough 
0-3 Chellaston School
Derby 
01.11.05
2252  Castle Donington Community School
Derby 
3-2 Harry Carlton School
Loughborough 
15.10.05
2253  Thomas Estley Community College
Leicester 
4-3 Avon Valley School
Rugby 
12.10.05
2254  Bilton High School
Rugby 
1-4 New College
Leicester 
13.10.05
2255  Guilsborough School
Northampton 
4-1 Corby Community College
Northamptonshire 
20.10.05
2256  Rugby High School for Girls
Warwickshire 
1-6 Leon School & Sports College
Milton Keynes 
19.10.05

* Indicates won the game on the toss of a coin after failing to play the game by the deadline date
** Indicates team(s) withdrawn from the competition after failing to play by the deadline date.

Top


ROUND THREE - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001  Aylsham High School
Norfolk 
7-0 Jack Hunt School
Peterborough 
22.11.05
3002  Neal Wade Community College
March 
1-2 Costessey High School
Norwich 
14.11.05
3003  Sawtry Community College
Huntingdon 
5-2 Stanground College
Peterborough 
03.11.05
3004  Hichingbrooke School
Huntingdon 
1-0 Stratton Upper School
Biggleswade 
12.11.05
3005  Mildenhall College of Technology
Suffolk 
0-15 Kirkley High School
Lowestoft 
12.11.05
3006  Sir John Leman High School
Beccles 
3-2
FT

AET
Hellesdon High School
Norwich 
28.11.05
3007  King Edward VI School
Bury St Edmunds 
1-11 Sudbury Upper School
Suffolk 
3008  Honywood School
Coggleshall 
7-0 Hylands School
Chelmsford 
08.11.05
3009  Bishop Challoner RC Collegiate School
London E1 
- Bye
 
3010  George Green School
London E14 
- Bye
 
3011  Barking Abbey School
Barking 
1-0 St Catherine’s School for Girls
Bexleyheath 
3012  Eastbrooke Comprehensive School (Dagenham)
** 
- Royal Docks Community School
Newham 
3013  Jo Richardson Community School
Dagenham 
4-5 Holloway School
Islington 
17.11.05
3014  Cardinal Pole RC School
Hackney 
0-1 St Paul’s RC School
Abbey Wood 
03.12.05
3015  Ravensbourne School
Bromley 
1-2 Charter School
London SE24 
12.11.05
3016  Westlands School
Sittingbourne 
1-0 Queen Elizabeth’s Grammar School
Faversham 
14.11.05
3017  Archbishop Michael Ramsey College
London 
- Bye
 
3018  Northfleet School for Girls
Kent 
4-2 Sandwich Technology School
Kent 
24.11.05
3019  St Edmunds School
Dover 
3-5 Pent Valley School
Folkestone 
09.11.05
3020  St Richard’s RC College
Bexhill 
0-6 Eastbourne Technology College
Sussex 
16.11.05
3021  Holy Trinity School
Crawley 
4-0 Hove Park Upper School
Hove 
11.11.05
3022  Hazelwick School
Crawley 
7-3 Thomas Bennett School
Crawley 
08.11.05
3023  Imberhorne School
East Grinstead 
2-3 Steyning Grammar School
Sussex 
08.11.05
3024  Hamble Community Sports College
Southampton 
2-3 Gordon’s School
Woking 
08.11.05
3025  Dunraven School
London SW16 
5-3 Barnhill Community High School
Yeading 
12.11.05
3026  Ellen Wilkinson School for Girls
London W3 
0-1 Winston Churchill School
Woking 
12.11.05
3027  Holland Park School
Kensington 
- Bye
 
3028  Highbury Grove School
Islington 
1-0 Compton School
Middlesex 
12.11.05
3029  Matthew Arnold School
Staines 
1-0 JFS School
Harrow 
15.11.05
3030  Nicholas Breakspear School
St Albans 
1-6 Turnford School
Cheshunt 
11.11.05
3031  Goffs School
Cheshunt 
- Bye
 
3032  Sheredes School
Hoddesdon 
1-0 Wootton Upper School
Bedfordshire 
11.11.05
3033  Queens School
Watford 
9-0 St Joan of Arc Catholic School
Rickmansworth 
10.11.05
3034  Wexham School
Slough 
0-1 Wye Valley Sports College
Bourne End 
12.11.05
3035  Townsend C of E School
St Albans 
1-3 Icknield High School
Luton 
08.11.05
3036  Edmonton County School
Enfield 
- Bye
 
3037  Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
5-0 Biddenham Upper School
Bedford 
22.11.05
3038  Ashcroft High School
Luton 
5-4 Sponne School
Towcester 
10.11.05
3039  William Parker School (Daventry)
** 
- Bye
 
3040  Northampton Academy
Northamptonshire 
- Bye
 
3041  Chipping Campden School
Gloucester 
1-4 Warriner School
Bloxham 
23.11.05
3042  John Mason School
Abingdon 
7-0 Wheatley Park School
Oxford 
01.12.05
3043  Lord William’s School
Thame 
- Bye
 
3044  St Crispin’s School
Wokingham 
1-2 Garth Hill School
Bracknell 
10.11.05
3045  Charters School
Ascot 
0-2 Brakenhale School
Bracknell 
15.11.05
3046  Easthampstead Park School
Bracknell 
0-1 Tonynbee School
Chandlers Ford 
28.11.05
3047  Thornden School
Eastleigh 
0-5 Hounsdown School
Southampton 
15.11.05
3048  Sholing Technology College
Southampton 
- Testwood Sports College (Totten)
** 
3049  Mountbatten Language College
Romsey 
1-13 St Peter’s School
Bournemouth 
08.11.05
3050  Sir John Colfox School
Bridport 
1-1
FT

AET
3-1
Pen
West Exe Technology College
Exeter 
15.11.05
3051  ISCA College of Arts & Media
Exeter 
1-1
FT

AET
3-2
Pen
Teignmouth Community College
Devon 
12.11.05
3052  Ivybridge Community College (Plymouth)
** 
- Tamarside Community College (Plymouth)
** 
3053  Callington Community College
Cornwall 
0-7 Estover Community College
Plymouth 
16.11.05
3054  Tavistock College
Devon 
1-0 Bideford College
Devon 
22.11.05
3055  Newquay Treherras School
Cornwall 
3-0 Plymstock School
Plymouth 
14.11.05
3056  Brannell School
St Austell 
4-4
FT

AET
2-3
Pen
Hayle School
Cornwall 
15.11.05
3057  Tiverton High School
Devon 
3-6 Castle School
Taunton 
10.11.05
3058  Heathfield Community School
Taunton 
4-0 Ladymead Community School
Taunton 
28.11.05
3059  Gordano School
Portishead 
6-1 Chew Valley School
Bristol 
17.11.05
3060  Oldfield School (Bath)

9-0 Grange Sports College
Bristol 
15.11.05
3061  St Edmunds Girls’ School
Salisbury 
9-0 Sheldon School
Chippenham 
13.01.06
3062  Lavington School
Devizes 
0-3 Dorcan Technology College
Swindon 
09.11.05
3063  Kingsfield School
Bristol 
1-0 Hreod Parkway School
Swindon 
23.11.04
3064  Downend School
Bristol 
1-0 Pershore High School
Worcestershire 
02.11.05
3065  Prince Henry’s High School
Evesham 
3-1 Chase School
Malvern 
22.11.05
3066  Whitecross High School
Hereford 
- Bye
 
3067  Trinity High School
Redditch 
0-1 Park Hall School
Birmingham 
09.11.05
3068  Arrow Vale Community High School
Redditch 
0-1 Christopher Whitehead High School
Worcester 
22.11.05
3069  Wolverley High School
Kidderminister 
1-0 Shireland Language College
Smethwick 
12.11.05
3070  Kenilworth School
Warwickshire 
1-5 Trinity Catholic School
Leamington Spa 
10.11.05
3071  Bishop Challoner RC School
Birmingham 
0-9 Bridgnorth Endowed School
Shropshire 
22.11.05
3072  Cheslyn Hay High School
Walsall 
- Bye
 
3073  Rawlett High School
Tamworth 
1-4 Wilnecote High School
Tamworth 
10.11.05
3074  All Saints RC School
Mansfield 
0-12 West Bridgford Comprehensive School
Nottingham 
17.11.05
3075  Thomas Telford School
Telford 
4-4
FT

AET
3-4
Pen
Grange School
Shrewsbury 
15.11.05
3076  Sir Graham Balfour School
Stafford 
2-7 Charlton School
Telford 
14.11.05
3077  Fallibroome High School
Macclesfield 
3-0 Queen Elizabeth Grammar School
Derby 
22.11.05
3078  Blythe Bridge High School
Stoke on Trent 
0-1 Haywood High School
Stoke On Trent 
12.11.05
3079  Archbishop Beck Sports College
Liverpool 
6-0 Sutton County High School
Ellesmere Port 
04.11.05
3080  Alsop High School
Liverpool 
8-0 Sandbach High School
Cheshire 
12.11.05
3081  Helsby High School
Warrington 
3-7 Trinity High School
Manchester 
11.11.05
3082  Ellesmere Port High School
Cheshire 
1-0 Birchwood Community High School
Warrington 
17.11.05
3083  Wright Robinson Sports College
Manchester 
16-0 Chorlton High School
Manchester 
06.12.05
3084  Alder Community High School
Hyde 
0-1 Rainford High Technology College
St Helens 
12.11.05
3085  William Beamont Sports College
Warrington 
0-3 St John Bosco Arts College
Liverpool 
24.11.05
3086  Sutton Sports College
St Helens 
- Bye
 
3087  Rivington and Blackrod High School
Bolton 
0-3 St Joseph’s Sports College
Bolton 
28.11.05
3088  Thornleigh Salesian Sports College
Bolton 
5-2 Siddal Moor Sport College
Rochdale 
10.11.05
3089  Southlands High School
Chorley 
0-6 Ormskirk School
Lancashire 
11.11.05
3090  Parklands High School
Chorley 
2-5 Broughton Hall High School
Liverpool 
15.11.05
3091  Winners of Match 2181 ** Both withdrawn
 
- Winners of Match 2182 ** Both withdrawn
 
3092  Ivy Bank Business College
Burnley 
0-1 St Wilfrid’s CE High School
Blackburn 
17.11.05
3093  Montgomery High School
Blackpool 
5-2 Penwortham Girls High School
Preston 
16.11.05
3094  Queen Elizabeth High School
Carnforth 
0-4 Our Lady’s RC Sports College
Lancaster 
21.11.05
3095  Queen Katherine School
Kendal 
6-2 Dowdales School
Dalton-in-Furness 
11.11.05
3096  Millom School (Cumbria)
** 
- Dene Community School of Technology (Peterlee)
** 
3097  Nelson Thomlinson School
Wigton 
1-0 St Joseph’s RC High School
Workington 
11.11.05
3098  St Aidan’s County High School
Carlisle 
1-0 Southfield Technology College
Workington 
12.11.05
3099  Trinity School
Carlisle 
1-0 William Howard School
Brampton 
23.11.05
3100  Prudhoe Community High School
Northumberland 
7-0 Walker Technology College
(Newcastle-upon-Tyne 
16.11.05
3101  Ashington High School
Northumberland 
2-4 Churchill Community High School
Wallsend 
17.11.05
3102  Sedgefield Community College
Durham 
- Bye
 
3103  St John’s RC School
Bishop Auckland 
9-1 Longfield Comprehensive School
Darlington 
12.11.05
3104  Carmel RC Technology College
Darlington 
1-7 St Michael’s RC School
Stockton on Tees 
23.11.05
3105  Ian Ramsey CE High School
Stockton on Tees 
4-3 Eskdale School
Whitby 
07.11.05
3106  St John Fisher RC High School
Harrogate 
0-10 Rossett School
Harrogate 
02.11.05
3107  Laurence Jackson School (Guisborough)

3-1 Filey School
NorthYorkshire 
12.11.05
3108  Castleford High School
West Yorkshire 
4-5
FT

AET
Wetherby High School
West Yorkshire 
11.11.05
3109  Calder High School
Hebden Bridge 
4-5
FT

AET
Earlsheaton High School
Dewsbury 
10.11.05
3110  Hipperholme and Lightcliffe High School
Halifax 
2-5 Castle Hall School
Mirfield 
09.11.05
3111  John Smeaton High School
Leeds 
3-0 Wolfreton School
Hull 
23.11.05
3112  South Hunsley School
North Ferriby 
1-5 Northfield School & Sports College
Billingham 
21.11.05
3113  Toll Bar Business College
Grimsby 
1-0 Lindsey School
Grimsby 
22.11.05
3114  David Lister School
Hull 
1-0 Caistor Yarborough School
Lincolnshire 
14.11.05
3115  Skegness Grammar School
Lincolnshire 
0-7 Priory School of Science and Technology
Lincoln 
14.11.05
3116  John Ferneley High School
Melton Mowbray 
1-0 St George’s College of Technology
Sleaford 
05.11.05
3117  St John Port School
Derby 
2-0 Dronfield Henry Fanshawe School
Sheffield 
10.11.05
3118  Lady Manners School
Bakewell 
3-1 Hungerhill School
Doncaster 
10.11.05
3119  City School
Sheffield 
0-3 Ridgewood High School
Doncaster 
08.11.05
3120  Bolsover School
Chesterfield 
9-0 Trinity Academy
Doncaster 
08.11.05
3121  Wickersley School
Rotherham 
7-2 Winterhill School
Rotherham 
12.11.05
3122  Tapton School
Sheffield 
0-3 Ecclesfield School
Sheffield 
11.11.05
3123  Joseph Whitaker School
Mansfield 
4-1 Shirebrook School
Mansfield 
08.11.05
3124  Djanogyly City Academy
Nottingham 
0-6 Long Eaton School
Nottingham 
23.11.05
3125  Alderman Smith School
Nuneaton 
0-1 Sir Jonathan North School
Leicester 
12.11.05
3126  Chellaston School
Derby 
1-0 Castle Donington Community School
Derby 
09.11.05
3127  Thomas Estley Community College
Leicester 
10-0 New College
Leicester 
17.11.05
3128  Guilsborough School
Northampton 
1-0 Leon School & Sports College
Milton Keynes 
12.11.05

* Indicates team withdrawn from the competition due to playing ineligible player(s)
** Indicates team(s) withdrawn after failing to play by the deadline date

Top


ROUND FOUR - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001  Aylsham High School
Norfolk 
4-8 Costessey High School
Norwich 
07.12.05
4002  Sawtry Community College
Huntingdon 
1-0 Hinchingbrooke School
Huntingdon 
05.12.05
4003  Kirkley High School
Lowestoft 
8-1 Sir John Leman High School
Beccles 
30.11.05
4004  Sudbury Upper School
Suffolk 
0-7 Honywood School
Coggleshall 
28.11.05
4005  Bishop Challoner RC Collegiate School
London E1 
5-2 George Green School
London E14 
09.12.05
4006  Barking Abbey School
Barking 
0-1 Royal Docks Community School
Newham 
19.01.06
4007  Holloway School
Islington 
0-1 St Paul’s RC School
Abbey Wood 
03.12.05
4008  Charter School
London SE24 
0-1 Westlands School
Sittingbourne 
12.12.05
4009  Archbishop Michael Ramsey College
London 
1-0 Northfleet School for Girls
Kent 
08.12.05
4010  Pent Valley School
Folkstone 
0-17 Eastbourne Technology College
Sussex 
05.11.05
4011  Holy Trinity School
Crawley 
9-0 Hazelwick School
Crawley 
03.12.05
4012  Steyning Grammar School
Sussex 
7-0 Gordon’s School
Woking 
29.11.05
4013  Dunraven School
London SW16 
1-0 Winston Churchill School
Woking 
03.12.05
4014  Holland Park School
Kensington 
2-8 Highbury Grove School
Islington 
03.12.05
4015  Matthew Arnold School
Staines 
5-3 Turnford School
Chestnut 
07.12.05
4016  Goffs School
Cheshunt 
7-0 Sheredes School
Hoddesdon 
03.12.05
4017  Queens School
Watford 
6-1 Wye Valley Sports College
Bourne End 
08.12.05
4018  Icknield High School
Luton 
4-2 Edmonton County School
Enfield 
23.11.05
4019  Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
5-1 Ashcroft High School
Luton 
07.12.05
4020  William Parker School (Daventry)
** 
- Northampton Academy
Northampton 
4021  Warriner School
Bloxham 
1-0 John Mason School
Abingdon 
09.01.06
4022  Lord William’s School (Thame)

6-2 Garth Hill School
Bracknell 
30.11.05
4023  Brakenhale School
Bracknell 
2-3 Toynbee School
Chandlers Ford 
12.01.06
4024  Hounsdown School
Southampton 
4-4
FT

AET
5-6
Pen
Sholing Technology College
Southampton 
17.01.06
4025  St Peter’s School
Bournemouth 
1-0 Sir John Colfox School
Bridport 
05.12.05
4026  ISCA College of Arts & Media
Exeter 
- Bye
 
4027  Estover Community College
Plymouth 
7-2 Tavistock College
Devon 
09.12.05
4028  Newquay Treherras School
Cornwall 
3-0 Hayle School
Cornwall 
28.11.05
4029  Castle School
Taunton 
0-5 Heathfield Community School
Taunton 
08.12.05
4030  Gordano School
Portishead 
2-6 Grange Sports College
Bristol 
09.12.05
4031  St Edmunds Girls School
Salisbury 
5-3 Dorcan Technology College
Swindon 
24.01.06
4032  Kingsfield School
Bristol 
1-4 Downend School
Bristol 
08.12.05
4033  Prince Henry’s High School
Evesham 
7-0 Whitecross High School
Hereford 
10.01.06
4034  Park Hall School
Birmingham 
5-2 Christopher Whitehead High School
Worcester 
08.12.05
4035  Wolverley High School
Kidderminster 
3-3
FT

AET
1-3
Pen
Trinity Catholic School
Leamington Spa 
03.12.05
4036  Bridgnorth Endowed School
Shropshire 
3-2 Cheslyn Hay High School
Walsall 
14.12.05
4037  Wilnecote High School
Tamworth 
1-8 West Bridgford Comprehensive School
Nottingham 
05.12.05
4038  Grange School
Shrewsbury 
6-5 Charlton School
Telford 
07.12.05
4039  Fallibroome High School
Macclesfield 
5-0 Haywood High School
Stoke on Trent 
14/12/05
4040  Archbishop Beck Sports College
Liverpool 
4-0 Alsop High School
Liverpool 
02.12.05
4041  Trinity High School
Manchester 
0-1 Ellesmere Port High School
Cheshire 
03.12.05
4042  Wright Robinson Sports College
Manchester 
0-1 Rainford High Technology College
St Helens 
11.01.06
4043  St John Bosco Arts College
Liverpool 
1-0 Sutton Sports College
St Helens 
10.12.05
4044  St Joseph’s Sports College
Bolton 
0-7 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton 
13.12.05
4045  Ormskirk School
Lancashire 
2-4 Broughton Hall High School
Liverpool 
03.12.05
4046  St Wilfrid’s CE High School
Blackburn 
- Bye
 
4047  Montgomery High School
Blackpool 
5-1 Our Lady’s RC Sports College
Lancaster 
30.11.05
4048  Queen Katherine School
Kendal 
- Bye
 
4049  Nelson Thomlinson School
Wigton 
4-2
FT

AET
St Aidan’s County High School
Carlisle 
30.11.05
4050  Trinity School
Carlisle 
1-3 Prudhoe Community High School
Northumberland 
08.12.05
4051  Churchill Community High School
Wallsend 
0-1 Sedgefield Community College
Durham 
13.12.05
4052  St John’s RC School
Bishop Auckland 
1-9 St Michael’s RC School
Stockton on Tees 
19.12.05
4053  Ian Ramsey CE High School
Stockton on Tees 
0-2 Rossett School
Harrogate 
24.11.05
4054  Filey School
North Yorkshire 
2-4 Wetherby High School
West Yorkshire 
06.01.06
4055  Earlsheaton High School
Dewsbury 
1-6 Castle Hall School
Mirfield 
08.12.05
4056  John Smeaton High School
Leeds 
3-3
FT

AET
1-0
Pen
Northfield Schools & Sports College
Billingham 
13.12.05
4057  Toll Bar Business College
Grimsby 
8-1 David Lister School
Hull 
17.01.06
4058  Priory School of Science and Technology
Lincoln 
0-7 John Ferneley High School
Melton Mowbray 
30.11.05
4059  John Port School
Derby 
8-1 Lady Manners School
Bakewell 
28.11.05
4060  Ridgewood High School
Doncaster 
1-4 Bolsover School
Chesterfield 
30.11.05
4061  Wickersley Sport College
Rotherham 
1-0 Ecclesfield School
Sheffield 
05.01.06
4062  Joseph Whitaker School
Mansfield 
0-1 Long Eaton School
Nottingham 
03.12.05
4063  Sir Jonathan North School
Leicester 
2-10 Chellaston School (Derby)

01.12.05
4064  Thomas Estley Community College
Leicester 
7-2 Guilsborough School
Northampton 
06.12.05

* Indicates team withdrawn from the competition due to playing ineligible player(s)

Top


ROUND FIVE - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001  Costessey High School
Norwich 
3-1 Sawtry Community College
Huntingdon 
10.01.06
5002  Kirkley High School
Lowestoft 
3-1 Honywood School
Coggleshall 
14.12.05
5003  Holy Trinity School
Crawley 
7-1 Royal Docks Community School
Newham 
27.01.06
5004  St Paul’s RC School
Abbey Wood 
1-0 Westlands School
Sittingbourne 
01.02.06
5005  Archbishop Michael Ramsey College
London 
1-0 Eastbourne Technology College
Sussex 
27.01.06
5006  Steyning Grammar School
Sussex 
7-6 Bishop Challoner RC Collegiate School
London E1 
12.01.06
5007  Dunraven School
London SW16 
2-2
FT

AET
8-7
Pen
Highbury Grove School
Islington 
14.01.06
5008  Matthew Arnold School
Staines 
4-0 Goffs School
Cheshunt 
09.01.06
5009  Queens School
Watford 
5-1 Icknield High School
Luton 
11.01.06
5010  Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
12-1 Northampton Academy
Northampton 
30.01.06
5011  Warriner School
Bloxham 
4-2 Garth Hill School
Bracknell 
20.01.06
5012  Toynbee School
Chandlers Ford 
4-1 Sholing Technology College
Southampton 
30.01.06
5013  St Peter’s School
Bournemouth 
9-0 ISCA College of Arts & Media
Exeter 
13.01.06
5014  Estover Community College
Plymouth 
10-2 Newquay Treherras School
Cornwall 
17.01.06
5015  Heathfield Community School
Taunton 
3-2 Grange Sports College
Bristol 
13.01.06
5016  St Edmunds Girls School
Salisbury 
1-0 Downend School
Bristol 
31.01.06
5017  Prince Henry’s High School
Evesham 
1-0 Park Hall School
Birmingham 
16.01.06
5018  Trinity Catholic School
Leamington Spa 
2-7 Bridgnorth Endowed School
Shropshire 
16.01.06
5019  West Bridgford Comprehensive School
Nottingham 
6-1 Grange School
Shrewsbury 
10.01.06
5020  Fallibroome High School
Macclesfield 
2-6 Archbishop Beck Sports College
Liverpool 
19.01.06
5021  Ellesmere Port High School
Cheshire 
2-1 Rainford High Technology College
St Helens 
20.01.06
5022  St John Bosco Arts College
Liverpool 
4-4
FT

AET
8-7
Pen
Thornleigh Salesian Sports College
Bolton 
19.01.06
5023  Broughton Hall School
Liverpool 
0-1 St Wilfrid’s CE High School
Blackburn 
5024  Montgomery High School
Blackpool 
2-1
FT

AET
Queen Katherine School
Kendal 
11.01.06
5025  Nelson Thomlinson School
Wigton 
2-1 Prudhoe Community High School
Northumberland 
10.01.06
5026  Sedgefield Community College
Durham 
0-1 St Michael’s RC School
Stockton on Tees 
28.01.06
5027  Rossett School
Harrogate 
5-3 Wetherby High School
West Yorkshire 
06.01.06
5028  Castle Hall School
Mirfield 
6-1 John Smeaton High School
Leeds 
24.01.06
5029  Toll Bar Business College
Grimsby 
4-1 John Ferneley High School
Melton Mowbray 
26.01.06
5030  John Port School
Derby 
4-2 Bolsover School
Chesterfield 
11.01.06
5031  Wickersley Sport College
Rotherham 
8-3 Long Eaton School
Nottingham 
17.01.06
5032  Thomas Estley Community College
Leicester 
- Bye
 


Top


ROUND SIX - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001  Costessey High School
Norwich 
1-1
FT
1-1
AET
3-1
Pen
Kirkley High School
Lowestoft 
25.01.06
6002  Holy Trinity School
Crawley 
4-5 St Paul’s RC School
Abbey Wood 
27.02.06
6003  Archbishop Michael Ramsey College
London 
0-4 Steyning Grammar School
Sussex 
02.02.06
6004  Dunraven School
London SW16 
1-6 Matthew Arnold School
Staines 
28.01.06
6005  Queens School
Watford 
1-5 Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
06.02.06
6006  Warriner School
Bloxham 
0-8 Toynbee School
Chandlers Ford 
08.02.06
6007  St Peter’s School
Bournemouth 
0-4 Estover Community College
Plymouth 
07.02.06
6008  Heathfield Community School
Taunton 
2-1 St Edmunds Girls School
Salisbury 
24.02.06
6009  Prince Henry’s High School
Evesham 
2-8 Bridgnorth Endowed School
Shropshire 
26.01.06
6010  West Bridgford Comprehensive School
Nottingham 
1-5 Archbishop Beck Sports College
Liverpool 
26.01.06
6011  Ellesmere Port High School
Cheshire 
3-1 St John Bosco Arts College
Liverpool 
28.01.06
6012  St Wilfrid’s CE High School
Blackburn 
0-1 Montgomery High School
Blackpool 
28.01.06
6013  Nelson Thomlinson School
Wigton 
1-5 St Michael’s RC School
Stockton on Tees 
03.02.06
6014  Rossett School
Harrogate 
5-1 Castle Hall School
Mirfield 
26.01.06
6015  Toll Bar Business College
Grimsby 
2-1 John Port School
Derby 
09.02.06
6016  Wickersley Sport College
Rotherham 
2-0 Thomas Estley Community College
Leicester 
01.02.06


Top


ROUND SEVEN – RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001  Heathfield Community School
Taunton 
2-3 Toynbee School
Chandlers Ford 
08.03.06
7002  Estover Community College
Plymouth 
8-1 Steyning Grammar School
Sussex 
28.02.06
7003  Costessey High School
Norwich 
4-1 Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
07.03.06
7004  St Paul’s RC School
Abbey Wood 
3-3
FT
3-3
AET
1-4
Pen
Matthew Arnold School (Staines)

08.03.06
7005  Montgomery High School
Blackpool 
0-4 Archbishop Beck Sports College
Liverpool 
09.02.06
7006  Bridgnorth Endowed School
Shropshire 
2-0 Rossett School
Harrogate 
09.02.06
7007  Ellesmere Port High School
Cheshire 
5-0 St Michael’s RC School
Stockton on Tees 
03.03.06
7008  Toll Bar Business College
Grimsby 
3-2 Wickersley Sport College
Rotherham 
23.02.06

* Matthew Arnold were withdrawn after playing ineligible players – St Paul’s were reinstated

Top


QUARTER FINALS – RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
8001  Toynbee School (Chandlers Ford)
 
2-0 Estover Community College (Plymouth)
 
8002  St Paul’s RC School (Abbey Wood)
St Paul’s – 3.30 pm 
1-3 Costessey High School (Norwich)
 
24.03.06
8003  Bridgnorth Endowed School (Shropshire)
Bridgnorth School – 1.00 pm 
3-2 Archbishop Beck College (Liverpool)
 
14.03.06
8004  Toll Bar Business College (Grimsby)
Toll Bar – 2.00 pm 
3-2 Ellesmere Port High School (Cheshire)
 
17.03.06


Top


SEMI FINALS – RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001  Toynbee School
Chandlers Ford 
2-0 Costessey High School
Norwich 
06.05.06
9002  Bridgnorth Endowed School
Shropshire 
2-5 Toll Bar Business College (Grimsby)

03.05.06

*Bridgnorth were re-instated after Toll Bar fielded ineligible players

Top


FINAL – To be confired

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001  Toynbee School
Chandlers Ford 
v Bridgnorth Endowed School
Shropshire 


Top

Top

We use cookies to improve your online experience. For information on the cookies we use and for details on how we process your personal information, please see our cookie policy and privacy policy. By continuing to use our website you consent to us using cookies.