13 Nov 2010

2004-2005 Competitions


ESFA 4 ACES UNDER 14 SCHOOLS’ CUP

SEASON 2004-2005

SOUTH WEST REGIONAL DRAW
  4 ACES
---trophy sponsors---


Preliminary > Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 | Other Rounds


PRELIMINARY ROUND - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Camborne School
Cornwall 
4-3 Liskeard School
Cornwall 
22.09.04
Wey Valley School
Weymouth 
0-1 Thomas Hardye School
Dorchester 
25.09.04
Wildern School
Southampton 
7-1 Bridgemary School
Gosport 
24.09.04
Brakenhale School
Bracknell 
1-0 Bishop Challoner School
Basingstoke 
25.09.04
Little Heath School
Reading 
4-2 St Crispin’s School
Wokingham 
22.09.04
Hreod Parkway School
Swindon 
14-0 Matravers School
Westbury 
16.09.04
St Benedict’s High School
Cheltenham 
3-0 Katherine Lady Berkeley’s School
Wotton Under Edge 
25.09.04
Nailsea School
Somerset 
0-1 Broadlands School
Bristol 
22.09.04
Bucklers Mead Community School
Yeovil 
1-0 Bedminister Down School
Bristol 
17.09.04
Hanham High School
Bristol 
6-2 Portway Community School
Bristol 
18.09.04
St Augustine of Canterbury School
Taunton 
0-4 Stanchester Comm School
Stoke sub Hamdon 
14.09.04
Greendown School
Swindon 
4-0 King Alfred’s Sports College
Wantage 
23.09.04
Peers School
Oxford 
3-1 Westgate School
Slough 
23.09.04
Drayton School
Banbury 
6-3 Icknield Community College
Watlington 
21.09.04
Chipping Norton School
Oxfordshire 
0-6 Ryeish Green School
Reading 
15.09.04


Top


ROUND ONE – RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
101  Penryn College
Cornwall 
0-1 Brannel School
St Austell 
12.10.04
102  Helston Community College
Cornwall 
2-6 Penrice Community College
St Austell 
11.10.04
103  Launceston College (Cornwall)
** 
-v- Mounts Bay School
Penzance 
104  Camborne School
Cornwall 
1-1
(aet)
4-1 pens
Tretherras School
Newquay 
13.10.04
105  Heles School
Plymouth 
7-1 Tamarside Community College
Plymouth 
16.10.04
106  Torquay Boys Grammar
Devon 
2-1 Plymstock School
Plymouth 
07.10.04
107  Eggbuckland School (Plymouth)
** 
-v- Torquay Community College
Devon 
108  Callington Community College
Cornwall 
3-2 Brixham Community College
Devon 
109  Lipson Community College
Plymouth 
4-2 Ivybridge Community College
Devon 
16.10.04
110  Exmouth Community College
Devon 
2-5 West Exe Technology College
Exeter 
23.10.04
111  South Molton Community College
Devon 
5-3 Priory High School
Exeter 
21.09.04
112  Great Torrington School (Devon)
** 
-v- Queen Elizabeth School
Crediton 
113  Clyst Vale Community College
Exeter 
7-0 Bideford College
Devon 
29.09.04
114  Paignton Community College
Devon 
0-1 Pilton Community College
Barnstaple 
16.10.04
115  Knowles Hill Technology School
Newton Abbott 
1-4 St Peters High School
Exeter 
11.10.04
116  Thomas Hardye School
Dorchester 
1-0 Gryphon School
Sherborne 
16.10.04
117  Shaftesbury School
Dorset 
0-1 All Saints School
Weymouth 
16.10.04
118  Budmouth Technology College
Weymouth 
6-2 Bournemouth School
Dorset 
11.10.04
119  Lytchett Minster Upper School
Poole 
0-3 Gillingham School
Dorset 
20.10.04
120  Sturminster Newton High School
Dorset 
1-4 Winton School
Bournemouth 
12.10.04
121  Hardley School
Southampton 
5-6 Priory School
Portsmouth 
27.09.04
122  Chamberlayne School
Southampton 
2-9 Wyvern College
Salisbury 
16.10.04
123  Sandown High School
I O W 
3-0 Toynbee School
Chandlers Ford 
14.10.04
124  Bourne Community College
Emsworth 
0-8 Wildern School
Southampton 
16.10.04
125  Brighton Hill Community College
Basingstoke 
3-4 Connaught School
Aldershot 
13.10.04
126  Costello Technical College
Basingstoke 
2-1
(aet)
Kings School
Winchester 
14.10.04
127  Henry Beaufort School
Harestock 
0-3 Wyvern Technology College
Southampton 
07.10.04
128  Thornden School
Eastleigh 
2-4 Harrow Way Community School
Andover 
16.10.04
129  Mountbatten School
Romsey 
9-2 Fort Hill School
Basingstoke 
20.10.04
130  Cranbourne School
Basingstoke 
4-3 Windsor Boys School
Berkshire 
04.10.04
131  Charters School
Ascot 
10-1 Brakenhale School
Bracknell 
19.10.04
132  Little Heath School
Reading 
3-4 Emmbrook School
Wokingham 
16.10.04
133  John Bentley School
Calne 
5-1 Beechencliff School
Bath 
09.10.04
134  Sheldon School
Chippenham 
9-7 St Joseph’s RC School
Swindon 
16.10.04
135  Kingsdown School
Swindon 
2-5 Marling School
Stroud 
16.10.04
136  Lavington School
Devizes 
3-8 Hreod Parkway School
Swindon 
15.10.04
137  Withywood School
Bristol 
6-3 Malmesbury School
Wiltshire 
30.09.04
138  Writhlington School
Bath 
4-2 John Cabot Technology College
Bristol 
08.10.04
139  Severn Vale School
Gloucester 
0-3 St Benedict’s High School
Cheltenham 
09.10.04
140  Grange Community
Bristol 
2-4 Gordano School
Portishead 
14.10.04
141  Cleeve School
Cheltenham 
2-4 Mangotsfield School
Bristol 
12.10.04
142  Ashton Park School
Bristol 
3-5 Chew Valley School
Bristol 
22.09.04
143  St Bernadette School
Bristol 
0-3 Sir Thomas Rich School
Gloucester 
27.09.04
144  Churchdown School
Gloucestershire 
1-4 Broadlands School
Bristol 
11.10.04
145  Worle School
Weston Super Mare 
4-0 Wellsway School
Bristol 
05.10.04
146  Castle School
Taunton 
2-1 Chilton Trinity School
Bridgewater 
14.10.04
147  Norton Hill School
Bath 
3-5
(aet)
Thomas Keble School
Stroud 
06.10.04
148  Whitestone Community College
Shepton Mallet 
6-1 Wyvern School
Weston Super Mare 
14.10.04
149  Bucklers Mead Community School
Yeovil 
1-5 Preston School
Yeovil 
12.10.04
150  Frome Community College
Somerset 
1-0 Westfield Community School
Yeovil 
12.10.04
151  Culverhay School
Bath 
0-1 Kingsfield School
Bristol 
13.10.04
152  Ansford Community School
Castle Cary 
1-4 Hanham High School
Bristol 
14.10.04
153  Whitecross School
Lydney 
2-1 Kingshill School
Cirencester 
20.10.04
154  Farmors School
Fairford 
5-1 Dorcan Technology School
Swindon 
04.10.04
155  Wyedean School
Nr Chepstow 
1-5 Clevedon Community School
Somerset 
16.10.04
156  East Bridgwater Community School
Somerset 
3-1 Stanchester Comm School
Stoke sub Hamdon 
14.10.04
157  St Birinius School
Didcot 
4-7 Cherwell School
Oxford 
14.10.04
158  Warriner School
Bloxham 
0-1 Bicester Community College
Oxfordshire 
13.10.04
159  Gosford Hill School
Oxford 
5-0 Banbury School
Oxfordshire 
16.10.04
160  Cheney School
Oxford 
4-6 Burford School
Oxfordshire 
22.09.04
161  Devizes School (Wiltshire)
** 
-v- Headlands School
Swindon 
162  Greendown School
Swindon 
0-1 Park House School
Newbury 
02.11.04
163  Theale Green Community School
Reading 
0-1 Forest Boys School
Wokingham 
15.10.04
164  Blessed George Napier School
Banbury 
6-0 Oxford Community School
Oxfordshire 
16.10.04
165  Peers School
Oxford 
3-2 Prospect Technology College
Reading 
14.10.04
166  Marlborough School
Woodstock 
0-12 John Mason School
Abingdon 
23.09.04
167  Denefield School
Reading 
1-3 Wheatley Park School
Oxford 
06.10.04
168  Fitzharry’s School
Abingdon 
2-2
(aet)
3-5 pens
Cox Green School
Maidenhead 
12.10.04
169  St Gregory the Great RC School
Oxford 
4-2 Langley Grammar School
Slough 
12.10.04
170  Lord William’s School
Thame 
2-5 Drayton School
Banbury 
13.10.04
171  Kennet School
Thatcham 
1-3 Chiltern Edge School
Reading 
12.10.04
172  Ryeish Green School
Reading 
3-2 St Bernard’s Convent School
Slough 
12.10.04

** Denotes winning team decided by the toss of a coin after failing to play the match by the deadline date

Top


ROUND TWO - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
201  Brannel School
St Austell 
0-4 Penrice Community College
St Austell 
04.11.04
202  Launceston College
Cornwall 
7-1 Camborne School
Cornwall 
08.11.04
203  Heles School
Plymouth 
6-1 Torquay Boys Grammar
Devon 
03.11.04
204  Eggbuckland School
Plymouth 
3-1 Callington Community College
Cornwall 
03.11.04
205  Lipson Community College
Plymouth 
1-0 West Exe Technology College
Exeter 
06.11.04
206  South Molton Community College
Devon 
0-3 Great Torrington School
Devon 
03.11.04
207  Clyst Vale Community College
Exeter 
7-1 Pilton Community College
Barnstaple 
18.10.04
208  St Peters High School
Exeter 
4-1 Thomas Hardye School
Dorchester 
02.11.04
209  All Saints School
Weymouth 
0-14 Budmouth Technology College
Weymouth 
03.11.04
210  Gillingham School
Dorset 
0-6 Winton School
Bournemouth 
04.11.04
211  Priory School
Portsmouth 
0-3 Wyvern College
Salisbury 
10.11.04
212  Sandown High School
I O W 
0-6 Wildern School
Southampton 
12.11.04
213  Connaught School
Aldershot 
5-3 Costello Technical College
Basingstoke 
11.11.04
214  Wyvern Technology College
Southampton 
0-6 Harrow Way Community School
Andover 
17.11.04
215  Mountbatten School
Romsey 
3-1 Cranbourne School
Basingstoke 
08.11.04
216  Charters School
Ascot 
1-5 Emmbrook School
Wokingham 
02.11.04
217  John Bentley School
Calne 
2-1 Sheldon School
Chippenham 
13.11.04
218  Marling School
Stroud 
1-2 Hreod Parkway School
Swindon 
06.11.04
219  Withywood School
Bristol 
1-3 Writhlington School
Bath 
04.11.04
220  St Benedict’s High School
Cheltenham 
2-2
(aet)
3-5 pens
Gordano School
Portishead 
10.11.04
221  Mangotsfield School
Bristol 
3-3
(aet)
3-4 pens
Chew Valley School
Bristol 
17.11.04
222  Sir Thomas Rich School
Gloucester 
1-4 Broadlands School
Bristol 
03.11.04
223  Worle School
Weston Super Mare 
2-3 Castle School
Taunton 
04.11.04
224  Thomas Keble School
Stroud 
0-2 Whitestone Community College
Shepton Mallet 
17.11.04
225  Preston School
Yeovil 
0-4 Frome Community College
Somerset 
11.11.04
226  Kingsfield School
Bristol 
5-2 Hanham High School
Bristol 
11.11.04
227  Whitecross School
Lydney 
1-6 Farmors School
Fairford 
10.11.04
228  Clevedon Community School
Somerset 
0-2 East Bridgwater Community School
Somerset 
09.11.04
229  Cherwell School
Oxford 
2-6 Bicester Community College
Oxfordshire 
06.11.04
230  Gosford Hill School
Oxford 
4-1 Burford School
Oxfordshire 
08.11.04
231  Devizes School
Wiltshire 
0-3 Park House School
Newbury 
09.11.04
232  Forest Boys School
Wokingham 
6-0 Blessed George Napier School
Banbury 
05.11.04
233  Peers School
Oxford 
1-5 John Mason School
Abingdon 
11.11.04
234  Wheatley Park School
Oxford 
1-0 Cox Green School
Maidenhead 
11.11.04
235  St Gregory the Great RC School
Oxford 
1-2 Drayton School
Banbury 
11.11.04
236  Chiltern Edge School
Reading 
13-1 Ryeish Green School
Reading 
05.11.04


Top


ROUND THREE - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
301  Penrice Community College
St Austell 
2-0 Launceston College
Cornwall 
25.11.04
302  Heles School
Plymouth 
4-2 Eggbuckland School
Plymouth 
11.11.04
303  Lipson Community College
Plymouth 
2-3 Great Torrington School
Devon 
24.11.04
304  Clyst Vale Community College
Exeter 
4-1 St Peters High School
Exeter 
17.11.04
305  Budmouth Technology College
Weymouth 
2-3
(aet)
Winton School
Bournemouth 
24.11.04
306  Wyvern College
Salisbury 
2-6 Wildern School
Southampton 
26.11.04
307  Connaught School
Aldershot 
1-2 Harrow Way Community School
Andover 
08.12.04
308  Mountbatten School
Romsey 
1-0 Emmbrook School
Wokingham 
23.11.04
309  John Bentley School
Calne 
2-3 Hreod Parkway School
Swindon 
08.12.04
310  Writhlington School
Bath 
1-5 Gordano School
Portishead 
29.11.04
311  Chew Valley School
Bristol 
4-5 Broadlands School
Bristol 
23.11.04
312  Castle School
Taunton 
2-1 Whitestone Community College
Shepton Mallet 
25.11.04
313  Frome Community College
Somerset 
1-7 Kingsfield School
Bristol 
30.11.04
314  Farmors School
Fairford 
5-2 East Bridgwater Community School
Somerset 
30.11.04
315  Bicester Community College
Oxfordshire 
6-2 Gosford Hill School
Oxford 
25.11.04
316  Park House School
Newbury 
0-6 Forest Boys School
Wokingham 
23.11.04
317  John Mason School
Abingdon 
3-3
(aet)
3-4 pens
Wheatley Park School
Oxford 
30.11.04
318  Drayton School
Banbury 
4-0 Chiltern Edge School
Reading 
24.11.04


Top


ROUND FOUR - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
401  Penrice Community College
St Austell 
2-3 Heles School
Plymouth 
12.01.05
402  Great Torrington School
Devon 
1-2 Clyst Vale Community College
Exeter 
08.12.04
403  Winton School
Bournemouth 
2-6 Wildern School
Southampton 
11.01.05
404  Harrow Way Community School
Andover 
3-1 Mountbatten School
Romsey 
13.01.05
405  Hreod Parkway School
Swindon 
4-5
(aet)
Gordano School
Portishead 
12.01.05
406  Broadlands School
Bristol 
5-0 Castle School
Taunton 
13.01.05
407  Kingsfield School
Bristol 
3-1 Farmors School
Fairford 
14.12.04
408  Bicester Community College
Oxfordshire 
2-1
(aet)
Forest Boys School
Wokingham 
18.01.05
409  Wheatley Park School
Oxford 
3-0 Drayton School
Banbury 
18.01.05


Top

Further Important Diary Dates
Round Five on or before Saturday 29 January 2005
Round Six on or before Saturday 12 February 2005
Round Seven on or before Saturday 05 March 2005
Round Eight on or before Saturday 19 March 2005
Semi Finals on or before Saturday 16 April 2005
Final on a date and venue to be agreed by Council

Top

4 ACES
---trophy sponsors---
Top