13 Nov 2010

2003-2004 Competitions

ESFA UNDER 18 SCHOOLS’ TROPHY

Season 2003-2004

Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Finals > Semi Finals > Final


ROUND ONE - Results

Match Home Team Score Away Team Fixture
1001  William Howard School
Cumbria 
1-0 Haydon Bridge School
Northumberland 
1002  Whitley Bay High School
Northumberland 
1-0 Hebburn Comprehensive School
Durham 
1003  St Aidens CE High School
North Yorkshire 
7-2 Thirsk School
North Yorkshire 
1004  Edlington School
South Yorkshire 
0-2 Vermuyden School
Humberside 
1005  St John Fisher High School
North Yorkshire 
5-4 Boston Spa School
West Yorkshire 
1006  Cardinal Heenan High School
Merseyside 
1-2 St Francis Xavier College
Merseyside 
1007  Bishops High School
Cheshire 
 
1-4
(aet)
Mosslands School
Merseyside 
 
1008  Sutton Sports College
Merseyside 
 
2-4
(aet)
Westhoughton High School
Lancashire 
 
1009  Wardle High School
Lancashire 
1-5 Parrs Wood Technology College
Gtr Manchester 
1010  Audenshaw High School
Gtr Manchester 
 
1-2
(aet)
Hulme Grammar School
Lancashire 
 
1011  Painsley Catholic High School
Staffordshire 
4-0 Alsager School
Cheshire 
1012  Handsworth Grammar School
West Midlands 
1-0 Aldridge School
West Midlands 
1013  Shenley Court School
West Midlands 
0-1 Wolverhampton Grammar School
West Midlands 
1014  Ashlawn School
Warwickshire 
1-2 Lutterworth Grammar School
Leicestershire 
1015  Cardinal Newman School
Warwickshire 
2-1 Countesthorpe College
Leicestershire 
1016  Monks Dyke Technology College
Lincolnshire 
1-5 Toll Bar School
Humberside 
1017  Brookfield Community School
Derbyshire 
1-3 Garibaldi School
Nottinghamshire 
1018  Beauchamp College
Leicestershire 
4-5 Brooke Weston Technology College
Northamptonshire 
1019  Boston Grammar School
Lincolnshire 
0-3 Carres Grammar School
Lincolnshire 
1020  Robert Pattinson School
Lincolnshire 
0-1 Tuxford Comprehensive School
Nottinghamshire 
1021  Tavistock College
Devon 
0-2 Launceston College
Cornwall 
1022  Clarendon School
Wiltshire 
4-2 Chew Valley High School
Somerset 
1023  Bedminster Down School
Gloucestershire 
0-1 Gordano School
Somerset 
1024  St Peter's School
Dorset 
0-4 Corfe Hill School
Dorset 
1025  Garth Hill School
Berkshire 
2-1 Forest Boys School
Berkshire 
1026  Mereway Upper School
Northamptonshire 
1-7 Radcliffe School
Buckinghamshire 
1027  Waddeson CE School
Buckinghamshire 
0-3 Lord William's School
Oxfordshire 
1028  St John the Baptist School
Surrey 
0-1 East Hampstead Parks School
Berkshire 
1029  Steyning Grammar School
Sussex 
1-2 Therfield School
Surrey 
1030  Beacon Community College
Sussex 
2-1 St Gregory's Catholic School
Kent 
1031  Dover Grammar School
for BoysKent 
15-0 St Anselm's Catholic School
Kent 
1032  Axton Chase School
Kent 
0-2 St Martin's School
Essex 
1033  Ravens Wood School
Kent 
1-2 Forest Hill School
Inner London 
1034  Eaglesfield School
Inner London 
0-3 Kemnal Technology College
Kent 
1035  Forest School
Essex 
2-0 St Bonaventure's RC School
Essex 
1036  George Green School
Inner London 
2-0 Ilford County High School
Essex 
1037  St Paul's School
Surrey 
0-2 Ernest Bevin College
Middlesex 
1038  Hemel Hempstead School
Hertfordshire 
3-2 Tring School
Hertfordshire 
1039  Westbourne High School
Suffolk 
0-2 Thomas Mills High School
Suffolk 
1040  King Edward VI School
Suffolk 
8-0 Diss High School
Norfolk 
1041  Haydon School
Middlesex 
1-0 Jewish Free School
Middlesex 

Top


ROUND TWO - Results

Match Home Team Score Away Team Fixture
2001  William Howard School
Cumbria 
1-3 Caldew School
Cumbria 
2002  Trinity School
Cumbria 
2-1 Royal Grammar School
Northumberland 
2003  Queen Elizabeth High School
Northumberland 
3-1 Queen Elizabeth Grammar School
Cumbria 
2004  Appleby Grammar School
Cumbria 
3-8 Prudhoe Community High School
Northumberland 
2005  Ullswater Community College
Cumbria 
1-0 Cockermouth School
Cumbria 
2006  Whitehaven School
Cumbria 
1-2 Keswick School
Cumbria 
2007  Netherhall School
Cumbria 
1-2 Millom School
Cumbria 
2008  Nelson Thomlinson School
Cumbria 
2-0 St Benedicts High School
Cumbria 
2009  Queen Elizabeth High School
Cumbria 
4-1 Heysham High School
Lancashire 
2010  Kirkbie Kendal School
Cumbria 
2-1 Ulverston Victoria High School
Cumbria 
2011  Chetwynde School
Cumbria 
5-0 Dallam School
Cumbria 
2012  Carr Hill High School
Lancashire 
1-4 Queen Katherine School
Cumbria 
2013  Whitley Bay High School
Northumberland 
3-1 Cramlington High School
Northumberland 
2014  King Edward VI High School
Northumberland 
0-1 St Josephs RC School
Durham 
2015  Durham Gilesgate Sports College
Durham 
1-0 Walbottle Campus
Northumberland 
2016  Astley Community High School
Northumberland 
1-0 St Bede's Lanchester School
Durham 
2017  St Cuthbert's High School
Northumberland 
1-3 St Robert of Newminster School
Durham 
2018  English Martyrs School
Cleveland 
1-0 Kings School
Northumberland 
2019  Monkseaton High School
Northumberland 
1-0 Macmillan College
Cleveland 
2020  Whitburn School
Durham 
0-1 St Thomas More School
Northumberland 
2021  Ponteland High School
Northumberland 
2-0 Thornaby Community School
Cleveland 
2022  Richmond School
North Yorkshire 
4-2 Kenton School
Northumberland 
2023  Heaton Manor School
Northumberland 
3-0 Northallerton College
North Yorkshire 
2024  Whitby Community College
North Yorkshire 
6-0 Walker Technology College
Northumberland 
2025  St Aidens CE High School
North Yorkshire 
3-1 All Saints School
North Yorkshire 
2026  Bridlington School
Humberside 
0-3 Woldgate School
North Yorkshire 
2027  Longcroft School
Humberside 
0-8 Rossett School
North Yorkshire 
2028  Tadcaster Grammar School
North Yorkshire 
1-2 Headlands School
Humberside 
2029  St Theodore's RC High School
Lancashire 
1-2 St Mary's RC School
West Yorkshire 
2030  Shelley High School
West Yorkshire 
1-0 Haslingden High School
Lancashire 
2031  Holy Trinity Senior School
West Yorkshire 
0-1 St Wilfrid's CE High School
Lancashire 
2032  Bacup & Rawtenstall School
Lancashire 
1-0 St Bede's Boys Grammar School
West Yorkshire 
2033  Vermuyden School
Humberside 
0-1 Minsthorpe Community College
West Yorkshire 
2034  Wolfreton School
Humberside 
1-4 Danum School
South Yorkshire 
2035  McAuley Catholic High School
South Yorkshire 
2-0 Hessle High School
Humberside 
2036  South Hunsley High School
Humberside 
6-7 Don Valley High School
South Yorkshire 
2037  St John Fisher High School
North Yorkshire 
6-2 Bingley Grammar School
West Yorkshire 
2038  Woodkirk High School
West Yorkshire 
1-0 Swinton Community College
West Yorkshire 
2039  Tapton School
South Yorkshire 
1-0 Lanswood School
West Yorkshire 
2040  Hanson School
West Yorkshire 
3-2 Wickersley School & Sports College
South Yorkshire 
2041  Thornton Grammar School
West Yorkshire 
2-0 Wath Comprehensive School
South Yorkshire 
2042  Campsmount School
South Yorkshire 
0-9 Whitcliffe Mount School
West Yorkshire 
2043  Priesthorpe School
West Yorkshire 
4-5 Notre Dame High School
South Yorkshire 
2044  Dronfield School
South Yorkshire 
1-0 Beckfoot School
West Yorkshire 
2045  King Ecgbert School
South Yorkshire 
1-0 Tong School
West Yorkshire 
2046  Brooksbank School
West Yorkshire 
3-2 Brinsworth Comprehensive School
South Yorkshire 
2047  High Storrs School
South Yorkshire 
3-1 St John Fisher Catholic High School
West Yorkshire 
2048  Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
2-0 North Doncaster Technology College
South Yorkshire 
2049  St Francis Xavier College
Merseyside 
3-2 Calderstones School
Merseyside 
2050  William Beamont Sports College
Cheshire 
0-1 Halewood Community College
Merseyside 
2051  Mosslands School
Merseyside 
3-0 Blue Coat School
Merseyside 
2052  Deyes High School
Merseyside 
3-1 Grange School
Cheshire 
2053  Pensby High School
for BoysMerseyside 
1-0 Kings School
Cheshire 
2054  Stanney High School
Merseyside 
1-8 West Derby Comprehensive School
Merseyside 
2055  St Margaret's CE High School
Merseyside 
1-0 Whitby High School
Cheshire 
2056  Helsby High School
Cheshire 
2-0 Rainhill High School
Merseyside 
2057  Westhoughton High School
Lancashire 
3-2 Archbishop Beck High School
Merseyside 
2058  Holy Family Catholic High School
Merseyside 
 
1-1 Manchester Grammar School
Gtr Manchester 
Manchester Grammar won 8-7 on penalties 
2059  Bolton School
Lancashire 
6-1 Blue Coat CE High School
Gtr Manchester 
2060  Sacred Heart Catholic High School
Merseyside 
3-0 Poynton County High School
Cheshire 
2061  Parrs Wood Technology College
Gtr Manchester 
3-2 Maghull High School
Merseyside 
2062  All Saints High School
Merseyside 
1-0 Lymm High School
Cheshire 
2063  Rivington & Blackrod High School
Lancashire 
3-4 Our Lady's RC High School
Gtr Manchester 
2064  Wilmslow High School
Cheshire 
3-1 Maricourt High School
Merseyside 
2065  Hulme Grammar School
Lancashire 
 
2-3
(aet)
All Hallows Catholic High School
Cheshire 
 
2066  St Bede's College
Gtr Manchester 
5-4 Thornleigh Salesian College
Lancashire 
2067  Tytherington High School
Cheshire 
0-2 Cardinal Langley High School
Gtr Manchester 
2068  Crompton House School
Gtr Manchester 
1-0 All Saints Catholic College
Cheshire 
2069  Painsley Catholic High School
Staffordshire 
3-4 Thomas Telford School
Shropshire 
2070  Walton High School
Staffordshire 
3-6 Westwood High School
Staffordshire 
2071  Sandbach School
Cheshire 
1-3 Alleyne's High School
Staffordshire 
2072  Blythe Bridge High School
Staffordshire 
0-3 Weston Road High School
Staffordshire 
2073  Landau Forte College
Derbyshire 
0-6 Thomas Alleyne's High School
Staffordshire 
2074  Cannock Chase High School
Staffordshire 
1-0 John Taylor High School
Staffordshire 
2075  Aelfgar CentreStaffordshire
 
0-1 Queen Elizabeth Grammar School
Derbyshire 
2076  Abbot Beyne School
Staffordshire 
3-4 Woodlands Community School
Derbyshire 
2077  St Thomas More RC High School
Staffordshire 
6-3 Cheslyn Hay High School
Staffordshire 
2078  Darlaston Community School
West Midlands 
0-9 Wolgarston High School
Staffordshire 
2079  Codsall High School
Staffordshire 
4-0 Deansfield High School
West Midlands 
2080  St Thomas More School
West Midlands 
8-3 Belgrave High School
Staffordshire 
2081  Handsworth Grammar School
West Midlands 
9-3 North Bromsgrove High School
Worcestershire 
2082  Bournville School
West Midlands 
0-2 Haybridge High School
Worcestershire 
2083  Arrow Vale High School
Worcestershire 
4-0 Barr Beacon School
West Midlands 
2084  Arthur Terry School
West Midlands 
1-2 St Peters College
West Midlands 
2085  Wolverhampton Grammar School
West Midlands 
1-3 South Bromsgrove High School
Worcestershire 
2086  St Francis of Assisi School
West Midlands 
1-0 Wolverley High School
Worcestershire 
2087  Baverstock Sports College
West Midlands 
0-2 St Augustine's Catholic High School
Worcestershire 
2088  Old Swinford Hospital School
West Midlands 
0-3 Park Hall School
West Midlands 
2089  Archbishop Grimshaw School
West Midlands 
1-3 Kingsley College
Worcestershire 
2090  Heart of England School
Warwickshire 
0-2 Twycross House School
Warwickshire 
2091  Alcester Grammar School
Warwickshire 
2-4 Cardinal Wiseman High School
West Midlands 
2092  Trinity High School
Worcestershire 
1-2 Kingshurst City Technology College
West Midlands 
2093  Lutterworth Grammar School
Leicestershire 
 
1-2
(aet)
Northampton School
for BoysNorthamptonshire 
 
2094  Bishop Stopford School
Northamptonshire 
0-4 Bosworth Community College
Leicestershire 
2095  William Bradford Community College
Leicestershire 
2-6 North Leamington School
Warwickshire 
2096  Kingsthorpe Community College
Northamptonshire 
3-1 Coundon Court School
Warwickshire 
2097  Sir Thomas Rich School
Gloucestershire 
 
2-1
(aet)
Evesham High School
Worcestershire 
 
2098  Pershore High School
Worcestershire 
2-0 Newent Community School
Gloucestershire 
2099  Prince Henry's High School
Worcestershire 
3-4 Cleeve School
Gloucestershire 
2100  Churchdown School
Gloucestershire 
0-1 Chase School
Worcestershire 
2101  Cardinal Newman School
Warwickshire 
2-1 Thomas Becket RC Upper School
Northamptonshire 
2102  Myton School
Warwickshire 
1-2 Groby Community College
Leicestershire 
2103  Moulton School
Northamptonshire 
0-3 Kenilworth School
Warwickshire 
2104  Robert Smyth Upper School
Leicestershire 
0-1 Sponne School
Northamptonshire 
2105  Friesland School
Nottinghamshire 
1-0 King Edward VI Community College
Leicestershire 
2106  Kings School
Lincolnshire 
3-10 King Edward VII School
Leicestershire 
2107  Burleigh Community College
Leicestershire 
0-1 John Port School
Derbyshire 
2108  Trinity RC School
Nottinghamshire 
4-5 Rawlins School
Leicestershire 
2109  Toll Bar School
Humberside 
5-0 Skegness Grammar School
Lincolnshire 
2110  Caistor Grammar School
Lincolnshire 
1-4 St Mary's College
Humberside 
2111  Thorne Grammar School
South Yorkshire 
0-1 De Aston School
Lincolnshire 
2112  Frederick Gough School
Humberside 
0-1 King Edward VI Grammar School
Lincolnshire 
2113  Hatfield School
South Yorkshire 
6-0 Hartlands School
Nottinghamshire 
2114  St Mary's High School
Derbyshire 
7-1 Aston Comprehensive School
South Yorkshire 
2115  Penistone Grammar School
South Yorkshire 
2-0 Arnold Hill School
Nottinghamshire 
2116  Brunts School
Nottinghamshire 
6-2 Maltby Comprehensive School
South Yorkshire 
2117  Garibaldi School
Nottinghamshire 
3-1 Chellaston School
Derbyshire 
2118  Valley Comprehensive School
Nottinghamshire 
2-0 Belper School
Derbyshire 
2119  Anthony Gell School
Derbyshire 
1-0 Christ the King School
Nottinghamshire 
2120  All Saints RC School
Nottinghamshire 
4-1 Netherhorpe School
Derbyshire 
2121  Brooke Weston Technology College
Northamptonshire 
1-0 Robert Manning Technology College
Lincolnshire 
2122  Wrenn School
Northamptonshire 
0-1 Deepings School
Lincolnshire 
2123  Bourne Grammar School
Lincolnshire 
4-3 Wollaston School
Northamptonshire 
2124  Huxlow School
Northamptonshire 
1-2 Guthlaxton Community College
Leicestershire 
2125  Carres Grammar School
Lincolnshire 
4-3 Lincoln Christ's Hospital School
Lincolnshire 
2126  Branston Community College
Lincolnshire 
0-2 Joseph Whitaker School
Nottinghamshire 
2127  Tuxford Comprehensive School
Nottinghamshire 
1-2 Queen Elizabeth Grammar School
Lincolnshire 
2128  St Georges College
of TechnologyLincolnshire 
2-6 Priory School
of Science & TechnologyLincolnshire 
2129  Launceston College
Cornwall 
0-1 Bodmin College
Cornwall 
2130  Liskeard School
Cornwall 
5-1 Ivy Bridge Community College
Devon 
2131  Truro College
Cornwall 
0-1 Redruth Community School
Cornwall 
2132  Newquay Tretherras School
Cornwall 
0-1 Cambourne School
Cornwall 
2133  Sir John Colfox School
Dorset 
1-3 Exmouth Community College
Devon 
2134  Coombeshead College
Devon 
1-2 Torquay Boys' Grammar School
Devon 
2135  King Edward VI Community College
Devon 
1-0 Knowles Hill Technology School
Devon 
2136  Bideford College
Devon 
0-1 Queen Elizabeth's Community College
Devon 
2137  Clarendon School
Wiltshire 
2-1 Clevedon Community School
Somerset 
2138  Devizes School
Wiltshire 
2-4 Frome Community College
Somerset 
2139  Nailsea School
Somerset 
5-4 Sheldon School
Wiltshire 
2140  King Alfred School
Somerset 
1-4 John of Gaunt School
Somerset 
2141  Gordano School
Somerset 
7-1 Katherine Lady Berkeleys School
Gloucestershire 
2142  St Joseph's RC School
Wiltshire 
2-0 Kingsfield School
Gloucestershire 
2143  Grange Community School
Gloucestershire 
0-1 Beechen Cliff School
Somerset 
2144  Churchill School
Somerset 
3-0 Ashton Park School
Gloucestershire 
2145  Patchway High School
Gloucestershire 
v Wootton Bassett School
Wiltshire 
2146  Farmors School
Gloucestershire 
1-0 St George Community College
Gloucestershire 
2147  Bishop Wordsworth's School
Wiltshire 
5-2 Shaftsbury School
Dorset 
2148  Gillingham School
Dorset 
4-5 Sturminster Newton High School
Dorset 
2149  Corfe Hills School
Dorset 
5-2 Poole Grammar School
Dorset 
2150  Arnewood School
Dorset 
2-0 Clayesmore School
Dorset 
2151  Wey Valley Sports College
Dorset 
3-4 Bournemouth School
Dorset 
2152  Twynham School
Dorset 
4-2 Ferndown Upper School
Dorset 
2153  Banbury School
Oxfordshire 
3-0 Chipping Camden School
Gloucestershire 
2154  Cotswold School
Gloucestershire 
4-3 Wheatley Park School
Oxfordshire 
2155  Archway School
Gloucestershire 
2-0 St Benedicts Catholic High School
Gloucestershire 
2156  Burford School
Oxfordshire 
0-1 Chosen Hill School
Gloucestershire 
2157  Garth Hill School
Berkshire 
2-1 Parkhouse School
Berkshire 
2158  Windsor Boys School
Berkshire 
12-1 Westgate School
Berkshire 
2159  King Alfred's Sports College
Oxfordshire 
0-2 St Bartholomew's School
Berkshire 
2160  Denefield School
Berkshire 
2-1 St Birinus School
Oxfordshire 
2161  Radcliffe School
Buckinghamshire 
0-2 Bicester Community College
Oxfordshire 
2162  St Gregory the Great RC School
Oxfordshire 
1-0 Buckingham School
Buckinghamshire 
2163  Sharnbrook Upper School
Bedfordshire 
2-0 Stantonbury Campus
Buckinghamshire 
2164  Wootton Upper School
Bedfordshire 
1-0 Campion School
Northamptonshire 
2165  Lord William's School
Oxfordshire 
6-0 Oxford Community School
Oxfordshire 
2166  ** Guilborough School
Northamptonshire 
-v- ** Hastingsbury Upper School
Bedfordshire 
2167  Royal Latin School
Buckinghamshire 
0-1 St Thomas More Catholic Upper School
Bedfordshire 
2168  Gosford Hill School
Oxfordshire 
1-3 Aylesbury Grammar School
Buckinghamshire 
2169  John Hampden Grammar School
Buckinghamshire 
4-0 Desborough School
Berkshire 
2170  Langley Grammar School
Berkshire 
3-1 Dr Challoner's High School
Buckinghamshire 
2171  Teiyko School
Buckinghamshire 
1-0 Little Heath School
Berkshire 
2172  Theale Green Community School
Berkshire 
3-2 Chalfonts Community College
Buckinghamshire 
2173  East Hampstead Park School
Berkshire 
3-2 Cox Green School
Berkshire 
2174  Charters School
Berkshire 
0-4 Glyn Technology College
Surrey 
2175  Altwood C of E School
Berkshire 
0-1 Howard of EffinghamSurrey
 
2176  George Abbot School
Surrey 
5-1 St Bernard's Convent School
Berkshire 
2177  Therfield School
Surrey 
1-0 Felpham Community College
Sussex 
2178  Gordons School
Surrey 
5-2 Littlehampton Community School
Sussex 
2179  Midhurst Grammar School
Sussex 
2-4 Esher College
Surrey 
2180  Sunbury Manor School
Surrey 
0-1 Chichester High School
Sussex 
2181  Cardinal Newman School
Sussex 
2-1 Bexley Grammar School
Kent 
2182  Kelsey Park School
for BoysSussex 
1-3 Imberhorne School
Sussex 
2183  Ardingly College
Sussex 
0-1 Darrick Wood School
Kent 
2184  Hayes School
Kent 
2-3 Hove Park Upper School
Sussex 
2185  Beacon Community College
Sussex 
1-0 Hailsham Community College
Sussex 
2186  Sackville Community College
Sussex 
Sackville won 5-4 on penalties 
4-4 Mascalls School
Kent 
 
2187  Tunbridge Wells Grammar School
Kent 
1-0 William Parker School
Sussex 
2188  St Bede's School
Sussex 
2-1 Maidstone Grammar School
for BoysKent 
2189  Dover Grammar School
for BoysKent 
4-1 Maplesden Noakes School
Kent 
2190  Dane Court Grammar School
Kent 
2-3 Herne Bay High School
Kent 
2191  St Simon Stock School
Kent 
3-0 Harvey Grammar School
Kent 
2192  Sandwich Technology College
Kent 
2-3 Astor School
Kent 
2193  St Martin's School
Essex 
1-0 Queen Elizabeth Grammar School
Kent 
2194  Astor of Hever Community School
Kent 
1-0 Eastbrook Comprehensive School
Essex 
2195  Shenfield High School
Essex 
4-0 Leigh City Technology College
Kent 
2196  St Johns' RC Comprehensive School
Kent 
2-4 Royal Liberty School
Essex 
2197  Forest Hill School
Inner London 
2-0 Hundred of Hoo School
Kent 
2198  Cornwallis School
Kent 
0-1 Warwick Park School
Inner London 
2199  Kemnal Technology College
Kent 
5-2 Meopham Secondary School
Kent 
2200  Swadelands School
Kent 
0-1 Crown Woods School
Inner London 
2201  Forest School
Essex 
1-0 Deptford Green School
Inner London 
2202  Barking Abbey School
Essex 
6-0 Raines Foundation School
Inner London 
2203  George Green School
Inner London 
1-2 City of London School
Inner London 
2204  Warren Comprehensive School
Essex 
1-0 Archbishop Michael Ramsey College
Inner London 
2205  Ernest Bevin College
Middlesex 
0-1 Cardinal Vaughan Memorial School
Inner London 
2206  Holland Park School
Inner London 
1-0 Harris Technology College
Surrey 
2207  Hampton School
Middlesex 
 
5-4
(aet)
Salesian College
Surrey 
 
2208  Fullbrook School
Surrey 
2-0 Elliott School
Inner London 
2209  Graveney School
Middlesex 
1-6 Salesian School
Surrey 
2210  Pimlico School
Inner London 
0-6 Richard Challoner School
Surrey 
2211  Wilson's School
Surrey 
5-0 Longford Community School
Middlesex 
2212  Drayton Manor High School
Middlesex 
6-0 ADT College
Inner London 
2213  Haydon School
Middlesex 
2-8 Douay Martyrs School
Middlesex 
2214  West London AcademyMiddlesex
 
1-0 St Michaels Catholic School
Hertfordshire 
2215  Ashlyns School
Hertfordshire 
1-0 Bishopshalt School
Middlesex 
2216  Abbotsfield School
Middlesex 
1-2 St Clement Danes School
Hertfordshire 
2217  Southgate School
Middlesex 
0-1 Parmiter's School
Hertfordshire 
2218  Hampstead School
Inner London 
1-0 Quintin Kynaston School
Inner London 
2219  Kings Langley School
Hertfordshire 
5-0 John Lyon School
Middlesex 
2220  Finchley Catholic High School
Middlesex 
1-0 Haverstock School
Inner London 
2221  St Ignatius College
Middlesex 
0-1 Ashmole School
Inner London 
2222  Fortismere School
Inner London 
2-1 Dame Alice Owens School
Hertfordshire 
2223  Hertswood School
Hertfordshire 
2-0 Gladesmore Community High School
Inner London 
2224  South Camden Community School
Inner London 
0-1 Enfield Grammar School
Middlesex 
2225  King Edward VI Grammar School
Essex 
2-0 Freman College
Hertfordshire 
2226  Sanders Draper School
Essex 
3-2 Simon Balle School
Hertfordshire 
2227  Goffs Secondary School
Hertfordshire 
7-0 West Hatch High School
Essex 
2228  Brays Grove School
Essex 
0-1 Chancellor's School
Hertfordshire 
2229  Leventhorpe School
Hertfordshire 
3-0 Shoeburyness High School
Essex 
2230  Bishops Stortford High School
Hertfordshire 
9-1 King John School
Essex 
2231  Westcliff High School
for BoysEssex 
1-4 John Warner School
Hertfordshire 
2232  Turnford School
Hertfordshire 
0-2 All Saints RC Comprehensive School
Essex 
2233  Monks Walk School
Hertfordshire 
0-2 Cavendish School
Hertfordshire 
2234  Cardinal Newman School
Bedfordshire 
5-2 Bushey Meads School
Hertfordshire 
2235  Sandringham School
Hertfordshire 
0-1 Vandyke Upper School
Bedfordshire 
2236  Redbourne Community College
Bedfordshire 
4-5 Longdean School
Hertfordshire 
2237  Hemel Hempstead School
Hertfordshire 
1-2 Nicholas Breakspear School
Hertfordshire 
2238  Manshead School
Bedfordshire 
2-4 Queens School
Hertfordshire 
2239  Sir Frederick Osborn School
Hertfordshire 
2-3 Harlington Upper School
Bedfordshire 
2240  Cedars Upper School
Bedfordshire 
5-1 Sir John Lawes School
Hertfordshire 
2241  Thomas Mills High School
Suffolk 
3-2 Farlingaye High School
Suffolk 
2242  Chantry High School
Suffolk 
0-1 Leiston High School
Suffolk 
2243  Ipswich School
Suffolk 
0-2 Copleston High School
Suffolk 
2244  Sudbury Upper School
Suffolk 
 
0-1
(aet)
Northgate High School
Suffolk 
 
2245  King Edward VI School
Suffolk 
5-4 Benjamin Britten High School
Suffolk 
2246  Sir John Leman High School
Suffolk 
2-5 Hewett School
Norfolk 
2247  Great Yarmouth High School
Norfolk 
2-1 Stowmarket High School
Suffolk 
2248  Bungay High School
Suffolk 
1-4 Hellesdon High School
Norfolk 
2249  Prince William School
Cambridgeshire 
3-2 Hinchingbrooke School
Cambridgeshire 
2250  Highfield School
Hertfordshire 
5-1 Stratton Upper School
Bedfordshire 
2251  Sandy Upper School
Bedfordshire 
0-3 Thurston Community College
Suffolk 
2252  Samuel Whitbread College
Bedfordshire 
0-2 Barclay School
Hertfordshire 
2253  Kings School
Cambridgeshire 
0-2 Sawtry Community College
Cambridgeshire 
2254  King Edward VII School
Norfolk 
3-2 County Upper School
Suffolk 
2255  Mildenhall College
of TechnologySuffolk 
1-6 Neale Wade Community College
Cambridgeshire 
2256  St Ivo School
Cambridgeshire 
1-0 Stanground College
Cambridgeshire 

** Denotes both teams withdrawn by the Competitions Committee after failing to play before the deadline

Top


ROUND THREE - Results

Match Home Team Score Away Team Fixture
3001  Caldew School
Cumbria 
3-6 Trinity School
Cumbria 
3002  Queen Elizabeth High School
Northumberland 
2-4 Prudhoe Community High School
Northumberland 
3003  Ullswater Community College
Cumbria 
1-2 Keswick School
Cumbria 
3004  Millom School
Cumbria 
3-1 Nelson Thomlinson School
Cumbria 
3005  Queen Elizabeth High School
Cumbria 
2-3 Kirkbie KendalCumbria
 
3006  Chetwynde School
Cumbria 
4-1 Queen Katherine School
Cumbria 
3007  Whitley Bay School
Northumberland 

 
2-2 St Josephs RC School
Durham 

 
3008  Durham Gilesgate Sports College
Durham 
3-1 Astley Community High School
Northumberland 
3009  St Robert of Newminster School
Durham 
7-1 English Martyrs School
Cleveland 
3010  Monkseaton High School
Northumberland 
1-0 St Thomas More School
Northumberland 
3011  Ponteland High School
Northumberland 
0-1 Richmond School
North Yorkshire 
3012  Heaton Manor School
Northumberland 
0-2 Whitby Community College
North Yorkshire 
3013  St Aidans School
North Yorkshire 
1-3 Woldgate School
North Yorkshire 
3014  Rossett School
North Yorkshire 
2-1 Headlands School
Humberside 
3015  St Marys RC School
West Yorkshire 
3-0 Shelley High School
West Yorkshire 
3016  St Wilfrid's CE High School
Lancashire 
4-1 Bacup & Rawtenstall School
Lancashire 
3017  Minsthorpe Community College
West Yorkshire 

 
2-2 Danum School
South Yorkshire 

 
3018  McAuley High School
South Yorkshire 
1-0 Don Valley High School
South Yorkshire 
3019  St John Fisher School
West Yorkshire 
3-2 Woodkirk High School
West Yorkshire 
3020  Tapton School
South Yorkshire 
4-5 Hanson School
West Yorkshire 
3021  Thornton Grammar School
West Yorkshire 
1-3 Whitcliffe Mount School
West Yorkshire 
3022  Notre Dame High School
South Yorkshire 
4-12 Dronfield School
South Yorkshire 
3023  King Ecgbert School
South Yorkshire 
2-4 Brooksbank School
West Yorkshire 
3024  High Storrs School
South Yorkshire 
0-1 Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
3025  St Francis Xavier College
Merseyside 
3-2 Halewood School
Merseyside 
3026  Mosslands School
Merseyside 
2-3 Deyes High School
Merseyside 
3027  Pensby High School
for BoysMerseyside 
2-4 West Derby Comprehensive School
Merseyside 
3028  St Margarets CE High School
Merseyside 
2-0 Helsby High School
Cheshire 
3029  Westhoughton High School
Lancashire 
0-3 Manchester Grammar School
Gtr Manchester 
3030  Bolton School
Lancashire 
2-1 Sacred Heart Catholic High School
Merseyside 
3031  Parrs Wood Technology College
Greater Manchester 

Parrs Wood won 4-2 on penalties 
3-3 All Saints High School
Merseyside 

 
3032  Our Ladys RC High School
Greater Manchester 
1-3 Wilmslow High School
Cheshire 
3033  All Hallows Catholic High School
Cheshire 
3-5 St Bede's College
Greater Manchester 
3034  Cardinal Langley High School
Greater Manchester 
1-3 Crompton House School
Greater Manchester 
3035  Thomas Telford School
Shropshire 
4-3 Westwood High School
Staffordshire 
3036  Alleynes High School
Staffordshire 
3-0 Weston Road High School
Staffordshire 
3037  Thomas Alleyne's High School
Staffordshire 
1-0 Cannock Chase High School
Staffordshire 
3038  Queen Elizabeth Grammar Sch
Derbyshire 
1-0 Woodlands Community School
Derbyshire 
3039  St Thomas More RC High School
Staffordshire 
2-4 Wolgarston High School
Staffordshire 
3040  Codsall High School
Staffordshire 
7-1 St Thomas More School
West Midlands 
3041  Handsworth Grammar School
West Midlands 
2-1 Haybridge High School
Worcestershire 
3042  Arrow Vale High School
Worcestershire 

St Peters won 3-4 on penalties 
2-2 St Peters College
West Midlands 

 
3043  South Bromsgrove High School
Worcestershire 
1-0 St Francis of Assisi School
West Midlands 
3044  St Augustines High School
Worcestershire 
0-1 Park Hall School
West Midlands 
3045  Kingsley College
Worcestershire 
1-0 Twycross House School
Warwickshire 
3046  Cardinal Wiseman High School
West Midlands 
1-2 Kingshurst City Technology College
West Midlands 
3047  Northampton School
for BoysNorthamptonshire 
1-2 Bosworth Community College
Leicestershire 
3048  North Leamington School
Warwickshire 
3-0 Kingsthorpe Community College
Northamptonshire 
3049  School
Gloucestershire 
2-1 Pershore High School
Worcestershire 
3050  Cleeve School
Gloucestershire 
1-6 Chase School
Worcestershire 
3051  Cardinal Newman School
Warwickshire 
5-3 Groby Community College
Leicestershire 
3052  Kenilworth School
Warwickshire 
8-2 Sponne School
Northamptonshire 
3053  Friesland School
Nottinghamshire 
4-1 King Edward VII School
Leicestershire 
3054  John Port School
Derbyshire 
2-4 Rawlins School
Leicestershire 
3055  Toll Bar School
Humberside 
2-1 St Marys College
Humberside 
3056  De Aston School
Lincolnshire 
0-1 King Edward VI Grammar School
Lincolnshire 
3057  Hatfield School
South Yorkshire 
Hatfield won 4-2 on penalties 
4-4 St Mary's High School
Derbyshire 
 
3058  Penistone Grammar School
South Yorkshire 
0-4 Brunts School
Nottinghamshire 
3059  Garibaldi School
Nottinghamshire 
11-0 Valley Comprehensive School
Nottinghamshire 
3060  Anthony Gell School
Derbyshire 
1-2 All Saints RC School
Nottinghamshire 
3061  Brooke Weston Tech College
Northamptonshire 
1-2 Deepings School
Lincolnshire 
3062  Bourne Grammar School
Lincolnshire 
3-0 Guthlaxton Community College
Leicestershire 
3063  Carre's Grammar School
Lincolnshire 
2-0 Joseph Whitaker School
Nottinghamshire 
3064  Queen Elizabeth Grammar Sch
Lincolnshire 
6-1 Priory School
of Science & TechLincolnshire 
3065  Bodmin College
Cornwall 
1-4 Liskeard School
Cornwall 
3066  Redruth Community School
Cornwall 
1-5 Cambourne School
Cornwall 
3067  Exmouth Community College
Devon 
0-3 Coombeshead College
Devon 
3068  King Edward VI Comm College
Devon 
3-1 Queen Elizabeth Comm College
Devon 
3069  Clarendon School
Wiltshire 
 
1-1 Frome Community College
Somerset 
Frome won 2-4 on penalties 
3070  Nailsea School
Somerset 
2-1 John of Gaunt School
Somerset 
3071  Gordano School
Somerset 
1-4 St Joseph's RC School
Wiltshire 
3072  Beechen Cliff School
Somerset 
1-3 Churchill School
Somerset 
3073  Wootton Bassett School
Wiltshire 
0-3 Farmors School
Gloucestershire 
3074  Bishop Wordsworth School
Wiltshire 
4-5 Sturminster Newton High School
Dorset 
3075  Corfe Hills School
Dorset 
10-2 Arnewood School
Dorset 
3076  Bournemouth School
Dorset 
2-1 Twynham School
Dorset 
3077  Banbury School
Oxfordshire 

 
2-1 Cotswold School
Gloucestershire 

(aet) 
3078  Archway School
Gloucestershire 
0-1 Chosen Hill School
Gloucestershire 
3079  Garth Hill College
Berkshire 
2-7 Windsor Boys School
Berkshire 
3080  King Alfred's Sports College
Berkshire 
1-0 Denefield School
Berkshire 
3081  Bicester Community College
Oxfordshire  
1-0 St Gregory the Great School
Oxfordshire 
3082  Sharnbrook Upper School
Bedfordshire 
2-1 Wootton Upper School
Bedfordshire 
3083  Lord Williams School
Oxfordshire 
- Bye
 
3084  St Thomas More Catholic Upper
Bedfordshire 
2-5 Aylesbury Grammar School
Buckinghamshire 
3085  John Hampden Grammar School
Buckinghamshire 
1-0 Langley Grammar School
Berkshire 
3086  Teikyo School
Buckinghamshire 
3-2 Theale Green Community School
Berkshire 
3087  East Hampstead Park School
Berkshire 
0-1 Glyn Technology College
Surrey 
3088  Howard of Effingham School
Surrey 
0-1 George Abbot School
Surrey 
3089  Therfield School
Surrey 
1-5 Gordons School
Surrey 
3090  Esher College
Surrey 
0-1 Chichester High School
Sussex 
3091  Cardinal Newman School
Sussex 
7-0 Imberhorne School
Sussex 
3092  Darrick Wood School
Kent 
9-1 Hove Park Upper School
Sussex 
3093  Beacon Community College
Sussex 
6-1 Sackville Community College
Sussex 
3094  Tunbridge Wells Grammar Sch
Kent 
2-1 St Bedes School
Sussex 
3095  Dover Grammar School
Kent 
9-3 Herne Bay High School
Kent 
3096  St Simon Stock School
Kent 
1-0 Astor School
Kent 
3097  St Martin's School
Essex 
1-0 Astor of Hever Community School
Kent 
3098  Shenfield High School
Essex 
7-0 Royal Liberty School
Essex 
3099  Forest Hill School
Inner London 
5-0 Warwick Park School
Inner London 
3100  Kemnal Technology College
Kent 
2-1 Crown Woods School
Inner London 
3101  Forest School
Inner London 
1-0 Barking Abbey School
Essex 
3102  City of London School
Inner London 
1-0 Warren Comprehensive School
Essex 
3103  Cardinal Vaughan Memorial Sch
Inner London 
1-0 Holland Park School
Inner London 
3104  Hampton School
Middlesex 
1-0 Fullbrook School
Surrey 
3105  Salesian School
Surrey 
4-2 Richard Challoner School
Surrey 
3106  Wilsons School
Surrey 
3-1 Drayton Manor High School
Middlesex 
3107  Douay Martyrs School
Middlesex 
3-1 West London AcademyMiddlesex
 
3108  Ashlyns School
Hertfordshire 
3-2 St Clement Danes School
Hertfordshire 
3109  Parmiter's School
Hertfordshire 
5-2 Hampstead School
Inner London 
3110  Kings Langley School
Hertfordshire 
0-4 Finchley Catholic High School
Middlesex 
3111  Ashmole School
Inner London 
4-0 Fortismere School
Inner London 
3112  Hertswood School
Hertfordshire 
2-1 Enfield Grammar School
Middlesex 
3113  King Edward VI Grammar Sch
Essex 
1-0 Sanders Draper School
Essex 
3114  Goffs Secondary School
Hertfordshire 
2-1 Chancellor's School
Hertfordshire 
3115  Leventhorpe School
Hertfordshire 
3-4 Bishops Stortford High School
Hertfordshire 
3116  John Warner School
Hertfordshire 
2-0 All Saints RC School
Essex 
3117  Cavendish School
Hertfordshire 
2-3 Cardinal Newman School
Bedfordshire 
3118  Vandyke Upper School
Bedfordshire 
5-0 Longdean School
Hertfordshire 
3119  Nicholas Breakspear School
Hertfordshire 
4-0 Queens School
Hertfordshire 
3120  Harlington Upper School
Bedfordshire 
0-1 Cedars Upper School
Bedfordshire 
3121  Thomas Mills School
Suffolk 
4-2 Leiston High School
Suffolk 
3122  Copleston High School
Suffolk 
1-3 Northgate High School
Suffolk 
3123  King Edward VI School
Suffolk 
1-2 Hewett School
Norfolk 
3124  Great Yarmouth High School
Norfolk 
0-5 Hellesdon High School
Norfolk 
3125  Prince William School
Cambridgeshire 
1-2 Highfield School
Hertfordshire 
3126  Thurston Community College
Suffolk 
4-1 Barclay School
Hertfordshire 
3127  Sawtry Community College
Cambridgeshire 
4-1 King Edward VII School
Norfolk 
3128  Neale Wade Community College
Cambridgeshire 
3-0 St Ivo School
Cambridgeshire 

Top


ROUND FOUR - Results

Match Home Team Score Away Team Fixture
4001  Trinity School
Cumbria 
5-1 Prudhoe Community High School
Northumberland 
4002  Keswick School
Cumbria 
0-5 Millom School
Cumbria 
4003  Kirkbie Kendal School
Cumbria 
4-1 Chetwynde School
Cumbria 
4004  St Josephs RC School
Durham 
0-3 Durham Gilesgate Sports College
Durham 
4005  St Robert of Newminster School
Durham 
2-1 Monkseaton High School
Northumberland 
4006  Richmond School
North Yorkshire 
0-1 Whitby Community College
North Yorkshire 
4007  Woldgate School
North Yorkshire 
4-5 Rossett School
North Yorkshire 
4008  St Marys RC School
West Yorkshire 

 
2-2 St Wilfrid's CE High School
Lancashire 

St Wilfrid's won 6-7 on penalties 
4009  Danum School
South Yorkshire 
0-2 McAuley High School
South Yorkshire 
4010  St John Fisher School
North Yorkshire 
2-0 Hanson School
West Yorkshire 
4011  Whitcliffe Mount School
West Yorkshire 
1-4 Dronfield School
South Yorkshire 
4012  Brooksbank School
West Yorkshire 
2-4 Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
4013  St Francis Xavier College
Merseyside 
7-1 Deyes High School
Merseyside 
4014  West Derby School
Merseyside 
0-4 St Margarets CE High School
Merseyside  
4015  Manchester Grammar School
Greater Manchester 
2-1 Bolton School
Lancashire 
4016  All Saint High School
Merseyside 
2-1 Wilmslow High School
Cheshire 
4017  St Bede's College
Greater Manchester 
5-0 Crompton House School
Greater Manchester 
4018  Thomas Telford School
Shropshire 
 
3-2
(aet)
Alleyne's High School
Staffordshire 
 
4019  Thomas Alleyne's High School
Staffordshire 
6-1 Queen Elizabeth Grammar School
Derbyshire 
4020  Wolgarston High School
Staffordshire 
0-2 Codsall High School
Staffordshire 
4021  Handsworth Grammar School
West Midlands 
3-2 St Peter's College
West Midlands 
4022  South Bromsgrove High School
Worcestershire 
2-0 Park Hall School
West Midlands 
4023  Kingsley College
Worcestershire 
0-2 Kingshurst City Tech College
West Midlands 
4024  Bosworth Community College
Leicestershire 
1-2 North Leamington School
Warwickshire 
4025  Sir Thomas Rich School
Gloucestershire 
4-5 Chase School
Worcestershire 
4026  Cardinal Newman School
Warwickshire 
0-3 Kenilworth School
Warwickshire 
4027  Friesland School
Nottinghamshire 
5-1 Rawlins School
Leicestershire 
4028  Toll Bar School
Humberside 
5-0 King Edward VI Grammar School
Lincolnshire 
4029  Hatfield School
South Yorkshire 
2-7 Brunts School
Nottinghamshire 
4030  Garibaldi School
Nottinghamshire 
5-1 All Saints RC School
Nottinghamshire 
4031  Deepings School
Lincolnshire 
 
3-2
(aet)
Bourne Grammar School
Lincolnshire 
 
4032  Carre's Grammar School
Lincolnshire 
4-1 Queen Elizabeth Grammar School
Lincolnshire 
4033  Liskeard School
Cornwall 
5-3 Cambourne School
Cornwall 
4034  Torquay Grammar School
Devon 
4-1 King Edward VI College
Devon 
4035  Frome Community College
Somerset 
2-5 Nailsea School
Somerset 
4036  St Joseph's RC School
Wiltshire 
2-3 Churchill School
Somerset 
4037  Farmors School
Gloucestershire 
2-3 Sturminster Newton High School
Dorset 
4038  Corfe Hills School
Dorset 
4-2 Bournemouth School
Dorset 
4039  Banbury School
Oxfordshire 
3-4 Chosen Hill School
Gloucestershire 
4040  Windsor Boys School
Berkshire 
- Bye
 
4041  Bicester Community College
Oxfordshire  
2-3 Sharnbrook Upper School
Bedfordshire 
4042  Lord Williams School
Oxfordshire 
 
0-0 Aylesbury Grammar School
Buckinghamshire 
Aylesbury won 2-4 on penalties 
4043  John Hampden Grammar School
Buckinghamshire 
5-4 Teikyo School
Buckinghamshire 
4044  Glyn Technology College
Surrey 
3-0 George Abbot School
Surrey 
4045  Gordons School
Surrey 
 
2-1
(aet)
Chichester High School
Sussex 
 
4046  Cardinal Newman School
Sussex 
3-1 Darrick Wood School
Kent 
4047  Beacon Community College
Sussex 
 
3-2
(aet)
Tunbridge Wells Grammar School
Kent 
 
4048  Dover Grammar School
Kent 
3-2 St Simon Stock School
Kent 
4049  St Martin's School
Essex 
0-2 Shenfield High School
Essex 
4050  Forest Hill School
Inner London 
Forest Hill won 8-6 on penalties 
1-1 Kemnal Technology College
Kent 
 
4051  Forest School
Inner London 
1-0 City of London School
Inner London 
4052  Cardinal Vaughan Memorial Sch
Inner London 
1-0 Hampton School
Surrey 
4053  Salesian School
Surrey 
1-2 Wilsons School
Surrey 
4054  Douay Martyrs School
Middlesex 
2-1 Ashlyns School
Hertfordshire 
4055  Parmiter's School
Hertfordshire 
2-1 Finchley Catholic High School
Middlesex 
4056  Ashmole School
Inner London 
7-1 Hertswood School
Hertfordshire 
4057  King Edward VI School
Essex 
1-3 Goffs School
Hertfordshire 
4058  Bishops Stortford High School
Hertfordshire 
3-2 John Warner School
Hertfordshire 
4059  Cardinal Newman School
Bedfordshire 
 
3-2
(aet)
Vandyke Upper School
Bedfordshire 
 
4060  Nicholas Breakspear School
Hertfordshire 
2-1 Cedars Upper School
Bedfordshire 
4061  Leiston High School
Suffolk 
0-2 Northgate High School
Suffolk 
4062  Hewett School
Norfolk 
 
2-1
(aet)
Hellesdon High School
Norfolk 
 
4063  Highfield School
Hertfordshire 
0-1 Thurston Community College
Suffolk 
final 
 

(aet)

 

Top


ROUND FIVE - Results

Match Home Team Score Away Team Fixture
5001  Trinity School
Cumbria 
2-0 Millom School
Cumbria 
5002  Kirkbie Kendal School
Cumbria 
0-1 Durham Gilesgate Sports College
Durham 
5003  St Robert of Newminster School
Durham 
4-1 Whitby Community College
North Yorkshire 
5004  Rossett School
North Yorkshire 
 
3-4
(aet)
St Wilfrid's CE High School
Lancashire 
 
5005  McAuley High School
South Yorkshire 
2-3 St John Fisher School
North Yorkshire 
5006  Dronfield School
South Yorkshire 
 
3-1
(aet)
Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
 
5007  St Francis Xavier College
Merseyside 
0-2 St Margaret's CE High School
Merseyside 
5008  Manchester Grammar School
Greater Manchester 
2-1 All Saints High School
Merseyside 
5009  St Bede's College
Greater Manchester 
2-1 Thomas Telford School
Shropshire 
5010  Thomas Alleyne's High School
Staffordshire 
 
2-1
(aet)
Codsall High School
Staffordshire 
 
5011  Handsworth Grammar School
West Midlands 
5-4 Park Hall School
West Midlands 
5012  Kingshurst City Tech College
West Midlands 
 
1-2
(aet)
North Leamington School
Warwickshire 
 
5013  Chase School
Worcestershire 
0-6 Kenilworth School
Warwickshire 
5014  Friesland School
Nottinghamshire 
4-3 Toll Bar School
Humberside 
5015  Brunts School
Nottinghamshire 
1-3 Garibaldi School
Nottinghamshire 
5016  Deepings School
Lincolnshire 
2-1 Carre's Grammar School
Lincolnshire 
5017  Liskeard School
Cornwall 
 
4-3
(aet)
Torquay Boys' Grammar School
Devon 
 
5018  Nailsea School
Somerset 
 
4-4 Churchill School
Somerset 
Churchill won 3-4 on penalties 
5019  Sturminster Newton High School
Dorset 
0-1 Corfe Hills School
Dorset 
5020  Chosen Hill School
Gloucestershire 
0-3 Windsor Boys' School
Berkshire 
5021  Sharnbrook Upper School
Bedfordshire 
0-5 Aylesbury Grammar School
Buckinghamshire 
5022  John Hampden Grammar School
Buckinghamshire 
1-2 Glyn Technology College
Surrey 
5023  Gordon's School
Surrey 
0-2 Cardinal Newman School
Sussex 
5024  Beacon Community College
Sussex 
1-4 Dover Grammar Sch
ooolKent 
5025  Shenfield High School
Essex 
6-0 Forest Hill School
Inner London 
5026  Forest School
Essex 
5-0 Cardinal Vaughan Memorial School
Inner London 
5027  Wilson's School
Surrey 
4-2 Douay Martyrs School
Middlesex 
5028  Parmiters School
Hertfordshire 
4-5 Ashmole School
Inner London 
5029  Goffs School
Hertfordshire 
1-3 Bishops Stortford High School
Hertfordshire 
5030  Cardinal Newman School
Bedfordshire 
3-2 Nicholas Breakspear School
Hertfordshire 
5031  Northgate High School
Suffolk 
1-3 Hewett School
Norfolk 
5032  Thurston Community College
Suffolk 
1-5 Neale Wade Community College
Cambridgeshire 

Top


ROUND SIX - RESULTS

Match Home Team Score Away Team Fixture
6001  Trinity School
Cumbria 
1-0 Durham Gilesgate Sports College
Durham 
6002  St Robert of Newminster School
Durham 
 
3-2
(aet)
St Wilfrid's CE High School
Lancashire 
 
6003  St John Fisher School
North Yorkshire 
 
3-2
(aet)
Dronfield School
South Yorkshire 
 
6004  St Margaret's CE High School
Merseyside 
 
2-2 Manchester Grammar School
Greater Manchester 
Manchester won 2-4 on penalties 
6005  St Bede's College
Greater Manchester 
1-0 Thomas Alleyne's High School
Staffordshire 
6006  Handsworth Grammar School
West Midlands 
 
1-1 North Leamington School
Warwickshire 
North Leamington won 5-3 on penalties 
6007  Kenilworth School
Warwickshire 
6-2 Friesland School
Derbyshire 
6008  Garibaldi School
Nottinghamshire 
2-1 Deepings School
Lincolnshire 
6009  Liskeard School
Cornwall 
3-2 Churchill School
Somerset 
6010  Corfe Hills School
Dorset 
2-0 Windsor Boys' School
Berkshire 
6011  Aylesbury Grammar School
Buckinghamshire 
1-3 Glyn Technology College
Surrey 
6012  Cardinal Newman School
Sussex 
4-1 Dover Grammar School
Kent 
6013  Shenfield School
Essex 
3-0 Forest School
Essex 
6014  Wilson's School
Surrey 
2-5 Ashmole School
Inner London 
6015  Bishops Stortford High School
Hertfordshire 
1-3 Cardinal Newman School
Bedfordshire 
6016  Hewett School
Norfolk 
0-1 Neale Wade Community College
Cambridgeshire 

Top


ROUND SEVEN - RESULTS

Match Home Team Score Away Team Fixture
7001  Trinity School
Cumbria 
2-1 St Robert of Newminster School
Durham 
7002  St John Fisher School
North Yorkshire 
 
3-2
(aet)
Manchester Grammar School
Greater Manchester 
 
7003  St Bede's College
Greater Manchester 
2-0 North Leamington School
Warwickshire 
7004  Kenilworth School
Warwickshire 
3-0 Garibaldi School
Nottinghamshire 
7005  Liskeard School
Cornwall 
1-2 Corfe Hills School
Dorset 
7006  Glyn Technology College
Surrey 
3-1 Cardinal Newman School
Sussex 
7007  Shenfield School
Essex 
5-2 Ashmole School
Inner London 
7008  Cardinal Newman School
Bedfordshire 
0-1 Neale Wade Community College
Cambridgeshire 

Top


QUARTER-FINALS - RESULTS

Match Home Team Score Away Team Fixture
8001  Trinity School
Cumbria 
3-2 St John Fisher School
North Yorkshire 
8002  St Bede's College
Greater Manchester 
2-0 Kenilworth School
Warwickshire 
8003  Corfe Hills School
Dorset 
1-0 Glyn Technology College
Surrey 
8004  Shenfield School
Essex 
0-1 Neale Wade Community College
Cambridgeshire 

Top


SEMI-FINALS - RESULTS

Match Home Team Score Away Team Fixture
9001  Neale Wade Community College
Cambridgeshire 
4-1 Corfe Hills School
Dorset 
9002  Trinity School
Cumbria 
1-0 St Bede's College
Greater Manchester 

Top


FINAL Wednesday 05 May at Carlisle United FC

Match Home Team Score Away Team Fixture
final  Trinity School
Cumbria 
Craig Wood
1-0
(aet)
Neale Wade Community College
Cambridgeshire 
Player of the Match : Chris Anker (Neale Wade)
Awarded presented by President of the Scottish Schools’ FA, Tom McGowan.

Top

Top

We use cookies to improve your online experience. For information on the cookies we use and for details on how we process your personal information, please see our cookie policy and privacy policy. By continuing to use our website you consent to us using cookies.