10 Feb 2021
2003-2004 Competitions
ESFA Under 15 Inter Association TrophySeason 2003-2004
Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Quarter Finals > Semi Finals > Finals
ROUND ONE - RESULTS
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
T101 | Allerdale | 0-2 | Preston | |
T102 | Bury | 5-3 | Wigan | |
T103 | Rossendale | 1-0 | Chorley | |
T104 | Barrow | 1-4 | Blackburn & Darwen | |
T105 | Wirral | 4-2 | Oldham | (aet) |
T106 | Salford | 0-1 | Sefton | |
T107 | Rotherham | 3-0 | Wakefield | |
T108 | Calderdale | 1-4 | Huddersfield | |
T109 | Barnsley | 5-2 | Bradford | |
T110 | Bishop Auckland | 4-2 | Middlesbrough | |
T111 | Gateshead | 3-0 | Stockton | |
T112 | Darlington | 1-1 | York | |
replay | York | 3-4 | Darlington | |
T113 | East Riding | 1-0 | Redcar & Cleveland | |
T114 | Holland | 2-7 | South Notts | |
T115 | Rugby | 1-0 | Grantham | |
T116 | Erdington & Saltley | 2-1 | Redditch | |
T117 | Nuneaton | 2-0 | Derby | |
T118 | Wellingborough & Rushden | 4-0 | Coalville | |
T119 | Brierley Hill & Dudley | 1-0 | Kings Norton & South B'ham | |
T120 | Chester | 5-1 | St Helen's | |
T121 | Stoke on Trent | 2-3 | South Shropshire | |
T122 | Mid Cheshire | 2-7 | Manchester | |
T123 | Cannock | 0-3 | Halesowen & Stourbridge | |
T124 | Hereford | 1-3 | Swansea | |
T125 | Yeovil | 0-4 | Exeter & East Devon | |
T126 | North Somerset | 0-8 | North Devon | |
T127 | Torbay | 2-5 | East Cornwall | |
T128 | Plymouth | 3-2 | West Cornwall | |
T129 | Stroud | 1-0 | West Gloucestershire | |
T130 | Southampton | 6-1 | Jersey | |
T131 | Swindon | 1-5 | Reading | |
T132 | Bromley | 2-0 | Basildon | |
T133 | West Norfolk | 4-1 | Isle of Ely | |
T134 | Islington & Camden | 1-2 | North Kent |
ROUND TWO - RESULTS
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
T201 | Preston | 4-1 | Pendle | |
T202 | Bury | 0-2 | Blackpool | |
T203 | Rossendale | 0-1 | West Lancashire | |
T204 | Blackburn & Darwen | 0-3 | Liverpool | |
T205 | Tameside | 4-2 | Wirral | |
T206 | Knowsley | 2-2 | Sefton | (aet) |
replay | Sefton | 3-2 | Knowsley | (aet) |
T207 | Leeds | 3-4 | Rotherham | |
T208 | Huddersfield | 0-3 | Sheffield | |
T209 | Bolton | 1-2 | Barnsley | |
T210 | Scarborough | 1-7 | Bishop Auckland | |
T211 | North Tyneside | 2-1 | Gateshead | |
T212 | East Northumberland | 1-0 | Chester-le-Street & Washington | |
T213 | Darlington | 0-4 | Hartlepool | |
T214 | Newcastle | 5-1 | Sunderland | |
T215 | South Northumberland | 1-0 | Derwentside | |
T216 | Carlisle | 1-4 | West Tyne | |
T217 | Spen Valley | 0-8 | East Riding | |
T218 | Kingston Upon Hull | 1-1 | Grimsby & Cleethorpes | |
replay | Grimsby & Cleethorpes | 2-1 | Kingston Upon Hull | |
T219 | South Notts | 1-0 | Mansfield | |
T220 | Rugby | 4-4 | South East Lindsey | |
replay | South East Lindsey | 4-1 | Rugby | |
T221 | West Lindsey | 2-5 | Nottingham | |
T222 | Lincoln | 1-0 | Kettering & Corby | |
T223 | Worksop & Retford | 1-0 | Leicester | |
T224 | Erdington & Saltley | 2-1 | Coventry | |
T225 | Nuneaton | 3-1 | Warley | |
T226 | West Bromwich | 0-1 | Wellingborough & Rushden | |
T227 | North Leicestershire | 5-1 | Solihull | |
T228 | Wolverhampton | 0-3 | Brierley Hill & Dudley | |
T229 | Chester | 0-2 | Stockport | |
T230 | South Shropshire | 1-3 | Warrington | |
T231 | Manchester | 4-1 | Trafford | |
T232 | South Cheshire | 1-3 | Halesowen & Stourbridge | |
T233 | Swansea | 1-2 | Oxford | |
T234 | Exeter & East Devon | 5-3 | North Dorset | |
T235 | South & West Dorset | 0-1 | North Devon | (aet) |
T236 | Newport | 0-1 | Mid Wiltshire | |
T237 | Mid Somerset | 0-1 | East Cornwall | |
T238 | Cardiff | 3-5 | Cheltenham | |
T239 | Plymouth | 6-0 | Bridgwater | |
T240 | Stroud | 1-2 | Afan Nedd | |
T241 | Mid & South Warwickshire | 1-1 | Mid Oxfordshire | |
replay | Mid Oxfordshire | 0-3 | Mid & South Warwickshire | |
T242 | Banbury | 0-3 | East Berkshire | |
T243 | Portsmouth | 11-0 | Andover | |
T244 | Bournemouth | 2-3 | Southampton | |
T245 | Poole & East Dorset | 0-6 | Eastleigh & Winchester | |
T246 | Vale of White Horse | 2-0 | Gosport & Fareham | |
T247 | Havant | 0-1 | Newbury | |
T248 | Reading | 0-5 | Aldershot & Farnborough | |
T249 | Luton | 1-3 | Newham | |
T250 | Haringey | 1-0 | Mid Hertfordshire | |
T251 | Woking | - v - | North Hertfordshire won on the toss of a coin | |
T252 | St Albans | 1-3 | South London | |
T253 | Ipswich & South Suffolk | 0-3 | Bromley | |
T254 | Watford | 1-0 | Kingston | |
T255 | Shepway | 1-0 | Brighton | |
T256 | Dover | 1-3 | Croydon | |
T257 | West Norfolk | 3-0 | West Suffolk | |
T258 | Chelmsford & Mid Essex | 3-0 | Gravesham | |
T259 | Barking & Dagenham | 0-2 | Brent | |
T260 | Havering | 0-1 | Barnet | |
T261 | North Kent | 2-0 | Cambridge | |
T262 | Dacorum | 0-2 | Waltham Forest | |
T263 | Hackney & Tower Hamlets | 3-0 | Bedford | |
T264 | Redbridge | 0-3 | Blackheath |
ROUND THREE - RESULTS
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
T301 | Preston | 3-2 | Blackpool | (aet) |
T302 | West Lancashire | 0-8 | Liverpool | |
T303 | Tameside | 3-3 | Sefton | |
Replay | Sefton Sefton won 3-1 on penalties | 2-2 | Tameside | (aet) |
T304 | Rotherham | 1-3 | Sheffield | |
T305 | Barnsley | 1-3 | Bishop Auckland | |
T306 | North Tyneside | 4-2 | East Northumberland | |
T307 | Hartlepool | 3-5 | Newcastle Upon Tyne | |
T308 | South Northumberland | 2-4 | West Tyne | |
T309 | East Riding | 4-0 | Grimsby | |
T310 | South Notts | 6-1 | South East Lindsey | |
T311 | Nottingham | 2-4 | Lincoln | |
T312 | Worksop & Retford | 0-1 | Erdington & Saltley | |
T313 | Nuneaton | 5-2 | Wellingborough & Rushden | |
T314 | North Leicestershire | 1-4 | Brierley Hill & Dudley | |
T315 | Stockport | 5-0 | Warrington | |
T316 | Manchester | 2-4 | Halesowen & Stourbridge | |
T317 | Oxford | 1-2 | Exeter & East Devon | |
T318 | North Devon | 2-3 | Mid Wiltshire | |
T319 | East Cornwall | 5-3 | Cheltenham | |
T320 | Plymouth | 5-2 | Afan Nedd | |
T321 | Mid & South Warwickshire | 1-2 | East Berkshire | |
T322 | Portsmouth | 3-0 | Southampton | |
T323 | Eastleigh & Winchester | 1-2 | Vale of White Horse | |
T324 | Newbury | 0-4 | Aldershot & Farnborough | |
T325 | Newham | 0-2 | Haringey | |
T326 | North Hertfordshire | 4-3 | South London | |
T327 | Bromley | 1-0 | Watford | |
T328 | Shepway | 1-3 | Croydon | |
T329 | West Norfolk | 2-3 | Chelmsford & Mid Essex | |
T330 | Brent | 0-3 | Barnet | |
T331 | North Kent | 1-2 | Waltham Forest | |
T332 | Hackney & Tower Hamlets | 4-1 | Blackheath |
ROUND FOUR - RESULTS
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
T401 | West Tyne | 5-3 | Preston | (aet) |
T402 | Sheffield | 1-3 | Newcastle Upon Tyne | |
T403 | Bishop Auckland | 4-1 | North Tyneside | |
T404 | Stockport | 0-3 | Liverpool | |
T405 | Erdington & Saltley | 1-3 | East Riding | |
T406 | Nuneaton | 5-4 | Sefton | (aet) |
T407 | Brierley Hill & Dudley | 7-0 | Lincoln | |
T408 | Halesowen & Stourbridge | 2-2 | South Notts | (aet) |
replay | South Notts | 2-6 | Halesowen & Stourbridge | |
T409 | East Cornwall | 1-2 | Mid Wiltshire | |
T410 | Exeter & East Devon | 6-4 | Plymouth | (aet) |
T411 | East Berkshire | 2-3 | North Hertfordshire | |
T412 | Croydon | 0-1 | Portsmouth | (aet) |
T413 | Vale of White Horse | 3-2 | Bromley | |
T414 | Haringey | 2-2 | Aldershot & Farnborough | (aet) |
replay | Aldershot & Farnborough | 5-2 | Haringey | |
T415 | Barnet | 0-2 | Chelmsford & Mid Essex | |
T416 | Hackney & Tower Hamlets | 2-1 | Waltham Forest |
ROUND FIVE - RESULTS
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
T501 | Hackney & Tower Hamlets | 1-0 | Vale of White Horse | (aet) |
T502 | North Hertfordshire | 1-3 | Chelmsford & Mid Essex | |
T503 | Portsmouth | 1-1 | Aldershot & Farnborough | (aet) |
replay | Aldershot & Farnborough | 1-3 | Portsmouth | |
T504 | Exeter & East Devon | 9-1 | Mid Wiltshire | |
T505 | Newcastle Upon Tyne | 1-5 | Liverpool | |
T506 | East Riding | 3-2 | Halesowen & Stourbridge | |
T507 | Bishop Auckland | 2-1 | West Tyne | |
T508 | Brierley Hill & Dudley | 4-2 | Nuneaton |
QUARTER FINALS - RESULTS
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
T601 | Hackney & Tower Hamlets | 1-1 | Portsmouth | (aet) |
replay | Portsmouth | 1-0 | Hackney & Tower Hamlets | |
T602 | Chelmsford & Mid Essex | 2-3 | Exeter & East Devon | (aet) |
T603 | Liverpool | 5-0 | East Riding | |
T604 | Brierley Hill & Dudley | 0-1 | Bishop Auckland |
SEMI FINALS - RESULTS
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
T701 | Liverpool | 0-1 | Bishop Auckland | |
T702 | Exeter & East Devon | 1-4 | Portsmouth |
THE FINAL will be over two legs, one each to be staged by the competing finalists
Match | Home Team | Score | Away Team | Fixture |
1st Leg | Bishop Auckland |
0-1 | Portsmouth |
|
2nd Leg | Portsmouth |
1-0 | Bishop Auckland |
27.04.04 |
First Leg of the Final – Wednesday 31 March 2004, at Durham City FC - Kick-off 7.00pm.
Second Leg of the Final – Tuesday 27 April 2004, at Fratton Park - Porstmouth FC - Kick-off 7.00 pm.