13 Nov 2010

2008-2009 Competitions

ESFA UNDER 15 SCHOOLS’ CUP FOR BOYS

YEAR 10 ONLY

Entries: 895 | Byes: 128 | Team Z: 0

Team Z indicates that a space has been left in the draw for a possible late entry.

If one is not received then any team drawn against “Team Z” will automatically receive a bye into the next round.

Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Final > Semi Final > Final

Show ROUND ONE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 20 September 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001 Walton High School
Stafford **
- Wood Green High School
Wednesbury
1002 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
3-1 Belgrave High School
Tamworth
29.09.08
1003 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
3-1 Walsall Academy
Walsall
22.09.08
1004 RSA Academy
Tipton
- Bye
1005 Baverstock School & Sports College
Birmingham
2-3 Hagley Park Sports College
Rugeley
02.10.08
1006 Lyng Hall School
Coventry
3-9 Grange School
Shrewsbury
16.09.08
1007 Plantsbrook School
Sutton Coldfield
5-1 Lord Silkin School
Stirchley
15.10.08
1008 Harborne Hill School
Birmingham **
- Rushley Mead Secondary School
Leicester
1009 Coseley School & Sports College
Bilston
0-3 Belvidere School
Shrewsbury
25.09.08
1010 Hadley Learning Community School
Telford
3-4 Oldbury College of Sport
Oldbury
18.09.08
1011 Grove School
Market Drayton
- George Dixon International School
Birmingham **
1012 President Kennedy School
Coventry
- Bye
1013 Woodlands School & Sports College
Coventry
0-0
FT
0-0
AET
3-4
Pen
Sir Graham Balfour School
Stafford
23.09.08
1014 Park Hall School
Birmingham
4-3 Charlton School
Telford
25.09.08
1015 Codsall Community High School
Wolverhampton
1-0 Shelfield Sports & Community College
Walsall
22.09.08
1016 St Peter's RC School
Solihull
- Bye
Team Z
1017 Q3 Academy
Birmingham
5-4 Haywood High School & Engineering College
Stoke on Trent
16 .10.08
1018 Great Barr School
Birmingham **
- Meole Brace School
Shrewsbury
1019 Four Dwellings High School
Birmingham
2-4 Thomas Telford School
Telford
25.09.08
1020 Streetly School
Sutton Coldfield
- Bye
1021 Church Stretton School
Church Stretton
1-1
FT
1-4
AET
Smestow School
Wolverhampton
19.09.08
1022 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
3-1 Northicote School
Wolverhampton
15.09.08
1023 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
- Bye
1024 Caludon Castle School
Coventry
- Bye
Team Z
1025 Bishop Ullathorne School
Coventry
7-7
FT
8-7
AET
Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
19.09.08
1026 St John Fisher Catholic High School
Newcastle under Lyme
1-0 Holyhead School
Birmingham
18.09.08
1027 Wolgarston High School
Penkridge
3-6 William Brookes School
Much Wenlock
02.10.08
1028 Sir Thomas Boughey High School
Newcastle under Lyme
- Bye
1029 Idsall School
Shifnal **
- St Margaret Ward Catholic School
Stoke on Trent
1030 Cheadle High School
Cheadle **
- George Salter Collegiate Academy
West Bromwich
1031 Weston Road High School
Stafford
2-0 High Arcal School
Dudley
22.09.08
1032 Bishop Challoner RC School
Birmingham
- Bye
1033 Shrewsbury School
Shrewsbury
2-3 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
19.09.08
1034 Painsley Catholic High School
Stoke on Trent
4-0 Marches School & Technology College
Oswestry
18.09.08
1035 Friary Arts & Sport College
Lichfield
4-0 Bristnall Hall Technology College
Oldbury
15.09.08
1036 St Michael's CE Business & Enterprise High School
Rowley Regis
- Bye
1037 Wordsley School
Stourbridge
1-0 King Edward VI High School
Stafford
15.09.08
1038 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
1-0 Rawlett Community Sports College
Tamworth
01.10.08
1039 Blessed Robert Johnson Catholic College
Telford
- Deansfield High School
Wolverhampton **
1040 Hampstead Hall Community College
Birmingham
- Bye
1041 Ercall Wood Technology College
Telford
0-10 Windsor High School
Halesowen
19.09.08
1042 Sir John Talbot's School
Whitchurch
0-7 Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
06.10.08
1043 Kingsmead Technology College
Cannock **
- Our Lady & St Chad Catholic Sports College
Wolverhampton
1044 Bournville School
Birmingham
- Bye
1045 Trinity High School & VI Form Centre
Redditch
1-3 Rednock School
Dursley
26.09.08
1046 North Bromsgrove High School
Bromsgrove
1-2 Beaufort Community School
Gloucester
01.10.08
1047 Waseley Hills High School
Birmingham
- Bye
1048 Tewkesbury School
Tewkesbury
2-4 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
29.09.08
1049 Hartcliffe Engineering Community College
Bristol
- Aylestone School
Hereford **
1050 Chase School
Malvern
1-4 Downend Technology College
Bristol
23.09.08
1051 Prince Henry's High School
Evesham
4-6 City Academy
Bristol
25.09.08
1052 Grange School & Sports College
Bristol
- Bye
1053 Cirencester Kingshill School
Cirencester
2-0 Evesham High School
Evesham
1054 Hereford Academy
Hereford **
- Thomas Keble School
Stroud
1055 Christ College
Cheltenham
2-0 St Mary's RC High School
Hereford
18.09.08
1056 Bedminster Down School
Bristol
- Bye
1057 Bristol Brunel Academy
Bristol
0-5 Gordano School
Portishead
08.10.08
1058 Kingsley College
Redditch
1-0 Bradley Stoke School
Bradley Stoke
17.09.08
1059 Haybridge High School
Stourbridge
5-1 Cleeve School
Cheltenham
25.09.08
1060 St Bede's Catholic College
Bristol
- Bye
1061 Arrow Vale Community High School
Redditch
2-3 Marling School
Stroud
03.10.08
1062 Bewdley Community School
Bewdley **
- Oasis Academy Brightstowe
Bristol
1063 Whitecross High School & Specialist Sports College
Hereford
0-4 Kingsfield School
Bristol
23.09.08
1064 Churchdown School
Churchdown
- Bye
1065 Stourport on Severn High School
Stourport on Severn
2-3 Newent Community School
Newent
22.09.08
1066 South Bromsgrove High School
Bromsgrove
1-7 St Bernadette Catholic Secondary School
Bristol
15.09.08
1067 St Mary Redcliffe & Temple School
Bristol
4-0 Nailsea School
Nailsea
16.09.08
1068 Severn Vale School
Gloucester
- Bye
1069 Plymstock School
Plymouth
4-1 King Arthur's Community School
Wincanton
22.09.08
1070 Clyst Vale Community College
Exeter
1-0 Ridings High School
Bristol
26.09.08
1071 Exmouth Community College
Exmouth
- Bye
1072 Beechen Cliff School
Bath
- Bye
Team Z
1073 South Dartmoor Community College
Ashburton
4-1 Priory Community School
Weston Super Mare
17.09.08
1074 Great Torrington School
Torrington
1-0 Broadlands School
Bristol
23.09.08
1075 Clevedon Community School
Clevedon
5-4 Tavistock College
Tavistock
18.09.08
1076 Dawlish Community College
Dawlish
- Bye
1077 Churston Ferrers Grammar School
Brixham **
- Penair School
Truro
1078 Bucklers Mead Community School
Yeovil
1-0 Torquay Boys' Grammar School
Torquay
15.09.08
1079 Pilton Community College
Barnstaple
1-6 Worle Community School
Weston Super Mare
18.09.08
1080 Truro School
Truro
- Bye
1081 Lipson Community College
Plymouth **
1-0 Writhlington School
Bath
27.10.08
1082 St Peter's CE High School
Exeter
1-0 Westfield Community School
Yeovil
16.09.08
1083 Ladymead Community School
Taunton
1-5 Helston Community College
Helston
22.09.08
1084 Wellsway School
Bristol
- Bye
1085 Estover Community College
Plymouth
0-1 Wyvern School
Weston super Mare
30.09.08
1086 Somervale School
Bath **
- Torquay Community College
Torquay
1087 Ridgeway School
Plymouth
1-0 Churchill Community School
Bristol
15.09.08
1088 Wadebridge School
Wadebridge
- Bye
1089 Ivybridge Community College
Ivybridge
6-6
FT
6-6
AET
5-3
Pen
Norton Hill School
Bath
19.09.08
1090 Blue School
Wells
1-0 Redruth Community School
Redruth
15.09.08
1091 Penryn College
Penryn
1-2 West Somerset Community College
Minehead
22.09.08
1092 Chew Valley School
Bristol
- Bye
1093 Devizes School
Devizes
0-8 Kennet School
Thatcham
23.09.08
1094 Maiden Erlegh School
Reading
0-3 Highworth Warneford School
Swindon
16.09.08
1095 St Joseph's Catholic College
Swindon
- Bye
1096 Peers School
Oxford
1-4 Farmors School
Fairford
23.09.08
1097 Avon Valley College
Salisbury
- Denefield School
Reading **
1098 St Birinus School
Didcot
1-3 Garth Hill College
Bracknell
02.10.08
1099 Langtree School
Reading
1-2 Oxford Community School
Oxford
17.09.08
1100 John Mason School
Abingdon
- Bye
1101 Gosford Hill School
Oxford
- Marlborough School
Woodstock **
1102 North Oxfordshire Academy
Banbury
0-7 Forest Boys' School
Winnersh
18.09.08
1103 Easthampstead Park School
Bracknell
1-1
FT
2-1
AET
Bicester Community College
Bicester
23.09.08
1104 St Bernard's Catholic Grammar School
Slough
- Bye
1105 Langley Academy
Slough
- Cherwell School
Oxford **
03.10.08
1106 Icknield Community College
Watlington
1-6 Charters School & Sports College
Ascot
16.09.08
1107 Edgbarrow School
Crowthorne
- Lord Williams's School
Thame **
1108 Waingels College
Reading
- Bye
1109 Brakenhale School
Bracknell
4-3 Wheatley Park School
Oxford
18.09.08
1110 Warriner School
Bloxham
8-0 John Madejski Academy
Reading
02.10.08
1111 Chipping Norton School
Chipping Norton
0-9 Bulmershe School
Reading
15.09.08
1112 Banbury School
Banbury
- Bye
1113 St Bartholomew's School
Newbury
4-0 Sheldon School
Chippenham
29.09.08
1114 Gillingham School
Gillingham
6-4 Greendown Community School
Swindon
06.10.08
1115 King Alfred's Sports And Community College
Wantage
4-2 John Hanson Community School
Andover
23.09.08
1116 Prospect School
Reading
- Bye
1117 Harrow Way Community School
Andover
- Windsor Boys' School
Windsor **
1118 Henry Beaufort School
Winchester
3-2 Poole High School
Poole
23.09.08
1119 Little Heath School
Reading
- Bye
1120 Dorcan Technology College
Swindon
0-5 St Gregory the Great RC School
Oxford
18.09.08
1121 Toynbee School Community Sports College
Chandlers Ford
4-3 Wey Valley Sports College
Weymouth
15.09.08
1122 Bognor Regis Community College
Bognor Regis
0-12 Woodlands Community School
Southampton
24.09.08
1123 Twynham School
Christchurch
4-0 Hounsdown School
Southampton
16.09.08
1124 Wildern School
Southampton
- Bye
1125 Redbridge Community School
Southampton
5-3 Highcliffe School
Christchurch
19.09.08
1126 Bournemouth School
Bournemouth
3-2 Hardley School
Southampton
17.09.08
1127 Bohunt School
Liphook
1-0 Winton Arts & Media College
Bournemouth
17.09.08
1128 Ferndown Upper School
Ferndown
- Bye
1129 Ballard School
New Milton
4-3 St Peter's School
Bournemouth
23.09.08
1130 Sandown High School
Isle of Wight
10-0 Corfe Hills School
Broadstone
24.09.08
1131 Brighton Hill Community School
Basingstoke
0-5 Queen Elizabeth's School
Wimborne Minster
18.09.08
1132 Thomas Hardye School
Dorchester
- Bye
1133 Bishop Luffa School
Chichester
1-0 Mountbatten School
Romsey
17.09.08
1134 Cardinal Newman Catholic School
Hove
5-3 Staunton Community Sports College
Havant
17.09.08
1135 Chichester High School for Boys
Chichester
3-1 Cowplain Community School
Waterlooville
19.09.08
1136 Blatchington Mill School
Hove
- Bye
1137 Hove Park School
Hove
9-1 Hamble Community Sports College
Hamble
17.09.08
1138 Fort Hill Community School
Basingstoke
0-1 Dorothy Stringer High School
Brighton
08.09.08
1139 Portchester Community School
Fareham
2-1 Steyning Grammar School
Steyning
19.09.08
1140 Chatsmore Catholic High School
Worthing
- Bye
1141 Ardingly College
Haywards Heath **
- Wyvern Technology College
Eastleigh
1142 St Edmund's Catholic School
Portsmouth
1-5 Durrington High School of Business & Technology
Worthing
11.09.08
1143 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea
- Bye
1144 Warden Park School
Haywards Heath
- Bye
Team Z
1145 Midhurst Grammar School
Midhurst
- Brune Park Community College
Gosport **
1146 Forest School
Horsham
1-0 Purbrook Park School
Waterlooville
16.09.08
1147 Beacon Community College
Crowborough
1-0 Sandwich Technology School
Sandwich
17.09.08
1148 Felpham Community College
Bognor Regis
- Bye
1149 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Tunbridge Wells
1-3 William Parker Sports College
Hastings
01.10.08
1150 Buckswood School
Hastings
- Hayesbrook School
Tonbridge **
1151 Dover Grammar School for Boys
Dover **
- Causeway School
Eastbourne
1152 St Richard's Catholic College
Bexhill on Sea
- Bye
1153 St Bede's School
Hailsham
9-0 Thomas Tallis School
London, SE3
18.09.08
1154 Forest Hill School
London, SE23
8-2 St Paul's Academy
Abbey Wood
27.09.08
1155 Bexhill High School
Bexhill on Sea
0-3 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
18.09.08
1156 London Nautical School
London, SE1
- Bye
1157 Herne Bay High Sports College
Herne Bay
1-5 Deptford Green School
London, SE14
01.10.08
1158 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford **
- Southborough School
Surbiton
1159 Blackheath Bluecoat School
London, SE3
0-3 Hurstmere School
Sidcup
16.09.08
1160 Bacons College
London, SE16
- Bye
1161 Harris City Technology College
London, SE19
2-6 Howard of Effingham School
Effingham
17.09.08
1162 Trinity School
Croydon
1-0 Aylesford School Sports College
Aylesford
04.10.08
1163 Glyn Technology School
Epsom
1-0 Academy at Peckham
London, SE15
07.10.08
1164 Coopers School
Chislehurst
- Bye
1165 Pimlico School
London, SW1
5-6 Raynes Park High School
Merton
16.09.08
1166 Esher CE High School
Esher **
- Henry Compton School
London, SW6
1167 Gunnersbury Catholic School
Brentford
- Bye
1168 Salesian College
London, SW11
- Bye
Team Z
1169 Ernest Bevin College
London, SW17
2-6 St Mark's Catholic School
Hounslow
24.09.08
1170 Chiswick Community School
Chiswick
3-0 Richard Challoner School
New Malden
17.09.08
1171 Matthew Arnold School
Staines
- Westminster Academy
London, W2 **
1172 Rickmansworth School
Rickmansworth
- Bye
1173 Hampton School
Hampton
- Tomlinscote School
Frimley **
25.09.08
1174 Ashcombe School
Dorking
1-7 Kemnal Technology College
Sidcup
22.09.08
1175 Hayes School
Bromley
- St Andrew's CE High School
Croydon **
1176 Harefield Academy
Harefield
- Bye
1177 Glenthorne High School
Sutton
5-3 West London Academy
Northolt
26.09.08
1178 Lambeth Academy
London, SW4
1-0 Ewell Castle School
Ewell
28.09.08
1179 Copland Community School
Wembley
3-6 Collingwood College
Camberley
18.09.08
1180 Wilsons School
Wallington
- Bye
1181 Douay Martyrs School
Uxbridge
2-0 Carshalton Boys' Sports College
Carshalton
18.09.08
1182 Graveney School
London, SW17
1-3 Rutlish School
Merton
01.10.08
1183 Winston Churchill Sports College
Woking
5-2 JFS School
Harrow
16.09.08
1184 Hollyfield School
Surbiton
- Bye
1185 St Peter's Catholic Secondary School
Guildford
0-3 Ravensbourne School
Bromley
24.09.08
1186 Selsdon High School
Croydon
1-3 Ravens Wood School
Bromley
30.09.08
1187 Southfields Community College
London, SW18 **
- Grey Court School
Richmond
1188 Holland Park School
London, W8
- Bye
1189 Sir Roger Manwood's School
Sandwich
0-1 St Michael & All Angels CE Academy
London, SE5
20.09.08
1190 Whitgift School
Croydon
5-1 Business Academy Bexley
Erith
23.09.08
1191 Kingsdale School
London, SE21
- Bye
1192 Priory Sports College
Orpington **
- Tideway Community School
Newhaven
1193 Charter School
London, SE24
2-1 St John's RC Comprehensive School
Gravesend
02.10.08
1194 Bexley Grammar School
Welling
2-2
FT
3-3
AET
4-2
Pen
Globe Academy
London, SE1
24.09.08
1195 Walworth Academy
London, SE1
2-1 Sittingbourne Community College
Sittingbourne
18.09.08
1196 Meopham Secondary School
Gravesend
- Bye
1197 St Matthew Academy
London, SE3
3-9 Temple School
Rochester
18.09.08
1198 Erith School
Erith
4-0 Bromfords School
Wickford
19.09.08
1199 Kelsey Park Sports College
Beckenham
7-3 Brampton Manor School
London, E6
22.09.08
1200 Eltham Green School
London, SE9
- Bye
1201 Royal Docks Community School
Newham
5-3 Holloway School
London, N7
12.09.08
1202 Stoke Newington School
London, N16
1-0 Rokeby School
Stratford
06.10.08
1203 South Camden Community School
London, NW1
3-6 Parmiter's School
Watford
17.09.08
1204 St Thomas More Sports College
Wood Green
- Bye
1205 Highbury Grove School
London, N5
5-7 Rush Croft Sports College
Chingford
25.09.08
1206 Barking Abbey School
Barking
1-0 Capital City Academy
London, NW10
16.09.08
1207 Nobel School
Stevenage
7-0 Greig City Academy
London, N8
16.09.08
1208 Oaklands School
London, E2
- Bye
1209 Sele School
Hertford
2-6 Finchley Catholic High School
Finchley
15.09.08
1210 Hampstead School
London, NW2
0-2 Frederick Bremer School
Walthamstow
25.09.08
1211 St Paul's Way Community School
London, E3
0-1 Davenant Foundation School
Loughton
16.09.08
1212 Notley High School
Braintree
- Bye
1213 Eastlea Community School
Canning Town
1-1
FT
1-1
AET
3-2
Pen
Bishop Challoner RC Sports College
London, E1
17.09.08
1214 West Hatch High School
Chigwell
4-2 Queens School
Watford
18.09.08
1215 Fortismere School
Muswell Hill
- Bye
1216 Chancellor's School
Hatfield
- Bye
Team Z
1217 Brentwood County High School
Brentwood **
- Lea Valley High School
Enfield
1218 St Clement Danes School
Rickmansworth
2-3 Royal Liberty School
Romford
26.09.08
1219 Plume School
Maldon **
- Gladesmore Community High School
Tottenham
1220 Jo Richardson Community School
Dagenham
- Bye
1221 Leventhorpe School
Sawbridgeworth
- St Bonaventures RC School
Newham **
1222 All Saints RC Comprehensive School
Dagenham
4-1 Barclay School
Stevenage
16.09.08
1223 Warren Comprehensive School
Romford **
- Freman College
Buntingford
1224 Westcliff High School for Boys
Westcliff on Sea
- Bye
1225 Stepney Green School
London, E1
0-11 William Edwards School & Sports College
Grays
07.10.08
1226 John Bramston School
Witham
0-5 Parkview Academy
Tottenham
01.10.08
1227 Cumberland School Sports College
Newham
3-1 Mossbourne Community Academy
London, E5
18.09.08
1228 Caterham High School
Ilford
- Bye
1229 Hemel Hempstead School
Hemel Hempstead
3-5 Salvatorian College
Harrow Weald
27.09.08
1230 Sanders Draper School
Hornchurch
4-0 Marlborough School
St Albans
22.09.08
1231 Nicholas Breakspear Catholic Sports College
St Albans
3-3
FT
4-6
AET
Chafford School
Rainham
23.09.08
1232 St Cleres School
Stanford le Hope
- Bye
1233 Langdon School
East Ham
10-0 Cavendish School
Hemel Hempstead
17.09.08
1234 Saffron Walden County High School
Saffron Walden
2-0 Turnford School
Cheshunt
25.09.08
1235 Passmores School & Technology College
Harlow
6-4 Mount Grace School
Potters Bar
16.09.08
1236 Kingsford Community School
East Ham
- Bye
1237 Forest Gate Community School
East Ham
8-0 Langdon Park School
London, E14
23.09.08
1238 Hackney Free & Parochial School
London, E9
0-1 Ashlyns School
Berkhamstead
17.09.08
1239 Mark Hall Community School & Sports College
Harlow
- Bye
1240 Cardinal Pole RC School
London, E9
0-4 Shoeburyness High School
Shoeburyness
19.09.08
1241 Lammas School
Leyton
2-4 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
01.10.08
1242 Stanborough School
Welwyn Garden City
3-4 Stewards School
Harlow
15.09.08
1243 Hylands School
Chelmsford
0-5 St Ignatius College
Enfield
16.09.08
1244 Haverstock School
London, NW3
- Bye
1245 Kings Langley School
Kings Langley
6-6
FT
6-6
AET
5-6
Pen
George Green's School
London, E14
07.10.08
1246 Longdean School
Hemel Hempstead
2-4 Eastbrook Comprehensive School
Dagenham
20.09.08
1247 Burnt Mill School
Harlow
7-3 Sir John Lawes School
Harpenden
18.09.08
1248 Samuel Ward School
Haverhill
- Bye
1249 Stanway School
Colchester
3-2 Diss High School
Diss
17.09.08
1250 Hellesdon High School
Norwich
3-0 Hadleigh High School
Ipswich
16.09.08
1251 Sudbury Upper School & Arts College
Sudbury
0-5 Thorpe St Andrew High School
Norwich
18.09.08
1252 Mildenhall College of Technology
Mildenhall
6-2 Sheredes School
Hoddesdon
18.09.08
1253 Notre Dame High School
Norwich
6-1 Thomas Mills High School
Framlingham
22.09.08
1254 Stowmarket High School
Stowmarket **
- St Peter's School
Huntingdon
1255 Aylsham High School
Aylsham
1-11 Kesgrave High School
Ipswich
18.09.08
1256 Flegg High School
Great Yarmouth
- Bye
1257 Benjamin Britten High School
Lowestoft
4-1 Great Yarmouth High School
Great Yarmouth
22.09.08
1258 King Edward VI School
Bury St Edmunds
4-3 Oriel Specialist Mathematics & Computing College
Great Yarmouth
18.09.08
1259 Sprowston High School
Norwich
0-1 Kirkley High School
Lowestoft
27.09.08
1260 Cliff Park High School
Great Yarmouth
5-1 Bungay High School
Bungay
16.09.08
1261 Stoke High School
Ipswich
2-1 Netherhall School
Cambridge
22.09.08
1262 Westbourne Sports College
Ipswich
1-1
FT
1-2
AET
Wymondham High School
Wymondham
22.09.08
1263 City of Ely Community College
Ely
- Bye
1264 Thurleston High School
Ipswich
- Bye
Team Z
1265 King Edward VII High School
Kings Lynn
1-0 Neale Wade Community College
March
17.09.08
1266 Taverham High School
Norwich
5-3 Stowupland High School
Stowmarket
29.09.08
1267 Park High School
Kings Lynn
2-5 Hinchingbrooke School
Huntingdon
19.09.08
1268 Arthur Mellows Village College
Peterborough
- Bye
1269 County Upper School
Bury St Edmunds
0-3 Stanground College
Peterborough
18.09.08
1270 Thurston Community College
Bury St Edmunds
4-1 Cromwell Community College
Chatteris
24.09.08
1271 Northgate High School
Ipswich
- St Ivo School
Huntingdon **
1272 Comberton Village College
Cambridge
- Bye
1273 Campion School
Northampton
1-0 Sawtry Community College
Huntingdon
25.09.08
1274 Voyager School
Peterborough
0-7 Northampton School for Boys
Northampton
17.09.08
1275 Biddenham Upper School
Bedford
5-4 Huxlow Science College
Irthlingborough
22.09.08
1276 Manor School & Sports College
Wellingborough
- Bye
1277 Beaconsfield School
Beaconsfield
- Ashcroft High School
Luton **
1278 Mandeville School
Aylesbury
0-10 Hastingsbury Business & Enterprise College
Bedford
17.09.08
1279 Dr Challoner's Grammar School
Amersham
2-2
FT
2-2
AET
4-2
Pen
Wye Valley School
Bourne End
11.09.08
1280 Sandy Upper School
Sandy
- Bye
1281 Icknield High School
Luton
3-6 John Hampden Grammar School
High Wycombe
22.09.08
1282 Sir William Ramsay School
High Wycombe
0-3 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
17.09.08
1283 Aylesbury Grammar School
Aylesbury
0-2 Lea Manor High School
Luton
25.09.08
1284 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
- Bye
1285 Duston School
Northampton
- Samuel Whitbread Community College
Shefford **
1286 Highcrest Community School
High Wycombe
5-0 Lealands High School
Luton
17.09.08
1287 Denbigh High School
Luton
- Bye
1288 Northampton Academy
Northampton
2-3 The Knights Templar School
Baldock
22.09.08
1289 Cardinal Newman School
Luton
3-0 Wrenn School
Wellingborough
24.09.08
1290 Sharnbrook Upper School
Bedford
1-1
FT
1-4
AET
Brooke Weston City Technology College
Corby
03.10.08
1291 Bishop Stopford School
Kettering
7-3 Stratton Upper School
Biggleswade
22.09.08
1292 Grange School
Aylesbury
- Bye
1293 Stantonbury Campus
Milton Keynes **
- Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
1294 Wootton Upper School
Wootton
2-3 William Parker School
Daventry
30.09.08
1295 Kingswood School
Corby
4-2 Harlington Upper School
Dunstable
17.09.08
1296 Manshead School
Luton
- Bye
1297 Queensbury School
Dunstable
1-3 Lancaster School & Sports College
Leicester
18.09.08
1298 Wreake Valley Community College
Syston
3-5 St Thomas More Catholic School
Nuneaton
10.09.08
1299 John Cleveland College
Hinckley **
- Myton School
Warwick
1300 Heritage Community School
Chesterfield
- Bye
1301 Trinity Catholic School
Leamington Spa
3-5 Lutterworth College
Lutterworth
23.09.08
1302 Alderman Smith School
Nuneaton **
- Lees Brook Community Sports College
Derby
1303 Frederick Gent School
Alfreton
1-0 Countesthorpe Community College
Leicester
26.09.08
1304 Newbold Community School
Chesterfield
- Bye
1305 North Leamington School
Leamington Spa
3-1 Repton School
Derby
18.09.08
1306 Hartshill School
Nuneaton **
- West Park Community School
Derby
1307 Lady Manners School
Bakewell
4-1 De Lisle Catholic Science College
Loughborough
18.09.08
1308 Groby Community College
Groby
- Bye
1309 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
1-4 Robert Smyth School
Market Harborough
18.09.08
1310 Netherthorpe School
Chesterfield
0-3 Guthlaxton College
Wigston Magna
25 .09.08
1311 Beauchamp College
Oadby
- Bye
1312 Highfields School
Matlock
- William Farr School
Lincoln **
1313 Kenilworth School
Kenilworth
5-0 Babington Community College
Leicester
02.10.08
1314 Bilton High School
Bilton
3-2 Chellaston School
Derby
23.09.08
1315 King Edward VII School
Melton Mowbray
1-0 Studley High School
Studley
18.09.08
1316 John Port School
Derby
- Bye
1317 William Bradford Community College
Leicester
- Avon Valley School
Rugby **
1318 Twycross House School
Atherstone
0-1 Rawlins Community College
Loughborough
02.10.08
1319 Bolsover School
Chesterfield
7-0 Lawrence Sheriff School
Rugby
16.09.08
1320 Harris School
Rugby
- Bye
1321 Tibshelf Community School
Alfreton
0-6 Becket School
Nottingham
18.09.08
1322 Long Eaton School
Nottingham
4-5 Tupton Hall School
Chesterfield
18.09.08
1323 Belper School
Belper
5-1 Friesland School
Nottingham
07.10.08
1324 Robert Pattinson School
Lincoln
- Bye
1325 Lincoln Minster School
Lincoln
0-1 South Holderness Technology College
Hull
17.09.08
1326 North Axholme School
Scunthorpe
0-1 Carre's Grammar School
Sleaford
1327 St Georges College of Technology
Sleaford
0-2 Hessle High School
Hessle
25 .09.08
1328 Branston Community College
Branston
- Bye
1329 Boston Grammar School
Boston
- Malet Lambert School
Hull **
1330 George Farmer Technology College
Holbeach **
- Trinity RC School
Nottingham
1331 Deepings School
Peterborough
3-1 Tuxford School
Newark
16.09.08
1332 South Hunsley High School
North Ferriby
- Bye
1333 Caistor Grammar School
Caistor
3-2 South Axholme School
Scunthorpe
30.09.08
1334 Skegness Grammar School
Skegness
3-1 Wolfreton School
Hull
23.09.08
1335 Big Wood Comprehensive School
Nottingham
- Bye
1336 De Aston School
Market Rasen
- Bye
Team Z
1337 Yarborough School
Lincoln
1-0 Djanogly City Academy
Nottingham
02.10.08
1338 Haven High Technology College
Boston
1-0 Arnold Hill School
Nottingham
22.09.08
1339 Monks Dyke Technology College
Louth
8-1 Archbishop Thurstan CE School
Hull
06.10.08
1340 Driffield School
Driffield
- Bye
1341 West Bridgford School
Nottingham
5-3 Serlby Park School
Bircotes
24.09.08
1342 Garibaldi College
Mansfield
7-2 St Bede's RC School
Scunthorpe
26.09.08
1343 Robert Manning Technology College
Bourne
0-4 Joseph Whitaker School
Mansfield
18.09.08
1344 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
- Bye
1345 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
3-4 Humberston School
Grimsby
18.09.08
1346 Priory LSST
Lincoln
5-0 Shirebrook School
Mansfield
02.10.08
1347 All Saints RC School
York
1-4 Headlands School & Community Science College
Bridlington
01.10.08
1348 Campsmount Technology College
Doncaster
- Bye
1349 St Mary's RC Sports College
Hull
1-0 Caistor Yarborough School
Caistor
01.10.08
1350 Bourne Grammar School
Bourne
7-0 David Lister School
Hull
24.09.08
1351 Winifred Holtby School
Hull
7-2 Lindsey School
Grimsby
10.09.08
1352 Bridlington School Sports College
Bridlington
- Bye
1353 Central Technology & Sports College
Grantham **
- Alderman White School
Beeston
1354 King's School
Grantham
0-3 Healing Science College
Grimsby
29.09.08
1355 Melior Community College
Scunthorpe
5-1 Queen Elizabeth Grammar School
Horncastle
18.09.08
1356 Grantham Church High School
Grantham
- Bye
1357 George Spencer Foundation School
Nottingham
3-3
FT
4-4
AET
5-8
Pen
McAuley Catholic High School
Doncaster
16.09.08
1358 National School
Hucknall
3-0 Don Valley High School
Doncaster
01.10.08
1359 Crofton High School
Wakefield
- Bye
1360 Corpus Christi College
Leeds
1-0 Heaton Manor School
Newcastle upon Tyne
29.09.08
1361 Boston Spa School
Wetherby
2-2
FT
4-3
AET
Hinde House School
Sheffield
25.09.08
1362 Brooksbank School Sports College
Elland
3-1 Hatfield Visual Arts College
Doncaster
24.09.08
1363 Horbury School
Wakefield
2-6 Valley School
Worksop
25.09.08
1364 Allerton Grange School
Leeds
- Bye
1365 Salendine Nook High School
Huddersfield
4-3 Penistone Grammar School
Sheffield
03.10.08
1366 Featherstone Technology College
Featherstone
0-7 Brinsworth Comprehensive School
Rotherham
18.09.08
1367 George Pindar Community Sports College
Scarborough **
- Woodkirk High Specialist Science School
Wakefield
1368 Woldgate College
York
- Bye
1369 Ossett High School
Ossett
1-4 All Saints Catholic High School
Sheffield
01.10.08
1370 Huntington School
York
4-0 Meadowhead School
Sheffield
19.09.08
1371 Silverdale School
Sheffield **
- Boroughbridge High School
York
1372 Farnley Park High School
Leeds
- Bye
1373 Brayton College
Selby
2-6 Priory School & Sports College
Barnsley
30.09.08
1374 Royds School
Leeds
5-1 Easingwold School
York
17.09.08
1375 Holgate School Sports College
Barnsley
3-0 Shelley College
Huddersfield
30.09.08
1376 Minsthorpe Community College
Pontefract
- Bye
1377 Temple Moor High School
Leeds **
- Trinity Academy
Doncaster
1378 Hungerhill School
Doncaster
2-2
FT
4-2
AET
Rastrick High School
Brighouse
18.09.08
1379 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
1-7 Joseph Rowntree School
York
24.09.08
1380 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
- Bye
1381 Tapton School
Sheffield
0-5 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
22.09.08
1382 Hemsworth Arts & Community College
Hemsworth
1-0 John Smeaton Community College
Leeds
01.10.08
1383 Swinton Community School
Rotherham
- Bye
1384 Royds Hall High School
Huddersfield
4-3 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
24.09.08
1385 Earlsheaton Technology College
Dewsbury
2-1 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
24.09.08
1386 Wickersley School & Sports College
Rotherham
0-5 Hanson School
Bradford
25.09.08
1387 Chaucer School
Sheffield
4-3 Knottingley High School & Sports College
Wakefield
15.09.08
1388 Winterhill School
Rotherham
- Bye
1389 Holmfirth High School
Holmfirth **
- Handsworth Grange School
Sheffield
1390 Oakbank School
Keighley
1-6 Kingstone School
Barnsley
23.09.08
1391 Eckington School
Sheffield
3-4 Garforth Community College
Leeds
18.09.08
1392 High Storrs School
Sheffield
- Bye
1393 Wetherby High School
Wetherby
0-5 Notre Dame High School
Sheffield
17.09.08
1394 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
6-2 Bradfield School
Sheffield
24.09.08
1395 Wingfield School
Rotherham
3-0 Castle Hall School
Mirfield
17.09.08
1396 Beckfoot School
Bingley
- Bye
1397 St Bede's Catholic Grammar School
Bradford
- Rawmarsh School
Rotherham **
1398 Castleford High School
Castleford
2-2
FT
3-3
AET
6-5
Pen
St Aidan's CE High School
Harrogate
08.10.08
1399 Danum School Technology College
Doncaster **
- Cardinal Heenan Catholic High School
Leeds
1400 Tadcaster Grammar School
Tadcaster
- Bye
1401 Rossett School
Harrogate **
- Edlington School
Doncaster
02.10.08
1402 Kings Manor School
Middlesbrough
5-0 Thirsk School & Sixth Form College
Thirsk
22.09.08
1403 St Thomas Beckett Catholic College
Wakefield
1-0 Oakwood School
Rotherham
25.09.08
1404 Outwood Grange School
Wakefield
- Bye
1405 Walker Technology College
Newcastle upon Tyne
2-2
FT
2-2
AET
4-5
Pen
Washington School
Washington
06.10.08
1406 Houghton Kepier School
Houghton le Spring
1-0 Whickham School & Sports College
Gateshead
07.10.08
1407 Ashington High School Sports College
Ashington
- Bye
1408 Prudhoe Community High School
Prudhoe
3-0 Hetton School
Hetton-le-Hole
22.09.08
1409 St Michael's RC School
Stockton on Tees
- Cramlington High School
Cramlington **
1410 Thornaby Community School
Thornaby
1-9 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
17.09.08
1411 Macmillan Academy
Middlesbrough
1-0 Kenton School
Newcastle upon Tyne
22.09.08
1412 Blyth Community College
Blyth
- Bye
1413 Seaton Burn Community College
Newcastle upon Tyne
0-5 St David's RC Technology College
Middlesbrough
30.09.08
1414 Branksome Comprehensive School
Darlington
4-3 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
16.09.08
1415 William Howard School
Brampton **
- Shotton Hall School
Peterlee
1416 King's Academy
Middlesbrough
- Bye
1417 Dyke House School
Hartlepool
- Monkseaton High School
Whitley Bay **
1418 Blakeston School
Stockton on Tees
7-0 Churchill Community College
Wallsend
17.10.08
1419 St Thomas More School
North Shields
2-0 Egglescliffe School
Stockton on Tees
19.09.08
1420 Unity City Academy
Middlesbrough
- Bye
1421 St Wilfrid's RC School
South Shields
3-3
FT
4-3
AET
Conyers School
Stockton on Tees
21.10.08
1422 Rye Hills Secondary School
Redcar
6-2 South Shields Community School
South Shields
22.09.08
1423 Acklam Grange School
Middlesbrough
3-1 St Bede's RC Comprehensive School
Peterlee
18.09.08
1424 Consett Community Sports College
Consett
- Bye
1425 St Aidan's Catholic School
Sunderland
6-1 Newlands School
Middlesbrough
19.09.08
1426 Hebburn Comprehensive School
Hebburn
4-0 Nunthorpe School
Middlesbrough
19.09.08
1427 St Benet Biscop High School
Bedlington
0-1 High Tunstall School
Hartlepool
15.09.08
1428 Manor College of Technology
Hartlepool
- Bye
1429 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
1-1
FT
2-2
AET
0-3
Pen
Ribblesdale High School Technology College
Clitheroe
01.10.08
1430 St Aidan's County High School
Carlisle
0-1 Carnforth High School
Carnforth
22.09.08
1431 Trinity School
Carlisle
- Bye
1432 St Wilfrids CE High School
Blackburn
0-2 St Thomas More RC College
Denton
24.09.08
1433 Wyndham School
Egremont
0-1 Montgomery High School
Blackpool
26.09.08
1434 Parkview School
Barrow in Furness
2-1 Corpus Christi Catholic Sports College
Preston
11.09.08
1435 Nelson Thomlinson School
Wigton
1-0 Fearns Community Sports College
Bacup
15.09.08
1436 Caldew School
Carlisle
- Bye
1437 Appleby Grammar School
Appleby
1-2 Heywood Community High School
Heywood
16.09.08
1438 Blessed Trinity RC College
Burnley
4-2 Queen Katherine School
Kendal
22.09.08
1439 Unity College
Burnley
4-0 Whitehaven School
Whitehaven
30.09.08
1440 Highfield Humanities College
Blackpool
- Bye
1441 Bolton School
Bolton
3-0 St Benedict's Catholic High School
Whitehaven
17.09.08
1442 St Bernard's Catholic High School
Barrow in Furness
1-2 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
18.09.08
1443 Kirkbie Kendal School
Kendal
1-0 Colne Primet High School
Colne
29.09.08
1444 Bowland High School
Clitheroe
- Bye
1445 Thorncliffe Sports College
Barrow in Furness
- Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale **
1446 Haslingden High School
Rossendale
0-3 Saddleworth School
Oldham
23.09.08
1447 Richard Rose Central Academy
Carlisle
2-2
FT
2-2
AET
5-3
Pen
St Bede's RC High School
Blackburn
18.09.08
1448 Accrington Academy
Accrington
- Bye
1449 Darwen Vale High School
Darwen
6-1 Stainburn School & Science College
Workington
24.09.08
1450 Southfield Technology College
Workington
- Siddal Moor Sports College
Rochdale **
1451 Collegiate High School Sports College
Blackpool
8-0 Walney School
Barrow in Furness
17.09.08
1452 St Bede's Catholic High School
Ormskirk
- Bye
1453 St Peter's RC High School
Manchester
5-5
FT
7-5
AET
Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
16.09.08
1454 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
1-1
FT
1-1
AET
6-5
Pen
St Edmund Arrowsmith High School
Wigan
17.09.08
1455 Alder Grange High School
Rossendale
1-3 Helsby High School
Warrington
22.09.08
1456 Marple Hall School
Stockport
3-3
FT
4-3
AET
Middlewich High School
Middlewich
17.09.08
1457 Swinton High School
Manchester
- Winsford High School Federation
Winsford **
1458 St Gabriels RC High School
Bury
0-1 Mosslands School
Wirral
03.10.08
1459 Sharples School
Bolton
1-3 Calderstones School
Liverpool
23.09.08
1460 Derby High School
Bury
- Bye
1461 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
10-1 Abraham Guest Sports College
Orrell
30.09.08
1462 South Wirral High School
Wirral
5-2 Longdendale Community Language College
Hyde
22.09.08
1463 Salford City Academy
Salford
0-8 Maghull High School
Liverpool
01.10.08
1464 Priestnall School
Stockport
- Bye
1465 All Saints RC High School
Kirkby
4-1 Manchester Academy
Manchester
29.09.08
1466 Turton High School
Bolton
- Cardinal Heenan Sports College
Liverpool **
01.10.08
1467 Broadgreen International
Liverpool
3-2 Royton & Crompton School
Oldham
27.11.08
1468 Birchwood High School
Warrington
- Bye
1469 Walkden High School
Salford
1-7 Upton By Chester County High School
Chester
30.09.08
1470 Hulme Grammar School
Oldham
0-4 William Beamont Sports College
Warrington
18.09.08
1471 Blue Coat School
Oldham
0-1 Altrincham Boys' Grammar School
Altrincham
01.10.08
1472 Audenshaw School
Manchester
- Bye
1473 Urmston Grammar School
Manchester
4-0 Sandbach School
Sandbach
25.09.08
1474 St Monica's RC High School
Manchester
2-3 St Margaret's CE High School
Liverpool
01.10.08
1475 Harper Green School
Bolton
2-3 Whitby High School
Ellesmere Port
15.09.08
1476 Bankfield School
Widnes
- Bye
1477 Christleton High School
Chester
1-2 West Derby Comprehensive School
Liverpool
17.09.08
1478 Tottington High School
Bury
5-1 Hartford High School
Northwich
18.09.08
1479 Fallibroome High School
Macclesfield
2-2
FT
3-2
AET
Trinity CE High School
Manchester
24.09.08
1480 Poynton High School
Poynton
3-0 Sacred Heart Catholic College
Liverpool
25.09.08
1481 Ellesmere Port Specialist School of Performing Art
Ellesmere Port
- William Hulme's Grammar School
Manchester **
1482 Halton High School
Runcorn
1-0 Failsworth Sports College
Manchester
02.10.08
1483 Sale Grammar School
Sale
6-0 Savio High School
Bootle
02.10.08
1484 Grange Comprehensive School
Runcorn
- Bye
1485 Kirkby Sports College
Kirkby
1-0 St James' CE School & Sports College
Bolton
30.09.08
1486 St Joseph's Sports College
Bolton
0-2 Range High School
Liverpool
24.09.08
1487 Meols Cop High School
Southport
6-2 Ashton on Mersey School
Manchester
16.09.08
1488 Blessed Thomas Holford College
Altrincham
- Bye
1489 Culcheth School
Warrington
- St John Plessington Catholic College
Wirral **
1490 Lymm High School
Lymm
1-12 Wardle High School
Rochdale
22.09.08
1491 Catholic High School
Chester
3-14 Rainhill High School
Prescot
23.09.08
1492 Birkdale High School
Southport
- Bye
1493 Rainford High Technology College
St Helens
4-4
FT
5-6
AET
West Hill School
Stalybridge
16.09.08
1494 Blue Coat School
Liverpool
1-2 Brine Leas High School
Nantwich
20.09.08
1495 Weaverham High School
Northwich
2-5 Wellacre Technology College
Manchester
23.09.08
1496 Madeley High School
Crewe
- Bye
1497 Great Sankey High School
Warrington
1-1
FT
1-1
AET
6-5
Pen
Childwall Sports College
Liverpool
19.09.08
1498 Wilmslow High School
Wilmslow
6-1 Radclyffe School
Oldham
15.09.08
1499 Grange Grammar School
Northwich
0-4 St Matthew's RC High School
Manchester
19.09.08
1500 Reddish Vale Technology College
Stockport
- Bye
1501 Little Lever School
Bolton
3-2 Alder Community High School
Hyde
18.09.08
1502 St Benedict's College
Liverpool
0-13 Wellington School
Altrincham
25.09.08
1503 County High School Leftwich
Northwich
0-6 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
23.09.08
1504 Sir William Stanier Community School
Crewe
- Alsop High School
Liverpool **
1505 Wade Deacon High School
Widnes
1-3 St Francis Xavier's College
Liverpool
20.09.08
1506 North Manchester High School for Boys
Manchester
2-3 Hesketh Fletcher High School
Wigan
16.09.08
1507 St Thomas More School
Crewe
- Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool **
1508 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
- Bye
1509 Wright Robinson Sports College
Manchester
7-1 Ellesmere Port Catholic High School
Ellesmere Port
03.09.08
1510 Standish Community High School
Wigan
0-0
FT
1-0
AET
Crompton House School
Oldham
22.09.08
1511 Bishop Heber High School
Malpas
0-3 Chorlton High School
Manchester
18.09.08
1512 Woodchurch High School
Birkenhead **
- Castlebrook High School
Bury
11.09.08

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND TWO DRAW

Ties to be played on or before Saturday 11 October 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001 Walton High School
Stafford
2-3 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
16.10.08
2002 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent **
- RSA Academy
Tipton
2003 Hagley Park Sports College
Rugeley
1-5 Grange School
Shrewsbury
14.10.08
2004 Plantsbrook School
Sutton Coldfield
- Harborne Hill School
Birmingham **
2005 Belvidere School
Shrewsbury
2-3 Oldbury College of Sport
Oldbury
13.10.08
2006 George Dixon International School
Birmingham
- President Kennedy School
Coventry **
2007 Sir Graham Balfour School
Stafford
0-3 Park Hall School
Birmingham
09.10.08
2008 Codsall Community High School
Wolverhampton
3-2 St Peter's RC School
Solihull
06.10.08
2009 Q3 Academy
Birmingham
2-4 Great Barr School
Birmingham
21.10.08
2010 Thomas Telford School
Telford
1-2 Streetly School
Sutton Coldfield
14.10.08
2011 Smestow School
Wolverhampton
8-0 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
10.10.08
2012 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
1-0 Caludon Castle School
Coventry **
11.10.08
2013 Bishop Ullathorne School
Coventry
4-2 St John Fisher Catholic High School
Newcastle under Lyme
03.10.08
2014 William Brookes School
Much Wenlock
2-1 Sir Thomas Boughey High School
Newcastle under Lyme
17.10.08
2015 Idsall School
Shifnal **
- Cheadle High School
Cheadle
2016 Weston Road High School
Stafford
2-2
FT
2-3
AET
Bishop Challoner RC School
Birmingham
22.10.08
2017 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
4-3 Painsley Catholic High School
Stoke on Trent
09.10.08
2018 Friary Arts & Sport College
Lichfield
5-1 St Michael's CE Business & Enterprise High School
Rowley Regis
08.10.08
2019 Wordsley School
Stourbridge **
- Cardinal Newman Catholic School
Warwick
2020 Deansfield High School
Wolverhampton
- Hampstead Hall Community College
Birmingham **
2021 Windsor High School
Halesowen
2-2
FT
2-7
AET
Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
20.10.08
2022 Kingsmead Technology College
Cannock **
- Bournville School
Birmingham
2023 Rednock School
Dursley
4-1 Beaufort Community School
Gloucester
14.10.08
2024 Waseley Hills High School
Birmingham
- St Augustine’s Catholic High School
Redditch **
2025 Aylestone School
Hereford
1-2 Downend Technology College
Bristol
09.10.08
2026 City Academy
Bristol
2-4 Grange School & Sports College
Bristol
20.10.08
2027 Cirencester Kingshill School
Cirencester
4-0 Hereford Academy
Hereford
07.10.08
2028 Christ College
Cheltenham
1-6 Bedminster Down School
Bristol
06.10.08
2029 Gordano School
Portishead
2-2
FT
2-4
AET
Kingsley College
Redditch
13.10.08
2030 Haybridge High School
Stourbridge
- St Bede's Catholic College
Bristol **
2031 Marling School
Stroud **
- Bewdley Community School
Bewdley
2032 Kingsfield School
Bristol
2-2
FT
2-2
AET
4-5
Pen
Churchdown School
Churchdown
15.10.08
2033 Newent Community School
Newent
1-1
FT
1-2
AET
St Bernadette Catholic Secondary School
Bristol
14.10.08
2034 St Mary Redcliffe & Temple School
Bristol
5-2 Severn Vale School
Gloucester
07.10.08
2035 Plymstock School
Plymouth **
- Clyst Vale Community College
Exeter
2036 Exmouth Community College
Exmouth
1-1
FT
2-2
AET
3-2
Pen
Beechen Cliff School
Bath
01.10.08
2037 South Dartmoor Community College
Ashburton
6-2 Great Torrington School
Torrington
07.10.08
2038 Clevedon Community School
Clevedon
- Dawlish Community College
Dawlish **
2039 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
0-1 Bucklers Mead Community School
Yeovil
11.10.08
2040 Worle Community School
Weston Super Mare
4-0 Truro School
Truro
09.10.08
2041 Lipson Community College
Plymouth
4-1 St Peter's CE High School
Exeter
23.10.08
2042 Helston Community College
Helston
3-3
FT
3-4
AET
Wellsway School
Bristol
07.10.08
2043 Wyvern School
Weston super Mare
2-0 Somervale School
Bath
13.10.08
2044 Ridgeway School
Plymouth
13-0 Wadebridge School
Wadebridge
06.10.08
2045 Ivybridge Community College
Ivybridge
7-0 Blue School
Wells
06.10.08
2046 West Somerset Community College
Minehead
2-0 Chew Valley School
Bristol
13.10.08
2047 Kennet School
Thatcham
1-7 Highworth Warneford School
Swindon
07.10.08
2048 St Joseph's Catholic College
Swindon
5-3 Farmors School
Fairford
08.10.08
2049 Denefield School
Reading
1-2 Garth Hill College
Bracknell
16.10.08
2050 Oxford Community School
Oxford
4-3 John Mason School
Abingdon
01.11.08
2051 Marlborough School
Woodstock
2-8 Forest Boys' School
Winnersh
14.10.08
2052 Easthampstead Park School
Bracknell
0-0
FT
0-0
AET
4-2
Pen
St Bernard's Catholic Grammar School
Slough
12.11.08
2053 Cherwell School
Oxford
- Charters School & Sports College
Ascot **
2054 Lord Williams's School
Thame
0-1 Waingels College
Reading
24 .10.08
2055 Brakenhale School
Bracknell
1-3 Warriner School
Bloxham
16.10.08
2056 Bulmershe School
Reading
2-0 Banbury School
Banbury
07.10.08
2057 St Bartholomew’s School
Newbury
5-0 Gillingham School
Gillingham
15.10.08
2058 King Alfred's Sports And Community College
Wantage
5-0 Prospect School
Reading
07.10.08
2059 Windsor Boys' School
Windsor
3-3
FT
3-3
AET
3-2
Pen
Henry Beaufort School
Winchester
20.10.08
2060 Little Heath School
Reading
2-4 St Gregory the Great RC School
Oxford
08.10.08
2061 Toynbee School Community Sports College
Chandlers Ford
4-2 Woodlands Community School
Southampton
17.10.08
2062 Twynham School
Christchurch
2-2
FT
2-2
AET
3-5
Pen
Wildern School
Southampton
07.10.08
2063 Redbridge Community School
Southampton
3-2 Bournemouth School
Bournemouth
08.10.08
2064 Bohunt School
Liphook
6-1 Ferndown Upper School
Ferndown
06.10.08
2065 Ballard School
New Milton **
- Sandown High School
Isle of Wight
22.10.08
2066 Queen Elizabeth's School
Wimborne Minster
4-1 Thomas Hardye School
Dorchester
22.10.08
2067 Bishop Luffa School
Chichester
0-7 Cardinal Newman Catholic School
Hove
13.10.08
2068 Chichester High School for Boys
Chichester
1-1
FT
2-2
AET
4-2
Pen
Blatchington Mill School
Hove
03.10.08
2069 Hove Park School
Hove
2-2
FT
2-4
AET
Dorothy Stringer High School
Brighton
25.09.08
2070 Portchester Community School
Fareham
1-0 Chatsmore Catholic High School
Worthing
13.10.08
2071 Ardingly College
Haywards Heath
3-3
FT
3-4
AET
Durrington High School of Business & Technology
Worthing
06.11.08
2072 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea
1-4 Warden Park School
Haywards Heath
15.10.08
2073 Brune Park Community College
Gosport
0-0
FT
0-0
AET
3-0
Pen
Forest School
Horsham
21.10.08
2074 Beacon Community College
Crowborough
0-6 Felpham Community College
Bognor Regis
13.10.08
2075 William Parker Sports College
Hastings
5-0 Hayesbrook School
Tonbridge
05.11.08
2076 Dover Grammar School for Boys
Dover
1-6 St Richard's Catholic College
Bexhill on Sea
14.10.08
2077 St Bede's School
Hailsham
3-4 Forest Hill School
London, SE23
15.10.08
2078 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
1-2 London Nautical School
London, SE1
07.10.08
2079 Deptford Green School
London, SE14
1-1
FT
1-1
AET
4-2
Pen
Wilmington Grammar School for Boys
Dartford
23.10.08
2080 Hurstmere School
Sidcup
2-1 Bacons College
London, SE16
20.10.08
2081 Howard of Effingham School
Effingham
7-2 Trinity School
Croydon
04.11.08
2082 Glyn Technology School
Epsom
2-1 Coopers School
Chislehurst
14.10.08
2083 Raynes Park High School
Merton
7-2 Esher CE High School
Esher
16.10.08
2084 Gunnersbury Catholic School
Brentford
- Salesian College
London, SW11 **
2085 St Mark's Catholic School
Hounslow
0-5 Chiswick Community School
Chiswick
07.10.08
2086 Westminster Academy
London, W2
4-5 Rickmansworth School
Rickmansworth
16.10.08
2087 Tomlinscote School
Frimley
0-5 Kemnal Technology College
Sidcup
13.10.08
2088 St Andrew's CE High School
Croydon
0-1 Harefield Academy
Harefield
17.10.08
2089 Glenthorne High School
Sutton
4-6 Lambeth Academy
London, SW4
24.10.08
2090 Collingwood College
Camberley
0-0
FT
0-1
AET
Wilsons School
Wallington
14.10.08
2091 Douay Martyrs School
Uxbridge
0-9 Rutlish School
Merton
21.10.08
2092 Winston Churchill Sports College
Woking
1-2 Hollyfield School
Surbiton
14.10.08
2093 Ravensbourne School
Bromley
2-1 Ravens Wood School
Bromley
21.10.08
2094 Southfields Community College
London, SW18
- Holland Park School
London, W8 **
2095 St Michael & All Angels CE Academy
London, SE5
0-1 Whitgift School
Croydon
20.10.08
2096 Kingsdale School
London, SE21
3-2 Priory Sports College
Orpington
14.10.08
2097 Charter School
London, SE24
1-3 Bexley Grammar School
Welling
15.10.08
2098 Walworth Academy
London, SE1
0-3 Meopham Secondary School
Gravesend
24.10.08
2099 Temple School
Rochester
1-5 Erith School
Erith
14.10.08
2100 Kelsey Park Sports College
Beckenham
7-2 Eltham Green School
London, SE9
15.10.08
2101 Royal Docks Community School
Newham
1-2 Stoke Newington School
London, N16
24.10.08
2102 Parmiter's School
Watford
1-5 St Thomas More Sports College
Wood Green
01.10.08
2103 Rush Croft Sports College
Chingford
1-5 Barking Abbey School
Barking
21.10.08
2104 Nobel School
Stevenage
7-0 Oaklands School
London, E2
01.10.08
2105 Finchley Catholic High School
Finchley
3-1 Frederick Bremer School
Walthamstow
15.10.08
2106 Davenant Foundation School
Loughton
1-4 Notley High School
Braintree
16.10.08
2107 Eastlea Community School
Canning Town
0-3 West Hatch High School
Chigwell
13.10.08
2108 Fortismere School
Muswell Hill
0-3 Chancellor's School
Hatfield
07.10.08
2109 Brentwood County High School
Brentwood **
- Royal Liberty School
Romford
2110 Plume School
Maldon **
- Jo Richardson Community School
Dagenham
2111 St Bonaventures RC School
Newham
0-3 All Saints RC Comprehensive School
Dagenham
07.10.08
2112 Warren Comprehensive School
Romford
5-0 Westcliff High School for Boys
Westcliff on Sea
11.10.08
2113 William Edwards School & Sports College
Grays
2-0 Parkview Academy
Tottenham
04.11.08
2114 Cumberland School Sports College
Newham
4-3 Caterham High School
Ilford
25.09.08
2115 Salvatorian College
Harrow Weald
0-2 Sanders Draper School
Hornchurch
10.10.08
2116 Chafford School
Rainham
2-3 St Cleres School
Stanford le Hope
06.10.08
2117 Langdon School
East Ham
2-1 Saffron Walden County High School
Saffron Walden
08.10.08
2118 Passmores School & Technology College
Harlow
1-6 Kingsford Community School
East Ham
16.10.08
2119 Forest Gate Community School
East Ham
- Ashlyns School
Berkhamstead **
2120 Mark Hall Community School & Sports College
Harlow
3-8 Shoeburyness High School
Shoeburyness
22.10.08
2121 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
2-2
FT
3-2
AET
Stewards School
Harlow
22.10.08
2122 St Ignatius College
Enfield
7-2 Haverstock School
London, NW3
20.10.08
2123 George Green's School
London, E14
1-8 Eastbrook Comprehensive School
Dagenham
20.10.08
2124 Burnt Mill School
Harlow **
- Samuel Ward School
Haverhill
2125 Stanway School
Colchester
1-0 Hellesdon High School
Norwich
30.09.08
2126 Thorpe St Andrew High School
Norwich
3-0 Mildenhall College of Technology
Mildenhall
15.10.08
2127 Notre Dame High School
Norwich **
- Stowmarket High School
Stowmarket
2128 Kesgrave High School
Ipswich
5-0 Flegg High School
Great Yarmouth
08.10.08
2129 Benjamin Britten High School
Lowestoft
1-0 King Edward VI School
Bury St Edmunds
24.10.08
2130 Kirkley High School
Lowestoft
0-5 Cliff Park High School
Great Yarmouth
02.10.08
2131 Stoke High School
Ipswich
0-1 Wymondham High School
Wymondham
14.10.08
2132 City of Ely Community College
Ely
2-3 Thurleston High School
Ipswich
02.10.08
2133 King Edward VII High School
Kings Lynn
5-2 Taverham High School
Norwich
07.10.08
2134 Hinchingbrooke School
Huntingdon
3-4 Arthur Mellows Village College
Peterborough
08.10.08
2135 Stanground College
Peterborough
2-0 Thurston Community College
Bury St Edmunds
15.10.08
2136 St Ivo School
Huntingdon
3-3
FT
4-3
AET
Comberton Village College
Cambridge
17.10.08
2137 Campion School
Northampton
1-5 Northampton School for Boys
Northampton
09.10.08
2138 Biddenham Upper School
Bedford
2-0 Manor School & Sports College
Wellingborough
14.10.08
2139 Ashcroft High School
Luton
7-2 Hastingsbury Business & Enterprise College
Bedford
17.10.08
2140 Dr Challoner's Grammar School
Amersham
3-3
FT
3-5
AET
Sandy Upper School
Sandy
10.10.08
2141 John Hampden Grammar School
High Wycombe
3-1 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
13.10.08
2142 Lea Manor High School
Luton
7-2 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
13.10.08
2143 Samuel Whitbread Community College
Shefford
6-4 Highcrest Community School
High Wycombe
24.10.08
2144 Denbigh High School
Luton
1-5 The Knights Templar School
Baldock
08.10.08
2145 Cardinal Newman School
Luton
6-2 Brooke Weston City Technology College
Corby
04.11.08
2146 Bishop Stopford School
Kettering
4-1 Grange School
Aylesbury
06.10.08
2147 Stantonbury Campus
Milton Keynes **
- William Parker School
Daventry
2148 Kingswood School
Corby
8-3 Manshead School
Luton
06.10.08
2149 Lancaster School & Sports College
Leicester
7-1 St Thomas More Catholic School
Nuneaton
02.10.08
2150 John Cleveland College
Hinckley
1-4 Heritage Community School
Chesterfield
08.10.08
2151 Lutterworth College
Lutterworth
10-2 Alderman Smith School
Nuneaton
08.10.08
2152 Frederick Gent School
Alfreton
2-2
FT
4-2
AET
Newbold Community School
Chesterfield
16.10.08
2153 North Leamington School
Leamington Spa
3-2 Hartshill School
Nuneaton
20.10.08
2154 Lady Manners School
Bakewell
0-4 Groby Community College
Groby
27.10.08
2155 Robert Smyth School
Market Harborough
3-2 Guthlaxton College
Wigston Magna
2156 Beauchamp College
Oadby
- William Farr School
Lincoln **
2157 Kenilworth School
Kenilworth
4-0 Bilton High School
Bilton
23.10.08
2158 King Edward VII School
Melton Mowbray
3-2 John Port School
Derby
07.10.08
2159 Avon Valley School
Rugby
- Rawlins Community College
Loughborough **
2160 Bolsover School
Chesterfield
1-0 Harris School
Rugby
02.10.08
2161 Becket School
Nottingham
0-2 Tupton Hall School
Chesterfield
16.10.08
2162 Belper School
Belper
2-0 Robert Pattinson School
Lincoln
23.10.08
2163 South Holderness Technology College
Hull
4-1 Carre's Grammar School
Sleaford
09.10.08
2164 Hessle High School
Hessle
1-0 Branston Community College
Branston
03.10.08
2165 Malet Lambert School
Hull
3-0 George Farmer Technology College
Holbeach
14.10.08
2166 Deepings School
Peterborough
1-0 South Hunsley High School
North Ferriby
23.10.08
2167 Caistor Grammar School
Caistor
3-6 Skegness Grammar School
Skegness
23.10.08
2168 Big Wood Comprehensive School
Nottingham
2-1 De Aston School
Market Rasen
17.10.08
2169 Yarborough School
Lincoln
0-0
FT
0-0
AET
2-4
Pen
Haven High Technology College
Boston
20.10.08
2170 Monks Dyke Technology College
Louth
5-2 Driffield School
Driffield
22.10.08
2171 West Bridgford School
Nottingham
- Garibaldi College
Mansfield **
2172 Joseph Whitaker School
Mansfield
4-2 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
13.10.08
2173 Humberston School
Grimsby
2-2
FT
3-3
AET
4-5
Pen
Priory LSST
Lincoln
21.10.08
2174 Headlands School & Community Science College
Bridlington
5-3 Campsmount Technology College
Doncaster
08.10.08
2175 St Mary's RC Sports College
Hull
0-2 Bourne Grammar School
Bourne
14.10.08
2176 Winifred Holtby School
Hull
6-0 Bridlington School Sports College
Bridlington
07.10.08
2177 Central Technology & Sports College
Grantham
6-2 Healing Science College
Grimsby
10.10.08
2178 Melior Community College
Scunthorpe
- Grantham Church High School
Grantham **
21.10.08
2179 McAuley Catholic High School
Doncaster
- National School
Hucknall **
2180 Crofton High School
Wakefield
2-4 Corpus Christi College
Leeds
10.10.08
2181 Boston Spa School
Wetherby
3-3
FT
4-3
AET
Brooksbank School Sports College
Elland
22.10.08
2182 Valley School
Worksop
3-0 Allerton Grange School
Leeds
13.10.08
2183 Salendine Nook High School
Huddersfield
4-4
FT
6-4
AET
Brinsworth Comprehensive School
Rotherham
15.10.08
2184 George Pindar Community Sports College
Scarborough
3-2 Woldgate College
York
14.10.08
2185 All Saints Catholic High School
Sheffield
- Huntington School
York **
2186 Silverdale School
Sheffield **
- Farnley Park High School
Leeds
2187 Priory School & Sports College
Barnsley
1-2 Royds School
Leeds
07.10.08
2188 Holgate School Sports College
Barnsley
8-0 Minsthorpe Community College
Pontefract
20.10.08
2189 Temple Moor High School
Leeds **
- Hungerhill School
Doncaster
2190 Joseph Rowntree School
York
8-2 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
15.10.08
2191 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
- Hemsworth Arts & Community College
Hemsworth **
2192 Swinton Community School
Rotherham
8-2 Royds Hall High School
Huddersfield
21.10.08
2193 Earlsheaton Technology College
Dewsbury
1-4 Hanson School
Bradford
20.10.08
2194 Chaucer School
Sheffield
6-0 Winterhill School
Rotherham
09.10.08
2195 Holmfirth High School
Holmfirth
3-2 Kingstone School
Barnsley
09.10.08
2196 Garforth Community College
Leeds **
- High Storrs School
Sheffield
2197 Notre Dame High School
Sheffield
- Whitcliffe Mount School
Cleckheaton **
2198 Wingfield School
Rotherham
9-4 Beckfoot School
Bingley
15.10.08
2199 Rawmarsh School
Rotherham **
- Castleford High School
Castleford
2200 Danum School Technology College
Doncaster
0-5 Tadcaster Grammar School
Tadcaster
09.10.08
2201 Rossett School
Harrogate
2-1 Kings Manor School
Middlesbrough
15.10.08
2202 St Thomas Beckett Catholic College
Wakefield
3-1 Outwood Grange School
Wakefield
30.09.08
2203 Washington School
Washington
1-1
FT
1-1
AET
5-4
Pen
Houghton Kepier School
Houghton le Spring
20.10.08
2204 Ashington High School Sports College
Ashington
- Prudhoe Community High School
Prudhoe **
2205 Cramlington High School
Cramlington
0-6 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
22.10.08
2206 Macmillan Academy
Middlesbrough
5-1 Blyth Community College
Blyth
15.10.08
2207 St David's RC Technology College
Middlesbrough
9-3 Branksome Comprehensive School
Darlington
08.10.08
2208 William Howard School
Brampton
0-1 King's Academy
Middlesbrough
22.10.08
2209 Monkseaton High School
Whitley Bay **
- Blakeston School
Stockton on Tees
2210 St Thomas More School
North Shields
8-1 Unity City Academy
Middlesbrough
09.10.08
2211 St Wilfrid's RC School
South Shields
3-7 Rye Hills Secondary School
Redcar
11.11.08
2212 Acklam Grange School
Middlesbrough
11-0 Consett Community Sports College
Consett
15.10.08
2213 St Aidan's Catholic School
Sunderland
5-1 Hebburn Comprehensive School
Hebburn
16.10.08
2214 High Tunstall School
Hartlepool
1-2 Manor College of Technology
Hartlepool
09.10.08
2215 Ribblesdale High School Technology College
Clitheroe
1-0 Carnforth High School
Carnforth
15.10.08
2216 Trinity School
Carlisle
0-3 St Thomas More RC College
Denton
08.10.08
2217 Montgomery High School
Blackpool
4-3 Parkview School
Barrow in Furness
07.10.08
2218 Nelson Thomlinson School
Wigton
3-1 Caldew School
Carlisle
06.10.08
2219 Heywood Community High School
Heywood
1-4 Blessed Trinity RC College
Burnley
13.10.08
2220 Unity College
Burnley
2-1 Highfield Humanities College
Blackpool
07.11.08
2221 Bolton School
Bolton
4-2 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
09.10.08
2222 Kirkbie Kendal School
Kendal
1-0 Bowland High School
Clitheroe
21.10.08
2223 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
0-7 Saddleworth School
Oldham
22.10.08
2224 St Aidan's County High School
Carlisle
0-1 Accrington Academy
Accrington
14.11.08
2225 Darwen Vale High School
Darwen
v Siddal Moor Sports College
Rochdale
06.11.08
2226 Collegiate High School Sports College
Blackpool
3-2 St Bede's Catholic High School
Ormskirk
13.10.08
2227 St Peter's RC High School
Manchester
1-4 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
09.10.08
2228 Helsby High School
Warrington
1-8 Marple Hall School
Stockport
14.10.08
2229 Winsford High School Federation
Winsford
3-2 Mosslands School
Wirral
15.10.08
2230 Calderstones School
Liverpool
3-0 Derby High School
Bury
14.10.08
2231 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
2-0 South Wirral High School
Wirral
07.10.08
2232 Maghull High School
Liverpool
6-2 Priestnall School
Stockport
15.10.08
2233 All Saints RC High School
Kirkby
1-3 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
04.11.08
2234 Broadgreen International
Liverpool
10-1 Birchwood High School
Warrington
16.10.08
2235 Upton By Chester County High School
Chester
- William Beamont Sports College
Warrington **
2236 Altrincham Boys' Grammar School
Altrincham
4-4
FT
4-6
AET
Audenshaw School
Manchester
14.10.08
2237 Urmston Grammar School
Manchester
6-5 St Margaret's CE High School
Liverpool
28.10.08
2238 Whitby High School
Ellesmere Port
4-0 Bankfield School
Widnes
29.09.08
2239 West Derby Comprehensive School
Liverpool
3-2 Tottington High School
Bury
07.10.08
2240 Fallibroome High School
Macclesfield
4-3 Poynton High School
Poynton
13.10.08
2241 William Hulme’s Grammar School
Manchester
2-8 Halton High School
Runcorn
11.10.08
2242 Sale Grammar School
Sale
- Grange Comprehensive School
Runcorn **
2243 Kirkby Sports College
Kirkby
- Range High School
Liverpool **
2244 Meols Cop High School
Southport
- Blessed Thomas Holford College
Altrincham **
2245 St John Plessington Catholic College
Wirral
2-4 Wardle High School
Rochdale
15.10.08
2246 Rainhill High School
Prescot
7-2 Birkdale High School
Southport
23.10.08
2247 West Hill School
Stalybridge
4-0 Brine Leas High School
Nantwich
13.10.08
2248 Wellacre Technology College
Manchester
1-0 Madeley High School
Crewe
11.10.08
2249 Great Sankey High School
Warrington
3-1 Wilmslow High School
Wilmslow
10.10.08
2250 St Matthew's RC High School
Manchester
4-0 Reddish Vale Technology College
Stockport
09.10.08
2251 Little Lever School
Bolton
2-5 Wellington School
Altrincham
02.10.08
2252 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
2-1 Alsop High School
Liverpool
14.10.08
2253 St Francis Xavier's College
Liverpool
5-1 Hesketh Fletcher High School
Wigan
13.10.08
2254 Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
3-3
FT
3-3
AET
5-3
Pen
Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
17.10.08
2255 Wright Robinson Sports College
Manchester
3-2 Standish Community High School
Wigan
14.10.08
2256 Chorlton High School
Manchester
2-6 Woodchurch High School
Birkenhead
07.10.08

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND THREE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 08 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
3-1 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
18.11.08
3002 Grange School
Shrewsbury
1-0 Harborne Hill School
Birmingham
09.11.08
3003 Oldbury College of Sport
Oldbury
1-3 President Kennedy School
Coventry
19.11.08
3004 Park Hall School
Birmingham
1-3 Codsall Community High School
Wolverhampton
21.11.08
3005 Great Barr School
Birmingham **
- Streetly School
Sutton Coldfield
3006 Smestow School
Wolverhampton **
- Arthur Terry School
Sutton Coldfield
3007 Bishop Ullathorne School
Coventry
4-3 William Brookes School
Much Wenlock
06.11.08
3008 Idsall School
Shifnal
2-1 Bishop Challoner RC School
Birmingham
18.11.08
3009 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
5-2 Friary Arts & Sport College
Lichfield
06.11.08
3010 Wordsley School
Stourbridge
0-10 Hampstead Hall Community College
Birmingham
06.11.08
3011 Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
1-0 Kingsmead Technology College
Cannock
28.11.08
3012 Rednock School
Dursley
9-0 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
17.11.08
3013 Downend Technology College
Bristol
1-4 Grange School & Sports College
Bristol
19.11.08
3014 Cirencester Kingshill School
Cirencester
2-1 Bedminster Down School
Bristol
06.11.08
3015 Kingsley College
Redditch
2-3 St Bede's Catholic College
Bristol
20.11.08
3016 Marling School
Stroud
2-1 Churchdown School
Churchdown
24.11.08
3017 St Bernadette Catholic Secondary School
Bristol
4-1 St Mary Redcliffe & Temple School
Bristol
12.11.08
3018 Plymstock School
Plymouth
4-4
FT
5-5
AET
5-6
Pen
Exmouth Community College
Exmouth
18.11.08
3019 South Dartmoor Community College
Ashburton
1-1
FT
1-1
AET
4-5
Pen
Dawlish Community College
Dawlish
07.11.08
3020 Bucklers Mead Community School
Yeovil
0-9 Worle Community School
Weston Super Mare
13.11.08
3021 Lipson Community College
Plymouth **
- Wellsway School
Bristol
3022 Wyvern School
Weston super Mare
0-7 Ridgeway School
Plymouth
23.10.08
3023 Ivybridge Community College
Ivybridge
1-4 West Somerset Community College
Minehead
23.10.08
3024 Highworth Warneford School
Swindon
9-1 St Joseph's Catholic College
Swindon
06.11.08
3025 Garth Hill College
Bracknell
- Oxford Community School
Oxford **
3026 Forest Boys' School
Winnersh
2-0 Easthampstead Park School
Bracknell
20.11.08
3027 Charters School & Sports College
Ascot
0-1 Waingels College
Reading
3028 Warriner School
Bloxham
6-1 Bulmershe School
Reading
07.11.08
3029 St Bartholomew's School
Newbury
2-6 King Alfred's Sports And Community College
Wantage
06.11.08
3030 Windsor Boys' School
Windsor **
- St Gregory the Great RC School
Oxford
3031 Toynbee School Community Sports College
Chandlers Ford
0-1 Wildern School
Southampton
07.11.08
3032 Redbridge Community School
Southampton
2-3 Bohunt School
Liphook
04.11.08
3033 Ballard School
New Milton
0-3 Queen Elizabeth's School
Wimborne Minster
11.11.08
3034 Cardinal Newman Catholic School
Hove
1-4 Chichester High School for Boys
Chichester
04.11.08
3035 Dorothy Stringer High School
Brighton
8-3 Portchester Community School
Fareham
20.11.08
3036 Durrington High School of Business & Technology
Worthing
4-3 Warden Park School
Haywards Heath
21.11.08
3037 Brune Park Community College
Gosport
1-1
FT
1-1
AET
5-3
Pen
Felpham Community College
Bognor Regis
06.11.08
3038 William Parker Sports College
Hastings
0-1 St Richard's Catholic College
Bexhill on Sea
25.11.08
3039 Forest Hill School
London, SE23
4-0 London Nautical School
London, SE1
11.11.08
3040 Deptford Green School
London, SE14
0-1 Hurstmere School
Sidcup
19.11.08
3041 Howard of Effingham School
Effingham
3-1 Glyn Technology School
Epsom
14.11.08
3042 Raynes Park High School
Merton
6-2 Salesian College
London, SW11
18.11.08
3043 Chiswick Community School
Chiswick
3-1 Rickmansworth School
Rickmansworth
04.11.08
3044 Kemnal Technology College
Sidcup
0-4 Harefield Academy
Harefield
04.11.08
3045 Lambeth Academy
London, SW4
2-5 Wilsons School
Wallington
14.11.08
3046 Rutlish School
Merton
1-3 Hollyfield School
Surbiton
10.11.08
3047 Ravensbourne School
Bromley
5-1 Holland Park School
London, W8
26.11.08
3048 Whitgift School
Croydon
0-3 Kingsdale School
London, SE21
05.11.08
3049 Bexley Grammar School
Welling
5-1 Meopham Secondary School
Gravesend
12.11.08
3050 Erith School
Erith
1-3 Kelsey Park Sports College
Beckenham
17.11.08
3051 Stoke Newington School
London, N16
0-4 St Thomas More Sports College
Wood Green
10.11.08
3052 Barking Abbey School
Barking
1-0 Nobel School
Stevenage
10.10.08
3053 Finchley Catholic High School
Finchley
3-1 Notley High School
Braintree
12.11.08
3054 West Hatch High School
Chigwell
2-2
FT
2-3
AET
Chancellor's School
Hatfield
05.11.08
3055 Brentwood County High School
Brentwood **
- Plume School
Maldon
3056 All Saints RC Comprehensive School
Dagenham
4-2 Warren Comprehensive School
Romford
07.11.08
3057 William Edwards School & Sports College
Grays
2-2
FT
3-2
AET
Cumberland School Sports College
Newham
12.11.08
3058 Sanders Draper School
Hornchurch
4-1 St Cleres School
Stanford le Hope
04.11.08
3059 Langdon School
East Ham **
- Kingsford Community School
East Ham
13.11.08
3060 Ashlyns School
Berkhamstead
3-5 Shoeburyness High School
Shoeburyness
13.11.08
3061 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
1-1
FT
1-1
AET
6-5
Pen
St Ignatius College
Enfield
19.11.08
3062 Eastbrook Comprehensive School
Dagenham
1-0 Burnt Mill School
Harlow
04.11.08
3063 Stanway School
Colchester
1-2 Thorpe St Andrew High School
Norwich
05.11.08
3064 Notre Dame High School
Norwich
1-2 Kesgrave High School
Ipswich
07.11.08
3065 Benjamin Britten High School
Lowestoft
2-1 Cliff Park High School
Great Yarmouth
07.11.08
3066 Wymondham High School
Wymondham
1-1
FT
2-1
AET
Thurleston High School
Ipswich
06.11.08
3067 King Edward VII High School
Kings Lynn
4-7 Arthur Mellows Village College
Peterborough
13.11.08
3068 Stanground College
Peterborough
1-3 St Ivo School
Huntingdon
13.11.08
3069 Northampton School for Boys
Northampton
6-0 Biddenham Upper School
Bedford
04.11.08
3070 Ashcroft High School
Luton
2-4 Sandy Upper School
Sandy
14.11.08
3071 John Hampden Grammar School
High Wycombe
2-2
FT
2-2
AET
2-3
Pen
Lea Manor High School
Luton
17.11.08
3072 Samuel Whitbread Community College
Shefford
0-3 The Knights Templar School
Baldock
11.11.08
3073 Cardinal Newman School
Luton
7-1 Bishop Stopford School
Kettering
18.11.08
3074 Stantonbury Campus
Milton Keynes
1-4 Kingswood School
Corby
13.11.08
3075 Lancaster School & Sports College
Leicester
2-0 Heritage Community School
Chesterfield
13.11.08
3076 Lutterworth College
Lutterworth
6-0 Frederick Gent School
Alfreton
05.11.08
3077 North Leamington School
Leamington Spa
6-0 Groby Community College
Groby
05.11.08
3078 Robert Smyth School
Market Harborough
4-1 William Farr School
Lincoln
20.11.08
3079 Kenilworth School
Kenilworth
2-0 King Edward VII School
Melton Mowbray
13.11.08
3080 Rawlins Community College
Loughborough
1-0 Bolsover School
Chesterfield
20.11.08
3081 Tupton Hall School
Chesterfield
1-5 Belper School
Belper
21.11.08
3082 South Holderness Technology College
Hull
0-0
FT
0-1
AET
Hessle High School
Hessle
22.10.08
3083 Malet Lambert School
Hull
2-5 Deepings School
Peterborough
27.11.08
3084 Skegness Grammar School
Skegness
5-0 Big Wood Comprehensive School
Nottingham
17.11.08
3085 Haven High Technology College
Boston
0-3 Monks Dyke Technology College
Louth
11.11.08
3086 Garibaldi College
Mansfield
0-6 Joseph Whitaker School
Mansfield
10.11.08
3087 Priory LSST
Lincoln
6-2 Headlands School & Community Science College
Bridlington
05.11.08
3088 Bourne Grammar School
Bourne
4-1 Winifred Holtby School
Hull
20.11.08
3089 Central Technology & Sports College
Grantham
3-1 Grantham Church High School
Grantham
12.11.08
3090 National School
Hucknall
3-1 Corpus Christi College
Leeds
15.11.08
3091 Boston Spa School
Wetherby
6-4 Valley School
Worksop
12.11.08
3092 Salendine Nook High School
Huddersfield
3-2 George Pindar Community Sports College
Scarborough
05.11.08
3093 Huntington School
York
0-1 Silverdale School
Sheffield
3094 Royds School
Leeds
3-1 Holgate School Sports College
Barnsley
11.11.08
3095 Temple Moor High School
Leeds
- Joseph Rowntree School
York **
3096 Hemsworth Arts & Community College
Hemsworth
2-4 Swinton Community School
Rotherham
11.11.08
3097 Hanson School
Bradford
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Chaucer School
Sheffield
13.11.08
3098 Holmfirth High School
Holmfirth
1-0 Garforth Community College
Leeds
12.11.08
3099 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
2-6 Wingfield School
Rotherham
07.11.08
3100 Rawmarsh School
Rotherham
1-9 Tadcaster Grammar School
Tadcaster
12.11.08
3101 Rossett School
Harrogate
6-1 St Thomas Beckett Catholic College
Wakefield
13.11.08
3102 Washington School
Washington
1-3 Prudhoe Community High School
Prudhoe
26.11.08
3103 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
6-1 Macmillan Academy
Middlesbrough
05.11.08
3104 St David's RC Technology College
Middlesbrough
9-0 King's Academy
Middlesbrough
07.11.08
3105 Monkseaton High School
Whitley Bay
1-3 St Thomas More School
North Shields
11.11.08
3106 Rye Hills Secondary School
Redcar
0-1 Acklam Grange School
Middlesbrough
06.11.08
3107 St Aidan's Catholic School
Sunderland
2-0 Manor College of Technology
Hartlepool
05.11.08
3108 Ribblesdale High School Technology College
Clitheroe
1-2 St Thomas More RC College
Denton
05.11.08
3109 Montgomery High School
Blackpool
4-1 Nelson Thomlinson School
Wigton
20.10.08
3110 Blessed Trinity RC College
Burnley
0-7 Unity College
Burnley
12.11.08
3111 Bolton School
Bolton
2-1 Kirkbie Kendal School
Kendal
06.11.08
3112 Saddleworth School
Oldham
2-0 Accrington Academy
Accrington
10.11.08
3113 Darwen Vale High School
Darwen
2-0 Collegiate High School Sports College
Blackpool
10.11.08
3114 Our Lady Queen of Peace High School
Skelmersdale
1-2 Marple Hall School
Stockport
22.10.08
3115 Winsford High School Federation
Winsford
4-3 Calderstones School
Liverpool
06.11.08
3116 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
3-0 Maghull High School
Liverpool
14.11.08
3117 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
3-0 Broadgreen International
Liverpool
10.11.08
3118 William Beamont Sports College
Warrington
- Audenshaw School
Manchester **
3119 Urmston Grammar School
Manchester
1-1
FT
3-1
AET
Whitby High School
Ellesmere Port
11.11.08
3120 West Derby Comprehensive School
Liverpool
3-1 Fallibroome High School
Macclesfield
06.11.08
3121 Halton High School
Runcorn **
- Grange Comprehensive School
Runcorn
28.11.08
3122 Range High School
Liverpool
- Blessed Thomas Holford College
Altrincham **
3123 Wardle High School
Rochdale
3-0 Rainhill High School
Prescot
11.11.08
3124 West Hill School
Stalybridge
3-2 Wellacre Technology College
Manchester
05.11.08
3125 Great Sankey High School
Warrington
4-0 St Matthew's RC High School
Manchester
12.11.08
3126 Wellington School
Altrincham
0-3 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
04.11.08
3127 St Francis Xavier's College
Liverpool
7-0 Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
08.11.08
3128 Wright Robinson Sports College
Manchester
2-0 Woodchurch High School
Birkenhead
05.11.08

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND FOUR DRAW

Ties to be played on or before Saturday 29 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
1-1
FT
1-2
AET
Grange School
Shrewsbury
01.12.08
4002 President Kennedy School
Coventry
1-3 Codsall Community High School
Wolverhampton
01.12.08
4003 Great Barr School
Birmingham
1-4 Smestow School
Wolverhampton
03.12.08
4004 Bishop Ullathorne School
Coventry
4-3 Idsall School
Shifnal
28.11.08
4005 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
2-3 Hampstead Hall Community College
Birmingham
13.11.08
4006 Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
1-1
FT
1-2
AET
Rednock School
Dursley
10.12.08
4007 Grange School & Sports College
Bristol
0-1 Cirencester Kingshill School
Cirencester
02.12.08
4008 St Bede's Catholic College
Bristol
7-3 Marling School
Stroud
02.12.08
4009 St Bernadette Catholic Secondary School
Bristol
2-1 Exmouth Community College
Exmouth
03.12.08
4010 Dawlish Community College
Dawlish
3-3
FT
3-3
AET
4-3
Pen
Worle Community School
Weston Super Mare
24.11.08
4011 Lipson Community College
Plymouth
1-2 Ridgeway School
Plymouth
04.12.08
4012 West Somerset Community College
Minehead
2-6 Highworth Warneford School
Swindon
26.11.08
4013 Oxford Community School
Oxford
2-1 Forest Boys' School
Winnersh
19.12.08
4014 Waingels College
Reading
5-0 Warriner School
Bloxham
03.12.08
4015 King Alfred's Sports And Community College
Wantage
3-0 Windsor Boys' School
Windsor
19.11.08
4016 Wildern School
Southampton
5-3 Bohunt School
Liphook
20.11.08
4017 Queen Elizabeth's School
Wimborne Minster
3-1 Chichester High School for Boys
Chichester
08.12.08
4018 Dorothy Stringer High School
Brighton
0-3 Durrington High School of Business & Technology
Worthing
09.12.08
4019 Brune Park Community College
Gosport
3-5 William Parker Sports College
Hastings
4020 Forest Hill School
London, SE23
1-1
FT
1-1
AET
5-4
Pen
Hurstmere School
Sidcup
02.12.08
4021 Howard of Effingham School
Effingham
5-0 Raynes Park High School
Merton
24.11.08
4022 Chiswick Community School
Chiswick
1-7 Harefield Academy
Harefield
28.11.08
4023 Wilsons School
Wallington
3-0 Hollyfield School
Surbiton
24.11.08
4024 Ravensbourne School
Bromley
2-2
FT
2-2
AET
7-6
Pen
Kingsdale School
London, SE21
10.12.08
4025 Bexley Grammar School
Welling
5-5
FT
5-10
AET
Kelsey Park Sports College
Beckenham
27.11.08
4026 St Thomas More Sports College
Wood Green
4-2 Barking Abbey School
Barking
02.12.08
4027 Finchley Catholic High School
Finchley
3-4 Chancellor's School
Hatfield
01.12.08
4028 Brentwood County High School
Brentwood
0-1 All Saints RC Comprehensive School
Dagenham
27.11.08
4029 William Edwards School & Sports College
Grays
0-3 Sanders Draper School
Hornchurch
25.11.08
4030 Langdon School
East Ham **
- Shoeburyness High School
Shoeburyness
4031 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
1-3 Eastbrook Comprehensive School
Dagenham
27.11.08
4032 Thorpe St Andrew High School
Norwich
3-2 Kesgrave High School
Ipswich
19.11.08
4033 Benjamin Britten High School
Lowestoft
2-0 Wymondham High School
Wymondham
20.11.08
4034 Arthur Mellows Village College
Peterborough
4-0 St Ivo School
Huntingdon
06.12.08
4035 Northampton School for Boys
Northampton
2-2
FT
2-2
AET
4-2
Pen
Sandy Upper School
Sandy
24.11.08
4036 Lea Manor High School
Luton
1-1
FT
1-1
AET
4-3
Pen
The Knights Templar School
Baldock
4037 Cardinal Newman School
Luton
3-0 Kingswood School
Corby
25.11.08
4038 Lancaster School & Sports College
Leicester
3-1 Lutterworth College
Lutterworth
27.11.08
4039 North Leamington School
Leamington Spa
1-3 Robert Smyth School
Market Harborough
26.11.08
4040 Kenilworth School
Kenilworth
2-2
FT
2-2
AET
4-2
Pen
Rawlins Community College
Loughborough
04.12.08
4041 Belper School
Belper
2-0 Hessle High School
Hessle
4042 Deepings School
Peterborough
3-2 Skegness Grammar School
Skegness
11.12.08
4043 Monks Dyke Technology College
Louth
2-7 Joseph Whitaker School
Mansfield
25.11.08
4044 Priory LSST
Lincoln
4-2 Bourne Grammar School
Bourne
25.11.08
4045 Central Technology & Sports College
Grantham
1-1
FT
1-1
AET
2-4
Pen
National School
Hucknall
03.12.08
4046 Boston Spa School
Wetherby
1-2 Salendine Nook High School
Huddersfield
10.12.08
4047 Silverdale School
Sheffield
1-2 Royds School
Leeds
01.12.08
4048 Joseph Rowntree School
York
0-4 Swinton Community School
Rotherham
08.12.08
4049 Hanson School
Bradford
1-4 Holmfirth High School
Holmfirth
24.11.08
4050 Wingfield School
Rotherham
2-5 Tadcaster Grammar School
Tadcaster
10.12.08
4051 Rossett School
Harrogate
2-1 Prudhoe Community High School
Prudhoe
03.12.08
4052 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
2-1 St David's RC Technology College
Middlesbrough
19.11.08
4053 St Thomas More School
North Shields
2-0 Acklam Grange School
Middlesbrough
20.11.08
4054 St Aidan's Catholic School
Sunderland
1-1
FT
4-1
AET
St Thomas More RC College
Denton
27.11.08
4055 Montgomery High School
Blackpool
0-1 Unity College
Burnley
28.11.08
4056 Bolton School
Bolton
2-1 Saddleworth School
Oldham
17.12.08
4057 Darwen Vale High School
Darwen
2-4 Marple Hall School
Stockport
27.11.08
4058 Winsford High School Federation
Winsford
0-2 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
27.11.08
4059 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
3-0 Audenshaw School
Manchester
02.12.08
4060 Urmston Grammar School
Manchester
3-2 West Derby Comprehensive School
Liverpool
28.11.08
4061 Halton High School
Runcorn
- Blessed Thomas Holford College
Altrincham **
4062 Wardle High School
Rochdale
1-1
FT
2-2
AET
7-8
Pen
West Hill School
Stalybridge
09.12.08
4063 Great Sankey High School
Warrington
0-2 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
21.11.08
4064 St Francis Xavier's College
Liverpool
3-3
FT
3-3
AET
Pen
Wright Robinson Sports College
Manchester
27.11.08

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

*The competition has now been re-drawn by the ESFA Chairman for the last 64 teams.

 

Show ROUND FIVE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 20 December 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001 Hampstead Hall Community College
Birmingham
9-2 Codsall Community High School
Wolverhampton
15.12.08
5002 Bishop Ullathorne School
Coventry
0-3 Grange School
Shrewsbury
20.12.08
5003 Cirencester Kingshill School
Cirencester
3-0 Rednock School
Dursley
16.12.08
5004 St Bede's Catholic College
Bristol
2-2
FT
4-2
AET
Smestow School
Wolverhampton
20.12.08
5005 Dawlish Community College
Dawlish
1-3 Ridgeway School
Plymouth
17.12.08
5006 Highworth Warneford School
Swindon
3-0 St Bernadette Catholic Secondary School
Bristol
19.12.08
5007 King Alfred's Sports and Community College
Wantage
3-5 Oxford Community School
Oxford
20.12.08
5008 Wildern School
Southampton
5-2 Waingels College
Reading
09.12.08
5009 Wilsons School
Wallington
1-2 Queen Elizabeth's School
Wimborne Minster
17.12.08
5010 William Parker Sports College
Hastings
0-3 Forest Hill School
London, SE23
16.12.08
5011 Howard of Effingham School
Effingham
3-1 Ravensbourne School
Bromley
16.12.08
5012 Durrington High School of Business & Technology
Worthing
1-3 Harefield Academy
Harefield
22.12.08
5013 Thorpe St Andrew High School
Norwich
5-2 Benjamin Britten High School
Lowestoft
09.12.08
5014 All Saints RC Comprehensive School
Dagenham
1-0 St Thomas More Sports College
Wood Green
11.12.08
5015 Sanders Draper School
Hornchurch
2-0 Eastbrook Comprehensive School
Dagenham
15.12.08
5016 Kelsey Park Sports College
Beckenham
8-2 Langdon School
East Ham
17.12.08
5017 Northampton School for Boys
Northampton
0-1 Cardinal Newman School
Luton
17.12.08
5018 Chancellor's School
Hatfield
5-0 Lea Manor High School
Luton
10.12.08
5019 Robert Smyth School
Market Harborough
2-1 Arthur Mellows Village College
Peterborough
12.12.08
5020 Lancaster School & Sports College
Leicester
4-0 Kenilworth School
Kenilworth
18.12.08
5021 Priory LSST
Lincoln
2-3 Deepings School
Peterborough
18.12.08
5022 Joseph Whitaker School
Mansfield
3-0 Belper School
Belper
17.12.08
5023 Swinton Community School
Rotherham
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
National School
Hucknall
17.12.08
5024 Salendine Nook High School
Huddersfield *
2-2
FT
4-2
AET
Royds School
Leeds *
16.12.08
5025 Holmfirth High School
Holmfirth
2-2
FT
2-4
AET
Tadcaster Grammar School
Tadcaster
15.12.08
5026 Marple Hall School
Stockport
5-3 West Hill School
Stalybridge
20.12.08
5027 St Aidan's Catholic School
Sunderland
2-0 Rossett School
Harrogate
19.12.08
5028 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
4-1 St Thomas More School
North Shields
12.12.08
5029 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
3-1 Unity College
Burnley
09.12.08
5030 St Francis Xavier's College
Liverpool
1-1
FT
3-1
AET
Urmston Grammar School
Manchester
18.12.08
5031 Blessed Thomas Holford College
Altrincham
- Cardinal Heenan Sports College
Liverpool **
5032 Bolton School
Bolton
1-4 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
20.12.08

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

* Denotes match decided by ESFA Competitions Committee after match abandonment

 

Show ROUND SIX DRAW

Ties to be played on or before Saturday 17 January 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001 Hampstead Hall Community College
Birmingham
3-5 Grange School
Shrewsbury
23.01.09
6002 Cirencester Kingshill School
Cirencester
0-0
FT
0-0
AET
5-3
Pen
St Bede's Catholic College
Bristol
23.01.09
6003 Ridgeway School
Plymouth
4-3 Highworth Warneford School
Swindon
14.01.09
6004 Oxford Community School
Oxford
3-3
FT
3-3
AET
4-3
Pen
Wildern School
Southampton
21.01.09
6005 Queen Elizabeth's School
Wimborne Minster
4-3 Forest Hill School
London, SE23
13.01.09
6006 Howard of Effingham School
Effingham
1-0 Harefield Academy
Harefield
14.01.09
6007 Thorpe St Andrew High School
Norwich
7-1 All Saints RC Comprehensive School
Dagenham
14.01.09
6008 Sanders Draper School
Hornchurch
4-2 Kelsey Park Sports College
Beckenham
13.01.09
6009 Cardinal Newman School
Luton
2-2
FT
2-2
AET
4-5
Pen
Chancellor's School
Hatfield
13.01.09
6010 Robert Smyth School
Market Harborough
0-2 Lancaster School & Sports College
Leicester
15.01.09
6011 Deepings School
Peterborough
0-1 Joseph Whitaker School
Mansfield
13.01.09
6012 Swinton Community School
Rotherham
- Bye
6013 Tadcaster Grammar School
Tadcaster
1-6 Marple Hall School
Stockport
15.01.09
6014 St Aidan's Catholic School
Sunderland
2-4 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
09.01.09
6015 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
0-4 St Francis Xavier's College
Liverpool
13.01.09
6016 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
0-1 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
21.01.09

 

Show ROUND SEVEN DRAW

Ties to be played on or before Saturday 07 February 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001 Grange School
Shrewsbury
3-5 Cirencester Kingshill School
Cirencester
11.02.09
7002 Ridgeway School
Plymouth
5-2 Oxford Community School
Oxford
05.02.09
7003 Queen Elizabeth's School
Wimborne Minster
1-3 Howard of Effingham School
Effingham
05.02.09
7004 Thorpe St Andrew High School
Norwich
1-2 Sanders Draper School
Hornchurch
30.01.09
7005 Chancellor's School
Hatfield
1-1
FT
1-1
AET
2-4
Pen
Lancaster School & Sports College
Leicester
25.02.09
7006 Joseph Whitaker School
Mansfield
2-1 Swinton Community School
Rotherham
24.02.09
7007 Marple Hall School
Stockport
3-4 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
21.01.09
7008 St Francis Xavier's College
Liverpool
1-2 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
10.02.09

 

Show QUARTER FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 07 March 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
8001 Ridgeway School
Plymouth
4-0 Cirencester Kingshill School
Cirencester
02.03.09
8002 Sanders Draper School
Hornchurch
0-1 Howard of Effingham School
Effingham
03.03.09
8003 Joseph Whitaker School
Mansfield
1-1
FT
2-3
AET
Lancaster School & Sports College
Leicester
09.03.09
8004 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
2-2
FT
4-3
AET
Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
10.03.09

Show SEMI FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 28 March 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001 Ridgeway School
Plymouth
4-3 Howard of Effingham School
Effingham
30.03.09
9002 Lancaster School & Sports College
Leicester
0-1 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
24.04.09

Show FINAL DRAW

Tie to be played on Thursday 14 May 2009 at Sheffield United

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Final Ridgeway School
Plymouth
0-1 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
13.00 hrs

Top