13 Nov 2010

2008-2009 Competitions

ESFA PREMIER LEAGUE UNDER 14 SCHOOLS’ CUP FOR BOYS

YEAR 9 ONLY

Entries: 917 | Byes: 108 | Team Z: 0

Team Z indicates that a space has been left in the draw for a possible late entry.

If one is not received then any team drawn against “Team Z” will automatically receive a bye into the next round.

Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Final > Semi Final > Final

Show ROUND ONE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 20 September 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001 Torquay Community College
Torquay
0-1 Brannel School
St Austell
16.09.08
1002 Tavistock College
Tavistock
3-1 Ridings High School
Bristol
23.09.08
1003 Mangotsfield School
Bristol
1-0 Pilton Community College
Barnstaple
01.10.08
1004 Hanham High School
Bristol
3-1 Estover Community College
Plymouth
24.09.08
1005 Priory Community School
Weston super Mare
2-1 Wadebridge School
Wadebridge
22.09.08
1006 Backwell School
Bristol
5-1 Lipson Community College
Plymouth
24.09.08
1007 Bucklers Mead Community School
Yeovil
1-6 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
18.09.08
1008 Teignmouth Community College
Teignmouth
- Bye
Team Z
1009 St Ives School
St Ives
1-4 Plymstock School
Plymouth
17.09.08
1010 St Peter's CE High School
Exeter
0-0
FT
0-0
AET
9-8
Pen
Worle Community School
Weston super Mare
19.09.08
1011 Clevedon Community School
Clevedon
1-6 Clyst Vale Community College
Exeter
19.09.08
1012 Helston Community College
Helston
0-1 Great Torrington School
Torrington
17.09.08
1013 Redruth Community School
Redruth
0-1 Exmouth Community College
Exmouth
01.10.08
1014 Ivybridge Community College
Ivybridge
5-1 Nailsea School
Nailsea
18.09.08
1015 Wyvern School
Weston super Mare **
- Truro School
Truro
1016 West Somerset Community College
Minehead
- Bye
Team Z
1017 Ladymead Community School
Taunton
1-2 Penryn College
Penryn
17.09.08
1018 Chew Valley School
Bristol
8-3 Queen Elizabeth Community College
Crediton
25.09.08
1019 Churchill Community School
Bristol **
- Hele's School
Plymouth
1020 South Dartmoor Community College
Ashburton
4-2 Ashton Park Sports College
Bristol
16.09.08
1021 Westfield Community School
Yeovil
- Devizes School
Devizes **
1022 Blue School
Wells
6-3 West Exe Technology College
Exeter
29.09.08
1023 Chipping Sodbury School
Bristol
2-1 Greendown Community School
Swindon
22.09.08
1024 Wellsway School
Bristol
- Bye
Team Z
1025 Theale Green Community School
Reading
0-9 Cheney School
Oxford
24.09.08
1026 Lord Williams's School
Thame
- Langley Academy
Slough **
1027 Reading School
Reading
7-7
FT
7-7
AET
10-11
Pen
Wheatley Park School
Oxford
16.09.08
1028 North Oxfordshire Academy
Banbury
0-2 Brakenhale School
Bracknell
16.09.08
1029 Forest Boys' School
Winnersh
7-2 Wallingford School
Wallingford
18.09.08
1030 Chipping Norton School
Chipping Norton
1-0 Blessed Hugh Faringdon Catholic School
Reading
08.09.08
1031 Bulmershe School
Reading
6-4 Wood Green School
Witney
10.09.08
1032 Easthampstead Park School
Bracknell
- Bye
Team Z
1033 Kennet School
Thatcham
1-0 Faringdon Community College
Faringdon
06.10.08
1034 Marlborough School
Woodstock
1-2 Maiden Erlegh School
Reading
23.09.08
1035 Waingels College
Reading
7-1 Peers School
Oxford
30.09.08
1036 Warriner School
Bloxham
- Bye
1037 John Mason School
Abingdon
2-5 Bradon Forest School
Swindon
24.09.08
1038 Avon Valley College
Salisbury
2-3 St Birinus School
Didcot
23.09.08
1039 Banbury School
Banbury
2-10 Prospect School
Reading
22.09.08
1040 St Bernard's Catholic Grammar School
Slough
- Bye
Team Z
1041 John Madejski Academy
Reading
4-2 Gosford Hill School
Oxford
25.09.08
1042 Icknield Community College
Watlington
4-3 Westgate School
Slough
18.09.08
1043 Edgbarrow School
Crowthorne
0-5 Cherwell School
Oxford
16.09.08
1044 Hardley School
Southampton
- Bye
1045 Charters School & Sports College
Ascot
7-1 Matthew Arnold School
Oxford
15.09.08
1046 Oxford Community School
Oxford
- Denefield School
Reading **
1047 Windsor Boys' School
Windsor
6-2 Brighton Hill Community School
Basingstoke
17.09.08
1048 Cantell Mathematics and Computing College
Southampton
- Bye
Team Z
1049 Bishop Luffa School
Chichester
2-10 Thomas Hardye School
Dorchester
17.09.08
1050 Mountbatten School
Romsey **
- Littlehampton Community School
Littlehampton
1051 Bohunt School
Liphook
4-1 Gillingham School
Gillingham
19.09.08
1052 Cardinal Newman Catholic School
Hove
1-0 Wyvern Technology College
Eastleigh
17.09.08
1053 Bognor Regis Community College
Bognor Regis
1-0 Corfe Hills School
Broadstone
29.09.08
1054 Sandown High School
Isle of Wight
7-0 St Bede's School
Hailsham
24.09.08
1055 Queen Elizabeth's School
Wimborne Minster
3-0 Costello Technology College
Basingstoke
24.09.08
1056 St Peter's School
Bournemouth
- Bye
Team Z
1057 Blatchington Mill School
Hove
1-0 Fort Hill Community School
Basingstoke
08.09.08
1058 Causeway School
Eastbourne
1-0 Hamble Sports College
Southampton
06.10.08
1059 Twynham School
Christchurch
4-0 St Edmund's Catholic School
Portsmouth
17.09.08
1060 Bournemouth School
Bournemouth
0-3 Collingwood College
Camberley
22.09.08
1061 Hove Park School
Hove
2-3 Winton Arts & Media College
Bournemouth
19.09.08
1062 Toynbee School Community Sports College
Chandlers Ford
1-4 Forest School
Horsham
19.09.08
1063 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea
1-0 Highcliffe School
Christchurch
19.09.08
1064 All Saints School
Weymouth
- Bye
Team Z
1065 Wildern School
Southampton
3-4 Ardingly College
Haywards Heath
02.10.08
1066 Purbrook Park School
Waterlooville
1-1
FT
3-1
AET
Beacon Community College
Crowborough
17.09.08
1067 Chichester High School for Boys
Chichester
1-0 Wey Valley Sports College
Weymouth
19.09.08
1068 Purbeck Comprehensive School
Wareham
- Bye
1069 Brune Park Community College
Gosport **
- Buckswood School
Hastings
1070 Cowplain Community School
Waterlooville
0-6 Steyning Grammar School
Steyning
24.09.08
1071 Felpham Community College
Bognor Regis
1-3 Poole High School
Poole
01.10.08
1072 St Wilfrid's School
Crawley
- Bye
Team Z
1073 Whitgift School
Croydon
4-0 Durrington High School
Worthing
18.09.08
1074 William Parker Sports College
Hastings
6-1 Rainham Mark Grammar School
Gillingham
18.09.08
1075 Dorothy Stringer High School
Brighton
1-0 Rodborough School
Godalming
08.09.08
1076 Bexhill High School
Bexhill on Sea
- Bye
1077 Sackville Community College
East Grinstead
4-1 St Matthew Academy
London, SE3
25.09.08
1078 Graveney School
London, SW17
- Rutlish School
Merton **
1079 Midhurst Grammar School
Midhurst **
- Walworth Academy
London, SE1
1080 Eltham Green School
London, SE9
1-3 Emerson Park School
Hornchurch
24.09.08
1081 Tomlinscote School
Frimley **
- Pimlico School
London, SW1
1082 Ernest Bevin College
London, SW17
0-3 Edenham High School
Croydon
22.09.08
1083 Wilsons School
Wallington
8-1 Henry Compton School
London, SW6
26.09.08
1084 St Andrew's CE High School
Croydon
- Bye
1085 Glyn Technology School
Epsom
3-0 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Tunbridge Wells
23.09.08
1086 Glenthorne High School
Sutton
9-0 Lambeth Academy
London, SW4
06.10.08
1087 Bishop Thomas Grant School
London, SW16
1-0 Oxted School
Oxted
18.09.08
1088 Grey Court School
Richmond
- Bye
Team Z
1089 Carshalton Boys' Sports College
Carshalton
2-0 Northbrook CE School
London, SE13
18.09.08
1090 Salesian College
London, SW11
4-1 St Peter's Catholic Secondary School
Guildford
18.09.08
1091 Hollyfield School
Surbiton **
- Southfields Community College
London, SW18
1092 Esher CE High School
Esher
- Bye
1093 Hampton School
Hampton **
- Riddlesdown High School
Purley
18.09.08
1094 Raynes Park High School
Merton
2-1 Hayesbrook School
Tonbridge
30.09.08
1095 Forest Hill School
London, SE23
5-6 Richard Challoner School
New Malden
20.09.08
1096 Selsdon High School
Croydon
- Bye
Team Z
1097 Winston Churchill Sports College
Woking
1-0 Holland Park School
London, W8
25.09.08
1098 Ewell Castle School
Ewell
- Westminster Academy
London, W2 **
1099 Therfield School
Leatherhead
1-3 St Michael's School
London, Se16
26.09.08
1100 Globe Academy
London, SE1
- Bye
1101 Towers School
Ashford
4-0 Blackheath Bluecoat School
London, SE3
24.09.08
1102 St Paul's Academy
Abbey Wood
1-4 Langdon Park School
London, E14
23.09.08
1103 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
1-0 St Paul's Way Community School
London, E3
01.10.08
1104 Ashcombe School
Dorking
- Bye
Team Z
1105 Bexley Grammar School
Welling
6-5 Chafford Hundred Campus School
Grays
18.09.08
1106 Bacons College
London, SE16
1-3 Sir Roger Manwoods School
Sandwich
17.09.08
1107 Thomas Tallis School
London, SE3
14-0 Marlowe Academy
Ramsgate
18.09.08
1108 Dover Grammar School for Boys
Dover
- Bye
1109 Harvey Grammar School
Folkestone
1-0 Academy at Peckham
London, SE15
18.09.08
1110 Business Academy Bexley
Erith
1-0 Deptford Green School
London, SE14
26.09.08
1111 Sittingbourne Community College
Sittingbourne
0-8 London Nautical School
London, SE1
19.09.08
1112 Sandwich Technology School
Sandwich
- Bye
Team Z
1113 Ravens Wood School
Bromley
1-1
FT
3-1
AET
Kingsdale School
London, SE21
19.09.08
1114 Stepney Green School
London, E1
1-0 Temple School
Rochester
06.10.08
1115 Kelsey Park Sports College
Beckenham
12-2 Hackney Free & Parochial School
London, E9
24.09.08
1116 Kemnal Technology College
Sidcup
- Bye
1117 Hurstmere School
Sidcup
8-0 George Green's School
London, E14
20.09.08
1118 Mossbourne Community Academy
London, E5
1-0 Erith School
Erith
22.09.08
1119 Ravensbourne School
Bromley
3-4 Cardinal Pole RC School
London, E9
23.09.08
1120 Priory Sports College
Orpington
2-4 Shoeburyness High School
Shoeburyness
18.09.08
1121 Caterham High School
Ilford
9-0 St John's RC Comprehensive School
Gravesend
19.09.08
1122 St Martin's School
Brentwood
5-0 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford
16.09.08
1123 Rokeby School
Stratford
1-0 South Camden Community School
London, NW1
18.09.08
1124 Stoke Newington School
London, N16
- Bye
1125 Haverstock School
London, NW3
- Mount Grace School
Potters Bar **
1126 Islington Arts & Media School
London, N4
4-0 Turnford School
Cheshunt
24.09.08
1127 St Michael's Catholic High School
Watford
2-0 Highgate School
London, N6
01.10.08
1128 Douay Martyrs School
Uxbridge
- Bye
Team Z
1129 St Clement Danes School
Rickmansworth
4-1 Quintin Kynaston School
London, NW8
29.09.08
1130 Highbury Grove School
London, N5
1-3 Adeyfield School
Hemel Hempstead
29.09.08
1131 Marlborough School
St Albans
4-3 Capital City Academy
London, NW10
23.09.08
1132 Fortismere School
Muswell Hill
- Bye
1133 Parmiter's School
Watford **
- Matthew Arnold School
Staines
1134 Gunnersbury Catholic School
Brentford
5-4 Goffs School
Cheshunt
23.09.08
1135 Kings Langley School
Kings Langley
1-0 Copland Community School
Wembley
16.09.08
1136 Chiswick Community School
Chiswick
- Bye
Team Z
1137 Finchley Catholic High School
Finchley
7-2 Hampstead School
London, NW2
01.10.08
1138 West London Academy
Northolt
2-6 Greig City Academy
London, N8
17.09.08
1139 St Thomas More Sports College
Wood Green
5-4 Longdean School
Hemel Hempstead
24.09.08
1140 Mill Hill School
Mill Hill
1-2 Dame Alice Owens School
Potters Bar
01.10.08
1141 Verulam School
St Albans
2-1 St Mark's Catholic School
Hounslow
18.09.08
1142 Parkview Academy
Tottenham
3-0 Sir John Lawes School
Harpenden
19.09.08
1143 Harefield Academy
Harefield
9-0 John F Kennedy Catholic School
Hemel Hempstead
17.09.08
1144 Salvatorian College
Harrow Weald
2-3 The Knights Templar School
Baldock
22.09.08
1145 Burnt Mill School
Harlow
3-3
FT
3-3
AET
3-4
Pen
Barclay School
Stevenage
06.10.08
1146 Fitzwimarc School
Rayleigh
3-2 Hemel Hempstead School
Hemel Hempstead
19.09.08
1147 Royal Docks Community School
Newham
4-0 Leventhorpe School
Sawbridgeworth
18.09.08
1148 St Cleres School
Stanford le Hope
- Bye
1149 Richard Hale School
Hertford
1-0 Chelmer Valley School
Chelmsford
18.09.08
1150 Passmores School & Technology College
Harlow
4-11 John Warner School
Hoddesdon
25.09.08
1151 Mark Hall Community School & Sports College
Harlow
1-3 Onslow St Audrey's School
Hatfield
30.09.08
1152 Forest Gate Community School
East Ham
- Bye
Team Z
1153 Oaks Park High School
Newbury Park
4-1 Holloway School
London, N7
17.09.08
1154 Queens School
Watford
3-0 Cumberland School Sports College
Newham
19.09.08
1155 Sheredes School
Hoddesdon
0-6 Gable Hall School
Corringham
16.09.08
1156 St Bonaventures RC School
Newham
- Bye
1157 JFS School
Harrow **
- Nicholas Breakspear Catholic Sports College
St Albans
1158 Brampton Manor School
Newham
8-1 St Marys Catholic School
Cheshunt
16.09.08
1159 Rush Croft Sports College
Chingford
6-2 Ashlyns School
Berkhamstead
19.09.08
1160 Westcliff High School for Boys
Westcliff on Sea
- Bye
Team Z
1161 Barking Abbey School
Barking
6-0 Sele School
Hertford
22.09.08
1162 St Ignatius College
Enfield
2-1 Cecil Jones School
Southend
16.09.08
1163 Freman College
Buntingford
2-2
FT
2-3
AET
Frederick Bremer School
Walthamstow
02.10.08
1164 Langdon School
East Ham
- Bye
1165 Kingsford Community School
East Ham
5-1 Bishop Challoner RC Sports College
London, E1
23.09.08
1166 Stowmarket High School
Stowmarket
- Jo Richardson Community School
Dagenham **
1167 Stanway School
Colchester
1-2 Samuel Ward School
Haverhill
22.09.08
1168 William Edwards School & Sports College
Grays
- Bye
Team Z
1169 Brentwood School
Brentwood
6-1 Stoke High School
Ipswich
15.09.08
1170 Bromfords School
Wickford
- Northgate High School
Ipswich **
1171 Shenfield High School
Brentwood
1-0 Hadleigh High School
Ipswich
11.09.08
1172 Plume School
Maldon
- Bye
1173 Notley High School
Braintree **
- Stowupland High School
Stowmarket
1174 Taverham High School
Norwich
1-1
FT
2-1
AET
Debenham CE High School
Debenham
18.09.08
1175 Stratton Upper School
Biggleswade
3-3
FT
3-3
AET
4-3
Pen
Neale Wade Community College
March
18.09.08
1176 Cromwell Community College
Chatteris
- Bye
Team Z
1177 Stewards School
Harlow
0-7 County Upper School
Bury St Edmunds
01.10.08
1178 City of Ely Community College
Ely
5-0 Saffron Walden County High School
Saffron Walden
22.09.08
1179 Sprowston High School
Norwich
1-2 Netherhall School
Cambridge
25.09.08
1180 Comberton Village College
Cambridge
1-3 Flegg High School
Great Yarmouth
29.09.08
1181 Notre Dame High School
Norwich
3-0 Bungay High School
Bungay
23.09.08
1182 Kirkley High School
Lowestoft
0-5 Thorpe St Andrew High School
Norwich
24.09.08
1183 Cliff Park High School
Great Yarmouth
6-2 Thurleston High School
Ipswich
18.09.08
1184 Kesgrave High School
Ipswich
- Bye
Team Z
1185 Sudbury Upper School & Arts College
Sudbury
2-6 Diss High School
Diss
16.09.08
1186 Northgate High School
Dereham
6-3 Benjamin Britten High School
Lowestoft
16.09.08
1187 Hellesdon High School
Norwich
4-6 King Edward VI School
Bury St Edmunds
18.09.08
1188 Great Yarmouth High School
Great Yarmouth
- Bye
1189 Westbourne Sports College
Ipswich
11-0 Sheringham High School
Sheringham
23.09.08
1190 Thurston Community College
Bury St Edmunds
6-0 Aylsham High School
Aylsham
16.09.08
1191 Oriel Specialist Mathematics & Computing College
Great Yarmouth
2-1 Thomas Mills High School
Framlingham
18.09.08
1192 Wymondham High School
Wymondham
- Bye
Team Z
1193 Wymondham College
Wymondham
1-3 Voyager School
Peterborough
24.09.08
1194 King Edward VII High School
Kings Lynn
4-1 Stanground College
Peterborough
17.09.08
1195 Hinchingbrooke School
Huntingdon
4-0 Sandy Upper School
Sandy
19.09.08
1196 Northampton Academy
Northampton
- Bye
1197 Sponne School
Towcester
2-0 St Ivo School
Huntingdon
19.09.08
1198 Sharnbrook Upper School
Bedford
- Wollaston School
Wellingborough **
1199 Samuel Whitbread Community College
Shefford
6-2 Wrenn School
Wellingborough
30.09.08
1200 Campion School
Northampton
- Bye
Team Z
1201 Dr Challoner's Grammar School
Amersham
1-3 Harlington Upper School
Dunstable
25.09.08
1202 Biddenham Upper School
Bedford
5-5
FT
5-5
AET
4-5
Pen
Beaconsfield School
Beaconsfield
30.09.08
1203 Icknield High School
Luton
1-0 Sir William Ramsay School
High Wycombe
24.09.08
1204 Mandeville School
Aylesbury
- Bye
1205 Stantonbury Campus
Milton Keynes
0-2 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
26.09.08
1206 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard
3-3
FT
3-3
AET
1-4
Pen
Kingsthorpe Community College
Northampton
22.09.08
1207 Queensbury School
Dunstable
12-0 Overstone Park School
Northampton
16.09.08
1208 John Hampden Grammar School
High Wycombe
- Bye
Team Z
1209 Grange School
Aylesbury
6-1 Lealands High School
Luton
25.09.08
1210 Manshead School
Luton
2-6 Highcrest Community School
High Wycombe
22.09.08
1211 Wootton Upper School
Wootton
0-1 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
11.09.08
1212 Denbigh High School
Luton
- Bye
1213 Duston School
Northampton
5-13 Lea Manor High School
Luton
18.09.08
1214 Cardinal Newman School
Luton
0-4 Northampton School for Boys
Northampton
19.09.08
1215 Wye Valley School
Bourne End
0-5 Ashcroft High School
Luton
19.09.08
1216 Hastingsbury Business & Enterprise College
Bedford
- Bye
Team Z
1217 Huxlow Science College
Irthlingborough
4-5 Barnfield West Academy
Luton
22.09.08
1218 Brooke Weston City Technology College
Corby
3-0 Welland Park Community College
Market Harborough
30.09.08
1219 Bushloe High School
Wigston
2-1 Tibshelf Community School
Alfreton
01.10.08
1220 Uppingham Community College
Rutland
- Bye
1221 Myton School
Warwick
1-2 Mount Grace High School
Hinckley
23.09.08
1222 Pingle School
Swadlincote **
- Heathfield High School
Leicester
1223 Repton School
Derby
4-2 Shepshed High School
Loughborough
20.09.08
1224 Bolsover School
Chesterfield
- Bye
Team Z
1225 Lancaster School & Sports College
Leicester
3-2 Trinity Catholic School
Leamington Spa
18.09.08
1226 Lawrence Sheriff School
Rugby
4-3 Manor High School
Leicester
19.09.08
1227 Frederick Gent School
Alfreton
1-0 Studley High School
Studley
18.09.08
1228 Newbridge High School
Coalville
- Bye
1229 Bilton High School
Bilton
0-4 Queen Elizabeth's Grammar School
Derby
22.09.08
1230 Babington Community College
Leicester
1-2 Harris School
Rugby
23.09.08
1231 Bemrose Community School
Derby
1-0 Redmoor High School
Hinckley
10.09.08
1232 Tupton Hall School
Chesterfield
- Bye
Team Z
1233 John Ferneley High School
Melton Mowbray
- Heritage Community School
Chesterfield **
1234 St Mary's RC High School
Chesterfield
8-3 Alderman Smith School
Nuneaton
07.10.08
1235 Lees Brook Community Sports College
Derby **
- Lutterworth High School
Lutterworth
1236 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
- Bye
1237 Hartshill School
Nuneaton
0-4 John Port School
Derby
01.10.08
1238 Winstanley Community College
Leicester
4-0 Lady Manners School
Bakewell
29.09.08
1239 Kibworth High School
Kibworth Beauchamp
1-0 Chellaston School
Derby
25.09.08
1240 Woodlands Community School
Derby
- Bye
Team Z
1241 Wreake Valley Community College
Syston
4-1 Avon Valley School
Rugby
23.09.08
1242 Alderman White School
Beeston **
- Netherthorpe School
Chesterfield
1243 Landau Forte College
Derby
4-3 Friesland School
Nottingham
17.09.08
1244 Shirebrook School
Mansfield
- Bye
1245 Joseph Whitaker School
Mansfield
2-1 Hessle High School
Hessle
22.09.08
1246 Djanogly City Academy
Nottingham
1-0 Monks Dyke Technology College
Louth
18.09.08
1247 Garibaldi College
Mansfield
2-3 South Holderness Technology College
Hull
24.09.08
1248 Baysgarth School
Barton
- Bye
Team Z
1249 Boston Grammar School
Boston
6-0 Healing Science College
Grimsby
17.09.08
1250 George Spencer Foundation School
Nottingham
1-5 St Lawrence Academy
Scunthorpe
19.09.08
1251 Deepings School
Peterborough
0-3 Dukeries College
Newark
19.09.08
1252 Grantham Church High School
Grantham
- Bye
1253 West Park Community School
Derby
1-6 West Bridgford School
Nottingham
25.09.08
1254 National School
Hucknall
9-2 Bourne Grammar School
Bourne
24.09.08
1255 Long Eaton School
Nottingham
6-3 St Georges College of Technology
Sleaford
18.09.08
1256 Lindsey School
Grimsby
2-1 William Farr School
Lincoln
25.09.08
1257 Vermuyden School
Goole
3-0 Robert Manning Technology College
Bourne
15.09.08
1258 St Mary's RC Sports College
Hull
1-1
FT
1-1
AET
4-2
Pen
Branston Community College
Branston
01.10.08
1259 King Edward VI School
Spilsby
- Bridlington School Sports College
Bridlington **
1260 Serlby Park School
Bircotes
- Bye
1261 Headlands School & Community Science College
Bridlington
0-7 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
24.09.08
1262 South Hunsley High School
North Ferriby
2-1 Mortimer Wilson School
Alfreton
26.09.08
1263 Haven High Technology College
Boston
0-4 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
1264 Carre's Grammar School
Sleaford
- Bye
Team Z
1265 Lincoln Minster School
Lincoln
2-15 Malet Lambert School
Hull
30.09.08
1266 Robert Pattinson School
Lincoln
- Wolfreton School
Hull **
1267 Humberston School
Grimsby
4-1 Becket School
Nottingham
18.09.08
1268 Skegness Grammar School
Skegness
- Bye
1269 St Bede's RC School
Scunthorpe **
- Caistor Yarborough School
Caistor
1270 Trinity RC School
Nottingham
1-0 Central Technology & Sports College
Grantham
26.09.08
1271 King's School
Grantham
3-1 Joseph Rowntree School
York
29.09.08
1272 George Farmer Technology College
Holbeach
- Bye
Team Z
1273 Priory LSST
Lincoln
4-0 Valley School
Worksop
01.10.08
1274 Aston Comprehensive School
Sheffield
6-0 Temple Moor High School
Leeds
24.09.08
1275 Kettlethorpe High School
Wakefield
0-1 Don Valley High School
Doncaster
1276 St Thomas Beckett Catholic College
Wakefield
- Bye
1277 Wickersley School & Sports College
Rotherham
4-2 Tadcaster Grammar School
Tadcaster
18.09.08
1278 Beckfoot School
Bingley
3-2 Allertonshire School
Northallerton
18.09.08
1279 Balby Carr Community Sports College
Doncaster
4-0 Easingwold School
York
16.09.08
1280 Brayton College
Selby
- Bye
Team Z
1281 Shelley College
Huddersfield
- All Saints Catholic High School
Sheffield **
1282 George Pindar Community Sports College
Scarborough
1-4 Abbey Grange CE High School
Leeds
26.09.08
1283 Silverdale School
Sheffield
- Farnley Park High School
Leeds **
1284 Priory School & Sports College
Barnsley
- Bye
1285 Edlington School
Doncaster
2-4 Royds School
Leeds
23.09.08
1286 Thirsk School & Sixth Form College
Thirsk
4-7 Woodkirk High Specialist Science School
Wakefield
19.09.08
1287 Rossett School
Harrogate
4-0 Castleford High School
Castleford
02.10.08
1288 Sheffield Springs Academy
Sheffield
2-4 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
25.09.08
1289 Holgate School Sports College
Barnsley
0-7 Harrogate Grammar School
Harrogate
01.10.08
1290 South Craven School
Bradford
3-1 Trinity Academy
Doncaster
18.09.08
1291 Danum School Technology College
Doncaster
0-3 Minsthorpe Community College
Pontefract
19.09.08
1292 St Aidan's CE High School
Harrogate
- Bye
1293 St Bede's Catholic Grammar School
Bradford
3-3
FT
3-3
AET
6-5
Pen
Meadowhead School
Sheffield
23.09.08
1294 Bradfield School
Sheffield
4-1 Horbury School
Wakefield
25.09.08
1295 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
5-5
FT
7-5
AET
Hungerhill School
Doncaster
17.09.08
1296 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
- Bye
Team Z
1297 High Storrs School
Sheffield
- Bingley Grammar School
Bradford **
1298 All Saints RC School
York
2-4 Brooksbank School Sports College
Elland
29.09.08
1299 Cardinal Heenan Catholic High School
Leeds
3-1 King James School
Knaresborough
01.09.08
1300 Lawnswood School
Leeds
- Bye
1301 Penistone Grammar School
Sheffield
6-0 Corpus Christi College
Leeds
25.09.08
1302 John Smeaton Community College
Leeds
0-1 Hatfield Visual Arts College
Doncaster
16.09.08
1303 Knottingley High School & Sports College
Wakefield
3-2 Kingstone School
Barnsley
22.09.08
1304 Crofton High School
Wakefield
- Bye
Team Z
1305 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
6-1 Wingfield School
Rotherham
22.09.08
1306 Campsmount Technology College
Doncaster
0-8 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
18.09.08
1307 Hemsworth Arts And Community College
Hemsworth
3-1 Tapton School
Sheffield
23.09.08
1308 Holmfirth High School
Holmfirth
- Bye
1309 Wensleydale School
Leyburn
5-0 Castle Hall School
Mirfield
25.09.08
1310 Earlsheaton Technology College
Dewsbury
1-1
FT
2-1
AET
Rawmarsh School Sports College
Rotherham
30.09.08
1311 Ecclesfield School
Sheffield
- Outwood Grange School
Wakefield **
1312 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
- Bye
Team Z
1313 Allerton Grange School
Leeds
- Winterhill School
Rotherham **
1314 Salendine Nook High School
Huddersfield
1-0 Eckington School
Sheffield
18.09.08
1315 Handsworth Grange School
Sheffield
0-1 Hanson School
Bradford
24.09.08
1316 Garforth Community College
Leeds
- Bye
1317 Featherstone Technology College
Featherstone
1-1
FT
1-1
AET
7-8
Pen
Woldgate College
York
23.09.08
1318 Mcauley Catholic High School
Doncaster
10-0 Ossett High School
Ossett
30.09.08
1319 Stokesley School
Stokesley
0-1 Rastrick High School
Brighouse
19.09.08
1320 Boston Spa School
Wetherby
- Bye
Team Z
1321 Richmond School
Richmond
1-7 Bruntcliffe High School
Leeds
01.10.08
1322 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
5-3 Unity City Academy
Middlesbrough
17.09.08
1323 King's Academy
Middlesbrough
6-0 Churchill Community College
Wallsend
19.09.08
1324 Oakbank School
Keighley
- Bye
1325 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
3-2 Blakeston School
Stockton on Tees
24.09.08
1326 Astley Community High School
Whitley Bay
3-6 Houghton Kepier School
Houghton le Spring
15.10.08
1327 Ashington High School Sports College
Ashington **
- Brierton Sports College
Hartlepool
1328 Nunthorpe School
Middlesbrough
- Bye
Team Z
1329 Macmillan Academy
Middlesbrough
4-0 St Bede's RC Comprehensive School
Peterlee
22.09.08
1330 St Aidan's Catholic School
Sunderland
2-2
FT
3-3
AET
4-6
Pen
St Johns RC School
Bishop Auckland
1331 Boldon School
Boldon Colliery
3-2 Eastbourne School
Darlington
15.09.08
1332 Prudhoe Community High School
Prudhoe
- Bye
1333 Consett Community Sports College
Consett
1-2 Rye Hills Secondary School
Redcar
18.09.08
1334 Shotton Hall School
Peterlee
0-2 Freebrough Engineering College
Saltburn by the Sea
25.09.08
1335 Cramlington High School
Cramlington
4-1 Ian Ramsey CE High School
Stockton on Tees
27.09.08
1336 Kings Manor School
Middlesbrough
0-2 Heaton Manor School
Newcastle upon Tyne
29.09.08
1337 Kenton School
Newcastle upon Tyne
0-3 Conyers School
Stockton on Tees
09.10.08
1338 Ormesby School
Middlesbrough
- Joseph Swan School
Gateshead **
1339 Dyke House School
Hartlepool
0-2 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
11.09.08
1340 Whickham School & Sports College
Gateshead
- Bye
1341 Acklam Grange School
Middlesbrough
4-4
FT
6-5
AET
Seaton Burn Community College
Newcastle upon Tyne
18.09.08
1342 Manor College of Technology
Hartlepool
5-0 Walker Technology College
Newcastle upon Tyne
15.09.08
1343 St Thomas More School
North Shields
3-2 St Benet Biscop High School
Bedlington
03.10.08
1344 Bydales Technology College
Marske by the Sea
- Bye
Team Z
1345 Park View Community School
Chester le Street
3-2 Blyth Community College
Blyth
18.09.08
1346 St Wilfrid's RC School
South Shields **
- High Tunstall School
Hartlepool
1347 St Michael's RC School
Stockton onTees **
- Monkseaton High School
Whitley Bay
1348 Washington School
Washington
- Bye
1349 Alder Grange High School
Rossendale **
- Southlands High School
Chorley
1350 Netherhall School
Maryport
1-0 Colne Primet High School
Colne
29.09.08
1351 Shuttleworth College
Burnley
6-5 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale
23.09.08
1352 Darwen Vale High School
Darwen
- Bye
Team Z
1353 Cockermouth School
Cockermouth
1-4 Ribblesdale High School Technology College
Clitheroe
01.10.08
1354 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
6-1 Wyndham School
Egremont
19.09.08
1355 Southfield Technology College
Workington
3-7 Montgomery High School
Blackpool
19.09.08
1356 Ormskirk School
Ormskirk
- Bye
1357 Nelson Thomlinson School
Wigton
1-0 Parklands High School
Chorley
23.09.08
1358 Park High School
Colne
0-1 Richard Rose Central Academy
Carlisle
22.09.08
1359 Stainburn School & Science College
Workington
3-3
FT
3-3
AET
6-3
Pen
Haslingden High School
Rossendale
25.09.08
1360 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
- Bye
Team Z
1361 Trinity School
Carlisle
4-2 Corpus Christi Catholic Sports College
Preston
02.10.08
1362 Blessed Trinity RC College
Burnley
1-0 St Aidan’s School
Carlisle
23.09.08
1363 Thorncliffe Sports College
Barrow in Furness
0-3 St Bede's Catholic High School
Ormskirk
23.09.08
1364 Bolton School
Bolton
- Bye
1365 Carnforth High School
Carnforth
1-5 Kirkbie Kendal School
Kendal
23.09.08
1366 Walney School
Barrow in Furness
0-1 Heywood Community High School
Heywood
16.09.08
1367 Whitehaven School
Whitehaven
3-5 Siddal Moor Sports College
Rochdale
19.09.08
1368 St Benedict's Catholic High School
Whitehaven
6-0 Lakes School
Workington
19.09.08
1369 Fearns Community Sports College
Bacup
0-1 Dowdales School
Dalton in Furness
11.09.08
1370 Queen Katherine School
Kendal
2-1 Accrington Academy
Accrington
17.09.08
1371 Lytham St Annes High Technology College
Lytham St Annes
2-2
FT
4-2
AET
St Bernard's Catholic High School
Barrow in Furness
17.09.08
1372 William Howard School
Brampton
- Bye
1373 Parkview School
Barrow in Furness
2-8 All Hallows High School
Preston
08.10.08
1374 West Derby Comprehensive School
Liverpool
1-0 St Augustine's RC High School
Ribble Valley
24.09.08
1375 St Bede's RC High School
Blackburn
9-3 Appleby Grammar School
Appleby
18.09.08
1376 Mount Carmel RC High School
Accrington
3-2 St Thomas More RC College
Denton
23.09.08
1377 St Wilfrids CE High School
Blackburn
0-1 Parrs Wood High School
Manchester
02.10.08
1378 Witton Park High School
Blackburn
1-3 Manchester Grammar School
Manchester
01.10.08
1379 Weaverham High School
Northwich
1-3 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
18.09.08
1380 Little Lever School
Bolton
- Bye
1381 Crompton House School
Oldham
8-3 County High School Leftwich
Northwich
16.09.08
1382 Ellesmere Port Catholic High School
Ellesmere Port
9-1 St Joseph's Sports College
Bolton
16.09.08
1383 Sir William Stanier Community School
Crewe
- Wright Robinson Sports College
Manchester **
1384 Reddish Vale Technology College
Stockport
2-1 Sacred Heart Catholic College
Liverpool
18.09.08
1385 Woodchurch High School
Birkenhead
3-0 Alder Community High School
Hyde
25.09.08
1386 St Francis Xavier's College
Liverpool
3-2 St Monica's RC High School
Manchester
25.09.08
1387 Maricourt High School
Liverpool
8-0 Grange Comprehensive School
Runcorn
30.09.08
1388 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
- Bye
1389 Fallibroome High School
Macclesfield
3-3
FT
3-3
AET
4-3
Pen
Calderstones School
Liverpool
29.09.08
1390 Sharples School
Bolton
2-4 Pensby Sports College
Wirral
19.09.08
1391 Mosslands School
Wirral
2-2
FT
4-2
AET
Walkden High School
Salford
01.10.08
1392 South Wirral High School
Wirral
4-1 Middlewich High School
Middlewich
18.09.08
1393 St Margaret's CE High Schoolf
Liverpool
7-4 Trinity CE High School
Manchester
15.09.08
1394 St Bede's College
Manchester
0-2 Hartford High School
Northwich
22.09.08
1395 Manchester Academy
Manchester
4-3 Whitby High School
Ellesmere Port
29.09.08
1396 Priestnall School
Stockport
- Bye
1397 Poynton High School
Poynton
2-7 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
08.10.08
1398 Kings School
Chester
5-5
FT
8-5
AET
Harper Green School
Bolton
23.09.08
1399 Christleton High School
Chester
10-1 Bankfield School
Widnes
17.09.08
1400 Holmes Chapel School
Holmes Chapel
4-0 Alsop High School
Liverpool
26.09.08
1401 Failsworth Sports College
Manchester **
- St Gabriels RC High School
Bury
1402 Altrincham Boys' Grammar School
Altrincham
2-2
FT
5-2
AET
St Peter's RC High School
Manchester
15.09.08
1403 Beech House School
Rochdale
0-7 Wilmslow High School
Wilmslow
23.09.08
1404 Wade Deacon High School
Widnes
- Bye
1405 Blessed Thomas Holford College
Altrincham
0-8 Wellacre Technology College
Manchester
29.09.08
1406 Great Sankey High School
Warrington
0-3 Sale Grammar School
Sale
29.09.08
1407 Ashton on Mersey School
Manchester
7-0 Meols Cop High School
Southport
17.09.08
1408 Derby High School
Bury
- Bye
Team Z
1409 William Beamont Sports College
Warrington
0-2 Audenshaw School
Manchester
19.09.08
1410 St Edmund Arrowsmith Cath High School
Wigan
3-2 Urmston Grammar School
Manchester
19.09.08
1411 William Hulme's Grammar School
Manchester
- Abraham Guest Sports College
Orrell **
1412 Broadoak School
Manchester
- Bye
1413 Park High School
Birkenhead
1-1
FT
4-1
AET
Marple Hall School
Stockport
23.09.08
1414 Swinton High School
Manchester
4-2 Longdendale Community Language College
Hyde
02.10.08
1415 Childwall Sports College
Liverpool
0-5 Hesketh Fletcher High School
Wigan
17.09.08
1416 North Chadderton High School
Oldham
2-4 De La Salle High School
Liverpool
18.09.08
1417 Saddleworth School
Oldham
3-2 Range High School
Liverpool
26.09.08
1418 Padgate School
Warrington
- Christ The King School
Southport **
1419 Chorlton High School
Manchester **
- St John Plessington Catholic College
Wirral
1420 Catholic High School
Chester
- Bye
1421 Brine Leas High School
Nantwich
4-7 Stretford High School
Stretford
18.09.08
1422 St Benedict's College
Liverpool
2-5 Radclyffe School
Oldham
29.09.08
1423 Hulme Grammar School
Oldham
- Holy Family Catholic High School
Liverpool **
16.09.08
1424 Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
- Bye
Team Z
1425 St James' CE School & Sports College
Bolton
5-0 Lymm High School
Lymm
22.09.08
1426 Birchwood High School
Warrington
- Tottington High School
Bury **
1427 St Matthew's RC High School
Manchester
2-4 All Saints RC High School
Kirkby
02.10.08
1428 Birkdale High School
Southport
- Bye
1429 Blue Coat School
Liverpool
1-0 North Manchester High School for Boys
Manchester
30.09.08
1430 Kirkby Sports College
Kirkby
7-3 Ellesmere Port Specialist School of Performing Art
Ellesmere Port
25.09.08
1431 Sandbach School
Sandbach
3-0 Maghull High School
Liverpool
13.10.08
1432 Blue Coat School
Oldham
- Bye
Team Z
1433 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
4-1 Royton & Crompton School
Oldham
29.09.08
1434 Our Lady's RC High School
Oldham
6-4 Wellington School
Altrincham
23.09.08
1435 Winsford High School Federation
Winsford
1-5 Savio High School
Bootle
30.09.08
1436 West Hill School
Stalybridge
- Bye
1437 Helsby High School
Warrington
3-2 St Margaret Ward Catholic School
Stoke on Trent
23.09.08
1438 Grange Grammar School
Northwich
2-6 Stuart Bathurst Catholic High School
Wednesbury
30.09.08
1439 Walton High School
Stafford
1-1
FT
1-2
AET
Church Stretton School
Church Stretton
25.09.08
1440 Sir Thomas Boughey High School
Newcastle under Lyme
- Bye
Team Z
1441 William Brookes School
Much Wenlock
1-2 Shelfield Sports & Community College
Walsall
17.09.08
1442 Grove School
Market Drayton
0-5 Bishop Challoner RC School
Birmingham
23.09.08
1443 Harborne Hill School
Birmingham
2-4 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
18.09.08
1444 Cardinal Griffin RC High School
Cannock
- Bye
1445 Meole Brace School
Shrewsbury
5-3 Great Barr School
Birmingham
19.09.08
1446 Manor Foundation Sports College
Wednesbury
0-1 Polesworth International Language College
Tamworth
11.09.08
1447 Kingsbury School
Birmingham
- Idsall School
Shifnal **
1448 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
- Bye
Team Z
1449 Woodhouse High School
Tamworth
0-3 Sandwell Academy
West Bromwich
01.10.08
1450 Blake Valley Technology College
Hednesford
6-0 Queen Elizabeth's Mercian School
Tamworth
16.09.08
1451 Lakelands School & Sports College
Ellesmere
5-5
FT
5-6
AET
St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
19.09.08
1452 RSA Academy
Tipton
- Bye
1453 Northicote School
Wolverhampton
3-2 Lord Silkin School
Stirchley
01.10.08
1454 Alexandra High School
Tipton
1-0 Chasetown Specialist Sports College
Burntwood
22.09.08
1455 High Arcal School
Dudley **
- Ercall Wood Technology College
Telford
1456 Lyng Hall School
Coventry
- Bye
Team Z
1457 Caludon Castle School
Coventry **
- George Dixon International School
Birmingham
1458 Woodway Park School
Coventry
- Sir John Talbot's School
Whitchurch **
1459 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
8-1 Woodlands School & Sports College
Coventry
19.09.08
1460 Q3 Academy
Birmingham
- Bye
1461 Thomas Telford School
Telford
6-1 Blue Coat School
Coventry
22.09.08
1462 Wood Green High School
Wednesbury
1-0 James Brindley High School
Stoke on Trent
23.09.08
1463 Heart of England Business & Enterprise School
Balsall Common
4-2 Charlton School
Telford
18.09.08
1464 St John Fisher Catholic High School
Newcastle under Lyme
- Bye
Team Z
1465 Belvidere School
Shrewsbury
0-5 Ellowes Hall School
Dudley
15.09.08
1466 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer
0-5 Our Lady & St Chad Catholic Sports College
Wolverhampton
22.09.08
1467 Wolstanton High School
Newcastle under Lyme **
- Baverstock School & Sports College
Birmingham
1468 Bishop Ullathorne School
Coventry
- Bye
1469 International School and Community College
Birmingham
3-5 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
25.09.08
1470 Sir Graham Balfour School
Stafford
4-2 St Peter's RC School
Solihull
18.09.08
1471 Park Hall School
Birmingham
3-0 Cheadle High School
Cheadle
22.09.08
1472 President Kennedy School
Coventry
- Bye
Team Z
1473 Hagley Park Sports College
Rugeley
2-7 Archbishop Grimshaw RC School
Birmingham
30.09.08
1474 Archbishop Ilsleys RC School
Birmingham
3-5 Rawlett Community Sports College
Tamworth
29.09.08
1475 Mitchell High School
Stoke on Trent
3-1 Marches School & Technology College
Oswestry
18.09.08
1476 Aldridge School
Walsall
- Bye
1477 Painsley Catholic High School
Stoke on Trent
2-0 Friary Arts & Sport College
Lichfield
18.09.08
1478 Weston Road High School
Stafford
0-3 Cardinal Newman Catholic School
Coventry
22.09.08
1479 Belgrave High School
Tamworth
6-2 Smiths Wood School
Birmingham
03.10.08
1480 Coseley School & Sports College
Bilston
- Bye
Team Z
1481 Streetly School
Sutton Coldfield
1-4 Kingsmead Technology College
Cannock
02.10.08
1482 Oldbury College of Sport
Oldbury
9-3 King Edward VI High School
Stafford
25.09.08
1483 Bristnall Hall Technology College
Oldbury
3-8 Wolgarston High School
Penkridge
29.09.08
1484 Deansfield High School
Wolverhampton
- Bye
1485 Stourport on Severn High School
Stourport on Severn
1-5 Holy Trinity School
Birmingham
18.09.08
1486 Codsall Community School
Wolverhampton
4-1 Wordsley School
Stourbridge
17.09.08
1487 St Michael's CE Business & Enterprise High School
Rowley Regis
0-4 South Bromsgrove High School
Bromsgrove
18.09.08
1488 Waseley Hills High School
Birmingham
1-8 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
29.09.08
1489 St Peter's RC High School
Gloucester **
- Arrow Vale Community High School
Redditch
1490 Bradley Stoke School
Bradley Stoke
- Haybridge High School
Stourbridge **
1491 Newent Community School
Newent
1-2 Gordano School
Portishead
25.09.08
1492 Marling School
Stroud
- Bye
1493 Baxter College
Kidderminster
3-1 Katharine Lady Berkeley's School
Wotton under Edge
24.09.08
1494 Christopher Whitehead High School
Worcester
2-1 Grange School & Sports College
Bristol
26.09.08
1495 Redland Green School
Bristol
0-1 Evesham High School
Evesham
20.09.08
1496 Archway School
Stroud
- Bye
Team Z
1497 Kingsley College
Redditch
7-4 Cirencester Kingshill School
Cirencester
24.09.08
1498 Tewkesbury School
Tewkesbury **
- Broadlands School
Bristol
1499 Beechen Cliff School
Bath
1-0 Churchdown School
Churchdown
12.09.08
1500 Cleeve School
Cheltenham
- Bye
1501 Severn Vale School
Gloucester
4-1 Writhlington School
Bath
17.09.08
1502 Norton Hill School
Bath **
- Hartcliffe Engineering Community College
Bristol
1503 Brockworth Enterprise School
Gloucester
7-2 King Charles I School
Kidderminster
18.09.08
1504 Rednock School
Dursley
- Bye
Team Z
1505 City Academy
Bristol
1-0 Bewdley Community School
Bewdley
15.09.08
1506 St Mary's RC High School
Hereford
7-0 King Edmund Community School
Bristol
29.09.08
1507 Chosen Hill School
Gloucester
4-0 Whitecross High School & Specialist Sports College
Hereford
18.09.08
1508 Heywood Community School
Cinderford
- Bye
1509 Dorcan Technology College
Swindon
3-2 Beaufort Community School
Gloucester
01.10.08
1510 Prince Henry's High School
Evesham
3-3
FT
4-3
AET
Christ College
Cheltenham
22.09.08
1511 Thomas Keble School
Stroud
- Queen Elizabeth High School
Bromyard **
1512 Wyedean School
Chepstow
- Bye
Team Z

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND TWO DRAW

Ties to be played on or before Saturday 11 October 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001 Brannel School
St Austell
- Tavistock College
Tavistock **
2002 Mangotsfield School
Bristol
1-2 Hanham High School
Bristol
14.10.08
2003 Priory Community School
Weston super Mare
2-3 Backwell School
Bristol
01.10.08
2004 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
5-0 Teignmouth Community College
Teignmouth
06.10.08
2005 Plymstock School
Plymouth
3-0 St Peter's CE High School
Exeter
09.10.08
2006 Clyst Vale Community College
Exeter
6-0 Great Torrington School
Torrington
01.10.08
2007 Exmouth Community College
Exmouth
4-3 Ivybridge Community College
Ivybridge
2008 Wyvern School
Weston super Mare
1-0 West Somerset Community College
Minehead
23.10.08
2009 Penryn College
Penryn
1-3 Chew Valley School
Bristol
10.10.08
2010 Churchill Community School
Bristol
1-5 South Dartmoor Community College
Ashburton
22.10.08
2011 Devizes School
Devizes
4-5 Blue School
Wells
09.10.08
2012 Chipping Sodbury School
Bristol
3-0 Wellsway School
Bristol
14.10.08
2013 Cheney School
Oxford
1-0 Langley Academy
Slough
11.10.08
2014 Wheatley Park School
Oxford
5-0 Brakenhale School
Bracknell
09.10.08
2015 Forest Boys' School
Winnersh
16-0 Chipping Norton School
Chipping Norton
30.09.08
2016 Bulmershe School
Reading
0-1 Easthampstead Park School
Bracknell
10.10.08
2017 Kennet School
Thatcham
3-1 Maiden Erlegh School
Reading
10.10.08
2018 Waingels College
Reading
6-0 Warriner School
Bloxham
10.10.08
2019 Bradon Forest School
Swindon
4-3 St Birinus School
Didcot
13.10.08
2020 Prospect School
Reading
8-0 St Bernard's Catholic Grammar School
Slough
09.10.08
2021 John Madejski Academy
Reading
0-2 Icknield Community College
Watlington
08.10.08
2022 Cherwell School
Oxford
4-1 Hardley School
Southampton
09.10.08
2023 Charters School & Sports College
Ascot **
- Denefield School
Reading
2024 Windsor Boys' School
Windsor
0-1 Cantell Mathematics and Computing College
Southampton
24.10.08
2025 Thomas Hardye School
Dorchester
2-4 Mountbatten School
Romsey
06.10.08
2026 Bohunt School
Liphook
1-6 Cardinal Newman Catholic School
Hove
08.10.08
2027 Bognor Regis Community College
Bognor Regis
0-11 Sandown High School
Isle of Wight
20.10.08
2028 Queen Elizabeth's School
Wimborne Minster
2-2
FT
2-2
AET
3-2
Pen
St Peter's School
Bournemouth
09.10.08
2029 Blatchington Mill School
Hove
6-1 Causeway School
Eastbourne
16.10.08
2030 Twynham School
Christchurch
2-3 Collingwood College
Camberley
09.10.08
2031 Winton Arts & Media College
Bournemouth
3-6 Forest School
Horsham
06.10.08
2032 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea **
- All Saints School
Weymouth
2033 Ardingly College
Haywards Heath
0-1 Purbrook Park School
Waterlooville
14.10.08
2034 Chichester High School for Boys
Chichester
1-0 Purbeck Comprehensive School
Wareham
10.10.08
2035 Brune Park Community College
Gosport
2-3 Steyning Grammar School
Steyning
20.10.08
2036 Poole High School
Poole
3-0 St Wilfrid's School
Crawley
13.10.08
2037 Whitgift School
Croydon
2-1 William Parker Sports College
Hastings
16.10.08
2038 Dorothy Stringer High School
Brighton
3-1 Bexhill High School
Bexhill on Sea
07.10.08
2039 Sackville Community College
East Grinstead
6-5 Rutlish School
Merton
23.10.08
2040 Midhurst Grammar School
Midhurst
2-5 Emerson Park School
Hornchurch
22.10.08
2041 Tomlinscote School
Frimley
0-3 Edenham High School
Croydon
14.10.08
2042 Wilsons School
Wallington
7-1 St Andrew's CE High School
Croydon
25.09.08
2043 Glyn Technology School
Epsom
0-2 Glenthorne High School
Sutton
21.10.08
2044 Bishop Thomas Grant School
London, SW16
1-0 Grey Court School
Richmond
14.10.08
2045 Carshalton Boys' Sports College
Carshalton
0-1 Salesian College
London, SW11
21.10.08
2046 Hollyfield School
Surbiton
1-0 Esher CE High School
Esher
11.10.08
2047 Hampton School
Hampton
- Raynes Park High School
Merton **
2048 Richard Challoner School
New Malden
4-2 Selsdon High School
Croydon
01.10.08
2049 Winston Churchill Sports College
Woking
11-0 Westminster Academy
London, W2
17.10.08
2050 St Michael's School
London, SE16
6-4 Globe Academy
London, SE1
23.10.08
2051 Towers School
Ashford
1-0 Langdon Park School
London, E14
23.10.08
2052 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
9-0 Ashcombe School
Dorking
04.11.08
2053 Bexley Grammar School
Welling
3-1 Sir Roger Manwoods School
Sandwich
07.10.08
2054 Thomas Tallis School
London, SE3
2-4 Dover Grammar School for Boys
Dover
07.10.08
2055 Harvey Grammar School
Folkestone
4-3 Business Academy Bexley
Erith
06.10.08
2056 London Nautical School
London, SE1
1-0 Sandwich Technology School
Sandwich
13.10.08
2057 Ravens Wood School
Bromley
7-2 Stepney Green School
London, E1
17.10.08
2058 Kelsey Park Sports College
Beckenham
4-0 Kemnal Technology College
Sidcup
09.10.08
2059 Hurstmere School
Sidcup
3-1 Mossbourne Community Academy
London, E5
07.10.08
2060 Cardinal Pole RC School
London, E9
3-0 Shoeburyness High School
Shoeburyness
07.10.08
2061 Caterham High School
Ilford
0-1 St Martin's School
Brentwood
30.09.08
2062 Rokeby School
Stratford
1-5 Stoke Newington School
London, N16
09.10.08
2063 Mount Grace School
Potters Bar **
- Islington Arts & Media School
London, N4
2064 St Michael's Catholic High School
Watford
3-0 Douay Martyrs School
Uxbridge
08.10.08
2065 St Clement Danes School
Rickmansworth
5-0 Adeyfield School
Hemel Hempstead
10.10.08
2066 Marlborough School
St Albans
2-6 Fortismere School
Muswell Hill
07.10.08
2067 Parmiter's School
Watford
1-2 Gunnersbury Catholic School
Brentford
14.10.08
2068 Kings Langley School
Kings Langley
3-1 Chiswick Community School
Chiswick
09.10.08
2069 Finchley Catholic High School
Finchley
7-0 Greig City Academy
London, N8
11.10.08
2070 St Thomas More Sports College
Wood Green
- Dame Alice Owens School
Potters Bar **
23.10.08
2071 Verulam School
St Albans
5-1 Parkview Academy
Tottenham
10.10.08
2072 Harefield Academy
Harefield
10-1 The Knights Templar School
Baldock
23.10.08
2073 Barclay School
Stevenage
0-1 Fitzwimarc School
Rayleigh
20.10.08
2074 Royal Docks Community School
Newham
4-1 St Cleres School
Stanford le Hope
01.10.08
2075 Richard Hale School
Hertford
2-0 John Warner School
Hoddesdon
10.10.08
2076 Onslow St Audrey's School
Hatfield
6-4 Forest Gate Community School
East Ham
08.10.08
2077 Oaks Park High School
Newbury Park
2-0 Queens School
Watford
06.10.08
2078 Gable Hall School
Corringham
0-6 St Bonaventures RC School
Newham
09.10.08
2079 JFS School
Harrow **
- Brampton Manor School
Newham
2080 Rush Croft Sports College
Chingford
6-3 Westcliff High School for Boys
Westcliff on Sea
10.10.08
2081 Barking Abbey School
Barking
2-4 St Ignatius College
Enfield
07.10.08
2082 Frederick Bremer School
Walthamstow
0-3 Langdon School
East Ham
10.10.08
2083 Kingsford Community School
East Ham **
- Jo Richardson Community School
Dagenham
23.10.08
2084 Samuel Ward School
Haverhill
0-6 William Edwards School & Sports College
Grays
09.10.08
2085 Brentwood School
Brentwood
1-0 Northgate High School
Ipswich
21.10.08
2086 Shenfield High School
Brentwood
1-3 Plume School
Maldon
30.09.08
2087 Notley High School
Braintree
0-4 Taverham High School
Norwich
20.10.08
2088 Stratton Upper School
Biggleswade
1-0 Cromwell Community College
Chatteris
11.10.08
2089 County Upper School
Bury St Edmunds
4-1 City of Ely Community College
Ely
08.10.08
2090 Netherhall School
Cambridge
7-1 Flegg High School
Great Yarmouth
16.10.08
2091 Notre Dame High School
Norwich
1-4 Thorpe St Andrew High School
Norwich
06.10.08
2092 Cliff Park High School
Great Yarmouth
0-7 Kesgrave High School
Ipswich
01.10.08
2093 Diss High School
Diss
3-2 Northgate High School
Dereham
17.10.08
2094 King Edward VI School
Bury St Edmunds
6-0 Great Yarmouth High School
Great Yarmouth
06.10.08
2095 Westbourne Sports College
Ipswich
5-5
FT
6-6
AET
9-7
Pen
Thurston Community College
Bury St Edmunds
14.10.08
2096 Oriel Specialist Mathematics & Computing College
Great Yarmouth
2-3 Wymondham High School
Wymondham
29.09.08
2097 Voyager School
Peterborough
2-2
FT
2-3
AET
King Edward VII High School
Kings Lynn
13.10.08
2098 Hinchingbrooke School
Huntingdon
3-1 Northampton Academy
Northampton
10.10.08
2099 Sponne School
Towcester
1-0 Wollaston School
Wellingborough
08.10.08
2100 Samuel Whitbread Community College
Shefford
2-0 Campion School
Northampton
20.10.08
2101 Harlington Upper School
Dunstable **
- Beaconsfield School
Beaconsfield
2102 Icknield High School
Luton
2-1 Mandeville School
Aylesbury
22.10.08
2103 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
5-1 Kingsthorpe Community College
Northampton
08.10.08
2104 Queensbury School
Dunstable
2-0 John Hampden Grammar School
High Wycombe
02.10.08
2105 Grange School
Aylesbury
4-2 Highcrest Community School
High Wycombe
08.10.08
2106 Sir Henry Floyd Grammar School
Aylesbury
0-5 Denbigh High School
Luton
09.10.08
2107 Lea Manor High School
Luton
0-1 Northampton School for Boys
Northampton
06.10.08
2108 Ashcroft High School
Luton
5-4 Hastingsbury Business & Enterprise College
Bedford
15.10.08
2109 Barnfield West Academy
Luton
1-2 Brooke Weston City Technology College
Corby
09.10.08
2110 Bushloe High School
Wigston
1-0 Uppingham Community College
Rutland
08.10.08
2111 Mount Grace High School
Hinckley
2-5 Pingle School
Swadlincote
09.10.08
2112 Repton School
Derby
3-3
FT
7-3
AET
Bolsover School
Chesterfield
07.10.08
2113 Lancaster School & Sports College
Leicester
8-3 Lawrence Sheriff School
Rugby
08.10.08
2114 Frederick Gent School
Alfreton
0-8 Newbridge High School
Coalville
07.10.08
2115 Queen Elizabeth's Grammar School
Derby
2-0 Harris School
Rugby
08.10.08
2116 Bemrose Community School
Derby
0-1 Tupton Hall School
Chesterfield
25.09.08
2117 Heritage Community School
Chesterfield
3-8 St Mary's RC High School
Chesterfield
21.10.08
2118 Lees Brook Community Sports College
Derby
- Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield **
2119 John Port School
Derby
0-1 Winstanley Community College
Leicester
2120 Kibworth High School
Kibworth Beauchamp
3-3
FT
3-3
AET
2-4
Pen
Woodlands Community School
Derby
07.10.08
2121 Wreake Valley Community College
Syston
1-0 Alderman White School
Beeston
13.10.08
2122 Landau Forte College
Derby
1-3 Shirebrook School
Mansfield
15.10.08
2123 Joseph Whitaker School
Mansfield
2-6 Djanogly City Academy
Nottingham
06.10.08
2124 South Holderness Technology College
Hull
9-1 Baysgarth School
Barton
03.10.08
2125 Boston Grammar School
Boston
8-2 St Lawrence Academy
Scunthorpe
10.10.08
2126 Dukeries College
Newark
7-0 Grantham Church High School
Grantham
08.10.08
2127 West Bridgford School
Nottingham
3-2 National School
Hucknall
22.10.08
2128 Long Eaton School
Nottingham
- Lindsey School
Grimsby **
2129 Vermuyden School
Goole
3-7 St Mary's RC Sports College
Hull
06.10.08
2130 Bridlington School Sports College
Bridlington
- Serlby Park School
Bircotes **
2131 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
7-3 South Hunsley High School
North Ferriby
29.09.08
2132 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
7-1 Carre's Grammar School
Sleaford
07.10.08
2133 Malet Lambert School
Hull
5-1 Wolfreton School
Hull
23.10.08
2134 Humberston School
Grimsby
2-2
FT
4-2
AET
Skegness Grammar School
Skegness
02.10.08
2135 St Bede's RC School
Scunthorpe
0-1 Trinity RC School
Nottingham
24.10.08
2136 King's School
Grantham
2-1 George Farmer Technology College
Holbeach
10.10.08
2137 Priory LSST
Lincoln
- Aston Comprehensive School
Sheffield **
2138 Don Valley High School
Doncaster
1-0 St Thomas Beckett Catholic College
Wakefield
2139 Wickersley School & Sports College
Rotherham
0-0
FT
0-0
AET
3-4
Pen
Beckfoot School
Bingley
16.10.08
2140 Balby Carr Community Sports College
Doncaster
5-0 Brayton College
Selby
08.10.08
2141 All Saints Catholic High School
Sheffield
0-1 Abbey Grange CE High School
Leeds
08.10.08
2142 Farnley Park High School
Leeds
0-1 Priory School & Sports College
Barnsley
13.10.08
2143 Royds School
Leeds
4-2 Woodkirk High Specialist Science School
Wakefield
06.10.08
2144 Rossett School
Harrogate
4-3 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury
15.10.08
2145 Harrogate Grammar School
Harrogate
4-3 South Craven School
Bradford
08.10.08
2146 Minsthorpe Community College
Pontefract
3-3
FT
3-3
AET
8-7
Pen
St Aidan's CE High School
Harrogate
06.10.08
2147 St Bede's Catholic Grammar School
Bradford
3-1 Bradfield School
Sheffield
06.10.08
2148 St Wilfrids Catholic High School
Pontefract
1-5 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
06.10.08
2149 Bingley Grammar School
Bradford
1-4 Brooksbank School Sports College
Elland
20.10.08
2150 Cardinal Heenan Catholic High School
Leeds
1-4 Lawnswood School
Leeds
09.10.08
2151 Penistone Grammar School
Sheffield
3-2 Hatfield Visual Arts College
Doncaster
08.10.08
2152 Knottingley High School & Sports College
Wakefield
3-0 Crofton High School
Wakefield
02.10.08
2153 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
7-1 Heckmondwike Grammar School
Heckmondwike
23.10.08
2154 Hemsworth Arts And Community College
Hemsworth
3-3
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Holmfirth High School
Holmfirth
03.10.08
2155 Wensleydale School
Leyburn
3-2 Earlsheaton Technology College
Dewsbury
09.10.08
2156 Outwood Grange School
Wakefield
- Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax **
2157 Winterhill School
Rotherham
- Salendine Nook High School
Huddersfield **
2158 Hanson School
Bradford
1-6 Garforth Community College
Leeds
06.10.08
2159 Woldgate College
York
2-0 Mcauley Catholic High School
Doncaster
15.10.08
2160 Rastrick High School
Brighouse
4-2 Boston Spa School
Wetherby
13.10.08
2161 Bruntcliffe High School
Leeds
7-2 St John Fisher Catholic High School
Harrogate
10.10.08
2162 King's Academy
Middlesbrough
8-2 Oakbank School
Keighley
08.10.08
2163 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
5-0 Houghton Kepier School
Houghton le Spring
22.10.08
2164 Ashington High School Sports College
Ashington
3-4 Nunthorpe School
Middlesbrough
10.10.08
2165 Macmillan Academy
Middlesbrough
4-0 St Johns RC School
Bishop Auckland
07.10.08
2166 Boldon School
Boldon Colliery
2-1 Prudhoe Community High School
Prudhoe
08.10.08
2167 Rye Hills Secondary School
Redcar
4-4
FT
4-4
AET
4-3
Pen
Freebrough Engineering College
Saltburn by the Sea
16.10.08
2168 Cramlington High School
Cramlington
3-2 Heaton Manor School
Newcastle upon Tyne
11.10.08
2169 Conyers School
Stockton on Tees **
- Joseph Swan School
Gateshead
2170 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
8-0 Whickham School & Sports College
Gateshead
14.10.08
2171 Acklam Grange School
Middlesbrough
5-3 Manor College of Technology
Hartlepool
01.10.08
2172 St Thomas More School
North Shields
3-1 Bydales Technology College
(Marske by the Sea
16.10.08
2173 Park View Community School
Chester le Street
1-2 St Wilfrid's RC School
South Shields
15.10.08
2174 St Michael's RC School
Stockton onTees
1-1
FT
2-2
AET
4-2
Pen
Washington School
Washington
22.10.08
2175 Alder Grange High School
Rossendale
0-1 Netherhall School
Maryport
22.10.08
2176 Shuttleworth College
Burnley
- Darwen Vale High School
Darwen **
2177 Ribblesdale High School Technology College
Clitheroe
2-5 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
10.10.08
2178 Montgomery High School
Blackpool
2-3 Ormskirk School
Ormskirk
08.10.08
2179 Nelson Thomlinson School
Wigton
1-1
FT
1-1
AET
0-2
Pen
Richard Rose Central Academy
Carlisle
11.10.08
2180 Stainburn School & Science College
Workington
1-0 Clitheroe Royal Grammar School
Clitheroe
16.10.08
2181 Trinity School
Carlisle
5-3 Blessed Trinity RC College
Burnley
16.10.08
2182 St Bede's Catholic High School
Ormskirk
2-0 Bolton School
Bolton
13.10.08
2183 Kirkbie Kendal School
Kendal
13-4 Heywood Community High School
Heywood
16.10.08
2184 Siddal Moor Sports College
Rochdale
2-1 St Benedict's Catholic High School
Whitehaven
15.10.08
2185 Dowdales School
Dalton in Furness
1-10 Queen Katherine School
Kendal
01.10.08
2186 Lytham St Annes High Technology College
Lytham St Annes
1-0 William Howard School
Brampton
13.10.08
2187 All Hallows High School
Preston
2-7 West Derby Comprehensive School
Liverpool
16.10.08
2188 St Bede's RC High School
Blackburn
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Mount Carmel RC High School
Accrington
10.10.08
2189 Parrs Wood High School
Manchester
4-1 Manchester Grammar School
Manchester
07.10.08
2190 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
6-1 Little Lever School
Bolton
14.10.08
2191 Crompton House School
Oldham
2-1 Ellesmere Port Catholic High School
Ellesmere Port
08.10.08
2192 Wright Robinson Sports College
Manchester
3-0 Reddish Vale Technology College
Stockport
13.10.08
2193 Woodchurch High School
Birkenhead
- St Francis Xavier's College
Liverpool **
2194 Maricourt High School
Liverpool
1-1
FT
2-1
AET
Cardinal Heenan Sports College
Liverpool
16.10.08
2195 Fallibroome High School
Macclesfield
1-1
FT
1-3
AET
Pensby Sports College
Wirral
09.10.08
2196 Mosslands School
Wirral **
- South Wirral High School
Wirral
2197 St Margaret's CE High Schoolf
Liverpool
2-0 Hartford High School
Northwich
10.10.08
2198 Manchester Academy
Manchester
2-5 Priestnall School
Stockport
23.10.08
2199 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
5-2 Kings School
Chester
16.10.08
2200 Christleton High School
Chester
2-1 Holmes Chapel School
Holmes Chapel
13.10.08
2201 Failsworth Sports College
Manchester **
- Altrincham Boys' Grammar School
Altrincham
2202 Wilmslow High School
Wilmslow
5-0 Wade Deacon High School
Widnes
07.10.08
2203 Wellacre Technology College
Manchester
4-0 Sale Grammar School
Sale
08.10.08
2204 Ashton on Mersey School
Manchester
4-1 Derby High School
Bury
03.10.08
2205 Audenshaw School
Manchester
7-1 St Edmund Arrowsmith Cath High School
Wigan
03.10.08
2206 Abraham Guest Sports College
Orrell **
- Broadoak School
Manchester
2207 Park High School
Birkenhead
3-1 Swinton High School
Manchester
13.10.08
2208 Hesketh Fletcher High School
Wigan
5-2 De La Salle High School
Liverpool
04.11.08
2209 Saddleworth School
Oldham
3-1 Christ The King School
Southport
21.10.08
2210 Chorlton High School
Manchester
0-1 Catholic High School
Chester
07.10.08
2211 Stretford High School
Stretford
7-5 Radclyffe School
Oldham
13.10.08
2212 Holy Family Catholic High School
Liverpool
4-3 Chesterfield High School Specialist Sports College
Liverpool
16.10.08
2213 St James' CE School & Sports College
Bolton
7-0 Tottington High School
Bury
20.10.08
2214 All Saints RC High School
Kirkby
2-0 Birkdale High School
Southport
10.10.08
2215 Blue Coat School
Liverpool
4-3 Kirkby Sports College
Kirkby
17.10.08
2216 Sandbach School
Sandbach
1-1
FT
1-1
AET
6-5
Pen
Blue Coat School
Oldham
23.10.08
2217 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
2-2
FT
3-3
AET
6-5
Pen
Our Lady's RC High School
Oldham
10.10.08
2218 Savio High School
Bootle
4-0 West Hill School
Stalybridge
10.10.08
2219 Helsby High School
Warrington
2-2
FT
4-2
AET
Stuart Bathurst Catholic High School
Wednesbury
15.10.08
2220 Church Stretton School
Church Stretton
5-3 Sir Thomas Boughey High School
Newcastle under Lyme
14.10.08
2221 Shelfield Sports & Community College
Walsall
0-2 Bishop Challoner RC School
Birmingham
22.10.08
2222 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
5-1 Cardinal Griffin RC High School
Cannock
07.10.08
2223 Meole Brace School
Shrewsbury
2-3 Polesworth International Language College
Tamworth
16.10.08
2224 Idsall School
Shifnal
1-0 Arthur Terry School
Sutton Coldfield
21.10.08
2225 Sandwell Academy
West Bromwich
- Blake Valley Technology College
Hednesford **
2226 St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
2-1 RSA Academy
Tipton
14.10.08
2227 Northicote School
Wolverhampton
1-3 Alexandra High School
Tipton
20.10.08
2228 High Arcal School
Dudley **
- Lyng Hall School
Coventry
2229 Caludon Castle School
Coventry
- Sir John Talbot's School
Whitchurch **
2230 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
5-1 Q3 Academy
Birmingham
21.10.08
2231 Thomas Telford School
Telford
3-1 Wood Green High School
Wednesbury
13.10.08
2232 Heart of England Business & Enterprise School
Balsall Common
1-0 St John Fisher Catholic High School
Newcastle under Lyme
2233 Ellowes Hall School
Dudley
5-4 Our Lady & St Chad Catholic Sports College
Wolverhampton
13.10.08
2234 Wolstanton High School
Newcastle under Lyme
- Bishop Ullathorne School
Coventry **
2235 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
3-2 Sir Graham Balfour School
Stafford
15.10.08
2236 Park Hall School
Birmingham **
- President Kennedy School
Coventry
2237 Archbishop Grimshaw RC School
Birmingham
- Rawlett Community Sports College
Tamworth **
2238 Mitchell High School
Stoke on Trent
0-3 Aldridge School
Walsall
13.10.08
2239 Painsley Catholic High School
Stoke on Trent
2-2
FT
2-2
AET
4-2
Pen
Cardinal Newman Catholic School
Coventry
15.10.08
2240 Belgrave High School
Tamworth
2-0 Coseley School & Sports College
Bilston
23.10.08
2241 Kingsmead Technology College
Cannock
1-0 Oldbury College of Sport
Oldbury
16.10.08
2242 Wolgarston High School
Penkridge
1-0 Deansfield High School
Wolverhampton
08.10.08
2243 Holy Trinity School
Birmingham
9-5 Codsall Community School
Wolverhampton
07.10.08
2244 South Bromsgrove High School
Bromsgrove
3-5 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
15.10.08
2245 St Peter's RC High School
Gloucester
- Haybridge High School
Stourbridge **
2246 Gordano School
Portishead
4-2 Marling School
Stroud
14.10.08
2247 Baxter College
Kidderminster
2-1 Christopher Whitehead High School
Worcester
07.10.08
2248 Evesham High School
Evesham
1-0 Archway School
Stroud
30.09.08
2249 Kingsley College
Redditch
5-1 Tewkesbury School
Tewkesbury
16.10.08
2250 Beechen Cliff School
Bath
2-0 Cleeve School
Cheltenham
10.10.08
2251 Severn Vale School
Gloucester
1-1
FT
3-1
AET
Norton Hill School
Bath
13.10.08
2252 Brockworth Enterprise School
Gloucester
1-1
FT
5-2
AET
Rednock School
Dursley
16.10.08
2253 City Academy
Bristol
2-2
FT
2-2
AET
0-3
Pen
St Mary's RC High School
Hereford
08.10.08
2254 Chosen Hill School
Gloucester
7-0 Heywood Community School
Cinderford
07.10.08
2255 Dorcan Technology College
Swindon
1-6 Prince Henry's High School
Evesham
13.10.08
2256 Queen Elizabeth High School
Bromyard
- Wyedean School
Chepstow **

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND THREE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 01 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001 Tavistock College
Tavistock
- Hanham High School
Bristol **
3002 Backwell School
Bristol
6-0 Churston Ferrers Grammar School
Brixham
13.10.08
3003 Plymstock School
Plymouth
1-5 Clyst Vale Community College
Exeter
23.10.08
3004 Exmouth Community College
Exmouth
1-0 Wyvern School
Weston super Mare
3005 Chew Valley School
Bristol
3-1 South Dartmoor Community College
Ashburton
12.11.08
3006 Blue School
Wells
3-1 Chipping Sodbury School
Bristol
21.11.08
3007 Cheney School
Oxford
0-4 Wheatley Park School
Oxford
14.11.08
3008 Forest Boys' School
Winnersh
6-0 Easthampstead Park School
Bracknell
03.11.08
3009 Kennet School
Thatcham
4-7 Waingels College
Reading
11.11.08
3010 Bradon Forest School
Swindon
3-3
FT
4-5
AET
Prospect School
Reading
22.10.08
3011 Icknield Community College
Watlington
4-1 Cherwell School
Oxford
21.10.08
3012 Charters School & Sports College
Ascot
2-0 Cantell Mathematics and Computing College
Southampton
18.11.08
3013 Mountbatten School
Romsey
0-2 Cardinal Newman Catholic School
Hove
03.11.08
3014 Sandown High School
Isle of Wight
6-1 Queen Elizabeth's School
Wimborne Minster
18.11.08
3015 Blatchington Mill School
Hove
0-2 Collingwood College
Camberley
23.10.08
3016 Forest School
Horsham
3-1 Kings Manor Community College
Shoreham by Sea
11.11.08
3017 Purbrook Park School
Waterlooville **
- Chichester High School for Boys
Chichester
3018 Steyning Grammar School
Steyning
3-3
FT
3-3
AET
5-7
Pen
Poole High School
Poole
06.11.08
3019 Whitgift School
Croydon
4-0 Dorothy Stringer High School
Brighton
08.11.08
3020 Sackville Community College
East Grinstead
- Emerson Park School
Hornchurch **
3021 Edenham High School
Croydon
3-2 Wilsons School
Wallington
22.10.08
3022 Glenthorne High School
Sutton
2-3 Bishop Thomas Grant School
London, SW16
09.11.08
3023 Salesian College
London, SW11
- Hollyfield School
Surbiton **
18.11.08
3024 Raynes Park High School
Merton
2-2
FT
2-3
AET
Richard Challoner School
New Malden
15.11.08
3025 Winston Churchill Sports College
Woking
2-6 St Michael's School
London, SE16
12.11.08
3026 Towers School
Ashford
4-3 Haberdashers' Aske's Knights Academy
Bromley
12.11.08
3027 Bexley Grammar School
Welling
1-14 Dover Grammar School for Boys
Dover
04.11.08
3028 Harvey Grammar School
Folkestone
1-2 London Nautical School
London, SE1
14.11.08
3029 Ravens Wood School
Bromley
4-1 Kelsey Park Sports College
Beckenham
14.11.08
3030 Hurstmere School
Sidcup
3-5 Cardinal Pole RC School
London, E9
05.11.08
3031 St Martin's School
Brentwood
5-2 Stoke Newington School
London, N16
22.10.08
3032 Mount Grace School
Potters Bar
- St Michael's Catholic High School
Watford **
3033 St Clement Danes School
Rickmansworth
1-0 Fortismere School
Muswell Hill
08.11.08
3034 Gunnersbury Catholic School
Brentford
4-4
FT
4-7
AET
Kings Langley School
Kings Langley
22.10.08
3035 Finchley Catholic High School
Finchley
3-2 Dame Alice Owens School
Potters Bar
08.11.08
3036 Verulam School
St Albans
3-1 Harefield Academy
Harefield
14.11.08
3037 Fitzwimarc School
Rayleigh
1-0 Royal Docks Community School
Newham
14.11.08
3038 Richard Hale School
Hertford
1-1
FT
1-5
AET
Onslow St Audrey's School
Hatfield
22.10.08
3039 Oaks Park High School
Newbury Park
3-3
FT
3-3
AET
5-4
Pen
St Bonaventures RC School
Newham
06.11.08
3040 JFS School
Harrow
3-3
FT
4-4
AET
7-8
Pen
Rush Croft Sports College
Chingford
01.11.08
3041 St Ignatius College
Enfield
5-0 Langdon School
East Ham
05.11.08
3042 Kingsford Community School
East Ham
0-1 William Edwards School & Sports College
Grays
07.11.08
3043 Brentwood School
Brentwood
3-1 Plume School
Maldon
14.11.08
3044 Taverham High School
Norwich **
- Stratton Upper School
Biggleswade
3045 County Upper School
Bury St Edmunds
0-12 Netherhall School
Cambridge
05.11.08
3046 Thorpe St Andrew High School
Norwich
7-3 Kesgrave High School
Ipswich
17.10.08
3047 Diss High School
Diss
11-6 King Edward VI School
Bury St Edmunds
10.11.08
3048 Westbourne Sports College
Ipswich
7-1 Wymondham High School
Wymondham
03.11.08
3049 King Edward VII High School
Kings Lynn
1-0 Hinchingbrooke School
Huntingdon
23.10.08
3050 Sponne School
Towcester
1-1
FT
1-1
AET
7-6
Pen
Samuel Whitbread Community College
Shefford
05.11.08
3051 Harlington Upper School
Dunstable
- Icknield High School
Luton
13.11.08
3052 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
5-1 Queensbury School
Dunstable
22.10.08
3053 Grange School
Aylesbury
10-0 Denbigh High School
Luton
20.10.08
3054 Northampton School for Boys
Northampton
7-1 Ashcroft High School
Luton
12.11.08
3055 Brooke Weston City Technology College
Corby
1-3 Bushloe High School
Wigston
11.11.08
3056 Pingle School
Swadlincote
3-2 Repton School
Derby
06.11.08
3057 Lancaster School & Sports College
Leicester
1-1
FT
1-1
AET
4-5
Pen
Newbridge High School
Coalville
04.11.08
3058 Queen Elizabeth's Grammar School
Derby
4-2 Tupton Hall School
Chesterfield
20.10.08
3059 St Mary's RC High School
Chesterfield
1-0 Dronfield Henry Fanshawe School
Dronfield
3060 Winstanley Community College
Leicester
2-4 Woodlands Community School
Derby
08.11.08
3061 Wreake Valley Community College
Syston **
- Shirebrook School
Mansfield
3062 Djanogly City Academy
Nottingham
3-6 South Holderness Technology College
Hull
06.11.08
3063 Boston Grammar School
Boston
7-3 Dukeries College
Newark
12.11.08
3064 West Bridgford School
Nottingham
3-4 Lindsey School
Grimsby
13.11.08
3065 St Mary's RC Sports College
Hull
1-0 Serlby Park School
Bircotes
03.11.08
3066 Ashfield School
Kirkby in Ashfield
3-6 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
05.11.08
3067 Malet Lambert School
Hull
4-1 Humberston School
Grimsby
06.11.08
3068 Trinity RC School
Nottingham
5-3 King's School
Grantham
23.10.08
3069 Aston Comprehensive School
Sheffield
3-2 Don Valley High School
Doncaster
14.11.08
3070 Beckfoot School
Bingley
1-1
FT
2-1
AET
Balby Carr Community Sports College
Doncaster
22.10.08
3071 Abbey Grange CE High School
Leeds
1-2 Priory School & Sports College
Barnsley
06.11.08
3072 Royds School
Leeds
4-0 Rossett School
Harrogate
01.11.08
3073 Harrogate Grammar School
Harrogate
8-2 Minsthorpe Community College
Pontefract
08.11.08
3074 St Bede's Catholic Grammar School
Bradford
0-4 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
20.10.08
3075 Brooksbank School Sports College
Elland
2-7 Lawnswood School
Leeds
06.11.08
3076 Penistone Grammar School
Sheffield
4-2 Knottingley High School & Sports College
Wakefield
22.10.08
3077 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
3-2 Hemsworth Arts And Community College
Hemsworth
11.11.08
3078 Wensleydale School
Leyburn
- Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax **
3079 Salendine Nook High School
Huddersfield
1-3 Garforth Community College
Leeds
24.11.08
3080 Woldgate College
York
0-2 Rastrick High School
Brighouse
11.11.08
3081 Bruntcliffe High School
Leeds
0-9 King's Academy
Middlesbrough
22.10.08
3082 Walbottle Campus Technology College
Newcastle upon Tyne
0-3 Nunthorpe School
Middlesbrough
06.11.08
3083 Macmillan Academy
Middlesbrough
4-5 Boldon School
Boldon Colliery
05.11.08
3084 Rye Hills Secondary School
Redcar
1-1
FT
1-2
AET
Cramlington High School
Cramlington
04.11.08
3085 Conyers School
Stockton on Tees
5-2 St Cuthbert's High School
Newcastle upon Tyne
12.11.08
3086 Acklam Grange School
Middlesbrough
3-3
FT
3-3
AET
5-6
Pen
St Thomas More School
North Shields
12.11.08
3087 St Wilfrid's RC School
South Shields
- St Michael's RC School
Stockton onTees **
3088 Netherhall School
Maryport
0-5 Darwen Vale High School
Darwen
10.11.08
3089 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
7-5 Ormskirk School
Ormskirk
05.11.08
3090 Richard Rose Central Academy
Carlisle **
- Stainburn School & Science College
Workington
3091 Trinity School
Carlisle
3-5 St Bede's Catholic High School
Ormskirk
05.11.08
3092 Kirkbie Kendal School
Kendal
3-4 Siddal Moor Sports College
Rochdale
04.11.08
3093 Queen Katherine School
Kendal
1-0 Lytham St Annes High Technology College
Lytham St Annes
22.10.08
3094 West Derby Comprehensive School
Liverpool
5-1 St Bede's RC High School
Blackburn
14.11.08
3095 Parrs Wood High School
Manchester
5-3 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton
20.10.08
3096 Crompton House School
Oldham
1-2 Wright Robinson Sports College
Manchester
11.11.08
3097 St Francis Xavier's College
Liverpool
2-2
FT
2-3
AET
Maricourt High School
Liverpool
14.11.07
3098 Pensby Sports College
Wirral
4-3 Mosslands School
Wirral
11.11.08
3099 St Margaret's CE High School
Liverpool
2-4 Priestnall School
Stockport
06.11.08
3100 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
2-1 Christleton High School
Chester
10.11.08
3101 Failsworth Sports College
Manchester
- Wilmslow High School
Wilmslow **
3102 Wellacre Technology College
Manchester
3-1 Ashton on Mersey School
Manchester
13.11.08
3103 Audenshaw School
Manchester **
- Abraham Guest Sports College
Orrell
3104 Park High School
Birkenhead
- Hesketh Fletcher High School
Wigan **
3105 Saddleworth School
Oldham
4-0 Catholic High School
Chester
05.11.08
3106 Stretford High School
Stretford
3-2 Holy Family Catholic High School
Liverpool
13.11.08
3107 St James' CE School & Sports College
Bolton
2-3 All Saints RC High School
Kirkby
04.11.08
3108 Blue Coat School
Liverpool
5-2 Sandbach School
Sandbach
11.11.08
3109 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool
4-6 Savio High School
Bootle
18.11.08
3110 Helsby High School
Warrington **
- Church Stretton School
Church Stretton
3111 Bishop Challoner RC School
Birmingham
6-2 Thomas Alleynes High School
Uttoxeter
07.11.08
3112 Polesworth International Language College
Tamworth
3-0 Idsall School
Shifnal
15.11.08
3113 Blake Valley Technology College
Hednesford
4-4
FT
6-5
AET
St Peter's Collegiate School
Wolverhampton
13.11.08
3114 Alexandra High School
Tipton
1-2 High Arcal School
Dudley
12.11.08
3115 Sir John Talbot's School
Whitchurch
- Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock **
3116 Thomas Telford School
Telford
6-1 Heart of England Business & Enterprise School
Balsall Common
05.11.08
3117 Ellowes Hall School
Dudley
1-1
FT
1-1
AET
0-2
Pen
Bishop Ullathorne School
Coventry
3118 Holden Lane Sports College
Stoke on Trent
- Park Hall School
Birmingham
3119 Rawlett Community Sports College
Tamworth **
- Aldridge School
Walsall
3120 Painsley Catholic High School
Stoke on Trent
4-1 Belgrave High School
Tamworth
11.11.08
3121 Kingsmead Technology College
Cannock
4-2 Wolgarston High School
Penkridge
19.11.08
3122 Holy Trinity School
Birmingham
- St Augustine’s Catholic High School
Redditch **
13.11.08
3123 Haybridge High School
Stourbridge
0-3 Gordano School
Portishead
13.11.08
3124 Baxter College
Kidderminster
- Evesham High School
Evesham **
3125 Kingsley College
Redditch
1-1
FT
1-2
AET
Beechen Cliff School
Bath
07.11.08
3126 Severn Vale School
Gloucester
6-2 Brockworth Enterprise School
Gloucester
05.11.08
3127 St Mary's RC High School
Hereford
0-3 Chosen Hill School
Gloucester
10.11.08
3128 Prince Henry's High School
Evesham
- Wyedean School
Chepstow **

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

 

Show ROUND FOUR DRAW

Ties to be played on or before Saturday 22 November 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001 Hanham High School
Bristol
1-4 Backwell School
Bristol
21.11.08
4002 Clyst Vale Community College
Exeter
4-2 Exmouth Community College
Exmouth
24.11.08
4003 Chew Valley School
Bristol
3-2 Blue School
Wells
20.11.08
4004 Wheatley Park School
Oxford
1-2 Forest Boys' School
Winnersh
18.11.08
4005 Waingels College
Reading
3-1 Prospect School
Reading
18.11.08
4006 Icknield Community College
Watlington
2-1 Charters School & Sports College
Ascot
02.12.08
4007 Cardinal Newman Catholic School
Hove
1-4 Sandown High School
Isle of Wight
28.11.08
4008 Collingwood College
Camberley
4-2 Forest School
Horsham
21.11.08
4009 Purbrook Park School
Waterlooville
8-1 Poole High School
Poole
17.11.08
4010 Whitgift School
Croydon
1-1
FT
3-1
AET
Emerson Park School
Hornchurch
27.11.08
4011 Edenham High School
Croydon
5-2 Bishop Thomas Grant School
London, SW16
21.11.08
4012 Hollyfield School
Surbiton
4-2 Richard Challoner School
New Malden
26.11.08
4013 St Michael's School
London, SE16
3-0 Towers School
Ashford
25.11.08
4014 Dover Grammar School for Boys
Dover
9-0 London Nautical School
London, SE1
28.11.08
4015 Ravens Wood School
Bromley
2-2
FT
3-3
AET
7-8
Pen
Cardinal Pole RC School
London, E9
28.11.08
4016 St Martin's School
Brentwood
1-0 St Michael's Catholic High School
Watford
25.11.08
4017 St Clement Danes School
Rickmansworth
1-0 Kings Langley School
Kings Langley
4018 Finchley Catholic High School
Finchley
1-0 Verulam School
St Albans
11.12.08
4019 Fitzwimarc School
Rayleigh
4-2 Onslow St Audrey's School
Hatfield
02.12.08
4020 Oaks Park High School
Newbury Park
3-1 Rush Croft Sports College
Chingford
29.11.08
4021 St Ignatius College
Enfield
1-2 William Edwards School & Sports College
Grays
25.11.08
4022 Brentwood School
Brentwood
1-2 Taverham High School
Norwich
26.11.08
4023 Netherhall School
Cambridge
2-0 Thorpe St Andrew High School
Norwich
19.11.08
4024 Diss High School
Diss
4-6 Westbourne Sports College
Ipswich
17.11.08
4025 King Edward VII High School
Kings Lynn
6-2 Sponne School
Towcester
18.11.08
4026 Icknield High School
Luton
1-1
FT
1-1
AET
4-5
Pen
Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
19.11.08
4027 Grange School
Aylesbury
2-3 Northampton School for Boys
Northampton
24.11.08
4028 Bushloe High School
Wigston
4-1 Pingle School
Swadlincote
26.11.08
4029 Newbridge High School
Coalville
4-2 Queen Elizabeth's Grammar School
Derby
12.11.08
4030 St Mary's RC High School
Chesterfield
1-3 Woodlands Community School
Derby
10.12.08
4031 Wreake Valley Community College
Syston
0-1 South Holderness Technology College
Hull
27.11.08
4032 Boston Grammar School
Boston
1-4 Lindsey School
Grimsby
20.11.08
4033 St Mary's RC Sports College
Hull
0-3 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
17.11.08
4034 Malet Lambert School
Hull
4-2 Trinity RC School
Nottingham
24.11.08
4035 Aston Comprehensive School
Sheffield
5-2 Beckfoot School
Bingley
17.11.08
4036 Priory School & Sports College
Barnsley
0-6 Royds School
Leeds
27.11.08
4037 Harrogate Grammar School
Harrogate
1-0 Mirfield Free Grammar School
Mirfield
27.11.08
4038 Lawnswood School
Leeds
4-0 Penistone Grammar School
Sheffield
20.11.08
4039 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton
2-3 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
19.11.08
4040 Garforth Community College
Leeds
1-8 Rastrick High School
Brighouse
09.12.08
4041 King's Academy
Middlesbrough
1-1
FT
1-1
AET
6-5
Pen
Nunthorpe School
Middlesbrough
21.11.08
4042 Boldon School
Boldon Colliery
1-2 Cramlington High School
Cramlington
26.11.08
4043 Conyers School
Stockton on Tees
2-4 St Thomas More School
North Shields
27.11.08
4044 St Michael's RC School
Stockton onTees
2-5 Darwen Vale High School
Darwen
26.11.08
4045 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
4-1 Richard Rose Central Academy
Carlisle
19.11.08
4046 St Bede's Catholic High School
Ormskirk
2-0 Siddal Moor Sports College
Rochdale
20.11.08
4047 Queen Katherine School
Kendal
1-6 West Derby Comprehensive School
Liverpool
26.11.08
4048 Parrs Wood High School
Manchester
3-2 Wright Robinson Sports College
Manchester
20.11.08
4049 Maricourt High School
Liverpool
5-0 Pensby Sports College
Wirral
25.11.08
4050 Priestnall School
Stockport
3-1 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester
12.12.08
4051 Wilmslow High School
Wilmslow
0-3 Wellacre Technology College
Manchester
25.11.08
4052 Audenshaw School
Manchester
4-1 Hesketh Fletcher High School
Wigan
24.11.08
4053 Saddleworth School
Oldham
7-1 Stretford High School
Stretford
26.11.08
4054 All Saints RC High School
Kirkby
6-1 Blue Coat School
Liverpool
25.11.08
4055 Savio High School
Bootle
1-3 Helsby High School
Warrington
25.11.08
4056 Bishop Challoner RC School
Birmingham
0-5 Polesworth International Language College
Tamworth
25.11.08
4057 Blake Valley Technology College
Hednesford
0-1 High Arcal School
Dudley
05.12.08
4058 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Cannock
0-3 Thomas Telford School
Telford
21.11.08
4059 Bishop Ullathorne School
Coventry
3-2 Park Hall School
Birmingham
27.11.08
4060 Rawlett Community Sports College
Tamworth
2-1 Painsley Catholic High School
Stoke on Trent
27.11.08
4061 Kingsmead Technology College
Cannock
2-6 St Augustine’s Catholic High School
Redditch
04.12.08
4062 Gordano School
Portishead
1-0 Evesham High School
Evesham
20.11.08
4063 Beechen Cliff School
Bath
0-1 Severn Vale School
Gloucester
25.11.08
4064 Chosen Hill School
Gloucester
3-0 Wyedean School
Chepstow
17.11.08

** Denotes winners of the match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadlines

*The competition has now been re-drawn by the ESFA Chairman for the last 64 teams.

 

Show ROUND FIVE DRAW

Ties to be played on or before Saturday 13 December 2008

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001 Chosen Hill School
Gloucester
4-1 Gordano School
Portishead
08.12.08
5002 Backwell School
Bristol
0-4 Forest Boys' School
Winnersh
10.12.08
5003 Clyst Vale Community College
Exeter
2-5 Chew Valley School
Bristol
17.12.08
5004 Waingels College
Reading
1-0 Severn Vale School
Gloucester
11.12.08
5005 Purbrook Park School
Waterlooville
0-4 Sandown High School
Isle of Wight
11.12.08
5006 Collingwood College
Camberley
1-1
FT
2-2
AET
3-4
Pen
Icknield Community College
Watlington
11.12.08
5007 Edenham High School
Croydon
4-1 St Michael's School
(London, SE16
11.12.08
5008 Whitgift School
Croydon
7-2 Hollyfield School
Surbiton
5009 St Martin's School
Brentwood
2-3 Dover Grammar School for Boys
Dover
11.12.08
5010 William Edwards School & Sports College
Grays
2-1 Cardinal Pole RC School
London, E9
17.12.08
5011 Westbourne Sports College
Ipswich
1-1
FT
1-1
AET
5-4
Pen
Taverham High School
Norwich
15.12.08
5012 Oaks Park High School
Newbury Park
2-4 Finchley Catholic High School
Finchley
18.12.08
5013 King Edward VII High School
Kings Lynn
0-1 Netherhall School
Cambridge
10.12.08
5014 Fitzwimarc School
Rayleigh
3-0 St Clement Danes School
Rickmansworth
16.11.08
5015 Northampton School for Boys
Northampton
2-5 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
15.12.08
5016 Newbridge High School
Coalville
1-2 Bushloe High School
Wigston
11.12.08
5017 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
4-1 South Holderness Technology College
Hull
11.12.08
5018 Lindsey School
Grimsby
0-1 Royds School
Leeds
08.01.09
5019 Malet Lambert School
Hull
5-0 Aston Comprehensive School
Sheffield
20.12.08
5020 Lawnswood School
Leeds
6-2 Woodlands Community School
Derby
18.12.08
5021 King's Academy
Middlesbrough
1-1
FT
1-1
AET
5-6
Pen
Rastrick High School
Brighouse
16.12.08
5022 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax
4-6 Harrogate Grammar School
Harrogate
12.12.08
5023 St Thomas More School
North Shields
1-1
FT
1-1
AET
1-4
Pen
Cramlington High School
Cramlington
09.12.08
5024 Darwen Vale High School
Darwen
2-7 West Derby Comprehensive School
Liverpool
16.12.08
5025 Parrs Wood High School
Manchester
7-4 Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale
17.12.08
5026 All Saints RC High School
Kirkby
0-3 Audenshaw School
Manchester
11.12.08
5027 St Bede's Catholic High School
Ormskirk
4-0 Wellacre Technology College
Manchester
15.12.08
5028 Maricourt High School
Liverpool
7-1 Saddleworth School
Oldham
05.12.08
5029 Thomas Telford School
Telford **
- Priestnall School
Stockport
5030 Helsby High School
Warrington
2-1 High Arcal School
Dudley
12.12.08
5031 Polesworth International Language College
Tamworth
8-1 Bishop Ullathorne School
Coventry
11.01.09
5032 Rawlett Community Sports College
Tamworth
4-4
FT
4-4
AET
2-1
Pen
St Augustine’s Catholic High School
Redditch
20.12.08

 

Show ROUND SIX DRAW

Ties to be played on or before Saturday 17 January 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001 Chosen Hill School
Gloucester
2-3 Forest Boys' School
Winnersh
14.01.09
6002 Chew Valley School
Bristol
3-5 Waingels College
Reading
19.01.09
6003 Sandown High School
Isle of Wight
3-1 Icknield Community College
Watlington
15.01.09
6004 Edenham High School
Croydon
4-4
FT
5-5
AET
2-4
Pen
Whitgift School
Croydon
19.01.09
6005 Dover Grammar School for Boys
Dover
4-2 William Edwards School & Sports College
Grays
20.01.09
6006 Westbourne Sports College
Ipswich
1-3 Finchley Catholic High School
Finchley
29.01.09
6007 Netherhall School
Cambridge
1-2 Fitzwimarc School
Rayleigh
14.01.09
6008 Mark Rutherford Upper School & Community College
Bedford
1-2 Bushloe High School
Wigston
14.01.09
6009 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
3-0 Royds School
Leeds
17.01.09
6010 Malet Lambert School
Hull
3-1 Lawnswood School
Leeds
15.01.09
6011 Rastrick High School
Brighouse
2-1 Harrogate Grammar School
Harrogate
12.01.09
6012 Cramlington High School
Cramlington
3-1 West Derby Comprehensive School
Liverpool
13.01.09
6013 Parrs Wood High School
Manchester
2-6 Audenshaw School
Manchester
12.01.09
6014 St Bede's Catholic High School
Ormskirk
0-3 Maricourt High School
Liverpool
16.01.09
6015 Thomas Telford School
Telford
2-2
FT
5-2
AET
Helsby High School
Warrington
12.01.09
6016 Polesworth International Language College
Tamworth
3-1 Rawlett Community Sports College
Tamworth
21.01.09

 

Show ROUND SEVEN DRAW

Ties to be played on or before Saturday 07 February 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001 Forest Boys' School
Winnersh
5-1 Waingels College
Reading
05.02.09
7002 Sandown High School
Isle of Wight
2-2
FT
3-3
AET
9-8
Pen
Whitgift School
Croydon
28.01.09
7003 Dover Grammar School for Boys
Dover
2-3 Finchley Catholic High School
Finchley
24.02.09
7004 Fitzwimarc School
Rayleigh
2-4 Bushloe High School
Wigston
24.02.09
7005 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby
0-1 Malet Lambert School
Hull
10.02.09
7006 Rastrick High School
Brighouse
5-2 Cramlington High School
Cramlington
24.02.09
7007 Audenshaw School
Manchester
2-0 Maricourt High School
Liverpool
26.01.09
7008 Thomas Telford School
Telford
2-3 Polesworth International Language College
Tamworth
10.02.09

 

Show QUARTER FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 28 February 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
8001 Forest Boys' School
Winnersh
2-1 Bushloe High School
Wigston
03.03.09
8002 Finchley Catholic High School
Finchley
2-0 Sandown High School
Isle of Wight
03.03.09
8003 Audenshaw School
Manchester
3-0 Rastrick High School
Brighouse
04.03.09
8004 Polesworth International Language College
Tamworth
0-4 Malet Lambert School
Hull
04.03.09

Show SEMI FINAL DRAW

Ties to be played on or before Saturday 07 March 2009

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001 Forest Boys' School
Winnersh
3-1 Finchley Catholic High School
Finchley
06.03.09
9002 Audenshaw School
Manchester
1-0 Malet Lambert School
Hull
06.03.09

Show FINAL DRAW

Tie to be played on Saturday 28 March 2009 at Manchester United FC

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Final Audenshaw School
Manchester
2-1 Forest Boys' School
Winnersh
10.30 hrs

Top