13 Nov 2010

2006-2007 Competitions

ESFA UNDER 15 SCHOOLS’ CUP FOR BOYS

SEASON 2006-2007

NATIONAL DRAW



 
Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Final > Semi Final > Final |


ROUND ONE – RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001  Aylestone School
Hereford 
2-1 Newent Community School
Gloucestershire 
11.10.06
1002  Rednock School
Dursley 
0-1 Wellsway School
Bristol 
22.10.06
1003  Tewkesbury School
Gloucestershire 
4-0 Haywood High School
Hereford 
04.10.06
1004  Kings Norton Boys School
Birmingham 
- Bye
 
1005  Whitecross High School
Hereford 
1-9 Severn Vale School
Gloucester 
02.10.06
1006  Heywood Community School
Cinderford 
0-1 Pershore High School
Worcestershire 
02.10.06
1007  Prince Henry’s High School
Evesham 
3-2 Cleeve School
Cheltenham 
10.10.06
1008  Shireland Language College
Smethwick 
- Team Z
 
1009  Brockworth Enterprise School
Gloucester 
1-3 Bristnall Hall Technology College
Oldbury 
29.09.06
1010  Evesham High School
Worcestershire 
4-3 Maidenhill School
Stonehouse 
05.10.06
1011  Churchdown School
Gloucester 
1-0 Stourport-on-Severn High School
Worcestershire 
23.09.06
1012  Warley High College of Sport
Oldbury 
- Bye
 
1013  Bewdley High School
Worcestershire 
2-2
FT
2-2
AET
5-6
Pen
Katherine Lady Berkeleys School
Wotton-under-Edge 
02.10.06
1014  Archway School
Stroud 
1-0 North Bromsgrove High School
Worcestershire 
09.10.06
1015  Bishop Perowne CE School
Worcester 
0-1 Marling School
Stroud 
06.11.06
1016  Redhill School
Stourbridge 
- Team Z
 
1017  St Benedict’s Catholic High School
Cheltenham 
3-6 South Bromsgrove High School
Worcestershire 
05.10.06
1018  Kingsley College
Redditch 
0-1 High Arcal School
Dudley 
04.10.06
1019  St Augustine’s Catholic High School
Redditch 
4-1 Thomas Keble School
Stroud 
02.10.06
1020  St Michael’s CE High School
Rowley Regis 
- Bye
 
1021  Cirencester Deer Park School
Gloucestershire 
11-0 Burford School
Oxfordshire 
11.10.06
1022  Chipping Norton School
Oxfordshire 
3-5 Cirencester Kingshill School
Gloucestershire 
04.10.06
1023  Myton School
Warwick 
0-3 Trinity High School
Redditch 
02.10.06
1024  Kingshurst City Technology College
Birmingham 
- Team Z
 
1025  Light Hall School
Solihull 
6-0 Kenilworth School
Warwickshire 
21.09.06
1026  Baverstock School & Sports College
Birmingham 
0-5 Trinity Catholic School
Leamington Spa 
26.09.06
1027  Tudor Grange School
Solihull 
2-1 North Leamington School
Leamington Spa 
23.09.06
1028  Archbishop Grimshaw School
Birmingham 
- Bye
 
1029  Bishop Challenor RC School
Birmingham 
6-0 Phoenix School
Telford 
28.09.06
1030  Ludlow CE School
Shropshire 
2-1 Colmers Farm School & Sports College
Birmingham 
04.10.06
1031  Handsworth Grammar School
Birmingham 
0-1 Lacon Childe School
Cleobury Mortimer 
31.10.06
1032  Coseley School & Sports College
Bilston 
- Team Z
 
1033  Alleyne’s High School
Stone 
5-1 St Edmund Campion RC School
Birmingham 
05.10.06
1034  Summerhill School
Kingswinford 
3-0 King Edward VI High School
Stafford 
04.10.06
1035  Woodrush Community High School
Birmingham 
3-2 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Walsall 
13.10.06
1036  Smiths Wood School
Birmingham 
- Bye
 
1037  Blessed William Howard High School
Stafford 
1-0 Lordswood Boys School
Birmingham 
23.09.06
1038  Wolgarston High School
Penkridge 
0-1 Park Hall School
Birmingham 
23.09.06
1039  Weston Road High School
Stafford 
0-3 Great Barr School
Birmingham 
03.10.06
1040  George Dixon International School
Birmingham 
- Team Z
 
1041  Walton High School
Stafford 
1-5 Dartmouth High School
Great Barr 
02.10.06
1042  Aldridge School
Walsall 
4-2 Codsall Community High School
Wolverhampton 
25.09.06
1043  Arthur Terry School
Sutton Coldfield 
1-4 Charlton School
Telford 
26.09.06
1044  Parkfield High School
Wolverhampton 
- Bye
 
1045  Sir Graham Balfour School
Stafford 
0-1 Shelfield School & Community College
Walsall 
05.10.06
1046  Idsall School
Shifnal 
1-0 St Thomas More RC School
Willenhall 
1047  Moreton School
Wolverhampton 
0-8 Grange School
Shrewsbury 
23.09.06
1048  Northicote School
Wolverhampton 
1-0 Friesland School
Nottingham 
1049  Thomas Telford School
Telford 
3-0 Our Lady & St Chad Sports College
Wolverhampton 
20.09.06
1050  James Brindley High School
Stoke-on-Trent 
- Bye
 
1051  Birches Head High School
Stoke-on-Trent 
- Grove School (Market Drayton)
** 
1052  Deansfield High School
Wolverhampton 
- Bye
 
1053  Kings Grove High School
Crewe 
2-3 Longton High School
Stoke-on-Trent 
27.09.06
1054  Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent 
2-3 Sandbach School
Cheshire 
03.10.06
1055  Rudheath High School
Northwich 
3-1 Haywood High School
Stoke-on-Trent 
31.10.06
1056  Blurton High School
Stoke-on-Trent 
5-4 Sir Thomas Boughey High School
Newcastle Under Lyme 
11.10.06
1057  Weaverham High School
Northwich 
1-3 Painsley Catholic High School
Stoke-on-Trent 
28.09.06
1058  Grange Grammar School
Northwich 
0-12 St John Fisher High School
Newcastle-under-Lyme 
27.09.06
1059  Marches School & Technology College
Oswestry 
2-1 Bishop Heber High School
Malpas 
26.09.06
1060  County High School Leftwich
Northwich 
- Bye
 
1061  Sir John Talbot’s School
Whitchurch 
1-4 Queens Park High School
Chester 
27.09.06
1062  St Nicholas Catholic High School
Northwich 
1-0 Priestnall School
Stockport 
09.10.06
1063  Marple Hall School
Stockport 
5-0 Hartford County High School
Northwich 
17.10.06
1064  Lostock College
Manchester 
- Team Z
 
1065  Lymm High School
Cheshire 
0-0
FT
2-1
AET
Reddish Vale Technology College
Stockport 
06.10.06
1066  Whitby High School
Ellesmere Port 
1-0 Bramhall High School
Stockport 
30.10.06
1067  St James Catholic High School
Stockport 
3-2 Poynton County High School
Cheshire 
03.10.06
1068  Queen Elizabeth High School
Manchester 
- Bye
 
1069  St Bede’s College
Manchester 
3-1 Fallibroome High School
Macclesfield 
26.09.06
1070  St Philip Howard School
Glossop 
0-1 Wilmslow High School
Cheshire 
17.10.06
1071  Middleton Technology School
Manchester 
8-1 All Hallows High School
Macclesfield 
25.09.06
1072  Newall Green High School
Manchester 
- Team Z
 
1073  Halton High School
Runcorn 
0-8 West Derby Comprehensive School
Liverpool 
04.10.06
1074  Wade Deacon High School
Widnes 
3-2 St Benedict’s College
Liverpool 
19.10.06
1075  Park High School
Birkenhead 
2-4 Sutton High School
Ellesmere Port 
02.10.06
1076  Cardinal Heenan Sports College
Liverpool 
- Bye
 
1077  Rock Ferry High School
Birkenhead 
5-0 Blacon County High School
Chester 
07.10.06
1078  Catholic High School
Chester 
2-4 Mosslands School
Wirral 
05.10.06
1079  De La Salle School
Liverpool 
0-1 Christleton County High School
Chester 
31.10.06
1080  Blue Coat School
Liverpool 
0-1 St Margaret’s CE High School
Liverpool 
14.10.06
1081  Cheshire Oaks High School
South Wirral 
0-10 Sacred Heart Catholic College
Liverpool 
05.10.06
1082  Alsop High School
Liverpool 
9-1 Saints Peter & Paul RC High School
Widnes 
27.09.06
1083  St Francis Xavier’s College
Liverpool 
1-0 Culcheth School
Warrington 
20.10.06
1084  St Matthew’s RC High School
Manchester 
- Bye
 
1085  Ellesmere Port Catholic High School
Cheshire 
4-5 (aet) Archbishop Beck Catholic College
Liverpool 
02.10.06
1086  Standish Community High School
Wigan 
1-3 Woodchurch High School
Birkenhead 
30.09.06
1087  Parrs Wood Technology College
Manchester 
3-0 Calderstones School
Liverpool 
22.09.06
1088  Childwall School
Liverpool 
- Team Z
 
1089  St Monica’s High School
Manchester 
1-4 Chesterfield High School
Liverpool 
10.10.06
1090  Swinton High School
Manchester 
2-0 Savio High School
Bootle 
05.10.06
1091  Wright Robinson Sports College
Manchester 
5-0 Castle Hall School
Mirfield 
06.10.06
1092  Hesketh Fletcher High School
Wigan 
- Bye
 
1093  Challenge College
Bradford 
0-1 Wentworth High School
Manchester 
18.10.06
1094  Farnley Park High School
Leeds 
4-3 Trinity High School
Manchester 
05.10.06
1095  Cardinal Heenan Catholic High School
Leeds 
0-1 St Thomas More RC College
Manchester 
01.11.06
1096  Abraham Moss High School
Manchester 
- Team Z
 
1097  Cardinal Langley RC Sports College (Manchester)

- Hanson School (Bradford)

1098  Holy Family Catholic School
Keighley 
4-2 Chorlton High School
Manchester 
27.09.06
1099  North Halifax Grammar School
Halifax 
1-5 Manchester Academy
Greater Manchester 
13.10.06
1100  Brooksbank School Sports College
Elland 
- Bye
 
1101  Rawthorpe High School
Huddersfield 
0-6 North Manchester High School for Boys
Manchester 
1102  Barlow RC High School
Manchester 
1-5 Salendine Nook High School
Huddersfield 
12.10.06
1103  Shelley College
Huddersfield 
4-5 Audenshaw High School
Manchester 
09.10.06
1104  Salford City Academy
Manchester 
- Team Z
 
1105  St. Bede’s Grammar School
Bradford 
5-1 St. Patrick’s RC High School
Manchester 
26.09.06
1106  Whitcliffe Mount School
Cleckheaton 
10-0 St. Thomas Aquinas High School
Manchester 
1107  St. Peter’s RC High School
Manchester 
1-2 Yorkshire Martyrs Catholic College
Bradford 
16.10.06
1108  Walkden High School
Manchester 
- Bye
 
1109  Alder Community High School
Manchester 
4-4
FT
5-5
AET
8-6
Pen
Thornton Grammar School & Sports College
Bradford 
02.10.06
1110  Royds School
Leeds 
0-1 All Saints Catholic Language College
Rawtenstall 
01.11.06
1111  Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
13-0 Beech House School
Rochdale 
10.10.06
1112  Holmfirth High School
Huddersfield 
3-3
FT
4-4
AET
5-4
Pen
Don Valley High School
Doncaster 
02.10.06
1113  Derby High School
Bury 
4-4
FT
4-4
AET
4-1
Pen
Allerton Grange School
Leeds 
05.10.06
1114  Crompton House School
Oldham 
- Bye
 
1115  Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax 
2-1 Hulme Grammar School
Oldham 
27.09.06
1116  Bingley Grammar School
West Yorkshire 
- Bye
 
1117  Tottington High School (Bury)

- Formby High School (Liverpool)

07.11.06
1118  All Saints RC High School
Kirkby 
3-0 Up Holland High School
Wigan 
03.10.06
1119  Ormskirk School
Lancashire 
2-1 Birkdale High School
Southport 
03.10.06
1120  Longdendale High School
Hyde 
4-2 Helsby High School
Cheshire 
05.10.06
1121  Blue Coat School
Oldham 
2-7 Moorhead High School
Accrington 
28.09.06
1122  St John Fisher Catholic High School
Dewsbury 
1-2 Penistone Grammar School
Sheffield 
22.09.06
1123  Calder High School
Hebden Bridge 
2-6 Siddal Moor Sports College
Rochdale 
28.09.06
1124  Harper Green School
Bolton 
- Bye
 
1125  Radclyffe School
Oldham 
3-4 Glenburn Sports College
Skelmersdale 
09.10.06
1126  St Cuthbert’s High School
Rochdale 
7-0 Featherstone High School
West Yorkshire 
03.10.06
1127  Haslingden High School
Rossendale 
0-3 West Hill School
Stalybridge 
05.10.06
1128  Ashton-on-Mersey School
Sale 
- Team Z
 
1129  Turton High School (Bolton)

- Fearns Community Sports College (Bacup)

1130  Darwen Moorland High School
Darwen 
1-0 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton 
23.09.06
1131  Darwen Vale High School
Darwen 
6-2 St James’ CE School and Sports College
Bolton 
28.09.06
1132  Smithills School
Bolton 
- Bye
 
1133  Castlebrook High School
Bury 
6-3 Woodkirk High School
Wakefield 
28.09.06
1134  St Gabriel’s RC High School
Bury 
- Bye
 
1135  Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale 
3-4 St Joseph’s Sports College
Bolton 
31.10.06
1136  Ashton Community Science College
Preston 
3-0 Carr Hill Specialist Engineering College
Preston 
10.10.06
1137  Bolton School
Greater Manchester 
11-0 Alder Grange High School
Rossendale 
03.10.06
1138  Clitheroe Royal Grammar School
Lancashire 
4-6 Sharples School
Bolton 
04.10.06
1139  Little Lever School
Bolton 
0-1 Hameldon Community College
Burnley 
03.10.06
1140  St Michael’s CE High School
Chorley 
- Bye
 
1141  Rivington & Blackrod High School
Bolton 
2-4 St Augustine’s School
Clitheroe 
10.10.06
1142  St. Bernard’s RC High School
Barrow-in-Furness 
3-7 Montgomery High School
Blackpool 
03.10.06
1143  Whitehaven School
Cumbria 
1-0 Carr Hill Specialist Engineering College
Preston 
23.09.06
1144  Wyndham School
Egremont 
- Team Z
 
1145  Queen Elizabeth’s Grammar School
Blackburn 
1-3 Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale 
27.09.06
1146  Chetwynde School
Barrow-in-Furness 
2-4 Corpus Christi Catholic Sports College
Preston 
26.09.06
1147  Dowdales School
Dalton-in-Furness 
1-0 Fleetwood Sports College
Lancashire 
05.10.06
1148  St Joseph’s Catholic High School
Workington 
- Bye
 
1149  St Benedict’s High School
Whitehaven 
1-0 Palatine Community Sports College
Blackpool 
23.09.06
1150  Walney School
Barrow-in-Furness 
0-1 Park High School
Colne 
23.09.06
1151  Stainburn School & Science College
Workington 
1-0 Leyland St Mary’s Technology College
Lancashire 
23.09.06
1152  Southlands High School
Chorley 
- Team Z
 
1153  Trinity School
Carlisle 
7-0 Skerton Community School
Lancaster 
09.10.06
1154  Heaton Manor School
Newcastle-upon-Tyne 
1-0 St Wilfrid’s RC School
South Shields 
23.09.06
1155  William Howard School
Brampton 
0-6 Kenton School
Newcastle-upon-Tyne 
04.10.06
1156  St Cuthbert’s High School
Newcastle-upon-Tyne 
- Bye
 
1157  Ullswater Community School
Penrith 
1-0 West Gate Community School
Newcastle-upon-Tyne 
31.10.06
1158  Whickham School
Newcastle-upon-Tyne 
3-0 Nelson Thomlinson School
Wigton 
31.10.06
1159  St Aidan’s County High School
Carlisle 
2-2
FT
3-3
AET
2-4
Pen
St Bede’s RC School
Peterlee 
21.10.06
1160  Stanley School of Technology
Stanley 
- Team Z
 
1161  St Bede’s RC School
Lanchester 
1-0 Kirkbie Kendal School
Kendal 
23.09.06
1162  St John’s RC School
Bishop Auckland 
- Bye
 
1163  Prudhoe Community High School
Northumberland 
1-0 Heworth Grange School
Gateshead 
1164  St Thomas More School
North Shields 
- Bye
 
1165  Biddick School Sports College
Washington 
5-0 Ashington High Sports College
Northumberland 
02.10.06
1166  Cramlington High School
Northumberland 
- Bye
 
1167  Monkseaton High School
Whitley Bay 
4-0 Mortimer Comprehensive School
South Shields 
28.09.06
1168  Branksome Comprehensive School
Darlington 
1-0 Eston Park School
Middlesbrough 
14.10.06
1169  Houghton Kepier School
Houghton-le-Spring 
1-4 Burnside Business & Enterprise College
Wallsend 
28.09.06
1170  Sedgefield Community College
Durham 
- Bye
 
1171  Carmel RC Technology College
Darlington 
1-3 Conyers School
Yarm 
03.10.06
1172  Manor College of Technology
Hartlepool 
- Bye
 
1173  Dyke House School
Hartlepool 
2-0 Eastbourne School
Darlington 
11.10.06
1174  Egglescliffe School
Stockton-on-Tees 
- Bye
 
1175  Headlands School
Bridlington 
1-3 Lawrence Jackson School
Guisborough 
02.10.06
1176  King’s Manor School
Middlesbrough 
- Team Z
 
1177  Whitby Community College
North Yorkshire 
0-1 Northfields Sports College
Stockton-on-Tees 
31.10.06
1178  High Tunstall School
Hartlepool 
- Bye
 
1179  Bridlington School Sports College
Humberside 
0-1 Norton College
Malton 
1180  Nunthorpe School
Middlesbrough 
- Bye
 
1181  Richmond School
North Yorkshire 
2-5 St David’s RC Technology College
Middlesbrough 
27.09.06
1182  Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees 
- Bye
 
1183  Acklam Grange School
Middlesbrough 
10-0 Thirsk School
North Yorkshire 
14.10.06
1184  Macmillan Academy
Middlesbrough 
- Team Z
 
1185  Rossett School
Harrogate 
2-1 Ormesby School
Middlesbrough 
03.10.06
1186  Wetherby High School
West Yorkshire 
- Bye
 
1187  Boroughbridge High School
North Yorkshire 
0-7 Boston Spa School
Wetherby 
25.09.06
1188  Trinity Academy
Doncaster 
- Bye
 
1189  St John Fisher Catholic High School
Harrogate 
2-2
FT
2-3
AET
Hemsworth Arts and Community College
Hemsworth 
29.09.06
1190  Hungerhill School
Doncaster 
- Bye
 
1191  Tadcaster Grammar School
North Yorkshire 
5-1 Knottingley High School & Sports College
Wakefield 
28.09.06
1192  Winterhill School
Rotherham 
0-1 Ossett School
Wakefield 
09.10.06
1193  Bradfield School
Sheffield 
0-1 Kettlethorpe High School
Wakefield 
01.11.06
1194  Rawmarsh School & Sports College
Rotherham 
- Bye
 
1195  Outwood Grange School
Wakefield 
5-2 St Mary’s RC Sports College
Hull 
29.09.06
1196  Pickering School
Hull 
- Bye
 
1197  Danum School Technology College
Doncaster 
2-3 Hessle High School
Humberside 
04.10.06
1198  Wingfields School
Rotherham 
- Bye
 
1199  South Holderness School
Hull 
3-0 Northcliffe School
Doncaster 
04.10.06
1200  Silverdale School
Sheffield 
2-4 High Storrs School
Sheffield 
17.10.06
1201  Serlby Park School
Bircotes 
0-3 Willowgarth High School
Barnsley 
11.10.06
1202  Campsmount Technology College
Doncaster 
- Bye
 
1203  Chapel en le Frith High School
High Peak 
0-9 Wisewood School and Sports College
Sheffield 
30.10.06
1204  Bolsover School
Chesterfield 
- Bye
 
1205  Aston Comprehensive School
Sheffield 
8-0 Lady Manners School
Bakewell 
02.10.06
1206  Tupton Hall School
Chesterfield 
- Bye
 
1207  Handsworth Grange School
Sheffield 
3-3
FT
3-3
AET
4-5
Pen
Netherthorpe School
Chesterfield 
19.10.06
1208  Brinsworth Comprehensive School
Rotherham 
0-1 Kingstone School
Barnsley 
06.10.06
1209  King Edward VII School
Sheffield 
2-3 Frederick Gent School
Alfreton 
04.10.06
1210  Belper School
Derbyshire 
- Bye
 
1211  Highfields School
Matlock 
0-1 Chaucer School
Sheffield 
28.09.06
1212  Ecclesfield School
Sheffield 
- Bye
 
1213  Swanwick Hall School
Alfreton 
0-6 All Saints RC School
Mansfield 
26.09.06
1214  Garibaldi College
Mansfield 
- Bye
 
1215  Tibshelf Community School
Alfreton 
1-0 Brunts School
Mansfield 
09.10.06
1216  Manor School
Mansfield 
- Team Z
 
1217  Castle Hill Arts College
Gainsborough 
4-1 Andrew Marvell Business College
Hull 
27.10.06
1218  Driffield School
Humberside 
- Bye
 
1219  Middlefield School of Technology
Gainsborough 
9-3 Cottingham High School
Humberside 
05.10.06
1220  Lindsey School
Grimsby 
- Bye
 
1221  Frederick Gough School
Scunthorpe 
1-4 De Aston School
Market Rasen 
04.10.06
1222  Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby 
- Bye
 
1223  Healing Science College
Grimsby 
1-2 (aet) Malet Lambert School
Hull 
02.10.06
1224  Wolfreton School
Hull 
- Team Z
 
1225  North Axholme School
Scunthorpe 
1-6 Monks Dyke Technology College
Louth 
02.11.06
1226  Humberston School
Grimsby 
8-0 Minster School
Lincoln 
25.09.09
1227  Queen Elizabeth School
Horncastle 
1-8 Thomas Sumpter School
Scunthorpe 
02.10.06
1228  Caistor Yarborough School
Lincolnshire 
- Bye
 
1229  Caistor Grammar School
Lincolnshire 
0-1 St Bede’s RC School
Scunthorpe 
17.10.06
1230  Hereford Technology College
Grimsby 
- Bye
 
1231  William Farr School
Lincoln 
5-0 St Clement’s High School
Kings Lynn 
28.09.06
1232  Cotelands School
Sleaford 
0-1 Giles School
Boston 
14.10.06
1233  Skegness Grammar School
Lincolnshire 
1-0 Park High School
Kings Lynn 
10.10.06
1234  Neale Wade Community College
March 
3-4 Haven High Technology College
Boston 
04.10.06
1235  John Spendluffe Technology College
Alford 
1-2 Dukenies College
Newark 
29.09.06
1236  Yarborough School
Lincoln 
- Bye
 
1237  Boston Grammar School
Lincolnshire 
9-1 King Edward VII High School
Kings Lynn 
07.10.06
1238  Walton Community School
Peterborough 
3-1 George Farmer Technology College
Holbeach 
29.09.06
1239  Fakenham High School
Norfolk 
0-7 Gleed Boys School
Spalding 
02.10.06
1240  Joseph Rushton Technology College
Lincoln 
- Team Z
 
1241  St Guthlac School
Peterborough 
1-2 Cromwell Community School
Chatteris 
29.09.06
1242  William Robertson School
Lincoln 
0-1 Stanground College
Peterborough 
23.09.06
1243  Jack Hunt School
Peterborough 
0-2 Carre’s Grammar School
Sleaford 
29.09.06
1244  Robert Pattinson School
Lincoln 
- Bye
 
1245  Deepings School
Peterborough 
- Bye
 
1246  St George’s College of Technology
Sleaford 
- Bye
 
1247  St Ivo School
Huntingdon 
- Bye
 
1248  Central Technology College
Grantham 
- Team Z
 
1249  Hinchingbrooke School
Huntingdon 
- Bye
 
1250  Branston Community College
Lincoln 
- Bye
 
1251  Sawtry Community College
Huntingdon 
- Bye
 
1252  Casterton Community College
Stamford 
- Bye
 
1253  Bourne Grammar School
Lincolnshire 
- Bye
 
1254  Shirebrook School
Mansfield 
- Bye
 
1255  King’s School
Grantham 
- Bye
 
1256  Northampton School for Boys
Northamptonshire 
- Team Z
 
1257  Prince William School
Oundle 
1-0 Wootton Upper School
Bedford 
23.09.06
1258  Robert Manning Technology College
Bourne 
- Bye
 
1259  Northampton Academy
Northamptonshire 
- Bye
 
1260  St Paul’s Catholic School
Milton Keynes 
- Bye
 
1261  Thurston Community College
Bury St Edmunds 
- Bye
 
1262  Comberton Village College
Cambridge 
- Bye
 
1263  Stratton Upper School
Biggleswade 
6-1 Sir Frank Markham Community School
Milton Keynes 
11.10.06
1264  Sandy Upper School
Bedfordshire 
- Team Z
 
1265  Wymondham College
Norfolk 
- Bye
 
1266  Aylsham High School
Norfolk 
- Bye
 
1267  Hellesdon High School
Norwich 
- Bye
 
1268  Great Yarmouth High School
Norfolk 
- Bye
 
1269  Wymondham High School
Norfolk 
- Bye
 
1270  Sprowston High School
Norwich 
- Bye
 
1271  Stowmarket High School
Suffolk 
- Bye
 
1272  Reepham High School
Norfolk 
- Team Z
 
1273  Thomas Mills High School
Framlingham 
- Bye
 
1274  Framingham Earl High School
Norfolk 
- Bye
 
1275  Westbourne High School
Ipswich 
4-0 Davenant Foundation School
Loughton 
11.10.09
1276  Sudbury Upper School & Arts College
Suffolk 
- Bye
 
1277  Chantry High School
Ipswich 
3-1 Westcliff High School for Boys
Essex 
28.09.06
1278  Stoke High School
Ipswich 
- Bye
 
1279  King Harold School
Waltham Abbey 
0-4 Northgate High School
Ipswich 
03.10.06
1280  Jo Richardson Community School
Dagenham 
- Team Z
 
1281  Copleston High School
Ipswich 
1-0 Taverham High School
Norwich 
23.09.06
1282  Costessey High School
Norwich 
- Bye
 
1283  Hadleigh High School
Suffolk 
6-2 Diss High School
Norfolk 
26.09.06
1284  Kirkley High School
Lowestoft 
- Bye
 
1285  Burnt Mill School
Harlow 
0-9 Turnford School
Cheshunt 
05.10.06
1286  Northfleet Technology College
Kent 
- Bye
 
1287  Chafford Hundred Campus
Grays 
1-0 Sittingbourne Community College
Kent 
23.09.06
1288  Haberdashers Ashes Knights Academy
Bromley 
- Team Z
 
1289  Roding Valley School
Loughton 
9-1 Birchwood High School
Bishops Stortford 
10.10.06
1290  Sheredes School
Hoddesdon 
- Bye
 
1291  St John’s RC Comprehensive School
Gravesend 
5-3 William Edwards School & Sports College
Grays 
19.10.06
1292  St Paul’s Academy
Abbey Wood 
- Bye
 
1293  Southend High School for Boys
Essex 
1-0 Erith School
Kent 
16.10.06
1294  Beths Grammar School
Bexley 
- Bye
 
1295  West Hatch High School
Chigwell 
0-1 Bexley Business Academy
Erith 
20.10.06
1296  White Hart Lane School
Haringey 
- Team Z
 
1297  Leventhorpe School
Sawbridgeworth 
6-1 Barking Abbey School
Essex 
01.11.06
1298  Mount Grace School
Potters Bar 
- Bye
 
1299  Passmores School
Harlow 
1-3 Cavendish School
Hemel Hempstead 
02.10.06
1300  Lealands High School
Luton 
- Bye
 
1301  Lea Manor High School
Luton 
9-1 Stewards School
Harlow 
02.11.06
1302  Stanborough School
Watford 
- Bye
 
1303  Mark Hall Sports College
Harlow 
0-1 Priory School
Hitchin 
23.09.06
1304  John F Kennedy School
Hemel Hempstead 
- Team Z
 
1305  Brentwood School
Essex 
0-4 Parmiter’s School
Watford 
04.10.06
1306  Queensbury School
Dunstable 
- Bye
 
1307  Queens School
Watford 
12-0 Walthamstow Academy
Essex 
16.10.06
1308  Samuel Whitbread Community College
Shefford 
- Bye
 
1309  Sharnbrook Upper School (Bedford)

- Roade School (Northampton)

1310  Wrenn School
Wellingborough 
- Bye
 
1311  Vandyke Upper School
Leighton Buzzard 
9-1 Kingsthorpe Community College
Northampton 
10.10.06
1312  Biddenham Upper School
Bedford 
- Team Z
 
1313  Wollaston School
Wellingborough 
0-1 Mark Rutherford Upper School
Bedford 
23.09.06
1314  Guilsborough School
Northampton 
- Bye
 
1315  Banbury School
Oxfordshire 
2-1 Harris School
Rugby 
26.09.06
1316  Cooper School
Bicester 
- Bye
 
1317  Bicester Community College
Oxfordshire 
2-1 Mandeville Upper School
Aylesbury 
10.10.06
1318  Sir William Ramsay School
High Wycombe 
- Bye
 
1319  Warriner School
Bloxham 
1-0 Bilton High School
Rugby 
23.09.06
1320  Marlborough School
Woodstock 
- Team Z
 
1321  Icknield Community School
Watlington 
3-3
FT
4-4
AET
3-4
Pen
Icknield High School
Luton 
27.09.06
1322  Fortismere School
Muswell Hill 
- Bye
 
1323  Ashcroft High School
Luton 
0-2 Lea Valley High School
Enfield 
21.09.06
1324  Capital City Academy
London NW10 
- Bye
 
1325  Compton School
Finchley 
0-0
FT
0-0
AET
3-4
Pen
Denbigh High School
Luton 
28.09.06
1326  Salisbury School
Edmonton 
- Bye
 
1327  Haverstock School
London NW3 
0-1 St Thomas More Sports College
Wood Green 
02.10.06
1328  Sir John Lawes School
Harpenden 
- Team Z
 
1329  St Ignatius College
Enfield 
1-4 Holloway School
London N7 
20.09.06
1330  Enfield Grammar School
Middlesex 
- Bye
 
1331  Finchley Catholic High School
Middlesex 
1-0 Ashlyns School
Berkhamsted 
14.10.06
1332  Highbury Grove School
London N5 
- Bye
 
1333  Rushcroft School
Chingford 
1-0 Onslow St Audrey’s School
Hatfield 
31.10.06
1334  Chancellor’s School
Hatfield 
- Bye
 
1335  Beal High School
Ilford 
0-1 Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
05.10.06
1336  Rokeby School
Newham 
- Team Z
 
1337  Kingsford School
Newham 
4-9 George Green School
London E14 
17.10.06
1338  Bishop Challenor RC Collegiate School
London E1 
- Bye
 
1339  Westlands School
Sittingbourne 
0-1 Langdon School
Newham 
01.11.06
1340  Stepney Green School
London E1 
- Bye
 
1341  Langdon Park School
London E14 
0-6 St Bonaventure’s RC School
Newham 
02.10.06
1342  Cardinal Pole RC School
London E9 
- Bye
 
1343  Little Ilford School
Newham 
0-1 Hackney Free & Parochial School
London E9 
1344  Caterham High School
Ilford 
- Team Z
 
1345  Royal Docks Community School
Newham 
5-6 Academy at Peckham
London SE15 
04.10.06
1346  City of London Academy
London SE1 
- Bye
 
1347  Archbishop Michael Ramsey College
London SE5 
3-0 Cumberland School Sports College
Newham 
10.10.06
1348  Kemnal Technology College
Sidcup 
- Bye
 
1349  Brampton Manor School
Newham 
6-3 Bexleyheath School
Kent 
02.10.06
1350  Bishop Justus CE School
Bromley 
- Bye
 
1351  Bexley Grammar School
Welling 
1-0 Lister Community School
Newham 
09.10.06
1352  Hundred of Hoo School
Rochester 
- Team Z
 
1353  Emerson Park School
Hornchurch 
9-0 Kelsey Park School for Boys
Beckenham 
06.10.06
1354  Bacons College
London SE16 
- Bye
 
1355  Minster College
Sheerness 
- Bye
 
1356  Abbey Wood School
London SE2 
- Bye
 
1357  Blackheath Bluecoat School
London SE3 
3-1 Hayesbrook School
Tonbridge 
09.10.06
1358  Brentwood County High School
Essex 
- Bye
 
1359  Wilmington Grammar School for Boys
Dartford 
2-1 Crofton School
London SE4 
28.09.06
1360  Priory Sports College
Orpington 
- Team Z
 
1361  Ravens Wood School
Bromley 
11-1 Deptford Green School
London SE14 
03.10.06
1362  Herne Bay High Sports College
Kent 
- Bye
 
1363  Eltham Green School
London SE9 
1-3 Darrick Wood School
Orpington 
05.10.06
1364  Sandwich Technology School
Kent 
- Bye
 
1365  Harvey Grammar School
Folkestone 
1-0 St Joseph’s Academy
London SE3 
04.10.06
1366  Forest Hill School
London SE23 
- Bye
 
1367  Charles Dickens School
Broadstairs 
2-0 St Thomas the Apostle College
London SE15 
28.09.06
1368  Canterbury High School
Kent 
- Team Z
 
1369  Angley School
Cranbrook 
1-0 St Richard’s Catholic College
Bexhill-on-Sea 
14.10.06
1370  Dover Grammar School for Boys
Kent 
- Bye
 
1371  William Parker Sports College
Hastings 
2-6 Hugh Christie Technology College
Tonbridge 
27.09.06
1372  Blatchington Mill School
Hove 
- Bye
 
1373  Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent 
1-2 Imberhorne School
East Grinstead 
13.10.06
1374  Dorothy Stringer High School
Brighton 
- Bye
 
1375  St Bede’s School
Hailsham 
4-0 St Simon Stock School
Maidstone 
10.10.06
1376  Steyning Grammar School
Sussex 
0-1 Wildern School
Southampton 
1377  Warden Park School
Haywards Heath 
3-6 Trinity School
Croydon 
09.10.06
1378  Varndean School
Brighton 
- Bye
 
1379  Hove Park Upper School
Hove 
0-3 Astor of Hever Community School
Maidstone 
29.09.06
1380  Littlehampton Community School
Sussex 
- Bye
 
1381  Maplesden Noakes School
Maidstone 
3-3
FT
3-3
AET
2-3
Pen
Wilson School
Wallington 
11.10.06
1382  Thomas Bennett Community School
Crawley 
-- Bye
 
1383  Mascalls School
Tonbridge 
3-1 Beacon Community College
Crowborough 
25.09.06
1384  Archbishop Lanfranc School
Croydon 
- Team Z
 
1385  Whitgift School
Croydon 
7-1 St Wilfrid’s School
Crawley 
25.09.06
1386  Hardley School
Southampton 
- Bye
 
1387  Felpham Community College
Bognor Regis 
7-1 Kings School
Winchester 
22.09.06
1388  Stanley Park School
Carshalton 
- Bye
 
1389  Hazelwick School
Crawley 
0-1 Winston Churchill School
Woking 
1390  Warlingham Secondary School
Surrey 
- Bye
 
1391  City of Portsmouth Boys School
Hampshire 
6-2 Kings Manor Community College
Shoreham-by-Sea 
27.09.06
1392  Ashburton Community School
Croydon 
1-0 Chestnut Grove School
Balham 
14.10.06
1393  Hamble Community Sports College
Southampton 
0-1 Ardingly College
Haywards Heath 
12.10.06
1394  Kings International College
Camberley 
- Bye
 
1395  Wyvern College
Salisbury 
1-6 Tomlinscote School
Camberley 
18.10.06
1396  Bulmershe School
Reading 
- Bye
 
1397  Bognor Regis Community College
Sussex 
1-0 Ryde High School
Isle of Wight 
04.10.06
1398  Richard Challenor School
New Malden 
- Bye
 
1399  Mountbatten School
Romsey 
2-1 Carshalton Boys Sports College
Surrey 
28.09.06
1400  Brakenhale School
Bracknell 
1-8 Glyn Technology School
Ewell 
02.10.09
1401  Esher CE High School (Surrey)

- Wyvern Technology College (Eastleigh)

1402  St. Crispin’s School
Wokingham 
- Bye
 
1403  Sandown High School (Isle of Wight)

- Bishop Luffa School (Chichester)

1404  Redbridge Community School
Southampton 
- Bye
 
1405  Collingwood College
Camberley 
9-0 Ernest Bevin College
London SW17 
12.10.06
1406  Emmbrook School
Wokingham 
0-2 Rydens School
Walton-on-Thames 
31.10.06
1407  Hollyfield School
Surbiton 
5-2 Garth Hill College
Bracknell 
18.10.06
1408  Ewell Castle School
Ewell 
- Team Z
 
1409  Charters School
Ascot 
6-0 Wavell School
Farnborough 
1410  Westgate School
Slough 
- Bye
 
1411  Costello Technology College
Basingstoke 
1-3 Windsor Boys School
Berkshire 
02.10.06
1412  Southfields Community College
London SW18 
- Bye
 
1413  Fort Hill Community College
Basingstoke 
0-1 Raynes Park High School
Merton 
13.10.06
1414  Wexham School
Slough 
- Bye
 
1415  West London Academy
Northolt 
1-5 Bishop Thomas Grant School
London SW16 
20.10.06
1416  Holland Park School
London W8 
- Team Z
 
1417  Pimlico School
London SW1 
0-1 Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
23.09.06
1418  Battersea Technology College
London SW11 
- Bye
 
1419  Whitmore High School
Harrow 
0-5 Westminster City School
London SW1 
13.10.06
1420  Longdean School
Hemel Hempstead 
- Bye
 
1421  Whitefield School
Cricklewood 
5-3 Kings Langley School
Hertfordshire 
02.10.06
1422  JFS School
Harrow 
- Team Z
 
1423  Wye Valley School
Bourne End 
1-0 John Lyon School
Harrow 
10.10.06
1424  Queens Park Community School
Brent 
- Team Z
 
1425  Harefield Academy
Middlesex 
1-0 St Bernard’s Convent School
Slough 
29.09.06
1426  Furze Platt School
Maidenhead 
- Bye
 
1427  Forest Boys School
Winnersh 
2-3 John Hampden Grammar School
High Wycombe 
25.09.06
1428  Hemel Hempstead School
Hertfordshire 
- Bye
 
1429  Dr Challenor’s Grammar School
Amersham 
1-2 Rickmansworth School
Hertfordshire 
25.09.06
1430  Altwood CE School
Maidenhead 
- Bye
 
1431  Hampton School
Middlesex 
8-0 Amersham School
Buckinghamshire 
03.10.06
1432  Nicholas Breakspear RC Sports College
St Albans 
- Team Z
 
1433  Beaconsfield School
Buckinghamshire 
3-6 Cox Green School
Maidenhead 
03.10.06
1434  Peers School
Oxford 
- Bye
 
1435  Lord William’s School
Thame 
4-0 Aylesbury Grammar School
Buckinghamshire 
05.10.06
1436  Chalfonts Community College
Buckinghamshire 
- Bye
 
1437  Lutterworth Grammar School
Leicestershire 
7-1 Arden School
Solihull 
05.10.06
1438  Campion School
Northampton 
1-0 Leckford Place School
Oxford 
23.09.06
1439  Duston Upper School
Northampton 
2-3 King Edward VII School
Melton Mowbray 
09.10.06
1440  Brooke Weston City Technology College
Corby 
- Team Z
 
1441  Montsaye Community College
Kettering 
0-1 Lancaster School
Leicester 
23.09.06
1442  Harry Carlton School
Loughborough 
- Bye
 
1443  Beauchamp Community College
Oadby 
2-3 Latimer Community Arts College
Kettering 
14.10.06
1444  Manor School & Sports College
Wellingborough 
- Bye
 
1445  Groby Community College
Leicestershire 
5-1 Huxlow School
Irthlingborough 
04.10.06
1446  Bemrose Community School
Derby 
- Bye
 
1447  William Bradford Community College
Leicester 
3-0 Long Eaton School
Nottingham 
02.11.06
1448  Dayncourt School
Nottingham 
- Team Z
 
1449  Repton School
Derby 
2-1 Thomas Alleyne’s High School
Uttoxeter 
27.09.06
1450  New College
Leicester 
- Bye
 
1451  Djanogly City Academy
Nottingham 
0-1 Wreake Valley Community College
Syston 
12.10.06
1452  Ferrers Specialist Arts College
Higham Ferrers 
- Bye
 
1453  Rawlins Community College
Loughborough 
4-3 St Benedict School
Derby 
10.10.06
1454  Burleigh Community College
Loughborough 
- Bye
 
1455  West Park Community College
Derby 
1-0 Westwood High School
Leek 
10.10.06
1456  Heanor Gate Science College
Heanor 
5-4 Queen Elizabeth’s Grammar School
Ashbourne 
10.10.06
1457  Chellaston School
Derby 
1-1
FT
1-1
AET
3-4
Pen
Cheadle High School
Staffordshire 
25.09.06
1458  Lees Brook Community Sports College
Derby 
- Bye
 
1459  Countesthorpe Community College
Leicester 
0-1 Belgrave High School
Tamworth 
25.09.06
1460  Bosworth Community & Sports College
Leicester 
- Bye
 
1461  Woodhouse High School
Tamworth 
1-4 Woodlands School & Sports College
Coventry 
05.10.06
1462  Hartshill School
Nuneaton 
- Bye
 
1463  Lyng Hall School
Coventry 
0-1 Higham Lane School
Nuneaton 
14.10.06
1464  Kingsmead Technology College
Hednesford 
- Team Z
 
1465  Caludon Castle School
Coventry 
4-2 Alderman Smith School
Nuneaton 
28.09.06
1466  Coundon Court School
Coventry 
- Bye
 
1467  Bishop Ullathorne School
Coventry 
4-1 George Eliot Community School
Nuneaton 
02.10.06
1468  Cardinal Newman School
Coventry 
- Bye
 
1469  Prospect Technology College
Reading 
- Bye
 
1470  Larkmead School
Abingdon 
- Bye
 
1471  John Mason School (Abingdon)

- Ryeish Green School (Reading)

1472  St Gregory the Great RC School
Oxford 
- Team Z
 
1473  Cheney School
Oxford 
4-1 Little Heath School
Reading 
28.09.06
1474  St Birinus School
Didcot 
- Bye
 
1475  Trinity School
Newbury 
0-1 King Alfred’s Sports & Community College
Wantage 
1476  Wheatley Park School
Oxford 
- Bye
 
1477  Theale Green Community School
Reading 
7-1 Cherwell School
Oxford 
03.10.06
1478  Fitzharry’s School
Abingdon 
- Bye
 
1479  Gosford Hill School
Oxford 
4-2 Waingels College
Reading 
05.10.06
1480  Wallingford School
Oxfordshire 
- Team Z
 
1481  Bournemouth School
Dorset 
5-2 Park House Sports College
Newbury 
27.09.06
1482  Budmouth Technology College
Weymouth 
1-3 John Hanson Community School
Andover 
02.10.06
1483  Corfe Hills School
Broadstone 
9-0 Whitstone Community School
Shepton Mallet 
04.10.06
1484  Winton School
Bournemouth 
- Bye
 
1485  Oxford Community School
Oxfordshire 
3-5 Greendown Community School
Swindon 
10.10.06
1486  Matthew Arnold School
Oxford 
3-1 Dorcan Technology College
Swindon 
02.10.06
1487  Braden Forest School
Swindon 
7-3 Carterton Community College
Oxfordshire 
26.09.06
1488  Whitecross School
Lydney 
- Team Z
 
1489  St Bede’s Catholic College (Bristol)

- Headlands School (Swindon)

1490  Devizes School
Wiltshire 
1-0 Sturminster Newton High School
Dorset 
01.11.06
1491  Beechen Cliff School
Bath 
1-0 Hreod Parkway School
Swindon 
23.09.06
1492  Frome Community College
Somerset 
- Bye
 
1493  Ralph Allen School (Bath)

- Hardenhuish School (Chippenham)

1494  John Bentley School
Calne 
0-1 Norton Hill School
Bath 
14.10.06
1495  Somervale School (Bath)

- Sheldon School (Chippenham)

1496  King Edmund Community School
Bristol 
0-6 Thomas Hardye School
Dorchester 
11.10.06
1497  Whitefields Fishponds School
Bristol 
2-5 Gordano School
Portishead 
04.10.06
1498  Castle School
Taunton 
0-1 Downend Technology College
Bristol 
23.09.06
1499  Grange School & Sports College
Bristol 
1-6 Worle Community School
Weston-super-Mare 
03.10.06
1500  Bucklers Mead Community School
Yeovil 
- Bye
 
1501  Queen Elizabeth Community College
Crediton 
1-2 Wey Valley Sports College
Weymouth 
26.09.06
1502  Wyvern School
Weston-super-Mare 
0-8 Exmouth Community College
Devon 
28.09.06
1503  Nailsea School
Somerset 
3-0 Great Torrington School
Torrington 
12.10.06
1504  Westlands School
Torquay 
- Team Z
 
1505  Torquay Boys Grammar School
Devon 
4-0 Ladymead Community School
Taunton 
20.10.06
1506  Teignmouth Community College
Devon 
6-1 Launceston College
Cornwall 
11.10.06
1507  Humphry Davy School
Penzance 
1-6 Ivybridge Community School
Plymouth 
04.10.06
1508  Tiverton High School
Devon 
- Bye
 
1509  South Dartmoor College (Ashburton)

- Penrice Community College (St Austell)

1510  St Ives School
Cornwall 
0-1 Estover Community College
Plymouth 
01.11.06
1511  Plymstock School
Plymouth 
2-1 Callington Community College
Cornwall 
06.10.06
1512  Saltash Community College
Cornwall 
- Team Z
 

* Denotes teams withdrawn by the ESFA after failing to play by the deadline date
** Denotes winning team decided by the toss of a coin after failing to play by the deadline date

Top


ROUND TWO - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001  Aylestone School
Hereford 
0-2 Wellsway School
Bristol 
17.11.06
2002  Tewkesbury School
Gloucestershire 
1-3 Kings Norton Boys School
Birmingham 
31.10.06
2003  Severn Vale School
Gloucester 
7-0 Pershore High School
Worcestershire 
01.11.06
2004  Prince Henry’s High School
Evesham 
9-1 Shireland Language College
Smethwick 
19.10.06
2005  Bristnall Hall Technology College
Oldbury 
2-2
FT
2-2
AET
3-2
Pen
Evesham High School
Worcestershire 
16.11.06
2006  Churchdown School
Gloucester 
0-3 Warley High College of Sport
Oldbury 
18.10.06
2007  Katherine Lady Berkeleys School
Wotton-under-Edge 
2-0 Archway School
Stroud 
30.10.06
2008  Marling School
Stroud 
1-0 Redhill School
Stourbridge 
06.10.06
2009  South Bromsgrove High School
Worcestershire 
2-4 High Arcal School
Dudley 
30.10.06
2010  St Augustine’s Catholic High School
Redditch 
3-1 St Michael’s CE High School
Rowley Regis 
31.10.06
2011  Cirencester Deer Park School
Gloucestershire 
5-0 Cirencester Kingshill School
Gloucestershire 
18.10.06
2012  Trinity High School
Redditch 
1-2 Kingshurst City Technology College
Birmingham 
02.11.06
2013  Light Hall School
Solihull 
4-2 Trinity Catholic School
Leamington Spa 
18.10.06
2014  Tudor Grange School
Solihull 
0-1 Archbishop Grimshaw School
Birmingham 
11.10.06
2015  Bishop Challenor RC School
Birmingham 
5-2 Ludlow CE School
Shropshire 
31.10.06
2016  Lacon Childe School
Cleobury Mortimer 
4-5 (aet) Coseley School & Sports College
Bilston 
17.10.06
2017  Alleyne’s High School
Stone 
0-3 Summerhill School
Kingswinford 
06.11.06
2018  Woodrush Community High School
Birmingham 
2-4 Smiths Wood School
Birmingham 
03.11.06
2019  Blessed William Howard High School
Stafford 
1-0 Park Hall School
Birmingham 
19.10.06
2020  Great Barr School
Birmingham 
2-2
FT
3-2
AET
George Dixon International School
Birmingham 
06.11.06
2021  Dartmouth High School
Great Barr 
1-1
FT
2-1
AET
Aldridge School
Walsall 
10.10.06
2022  Charlton School
Telford 
8-0 Parkfield High School
Wolverhampton 
16.10.06
2023  Shelfield School & Community College
Walsall 
3-2 Idsall School
Shifnal 
08.11.06
2024  Grange School
Shrewsbury 
1-1
FT
1-1
AET
4-3
Pen
Northicote School
Wolverhampton 
16.11.06
2025  Thomas Telford School
Telford 
1-0 James Brindley High School
Stoke-on-Trent 
12.10.06
2026  Grove School (Market Drayton)

- Deansfield High School (Wolverhampton)

2027  Longton High School
Stoke-on-Trent 
1-5 Sandbach School
Cheshire 
15.11.06
2028  Rudheath High School
Northwich 
2-10 Blurton High School
Stoke-on-Trent 
14.11.06
2029  Painsley Catholic High School
Stoke-on-Trent 
3-4 St John Fisher High School
Newcastle-under-Lyme 
12.10.06
2030  Marches School & Technology College
Oswestry 
0-1 County High School Leftwich
Northwich 
16.10.06
2031  Queens Park High School (Chester)
** 
- St Nicholas Catholic High School
Northwich 
2032  Marple Hall School
Stockport 
1-0 Lostock College
Manchester 
17.10.06
2033  Lymm High School
Cheshire 
4-3 Whitby High School
Ellesmere Port 
03.11.06
2034  St James Catholic High School
Stockport 
4-2 Queen Elizabeth High School
Manchester 
19.10.06
2035  St Bede’s College
Manchester 
1-1
FT
2-2
AET
3-1
Pen
Wilmslow High School
Cheshire 
07.11.06
2036  Middleton Technology School
Manchester 
4-0 Newall Green High School
Manchester 
16.10.06
2037  West Derby Comprehensive School
Liverpool 
1-1
FT
1-1
AET
4-5
Pen
Wade Deacon High School
Widnes 
31.10.06
2038  Sutton High School
Ellesmere Port 
2-1 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool 
14.10.06
2039  Rock Ferry High School
Birkenhead 
5-0 Mosslands School
Wirral 
19.10.06
2040  Christleton County High School
Chester 
5-1 St Margaret’s CE High School
Liverpool 
14.10.06
2041  Sacred Heart Catholic College
Liverpool 
3-2 Alsop High School
Liverpool 
14.10.06
2042  St Francis Xavier’s College
Liverpool 
6-2 St Matthew’s RC High School
Manchester 
20.10.06
2043  Archbishop Beck Catholic College
Liverpool 
1-0 Woodchurch High School
Birkenhead 
14.10.06
2044  Parrs Wood Technology College
Manchester 
5-2 Childwall School
Liverpool 
12.10.06
2045  Chesterfield High School
Liverpool 
3-1 Swinton High School
Manchester 
16.10.06
2046  Wright Robinson Sports College
Manchester 
4-0 Hesketh Fletcher High School
Wigan 
18.10.06
2047  Wentworth High School
Manchester 
3-3
FT
3-4
AET
Farnley Park High School
Leeds 
02.11.06
2048  St Thomas More RC College
Manchester 
5-1 Abraham Moss High School
Manchester 
01.11..06
2049  Holy Family Catholic School
Keighley 
- Bye
 
2050  Manchester Academy
Greater Manchester 
6-3 Brooksbank School Sports College
Elland 
01.11.06
2051  North Manchester High School for Boys
Manchester 
5-3 Salendine Nook High School
Huddersfield 
14.11.06
2052  Audenshaw High School
Manchester 
5-1 Salford City Academy
Manchester 
02.11.06
2053  St Bede’s Grammar School
Bradford 
3-2 Whitcliffe Mount School
Cleckheaton 
19.10.06
2054  Yorkshire Martyrs Catholic College
Bradford 
0-0
FT
1-0
AET
Walkden High School
Manchester 
02.11.06
2055  Alder Community High School
Manchester 
1-0 All Saints Catholic Language College
Rawtenstall 
2056  Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
6-5 (aet) Holmfirth High School
Huddersfield 
01.11.06
2057  Derby High School
Bury 
2-6 Crompton House School
Oldham 
12.10.06
2058  Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax 
2-4 Bingley Grammar School
West Yorkshire 
20.10.06
2059  All Saints RC High School
Kirkby 
- Bye
 
2060  Ormskirk School
Lancashire 
1-2 Longdendale High School
Hyde 
16.10.06
2061  Moorhead High School
Accrington 
2-3 Penistone Grammar School
Sheffield 
07.11.06
2062  Siddal Moor Sports College
Rochdale 
1-2 Harper Green School
Bolton 
09.11.06
2063  Glenburn Sports College
Skelmersdale 
2-0 St Cuthbert’s High School
Rochdale 
16.11.06
2064  West Hill School
Stalybridge 
2-4 Ashton-on-Mersey School
Sale 
17.10.06
2065  Darwen Moorland High School
Darwen 
- Bye
 
2066  Darwen Vale High School
Darwen 
1-0 Smithills School
Bolton 
07.11.06
2067  Castlebrook High School
Bury 
1-2 St Gabriel’s RC High School
Bury 
17.10.06
2068  St Joseph’s Sports College
Bolton 
3-0 Ashton Community Science College
Preston 
31.10.06
2069  Bolton School
Greater Manchester 
5-2 Sharples School
Bolton 
19.10.06
2070  Hameldon Community College
Burnley 
4-0 St Michael’s CE High School
Chorley 
12.10.06
2071  St Augustine’s School
Clitheroe 
0-1 Montgomery High School
Blackpool 
07.11.06
2072  Whitehaven School
Cumbria 
4-0 Wyndham School
Egremont 
30.10.06
2073  Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale 
2-5 Corpus Christi Catholic Sports College
Preston 
16.10.06
2074  Dowdales School
Dalton-in-Furness 
1-0 St Joseph’s Catholic High School
Workington 
2075  St Benedict’s High School
Whitehaven 
1-0 Park High School
Colne 
14.10.06
2076  Stainburn School & Science College
Workington 
3-1 Southlands High School
Chorley 
03.11.06
2077  Trinity School
Carlisle 
3-2 Heaton Manor School
Newcastle-upon-Tyne 
18.10.06
2078  Kenton School
Newcastle-upon-Tyne 
5-0 St Cuthbert’s High School
Newcastle-upon-Tyne 
25.10.06
2079  Ullswater Community School
 
0-4 Whickham School
Newcastle-upon-Tyne 
16.11.06
2080  St Bede’s RC School
Peterlee 
1-0 Stanley School of Technology
Stanley 
2081  St Bede’s RC School
Lanchester 
2-1 St John’s RC School
Bishop Auckland 
12.10.06
2082  Prudhoe Community High School
Northumberland 
3-2 St Thomas More School
North Shields 
21.11.06
2083  Biddick School Sports College
Washington 
4-1 Cramlington High School
Northumberland 
16.11.06
2084  Monkseaton High School
Whitley Bay 
4-2 Branksome Comprehensive School
Darlington 
16.11.06
2085  Burnside Business & Enterprise College
Wallsend 
2-0 Sedgefield Community College
Durham 
12.10.06
2086  Conyers School
Yarm 
4-3 Manor College of Technology
Hartlepool 
13.10.06
2087  Dyke House School
Hartlepool 
0-1 Egglescliffe School
Stockton-on-Tees 
14.10.06
2088  Lawrence Jackson School
Guisborough 
7-1 King’s Manor School
Middlesbrough 
13.10.06
2089  Northfields Sports College
Stockton-on-Tees 
1-0 High Tunstall School
Hartlepool 
08.11.06
2090  Norton College
Malton 
1-0 Nunthorpe School
Middlesbrough 
11.10.06
2091  St David’s RC Technology College
Middlesbrough 
4-4
FT
4-5
AET
Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees 
11.10.06
2092  Acklam Grange School
Middlesbrough 
5-1 Macmillan Academy
Middlesbrough 
08.11.06
2093  Rossett School
Harrogate 
4-1 Wetherby High School
West Yorkshire 
10.10.06
2094  Boston Spa School
Wetherby 
4-1 Trinity Academy
Doncaster 
16.10.06
2095  Hemsworth Arts and Community College
(Hemsworth 
1-4 Hungerhill School
Doncaster 
11.10.06
2096  Tadcaster Grammar School
North Yorkshire 
2-2
FT
2-2
AET
3-1
Pen
Ossett School
Wakefield 
31.10.06
2097  Kettlethorpe High School
Wakefield 
5-1 Rawmarsh School & Sports College
Rotherham 
18.10.06
2098  Outwood Grange School
Wakefield 
1-2 (aet) Pickering School
Hull 
11.10.06
2099  Hessle High School
Humberside 
5-2 Wingfields School
Rotherham 
18.10.06
2100  South Holderness School
Hull 
3-0 High Storrs School
Sheffield 
08.11.06
2101  Willowgarth High School
Barnsley 
7-2 Campsmount Technology College
Doncaster 
15.11.06
2102  Wisewood School and Sports College
Sheffield 
4-1 Bolsover School
Chesterfield 
30.10.06
2103  Aston Comprehensive School
Sheffield 
2-1 Tupton Hall School
Chesterfield 
19.10.06
2104  Netherthorpe School
Chesterfield 
0-1 Kingstone School
Barnsley 
2105  Frederick Gent School
Alfreton 
1-0 Belper School
Derbyshire 
2106  Chaucer School
Sheffield 
2-2
FT
2-2
AET
7-6
Pen
Ecclesfield School
Sheffield 
01.11.06
2107  All Saints RC School
Mansfield 
6-2 Garibaldi College
Mansfield 
12.10.06
2108  Tibshelf Community School
Alfreton 
1-0 Manor School
Mansfield 
02.11.06
2109  Castle Hill Arts College
Gainsborough 
1-0 Driffield School
Humberside 
16.11.06
2110  Middlefield School of Technology
Gainsborough 
1-6 Lindsey School
Grimsby 
02.11.06
2111  De Aston School
Market Rasen 
1-7 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby 
12.10.06
2112  Malet Lambert School
Hull 
0-6 Wolfreton School
Hull 
12.10.06
2113  Monks Dyke Technology College
Louth 
2-4 Humberston School
Grimsby 
11.10.06
2114  Thomas Sumpter School
Scunthorpe 
6-1 Caistor Yarborough School
Lincolnshire 
16.10.06
2115  St Bede’s RC School
Scunthorpe 
3-5 Hereford Technology College
Grimsby 
09.11.06
2116  William Farr School
Lincoln 
4-1 Giles School
Boston 
11.10.06
2117  Skegness Grammar School
Lincolnshire 
3-5 Haven High Technology College
Boston 
17.10.06
2118  Dukenies College
Newark 
3-1 Yarborough School
Lincoln 
17.11.06
2119  Boston Grammar School
Lincolnshire 
2-0 Walton Community School
Peterborough 
16.10.06
2120  Gleed Boys School
Spalding 
2-3 Joseph Rushton Technology College
Lincoln 
12.10.06
2121  Cromwell Community School
Chatteris 
1-3 Stanground College
Peterborough 
21.09.06
2122  Carre’s Grammar School
Sleaford 
2-2
FT
2-3
AET
Robert Pattinson School
Lincoln 
14.10.06
2123  Deepings School
Peterborough 
0-0
FT
1-0
AET
St George’s College of Technology
Sleaford 
05.10.06
2124  St Ivo School
Huntingdon 
11-0 Central Technology College
Grantham 
04.10.06
2125  Hinchingbrooke School
Huntingdon 
3-1 Branston Community College
Lincoln 
11.10.06
2126  Sawtry Community College
Huntingdon 
4-1 Casterton Community College
Stamford 
17.10.06
2127  Bourne Grammar School
Lincolnshire 
5-2 Shirebrook School
Mansfield 
05.10.06
2128  King’s School
Grantham 
1-3 Northampton School for Boys
Northamptonshire 
17.11.06
2129  Prince William School
Oundle 
1-5 Robert Manning Technology College
Bourne 
10.10.06
2130  Northampton Academy
Northamptonshire 
5-9 St Paul’s Catholic School
Milton Keynes 
09.10.06
2131  Thurston Community College
Bury St Edmunds 
3-3
FT
5-3
AET
Comberton Village College
Cambridge 
18.10.06
2132  Stratton Upper School
Biggleswade 
1-0 Sandy Upper School
Bedfordshire 
08.11.06
2133  Wymondham College
Norfolk 
1-3 Aylsham High School
Norfolk 
15.11.06
2134  Hellesdon High School
Norwich 
2-2
FT
2-2
AET
7-6
Pen
Great Yarmouth High School
Norfolk 
12.10.06
2135  Wymondham High School
Norfolk 
3-0 Sprowston High School
Norwich 
09.10.06
2136  Stowmarket High School
Suffolk 
1-0 Reepham High School
Norfolk 
14.10.06
2137  Thomas Mills High School
Framlingham 
1-5 Framingham Earl High School
Norfolk 
31.10.06
2138  Westbourne High School
Ipswich 
6-0 Sudbury Upper School & Arts College
Suffolk 
02.11.06
2139  Chantry High School
Ipswich 
1-3 Stoke High School
Ipswich 
11.10.06
2140  Northgate High School
Ipswich 
3-1 Jo Richardson Community School
Dagenham 
30.10.06
2141  Copleston High School
Ipswich 
5-7 Costessey High School
Norwich 
18.10.06
2142  Hadleigh High School
Suffolk 
6-0 Kirkley High School
Lowestoft 
18.10.06
2143  Turnford School
Cheshunt 
1-0 Northfleet Technology College
Kent 
10.10.06
2144  Chafford Hundred Campus
Grays 
1-5 Haberdashers Ashes Knights Academy
Bromley 
18.10.06
2145  Roding Valley School
Loughton 
3-1 Sheredes School
Hoddesdon 
16.10.06
2146  St John’s RC Comprehensive School
Gravesend 
2-1 St Paul’s Academy
Abbey Wood 
20.10.06
2147  Southend High School for Boys
Essex 
1-0 Beths Grammar School
Bexley 
15.11.06
2148  Bexley Business Academy
Erith 
1-0 White Hart Lane School
Haringey 
2149  Leventhorpe School
Sawbridgeworth 
5-1 Mount Grace School
Potters Bar 
01.11.06
2150  Cavendish School
Hemel Hempstead 
3-1 Lealands High School
Luton 
12.10.06
2151  Lea Manor High School
Luton 
9-0 Stanborough School
Watford 
09.11.06
2152  Priory School
Hitchin 
1-1
FT
1-1
AET
4-2
Pen
John F Kennedy School
Hemel Hempstead 
18.10.06
2153  Parmiter’s School
Watford 
3-1 Queensbury School
Dunstable 
12.10.06
2154  Queens School
Watford 
1-0 Samuel Whitbread Community College
Shefford 
08.11.06
2155  Wrenn School
Wellingborough 
- Bye
 
2156  Vandyke Upper School
Leighton Buzzard 
5-0 Biddenham Upper School
Bedford 
06.11.06
2157  Mark Rutherford Upper School
Bedford 
9-0 Guilsborough School
Northampton 
01.11.06
2158  Banbury School
Oxfordshire 
1-0 Cooper School
Bicester 
17.10.06
2159  Bicester Community College
Oxfordshire 
2-1 Sir William Ramsay School
High Wycombe 
10.10.06
2160  Warriner School
Bloxham 
2-3 Marlborough School
Woodstock 
06.11.06
2161  Icknield High School
Luton 
0-1 Fortismere School
Muswell Hill 
19.10.06
2162  Lea Valley High School
Enfield 
4-0 Capital City Academy
London NW10 
11.10.06
2163  Denbigh High School
Luton 
2-5 Salisbury School
Edmonton 
11.10.06
2164  St Thomas More Sports College
Wood Green 
3-3
FT
5-3
AET
Sir John Lawes School
Harpenden 
21.11.06
2165  Holloway School
London N7 
1-2 Enfield Grammar School
Middlesex 
04.10.06
2166  Finchley Catholic High School
Middlesex 
1-0 Highbury Grove School
London N5 
2167  Rushcroft School
Chingford 
2-3 Chancellor’s School
Hatfield 
02.11.06
2168  Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
4-3 Rokeby School
Newham 
19.10.06
2169  George Green School
London E14 
5-1 Bishop Challenor RC Collegiate School
London E1 
08.11.06
2170  Langdon School
Newham 
2-3 Stepney Green School
London E1 
09.11.06
2171  St Bonaventure’s RC School
Newham 
5-4 Cardinal Pole RC School
London E9 
11.10.06
2172  Hackney Free & Parochial School
London E9 
2-2
FT
3-3
AET
4-5
Pen
Caterham High School
Ilford 
17.10.06
2173  Academy at Peckham
London SE15 
0-1 City of London Academy
London SE1 
2174  Archbishop Michael Ramsey College
London SE5 
1-4 Kemnal Technology College
Sidcup 
18.10.06
2175  Brampton Manor School
Newham 
0-5 Bishop Justus CE School
Bromley 
18.10.06
2176  Bexley Grammar School (Welling)

- Hundred of Hoo School (Rochester)

2177  Emerson Park School
Hornchurch 
1-0 Bacons College
London SE16 
11.10.06
2178  Minster College
Sheerness 
13-0 Abbey Wood School
London SE2 
31.10.06
2179  Blackheath Bluecoat School
London SE3 
0-0
FT
0-0
AET
3-4
Pen
Brentwood County High School
Essex 
31.10.06
2180  Wilmington Grammar School for Boys
Dartford 
2-2
FT
3-2
AET
Priory Sports College
Orpington 
10.10.06
2181  Ravens Wood School
Bromley 
9-0 Herne Bay High Sports College
Kent 
12.10.06
2182  Darrick Wood School
Orpington 
7-3 Sandwich Technology School
Kent 
17.10.06
2183  Harvey Grammar School
Folkestone 
1-0 Forest Hill School
London SE23 
29.10.06
2184  Charles Dickens School
Broadstairs 
9-2 Canterbury High School
Kent 
01.11.06
2185  Angley School
Cranbrook 
0-4 Dover Grammar School for Boys
Kent 
16.10.06
2186  Hugh Christie Technology College
Tonbridge 
5-5
FT
5-7
AET
Blatchington Mill School
Hove 
09.10.06
2187  Imberhorne School
East Grinstead 
0-1 Dorothy Stringer High School
Brighton 
03.11.06
2188  St Bede’s School
Hailsham 
2-1 Wildern School
Southampton 
09.11.06
2189  Trinity School
Croydon 
1-4 Varndean School
Brighton 
18.10.06
2190  Astor of Hever Community School
Maidstone 
3-1 Littlehampton Community School
Sussex 
02.11.06
2191  Wilson School
Wallington 
5-6 Thomas Bennett Community School
Crawley 
14.11.06
2192  Mascalls School
Tonbridge 
1-0 Archbishop Lanfranc School
Croydon 
16.11.06
2193  Whitgift School
Croydon 
1-0 Hardley School
Southampton 
10.10.06
2194  Felpham Community College
Bognor Regis 
5-3 Stanley Park School
Carshalton 
18.10.06
2195  Winston Churchill School
Woking 
1-0 Warlingham Secondary School
Surrey 
2196  City of Portsmouth Boys School
Hampshire 
1-0 Ashburton Community School
Croydon 
07.11.06
2197  Ardingly College
Haywards Heath 
1-0 Kings International College
Camberley 
23.11.06
2198  Tomlinscote School
Camberley 
3-1 Bulmershe School
Reading 
09.11.06
2199  Bognor Regis Community College
Sussex 
3-1 Richard Challenor School
New Malden 
18.10.06
2200  Mountbatten School
Romsey 
1-2 Glyn Technology School
Ewell 
09.10.06
2201  St. Crispin’s School
Wokingham 
- Bye
 
2202  Redbridge Community School
Southampton 
- Bye
 
2203  Collingwood College
Camberley 
2-1 Rydens School
Walton-on-Thames 
06.11.06
2204  Hollyfield School
Surbiton 
4-3 Ewell Castle School
Ewell 
31.10.06
2205  Charters School
Ascot 
1-0 Westgate School
Slough 
06.11.06
2206  Windsor Boys School
Berkshire 
4-2 Southfields Community College
London SW18 
16.10.06
2207  Raynes Park High School
Merton 
5-2 Wexham School
Slough 
11.10.06
2208  Bishop Thomas Grant School
London SW16 
3-3
FT
5-3
AET
Holland Park School
London W8 
10.11.06
2209  Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
8-0 Battersea Technology College
London SW11 
31.10.06
2210  Westminster City School
London SW1 
4-3 Longdean School
Hemel Hempstead 
08.11.06
2211  Whitefield School
Cricklewood 
7-4 JFS School
Harrow 
31.10.06
2212  Wye Valley School
Bourne End 
1-0 Queens Park Community School
Brent 
30.10.06
2213  Harefield Academy
Middlesex 
1-0 Furze Platt School
Maidenhead 
03.11.06
2214  John Hampden Grammar School
High Wycombe 
5-0 Hemel Hempstead School
Hertfordshire 
10.10.06
2215  Rickmansworth School
Hertfordshire 
3-1 Altwood CE School
Maidenhead 
10.10.06
2216  Hampton School
Middlesex 
0-1 Nicholas Breakspear RC Sports College
St Albans 
13.10.06
2217  Cox Green School
Maidenhead 
*** Peers School
Oxford 
17.10.06
2218  Lord William’s School
Thame 
2-2
FT
2-2
AET
10-9
Pen
Chalfonts Community College
Buckinghamshire 
01.11.06
2219  Lutterworth Grammar School
Leicestershire 
5-2 Campion School
Northampton 
17.11.06
2220  King Edward VII School
Melton Mowbray 
0-1 Brooke Weston City Technology College
Corby 
10.11.06
2221  Lancaster School
Leicester 
5-3 Harry Carlton School
Loughborough 
20.10.06
2222  Latimer Community Arts College
Kettering 
1-0 Manor School & Sports College
Wellingborough 
01.11.06
2223  Groby Community College
Leicestershire 
2-3 Bemrose Community School
Derby 
02.11.06
2224  William Bradford Community College (Leicester)

- Dayncourt School (Nottingham)

2225  Repton School
Derby 
2-0 New College
Leicester 
10.10.06
2226  Wreake Valley Community College
Syston 
6-0 Ferrers Specialist Arts College
Higham Ferrers 
14.11.06
2227  Rawlins Community College
Loughborough 
1-0 Burleigh Community College
Loughborough 
01.11.06
2228  West Park Community College
Derby 
5-0 Heanor Gate Science College
Heanor 
18.10.06
2229  Cheadle High School
Staffordshire 
4-2 Lees Brook Community Sports College
Derby 
16.10.06
2230  Belgrave High School
Tamworth 
0-5 Bosworth Community & Sports College
Leicester 
31.10.06
2231  Woodlands School & Sports College
Coventry 
4-0 Hartshill School
Nuneaton 
12.10.06
2232  Higham Lane School
Nuneaton 
1-1
FT
2-2
AET
4-5
Pen
Kingsmead Technology College
Hednesford 
10.10.06
2233  Caludon Castle School
Coventry 
2-3 Coundon Court School
Coventry 
16.11.06
2234  Bishop Ullathorne School
Coventry 
3-5 Cardinal Newman School
Coventry 
17.10.06
2235  Prospect Technology College
Reading 
4-0 Larkmead School
Abingdon 
02.10.06
2236  St Gregory the Great RC School
Oxford 
- Bye
 
2237  Cheney School
Oxford 
3-0 St Birinus School
Didcot 
16.10.06
2238  King Alfred’s Sports & Community College
Wantage 
4-0 Wheatley Park School
Oxford 
14.11.06
2239  Theale Green Community School
Reading 
1-0 Fitzharry’s School
Abingdon 
16.11.06
2240  Gosford Hill School
Oxford 
2-0 Wallingford School
Oxfordshire 
13.11.06
2241  Bournemouth School
Dorset 
4-6 John Hanson Community School
Andover 
20.10.06
2242  Corfe Hills School
Broadstone 
7-2 Winton School
Bournemouth 
13.10.06
2243  Greendown Community School
Swindon 
1-4 Matthew Arnold School
Oxford 
16.10.06
2244  Braden Forest School
Swindon 
6-1 Whitecross School
Lydney 
02.11.06
2245  Devizes School
Wiltshire 
- Bye
 
2246  Beechen Cliff School
Bath 
1-0 Frome Community College
Somerset 
14.10.06
2247  Norton Hill School
Somerset 
- Bye
 
2248  Thomas Hardye School
Dorchester 
- Bye
 
2249  Gordano School
Portishead 
2-1 Downend Technology College
Bristol 
17.10.06
2250  Worle Community School
Weston-super-Mare 
6-0 Bucklers Mead Community School
Yeovil 
19.10.06
2251  Wey Valley Sports College
Weymouth 
0-4 Exmouth Community College
Devon 
03.11.06
2252  Nailsea School
Somerset 
8-1 Westlands School
Torquay 
06.11.06
2253  Torquay Boys Grammar School
Devon 
4-0 Teignmouth Community College
Devon 
10.11.06
2254  Ivybridge Community School
Plymouth 
14-0 Tiverton High School
Devon 
17.10.06
2255  Estover Community College
Plymouth 
- Bye
 
2256  Plymstock School
Plymouth 
1-4 Saltash Community College
Cornwall 
09.11.06

* Denotes teams withdrawn by the ESFA after failing to play by the deadline date
** Denotes match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadline date
*** 2217 – Match abandoned – both teams withdrawn

Top


ROUND THREE - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001  Wellsway School
Bristol 
1-4 Kings Norton Boys School
Birmingham 
27.11.06
3002  Severn Vale School
Gloucester 
2-1 Prince Henry’s High School
Evesham 
16.11.06
3003  Bristnall Hall Technology College
Oldbury 
3-5 Warley High College of Sport
Oldbury 
16.11.06
3004  Katherine Lady Berkeleys School
Wotton-under-Edge 
2-2
FT
2-2
AET
0-3
Pen
Marling School
Stroud 
16.11.06
3005  High Arcal School
Dudley 
4-1 St Augustine’s Catholic High School
Redditch 
16.11.06
3006  Cirencester Deer Park School
Gloucestershire 
0-0
FT
0-0
AET
4-2
Pen
Kingshurst City Technology College
Birmingham 
14.11.06
3007  Light Hall School
Solihull 
5-0 Archbishop Grimshaw School
Birmingham 
07.11.06
3008  Bishop Challenor RC School
Birmingham 
7-2 Coseley School & Sports College
Bilston 
16.11.06
3009  Summerhill School
Kingswinford 
5-2 Smiths Wood School
Birmingham 
28.11.06
3010  Blessed William Howard High School
Stafford 
1-0 Great Barr School
Birmingham 
11.11.06
3011  Dartmouth High School
Great Barr 
3-2 Charlton School
Telford 
06.11.06
3012  Shelfield School & Community College
Walsall 
4-0 Grange School
Shrewsbury 
30.11.06
3013  Thomas Telford School
Telford 
- Bye
 
3014  Sandbach School
Cheshire 
2-1 Blurton High School
Stoke-on-Trent 
12.12.06
3015  St John Fisher High School
Newcastle-under-Lyme 
1-0 County High School Leftwich
Northwich 
22.11.06
3016  Queens Park High School
Chester 
2-2
FT
3-2
AET
Marple Hall School
Stockport 
08.11.06
3017  Lymm High School
Cheshire 
2-0 St James Catholic High School
Stockport 
22.11.06
3018  St Bede’s College
Manchester 
3-0 Middleton Technology School
Manchester 
22.11.06
3019  Wade Deacon High School
Widnes 
1-3 Sutton High School
Ellesmere Port 
22.11.06
3020  Rock Ferry High School
Birkenhead 
3-1 Christleton County High School
Chester 
3021  Sacred Heart Catholic College
Liverpool 
2-1 St Francis Xavier’s College
Liverpool 
11.11.06
3022  Archbishop Beck Catholic College
Liverpool 
3-3
FT
3-3
AET
4-3
Pen
Parrs Wood Technology College
Manchester 
04.11.06
3023  Chesterfield High School
Liverpool 
1-1
FT
3-1
AET
Wright Robinson Sports College
Manchester 
28.11.06
3024  Farnley Park High School
Leeds 
1-4 St Thomas More RC College
Manchester 
16.11.06
3025  Holy Family Catholic School
Keighley 
1-1
FT
1-1
AET
1-3
Pen
Manchester Academy
Greater Manchester 
28.11.06
3026  North Manchester High School for Boys
Manchester 
1-1
FT
3-1
AET
Audenshaw High School
Manchester 
01.12.06
3027  St Bede’s Grammar School
Bradford 
0-1 Yorkshire Martyrs Catholic College
Bradford 
06.12.06
3028  Alder Community High School
Manchester 
4-4
FT
4-4
AET
5-6
Pen
Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
13.11.06
3029  Crompton House School
Oldham 
5-0 Bingley Grammar School
West Yorkshire 
08.11.06
3030  All Saints RC High School
Kirkby 
4-1 Longdendale High School
Hyde 
29.11.06
3031  Penistone Grammar School
Sheffield 
0-1 Harper Green School
Bolton 
3032  Glenburn Sports College
Skelmersdale 
6-3 Ashton-on-Mersey School
Sale 
04.12.06
3033  Darwen Moorland High School
Darwen 
0-1 Darwen Vale High School
Darwen 
12.12.06
3034  St Gabriel’s RC High School
Bury 
1-1
FT
1-1
AET
4-5
Pen
St Joseph’s Sports College
Bolton 
16.11.06
3035  Bolton School
Greater Manchester 
3-1 Hameldon Community College
Burnley 
15.11.06
3036  Montgomery High School
Blackpool 
3-1 Whitehaven School
Cumbria 
25.11.06
3037  Corpus Christi Catholic Sports College
Preston 
7-1 Dowdales School
Dalton-in-Furness 
23.11.06
3038  St Benedict’s High School
Whitehaven 
3-3
FT
3-3
AET
3-4
Pen
Stainburn School & Science College
Workington 
14.11.06
3039  Trinity School
Carlisle 
0-7 Kenton School
Newcastle-upon-Tyne 
15.11.06
3040  Whickham School
Newcastle-upon-Tyne 
1-0 St Bede’s RC School
Peterlee 
08.12.06
3041  St Bede’s RC School
Lanchester 
3-0 Prudhoe Community High School
Northumberland 
28.11.06
3042  Biddick School Sports College
Washington 
6-1 Monkseaton High School
Whitley Bay 
11.12.06
3043  Burnside Business & Enterprise College
Wallsend 
1-2 Conyers School
Yarm 
24.11.06
3044  Egglescliffe School
Stockton-on-Tees 
2-3 Lawrence Jackson School
Guisborough 
17.11.06
3045  High Tunstall School
Hartlepool 
3-1 Norton College
Malton 
27.11.06
3046  Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees 
1-3 Acklam Grange School
Middlesbrough 
28.11.06
3047  Rossett School
Harrogate 
0-4 Boston Spa School
Wetherby 
06.11.06
3048  Hungerhill School
Doncaster 
1-2 Tadcaster Grammar School
North Yorkshire 
13.11.06
3049  Kettlethorpe High School
Wakefield 
0-0
FT
1-1
AET
4-2
Pen
Pickering School
Hull 
21.11.06
3050  Hessle High School
Humberside 
1-3 South Holderness School
Hull 
23.11.06
3051  Willowgarth High School
Barnsley 
2-2
FT
2-2
AET
4-5
Pen
Wisewood School and Sports College
Sheffield 
29.11.06
3052  Aston Comprehensive School
Sheffield 
1-5 Kingstone School
Barnsley 
06.12.06
3053  Frederick Gent School
Alfreton 
0-6 Chaucer School
Sheffield 
22.11.06
3054  All Saints RC School
Mansfield 
2-2
FT
3-2
AET
Tibshelf Community School
Alfreton 
16.11.06
3055  Driffield School
Humberside 
1-5 Lindsey School
Grimsby 
16.11.06
3056  Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby 
5-1 Wolfreton School
Hull 
08.11.06
3057  Humberston School
Grimsby 
2-3 Thomas Sumpter School
Scunthorpe 
08.11.06
3058  Hereford Technology College
Grimsby 
0-10 William Farr School
Lincoln 
16.11.06
3059  Haven High Technology College
Boston 
0-6 Dukeries College
Newark 
23.11.06
3060  Boston Grammar School
Lincolnshire 
1-4 Joseph Rushton Technology College
Lincoln 
07.11.06
3061  Stanground College
Peterborough 
1-0 Robert Pattinson School
Lincoln 
02.11.06
3062  Deepings School
Peterborough 
0-7 St Ivo School
Huntingdon 
08.11.06
3063  Hinchingbrooke School
Huntingdon 
2-1 Sawtry Community College
Huntingdon 
07.11.06
3064  Bourne Grammar School
Lincolnshire 
0-3 Northampton School for Boys
Northamptonshire 
15.11.06
3065  Robert Manning Technology College
Bourne 
1-4 St Paul’s Catholic School
Milton Keynes 
09.11.06
3066  Thurston Community College
Bury St Edmunds 
1-0 Stratton Upper School
Biggleswade 
23.11.06
3067  Aylsham High School
Norfolk 
2-1 Hellesdon High School
Norwich 
23.11.06
3068  Wymondham High School
Norfolk 
3-0 Stowmarket High School
Suffolk 
06.11.06
3069  Framingham Earl High School
Norfolk 
2-4 Westbourne High School
Ipswich 
15.11.06
3070  Stoke High School
Ipswich 
1-2 Northgate High School
Ipswich 
08.11.06
3071  Costessey High School
Norwich 
3-2 Hadleigh High School
Suffolk 
06.11.06
3072  Turnford School
Cheshunt 
2-4 Haberdashers Ashes Knights Academy
Bromley 
23.11.06
3073  Roding Valley School
Loughton 
4-3 St John’s RC Comprehensive School
Gravesend 
16.11.06
3074  Southend High School for Boys
Essex 
3-0 Bexley Business Academy
Erith 
30.11.06
3075  Leventhorpe School
Sawbridgeworth 
2-1 Cavendish School
Hemel Hempstead 
15.11.06
3076  Lea Manor High School
Luton 
1-0 Priory School
Hitchin 
18.11.06
3077  Parmiter’s School
Watford 
1-0 Queens School
Watford 
21.11.06
3078  Wrenn School
Wellingborough 
2-2
FT
2-2
AET
2-4
Pen
Vandyke Upper School
Leighton Buzzard 
24.11.06
3079  Mark Rutherford Upper School
Bedford 
2-0 Banbury School
Oxfordshire 
29.11.06
3080  Bicester Community College
Oxfordshire 
0-1 Marlborough School
Woodstock 
20.11.06
3081  Fortismere School
Muswell Hill 
3-4 Lea Valley High School
Enfield 
08.11.06
3082  Salisbury School
Edmonton 
5-2 St Thomas More Sports College
Wood Green 
05.12.06
3083  Enfield Grammar School
Middlesex 
2-1 Finchley Catholic High School
Middlesex 
09.11.06
3084  Chancellor’s School
Hatfield 
2-2
FT
2-2
AET
5-4
Pen
Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
30.11.06
3085  George Green School
London E14 
5-1 Stepney Green School
London E1 
14.12.06
3086  St Bonaventure’s RC School
Newham 
10-1 Caterham High School
Ilford 
01.12.06
3087  City of London Academy
London SE1 
2-2
FT
2-3
AET
Kemnal Technology College
Sidcup 
14.11.06
3088  Bishop Justus CE School
Bromley 
- Bye
 
3089  Emerson Park School
Hornchurch 
5-2 Minster College
Sheerness 
15.11.06
3090  Brentwood County High School
Essex 
0-1 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford 
09.11.06
3091  Ravens Wood School
Bromley 
5-3 Darrick Wood School
Orpington 
10.11.06
3092  Harvey Grammar School
Folkestone 
1-2 Charles Dickens School
Broadstairs 
16.11.06
3093  Dover Grammar School for Boys
Kent 
4-0 Blatchington Mill School
Hove 
27.11.06
3094  Dorothy Stringer High School
Brighton 
3-5 St Bede’s School
Hailsham 
27.11.06
3095  Varndean School
Brighton 
4-1 Astor of Hever Community School
Maidstone 
14.11.06
3096  Thomas Bennett Community School
Crawley 
7-1 Mascalls School
Tonbridge 
23.11.06
3097  Whitgift School
Croydon 
10-0 Felpham Community College
Bognor Regis 
09.11.06
3098  Winston Churchill School
Woking 
1-5 City of Portsmouth Boys School
Hampshire 
04.12.06
3099  Ardingly College
Haywards Heath 
1-4 Tomlinscote School
Camberley 
23.11.06
3100  Bognor Regis Community College
Sussex 
2-2
FT
2-2
AET
1-3
Pen
Glyn Technology School
Ewell 
02.11.06
3101  St Crispin’s School (Wokingham)

- Redbridge Community School (Southampton)

15.12.06
3102  Collingwood College
Camberley 
0-1 Hollyfield School
Surbiton 
01.12.06
3103  Charters School
Ascot 
1-0 Windsor Boys School
Berkshire 
13.11.06
3104  Raynes Park High School
Merton 
4-4
FT
5-4
AET
Bishop Thomas Grant School
London SW16 
28.11.06
3105  Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
5-3 Westminster City School
London SW1 
24.11.06
3106  Whitefield School
Cricklewood 
5-6 Wye Valley School
Bourne End 
23.11.06
3107  Harefield Academy
Middlesex 
0-3 John Hampden Grammar School
High Wycombe 
15.11.06
3108  Rickmansworth School
Hertfordshire 
0-6 Nicholas Breakspear RC Sports College
St Albans 
10.11.06
3109  Lord William’s School
Thame 
- Bye
 
3110  Lutterworth Grammar School
Leicestershire 
5-1 Brooke Weston City Technology College
Corby 
14.12.06
3111  Lancaster School
Leicester 
5-0 Latimer Community Arts College
Kettering 
18.11.06
3112  Bemrose Community School
Derby 
- Bye
 
3113  Repton School
Derby 
2-4 Wreake Valley Community College
Syston 
07.12.06
3114  Rawlins Community College
Loughborough 
4-2 West Park Community College
Derby 
21.11.06
3115  Cheadle High School
Staffordshire 
3-0 Bosworth Community & Sports College
Leicester 
08.12.06
3116  Woodlands School & Sports College
Coventry 
2-1 Kingsmead Technology College
Hednesford 
09.11.06
3117  Coundon Court School
Coventry 
1-2 Cardinal Newman School
Coventry 
20.11.06
3118  Prospect Technology College
Reading 
4-0 St Gregory the Great School
Oxford 
14.12.06
3119  Cheney School
Oxford 
3-1 King Alfred’s Sports & Community College
Wantage 
28.11.06
3120  Theale Green Community School
Reading 
3-3
FT
3-3
AET
0-3
Pen
Gosford Hill School
Oxford 
24.11.06
3121  John Hanson Community School
Andover 
1-4 Corfe Hills School
Broadstone 
10.11.06
3122  Matthew Arnold School
Oxford 
6-4 Braden Forest School
Swindon 
16.11.06
3123  Devizes School
Wiltshire 
2-2
FT
2-2
AET
5-6
Pen
Beechen Cliff School
Bath 
30.11.06
3124  Norton Hill School
Bath 
1-6 Thomas Hardye School
Dorchester 
07.12.06
3125  Gordano School
Portishead 
1-1
FT
1-1
AET
4-5
Pen
Worle Community School
Weston-super-Mare 
16.11.06
3126  Exmouth Community College
Devon 
3-1 Nailsea School
Somerset 
12.12.06
3127  Torquay Boys Grammar School
Devon 
3-0 Ivybridge Community School
Plymouth 
01.12.06
3128  Estover Community College
Plymouth 
- Saltash Community College (Cornwall)
** 
04.12.06

* Denotes teams withdrawn by the ESFA after failing to play by the deadline date
** Denotes match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadline date

Top


ROUND FOUR - on or before Saturday 2 December 2006

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001  Kings Norton Boys School
Birmingham 
2-2
FT
4-3
AET
Severn Vale School
Gloucester 
18.12.06
4002  Warley High College of Sport
Oldbury 
3-0 Marling School
Stroud 
13.12.06
4003  High Arcal School
Dudley 
5-3 Cirencester Deer Park School
Gloucestershire 
27.11.06
4004  Light Hall School
Solihull 
5-0 Bishop Challenor RC School
Birmingham 
28.11.06
4005  Summerhill School
Kingswinford 
6-0 Blessed William Howard High School
Stafford 
07.12.06
4006  Dartmouth High School
Great Barr 
1-3 Shelfield School & Community College
Walsall 
01.02.07
4007  Thomas Telford School
Telford 
3-3
FT
3-3
AET
4-3
Pen
Sandbach School
Cheshire 
23.01.07
4008  St John Fisher High School
Newcastle-under-Lyme 
2-1 Queens Park High School
Chester 
06.12.06
4009  Lymm High School
Cheshire 
2-1 St Bede’s College
Manchester 
11.12.06
4010  Sutton High School
Ellesmere Port 
0-6 Rock Ferry High School
Birkenhead 
13.12.06
4011  Sacred Heart Catholic College
Liverpool 
0-1 Archbishop Beck Catholic College
Liverpool 
04.12.06
4012  Chesterfield High School
Liverpool 
1-3 St Thomas More RC College
Manchester 
02.12.06
4013  Manchester Academy
Greater Manchester 
0-3 North Manchester High School for Boys
Manchester 
13.12.06
4014  Yorkshire Martyrs Catholic College
Bradford 
0-1 Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
4015  Crompton House School
Oldham 
4-6 All Saints RC High School
Kirkby 
18.12.06
4016  Harper Green School
Bolton 
0-5 Glenburn Sports College
Skelmersdale 
09.12.06
4017  Darwen Vale High School
Darwen 
2-1 St Joseph’s Sports College
Bolton 
17.01.07
4018  Bolton School
Greater Manchester 
2-3 Montgomery High School
Blackpool 
04.12.06
4019  Corpus Christi Catholic Sports College
Preston 
2-6 Stainburn School & Science College
Workington 
07.12.06
4020  Kenton School
Newcastle-upon-Tyne 
3-0 Whickham School
Newcastle-upon-Tyne 
15.12.06
4021  St Bede’s RC School
Lanchester 
2-1 Biddick School Sports College
Washington 
06.01.07
4022  Conyers School
Yarm 
3-0 Lawrence Jackson School
Guisborough 
15.12.06
4023  High Tunstall School
Hartlepool 
3-1 Acklam Grange School
Middlesbrough 
15.01.07
4024  Boston Spa School
Wetherby 
2-1 Tadcaster Grammar School
North Yorkshire 
05.12.06
4025  Kettlethorpe High School
Wakefield 
1-1
FT
1-2
AET
South Holderness School
Hull 
15.12.06
4026  Wisewood School and Sports College
Sheffield 
2-3 Kingstone School
Barnsley 
12.12.06
4027  Chaucer School
Sheffield 
1-1
FT
1-1
AET
0-3
Pen
All Saints RC School
Mansfield 
07.12.06
4028  Lindsey School
Grimsby 
4-1 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby 
02.11.06
4029  Thomas Sumpter School
Scunthorpe 
2-1 William Farr School
Lincoln 
06.12.06
4030  Dukeries College
Newark 
8-1 Joseph Rushton Technology College
Lincoln 
12.12.06
4031  Stanground College
Peterborough 
1-2 St Ivo School
Huntingdon 
22.11.06
4032  Hinchingbrooke School
Huntingdon 
3-3
FT
3-3
AET
0-3
Pen
Northampton School for Boys
Northamptonshire 
06.12.06
4033  St Paul’s Catholic School
Milton Keynes 
2-1 Thurston Community College
Bury St Edmunds 
06.12.06
4034  Aylsham High School
Norfolk 
3-2 Wymondham High School
Norfolk 
08.01.07
4035  Westbourne High School
Ipswich 
4-1 Northgate High School
Ipswich 
29.11.06
4036  Costessey High School
Norwich 
3-8 Haberdashers Ashes Knights Academy
Bromley 
06.12.06
4037  Roding Valley School
Loughton 
4-3 Southend High School for Boys
Essex 
4038  Leventhorpe School
Sawbridgeworth 
5-1 Lea Manor High School
Luton 
13.12.06
4039  Parmiter’s School
Watford 
3-1 Vandyke Upper School
Leighton Buzzard 
04.12.06
4040  Mark Rutherford Upper School
Bedford 
6-1 Marlborough School
Woodstock 
14.12.06
4041  Lea Valley High School
Enfield 
6-3 Salisbury School
Edmonton 
04.01.07
4042  Enfield Grammar School
Middlesex 
1-1
FT
2-1
AET
Chancellor’s School
Hatfield 
14.12.06
4043  George Green School
London E14 
0-1 St Bonaventure’s RC School
Newham 
4044  Kemnal Technology College
Sidcup 
2-2
FT
2-3
AET
Bishop Justus CE School
Bromley 
28.11.06
4045  Emerson Park School
Hornchurch 
5-1 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford 
05.12.06
4046  Ravens Wood School
Bromley 
5-0 Charles Dickens School
Broadstairs 
01.12.06
4047  Dover Grammar School for Boys
Kent 
1-4 St Bede’s School
Hailsham 
24.01.07
4048  Varndean School
Brighton 
1-3 Thomas Bennett Community School
Crawley 
12.12.06
4049  Whitgift School
Croydon 
3-1 City of Portsmouth Boys School
Hampshire 
11.01.07
4050  Tomlinscote School
Camberley 
3-4 Glyn Technology School
Ewell 
14.12.06
4051  Hollyfield School
Surbiton 
v Bye
 
4052  Charters School
Ascot 
3-2 Raynes Park High School
Merton 
14.12.06
4053  Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
8-2 Wye Valley School
Bourne End 
11.12.06
4054  John Hampden Grammar School
High Wycombe 
1-2 Nicholas Breakspear RC Sports College
St Albans 
04.12.06
4055  Lord William’s School
Thame 
2-2
FT
2-3
AET
Lutterworth Grammar School
Leicestershire 
17.01.07
4056  Lancaster School
Leicester 
6-1 Bemrose Community School
Derby 
12.01.07
4057  Wreake Valley Community College
Syston 
2-2
FT
3-3
AET
4-2
Pen
Rawlins Community College
Loughborough 
13.12.06
4058  Cheadle High School
Staffordshire 
1-3 Woodlands School & Sports College
Coventry 
23.01.07
4059  Cardinal Newman School
Coventry 
2-0 Prospect Technology College
Reading 
18.01.07
4060  Cheney School
Oxford 
1-3 Gosford Hill School
Oxford 
18.01.07
4061  Corfe Hills School
Broadstone 
2-1 Matthew Arnold School
Oxford 
28.11.06
4062  Beechen Cliff School
Bath 
1-4 Thomas Hardye School
Dorchester 
08.01.07
4063  Worle Community School
Weston-super-Mare 
2-4 Exmouth Community College
Devon 
26.01.07
4064  Torquay Boys Grammar School
Devon 
9-0 Saltash Community College
Cornwall 
15.01.07


Top


ROUND FIVE - on or before Saturday 13 January 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001  Kings Norton Boys School
Birmingham 
1-1
FT
2-1
AET
Warley High College of Sport
Oldbury 
25.01.07
5002  High Arcal School
Dudley 
3-2 Light Hall School
Solihull 
09.01.07
5003  Summerhill School
Kingswinford 
2-2
FT
5-2
AET
Shelfield School & Community College
Walsall 
22.02.07
5004  Thomas Telford School
Telford 
3-3
FT
6-3
AET
St John Fisher High School
Newcastle-under-Lyme 
20.02.07
5005  Lymm High School
Cheshire 
0-2 Rock Ferry High School
Birkenhead 
25.01.07
5006  Archbishop Beck Catholic College
Liverpool 
3-0 St Thomas More RC College
Manchester 
16.01.07
5007  North Manchester High School for Boys
Manchester 
0-0
FT
0-0
AET
4-2
Pen
Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
16.01.07
5008  All Saints RC High School
Kirkby 
3-2 Glenburn Sports College
Skelmersdale 
13.01.07
5009  Darwen Vale High School
Darwen 
1-0 Montgomery High School
Blackpool 
05.02.07
5010  Stainburn School & Science College
Workington 
0-8 Kenton School
Newcastle-upon-Tyne 
18.01.07
5011  St Bede’s RC School
Lanchester 
0-4 Conyers School
Yarm 
20.01.07
5012  High Tunstall School
Hartlepool 
3-3
FT
3-3
AET
2-3
Pen
Boston Spa School
Wetherby 
17.01.07
5013  South Holderness School
Hull 
2-2
FT
2-3
AET
Kingstone School
Barnsley 
18.01.07
5014  All Saints RC School
Mansfield 
2-3 Lindsey School
Grimsby 
17.01.07
5015  Thomas Sumpter School
Scunthorpe 
3-4 Dukeries College
Newark 
04.01.07
5016  St Ivo School
Huntingdon 
4-1 Northampton School for Boys
Northamptonshire 
15.01.07
5017  St Paul’s Catholic School
Milton Keynes 
5-1 Aylsham High School
Norfolk 
16.01.07
5018  Westbourne High School
Ipswich 
3-2 Haberdashers Ashes Knights Academy
Bromley 
10.01.07
5019  Roding Valley School
Loughton 
2-0 Leventhorpe School
Sawbridgeworth 
16.01.07
5020  Parmiter’s School
Watford 
2-1 Mark Rutherford Upper School
Bedford 
28.01.07
5021  Lea Valley High School
Enfield 
2-1 Enfield Grammar School
Middlesex 
18.01.07
5022  St Bonaventure’s RC School
Newham 
5-2 Bishop Justus CE School
Bromley 
19.01.07
5023  Emerson Park School
Hornchurch 
0-7 Ravens Wood School
Bromley 
17.01.07
5024  St Bede’s School (Hailsham)
** 
2-3 Thomas Bennett Community School
Crawley 
05.02.07
5025  Whitgift School
Croydon 
3-2 Glyn Technology School
Ewell 
25.01.07
5026  Hollyfield School
Surbiton 
1-2 Charters School
Ascot 
24.01.07
5027  Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
2-1 Nicholas Breakspear RC Sports College
St Albans 
04.01.07
5028  Lutterworth Grammar School
Leicestershire 
6-3 Lancaster School
Leicester 
01.02.07
5029  Wreake Valley Community College
Syston 
2-2
FT
3-2
AET
Woodlands School & Sports College
Coventry 
30.01.07
5030  Cardinal Newman School
Coventry 
4-1 Gosford Hill School
Oxford 
27.02.07
5031  Corfe Hills School
Broadstone 
4-0 Thomas Hardye School
Dorchester 
18.01.07
5032  Exmouth Community College
Devon 
3-2 Torquay Boys Grammar School
Devon 
09.02.07

** Denotes tie awarded by ESFA Competitions Committee

Top


ROUND SIX - on or before Saturday 27 January 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001  Kings Norton Boys School
Birmingham 
1-2 High Arcal School
Dudley 
05.02.07
6002  Summerhill School
Kingswinford 
3-3
FT
4-5
AET
Thomas Telford School
Telford 
08.03.07
6003  Rock Ferry High School
Birkenhead 
2-2
FT
2-3
AET
Archbishop Beck Catholic College
Liverpool 
16.02.07
6004  North Manchester High School for Boys
Manchester 
0-1 All Saints RC High School
Kirkby 
31.01.07
6005  Darwen Vale High School
Darwen 
1-1
FT
1-3
AET
Kenton School
Newcastle-upon-Tyne 
13.02.07
6006  Conyers School
Yarm 
6-0 Boston Spa School
Wetherby 
02.02.07
6007  Kingstone School
Barnsley 
1-3 Lindsey School
Grimsby 
02.02.07
6008  Dukeries College
Newark 
0-4 St Ivo School
Huntingdon 
24.01.07
6009  St Paul’s Catholic School
Milton Keynes 
4-2 Westbourne High School
Ipswich 
26.01.07
6010  Roding Valley School
Loughton 
1-1
FT
1-1
AET
4-1
Pen
Parmiter’s School
Watford 
06.02.07
6011  Lea Valley High School
Enfield 
4-1 St Bonaventure’s RC School
Newham 
06.02.07
6012  Ravens Wood School
Bromley 
6-1 St Bede’s School
Hailsham 
02.03.07
6013  Whitgift School
Croydon 
1-1
FT
1-1
AET
7-8
Pen
Charters School
Ascot 
28.02.07
6014  Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
6-4 Lutterworth Grammar School
Leicestershire 
09.03.07
6015  Wreake Valley Community College
Syston 
4-0 Cardinal Newman School
Coventry 
06.03.07
6016  Corfe Hills School
Broadstone 
2-0 Exmouth Community College
Devon 
15.02.07


Top


ROUND SEVEN DRAW - on or before Saturday 10 February 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001  Conyers School
Yarm 
2-4 Kenton School
Newcastle-upon-Tyne 
09.03.07
7002  All Saints RC High School
Kirkby 
1-1
FT
1-1
AET
3-2
Pen
Archbishop Beck Catholic College
Liverpool 
28.02.07
7003  Lindsey School
Grimsby 
2-1 High Arcal School
Dudley 
07.03.07
7004  St Ivo School
Huntingdon 
1-5 Thomas Telford School
Telford 
22.03.07
7005  Roding Valley School
Loughton 
3-1 St Paul’s Catholic School
Milton Keynes 
06.03.07
7006  Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
1-1
FT
1-2
AET
Charters School
Ascot 
20.03.07
7007  Ravens Wood School
Bromley 
2-2
FT
3-2
AET
Lea Valley High School
Enfield 
20.03.07
7008  Corfe Hills School
Broadstone 
2-0 Wreake Valley Community College
Syston 
16.03.07


Top


QUARTER-FINALS DRAW - on or before Saturday 03 March 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
8001  Kenton School
Newcastle-upon-Tyne 
2-2
FT
2-2
AET
2-4
Pen
All Saints RC High School
Kirkby 
26.03.07
8002  Lindsey School
Grimsby 
2-3 Thomas Telford School
Telford 
28.03.07
8003  Roding Valley School
Loughton 
3-1 Charters School
Ascot 
27.03.07
8004  Ravens Wood School
Bromley 
5-0 Corfe Hills School
Broadstone 
30.03.07


Top


SEMI-FINALS DRAW - on or before Saturday 17 March 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001  Thomas Telford School
Telford 
2-5 All Saints RC High School
Kirkby 
19.04.07
9002  Ravens Wood School
Bromley 
2-2
FT
4-2
AET
Roding Valley School
Loughton 
24.04.07


Top


FINAL – Wednesday 16 May 2007 at Anfield, Liverpool FC, Kick-off 1800 hours

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001  All Saints RC High School
Kirkby 
1-1
FT
1-1
AET
4-5
Pen
Ravens Wood School
Bromley 
16.05.07


Top

Top