13 Nov 2010

2006-2007 Competitions

ESFA UNDER 12 SCHOOLS’ CUP FOR BOYS

SEASON 2006-2007

NATIONAL DRAW



 
Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 > Round 6 > Round 7 > Quarter Final > Semi Final > Final |


ROUND ONE - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
1001  Icknield High School
Luton 
2-3 Dr Challenor’s Grammar School
Amersham 
29.09.06
1002  Mandeville Upper School
Aylesbury 
- Bye
 
1003  Lincroft Middle School
Oakley 
2-2
FT
3-2
AET
Marlborough School Science College
St Albans 
27.09.06
1004  Sir William Ramsay School
High Wycombe 
- Bye
 
1005  Brewers Hill Middle School
Dunstable 
- Bye
 
1006  Grange School
Aylesbury 
- Bye
 
1007  Lealands High School
Luton 
5-5
FT
5-5
AET
3-2
Pen
Sir Frank Markham Community School
Milton Keynes 
28.09.06
1008  Campion School
Northampton 
- Team Z
 
1009  Harrowden Middle School
Bedford 
2-4 Walton Community School
Peterborough 
16.10.06
1010  Huxlow School
Irthlingborough 
- Bye
 
1011  St Ivo School
Huntingdon 
- Bye
 
1012  Wrenn School
Wellingborough 
- Bye
 
1013  Hampton College
Peterborough 
1-2 Duston Upper School
Northampton 
11.10.06
1014  St John Fisher RC School
Peterborough 
- Bye
 
1015  Hinchingbrooke School
Huntingdon 
6-4 Wollaston School
Wellingborough 
03.10.06
1016  City of Ely Community College
Cambridgeshire 
- Team Z
 
1017  George Farmer Technology College
Holbeach 
0-8 Humberston School
Grimsby 
18.10.06
1018  Minster School
Lincoln 
- Bye
 
1019  Gleed Boys School
Spalding 
- Bye
 
1020  Deepings School
Peterborough 
- Bye
 
1021  Cromwell Community College
Chatteris 
2-2
FT
6-3
AET
Lindsey School
Grimsby 
28.09.06
1022  Sawtry Community College
Huntingdon 
- Bye
 
1023  Stanground College
Peterborough 
3-3
FT
4-4
AET
4-3
Pen
Latimer Community Arts College
Kettering 
26.09.06
1024  Brooke Weston City Technology College
Corby 
- Team Z
 
1025  St Guthlac School
Peterborough 
3-0 Park High School
Kings Lynn 
03.10.06
1026  Haven High Technology College
Boston 
- Bye
 
1027  Jack Hunt School
Peterborough 
- Bye
 
1028  Boston Grammar School
Lincolnshire 
- Bye
 
1029  Dayncourt School
Nottingham 
0-1 Neale Wade Community College
March 
09.10.06
1030  St George’s College of Technology
Sleaford 
- Bye
 
1031  Central Technology College
Grantham 
2-0 Djanogly City Academy
Nottingham 
02.11.06
1032  Shirebrook School
Mansfield 
3-0 Friesland School
Nottingham 
12.10.06
1033  King’s School
Grantham 
4-4
FT
5-4
AET
Garibaldi College
Mansfield 
02.10.06
1034  Queen Elizabeth Grammar School
Horncastle 
- Bye
 
1035  Yarborough School
Lincoln 
- Bye
 
1036  Long Eaton School
Nottingham 
- Bye
 
1037  William Robertson School
Lincoln 
2-8 Malet Lambert School
Hull 
02.10.06
1038  William Farr School
Lincoln 
- Bye
 
1039  Healing Science College
Grimsby 
3-6 Robert Pattinson School
Lincoln 
03.10.06
1040  Monks Dyke Technology College
Louth 
13-0 King Edward VI Grammar School
Louth 
03.11.06
1041  North Axholme School
Scunthorpe 
1-4 Cotelands School
Sleaford 
27.09.06
1042  Hessle High School
Humberside 
- Bye
 
1043  Skegness Grammar School
Lincolnshire 
- Bye
 
1044  Robert Manning Technology College
Bourne 
- Bye
 
1045  Middlefield School of Technology
Gainsborough 
2-9 Wolfreton School
Hull 
30.10.06
1046  Caistor Yarborough School
Caistor 
- Bye
 
1047  De Aston School
Market Rasen 
0-6 South Holderness School
Hull 
03.10.06
1048  Carre’s Grammar School
Sleaford 
- Team Z
 
1049  Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby 
1-0 Bourne Grammar School
Lincolnshire 
1050  Endeavour School
Hull 
- Bye
 
1051  Frederick Gough School
Scunthorpe 
- Bye
 
1052  Driffield School
Humberside 
- Bye
 
1053  Cottingham High School
Humberside 
3-0 Branston Community College
Lincoln 
28.09.06
1054  St Bede’s RC School
Scunthorpe 
- Bye
 
1055  Castle Hill Arts College
Gainsborough 
0-5 South Hunsley High School
North Ferriby 
10.10.06
1056  Caistor Grammar School
Lincolnshire 
- Team Z
 
1057  Outwood Grange School
Wakefield 
4-3 Danum School Technology College
Doncaster 
28.09.06
1058  Serlby Park School
Bircotes 
- Bye
 
1059  Northcliffe School
Doncaster 
- Bye
 
1060  Campsmount Technology College
Doncaster 
- Bye
 
1061  Ecclesfield School
Sheffield 
1-4 St Bede’s Grammar School
Bradford 
28.09.06
1062  Bradfield School
Sheffield 
- Bye
 
1063  Chaucer School
Sheffield 
3-6 Kettlethorpe High School
Wakefield 
10.10.06
1064  Woodkirk High School
Wakefield 
7-1 Don Valley High School
Doncaster 
12.10.06
1065  Trinity Academy
Doncaster 
0-1 St John Fisher Catholic High School
Dewsbury 
30.09.06
1066  King Edward VII School
Sheffield 
- Bye
 
1067  Aston Comprehensive School
Sheffield 
- Bye
 
1068  Cardinal Heenan Catholic High School
Leeds 
- Bye
 
1069  Wingfield School
Rotherham 
3-6 Yorkshire Martyrs Catholic College
Bradford 
03.10.06
1070  Silverdale School
Sheffield 
- Bye
 
1071  Hungerhill School
Doncaster 
4-5 Knottingley High School & Sports College
Wakefield 
28.09.06
1072  Mirfield Free Grammar School
Mirfield 
- Team Z
 
1073  Rawmarsh School & Sports College
Rotherham 
1-2 Thornton Grammar School & Sports College
Bradford 
12.10.06
1074  Penistone Grammar School
Sheffield 
- Bye
 
1075  Brinsworth Comprehensive School
Rotherham 
- Bye
 
1076  Castle Hill School
Mirfield 
- Bye
 
1077  Winterhill School
Rotherham 
0-1 Brooksbank School Sports College
Elland 
30.09.06
1078  Allerton Grange School
Leeds 
- Bye
 
1079  Handsworth Grange School
Sheffield 
1-0 Farnley Park High School
Leeds 
30.09.06
1080  Hemsworth Arts & Community College
Hemsworth 
- Team Z
 
1081  Royds School
Leeds 
1-0 Rossett School
Harrogate 
27.09.06
1082  Featherstone High School
West Yorkshire 
- Bye
 
1083  Woldgate College
York 
- Bye
 
1084  Branksome Comprehensive School
Darlington 
- Bye
 
1085  Boston Spa School
Wetherby 
6-2 Tadcaster Grammar School
North Yorkshire 
27.09.06
1086  Carmel RC Technology College
Darlington 
- Bye
 
1087  St John Fisher Catholic High School
Harrogate 
6-4 Hurworth School
Darlington 
26.09.06
1088  Longfield School
Darlington 
- Team Z
 
1089  Headlands School
Bridlington 
1-3 Lawrence Jackson School
Guisborough 
02.10.06
1090  Thirsk School
North Yorkshire 
- Bye
 
1091  Sedgefield Community College
Durham 
- Bye
 
1092  Newlands School
Middlesbrough 
1-6 Ossett School
Wakefield 
31.10.06
1093  Wetherby High School
West Yorkshire 
1-0 Acklam Grange School
Middlesbrough 
05.10.06
1094  Boroughbridge High School
North Yorkshire 
- Bye
 
1095  Macmillan Academy
Middlesbrough 
8-1 Bridlington School Sports College
Humberside 
05.10.06
1096  Ormesby School
Middlesbrough 
- Team Z
 
1097  Houghton Kepier School
Houghton-le-Spring 
5-0 Kings Manor School
Middlesbrough 
28.09.06
1098  English Martyrs School
Hartlepool 
- Bye
 
1099  Kenton School
Newcastle-upon-Tyne 
- Bye
 
1100  St Thomas More School
North Shields 
- Bye
 
1101  Hermitage School
Chester-le-Street 
3-6 Burnside Business & Enterprise College
Wallsend 
04.10.06
1102  St Bede’s RC School
Peterlee 
- Bye
 
1103  Valley Gardens Middle School
Whitley Bay 
1-0 Northfield Sports College
Stockton-on-Tees 
10.10.06
1104  Walker Technology College
Newcastle-upon-Tyne 
- Team Z
 
1105  St Aidan’s County High School
Carlisle 
1-0 West Gate Community College
Newcastle-upon-Tyne 
1106  Whickham School
Newcastle-upon-Tyne 
- Bye
 
1107  St Cuthbert’s High School
Newcastle-upon-Tyne 
- Bye
 
1108  Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees 
- Bye
 
1109  Egglescliffe School
Stockton-on-Tees 
7-2 Walbottle Technology College
Newcastle-upon-Tyne 
28.09.06
1110  Dyke House School
Hartlepool 
- Bye
 
1111  Heworth Grange School
Gateshead 
0-1 Seaton Burn College
Newcastle-upon-Tyne 
25.09.06
1112  St Wildrid’s RC School
South Shields 
- Team Z
 
1113  St John’s RC School
Bishop Auckland 
2-2
FT
2-2
AET
3-1
Pen
Manor College of Technology
Hartlepool 
30.10.06
1114  Wellfield College
Wingate 
- Bye
 
1115  Heaton Manor School
Newcastle-upon-Tyne 
- Bye
 
1116  William Howard School
Brampton 
- Bye
 
1117  Trinity School
Carlisle 
1-0 Mortimer Comprehensive School
South Shields 
30.09.06
1118  Whitehaven School
Cumbria 
- Bye
 
1119  Leyland St Mary’s Technology College
Leyland 
1-0 Wyndham School
Egremont 
30.10.06
1120  St Joseph’s Catholic High School
Workington 
- Team Z
 
1121  Highfield Humanities College
Blackpool 
1-0 Chetwynde School
Barrow-in-Furness 
18.10.06
1122  Corpus Christi Catholic Sports College
Preston 
- Bye
 
1123  Park High School
Colne 
- Bye
 
1124  Walney School
Barrow-in-Furness 
- Bye
 
1125  Palatine Community Sports College
Blackpool 
0-3 St Benedict’s High School
Whitehaven 
03.10.06
1126  Nelson Thomlinson School
Wigton 
- Bye
 
1127  Fleetwood Sports College
Lancashire 
0-1 Dowdales School
Dalton-in-Furness 
05.10.06
1128  St Bernard’s RC High School
Barrow-in-Furness 
- Team Z
 
1129  Queen Elizabeth’s Grammar School
Blackburn 
0-1 Sharples School
Bolton 
30.10.06
1130  Carr Hill Specialist Engineering College
Preston 
- Bye
 
1131  Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale 
- Bye
 
1132  Parkview School
Barrow-in-Furness 
- Bye
 
1133  Siddal Moor Sports College
Rochdale 
- Clitheroe Royal Grammar School (Lancashire)
** 
1134  Southlands High School
Chorley 
- Bye
 
1135  Blue Coat School
Oldham 
11-0 Alder Grange High School
Rossendale 
09.10.06
1136  Chorlton High School
Manchester 
- Team Z
 
1137  Crompton House School
Oldham 
1-0 Bingley Grammar School
West Yorkshire 
04.10.06
1138  Trinity High School
Manchester 
- Bye
 
1139  Smithills School
Bolton 
- Bye
 
1140  St Cuthbert’s High School
Rochdale 
- Bye
 
1141  Calder High School (Hebden Bridge)

- Fearns Community Sports College (Bacup)

1142  Manchester Academy
Greater Manchester 
- Bye
 
1143  Lostock College
Manchester 
1-8 Haslingden High School
Rossendale 
12.10.06
1144  Derby High School
Bury 
- Team Z
 
1145  Longdendale High School
Hyde 
1-0 Rivington & Blackrod High School
Bolton 
10.10.06
1146  St Gabriel’s RC High School
Bury 
- Bye
 
1147  Little Lever School
Bolton 
- Bye
 
1148  Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
- Bye
 
1149  Oakbank Sports College
Keighley 
2-7 Radclyffe School
Oldham 
25.09.06
1150  Alder Community High School
Hyde 
- Bye
 
1151  Hulme Grammar School
Oldham 
3-3
FT
4-4
AET
5-4
Pen
Holmfirth High School
Huddersfield 
27.09.06
1152  Harper Green School
Bolton 
- Team Z
 
1153  Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale 
8-2 Hipperholme & Lightcliffe High School
Halifax 
31.10.06
1154  Alsop High School
Liverpool 
- Bye
 
1155  Wright Robinson Sports College
Manchester 
- Bye
 
1156  Formby High School
Liverpool 
- Bye
 
1157  Scissett Middle School
Huddersfield 
1-0 All Saints Catholic Language College
Rawtenstall 
04.10.06
1158  Turton High School
Bolton 
- Bye
 
1159  St Catherine’s Catholic High School
Halifax 
2-2
FT
2-4
AET
Barlow RC High School
Manchester 
04.10.06
1160  Ribblesdale High School College
Clitheroe 
- Team Z
 
1161  Salendine Nook High School
Huddersfield 
1-3 Audenshaw High School
Manchester 
06.10.06
1162  Salt Grammar School
Shipley 
- Bye
 
1163  Broadoak High School
Bury 
- Bye
 
1164  Tottington High School
Bury 
- Bye
 
1165  Birkdale High School
Southport 
11-2 Thornleigh Salesian Sports College
Bolton 
02.10.06
1166  Ormskirk School
Lancashire 
- Bye
 
1167  Wade Deacon High School
Widnes 
1-6 West Hill School
Stalybridge 
05.10.06
1168  Walkden High School
Manchester 
- Team Z
 
1169  St James CE School & Sports College
Bolton 
5-5
FT
5-5
AET
4-5
Pen
Archbishop Beck Catholic College
Liverpool 
02.10.06
1170  St Joseph’s Sports College
Bolton 
- Bye
 
1171  St Augustine’s School
Clitheroe 
- Bye
 
1172  North Manchester Boys High School
Manchester 
- Bye
 
1173  St Bede’s College
Manchester 
2-3 Savio High School
Bootle 
02.10.06
1174  Childwall School
Liverpool 
- Bye
 
1175  De La Salle School
Liverpool 
4-2 Cardinal Langley RC Sports College
Manchester 
27.09.06
1176  Priestnall School
Stockport 
1-1
FT
1-1
AET
2-1
Pen
St Margaret’s CE High School
Liverpool 
09.10.06
1177  St Benedict’s College
Liverpool 
4-2 Swinton High School
Manchester 
09.10.06
1178  St Thomas More RC College
Manchester 
- Bye
 
1179  Reddish Vale Technology College
Stockport 
9-0 Cheshire Oaks High School
South Wirral 
30.09.06
1180  Middleton Technology School
Manchester 
- Bye
 
1181  All Saints RC High School
Kirkby 
11-0 Newall Green High School
Manchester 
09.10.06
1182  Cardinal Heenan Sports College
Liverpool 
- Bye
 
1183  Mosslands School
Wirral 
7-0 Queen Elizabeth High School
Manchester 
17.10.06
1184  West Derby Comprehensive School
Liverpool 
4-2 Helsby High School
Cheshire 
07.10.06
1185  Parrs Wood Technology College
Manchester 
1-10 St Francis Xavier’s College
Liverpool 
28.09.06
1186  St James Catholic High School
Stockport 
- Bye
 
1187  Calderstones School
Liverpool 
- Bye
 
1188  St Monica’s High School
Manchester 
- Bye
 
1189  Sacred Heart Catholic College
Liverpool 
11-0 St Thomas Aquinas High School
Manchester 
02.11.06
1190  St Matthew’s RC High School
Manchester 
- Bye
 
1191  St Peter’s RC High School
Manchester 
0-6 Maricourt High School
Liverpool 
16.10.06
1192  Ashton-on-Mersey School
Manchester 
6-0 Broadoak School
Manchester 
30.10.06
1193  Chesterfield High School
Liverpool 
1-0 Abraham Moss High School
Manchester 
20.20.06
1194  Marple Hall School
Stockport 
- Bye
 
1195  Woodchurch High School
Birkenhead 
- Bye
 
1196  Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent 
- Bye
 
1197  Blessed Thomas Holford College
Altrincham 
2-6 Cheadle High School
Staffordshire 
03.10.06
1198  County High School Leftwich
Northwich 
- Bye
 
1199  Blacon County High School
Chester 
1-1
FT
4-1
AET
Altrincham College of Arts
Timperley 
02.10.06
1200  Hartford County High School
Northwich 
- Team Z
 
1201  Weston Road High School
Stafford 
1-6 Standish Community High School
Wigan 
31.10.06
1202  Ellesmere Port Catholic High School
Cheshire 
- Bye
 
1203  Kings Grove High School
Crewe 
- Bye
 
1204  Avondale High School
Stockport 
- Bye
 
1205  All Hallows High School
Macclesfield 
1-0 St Philip Howard School
Glossop 
28.09.06
1206  Poynton County High School
Cheshire 
- Bye
 
1207  Fallibroome High School
Macclesfield 
9-0 Longton High School
Stoke-on-Trent 
02.10.06
1208  Sutton High School
Ellesmere Port 
- Team Z
 
1209  Bishop Heber High School
Malpas 
4-2 Sir John Talbot’s School
Whitchurch 
03.10.06
1210  St Margaret Ward Catholic School
Stoke-on-Trent 
- Bye
 
1211  Grange Grammar School
Northwich 
- Bye
 
1212  Halton High School
Runcorn 
- Bye
 
1213  Birches Head High School
Stoke-on-Trent 
1-6 Whitby High School
Ellesmere Port 
10.10.06
1214  James Brindley High School
Stoke-on-Trent 
- Bye
 
1215  Walton High School
Stafford 
1-0 Rudheath High School
Northwich 
16.10.06
1216  Saints Peter & Paul RC High School
Widnes 
- Team Z
 
1217  Thomas Telford School
Telford 
1-0 St Nicholas Catholic High School
Northwich 
30.09.06
1218  Woodford Lodge High School
Winsford 
- Bye
 
1219  Sir Graham Balfour School
Stafford 
- Bye
 
1220  Lymm High School
Cheshire 
- Bye
 
1221  King Edward VI High School
Stafford 
1-0 Weaverham High School
Northwich 
18.10.06
1222  Chapel on le Frith High School
High Peak 
Bye
 
1223  Wilmslow High School
Cheshire 
6-0 Highfields School
Matlock 
30.09.06
1224  Tytherington High School
Macclesfield 
- Team Z
 
1225  Painsley Catholic High School
Stoke-on-Trent 
- Bye
 
1226  Sandbach School
Cheshire 
- Bye
 
1227  Northicote School
Wolverhampton 
- Bye
 
1228  Kingsmead Technology College
Hednesford 
- Bye
 
1229  Phoenix School
Telford 
- Bye
 
1230  Archbishop Grimshaw School
Birmingham 
- Bye
 
1231  Meole Brace School
Shrewsbury 
- Bye
 
1232  Wheelers Lane Technology College
Birmingham 
- Bye
 
1233  Charlton School
Telford 
- Bye
 
1234  Moreton School
Wolverhampton 
- Bye
 
1235  Belvidere School
Shrewsbury 
- Bye
 
1236  Deansfield High School
Wolverhampton 
- Bye
 
1237  Idsall School
Shifnal 
- Bye
 
1238  Shireland Language College
Smethwick 
- Bye
 
1239  High Arcal School
Dudley 
- Bye
 
1240  Blake Valley High School
Hednesford 
- Bye
 
1241  Bilton High School
Rugby 
- Bye
 
1242  Light Hall School
Solihull 
- Bye
 
1243  Belgrave High School
Tamworth 
- Bye
 
1244  Baverstock School & Sports College
Birmingham 
- Bye
 
1245  Haywood High School
Stoke-on-Trent 
- Bye
 
1246  Aldridge School
Walsall 
- Bye
 
1247  Long Field High School
Melton Mowbray 
- Bye
 
1248  Landau Forte College
Derby 
- Bye
 
1249  New College
Leicester 
- Bye
 
1250  Lady Manners School
Bakewell 
- Bye
 
1251  Harris School
Rugby 
- Bye
 
1252  Netherthorpe School
Chesterfield 
- Bye
 
1253  Castle Rock High School
Coalville 
- Bye
 
1254  Mill Hill School
Ripley 
- Bye
 
1255  Kibworth High School
Beauchamp 
- Bye
 
1256  West Park Community School
Derby 
- Bye
 
1257  Castle Donington Community College
Derby 
- Bye
 
1258  Bolsover School
Chesterfield 
- Bye
 
1259  King Edward VII School
Melton Mowbray 
- Bye
 
1260  Belper School
Derbyshire 
- Bye
 
1261  Woodbrook Vale High School
Loughborough 
- Bye
 
1262  Lees Brook Community Sports College
Derby 
- Bye
 
1263  Newbridge High School
Coalville 
- Bye
 
1264  Tupton Hall School
Chesterfield 
- Bye
 
1265  Lancaster School
Leicester 
- Bye
 
1266  Swanwick Hall School
Alfreton 
- Bye
 
1267  Thomas Estley Community College
Leicester 
- Bye
 
1268  Tibshelf Community School
Alfreton 
- Bye
 
1269  De Lisle RC School
Loughborough 
- Bye
 
1270  Chellaston School
Derby 
- Bye
 
1271  Arthur Terry School
Sutton Coldfield 
- Bye
 
1272  Kingsthorpe Community College
Northampton 
- Bye
 
1273  Bishop Challenor RC School
Birmingham 
- Bye
 
1274  Northampton Academy
Northamptonshire 
- Bye
 
1275  John Fernsley High School
Melton Mowbray 
- Bye
 
1276  Roade School
Northampton 
- Bye
 
1277  Great Barr School
Birmingham 
- Bye
 
1278  Hartshill School
Nuneaton 
- Bye
 
1279  William Parker School
Daventry 
- Bye
 
1280  Myton School
Warwick 
2-4 Northampton School for Boys
Northamptonshire 
13.10.06
1281  Woodland School & Sports College
Coventry 
7-0 Guilsborough School
Northampton 
04.10.06
1282  Park Hall School
Birmingham 
- Bye
 
1283  Warriner School
Bloxham 
- Bye
 
1284  Kenilworth School
Warwickshire 
- Bye
 
1285  Banbury School
Oxfordshire 
1-7 Caludon Castle School
Coventry 
28.09.06
1286  Kingshurst City Technology College
Birmingham 
- Bye
 
1287  Henley-in-Arden High School
Warwickshire 
3-3
FT
3-3
AET
4-5
Pen
Our Lady & St Chad Sports College
Wolverhampton 
04.10.06
1288  Alderman Smith School
Nuneaton 
2-4 Wreake Valley Community College
Syston 
09.10.06
1289  Bemrose Community School
Derby 
1-8 Cheslyn Hay Sport & Community High School
Walsall 
05.10.06
1290  Lyng Hall School
Coventry 
- Bye
 
1291  Cardinal Newman School
Coventry 
- Bye
 
1292  Market Bosworth High School
Nuneaton 
- Bye
 
1293  Witton Middle School
Droitwich 
4-3 St Michael’s CE High School
Rowley Regis 
11.10.06
1294  Lordswood Boys School
Birmingham 
- Bye
 
1295  St Thomas More RC School
Willenhall 
1-1
FT
2-1
AET
Woodfield Middle School
Redditch 
26.09.06
1296  Bristnall Hall Technology College (Oldbury)

- Queen Elizabeths Grammar School (Ashbourne)

1297  Dyson Parrins CE High School
Malvern 
1-0 Colmers Farm School & Sports College
Birmingham 
01.11.06
1298  Smiths Wood School
Birmingham 
- Bye
 
1299  Walkwood CE Middle School
Redditch 
- Bye
 
1300  St Edmund Campion RC School
Birmingham 
- Bye
 
1301  St Bede’s RC Middle School
Redditch 
1-2 Coseley School & Sports College
Bilston 
03.10.06
1302  Codsall Middle School
West Midlands 
- Bye
 
1303  Comberton Middle School
Kidderminster 
5-0 Marches School & Technology College
Oswestry 
03.10.06
1304  Sheldon Heath Community School
Birmingham 
- Team Z
 
1305  Ipsley CE Middle School
Redditch 
1-0 Rednock School
Dursley 
11.10.06
1306  Haywood High School
Hereford 
- Bye
 
1307  Church Stretton School
Shropshire 
- Bye
 
1308  Aston Fields Middle School
Bromsgrove 
- Bye
 
1309  Newent Community School
Gloucestershire 
0-1 Warley High College of Sport
Oldbury 
05.10.06
1310  Whitecross High School
Hereford 
- Bye
 
1311  Lacon Childe School
Cleobury Mortimer 
1-3 Cleeve School
Cheltenham 
17.10.06
1312  Churchdown School
Gloucester 
- Team Z
 
1313  Heywood Community School
Cinderford 
1-0 Ludlow CE School
Shropshire 
30.09.06
1314  Chipping Norton School
Oxfordshire 
- Bye
 
1315  Greendown Community School
Swindon 
- Bye
 
1316  Hatherop Castle School
Cirencester 
- Bye
 
1317  Hreod Parkway School
Swindon 
0-1 Cirencester Kingshill School
Gloucestershire 
28.09.06
1318  Severn Vale School
Gloucester 
- Bye
 
1319  Headlands School (Swindon)

- Katherine Lady Berkeleys School (Wotton-under-Edge)

1320  Downend Technology College
Bristol 
- Team Z
 
1321  Carterton Community College
Oxfordshire 
3-4 Wellsway School
Bristol 
04.10.06
1322  Grange School & Sports College
Bristol 
- Bye
 
1323  Hardenhuish School
Chippenham 
- Bye
 
1324  St Benedict’s Catholic High School
Cheltenham 
- Bye
 
1325  Whitstone Community School
Shepton Mallet 
3-12 Great Torrington School
Devon 
31.10.06
1326  John Bentley School
Calne 
- Bye
 
1327  Norton Hill School
Bath 
1-0 Brockworth Enterprise School
Gloucester 
30.10.06
1328  City Academy
Bristol 
- Team Z
 
1329  Somervale School (Bath)

v Whitefields Fishponds School (Bristol)

1330  King Edmund Community School
Bristol 
- Bye
 
1331  Worle Community School
Weston-super-Mare 
- Bye
 
1332  Stover Preparatory School
Newton Abbot 
- Bye
 
1333  Queen Elizabeth Community College
Crediton 
1-0 St Bede’s Catholic College
Bristol 
30.09.06
1334  Gordano School
Portishead 
- Bye
 
1335  Millfield Preparatory School
Street 
6-1 Budmouth Technology College
Weymouth 
28.09.06
1336  Teignmouth Community College
Devon 
8-7 Exmouth Community College
Devon 
27.09.06
1337  Torquay Boys Grammar School
Devon 
1-0 Launceston College
Cornwall 
09.10.06
1338  Plymstock School
Plymouth 
- Bye
 
1339  Castle School
Taunton 
- Bye
 
1340  Westlands School
Torquay 
- Bye
 
1341  Tiverton High School
Devon 
2-7 Beechen Cliff School
Bath 
02.10.06
1342  Ivybridge Community College
Plymouth 
- Bye
 
1343  Churston Ferrers Grammar School
Brixham 
3-0 Wyvern School
Weston-super-Mare 
04.10.06
1344  Callington Community College
Cornwall 
- Team Z
 
1345  Gillingham School
Dorset 
4-2 Devizes School
Wiltshire 
03.10.06
1346  Sturminster Newton High School
Dorset 
- Bye
 
1347  Lavington School
Devizes 
- Bye
 
1348  Allenbourn Middle School
Wimborne 
- Bye
 
1349  Mountbatten School
Romsey 
1-0 Wey Valley Sports College
Weymouth 
30.09.06
1350  Bournemouth School
Dorset 
- Bye
 
1351  Highcliffe Comprehensive School
Christchurch 
- Toynbee Sports College (Chandlers Ford)
** 
1352  John Hanson Community School
Andover 
1-6 Wildern School
Southampton 
17.10.06
1353  Hamble Community Sports College
Southampton 
1-0 Baden Powell & St Peter’s Middle School
Poole 
30.10.06
1354  Testwood Sports College
Totton 
- Bye
 
1355  Charters School
Ascot 
- Bye
 
1356  Wavell School
Farnborough 
- Bye
 
1357  St Crispin’s School
Wokingham 
3-0 Fort Hill Community School
Basingstoke 
06.11.06
1358  Costello Technology College
Basingstoke 
- Bye
 
1359  Trinity School
Newbury 
0-6 St Birinus School
Didcot 
19.10.06
1360  Brakenhale School
Bracknell 
- Team Z
 
1361  Bulmershe School
Reading 
2-4 Brighton Hill Community School
Basingstoke 
18.10.06
1362  Theale Green Community School
Reading 
- Bye
 
1363  Prospect Technology College
Reading 
- Bye
 
1364  Garth Hill College
Bracknell 
- Bye
 
1365  Cheney School
Oxford 
1-0 Emmbrook School
Wokingham 
05.10.06
1366  Waingels College
Reading 
- Bye
 
1367  Oxford Community School
Oxfordshire 
1-7 Little Heath School
Reading 
31.10.06
1368  Larkmead School
Abingdon 
- Team Z
 
1369  Marlborough School (Woodstock)
** 
- Denefield School
Reading 
1370  Forest Boys School
Winnersh 
- Bye
 
1371  Furze Platt School
Maidenhead 
- Bye
 
1372  Gosford Hill School
Oxford 
- Bye
 
1373  Ryeish Green School
Reading 
1-0 Leckford Place School
Oxford 
1374  Cox Green School
Maidenhead 
- Bye
 
1375  Altwood CE School
Maidenhead 
1-0 Peers School
Oxford 
03.10.06
1376  Park House Sports College
Newbury 
- Team Z
 
1377  Chalfonts Community College
Gerrards Cross 
1-0 Bicester Community College
Oxfordshire 
04.10.06
1378  Wallingford School
Oxfordshire 
- Bye
 
1379  Cherwell School
Oxford 
- Bye
 
1380  St Gregory the Great RC School
Oxford 
- Bye
 
1381  Westgate School
Slough 
0-1 Cooper School
Bicester 
03.10.06
1382  Wye Valley School
Bourne End 
- Bye
 
1383  Wexham School (Slough)

- King Alfred’s Sports & Community College (Wantage)

1384  Icknield Community College
Watlington 
- Team Z
 
1385  Harefield Academy (Middlesex)

- Pimlico School (London SW1)

1386  Southfields Community College
London SW18 
- Bye
 
1387  West London Academy
Northolt 
- Bye
 
1388  Bishop Thomas Grant School
London SW16 
- Bye
 
1389  Lord William’s School
Thame 
0-1 Langley Grammar School
Slough 
11.10.06
1390  Rickmansworth School
Hertfordshire 
- Bye
 
1391  John Hampden Grammar School
High Wycombe 
1-4 St Joan of Arc Catholic School
Rickmansworth 
02.10.06
1392  Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
- Team Z
 
1393  Drayton Manor High School
Ealing 
5-2 Westminster City School
London SW1 
03.10.06
1394  Whitefield School
Cricklewood 
- Bye
 
1395  Matthew Arnold School
Staines 
- Bye
 
1396  Haverstock School
London NW3 
- Bye
 
1397  Capital City Academy
London NW10 
3-3
FT
3-3
AET
5-6
Pen
Fortismere School
Muswell Hill 
28.09.06
1398  Hampton School
Middlesex 
- Bye
 
1399  Wilsons School
Wallington 
8-0 Ernest Bevin College
London SW17 
11.10.06
1400  Tomlinscote School
Camberley 
- Team Z
 
1401  Esher CE High School
Surrey 
4-4
FT
4-4
AET
4-1
Pen
Bognor Regis Community College
Sussex 
12.10.03
1402  Hollyfield School
Surbiton 
- Bye
 
1403  Felpham Community College
Bognor Regis 
- Bye
 
1404  Carshalton Boys Sports College
Surrey 
- Bye
 
1405  Rydens School (Walton-on-Thames)

- Holland Park School (London W8)

1406  Hazelwick School
Crawley 
- Bye
 
1407  Whitgift School
Croydon 
11-0 Warden Park School
Haywards Heath 
02.10.06
1408  Raynes Park School
Merton 
1-4 Glyn Technology School
Ewell 
05.10.06
1409  Thomas Bennett Community College
Crawley 
1-0 Fullbrook School
Addlestone 
18.10.06
1410  Winston Churchill School
Woking 
- Bye
 
1411  Littlehampton Community School
Sussex 
- Bye
 
1412  Cowplain Community School
Waterlooville 
- Bye
 
1413  Dorothy Stringer High School
Brighton 
1-0 Maplesden Noakes School
Maidstone 
03.10.06
1414  Steyning Grammar School
Sussex 
- Bye
 
1415  Bishop Lufta School
Chichester 
1-1
FT
1-1
AET
2-4
Pen
Haling Manor School
Croydon 
28.09.06
1416  Richard Challenor School
New Malden 
- Team Z
 
1417  Imberhorne School
East Grinstead 
1-0 Beths Grammar School
Bexley 
30.09.06
1418  Orchards Middle School
Worthing 
- Bye
 
1419  Archbishop Lanfranc School
Croydon 
- Bye
 
1420  Hove Park Upper School
Brighton 
- Bye
 
1421  Astor of Hever Community School
Maidstone 
0-9 William Parker School
Hastings 
27.09.06
1422  Hayesbrook School
Tonbridge 
- Bye
 
1423  Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent 
1-0 St Richard’s Catholic College
Bexhill-on-Sea 
31.10.06
1424  St Simon Stock School
Maidstone 
- Team Z
 
1425  Brentwood School
Essex 
1-0 Sittingbourne Community College
Kent 
30.09.06
1426  St Edmund’s Catholic College
Dover 
- Bye
 
1427  Canterbury High School
Kent 
- Bye
 
1428  Bacons College
London SE16 
- Bye
 
1429  Harvey Grammar School
Folkestone 
2-1 Eltham Green School
London SE9 
30.09.06
1430  Crofton School
London SE4 
- Bye
 
1431  Bluecoat School
London SE3 
1-0 Pent Valley Technology College
Folkestone 
11.10.06
1432  Sandwich Technology School
Kent 
- Team Z
 
1433  Archbishop Michael Ramsey College
London SE5 
1-6 St Paul’s Academy
Abbey Wood 
12.10.06
1434  Herne Bay High Sports College
Kent 
- Bye
 
1435  Dover Grammar School for Boys
Kent 
- Bye
 
1436  Brentwood County High School
Essex 
- Bye
 
1437  Northfleet Technology College
Kent 
0-1 Caterham High School
Ilford 
02.10.06
1438  Charles Darwin School
Westerham 
- Bye
 
1439  St Joseph’s Academy
London SE3 
0-2 St John’s RC Comprehensive School
Gravesend 
07.10.06
1440  Westlands School
Sittingbourne 
- Team Z
 
1441  Brampton Manor School
Newham 
1-4 St Aloysius College
Islington 
02.10.06
1442  Bishop Challenor RC Collegiate School
London E1 
- Bye
 
1443  West Hatch High School
Chigwell 
- Bye
 
1444  City of London Academy
London SE1 
- Bye
 
1445  St Martin’s School (Brentwood)
** 
- Highbury Grove School
London N5 
1446  Deptford Green School
London SE14 
- Bye
 
1447  Rushcroft School
Chingford 
7-3 Holloway School
Islington 
31.10.06
1448  Emerson Park School
Hornchurch 
- Team Z
 
1449  Priory Sports College
Orpington 
0-5 William Edwards School & Sports College
Grays 
28.09.06
1450  Forest Hill School
London SE23 
- Bye
 
1451  Westcliff High School for Boys
Essex 
- Bye
 
1452  Wilmington Grammar School for Boys
Dartford 
- Bye
 
1453  Southend High School for Boys
Essex 
2-0 Ravens Wood School
Bromley 
05.10.06
1454  Erith School
Kent 
- Bye
 
1455  Bishop Justus CE School
Bromley 
1-3 Beal High School
Ilford 
02.10.06
1456  Bexleyheath School
Kent 
- Team Z
 
1457  Jo Richardson Community School
Dagenham 
3-4 Haberdashers’ Askes Knights Academy
Bromley 
17.10.06
1458  Langdon Park School
London E14 
- Bye
 
1459  Bexley Grammar School
Welling 
- Bye
 
1460  Kelsey Park School for Boys
Beckenham 
- Bye
 
1461  Shenfield High School
Brentwood 
4-3 Mossbourne Community Academy
London E9 
17.10.06
1462  George Green School
London E14 
- Bye
 
1463  Hackney Free & Parochial School
London E9 
1-3 Canon Palmer Catholic School
Ilford 
02.10.06
1464  Little Ilford School
Newham 
- Team Z
 
1465  Kemnal Technology College
Sidcup 
0-1 Barking Abbey School
Barking 
13.10.06
1466  Rokeby School
Newham 
- Bye
 
1467  Mount Grace School
Potters Bar 
- Bye
 
1468  Kingsford School
Newham 
- Bye
 
1469  Roding Valley School
Loughton 
5-5
FT
5-5
AET
2-4
Pen
Cardinal Pole RC School
London E9 
04.10.06
1470  Sheredes School
Hoddesdon 
- Bye
 
1471  Lea Manor High School
Luton 
2-4 Turnford School
Cheshunt 
04.10.06
1472  John F Kennedy School
Hemel Hempstead 
- Team Z
 
1473  Enfield Grammar School
Middlesex 
6-0 Birchwood High School
Bishops Stortford 
11.10.06
1474  John Henry Newman School
Stevenage 
- Bye
 
1475  Nicholas Breakspear RC Sports College
St Albans 
- Bye
 
1476  Langdon School
Newham 
- Bye
 
1477  Royal Docks Community School
Newham 
7-0 Sir John Lawes School
Harpenden 
05.10.06
1478  Onslow St Audrey’s School
Hatfield 
- Bye
 
1479  Parmiter’s School
Watford 
1-0 Mark Hall Sports College
Harlow 
30.09.06
1480  Cavendish School
Hemel Hempstead 
- Team Z
 
1481  Passmores School
Harlow 
2-7 Queens School
Watford 
10.10.06
1482  Lister Community School
Newham 
- Bye
 
1483  Cumberland School Sports College
Newham 
- Bye
 
1484  Beaumont School
St Albans 
- Bye
 
1485  St Mark’s West Essex Catholic School
Harlow 
0-1 Longdean School
Hemel Hempstead 
30.10.06
1486  Kings Langley School
Hertfordshire 
- Bye
 
1487  Stewards School
Harlow 
7-3 Culford Preparatory School
Bury St Edmunds 
10.10.06
1488  Hemel Hempstead School
Hertfordshire 
- Team Z
 
1489  Sir Frederic Osborn School
Welwyn Garden City 
0-1 Verulam School
St Albans 
30.10.06
1490  St Michael’s Catholic High School
Watford 
- Bye
 
1491  Finchley Catholic High School
Middlesex 
- Bye
 
1492  Queens Park Community School
Brent 
- Bye
 
1493  St Thomas More Sports College (Wood Green)
** 
- Stanborough School
Watford 
1494  Dame Alice Owens School
Potters Bar 
- Bye
 
1495  Lea Valley High School
Enfield 
5-0 Westbourne High School
Ipswich 
29.09.06
1496  Northgate High School
Ipswich 
- Team Z
 
1497  Ixworth Middle School
Bury St Edmunds 
3-12 King Edward VII High School
Kings Lynn 
26.09.06
1498  Priory School
Hitchin 
- Bye
 
1499  Wymondham College
Norfolk 
- Bye
 
1500  St Ignatius College
Enfield 
- Bye
 
1501  Stoke High School
Ipswich 
1-0 Costessey High School
Norwich 
30.09.06
1502  Lothingland Middle School
Lowestoft 
- Bye
 
1503  Aylsham High School
Norfolk 
6-0 Thomas Mills High School
Framlingham 
20.10.06
1504  Chantry High School
Ipswich 
- Team Z
 
1505  Copleston High School
Ipswich 
1-0 Northgate High School
Dereham 
30.09.06
1506  Gisleham Middle School
Carlton Colville 
- Bye
 
1507  Diss High School
Norfolk 
- Bye
 
1508  Thurleston High School
Ipswich 
0-1 Comberton Village College
Cambridge 
1509  Fulston Manor School
Sittingbourne 
- Bye
 
1510  Chafford Hundred Campus
Grays 
- Bye
 
1511  Eastwood School
Leigh-on-Sea 
- Bye
 
1512  White Hart Lane School
Haringey 
- Team Z
 

* Denotes teams withdrawn after failing to play by the deadline date
** Denotes match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadline date

Top


ROUND TWO - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
2001  Dr Challenor’s Grammar School
Amersham 
6-0 Mandeville Upper School
Aylesbury 
16.10.06
2002  Lincroft Middle School
Oakley 
8-1 Sir William Ramsay School
High Wycombe 
05.10.06
2003  Brewers Hill Middle School
Dunstable 
3-7 Grange School
Aylesbury 
09.10.06
2004  Lealands High School
Luton 
3-2 (aet) Campion School
Northampton 
17.11.06
2005  Walton Community School
Peterborough 
3-5 Huxlow School
Irthlingborough 
02.11.06
2006  St Ivo School
Huntingdon 
1-0 Wrenn School
Wellingborough 
14.10.06
2007  Duston Upper School
Northampton 
1-0 St John Fisher RC School
Peterborough 
14.10.06
2008  Hinchingbrooke School (Huntingdon)

- City of Ely Community College (Cambridgeshire)

2009  Humberston School
Grimsby 
11-0 Minster School
Lincoln 
19.10.06
2010  Gleed Boys School
Spalding 
0-7 Deepings School
Peterborough 
19.10.06
2011  Cromwell Community College
Chatteris 
2-6 Sawtry Community College
Huntingdon 
17.10.06
2012  Stanground College
Peterborough 
2-2
FT
2-2
AET
3-1
Pen
Brooke Weston City Technology College
Corby 
26.09.06
2013  St Guthlac School
Peterborough 
1-9 Haven High Technology College
Boston 
16.10.06
2014  Jack Hunt School
Peterborough 
5-7 Boston Grammar School
Lincolnshire 
09.10.06
2015  Neale Wade Community College
March 
1-0 St George’s College of Technology
Sleaford 
02.11.06
2016  Central Technology College
Grantham 
2-1 Shirebrook School
Mansfield 
02.11.06
2017  King’s School
Grantham 
9-0 Queen Elizabeth Grammar School
Horncastle 
11.10.06
2018  Yarborough School
Lincoln 
0-3 Long Eaton School
Nottingham 
15.10.06
2019  Malet Lambert School
Hull 
5-1 William Farr School
Lincoln 
09.10.06
2020  Robert Pattinson School
Lincoln 
1-0 Monks Dyke Technology College
Louth 
14.10.06
2021  Cotelands School
Sleaford 
1-0 Hessle High School
Humberside 
14.10.06
2022  Skegness Grammar School
Lincolnshire 
1-4 Robert Manning Technology College
Bourne 
11.10.06
2023  Wolfreton School
Hull 
1-0 Caistor Yarborough School
Caistor 
14.10.06
2024  South Holderness School
Hull 
4-2 Carre’s Grammar School
Sleaford 
12.10.06
2025  Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby 
1-0 Endeavour School
Hull 
18.10.06
2026  Frederick Gough School
Scunthorpe 
1-0 Driffield School
Humberside 
12.10.06
2027  Cottingham High School
Humberside 
6-0 St Bede’s RC School
Scunthorpe 
09.11.06
2028  South Hunsley High School
North Ferriby 
1-0 Caistor Grammar School
Linconshire 
16.10.06
2029  Outwood Grange School
Wakefield 
1-0 Serlby Park School
Bircotes 
13.10.06
2030  Northcliffe School
Doncaster 
3-1 Campsmount Technology College
Doncaster 
27.09.06
2031  St Bede’s Grammar School
Bradford 
1-0 Bradfield School
Sheffield 
10.10.06
2032  Kettlethorpe High School
Wakefield 
0-6 Woodkirk High School
Wakefield 
06.11.06
2033  St John Fisher Catholic High School
Dewsbury 
2-0 King Edward VII School
Sheffield 
03.10.06
2034  Aston Comprehensive School
Sheffield 
7-0 Cardinal Heenan Catholic High School
Leeds 
26.09.06
2035  Yorkshire Martyrs Catholic College
Bradford 
1-0 Silverdale School
Sheffield 
31.10.06
2036  Knottingley High School & Sports College
Wakefield 
2-6 Mirfield Free Grammar School
Mirfield 
10.10.06
2037  Thornton Grammar School & Sports College
Bradford 
0-3 Penistone Grammar School
Sheffield 
30.10.06
2038  Brinsworth Comprehensive School
Rotherham 
0-1 Castle Hill School
Mirfield 
14.10.06
2039  Brooksbank School Sports College
Elland 
5-0 Allerton Grange School
Leeds 
11.10.06
2040  Handsworth Grange School
Sheffield 
3-1 Hemsworth Arts & Community College
Hemsworth 
03.11.06
2041  Royds School
Leeds 
0-1 Featherstone High School
West Yorkshire 
16.11.06
2042  Woldgate College
York 
9-0 Branksome Comprehensive School
Darlington 
12.10.06
2043  Boston Spa School
Wetherby 
2-0 Carmel RC Technology College
Darlington 
03.11.06
2044  St John Fisher Catholic High School
Harrogate 
2-2
FT
4-6
AET
Longfield School
Darlington 
09.10.06
2045  Lawrence Jackson School
Guisborough 
7-1 Thirsk School
North Yorkshire 
10.10.06
2046  Sedgefield Community College
Durham 
2-3 Ossett School
Wakefield 
31.10.06
2047  Wetherby High School
West Yorkshire 
3-2 Boroughbridge High School
North Yorkshire 
08.11.06
2048  Macmillan Academy
Middlesbrough 
2-2
FT
3-2
AET
Ormesby School
Middlesbrough 
02.11.06
2049  Houghton Kepier School
Houghton-le-Spring 
3-4 English Martyrs School
Hartlepool 
10.10.06
2050  Kenton School
Newcastle-upon-Tyne 
1-8 St Thomas More School
North Shields 
12.10.06
2051  Business & Enterprise College
Wallsend 
1-0 St Bede’s RC School
Peterlee 
10.10.06
2052  Valley Gardens Middle School
Whitley Bay 
0-1 Walker Technology College
Newcastle-upon-Tyne 
20.10.06
2053  St Aidan’s County High School
Carlisle 
1-4 Whickham School
Newcastle-upon-Tyne 
18.10.06
2054  St Cuthbert’s High School
Newcastle-upon-Tyne 
7-2 Ian Ramsey CE High School
Stockton-on-Tees 
04.10.06
2055  Egglescliffe School
Stockton-on-Tees 
0-0
FT
0-1
AET
Dyke House School
Hartlepool 
13.10.06
2056  Seaton Burn College
Newcastle-upon-Tyne 
2-3 St Wilfrid’s RC School
South Shields 
09.10.06
2057  St John’s RC School
Bishop Auckland 
5-4 Wellfield College
Wingate 
2058  Heaton Manor School
Newcastle-upon-Tyne 
7-5 William Howard School
Brampton 
16.10.06
2059  Trinity School
Carlisle 
1-1
FT
1-2
AET
Whitehaven School
Cumbria 
17.10.06
2060  Leyland St Mary’s Technology College
Leyland 
7-3 St Joseph’s Catholic High School
Workington 
19.10.06
2061  Highfield Humanities College
Blackpool 
3-1 Corpus Christi Catholic Sports College
Preston 
18.10.06
2062  Park High School (Colne)

- Walney School (Barrow-in-Furness)

2063  St Benedict’s High School
Whitehaven 
3-3
FT
3-3
AET
2-3
Pen
Nelson Thomlinson School
Wigton 
16.10.06
2064  Dowdales School
Dalton-in-Furness 
2-4 St Bernard’s RC High School
Barrow in Furness 
09.10.06
2065  Sharples School
Bolton 
1-4 Carr Hill Specialist Engineering College
Preston 
06.11.06
2066  Queen Elizabeth High School
Kirkby Lonsdale 
1-3 Parkview School
Barrow-in-Furness 
15.11.06
2067  Siddal Moor Sports College
Rochdale 
4-1 Southlands High School
Chorley 
13.11.06
2068  Blue Coat School
Oldham 
3-0 Chorlton High School
Manchester 
31.10.06
2069  Crompton House School
Oldham 
6-5 Trinity High School
Manchester 
30.10.06
2070  Smithills School
Bolton 
0-1 St Cuthbert’s High School
Rochdale 
17.10.06
2071  Manchester Academy
Greater Manchester 
- Bye
 
2072  Haslingden High School
Rossendale 
1-0 Derby High School
Bury 
14.11.06
2073  Longdendale High School
Hyde 
1-0 St Gabriel’s RC High School
Bury 
14.10.06
2074  Little Lever School
Bolton 
4-3 Heckmondwike Grammar School
West Yorkshire 
10.11.06
2075  Radclyffe School
Oldham 
7-1 Alder Community High School
Hyde 
12.10.06
2076  Hulme Grammar School
Oldham 
3-6 Harper Green School
Bolton 
09.10.06
2077  Bacup & Rawtenstall Grammar School
Rossendale 
3-6 Alsop High School
Liverpool 
11.10.06
2078  Wright Robinson Sports College
Manchester 
2-1 Formby High School
Liverpool 
17.10.06
2079  Scissett Middle School (Huddersfield)

- Turton High School (Bolton)

2080  Barlow RC High School
Manchester 
0-3 Ribblesdale High School College
Clitheroe 
14.10.06
2081  Audenshaw High School
Manchester 
11-0 Salt Grammar School
Shipley 
19.10.06
2082  Broadoak High School
Bury 
1-0 Tottington High School
Bury 
14.10.06
2083  Birkdale High School
Southport 
7-1 Ormskirk School
Lancashire 
13.10.06
2084  West Hill School
Stalybridge 
6-1 Walkden High School
Manchester 
13.10.06
2085  Archbishop Beck Catholic College
Liverpool 
4-0 St Joseph’s Sports College
Bolton 
19.10.06
2086  St Augustine’s School
Clitheroe 
8-1 North Manchester Boys High School
Manchester 
05.10.06
2087  Savio High School
Bootle 
4-1 Childwall School
Liverpool 
16.11.06
2088  De La Salle School
Liverpool 
1-1
FT
1-1
AET
3-2
Pen
Priestnall School
Stockport 
07.11.06
2089  St Benedict’s College
Liverpool 
0-1 St Thomas More RC College
Manchester 
27.11.06
2090  Reddish Vale Technology College
Stockport 
4-3 Middleton Technology School
Manchester 
13.10.06
2091  All Saints RC High School
Kirkby 
0-1 Cardinal Heenan Sports College
Liverpool 
16.10.06
2092  Mosslands School
Wirral 
1-2 West Derby Comprehensive School
Liverpool 
31.11.06
2093  St Francis Xavier’s College
Liverpool 
1-0 St James Catholic High School
Stockport 
10.10.06
2094  Calderstones School
Liverpool 
1-2 St Monica’s High School
Manchester 
14.10.06
2095  Sacred Heart Catholic College
Liverpool 
3-3
FT
3-4
AET
St Matthew’s RC High School
Manchester 
15.11.06
2096  Maricourt High School
Liverpool 
7-0 Ashton-on-Mersey School
Manchester 
31.10.06
2097  Chesterfield High School
Liverpool 
5-4 Marple Hall School
Stockport 
11.10.06
2098  Woodchurch High School
Birkenhead 
3-0 Holden Lane Sports College
Stoke-on-Trent 
09.10.06
2099  Cheadle High School
Staffordshire 
1-2 County High School Leftwich
Northwich 
09.10.06
2100  Blacon County High School
Chester 
1-3 Hartford County High School
Northwich 
14.11.06
2101  Standish Community High School
Wigan 
0-2 Ellesmere Port Catholic High School
Cheshire 
19.10.06
2102  Kings Grove High School
Crewe 
1-0 Avondale High School
Stockport 
14.10.06
2103  All Hallows High School
Macclesfield 
2-5 Poynton County High School
Cheshire 
18.10.06
2104  Fallibroome High School
Macclesfield 
9-1 Sutton High School
Ellesmere Port 
16.10.06
2105  Bishop Heber High School
Malpas 
3-2 St Margaret Ward Catholic School
Stoke-on-Trent 
17.10.06
2106  Grange Grammar School
Northwich 
4-4
FT
4-4
AET
1-2
Pen
Halton High School
Runcorn 
09.10.06
2107  Whitby High School
Ellesmere Port 
1-0 James Brindley High School
Stoke-on-Trent 
11.10.06
2108  Walton High School
Stafford 
4-0 Saints Peter & Paul RC High School
Widnes 
03.11.06
2109  Thomas Telford School
Telford 
9-0 Woodford Lodge High School
Winsford 
16.10.06
2110  Sir Graham Balfour School
Stafford 
0-1 Lymm High School
Cheshire 
10.10.06
2111  King Edward VI High School (Stafford)

- Chapel on le Frith High School (High Peak)

2112  Wilmslow High School
Cheshire 
1-0 Tytherington High School
Macclesfield 
23.11.06
2113  Painsley Catholic High School
Stoke-on-Trent 
1-3 Sandbach School
Cheshire 
09.10.06
2114  Northicote School
Wolverhampton 
0-7 Kingsmead Technology College
Hednesford 
31.10.06
2115  Phoenix School
Telford 
2-0 Archbishop Grimshaw School
Birmingham 
02.11.06
2116  Meole Brace School
Shrewsbury 
1-0 Wheelers Lane Technology College
Birmingham 
14.10.06
2117  Charlton School
Telford 
4-3 Moreton School
Wolverhampton 
09.10.06
2118  Belvidere School
Shrewsbury 
1-0 Deansfield High School
Wolverhampton 
02.10.06
2119  Idsall School
Shifnal 
6-2 Shireland Language College
Smethwick 
15.11.06
2120  High Arcal School
Dudley 
0-5 Blake Valley High School
Hednesford 
06.10.06
2121  Bilton High School
Rugby 
0-4 Light Hall School
Solihull 
17.10.06
2122  Belgrave High School
Tamworth 
1-6 Baverstock School & Sports College
Birmingham 
09.10.06
2123  Haywood High School
Stoke-on-Trent 
1-4 Aldridge School
Walsall 
09.10.06
2124  Long Field High School
Melton Mowbray 
3-10 Landau Forte College
Derby 
16.10.06
2125  New College
Leicester 
0-1 Lady Manners School
Bakewell 
11.10.06
2126  Harris School
Rugby 
1-0 Netherthorpe School
Chesterfield 
31.10.06
2127  Castle Rock High School
Coalville 
1-0 Mill Hill School
Ripley 
02.10.06
2128  Kibworth High School
Beauchamp 
2-5 West Park Community School
Derby 
16.10.06
2129  Castle Donington Community College
Derby 
1-0 Bolsover School
Chesterfield 
20.10.06
2130  King Edward VII School
Melton Mowbray 
1-0 Belper School
Derbyshire 
02.10.06
2131  Woodbrook Vale High School
Loughborough 
3-2 Lees Brook Community Sports College
Derby 
17.10.06
2132  Newbridge High School
Coalville 
5-2 Tupton Hall School
Chesterfield 
19.10.06
2133  Lancaster School
Leicester 
6-1 Swanwick Hall School
Alfreton 
14.10.06
2134  Thomas Estley Community College
Leicester 
1-0 Tibshelf Community School
Alfreton 
14.10.06
2135  De Lisle RC School
Loughborough 
0-1 Chellaston School
Derby 
05.10.06
2136  Arthur Terry School
Sutton Coldfield 
1-0 Kingsthorpe Community College
Northampton 
16.11.06
2137  Bishop Challenor RC School
Birmingham 
5-0 Northampton Academy
Northamptonshire 
10.10.06
2138  John Ferneley High School
Melton Mowbray 
1-3 Roade School
Northampton 
10.10.06
2139  Great Barr School
Birmingham 
0-2 Hartshill School
Nuneaton 
16.10.06
2140  William Parker School
Daventry 
0-13 Northampton School for Boys
Northamptonshire 
13.10.06
2141  Woodland School & Sports College
Coventry 
1-0 Park Hall School
Birmingham 
20.10.06
2142  Warriner School
Bloxham 
8-0 Kenilworth School
Warwickshire 
13.10.06
2143  Caludon Castle School
Coventry 
0-7 Kingshurst City Technology College
Birmingham 
15.11.06
2144  Our Lady & St Chad Sports College
Wolverhampton 
0-1 Wreake Valley Community College
Syston 
16.11.06
2145  Cheslyn Hay Sport & Community High School
Walsall 
1-0 Lyng Hall School
Coventry 
07.11.06
2146  Cardinal Newman School
Coventry 
4-4
FT
4-4
AET
10-11
Pen
Market Bosworth High School
Nuneaton 
18.10.06
2147  Witton Middle School
Droitwich 
3-1 Lordswood Boys School
Birmingham 
10.11.06
2148  St Thomas More RC School
Willenhall 
- Bye
 
2149  Dyson Perrins CE High School (Malvern)

- Smiths Wood School (Birmingham)

2150  Walkwood CE Middle School
Redditch 
2-2
FT
2-2
AET
7-6
Pen
St Edmund Campion RC School
Birmingham 
10.10.06
2151  Coseley School & Sports College
Bilston 
7-2 Codsall Middle School
West Midlands 
18.10.06
2152  Comberton Middle School
Kidderminster 
4-0 Sheldon Heath Community School
Birmingham 
31.10.06
2153  Ipsley CE Middle School
Redditch 
6-1 Haywood High School
Hereford 
17.10.06
2154  Church Stretton School
Shropshire 
1-4 Aston Fields Middle School
Bromsgrove 
14.11.06
2155  Warley High College of Sport
Oldbury 
4-1 Whitecross High School
Hereford 
03.11.06
2156  Cleeve School
Cheltenham 
5-4 Churchdown School
Gloucester 
17.10.06
2157  Heywood Community School
Cinderford 
1-0 Chipping Norton School
Oxfordshire 
15.11.06
2158  Greendown Community School
Swindon 
1-0 Hatherop Castle School
Cirencester 
18.10.06
2159  Cirencester Kingshill School (Gloucestershire)

- Severn Vale School (Gloucester)

2160  Downend Technology College
Bristol 
- Bye
 
2161  Wellsway School
Bristol 
0-3 Grange School & Sports College
Bristol 
10.10.06
2162  Hardenhuish School
Chippenham 
0-1 St Benedict’s Catholic High School
Cheltenham 
06.11.06
2163  Great Torrington School
Devon 
1-0 John Bentley School
Calne 
06.11..06
2164  Norton Hill School (Bath)
** 
- City Academy
Bristol 
2165  King Edmund Community School
Bristol 
- Bye
 
2166  Worle Community School
Weston-super-Mare 
1-0 Stover Preparatory School
Newton Abbot 
14.10.06
2167  Queen Elizabeth Community College
Crediton 
2-4 Gordano School
Portishead 
17.10.06
2168  Millfield Preparatory School
Street 
5-3 Teignmouth Community College
Devon 
12.10.06
2169  Torquay Boys Grammar School
Devon 
6-4 Plymstock School
Plymouth 
10.10.06
2170  Castle School
Taunton 
0-1 Westlands School
Torquay 
28.09.06
2171  Beechen Cliff School
Bath 
1-2 Ivybridge Community College
Plymouth 
01.11.06
2172  Churston Ferrers Grammar School
Brixham 
1-3 Callington Community College
Cornwall 
18.10.06
2173  Gillingham School
Dorset 
1-0 Sturminster Newton High School
Dorset 
20.11.06
2174  Lavington School
Devizes 
1-1
FT
1-3
AET
Allenbourn Middle School
Wimborne 
03.10.06
2175  Mountbatten School
Romsey 
5-0 Bournemouth School
Dorset 
20.10.06
2176  Toynbee Sports College
Chandlers Ford 
1-4 Wildern School
Southampton 
23.11.06
2177  Hamble Community Sports College
Totton 
0-1 Testwood Sports College
Totton 
14.10.06
2178  Charters School
Ascot 
2-5 Wavell School
Farnborough 
01.11.06
2179  St Crispin’s School
Wokingham 
4-0 Costello Technology College
Basingstoke 
21.11.06
2180  St Birinus School
Didcot 
1-4 Brakenhale School
Bracknell 
07.11.06
2181  Brighton Hill Community School
Basingstoke 
5-0 Theale Green Community School
Reading 
08.11.06
2182  Prospect Technology College
Reading 
5-3 Garth Hill College
Bracknell 
18.10.06
2183  Cheney School
Oxford 
1-0 Waingels College
Reading 
14.10.06
2184  Little Heath School
Reading 
1-0 Larkmead School
Abingdon 
14.10.06
2185  Marlborough School
Woodstock 
2-2
FT
2-2
AET
4-5
Pen
Forest Boys School
Winnersh 
14.11.06
2186  Furze Platt School
Maidenhead 
0-1 Gosford Hill School
Oxford 
17.11.06
2187  Ryeish Green School
Reading 
0-1 Cox Green School
Maidenhead 
14.10.06
2188  Altwood CE School
Maidenhead 
1-4 Park House Sports College
Newbury 
18.10.06
2189  Chalfonts Community College
Gerrards Cross 
4-4
FT
4-4
AET
0-3
Pen
Wallingford School
Oxfordshire 
08.11.06
2190  Cherwell School (Oxford)

- St Gregory the Great RC School (Oxford)

2191  Cooper School
Bicester 
2-4 Wye Valley School
Bourne End 
11.10.06
2192  Icknield Community College
Watlington 
- Bye
 
2193  Southfields Community College
London SW18 
- Bye
 
2194  West London Academy
Northolt 
5-3 Bishop Thomas Grant School
London SW16 
11.10.06
2195  Langley Grammar School
Slough 
0-1 Rickmansworth School
Hertfordshire 
15.11.06
2196  St Joan of Arc Catholic School
Rickmansworth 
2-5 Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
19.10.06
2197  Drayton Manor High School
Ealing 
2-6 Whitefield School
Cricklewood 
12.10.06
2198  Matthew Arnold School
Staines 
8-1 Haverstock School
London NW3 
10.10.06
2199  Fortismere School
Muswell Hill 
2-4 Hampton School
Middlesex 
10.11.06
2200  Wilsons School
Wallington 
3-7 Tomlinscote School
Camberley 
30.10.06
2201  Esher CE High School
Surrey 
1-5 Hollyfield School
Surbiton 
02.11.06
2202  Felpham Community College
Bognor Regis 
2-9 Carshalton Boys Sports College
Surrey 
01.11.06
2203  Hazelwick School
Crawley 
- Bye
 
2204  Whitgift School
Croydon 
2-2
FT
2-2
AET
0-3
Pen
Glyn Technology School
Ewell 
18.10.06
2205  Thomas Bennett Community College
Crawley 
0-1 Winston Churchill School
Woking 
24.11.06
2206  Littlehampton Community School
Sussex 
4-1 Cowplain Community School
Waterlooville 
11.10.06
2207  Dorothy Stringer High School
Brighton 
1-0 Steyning Grammar School
Sussex 
05.10.06
2208  Haling Manor School
Croydon 
0-1 Richard Challenor School
New Malden 
12.10.06
2209  Imberhorne School
East Grinstead 
0-5 Orchards Middle School
Worthing 
09.10.06
2210  Archbishop Lanfranc School
Croydon 
0-1 Hove Park Upper School
Brighton 
21.09.06
2211  William Parker School
Hastings 
7-2 Hayesbrook School
Tonbridge 
12.10.06
2212  Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent 
1-0 St Simon Stock School
Maidstone 
31.10.06
2213  Brentwood School
Essex 
1-0 St Edmund’s Catholic College
Dover 
16.11.06
2214  Canterbury High School
Kent 
2-3 Bacons College
London SE16 
02.11.06
2215  Harvey Grammar School
Folkstone 
7-1 Crofton School
London SE4 
18.10.06
2216  Bluecoat School
London SE3 
5-5
FT
6-6
AET
4-5
Pen
Sandwich Technology School
Kent 
10.11.06
2217  St Paul’s Academy
Abbey Wood 
1-0 Herne Bay High Sports College
Kent 
21.10.06
2218  Dover Grammar School for Boys
Kent 
5-2 Brentwood County High School
Essex 
05.10.06
2219  Caterham High School
Ilford 
9-0 Charles Darwin School
Westerham 
11.10.06
2220  St John’s RC Comprehensive School
Gravesend 
4-7 Westland School
Sittingbourne 
08.11.06
2221  St Aloysius College
Islington 
5-1 Bishop Challenor RC Collegiate School
London E1 
16.10.06
2222  West Hatch High School
Chigwell 
2-1 City of London Academy
London SE1 
12.10.06
2223  St Martin’s School
Brentwood 
1-0 Deptford Green School
London SE14 
13.11.06
2224  Rushcroft School
Chingford 
2-4 Emmerson Park School
Hornchurch 
08.11.06
2225  William Edwards School & Sports College
Grays 
1-2 Forest Hill School
London SE23 
04.11.06
2226  Westcliff High School for Boys
Essex 
2-3 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford 
17.10.06
2227  Southend High School for Boys
Essex 
2-4 Erith School
Kent 
14.10.06
2228  Beal High School
Ilford 
1-0 Bexleyheath School
Kent 
15.11.06
2229  Haberdashers’ Askes Knights Academy
Bromley 
10-1 Langdon Park School
London E14 
15.11.06
2230  Bexley Grammar School
Welling 
6-2 Kelsey Park School for Boys
Beckenham 
12.10.06
2231  Shenfield High School
Brentwood 
10-0 George Green School
London E14 
02.11.06
2232  Canon Palmer Catholic School
Ilford 
9-0 Little Ilford School
Newham 
11.10.06
2233  Barking Abbey School
Barking 
1-0 Rokeby School
Newham 
14.10.06
2234  Mount Grace School
Potters Bar 
2-6 Kingsford School
Newham 
09.10.06
2235  Cardinal Pole RC School
London E9 
3-4 Sheredes School
Hoddesdon 
18.10.06
2236  Turnford School
Cheshunt 
0-1 John F Kennedy School
Hemel Hempstead 
14.10.06
2237  Enfield Grammar School
Middlesex 
6-0 John Henry Newman School
Stevenage 
18.10.06
2238  Nicholas Breakspear RC Sports College
St Albans 
6-0 Langdon School
Newham 
18.10.06
2239  Royal Docks Community School
Newham 
11-4 Onslow St Audrey’s School
Hatfield 
23.10.06
2240  Parmiter’s School
Watford 
1-0 Cavendish School
Hemel Hempstead 
16.10.06
2241  Queens School
Watford 
5-0 Lister Community School
Newham 
10.10.06
2242  Cumberland School Sports College
Newham 
1-0 Beaumont School
St Albans 
16.10.06
2243  Longdean School
Hemel Hempstead 
2-6 Kings Langley School
Hertfordshire 
16.10.06
2244  Stewards School
Harlow 
2-5 Hemel Hempstead School
Hertfordshire 
07.11.06
2245  Verulam School
St Albans 
1-3 St Michael’s Catholic High School
Watford 
19.10.06
2246  Finchley Catholic High School
Middlesex 
3-0 Queens Park Community School
Brent 
10.10.06
2247  St Thomas More Sports College
Wood Green 
4-3 Dame Alice Owens School
Potters Bar 
14.10.06
2248  Lea Valley High School
Enfield 
5-0 Northgate High School
Ipswich 
13.10.06
2249  King Edward VII High School
Kings Lynn 
1-0 Priory School
Hitchin 
05.10.06
2250  Wymondham College
Norfolk 
1-0 St Ignatius College
Enfield 
04.10.06
2251  Stoke High School
Ipswich 
7-0 Lothingland Middle School
Lowestoft 
05.10.06
2252  Aylsham High School
Norfolk 
2-7 Chantry High School
Ipswich 
19.10.06
2253  Copleston High School
Ipswich 
3-6 Gisleham Middle School
Carlton Colville 
20.10.06
2254  Diss High School
Norfolk 
7-4 Comberton Village College
Cambridge 
01.11.06
2255  Fulston Manor School
Sittingbourne 
1-5 Chafford Hundred Campus
Grays 
17.10.06
2256  Eastwood School
Leigh-on-Sea 
1-0 White Hart Lane
Haringey 
06.11.06

* Denotes teams withdrawn after failing to play by the deadline date
** Denotes match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadline date

Top


ROUND THREE - RESULTS

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
3001  Dr Challenor’s Grammar School
Amersham 
3-1 Lincroft Middle School
Oakley 
03.11.06
3002  Grange School
Aylesbury 
4-6 Lealands High School
Luton 
09.11.06
3003  Huxlow School
Irthlingborough 
1-0 St Ivo School
Huntingdon 
13.11.06
3004  Duston Upper School
Northampton 
- Bye
 
3005  Humberston School
Grimsby 
3-2 Deepings School
Peterborough 
15.11.06
3006  Sawtry Community College
Huntingdon 
3-1 Stanground College
Peterborough 
21.11.06
3007  Haven High Technology College
Boston 
0-1 Boston Grammar School
Lincolnshire 
04.11.06
3008  Neale Wade Community College
March 
0-1 Central Technology College
Grantham 
28.11.06
3009  King’s School
Grantham 
5-3 Long Eaton School
Nottingham 
22.11.06
3010  Malet Lambert School
Hull 
7-0 Robert Pattinson School
Lincoln 
21.11.06
3011  Cotelands School
Sleaford 
1-0 Robert Manning Technology College
Bourne 
30.11.06
3012  Wolfreton School
Hull 
6-2 South Holderness School
Hull 
15.11.06
3013  Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby 
3-1 Frederick Gough School
Scunthorpe 
17.11.06
3014  Cottingham High School
Humberside 
0-3 South Hunsley High School
North Ferriby 
17.11.06
3015  Outwood Grange School
Wakefield 
2-1 Northcliffe School
Doncaster 
01.11.06
3016  St Bede’s Grammar School
Bradford 
2-2
FT
2-2
AET
4-2
Pen
Woodkirk High School
Wakefield 
07.12.06
3017  St John Fisher Catholic High School
Dewsbury 
0-1 Aston Comprehensive School
Sheffield 
04.11.06
3018  Yorkshire Martyrs Catholic College
Bradford 
1-3 Mirfield Free Grammar School
Mirfield 
06.11.06
3019  Penistone Grammar School
Sheffield 
5-3 Castle Hill School
Mirfield 
10.11.06
3020  Brooksbank School Sports College
Elland 
2-0 Handsworth Grange School
Sheffield 
03.11.06
3021  Featherstone High School
West Yorkshire 
0-10 Woldgate College
York 
22.11.06
3022  Boston Spa School
Wetherby 
5-2 Longfield School
Darlington 
20.11.06
3023  Lawrence Jackson School
Guisborough 
2-1 Ossett School
Wakefield 
03.11.06
3024  Wetherby High School
West Yorkshire 
2-3 Macmillan Academy
Middlesbrough 
16.11.06
3025  English Martyrs School
Hartlepool 
0-2 St Thomas More School
North Shields 
04.11.06
3026  Burnside Business & Enterprise College
Wallsend 
0-2 Walker Technology College
Newcastle-upon-Tyne 
04.12.06
3027  Whickham School
Newcastle-upon-Tyne 
4-3 St Cuthbert’s High School
Newcastle upon Tyne 
01.11.06
3028  Dyke House School
Hartlepool 
0-0
FT
0-1
AET
St Wilfrid’s RC School
South Shields 
11.11.06
3029  St John’s RC School
Bishop Auckland 
2-7 Heaton Manor School
Newcastle-upon-Tyne 
03.11.06
3030  Whitehaven School
Cumbria 
2-2
FT
2-5
AET
Leyland St Mary’s Technology College
Leyland 
06.11.06
3031  Highfield Humanities College
Blackpool 
- Bye
 
3032  Nelson Thomlinson School
Wigton 
5-1 St Bernard’s RC High School
Barrow in Furness 
02.11.06
3033  Carr Hill Specialist Engineering College
Preston 
6-5 Parkview School
Barrow-in-Furness 
17.11.06
3034  Siddal Moor Sports College
Rochdale 
- Blue Coat School (Oldham)
** 
3035  Crompton House School
Oldham 
7-0 St Cuthbert’s High School
Rochdale 
16.11.06
3036  Manchester Academy
Greater Manchester 
4-3 Haslingden High School
Rossendale 
21.11.06
3037  Longdendale High School
Hyde 
1-3 Little Lever School
Bolton 
02.11.06
3038  Radclyffe School
Oldham 
4-2 Harper Green School
Bolton 
19.10.06
3039  Alsop High School
Liverpool 
0-5 Wright Robinson Sports College
Manchester 
10.11.06
3040  Ribblesdale High School College
Clitheroe 
- Bye
 
3041  Audenshaw High School
Manchester 
3-0 Broadoak High School
Bury 
09.11.06
3042  Birkdale High School
Southport 
2-4 West Hill School
Stalybridge 
04.11.06
3043  Archbishop Beck Catholic College
Liverpool 
1-5 St Augustine’s School
Clitheroe 
03.11.06
3044  Savio High School
Bootle 
0-1 De La Salle School
Liverpool 
02.12.06
3045  St Thomas More RC College
Manchester 
1-5 Reddish Vale Technology College
Stockport 
27.11.06
3046  Cardinal Heenan Sports College
Liverpool 
4-1 West Derby Comprehensive School
Liverpool 
20.11.06
3047  St Francis Xavier’s College
Liverpool 
3-0 St Monica’s High School
Manchester 
08.11.06
3048  St Matthew’s RC High School
Manchester 
0-2 Maricourt High School
Liverpool 
22.11.06
3049  Chesterfield High School
Liverpool 
2-2
FT
3-2
AET
Woodchurch High School
Birkenhead 
23.11.06
3050  County High School Leftwich
Northwich 
1-3 Hartford County High School
Northwich 
01.11.06
3051  Ellesmere Port Catholic High School
Cheshire 
1-0 Kings Grove High School
Crewe 
06.11.06
3052  Poynton County High School
Cheshire 
0-3 Fallibroome High School
Macclesfield 
01.11.06
3053  Bishop Heber High School
Malpas 
2-3 Halton High School
Runcorn 
08.11.06
3054  Whitby High School
Ellesmere Port 
4-4
FT
6-4
AET
Walton High School
Stafford 
22.11.06
3055  Thomas Telford School
Telford 
5-1 Lymm High School
Cheshire 
06.11.06
3056  Wilmslow High School
Cheshire 
- Bye
 
3057  Sandbach School
Cheshire 
3-2 Kingsmead Technology College
Hednesford 
15.11.06
3058  Phoenix School
Telford 
1-2 Meole Brace School
Shrewsbury 
16.11.06
3059  Charlton School
Telford 
6-6 (aet)
FT
3-4
AET
Belvidere School
Shrewsbury 
02.11.06
3060  Idsall School
Shifnal 
2-4 Blake Valley High School
Hednesford 
14.11.06
3061  Light Hall School
Solihull 
11-2 Baverstock School & Sports College
Birmingham 
02.11.06
3062  Aldridge School
Walsall 
1-0 Landau Forte College
Derby 
04.11.06
3063  Lady Manners School
Bakewell 
0-3 Harris School
Rugby 
08.11.06
3064  Castle Rock High School
Coalville 
0-1 West Park Community School
Derby 
20.10.06
3065  Castle Donington Community College
Derby 
8-3 King Edward VII School
Melton Mowbray 
27.11.06
3066  Woodbrook Vale High School
Loughborough 
2-10 Newbridge High School
Coalville 
08.12.06
3067  Lancaster School
Leicester 
8-0 Thomas Estley Community College
Leicester 
16.11.06
3068  Chellaston School
Derby 
1-0 Arthur Terry School
Sutton Coldfield 
28.11.06
3069  Bishop Challenor RC School
Birmingham 
3-0 Roade School
Northampton 
10.11.06
3070  Hartshill School
Nuneaton 
3-3
FT
4-5
AET
Northampton School for Boys
Northamptonshire 
02.11.06
3071  Woodland School & Sports College
Coventry 
7-1 Warriner School
Bloxham 
06.11.06
3072  Kingshurst City Technology College
Birmingham 
1-2 Wreake Valley Community College
Syston 
01.12.06
3073  Cheslyn Hay High School
Walsall 
3-2 Market Bosworth High School
Nuneaton 
23.11.06
3074  Witton Middle School
Droitwich 
2-1 St Thomas More RC School
Willenhall 
30.11.06
3075  Walkwood CE Middle School
Redditch 
- Bye
 
3076  Coseley School & Sports College
Bilston 
7-5 Comberton Middle School
Kidderminster 
22.11.06
3077  Ipsley CE Middle School
Redditch 
3-3
FT
3-3
AET
3-1
Pen
Aston Fields Middle School
Bromsgrove 
28.11.06
3078  Warley High College of Sport
Oldbury 
1-2 Cleeve School
Cheltenham 
28.11.06
3079  Heywood Community School
Cinderford 
0-1 Greendown Community School
Swindon 
06.12.06
3080  Downend Technology College
Bristol 
- Bye
 
3081  Grange School & Sports College
Bristol 
2-1 St Benedict’s Catholic High School
Cheltenham 
13.10.06
3082  Great Torrington School
Devon 
2-4 Norton Hill School
Bath 
14.12.06
3083  King Edmund Community School
Bristol 
4-3 Worle Community School
Weston-super-Mare 
04.12.06
3084  Gordano School
Portishead 
6-1 Millfield Preparatory School
Street 
09.11.06
3085  Torquay Boys Grammar School
Devon 
1-1
FT
1-1
AET
5-3
Pen
Westlands School
Torquay 
07.11.06
3086  Ivybridge Community College
Plymouth 
0-0
FT
0-1
AET
Callington Community College
Cornwall 
08.11.06
3087  Gillingham School
Dorset 
2-2
FT
2-4
AET
Allenbourn Middle School
Wimborne 
09.11.06
3088  Mountbatten School
Romsey 
1-1
FT
1-4
AET
Wildern School
Southampton 
08.12.06
3089  Testwood Sports College
Totton 
2-1 Wavell School
Farnborough 
27.11.06
3090  St Crispin’s School
Wokingham 
1-0 Brakenhale School
Bracknell 
02.12.06
3091  Brighton Hill Community School
Basingstoke 
5-4 Prospect Technology College
Reading 
14.11.06
3092  Cheney School
Oxford 
2-1 Little Heath School
Reading 
09.11.06
3093  Forest Boys School
Winnersh 
7-3 Gosford Hill School
Oxford 
22.11.06
3094  Cox Green School
Maidenhead 
0-8 Park House Sports College
Newbury 
13.11.06
3095  Wallingford School
Oxfordshire 
- Bye
 
3096  Wye Valley School
Bourne End 
0-6 Icknield Community College
Watlington 
29.11.06
3097  Southfields Community College
London SW18 
- West London Academy (Northolt)
** 
3098  Rickmansworth School
Hertfordshire 
0-4 Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
12.12.06
3099  Whitefield School
Cricklewood 
3-5 Matthew Arnold School
Staines 
10.11.06
3100  Hampton School
Middlesex 
1-2 Tomlinscote School
Camberley 
01.12.06
3101  Hollyfield School
Surbiton 
0-2 Carshalton Boys Sports College
Surrey 
28.11.06
3102  Hazelwick School
Crawley 
0-5 Glyn Technology School
Ewell 
02.12.06
3103  Winston Churchill School
Woking 
2-2
FT
3-3
AET
6-5
Pen
Littlehampton Community School
Sussex 
30.11.06
3104  Dorothy Stringer High School
Brighton 
3-2 Richard Challenor School
New Malden 
04.11.06
3105  Orchards Middle School
Worthing 
1-5 Hove Park Upper School
Brighton 
06.11.06
3106  William Parker School
Hastings 
7-0 Tunbridge Wells Grammar School for Boys
Kent 
06.11.06
3107  Brentwood School
Essex 
8-0 Bacons College
London SE16 
22.11.06
3108  Harvey Grammar School
Folkstone 
6-0 Sandwich Technology School
Kent 
23.11.06
3109  St Paul’s Academy
Abbey Wood 
3-4 Dover Grammar School for Boys
Kent 
04.11.06
3110  Caterham High School
Ilford 
4-0 Westland School
Sittingbourne 
27.11.06
3111  St Aloysius College
Islington 
5-1 West Hatch High School
Chigwell 
29.11.06
3112  St Martin’s School
Brentwood 
3-0 Emerson Park School
Hornchurch 
22.11.06
3113  Forest Hill School
London SE23 
1-4 Wilmington Grammar School for Boys
Dartford 
17.11.06
3114  Erith School
Kent 
1-0 Beal High School
Ilford 
17.11.06
3115  Haberdashers’ Askes Knights Academy
Bromley 
5-7 Bexley Grammar School
Welling 
27.11.06
3116  Shenfield High School
Brentwood 
1-0 Canon Palmer Catholic School
Ilford 
14.11.06
3117  Barking Abbey School
Barking 
2-2 (aet)
FT
4-3
AET
Kingsford School
Newham 
23.11.06
3118  Sheredes School
Hoddesdon 
1-0 John F Kennedy School
Hemel Hempstead 
07.11.06
3119  Enfield Grammar School
Middlesex 
3-2 Nicholas Breakspear RC Sports College
St Albans 
07.11.06
3120  Royal Docks Community School
Newham 
3-0 Parmiter’s School
Watford 
21.11.06
3121  Queens School
Watford 
3-2 Cumberland School Sports College
Newham 
13.11.06
3122  Kings Langley School
Hertfordshire 
0-2 Hemel Hempstead School
Hertfordshire 
13.11.06
3123  St Michael’s Catholic High School
Watford 
2-1 Finchley Catholic High School
Middlesex 
11.11.06
3124  St Thomas More Sports College
Wood Green 
3-0 Lea Valley High School
Enfield 
06.12.06
3125  King Edward VII High School
Kings Lynn 
4-0 Wymondham College
Norfolk 
16.10.06
3126  Stoke High School
Ipswich 
4-1 Chantry High School
Ipswich 
02.11.06
3127  Gisleham Middle School
Carlton Coalville 
4-3 Diss High School
Norfolk 
25.11.06
3128  Chafford Hundred Campus
Grays 
0-4 Eastwood School
Leigh-on-Sea 
30.11.06

* Denotes teams withdrawn after failing to play by the deadline date
** Denotes match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadline date

Top


ROUND FOUR - on or before Saturday 25 November 2006

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
4001  Dr Challoner’s Grammar School
Amersham 
6-1 Lealands High School
Luton 
22.11.06
4002  Huxlow School
Irthlingborough 
2-2
FT
3-2
AET
Duston Upper School
Northampton 
06.11.06
4003  Humberston School
Grimsby 
1-0 Sawtry Community College
Huntingdon 
4004  Boston Grammar School
Lincolnshire 
3-2 Central Technology College
Grantham 
14.12.06
4005  King’s School
Grantham 
0-7 Malet Lambert School
Hull 
30.11.06
4006  Cotelands School
Sleaford 
0-1 Wolfreton School
Hull 
4007  Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby 
4-0 South Hunsley High School
North Ferriby 
04.12.06
4008  Outwood Grange School
Wakefield 
2-1 St Bede’s Grammar School
Bradford 
12.01.07
4009  Aston Comprehensive School
Sheffield 
2-3 Mirfield Free Grammar School
Mirfield 
16.11.06
4010  Penistone Grammar School
Sheffield 
4-2 Brooksbank School Sports College
Elland 
01.12.06
4011  Woldgate College
York 
2-2
FT
2-2
AET
4-2
Pen
Boston Spa School
Wetherby 
04.12.06
4012  Lawrence Jackson School
Guisborough 
3-2 Macmillan Academy
Middlesbrough 
12.12.06
4013  St Thomas More School
North Shields 
5-0 Walker Technology College
Newcastle-upon-Tyne 
15.01.07
4014  Whickham School
Newcastle-upon-Tyne 
3-1 St Wilfrid’s RC School
South Shields 
04.12.06
4015  Heaton Manor School
Newcastle-upon-Tyne 
4-4
FT
4-6
AET
Leyland St Mary’s Technology College
Leyland 
24.11.06
4016  Highfield Humanities College
Blackpool 
3-7 Nelson Thomlinson School
Wigton 
21.11.06
4017  Carr Hill Specialist Engineering College
Preston 
3-1 Blue Coat School
Oldham 
07.12.06
4018  Crompton House School
Oldham 
6-1 Manchester Academy
Greater Manchester 
14.12.06
4019  Little Lever School
Bolton 
0-9 Radclyffe School
Oldham 
23.11.06
4020  Wright Robinson Sports College
Manchester 
5-0 Ribblesdale High School College
Clitheroe 
12.12.06
4021  Audenshaw High School
Manchester 
3-1 West Hill School
Stalybridge 
27.11.06
4022  St Augustine’s School
Clitheroe 
1-2 De La Salle School
Liverpool 
07.12.06
4023  Reddish Vale Technology College
Stockport 
2-2
FT
2-5
AET
Cardinal Heenan Sports College
Liverpool 
04.12.06
4024  St Francis Xavier’s College
Liverpool 
1-5 Maricourt High School
Liverpool 
25.12.06
4025  Chesterfield High School
Liverpool 
2-4 Hartford County High School
Northwich 
07.12.06
4026  Ellesmere Port Catholic High School
Cheshire 
4-1 Fallibroome High School
Macclesfield 
22.11.06
4027  Halton High School
Runcorn 
1-6 Whitby High School
Ellesmere Port 
05.12.06
4028  Thomas Telford School
Telford 
3-2 Wilmslow High School
Cheshire 
16.12.06
4029  Sandbach School
Cheshire 
3-0 Meole Brace School
Shrewsbury 
04.12.06
4030  Belvidere School
Shrewsbury 
4-7 Blake Valley High School
Hednesford 
27.11.06
4031  Light Hall School
Solihull 
6-1 Aldridge School
Walsall 
17.11.06
4032  Harris School
Rugby 
0-6 West Park Community School
Derby 
22.11.06
4033  Castle Donington Community College
Derby 
2-6 Newbridge High School
Coalville 
10.01.07
4034  Lancaster School
Leicester 
9-0 Chellaston School
Derby 
06.12.06
4035  Bishop Challenor RC School
Birmingham 
0-5 Northampton School for Boys
Northamptonshire 
24.11.06
4036  Woodland School & Sports College
Coventry 
0-2 Wreake Valley Community College
Syston 
15.12.06
4037  Cheslyn Hay High School
Walsall 
5-0 Witton Middle School
Droitwich 
14.12.06
4038  Walkwood CE Middle School
Redditch 
2-2
FT
2-2
AET
2-4
Pen
Coseley School & Sports College
Bilston 
01.03.07
4039  Ipsley CE Middle School
Redditch 
2-5 Cleeve School
Cheltenham 
16.01.07
4040  Greendown Community School
Swindon 
2-3 Downend Technology College
Bristol 
16.01.07
4041  Grange School & Sports College
Bristol 
1-2 Norton Hill School
Bath 
16.01.07
4042  King Edmund Community School
Bristol 
2-2
FT
3-3
AET
0-2
Pen
Gordano School
Portishead 
14.12.06
4043  Torquay Boys Grammar School
Devon 
7-1 Callington Community College
Cornwall 
01.12.06
4044  Allenbourn Middle School
Wimborne 
0-1 Wildern School
Southampton 
16.01.07
4045  Testwood Sports College
Totton 
1-4 St Crispin’s School
Wokingham 
12.12.06
4046  Brighton Hill Community School
Basingstoke 
3-6 Cheney School
Oxford 
28.11.06
4047  Forest Boys School
Winnersh 
1-1
FT
1-3
AET
Park House Sports College
Newbury 
29.11.06
4048  Wallingford School
Oxfordshire 
3-5 Icknield Community College
Watlington 
14.12.06
4049  West London Academy
Northolt 
0-3 Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
30.01.07
4050  Matthew Arnold School
Staines 
4-0 Tomlinscote School
Camberley 
11.01.07
4051  Carshalton Boys Sports College
Surrey 
1-3 Glyn Technology School
Ewell 
09.12.06
4052  Winston Churchill School
Woking 
1-1
FT
1-1
AET
6-5
Pen
Dorothy Stringer High School
Brighton 
07.12.06
4053  Hove Park Upper School
Brighton 
0-0
FT
0-1
AET
William Parker School
Hastings 
27.11.06
4054  Brentwood School
Essex 
7-0 Harvey Grammar School
Folkstone 
05.12.06
4055  Dover Grammar School for Boys
Kent 
1-3 Caterham High School
Ilford 
04.12.06
4056  St Aloysius College
Islington 
1-4 St Martin’s School
Brentwood 
06.12.06
4057  Wilmington Grammar School for Boys
Dartford 
2-3 Erith School
Kent 
05.12.06
4058  Bexley Grammar School
Welling 
6-3 Shenfield High School
Brentwood 
06.12.06
4059  Barking Abbey School
Barking 
1-1
FT
2-1
AET
Sheredes School
Hoddesdon 
01.12..06
4060  Enfield Grammar School
Middlesex 
2-1 Royal Docks Community School
Newham 
29.11.06
4061  Queens School
Watford 
5-2 Hemel Hempstead School
Hertfordshire 
29.11.06
4062  St Michael’s Catholic High School
Watford 
1-0 St Thomas More Sports College
Wood Green 
4063  King Edward VII High School
Kings Lynn 
2-5 Stoke High School
Ipswich 
09.11.06
4064  Gisleham Middle School
Carlton Coalville 
- Eastwood School (Leigh-on-Sea)
** 
06.12.06

* Denotes teams withdrawn after failing to play by the deadline date
** Denotes match decided by the toss of a coin after failing to play by the deadline date

Top


ROUND FIVE DRAW – to be played on or before Saturday 16 December 2006

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
5001  Dr Challoner’s Grammar School
Amersham 
4-1 Huxlow School
Irthlingborough 
12.12.06
5002  Humberston School
Grimsby 
7-2 Boston Grammar School
Lincolnshire 
17.01.07
5003  Malet Lambert School
Hull 
4-2 Wolfreton School
Hull 
17.01.07
5004  Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby 
3-2 Outwood Grange School
Wakefield 
24.01.07
5005  Mirfield Free Grammar School
Mirfield 
3-0 Penistone Grammar School
Sheffield 
10.01.07
5006  Woldgate College
York 
3-4 Lawrence Jackson School
Guisborough 
18.12.06
5007  St Thomas More School
North Shields 
8-3 Whickham School
Newcastle-upon-Tyne 
22.01.07
5008  Leyland St Mary’s Technology College
Leyland 
2-2
FT
2-2
AET
2-3
Pen
Nelson Thomlinson School
Wigton 
19.12.06
5009  Carr Hill Specialist Engineering College
Preston 
0-7 Crompton House School
Oldham 
18.12.06
5010  Radclyffe School
Oldham 
0-0
FT
0-2
AET
Wright Robinson Sports College
Manchester 
11.01.07
5011  Audenshaw High School
Manchester 
4-0 De La Salle School
Liverpool 
12.01.07
5012  Cardinal Heenan Sports College
Liverpool 
4-5 Maricourt High School
Liverpool 
23.01.07
5013  Hartford County High School
Northwich 
0-3 Ellesmere Port Catholic High School
Cheshire 
21.12.06
5014  Whitby High School
Ellesmere Port 
0-1 Thomas Telford School
Telford 
30.01.07
5015  Sandbach School
Cheshire 
2-5 Blake Valley High School
Hednesford 
13.12.06
5016  Light Hall School
Solihull 
1-2 West Park Community School
Derby 
14.12.06
5017  Newbridge High School
Coalville 
0-1 Lancaster School
Leicester 
26.01.07
5018  Northampton Schools for Boys
Northamptonshire 
3-1 Wreake Valley Community College
Syston 
23.01.07
5019  Cheslyn Hay High School
Walsall 
2-1 Coseley School & Sports College
Bilston 
09.03.07
5020  Cleeve School
Cheltenham 
2-1 Downend Technology College
Bristol 
30.01.07
5021  Norton Hill School
Bath 
1-1
FT
1-2
AET
Gordano School
Portishead 
01.02.07
5022  Torquay Boys Grammar School
Devon 
2-4 Wildern School
Southampton 
18.01.07
5023  St Crispin’s School
Wokingham 
5-1 Cheney School
Oxford 
25.01.07
5024  Park House Sports College
Newbury 
5-1 Icknield Community College
Watlington 
11.01.07
5025  Gunnersbury RC Boys School
Brentford 
1-3 Matthew Arnold School
Staines 
02.03.07
5026  Glyn Technology School
Ewell 
8-2 Winston Churchill School
Woking 
16.01.07
5027  William Parker School
Hastings 
1-2 Brentwood School
Essex 
11.12.06
5028  Caterham High School
Ilford 
1-2 St Martin’s School
Brentwood 
19.12.06
5029  Erith School
Kent 
1-0 Bexley Grammar School
Welling 
5030  Barking Abbey School
Barking 
1-2 Enfield Grammar School
Middlesex 
12.12.06
5031  Queens School
Watford 
0-0
FT
2-0
AET
St Michael’s Catholic High School
Watford 
18.12.06
5032  Stoke High School
Ipswich 
2-4 Eastwood School
Leigh-on-Sea 
13.12.06


Top


ROUND SIX DRAW – to be played on or before Saturday 27 January 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
6001  Dr Challoner’s Grammar School
Amersham 
1-0 Humberston School
Grimsby 
01.02.07
6002  Malet Lambert School
Hull 
1-0 Toll Bar Business & Enterprise College
Grimsby 
01.02.07
6003  Mirfield Free Grammar School
Mirfield 
6-2 Lawrence Jackson School
Guisborough 
02.02.07
6004  St Thomas More School
North Shields 
1-2 Nelson Thomlinson School
Wigton 
31.01.07
6005  Crompton House School
Oldham 
0-5 Wright Robinson Sports College
Manchester 
25.01.07
6006  Audenshaw High School
Manchester 
3-0 Maricourt High School
Liverpool 
31.01.07
6007  Ellesmere Port Catholic High School
Cheshire 
2-5 Thomas Telford School
Telford 
27.02.07
6008  Blake Valley High School
Hednesford 
6-3 West Park Community School
Derby 
16.01.07
6009  Lancaster School
Leicester 
1-0 Northampton Schools for Boys
Northamptonshire 
02.02.07
6010  Cheslyn Hay High School
Walsall 
4-1 Cleeve School
Cheltenham 
13.03.07
6011  Gordano School
Portishead 
1-3 Wildern School
Southampton 
13.02.07
6012  St Crispin’s School
Wokingham 
0-3 Park House Sports College
Newbury 
01.02.07
6013  Matthew Arnold School
Staines 
0-1 Glyn Technology School
Ewell 
07.03.07
6014  Brentwood School
Essex 
1-3 St Martin’s School
Brentwood 
23.01.07
6015  Erith School
Kent 
2-5 Enfield Grammar School
Middlesex 
6016  Queens School
Watford 
1-2 Eastwood School
Leigh-on-Sea 
22.01.07


Top


ROUND SEVEN DRAW – to be played on or before Saturday 10 February 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
7001  Mirfield Free Grammar School
Mirfield 
0-3 Malet Lambert School
Hull 
08.03.07
7002  Nelson Thomlinson School
Wigton 
1-8 Wright Robinson Sports College
Manchester 
13.03.07
7003  Lancaster School
Leicester 
2-2
FT
2-2
AET
0-2
Pen
Dr Challoner’s Grammar School
Amersham 
22.02.07
7004  Audenshaw High School
Manchester 
4-1 Blake Valley High School
Hednesford 
26.02.07
7005  Cheslyn Hay High School
Walsall 
0-8 Thomas Telford School
Telford 
21.03.07
7006  Park House Sports College
Newbury 
2-2
FT
2-3
AET
Wildern School
Southampton 
05.03.07
7007  Eastwood School
Leigh-on-Sea 
1-2 Enfield Grammar School
Middlesex 
08.03.07
7008  St Martin’s School
Brentwood 
0-1 Glyn Technology School
Ewell 
16.03.07


Top


QUARTER FINAL DRAW – to be played on or before Saturday 03 March 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
8001  Malet Lambert School
Hull 
1-1
FT
1-1
AET
2-1
Pen
Wright Robinson Sports College
Manchester 
22.03.07
8002  Dr Challoner’s Grammar School
Amersham 
1-2 Audenshaw High School
Manchester 
22.03.07
8003  Thomas Telford School
Telford 
1-0 Wildern School
Southampton 
23.03.07
8004  Enfield Grammar School
Middlesex 
1-3 Glyn Technology School
Ewell 
22.03.07


Top


SEMI FINAL DRAW – to be played on or before Saturday 17 March 2007

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001  Malet Lambert School
Hull 
0-0
FT
2-0
AET
Audenshaw High School
Manchester 
18.04.07
9002  Thomas Telford School
Telford 
0-2 Glyn Technology School
Ewell 
21.04.07


Top


FINAL – Tuesday 8 May 2007 at Wycombe Wanderers FC

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
9001  Malet Lambert School
Hull 
2-1 Glyn Technology School
Ewell 
08.05.07


Top

Top

We use cookies to improve your online experience. For information on the cookies we use and for details on how we process your personal information, please see our cookie policy and privacy policy. By continuing to use our website you consent to us using cookies.