13 Nov 2010

2004-2005 Competitions


ESFA UNDER 15 INTER ASSOCIATION TROPHY
Sponsored by the National Union of Teachers

Season 2004-2005
  national union of teachers
---trophy sponsors---


Round 1 > Round 2 > Round 3 > Round 4 > Round 5 | Quarter Final | Semi Final | Final | Final | Final


Round One - Results

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
T101  Blackpool
 
3-0 Barrow in Furness
 
28.09.04
T102  East Durham
 
6-5 South Northumberland
 
25.09.04
T103  Middlesbrough
 
6-2 Harrogate & Craven
 
25.09.04
T104  North Tyneside
 
2-1 Chester-le-Street & Washington
 
25.09.04
T105  York
 
3-4 Spen Valley
 
25.09.04
T106  Stockton
 
0-1 East Northumberland
 
25.09.04
T107  Bolton
 
2-1 Mid Cheshire
 
25.09.04
T108  Pendle
 
1-0 Wakefield
 
13.09.04
T109  Sheffield
 
2-6 Stockport
 
25.09.04
T110  Burnley
 
2-4 Knowsley
 
25.09.04
T111  Sefton
 
3-1 Chester
 
25.09.04
T112  Trafford
 
4-3 Blackburn & Darwen
 
25.09.04
T113  Wigan
 
5-3 Leeds
 
25.09.04
T114  Preston
 
1-2 Bury Metro
 
25.09.04
T115  St Helens
 
2-5 Liverpool
 
25.09.04
T116  Wirral
 
0-1 Stoke on Trent
 
25.09.04
T117  Stafford
 
6-1 Erdington & Saltley
 
25.09.04
T118  Cannock
 
4-1 Brierley Hill & Dudley
 
25.09.04
T119  Worcester
 
1-3
(aet)
Wolverhampton
 
25.09.04
T120  Grimsby & Cleethorpes
 
1-6 Mansfield
 
25.09.04
T121  South East Lindsey
 
3-2 Worksop & Retford
 
23.09.04
T122  South Notts
 
2-1 Derby
 
25.09.04
T123  Eastleigh & Winchester
 
1-0 Portsmouth
 
30.09.04
T124  Banbury
 
1-0 Gloucester
 
10.09.04
T125  Salisbury
 
2-0 Swindon
 
29.09.04
T126  MId Oxfordshire
 
1-5 Newbury
 
24.09.04
T127  Exeter & East Devon
 
2-0 Torbay
 
21.09.04
T128  West Gloucestershire
 
0-2 Swansea
 
23.09.04
T129  Newport
 
4-8 Cheltenham
 
27.09.04
T130  Bristol & South Gloucestershire
 
2-0 Stroud
 
25.09.04
T131  East Cornwall
 
2-1 Plymouth
 
28.09.04
T132  North Devon
 
4-3 West Cornwall
 
28.09.04
T133  Great Yarmouth
 
2-1
(aet)
West Norfolk
 
25.09.04
T135  Luton
 
7-1 Hackney & Tower Hamlets
 
25.09.04
T136  Cambridge
 
1-0 Mid Hertfordshire
 
25.09.04
T137  Sutton
 
1-8 North Kent
 
25.09.04
T138  Waltham Forest
 
5-1 Maidstone
 
22.09.04
T139  Woking
 
- West Sussex Western **
 
T140  Brent
 
- Redbridge **
 

** Denotes winning team determined by the toss of a coin after both teams failed to play the match by the deadline date

Top


Round Two - Results

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
T201  Blackpool
 
1-0 Allerdale
 
16.10.04
T202  East Durham
 
6-3 Bishop Auckland
 
16.10.04
T203  Middlesbrough
 
3-2 Sunderland
 
16.10.04
T204  Newcastle-upon-Tyne
 
4-1 North Tyneside
 
16.10.04
T205  Spen Valley
 
0-2 Calderdale
 
16.10.04
T206  Gateshead
 
1-0 Hartlepool
 
16.10.04
T207  West Tyne
 
0-1 Derwentside
 
16.10.04
T208  Copeland
 
0-6 Carlisle
 
16.10.04
T209  Darlington
 
2-1 East Northumberland
 
16.10.04
T210  Bolton
 
3-2 Pendle
 
06.11.04
T211  Huddersfield
 
5-4 Stockport
 
16.10.04
T212  Knowsley
 
3-0 Salford
 
16.10.04
T213  Rossendale
 
0-3 Sefton
 
07.10.04
T214  Trafford
 
2-3 Wigan
 
16.10.04
T215  Bury Metro
 
1-2 Tameside
 
16.10.04
T216  Barnsley
 
1-1
(aet)
4-2 pens
Manchester
 
16.10.04
T217  West Lancashire
 
0-3 Warrington
 
16.10.04
T218  Bradford Metro
 
6-2 Doncaster
 
16.10.04
T219  Liverpool
 
1-0
(aet)
Rotherham
 
16.10.04
T220  Newcastle-under-Lyme
 
0-1 Stoke on Trent
 
13.10.04
T221  Stafford
 
2-0 Redditch
 
16.10.04
T222  Hereford
 
2-3 Solihull
 
16.10.04
T223  Halesowen & Stourbridge
 
4-0 Rugby
 
16.10.04
T224  Mid and South Warwickshire
 
4-2 Walsall
 
09.10.04
T225  Aston
 
0-1 Cannock
 
16.10.04
T226  Wolverhampton
 
7-1 Warley
 
16.10.04
T227  West Bromwich
 
3-1 Leicester
 
16.10.04
T228  Coventry
 
1-0 Coalville
 
16.10.04
T229  Mansfield
 
0-2 Lincoln
 
09.10.04
T230  Kingston-upon-Hull
 
1-0 Holland
 
16.10.04
T231  East Riding
 
3-1 South East Lindsey
 
14.10.04
T232  Kettering & Corby
 
1-2
(aet)
South Notts
 
16.10.04
T233  North Leicestershire
 
4-3 Wellingborough & Rushden
 
09.10.04
T234  West Lindsey
 
2-3 Nottingham
 
16.10.04
T235  Northampton
 
5-1 Bedford
 
23.10.04
T236  Eastleigh & Winchester
 
1-1
(aet)
4-3 pens
Southampton
 
08.11.04
T237  Gosport & Fareham
 
0-1 Aldershot & Farnborough
 
13.10.04
T238  Oxford
 
0-3 East Berkshire
 
11.10.04
T239  Banbury
 
3-2 Andover
 
13.10.04
T240  Salisbury
 
3-1 Newbury
 
14.10.04
T241  Taunton
 
1-4 Poole & East Dorset
 
09.10.04
T242  Yeovil
 
3-5 Exeter & East Devon
 
19.10.04
T243  Swansea
 
3-2 Cheltenham
 
19.10.04
T244  Bristol & South Gloucestershire
 
1-0 Mid Wiltshire
 
19.10.04
T245  North Somerset
 
3-2 Cardiff
 
09.10.04
T246  Bridgwater
 
3-4 East Cornwall
 
14.10.04
T247  South & West Dorset
 
0-8 Reading
 
05.11.04
T248  Vale of White Horse
 
1-3
(aet)
Slough
 
13.10.04
T249  Jersey
 
2-5
(aet)
Bournemouth
 
09.10.04
T250  North Devon
 
10-2 North Dorset
 
02.11.04
T251  Barnet
 
1-0 Dacorum
 
05.10.04
T252  Isle of Ely
 
0-1 Great Yarmouth
 
16.10.04
T253  Peterborough
 
0-1 North Hertfordshire
 
13.10.04
T254  South Bedfordshire
 
1-0 Lea Valley
 
13.10.04
T255  St Albans
 
1-0 Barking & Dagenham
 
16.10.04
T256  Islington & Camden
 
7-3 Watford
 
09.10.04
T257  South London
 
1-0 Shepway
 
13.10.04
T258  Croydon
 
2-3 Newham
 
20.10.04
T259  Luton
 
4-0 Cambridge
 
09.10.04
T260  Haringey
 
2-3 Thurrock
 
16.10.04
T261  North Kent
 
2-4 Waltham Forest
 
18.10.04
T262  Bromley
 
3-2 Havering
 
16.10.04
T263  Brighton & Hove
 
1-3 Blackheath
 
09.10.04
T264  West Sussex Western
 
1-3 Redbridge
 
16.10.04


Top


Round Three - Results

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
T301  Blackpool
 
5-0 East Durham
 
13.11.04
T302  Middlesbrough
 
1-5 Newcastle-upon-Tyne
 
13.11.04
T303  Calderdale
 
0-4 Gateshead
 
13.11.04
T304  Derwentside
 
1-1
(aet)
Carlisle
 
13.11.04
T304  Carlisle
 
v Derwentside *
 
T305  Darlington
 
0-1 Bolton
 
13.11.04
T306  Huddersfield
 
0-4 Knowsley
 
13.11.04
T307  Sefton
 
3-0 Wigan
 
13.11.04
T308  Tameside
 
5-2 Barnsley
 
13.11.04
T309  Warrington
 
1-2
(aet)
Bradford Metro
 
13.11.04
T310  Liverpool
 
2-1 Stoke on Trent
 
13.11.04
T311  Stafford
 
2-1 Solihull
 
06.11.04
T312  Halesowen & Stourbridge
 
5-1 Mid & South Warwickshire
 
13.11.04
T313  Cannock
 
0-4 Wolverhampton
 
13.11.04
T314  West Bromwich
 
1-0 Coventry
 
13.11.04
T315  Lincoln
 
1-2 Kingston-upon-Hull
 
13.11.04
T316  East Riding
 
2-2
(aet)
South Notts
 
13.11.04
T316  South Notts
 
0-2 East Riding
 
27.11.04
T317  North Leicestershire
 
4-1 Nottingham
 
10.11.04
T318  Northampton
 
3-4 Eastleigh & Winchester
 
29.11.04
T319  Aldershot & Farnborough
 
2-0 East Berkshire
 
15.11.04
T320  Banbury
 
5-1 Salisbury
 
17.11.04
T321  Poole & East Dorset
 
2-4 Exeter & East Devon
 
12.11.04
T322  Swansea
 
2-1 Bristol & South Gloucestershire
 
09.11.04
T323  North Somerset
 
3-0 East Cornwall
 
11.11.04
T324  Reading
 
2-0 Slough
 
12.11.04
T325  Bournemouth
 
2-1 North Devon
 
11.11.04
T326  Barnet
 
3-2 Great Yarmouth
 
13.11.04
T327  North Hertfordshire
 
-v- South Bedfordshire **
 
T328  St Albans
 
3-5 Islington & Camden
 
13.11.04
T329  South London
 
1-2
(aet)
Newham
 
13.11.04
T330  Luton
 
2-1 Thurrock
 
13.11.04
T331  Waltham Forest
 
3-2 Bromley
 
15.11.04
T332  Blackheath
 
0-3 Redbridge
 
13.11.04

* Derwentside withdrawn by the ESFA Competitions Committee Carlisle progress to Rd 4
** South Bedfordshire withdrawn by the ESFA Competitions Committee North Herts progress to Rd 4

Top


Round Four Results

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
T401  Blackpool
 
1-3 Newcastle-upon-Tyne
 
04.12.04
T402  Gateshead
 
2-1 Carlisle
 
04.12.04
T403  Bolton
 
2-2 Knowsley
 
04.12.04
T403  Knowsley
 
2-1 Bolton
 
11.12.04
T404  Sefton
 
1-0 Tameside
 
04.12.04
T405  Bradford Metro
 
2-1 Liverpool
 
04.12.04
T406  Stafford
 
6-1 Halesowen & Stourbridge
 
29.11.04
T407  Wolverhampton
 
5-1 West Bromwich
 
04.12.04
T408  Kingston-upon-Hull
 
1-2 East Riding
 
11.12.04
T409  North Leicestershire
 
2-2
(aet)
2-4 pens
Eastleigh & Winchester
 
09.12.04
T410  Aldershot & Farnborough
 
2-0 Banbury
 
10.12.04
T411  Exeter & East Devon
 
5-3 Swansea
 
30.11.04
T412  North Somerset
 
0-5 Reading
 
08.12.04
T413  Bournemouth
 
2-2 Barnet
 
02.12.04
T413  Barnet
 
1-2 Bournemouth
 
08.01.05
T414  North Hertfordshire
 
5-1 Islington & Camden
 
04.12.04
T415  Newham
 
1-1 Luton
 
04.12.04
T415  Luton
 
1-2 Newham
 
11.12.04
T416  Waltham Forest
 
2-0 Redbridge
 
06.12.04


Top


Round Five Results

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
T501  East Riding
 
1-0 Newcastle-upon-Tyne
 
15.01.05
T502  Stafford
 
1-2 Knowsley
 
10.01.05
T503  Gateshead
 
3-1 Bradford
 
15.01.05
T504  Wolverhampton
 
1-1
(aet)
Sefton
 
15.01.05
T504  Sefton
 
3-2 Wolverhampton
 
22.01.05
T505  Exeter & East Devon
 
1-2 Reading
 
27.01.05
T506  Eastleigh & Winchester
 
2-0 Newham
 
15.01.05
T507  Aldershot & Farnborough
 
1-0 North Hertfordshire
 
20.01.05
T508  Waltham Forest
 
6-0 Bournemouth
 
17.01.05


Top


Quarter Finals Results

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
T601  Knowsley
 
1-1
(aet)
East Riding
 
05.02.05
T601  East Riding
 
1-0 Knowsley
 
19.02.05
T602  Sefton
 
2-2
(aet)
Gateshead
 
05.02.05
T602  Gateshead
 
1-3 Sefton
 
12.03.05
T603  Eastleigh & Winchester
 
1-3
(aet)
Waltham Forest
 
01.02.05
T604  Reading
 
5-1 Aldershot & Farnborough
 
04.02.05


Top


Semi Finals Results

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
T701  East Riding
 
0-2 Reading
 
10.03.05
T702  Waltham Forest
 
1-2 Sefton
 
04.04.05


Top


Final First Leg played on Thursday 14 April at Marine FC Kick-off 7.00 pm

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
T801  Sefton
 
0-2 Reading
 
14.04.05


Top


Final Second Leg played on Monday 25 April at Reading FC Kick-off 7.00 pm

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
T802  Reading
 
2-0 Sefton
 
25.04.05


Top


Final Aggregate Score

MatchHome TeamScoreAway TeamFixture
Final  Reading
 
4-0 Sefton
 
25.04.05


Top

national union of teachers
---trophy sponsors---
Top

We use cookies to improve your online experience. For information on the cookies we use and for details on how we process your personal information, please see our cookie policy and privacy policy. By continuing to use our website you consent to us using cookies.